Maatschappij zonder midden stand niet gezond zenuwen 11 Mis in treinen Staatssecretaris vd. Grinten reikt de eerste diploma's van N.R.K.Muit Oudewatersche Bank Myron Taylor's opvolger Per bus naar Rome PAGINA 6 ZATERDAG 21 JANUARI 1950 Tegemoetkoming aan gedupeerden ruimte, geen allure De Oost-Duitse liberaal-democratische party heeft Vrijdag de Thueringse mi- j nister van Financiën, Leonhard Moog, die iu een ziekenhuis in West-Berlijn verpleegd wordt, nadat fay een auto ongeluk kreeg, uit dc partij gestoten. In een verklaring van de partij wordt gezegd, dat Moog zich bewust buiten de partij gesteld heelt door zijn gedrag Het Oost-Duitse persbureau A D R berichtte, dat de arbeiders van Thueringen eisten, dat Moog zou terugkeren en zich zou verantwoorden voor zijn „nauwe betrek- hingen met zekere kringen in W -Duits land" en 't gebruik van „zijn dienstauto voor pleziertochten in W.-Duitsland". Woensdag ontving Moog een brief van de premier van Thueringen. Esgerath, die hem schreef, dat hij het ontslag van Moog niet kon accepteren zolang Moog in het ziekenhuis in West-Berlijn ver bleef. Moog diende naar Weimar terug te keren en daar zijn ontslag aan te bieden- E211 dokter in het ziekenhuis, waar Moog thans onder politiebewaking ver blijft. verklaarde, dat Moog. die 67 is en vóór Hitler lid was van het Thueringse parlement, een ernstige zenuwcrisis door. maakte als gevolg van zijn ongeval en de gebeurtenissen dfer laatste dagen in ver band met zijn persoon. Op initiatief van hef centraal comité voor het H. Jaar heeft de H. Congregatie der Sacramenten een decreet uitgevaar digd, krachtens het alle priesters, die zich met bedpvaarten voor de viering van het H. Jaar naar Rome begeven, toestemming hebben om voor de in exti-a treinen vervoerde pelgrims een H. Mis no te di-affer,. onder voorwaarde, dat de directie der snoorwegen de verzekering geeft, dat de trein een oponthoud heeft van minstens 45 minuten. Het Borgstellingsfonds voor do mid denstand te Gouda heeft aan de gedu peerde middenstanders, die hun geld ver loren by de déconfiture van de Oude watersche Bank. aangeboden een crediet op lange termijn te verstrekken tegen een rente van 3,5 procent per jaar Voor het verschaffen van deze credieten zal worden afgeweken van de normaie eisen van cretnetwaardigheid. Voorts heeft de Raad van Arbeid toe gezegd, ouden van dagen, die vermogend waren en thans in moeiiykheden ver keren door het bankroet, direct in te schakelen in de uitkeringen van de be staande ouderdomsregeling. By de Rotterdamse rechtbank heeft de Goudse advocaat, mr. J. van Doornick, lid van de commissie van gedupeerden, het faillissement aangevraagd van de thans in bewaring vertoevende directeur van de bank C. H. V. Volgens Radio Vatlcana heeft pres. Tru man, naar aanleiding van de ontslagaan vrage van Myron Taylor, zijn persoon lijke vertegenwoordiger bU de H Stoel verklaard, dat het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken over weegt de functie van een persoonlijk ver tegenwoordiger by de H. Stoel te hand haven. Een ambtenaar van het ministerie van buitenlandse zaken van Amerika heeft naar K. N. P. nader verneemt ver klaard, dat in deze functie waarschijnlijk zal worden benoemd de heer James Dunne. Tot nu toe gingen er wel internationale busdiensten door ons land. maar Neder land kende zelf geen eigen internationale buslijn. Vanaf 3 April is dat anders. The Netherlands Trance European Busline, in samenwerking met de Gelderse Tramweg Maatschappij en de American Express Company opent dan een buslijn Amster dam—Rome v.v. De heenreis gaat over België. Luxemburg, Frankryk en Italië; de reis terug over Oostenrijk en Duitsland. Het traject zal tweemaal per week wor den gereden. Er is echter een grote han dicap, n.l. de reiskosten moeten in dol lars worden voldaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 6