Neptimus toonde zich weer de reuzendoder met 3-4 bij S.V.V Aj jax leidt als in zijn beste jaren en Sparta schoot uit Landskampioen SVV verslagen D.F.C. en Excelsior voorlopig teruggewezen Tweede nederlaag van D.F.C. A.D.O. OPENDE DE SCORE VSV-HDVS 1-1 Eindhoven verovert een 3—0 voorsprong r ti II J E verse overtroefde zijn concurrent Steenbergen De resultaten der eerste klassers Neptunus gaf 3-0 voorsprong pri js maar won in laatste minuut nog met 4-3 D.H.C. op Gouda na nummer laatst Sparta's voorhoede weer actief Xerxes benuttte een strafschop i Dag der gelijke spelen MAANDAG 3 OCTOBER 1949 PAGINA 4 matuukazijn op Sensationeel was de 3-4 nederlaag van de landskampioen S.V.V., in zijn eerste wedstrijd sinds het behalen van de titel op eigen terrein, tegen Neptunus. Hier grijpt Zondervan, de nieuwe, niet zeer stijlvolle, maar soms verbluffend optredende Neptunus-doelman in op het mo ment dat zijn spil Mink het te zwaar krijgt tegen Schrumpf en Köne- man. Rechts de grote man in de Neptunus-defensie, Jan Everse, die en passant even aantoonde, eerder voor de Oranje-trui in aanmerking te komen dan zijn S.V.V.-collega en concurrent Steenbergen. c.v.v V.U.C. GEDURENDE DE HELE WEDSTRIJD DE STERKSTE Het eerste van Sparta's vijf goals tegen Zeeburgia. Mux» mmm i Twee A.D.O.-verdedigers grijpen mis op de hatde kogel, die Kilsdonk, de linksbuiten van Feijenoord, vallend heeft afgevuurd. MAAR FEIJENOORD WON De big-match in de Westelijke tweede klassen was Emma-Excelsior 1-0; fraaie zweefsprong van Excelsior's doelverdediger v.d. Torre. B.V.V. MET 3—2 VERSLAGEN 'M Belaagd door Van Onselen, maar gedekt door Poulus, Ruiterman en v. Buitenen plukt Pil de bal uit de lucht (V.S.V.-Hermes). Wat was de jongste coinpetitie-dag weer rijk aan verrassende uit slagen. Daar was allereerst de sensationele 34 nederlaag van landskampioen S.V.V. tegen liet Rotterdamse Neptunns. En opmer kelijk is ook de 31 nederlaag van A.D.O. tegen Feijenoord. Laten wc dan ook een overwinning onder de stunts noemen: de cijfers 5 fl waarmee Sparta aan Zeeburgia zijn wil oplegde. Met dat al zijn er nn nog drie clubs in den lande, die nog op hun maximum staan: Ajax, Heerenveen en Maurits; één is afgevallen, H.S.C. dat tegenHeerenveen moest optornen. Hun pittig enthousiasme heeft de Nep- tunianen weer eens een klinkend wapen feit opgeleverd; het bleek overigens, dat geestdrift wel het sterkste maar toch met Set enige wapen van de Drietanders was, want ook technisch demonstreerden zij een behoorlijke kennis van zaken. Na tuurlijk kon Neptunus niet tippen aan het technisch raffinement van S.V.V., maar de Schiedammers kampten op hun beurt ook met een euvel: zelfoverschat tingEn aan dat laatste hebben zij hun nederlaag te wijten. Want wel slaag den de roodgroenen erin om de 3-0 ach terstand, die zij voor de rust door lauw spel hadden opgelopen, in de tweede helft met een eruptie van schitterend kampioenenspel te nivelleren, de 3-3 stand bleek op de duur toch niet safe en er was dan ook maar een vleugje fortuin voor nodig om Neptunus in de laatste minuut toch nog met 4-3 te doen zege vieren- En als men niet alleen door kwa liteiten een succes maar ook door een lotsspeling een gelukje kan verdienen, wel dan heeft dat dappere en pittige Nep tunus dat gelukje inderdaad verdiend. In tussen was het aan de Havendijk in Schie dam een boeiende en meeslepende strijd met de voetbal als ontspanning voor dui zenden op zijn best. En als we aan de partij nog een conclusie mogen vastkno- pen; van de twee candidaten voor de rechtsbackplaats in het Nederlands Elftal, de S.V.V.