r eest voor ae v erem Truman en Vysjinsky wisselen hartelijke handdruk Kampioensrit der motorrijders had 140 uitvallers (ca. 64 pet.) Geen regeringssteun meer voor Ned. vliegtuigindustrie? Strijd tegen regenmodder en duisternis Toekomst aan de luchtvaart ADIO programma NIEUWE LOTGEVALLEN PAGINA 2 DINSDAG 25 OCTOBER 1949 MIERENGEVAAR OVER DREVEN Er moet een einde gemaakt worden aan de onzekerheid, wanhoop en defaitisme, die het gevolg zijn van het steeds eit- stellen van een regeling. Ook al zou de regering dus weigeren de bewuste clausule van de integrale schadevergoeding in haar wetsvoorstel op te nemen, dan mag dat o.i. gfiMk reden zijn tot verwerping daarvan. De schriftelijke behandeling van het wetsvoorstel in de desbetreffende af deling heeft overigens reeds een stroom van amendementen doen vloeien en deze zal bij de besprekingen in de Ka mer nog ongetwijfeld aanzwellen. Wij kunnen hier op de inhoud van deze amendementen, waardoor veelal wijzigingen worden aangebracht, die voor hen. die zich niet in de techniek van dit wetsvoorstel hebben verdiept min of meer onbegrijpelijk zijn, niet ingaan. Het spreekt vanzelf, dat al deze amendementen de bedoeling hebben het wetsvoorstel ten gunste van de gedu peerden te verbeteren. Wij kunnen hier slechts de hoop uit spreken, dat de regering in de beoor deling van deze amendementen, niet alleen door financiële overwegingen zal worden geleid, maar hen ook zal be zien onder het oogpunt van het hers1 cl van de productieve en geestelijke kracht van een groep der bevolking, die door de wangunst van de tijden meer dan andere, het slachtoffer is geweest is geweest van de oorlog. Voor velen van de oorlogsgetroffenen zal het resultaat van de debatten in de Kamer hun economische toekomst bepalen. Voor hele gewesten van ons land wordt heden en in de komende dagen beslist over welvaart of achteruitgang. Der halve moge ons parlement er zich van bewust zijn, dat het hiei wel een bij zondere verantwoordelijkheid draagt. Naar aanleiding van de berichten over een invasie van witte mieren in het Vaticaan, die zelfs een gevaar voor de hoogst waardevolle boekenschat van de pauselijke bibliotheek zouden vormen, verneemt het K.N.P. het volgende: Deze mieren bevonden zich in de bal ken van de zoldering van de vertrekken van de kardinaal-bibliothecaris, kardi naal Mercati. Deze vertrekken zijn ge legen boven het geheim archief van het Vaticaan. De balken werden reeds enige maanden geleden door nieuw materiaal vervangen. De Vaticaanse bibliotheek zelf zal nooit door ongedierte kunnen worden aangetast, daar al het meubilair van metaal is vervaardigd en de tempera tuur van deze vertrekken voortdurend op 18 gr. gehouden wordt. 11. In de prille ochtend van die gedenk waardige dag zweefden er twee eigenaar dige verschijningen boven het mooie land van Faideralia. Het waren de heren Ga- brlël en de luitenant, die op hun bezem steel onderweg waren naai' hun vriend Karei Kwiek. Daar had je het landgoed met de toren al- Op 't zelfde ogenblik werd er ruw op de deur van Kareltje s kamei gebonsd. Dat was de heer Julius Caesar- Hij kwam eeng een kijkje nemen bij zijn gevangene. Julius was in een boze bui, want hij had zich erg gesneden bij het

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1949 | | pagina 2