UIT DE SPORTWERELD nacht nieuwe lotgevallen naar Moeilijkheden de R.T.C. ADIO programma KR-EMLON PAGINA 3 VRIJDAG 21 OCTOBER 1949 'mcamera Christus op het witte doek De Amerikaanse wapenhulp Eerste zending in November naar Frankrijk INTERN. IJSHOCKEY- TORNOOI IN DEN HAAG Onrust in Perzië WIJZIGINGEN IN DE PRIJSSTOP PAILLARD VERBETERT, UUR RECORD ACHTER DE MOTOR HOOFDKLASSE BILJART KAMPIOENSCHAP VROUW VIEL VAN TRAP B. Verhoeven, directeur Van Evck-academie TEXELAARS BRENGEN ASSEN DANK wol wast U veilig in door MARIE-LOUISE C AU F AT B r i 11 a n t i n e Het merk KRfcMLON' alléén is uw waar borg, voor de ECHTE Brillantinc-.'RusV Gelaat, dat alle lietde weerspiegelt, welke Hij voor Zijn Vervolgers koestert. Jezus is gestorven. We zien de schrik in de tempel. Joseph van Arimathea gaat Pilatus het Lichaam van Jezus vragen. Intussen worden de „Kruisingen" van de grootste schilders uit de historie op het doek geprojecteerd. Palestrina Bach en Handel doen hun schoonste klanken horen. De stem van Pascal spreekt enkele van zijn prachtigste citaten- Dan volgen de Afneming van het Kruis, de Verrijzenis, de Verschijning aan Maria Magdalena, de Emmausgang en de Hemel, vaart. Plotseling slaakt een man uit de mo derne menigte een kreet van vreugde. Hij heeft iemand zien verschijnen op de berg. Het is David, mysterieus, vreemd gelij kend op Christus. Hij heeft de weg naar de top van de berg gevonden en keert terug met helpers, goede, gelukkige men sen uit een ander land, waar oorlog en atoombommen onbekend zijn. De V S- zullen in het begin van de volgende week met de acht leden van het N- Atlantisch pact die om militaire steun hebben gevraagd, onderhandelin gen openen over afzonderlijke overeen komsten, welke tot snelle verscheping van Ajnerikaanse wapenen ter waarde van 1 milliard dollar zullen leiden. De acht betrokken landen zijn: Engeland. Frankrijk, Italië, België, Nederland, Luxemburg, Noorwegen en Denemarken. De overeenkomsten zullen de voor waarden specificeren, waaronder de acht landen Amerikaanse militaire hulp kun nen verkrijgen. Een daarvan zou een clausule zijn, welke beoogt de overdracht van Amerikaanse leveranties aan derden te verhinderen. Verwacht wordt, dat de acht rege ringen spoedig zullen toestemmen, mo gelijk binnen twee weken, zodat het mogelijk wordt, dat de eerste wapen- verschepingen reeds in November plaats vinden Waarschijnlijk zal Frank rijk dat volgens de voorlopige re geling het leeuwenaandeel van de Amerikaanse kanonnen, tanks, munitie en militaire uitrusting ontvangt het eerst materiaal krijgen. Zodra de overeenkomsten zijn gete kend, zullen functionarissen van het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken en oorlog naar de Europese hoofd steden vertrekken voor het voeren van verdere besprekingen over de defensie strategie. Er zijn jaren verlopen. Een basiliek is bij de berg gebouwd om de grote gebeur tenissen, die daar plaats vonden, te her denken- Paulus' kruis staat op de koepel ervan. Twee werklieden zijn bezig het te bevestigen, als ze plotseling een man op zich zien toetreden. Het is David, die op Christus aan het Kruis toetreedt en Diens Plaats inneemt. Dan verdwijnt hij en de houten figuur van Christus herkrijgt haar eeuwige uitdrukking van starre droefheid. De twee mannen vallen op de knieën, terwijl Christus antwoordt op de laatste door David gestelde vraag: „Voorwaar, Ik zeg u, Ik zal met u zijn alle dagen, tot aan het einde der tijden." Er zijn onderhandelingen gaande om te komen tot een intern, ijshockey-competi- tie tussen ploegen uit Italië. België, Frankrijk, Engeland en Nederland. In dien de besprekingen slagen, zal dit tor nooi, dat ongeveer een week zal duren, gehouden worden op de Hokij in Den Haag. Naast de reeds ontworpen competitie om de Westeuropa-cup wordt weer een nationale competitie gespeeld tussen de teams van Amsterdam, Den Haag en Til burg. Nederland zal waarschijnlijk niet deel nemen aan de wereldkampioenschappen ijshockey, welke van 13 t/m. 24 Maart 1950 te Londen worden gehouden. Teneinde de ijshockeysport onder de Haagse jeugd te bevorderen, is een cen trale training ingesteld van plm. 150 jon gens, gekozen uit alle klassen der scho len. Men stelt zich voor jeugdteams sa men te stellen, welke in onderling ver band wedstrijden zullen spelen, teneinde wedstrijdervaring op te doen en de keuze van spelers voor het team van HHYC, dat tot nu toe als enige club deze trai ning organiseert, groter te maken. In de Staatscourant van vandaag wor den enkele ontheffingsbeschikkingen prijsstop 1949 gepubliceerd. Daarbij wor den o.a. enige houtprijzen en zaagtarieven vrijgelaten en wordt de prijsstop opge heven voor inlandse huiden en vellen en voor minerale smeeroliën. Voorts wordt toestemming verleend tot doorberekening van de wettelijk toelaat bare inkoopprijzen van de in een groot aantal met name genoemde