-er Steenbergen en de Neptum- aan Everse, bleek deze middag Everse on getwijfeld de beste. Zijn ingrijpen en rui men zowel als zijn traptechniek en zijn „slaande" kopwerk gaven hem even zo vele pré's. In West I heeft Sparta de eerste plaats van Haarlem overgenomen, want de Spaarnestedelingen kwamen niet voor de puntenslag in het veld en de Rotterdam mers zijn thans de beste van heel net Westen, maar het moet nog blijken of de „uitschieters" daar niet te veel in mee spreken- Kampioen V.S-V. kon weer niet aan een overwinning toekomen en moest voor de derde maal met een gelijk spel genoegen nemen: 1-1 thuis tegen Her mes wat van de Schiedammers lang geen kwaad werk is. Als hekkesluiter fungeert K F C dat zijn vierde nederlaag in suc cessie te slikken kreeg, met 2-4 tegen D O S. En dan dat Feijenoord! De Stadionmannen zullen heus nog een woordje meespreken en ze staan niet voor niets in de bovenste helft; al voelt de goegemeente zich niet gerust op hen, zij bestonden het dan toch maar om A.D.O. met een 3-1 nederlaag naar huis te sturen, Sparta 4 3 1 Haarlem 3 2 1 V.S.V. 4 13 DOS4 13 Feijenoord .4 2 1 Hermes-D.V.S. 4 12 Blauw Wit 3 1 1 A.D.O. 4 10 Zeeburgia 4 0 2 K F,C4 0 0 Naast de 3-4 stunt van S-V.V-Neptunus in West II drie 1-1 gelijke spelen- Xerxes stelde wel wat teleur door bij p.Wb. niet verder te komen, van H.B.S. is het tegen E.D.O. een knappe prestatie, Vole- wijekers en R.C-H. bleken ook niet voor elkaar onder te doen- En dan was er nog de 3-0 overwinning van Ajax op 't Gooi, de derde in successie van de roemruchte Amsterdammers,, die met hun fraaie eer ste plaats weer een positie innamen als in hun beste gloriejaren Ajax Xerxes Neptunus H.B.S E.D.O S.V.V Volewijckers D.W.S R.C.H 't Gooi De Oostelijke kampioen A.G.O.V.V. blijkt uit vorm te zijn. De Apeldocxrnse Rheumatlsehe Ptfnen maken U oud vóór Uw tfjd. Maar zovelen worden er niet oud bij Tot op hoge leeftijd fit en levenslustig blijven, rheumatische pijnen alleen maar kennen van horen zeggen; deze rijkdom bleek voor dui zenden onder ons weggelegd, sinds ze de Kruschen-kuur tot een vaste dagelijkse ge woonte maakten. Waarom zoudt ook gij niet die ondraaglijke slopende pijnen uit Uw leden drijven Het is immers niet anders dan het aansporen van de eigen bloedzuiverende or ganen 1 De zes minerale zouten, in de vorm van Kruschen toegevoerd aan Uw lever, nieren en ingewanden, geven deze een stimu lans tot jeugdig-krachtige werking, waardoor alle onreinheden die nu Uw pijnen veroor zaken. langs natuurlijke weg worden afge voerd en zo onschadelijk gemaakt. Gezond ziln, levenslustig, vol werklust en energie tot op hoge leeftijd, dat zijn een paar van de kenmerken van mensen, die jaar in jaar uit vasthouden aan de regelmatige dagelijkse zij liet. kleine dosis Kruschen Salts. Ver krijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Reel club. die de vorige Zondag in Nijmegen bij N.E.C. de eerste nederlaag te slikken kreeg, kon het met de steun van eigen omgeving nu tegen Wageningen ook niet tot een zege brengen en had met gelijk spel genoegen te nemen. De Enschedése Boys konden het in Deventer niet bol werken tegen Go Ahead en moesten de bovenste plaats inruimen voor hun stad genoot Enschedé dat N.E.C. versloeg. Dit werd de eerste nederlaag der Nijme- genaars. De Zwolse Boys boekten hun eer ste volledig succes door thuis van Heracles te winnen, doch ze konden zich daarmee niet vrijmaken van de onderste plaats, daar Quick in Nijmegen een punt aan Hen gelo verdiende, welke laatste hiermee de gelegenheid om de leiding in handen te nemen, liet schieten. Enschedé 4 2 2 0 6 72 Hengelo 4 2 2 0 6 ,52 Ensch. Boys 4 2 1 1 5 85 Wageningen 4 2 1 1 5 129 A.G.O.V.V, 4 1 2 1 4 7—7 N.E.C4 1 2 1 4 3—3 Heracles 4 1 1 2 3 45 Go Ahead 4 I 1 2 3 4—8 Quick 4 0 2 2 2 3—6 Zwolse Boys ..4 1 0 3 2 3—9 Heerenveen en H.S.C. behoren tot de clubs die nog geen punt hadden laten schieten, maar de Friese kampioenen heb ben gisteren aan alle eventuele illusies der Hoogezanders een einde gemaakt door hen met 20 te verslaan. Doordat G.V.A.V.. momenteel de grootste concur rent, in Groningen Leeuwarden niet baas kon worden, heeft Heerenveen thans een voorsprong van twee punten genomen. Friesland kwam in de plaatselijke ont moeting met Frisia aan het eerste winst punt, wat voldoende was voor de Leeu warders om zich van de laatste plaats vrij te maken, waarop nu Achilles kwam te zitten, die in Assen tegen Be Quick een zware nederlaag leed. Velocitas kwam in Groningen aan een kleine meerderheid op Sneek. 