Wanneer opende de K.L.M. de lijndienst op Londen D\E -^A^E wereld Herinneringen aan luchtdoop van Maasbode-redacteur over Drie Ned. militairen gedood PAGINA 4 VRIJDAG 21 OCTOBER 1949 Fantasie mantelpak met bont ge garneerd van Christian Dior. Klassieke tailleur van Maggy Rouff. Een moderne seinpaal met drie boven elkaar geplaatste lichten, vóór een station of aansluiting. (Foto Maywald). meeste rokken vallen plooiloos en nauw. De verwerkte stoffen zijn tweeds, ve lours de laine, wollen ottoman, laken en stoffen die aan beide kanten gedragen kunnen worden. Deze laatste zijn bijna altijd aan één kant geruit. Het jasje ir. dan ongevoerd en de ruit wordt na tuurlijk aan de binnenkant gedragen. Ook de garnering wordt er van genomen. Is de rok geruit, dan blijft het man teltje geheel effen. DINY K.—W. Groot was de deining op de Maasbode-redactie, die veroorzaakt werd toen het bericht kwam, dat een van haar verslaggevers de eerste vlucht Amsterdam-Londen zou meemaken. De toenmalige hoofdredacteur, rector N. v. Rey- sen, vond zo'n tocht onverant woordelijk; de directie wilde dol- gaame iemand mee laten gaan, maar anderzijds haar redacteur nog wel iets langer behouden.... Zo'n tocht was toen geen sinecure. Er werd tenslotte beslist, dat de toenmalige Amsterdamse redacteur, de heer M. v. d. Biggelaar, de luchtreis zou meemaken, want hij was niet gehuwd en zelfs niet ver loofd! Enige herinneringen aan zijn luchtdoop vertelt hij in neven staand relaas. wordt door „Spoorsein", een combinatie van een Amerikaanse onderneming en Philips, ook op stations aan te brengen voor hét bewegen van treinen en range ren, waarbij 's-Hertogenbosch de pri meur krijgt. Hiervoor worden „dwerg- seinen" gebruikt, lage kastjes, waarin een magneet een brilletje met drie kleu ren beweegt. De N. S. zal met dit lichtseinstelsel een van- de modernste beveiligingssyste men ter wereld bezitten, dat veel econo mischer werkt dan het bestaande. Een ander niet gering voordeel is, dat door de combinatie van hoofdseinpaal en voorseinpaal een kortere opeenvolging van de treinen mogelijk is, waardoor de lijn intensiever gebruikt kan worden. Wederom is in Indonesië een Neder landse patrouille overvallen. Ditmaal was het in Zuid-Borneo, waar een patrouille in een prauw de Barito-rivier opvoer. Plotseling werd van een hinderlaag uit op de prauw geschoten. Een militair van het K.N.I.L. werd dodelijk getroffen, twee anderen verdronken, doordat de boot omsloeg.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 4