artikelen te verwerken grondstoffen. De staat van beleg is afgekondigd in Lar (nabij Teheran) naar aanleiding van verkiezingsopstootjes, die Woens dagavond plaats vonden en waarbij drie personen gedood werden. Een menigte deed een aanval op nek bureau van de gouverneur, dat gebruik» werd als stembureau. Nadat de aanval lers de drie leden van de commissie, die het oppertoezicht op de verkiezingen houdt, om het leven hadden gebracht, werden de stembus en alle archieven van de gouverneur verbrand. De Fransman Georges Paillard heeft Donderdag met succes een poging onder namen om het werelduurrecord op de weg achter de motor te verbeteren. Ach ter zijn gangmaker Guérin, die een spe ciaal geconstrueerde 1000 cc. motor be reed, legde hij op een traject tussen Bor deaux en Bayonne een afstand af van ruim 97 kilometer. Het oude record stond met 87.918 km. ten name van zijn land genoot José Meiffret. Voor de finale van het biljartkampioen- t:l p van Nederland hoofdklasse cadre 71/2, die van 1 tot en met 4 December in „De IJsbreker" te Amsterdam wordt ge speeld, hebben de volgende biljarters in geschreven: J. A. Eichelsheim (Rotter dam), D. A. Kowus (Haarlem), P. Kruit hof (Barendrecht), P- de Leeuw (Amster dam), H. Metz (Den Haag), kampioen 1948, P. J. van de Pol (Rotterdam), C. de Ru; ter (Waalwijk) en J. H. Sweering (Amsterdam). De 43-jarige huisvrouw v. B. uit Culemborg wilde gisteren, mede met het oog op haar vandaag te vieren verjaar dag, haar keuken nog een goede beurt geven. Zij gebruikte hierbij een trapje. Op een gegeven moment verloor zij haar evenwicht, viel van de trap en kwam met het hoofd op het fornuis terecht. Zij was op slag dood. Naar wij van de voorzitter van de St. Bemulphusstichting vernemen, heeft deze Bernard Verhoeven aangezocht voor de functie van directeur der Jan Van Eyck-academie te Maastricht. Niettegenstaande de drukke werkzaam heden, welke het lidmaatschap van de Tweede Kamer met zich brengt, heeft de heer Verhoeven zich bereid verklaard de leiding van de academie op zich te' nemen. (Van onze correspondent) Ruim 800 Texelaars werden in de laat ste oorlogswinter gedwongen om in de om geving van Assen werk voor de Duitsers te verrichten- Tijdens dit verblijf in de Drentse hoofdstad zijn uit de aard dei- zaak vele connecties aangeknoopt en werden de Texelaars, die dikwijls in zeer benarde omstandigheden verkeerden, op alle mogelijke manieren voortgeholpen Dit is voor hen aanleiding geworden, om een bedrag van 2000 bijeen te bren gen, waarvoor in het centrum van Assen, n.l. op de historische Brink, een monu mentale, gemetselde bank zal verrijzen- Deze bank zal dan straks de aank van de Texelaars vertolken voor het me deleven, dat zij in Assen van de bewoners ondervonden. Uw fijnste wollen japon, De wollen kleerijes van baby. Uw donzige, wollen deken, Uw wollen jumper en tricof. en Julius Caesar gekozen. En dat was toen zo gebleven en Julius zat er mee. „We zijn er", zei de heer Caesar na een poosje. Karei moest uitstappen en werd een gróót gebouw binnengeduwd, een verlaten landgoed was het met een tuin vol onkruid en krom gegroeide palm bomen er om heen- Er was ook een hoge toren aan dat huis en in het bovenste kamertje daarvan werd Karei opgesloten Hij ging op een oude sofa zitten en las wat in de tijdschriften, die overal op de grond verspreid lagen. dacht aan het verhaal van de geldzorgen, waarover Jean haar verteld had. En ze meende, dat alles nu waarschijnlijk in orde gekomen was- Dezelfde avond, terwijl ze op Jean wachtte, herinnerde zij zich, dat ze toch nog vergeten had, de kleren van mevrouw naar de stomerij te brengen. Ze haalde juist de kleren uit de kast. toen Jean bin nentrad. Inplaats van een hartelijke be groeting vroeg hij: Wat heb je daar? Louise sloot de kast en stond met d» kleren in haar handen voor hem. Wat jammer van die goede kleren, zei ze. Zijn ze van jou?, vroeg hij- - Nee, natuurlijk niet! Van mevrouw! Ze moeten schoongemaakt worden. Van middag wilde mevrouw ze aantrekken, maar ik had helemaal vergeten, ze weg te brengen. Ze was er nogal boos over. Louise hing de kleren aan de kapstok. Zo dan vergeet ik ze tenminste mor gen met, zei ze. Toen ze terug liep, struikelde ze over de stapel kranten, die naast de kast lagen Dat 1 n+ ervan, zei Jean: Waarom bewaar je al die rommel ook? Lees jij dan geen kranten, vroeg Louise. Natuurlijk! Waarom vraag je dat1" Heb je over die moord in de Ruê Raynouard gelezen? Ik ben er nog opge wonden over. Waarom interesseer je je daar zo voor?, vroeg hij, schijnbaar onverschillig: Een gewone misdaad, zoals er dagelijks voorvallen! Koning Abdoellah van Transjorda- nië heeft ia een boodschap tot zijn volk het plan tot Internationalisering van de stad Jeruzalem van de hand gewezen, daar Jeruzalem „de sleutel van Transjordanië" is.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 3