14—5 9—4 7—4 6-4 7—7 7—7 9—8 11—10 6—13 5—19 3 3 0 0 6 7—1 4 2 2 0 6 5—3 4 2 1 1 5 10—9 3 1 2 0 4 9—6 4 1 2 1 4 9—6 3 1 1 1 3 7—7 4 0 3 1 3 7—8 4 1 1 2 3 3—8 3 0 2 1 2 2—3 4 0 0 4 0 3—11 V.S.V.Hermes D.V.S. 1—1 SpartaZeeburgia 5—0 K.F.C.—D.O.S 2—4 FeijenoordAdo 3—1 WEST II D:W.S.Xerxes 1—1 1—1 Ajax't Gooi 3—0 S.V.V.Neptunus 3—4 VolewijckersR.C.H 1—1 OOST Go AheadEnsch. Boys 1—0 QuickHengelo 1—1 A.G.O.V.V.—Wageningen 2—2 EnschedéN.E.C 2—0 Zwolse BoysHeracles 1—0 NOORD Friesland—Frisia 0—0 VelocitasSneek 4—3 AchillesBe Quick 0—5 HeerenveenH.SC 2—0 G.V.A.V.Leeuwarden 0—0 ZUID I Sitt. BoysP.S.V 1—7 NoadR.B.C 1—1 KerkradeM.V.V 3—3 BrabantiaHelmondia 2—0 V.V.V.Limburgia 1—1 ZUID II EindhovenB.V.V 3—2 Sportcl. EmmaJuliana 1—1 Willem IIMaurits 2—4 T.S.C.—Longa 2—1 N.A.C.Bleijerheide 2—2 R.B.C. M.V.V. Brabantia V.V.V. P.S.V. N.O.A.D. Helmondia Limburgia Kerkrade Sitt. Boys 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 7—5 11—8 5—4 8—8 20—6 8—9 4—5 4—6 8—16 11—19 Heerenveen G.V.A.V. Velocitas H.S. C Be Quick Frisia Leeuwarden Sneek Friesland Achilles 3 16—4 8—4 6—7 4—3 11—6 7—9 4—5 7—12 2—7 3—11 BES?- Maurits heeft zich keurig gehandhaafd als een der weinige clubs welke tot dus ver op de volle winst beslag konden leg gen en Willem II is niet bij machte ge bleken de mannen uit Geleen het eerste échec te bezorgen; de Zuid-Limburgers wonnen deze zware uitwedstrijd in Til burg met 42. Bleijerheide bleef even eens ongeslagen, maar moest de helft der winst te Breda in N.A.C.'s handen laten. De achterstand op de leiders is hierdoor tot twee punten aangegroeid. Longa onder vond de grote kracht van T.S.C. op eigen terrein en keerde met een nederlaag uit Oosterhout terug. Sportclub Emma en Ju liana kwamen in Treebeek tot een verge lijk. Dit eerste winstpunt maakte de club uit Spekhei los van de onderste plaats, waarop thans niemand minder dan kam pioen B.V.V. is afgezakt, die in de Meierij door Eindhoven werd verslagen en alzo zijn derde nederlaag leed.... Maurits 4 S.V.V. zal weer moeten leren In elke wedstrijd van meet -af de zaken serieus aan te pakken. Door met een zekere overmoed eerst eens de kat uit de boom te kijken, kan het wel eens op een heftige teleurstelling uitlopen. Im mers in dit geval kwam 't voor de rust op een zware 30 achterstand te staan. En slechts een fantastisch herboren SVV kon na de rust de prestatie leve ren om de stand toch nog gelijk te krijgen. Tegen de verhouding in wist Neptunus echter in de allerlaatste mi nuut het winnende doelpunt te scoren. Voor een talrijk publiek, de nieuwe tri bune was bijna geheel gevuld, is het na 5 minuten reeds raak: de gevaarlijke linksbuiten de Kok, met rechtsbinnen Luyten, de beste in de blauwwitte voor hoede, weet een pass van de Kreek te benutten; met een ver schot passeert hij Opschoor (0—1). De SVV voorwaartsen komen ook wel in het stuk voor, maar het spel is te lauw en het tempo te laag. Steeds zijn de slagvaardige Neptunianen in staat door goed opstellen te voorko men, dat hun doelman voor al te zwaar werk komt te staan. De Neptunus voor hoede krijgt minder gelegenheid om op te treden, maar eenmaal in actie is zij veel energieker. Eenmaal veroorzaakt C.V.V. heeft zich in 2A aan de kop sen weten te handhaven door een 45 over winning op Scheveningen, maar V.U.C. volgde prompt, want de Hagenaars we zen D.F.C. met de rake cijfers 4r—1 af en maakten daarmee 'de Dordtenaren duide lijk dat de weg terug voor hen dit jaar wel een fata morgana zal blijken. Unitas begint nu ook een beetje bij te spijkeren en de 34 meerderheid van de Gorcum- mers over het Dordtse E.B.O.H. betekent voor hen een flinke sprong omhoog. Op de derde plaats staat echter nog U.V.S., dat volgens verwachting D.C.V. met 32 de baas bleef. En als no. 4 volgt dan Leerdam, dat Overmaas met 3—1 ver- V.U.C. U.V.S. Bleijerheide Eindhoven Sportcl. Emma T.S.C Longa N.A.C Willem II Juliana 4 B.V.V4 4 2 2 1 1 2 1 1 0 0 0 0 8 10—5 2 0 6 10—5 1 1 5 6—6 2 1 4 6—5 2 1 4 8—8 0 2 4 6—7 1 2 3 4—5 1 2 3 7—9 2 2 2 5—9 1 3 1 5—8 Zeeburgia kreeg geen kans Sparta heeft dit seizoen een ploeg m het veld, die tot goede dingen in staat is. Nu weten wij wel, dat Zeeburgia, dat tot een van de zwakste clubs uit de afdeling behoort, niet bepaald een tegenstandster is, die het de Spartanen al te moeilijk kon maken, maar aan de andere kant valt toch wel te constate ren, dat de Spartaanse voorhoede heel wat vindingrijker is dan het vorige sei zoen. Het samenspel is veel vlotter en er wordt veel meer met hersens ge werkt. Terlouw was ook nu weer de spil waar alles om draaide; hij smoorde de weinige aanvallen, die de Amsterdam mers ondernamen, in de kiem, zodat Landman het in het doel niet al te moe'- Hjk kreeg. Sparta's voorhoede was het eerst ac tief. Na 7 min. plaatste Den Engelsman uit een hoekschop fraai voor doel, de aanstormende linksbuiten Vermeer zette zijn hoofd onder het leer en gaf Altena geen schijn van kans (10). Zeeburg'a wist daarop enkele gevaarlijke ogenblik ken voor de Rotterdamse doelmond te scheppen, maar harde schoten van Nie- land en Wolffram maakte Landman on schadelijk. Een uitval der gastheren, een doorlopen van Vermeer en een verras send schot van deze speler, leverde Spar ta een voorsprong van 20 op. Wat la ter speelde Den Boer zich vrij, hij kwam alleen voor de uitlopende Altena te staan, die hij keurig omspeelde om daarna de bal in het verlaten doel te werken (30). Na de hervatting direct weer een aanvallend Sparta te zien; de schoten van Den Boer missen echter de juiste richting en verder heeft Altena met de schoten van Den Engelsman en Bennigshof niet zo heel veel moeite. Uit een pass van Den Boer kreeg Benningshof gelegenheid de stand op 4—0 te brengen, waarna Den Boer met een welgericht schot voor 5—0 zorgde. Den Engelsmap kreeg alleen voor het Amsterdamse doel staande, nog een goede kans om het half dozijn vol te maken, doch hij faalde met zijn schot. meer laten zien). 4 3 1 0 7 12—5 4 3 0 1 6 11—5 4 2 1 1 5 86 4 2 1 1 5 7—6 4 2 1 1 5 9—9 4 1 1 2 3 10—10 4 1 1 2 3 6—8 4 1 0 3 2 6—9 4 1 0 3 2 6—11 4 1 0 3 2 5—11 Schev-ening-en D.F. C E.B.O. H D.C.V Overmaas In 2B is O.D.S. ongeslagen en lijstaan voerder gebleven, al boekten de Dordte naren bij Gouda slechts een 33 gelijk spel (het eerste puntje voor de Gouwe naars). Emma en RE-C. kwamen intus- Dat Xerxes in de wedstrijd tegen DWS in Amsterdam met een gelijk spel genoe gen heeft moeten nemen, is het gevolg geweest van een volkomen gebrek aan productiviteit en doortastendheid der voorhoede- De gelijkmaker werd 5 minu ten voor de rust gescoord uit een strai- schop, een wel zeer zware s'r^vogr een ongelukkige handsbal in het DWS-straf- schopgebied. Reeds na twee minuten nam DWS door Wiertz de leI4Ln?: Algemeen verwachtte men, dat de Rotterdammers deze voorsprong spoedig te ^let .zouden doen, maar al ras openbaarde zich het boven reeds vermelde euvel, waaraan de Xerxes-voorhoede mank ging. Louwe toonde zich alles behalve een behoorlijke aanvalsleider en overigens technisch goed onderlegde spelers als Beun en Koning speelden te individueel. De aanvallen werden veel te kort gehouden om succes te hebben en de enkele maal. dat een speler wist door te breken, werd er ho peloos gefaald. Toen Louwe de strafschop had benut, was het kort daarna rust. In de tweede helft is Xerxes overwegend in de aanval geweest al waren de minder in getal zijnde DWS-aanvaUen verre van ongevaarlijk. Tijdens de Rotterdamse stormlopen toonde vooral spil Snijders zich een goed verdediger., die met de centers van Beun en Koning (Barzilay was reeds voor rust uitgevallen en werd door Rijshouwer onvoldoende vervangen) goed raad wist. i stapje nader, maar Excelsior moest retireren. Want de „ibig match" van de Westelijke tweede klassen tgssen de twee voormalige eersteklassers Emma en Excelsior te Dordt leverde met 10 twee kostbare punten voor Emma op; kostbare punten waarvan het Verlies ook door Excelsior zwaar wordt geschat. Met Em ma wierp ook R.F.C. zich als ernstig can- didaat op, want de Rotterdammers brach ten 'de moeilijke uitbeurt tegen Sliedrecht met 13 tot een zeer goed einde. Twee ploegen die elkaar in de jongste promotie-degradatie-competitie nog zo fel bestreden, ontmoetten elkaar nu op lager plan; toen won D.H.C. tweemaal, maar nu moesten de Delftenaren met 1—2 voor H.V.V. de vlag strijken. For- tuna op eigen Vlaardingse .grond is tegen elke tegenstander goed voor een overwin ning; dat ondervond ook Quick, dat met 3—de kous op de kop kreeg. O.D.S4 3 10 R.F.C3 3 0 0 Emma 4 3 Excelsior 3 2 Fortuna 3 2 H.V.V3 2 Coal 3 1 Quick 3 0 Sliedrecht4 0 D.H.C4 0 Gouda 4 0 8—5 0—2 8—5 7—3 7—3 6—3 6—3 3—8 3—9 4—10 6—16 Het Zweedse voetbal-elftal verzwakt door het verlies van naar Italië vertrok ken profs, bracht het in Stockholm tegen Noorwegen niet verder dan 3—8. wei Zwpprise B-elftal won in Oslo van de Noorse B-Ploeg met 1-0 en een Zweeds C-team won in Malmö tegen Finland met 8—1. Corveleijn ten einde raad een hoekschop. Hij maakt dit echter goed door de bal keurig uit de hoek te koppen, na een inzet van de Kreek. Wanneer v. Kan te zacht terugspeelt kan Opschoor de fel doorzettende v. d. Hoeven maar nauwe lijks afremmen. En weer komen de drie tanders terug: Luyten lost na goed indi vidueel spel een schot, dat dreigt te mis lukken maar de Kok weet toch het leer nog te bereiken en trapt z'n tweede doel punt in de touwen (02). En SVV ziet het gevaar schijnbaar nog niet in, want het tempo blijft aan de lage kant en de vele aanvallen missen de stootkracht om. het Neptunus-viertal (2 backs, spil en teruggekomen kanthalf) aan het wanke len te brengen. Zelfs .-rijgen de rood groenen nog kort voor de rust een 30 achterstand to boeken. Na goed spel van Luyten er Rlacquière, schiet de eerste goed in (0.-3). En dau komt de enerverende tweede helft. Meteen zijn de Schiedammers in ware kampioensvorm. Razend snel is het tempo en na 4 min. is het raak! De bal gaat van voet tot voet en Schrumpf geeft het laatste zetje (13). Steeds komen de SVVers fel terug en geven de stoere Nep- tunus-achterhoede geen ogenblik respijt. Na 20 min. is een fraaie through-pass van de Bruijn Zondervan noodlottig. Schrumpf passeert hem pijlsnel met de bal aan z'n voet (23). En in hoger tem po nog jaagt de Bruijn z'n mannen op. Van Leeuwen kan slechts door unfair spel v. Lith stoppen. Prachtig zendt de keurig werkende Meerwijk de bal voor het doel en in de 22e minuut deponeert Köneman onder laaiend enthousiasme de gelijkma ker in het net (33). En nog is de storm niet geluwd en het ene sensationele mo ment na het andere speelt zich af. Het laatste kwartier gaat in, het beslissende. Langzaam weten de Neptunianen zich te hervinden ook al doordat SVV het tem po weer laat zakken. Everse gaat de si tuatie weer beheersen en kopt fraai een voorzet van Schrumpf uit de gevaren zone. Langzaam komen de Rotterdammers weer tot die gevaarlijke driemans-stoten waar Steenbergen en Corveleijn alle moeite mee hebben, v. Schijndel ziet het gevaar wel en moet z'n beheersende po sitie op het middelveld prijs geven. In de laatste minuut gebeurt het dan nog. Everse is vei' opgedrongen en trapt de bal naar de linksbuiten de Kok. 'Diens uitstekende voorzet weet de naar binnen, gekomen Blacquière in de uiterste hoek te koppen (4—3). En daarmee lijdt SVV haar eerste nederlaag in deze competitie. DFC verscheen in het veld met een elftal waarin grote wijzigingen waren aangebracht. In de voorhoede waren Kees Mijnders en de jeugdige Leo Sleeking en in de middenlinie was Wim Los opgesteld. Met de wijzigingen die bij de aanvang van de competitie waren aangebracht telde het elftal nog slechts vier spelers, die aan het eind van het vorige seizoeen uitkwamen, namelijk: de Ridder, de Ja ger, Schaap en Advocaat. Ook in de nieuwe opstelling van gisteren kon DFC geen overwinning behalen. Het leed te gen VUC een nederlaag van 41 en wan neer de Hagenaars een beetje geluk zou den hebben gehad, zou de nederlaag nog groter zijn geweest. In het begin van de wedstrijd wogen de partijen aardig tegen elkaar op. Aan beide zijden waren goede dingen te zien en met name Kees lijnders bewees, dat mj nog een geducht woordje kan meespre ken, vooral wanneer hij het nodige begrip en goede medewerking van de andere spe- lenrs ontvangt. Spoedig echter verover de VUC een veldoverwicht, dat steeds gro ter werd. De Dordtse voorhoede kon bijna geen enkele keer meer ten aanval trekker en de strijd speelde zich voor het groot ste gedeelte af op de DFC-helft. In de verdediging verrichten Schaap, Zwaan en vooral doelman Van Luyn heel goed werk en tot aan de rust wisten eij hun doel zuiver te houden, ook al was de toestand soms heel precair. In de tweede helft kwam DFC in hel veld met een ernstig verzwakte achter hoede. Van Bruggen was vlak voor de rust uitgevallen en Zwaan, die ook ge blesseerd was geraakt, besloot tijdens de rust, het op te geven. Direct kwamen de doelpunten, die al zo lang in de lucht hadden gehangen. Het eerste was een schot van Huisman, dat van dichtbij er- hard werd gelost en dat tussen de paai en de handen van Van Luyn door ging Kort daarop zag Struif tijdens een doel- belegering kans om het tweede doel punt voor VUC te maken- Toen sche nen de Hagenaars er pas goed zin in te krijgen. Zij voerden het tempo hoog' op en concentreerden alles op de aanval. Zoals gewoonlijk werd hierdoor de ver dediging verwaarloosd. DFC kreeg op deze wijze de kans om door te breken en Leo Sleeking bracht de stand op 21, De Dordtenaren kregen door dit doel punt wat meer moed en zij lanceerden enige aanvallen, die de Haagse verdedi ging handen vol werk gaven. Deze aan vallen hadden geen succes. De VTJC- man Straus wist daarentegen een vrij? schop, die hij in deze periode kreeg te nemen, om te zetten in het derde Haagse doelpunt. DFC gaf zich nog niet helemaal gewonnen. Het probeerde hoewel te vergeefs het initiatief te nemen en lette hierdoor op zijn beurt te weinig op de verdediging. De Hagenaars konden daarom verschillende malen doorbreken en Huisman wist zijn doorbraak met een doelpunt te bekronen. De wedstrijd ein digde dus met een 41 nederlaag van DFC. Hoofdklasse handbalcompetitie na- mes: ZeeburgiaHygiea 2—2, UDI PSV 2—2, TurnlustConcordia 2—1; heren: BI. WitHellas 5—3, Ölym- pia (G.)Niloc 44. BK RES. Ie KLAS K.N.V.B. SVV 2-Overmaas 2 1—1; Neptunus 2- VUC 2 5—0; RFC 2-HBS 2 4—3: Feije noord 2-Sparta 2 11; ADO 2-HVDS 2 4—1- Het was gisteren wel de dag der gelijke spelen. Bij elkaar eindigden in de zes eersteklasseil en de twee de-, derde- en vierdeklassen van West II niet minder dan 32 wed strijden in een gelijk spel, vari ërend van 00 tot 33. Op de 112 wedstrijden in die afdelingen maakt dat bijna 30 procent. Het was dus wel „eerlijk zullen we alles delen". En dan is het nog niet eens 5 December! A.D.O. moge in Rotterdam met 3—1 van Feijenoord verloren hebben, de Ha genaars hebben een zeer goede indruk gemaakt door hqn aantrekkelijk spel met verrassende combinaties en verbluffende staaltjes van baltechniek. Zij waren ook een fractie sneller dan hun tegenstanders doch werden gehandicapt door hun klein postuur, waardoor de voorhoede het bij hoge ballen bijna steeds tegen de flink uit de kluiten gewassen Feijenoord-ver- dedigers moest afleggen. De agressieve aanval der gasten kwam al direct in ac tie over de internationale linkervleugel, die rechtsbuiten Neuteboom in de gele genheid stelde een hoog schot in te zen den dat v. d. Wal goed verwerkte. Maar bij 'een volgende operatie van de Haagse voorhoede schoot Neuteboom van dicht bij in' thans kon v. d. Wal de bal niet in de«reep zijner handen krijgen, hij sloeg' het leer terug en nu had midvoor v. d Zant weinig moeite om het m de touwen te schieten. Zo namen de Hage naars reeds na 5 min. de leiding, maar door het sterk reageren van Feijenoord hing de gelijkmaker als spoedig m de lucht, toen Steenbergen fraai opbracht en een afgemeten voorzet gaf; Van Hoek faalde met zijn schot, de bal kwam voor de voeten van v. Kilsdonk, die naas. trapte. Vijf min. later evenwel, toen Steenbergen het leer over Rosmalen heen wipte en de uitgelopen Kok de bal uit zijn handen liet glippen, was v. Hoek er als de kippen bij om deze fout af te straffen en de partijen op gelijke voet te brengen (1—1). De Rotterdammers wis ten na een half uur spelen hun lichte meerderheid in het veld opnieuw in een doelpunt uit te drukken toen Van Mun ster een voorzet van v. Kilsdonk benutte, doch scheidsrechter Van Doorn annu leerde het wegens een overtreding van de Feijenoord-linksbuiten. Een gevaarlijk moment kwamen de Rotterdammers ongerept te boven, toen v. d. Zant op een vooruit gespeelde bal doorliep en alleen de doelman nog tegen over zich had, maar v. d. Wal redde de situatie door tactisch uit te lopen. Hij kreeg de handen van het publiek op elkaar door de wijze waarop hy enige schoten klemvast wist te verwerken, maar Kok aan de overzij deed met voor hem onder, toen Van Hoek een onver wachte kogel op hem afzond. Zo wissel den in aantrekkelijke stijl spannende momenten aan weerszijden elkaar af. Enige minuten voor de pauze wist de thuisclub de leiding te nemen; bij een door Van Munster scherp genomen hoek schop kwam het leer tegen de latkrui- sing. 't rolde via's doelmans handen tegen de paal en daar stond precies Van Hoek om de bal over de lijn te trappen (2—1). Na deze aantrekkelijke eerste helft bracht de tweede, een heel wat mindere kwaliteit voetbal. Aanvankelijk was het een spel van wisselende aanval len, waarbij wederzijds de verdediging meester bleef over de voorhoede. De Feijenoord-doelman moest meer in actie komen dan zijn collega aan de overkant, maar hij sloeg er zich dapper doorheen, te meer daar hij veelal schoten van grote afstand te verwerken kreeg. Geleidelijk heroverde Feijenoord een veldover wicht; goede voorzetten van v. Kilsdonk brachten Van Munster enige doeirijpe kansen doch de rechtsbuiten faalde met zijn schoten. Toen er was nog een kleine tien minuten te spelen besloot Van Kilsdonk er zelf de laatste hand aan te leggen en met een diag°naai scll0M werkte hij een goed opgezette aanva' keurig af (3—1). Feijenoord bleek de langste adem te hebben en domineerde in de slotperiode geheel. A.D.O. moest zich tot verdedigen bepalen en wist ver der stand te houden. De Schiedammers hebben gedurende de eerste tien minuten een duidelijk over wicht gehad, maar direct daarop plaatste Stek uit een hoekschop de bal voor Rus doel; het leer werd onvoldoende wegge werkt en kwam voor de voeten van btij- ger, die een hard schot loste, drt door Van Onselen in duiksprong van richting ver anderd, voor Pil onho', dbaar bleek. In de periode hierop heeft VSV het doel punt, dat zij aldus tegen de spelverhou- ding van dat moment maakte, door een merkbare opleving aanvaardbaar gemaakt Zo trof een ver schot van Strieker de lat en wist de thuisclub goed combinerend, meermalen diep in de Schiedamse ver dediging door te dringen waar Poulus c.s. enkele malen slechts ten koste van een hoekschop redding wisten te brengen. Vijf minuten voor rust kende de scheids rechter op de rand van het strafschop gebied een vrije trap toe aan HDVS we gens een overtreding van Kunst en Van Buitenen plaatste hieruit de bal secuur achter doelman Snijders (1—1). ,Pe*e stand was toen voor beide clubs voldoen de beloning. Hoewel daarna geen oog punten meer werden gescoord, is het punt dat Hermes tenslotte mee naar huls «on nemen, iets meer dan de Schiedammers toekwam. Zelf scoorden zij door ,VV! Lent en Jansen weliswaar tweemaal, ooei- punten, die wegens buitenspel en nanas moest worden afgekeurd, maar d pech die hierin voor hen ligt bsSlo!^>06 lang niet op tegen de wanbof der Vel- senaren, die eveneens een fraai doelpunt van Sterk wegens hands zag S anruj. leerd en bovendien talrijk allen door het houtwerk van P'ls el zagen gekeerd. ,._t -.,y15 Voor minstens tienduizend man heo- ben de rood-zwarte Bisschenaren, die al sinds drie jaar op de Zuidelijke voetbal volden de scepter zwaaien, moeten be kennen dat er iets meutelt en reutelt in do triomfantelijke kampi°enaPloeg. Ol nu ook weer waar is dat het sterxa bene.'i moeten zijn, die de weelde kunnen dragen, of dat de laatste tropenreis van (ie BVV'ers de kachel heeft aangemaakt, we zullen er niet bij stilstaan en alleen constateren, dat het geen rozengeur, en maneschijn is wanneer men bij B\ v in de buurt komt. jf 4 VA Op het Eindheven-tereln kwamen de kampioenen met een ploeg in het veld di» heel sterk op 's mensen verbazing werk te. We misten zo maar de kleine Over- beek, pupil van de nationale selectoren, die er met een kwade kop bij BW de brui aan gegeven heeft. Daar hoefde nu perse het gevolg niet van te zijn, dat Keesje Krijgh als voorhoedespeler zou opereren. Maar het gebeurde toch. la de halflinie ontstond daardoor een omwen teling die men bij BW als een paleis revolutie mag kenmerken. Geen Sluy- ter, wel Vos. Geen Krijgh, wel Jutemark, een stevige knaap die er in de toekomst als stopper wel iets van terecht zal bren gen. Gehandhaafd bleef Remmers. Eindhoven heeft van de jeugdzonden, die thans de middenlinie en de backs van BVV moesten maken, dankbaar geprofi teerd. Men was al begonnen met de voor hoede te versterken en van dit experi ment zal men geen spijt hebben. Zolang Eiochoven op de aanval speelde, schiep de snelle en listige midvoor Van Melis zoveel kansen, dat er voor de rust een 20 voorsprong behaald kon worden. De doelpunten kwamen van de vqeten van v- Melis en Quick. Intussen maakte Van Melis na de rust nog een doelpunt en i toen het eenmaal zover was, legden de Eindhovenaren zich heel speciaal op ver dedigen toe. Verband tussen de voor hoede en de verdediging was er daardoor niet meer te bespeuren. De Bosschena ren kregen de gelegenheid op het midden veld de ballen onder controle te brengen I en als gevolg daarvan combineerde men de ene aanval na de andere in elkaar. Eindhoven liep in verwarring te hoop voor doel en bij de fans stond het angstzweet op het voorhoofd te parelen. Eindhoven nad zichzelf het wapen ontnomen om de Bosschenaren die in detweede helft zon der doelman Saris verschenen waren invaller was Dubernit te pareren. On danks alle narigheid was het Bossche mo reel toch nog zo goed, dat van Beu*» den en Stempher er 32 van maakten. Als er tijd geweest was had de uitslag nog geflatteerder kunnen worden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 4