De zeven bemanningsleden 1 kwamen om Deens schip zag het toestel in vlammen gehuld MORGEN m Bevin op Pauselijke audiëntie Merkwaardige „tea" te Rome Zwarte vliegtuigen boven Java Wapendropping voor Westerling Communistische landen sterkst ter zee en in de lucht Op de IRIBUNE Stille Omgang 1950 Sovjet - aanvalsmacht maakt bezuiniging op defensie ontoelaatbaar Donderdag 2 Februari 1950 V. A DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN J Eerste Vrijdag De verongelukte bemanning Napolitaans gespuis brengt „eieren-ovatie" Een scenario voor Hollywood Een zékere verdediging ontbreekt Electrische trein greep auto Bloemen voor de jarige kroonprinses Melkauto door trein gegrepen Explosie in A'dam-Oost WEERBERICHT Een ontstellende tijding kwam vanochtend vroeg binnen; een vracht-post-vliegtuig van de K. L. M., dat te ruim half vijf hedenmorgen van het vliegveld Schiphol was opgestegen, is ongeveer 40 kilometer huiten de Nederlandse kust brandend in zee gestort. Zeven bemanningsleden bevonden zich aan boord van de Dakota en het is thans wel zeker, dat allen hij deze ramp om het leven zijn gekomen. Later op de ochtend kwam het bericht, dat het Deense schip „Rigmor", dat het migeluk zag gebeuren, bij het wrak was aangekomen. Ook een vliegtuig van de Marineluchtvaart dienst en de reddingboot uit Hoek van Holland bevonden zich op de plaats van het ongeluk. Overlevenden had men echter tot hedenmiddag niet kunnen hergen. Viruly tvas reeds boven de rampplaats Geen noodbericht ontvangen Jong lessend personeel aan boord Een bijzondere omstandigheid fg en dit verklaart ook het feit dat in bet viaditvïiegtoig zoveel bemanningsleden waren dat jsich aan boord van de machine onder leiding van de gezagvoerder lessend personeel bevond, meest jonge mensen. Behalve de gezag voerder zijn het dus allen jeug dige personeelsleden van de K. L. M., die zich in het toestel, de PH—TEU, bevonden. Be talende passagiers waren niet in het vliegtuig. VEILEN VAN HARTSGEHEIMEN Reddingspogingen Vliegtuigen zochten mee Om half acht steeg een reddingsylieg- Sneeuwval nd^nSt VELn de KLM getawdf KLM 6"5"1947' °n" De Britse minister van buitenlandse zaken, Ernest Bevin, heeft gisteren, op zijn terugreis uit Colombo, waar bij de commonwealth- conferentie bijwoonde, Napels aangedaan, alwaar hij per Britse kruiser „Birmingham" arriveerde, om vandaar naar Rome te vertrekken. Werd hij in Italië's hoofdstad door de aldaar geaccre diteerde Britse ambassadeur, sir Victor Mallet vriendelijk ver welkomd, ook de Napolitanen hadden zich niet onbetuigd gelaten, zij het niet allen op even vriendelijke wijze. De politie moest namelijk 5 jongelieden arresteren, die rotte eieren naar de Britse minister hadden geworpen. Het blijft met Westerling en zijn leger, de Apra, een mysterieuze geschiedenis. Wat er tot dusver van zijn optreden naar buiten be kend is geworden is alles bijeengenomen toch niet zo heel veel. Eigenlijk was de bezetting voor een halve dag van Bandung de enige actie op groter schaal. En daarbij kreeg men meer de indruk van een „stunt", dan dat er van een wezenlijke krachtsontplooiing bleek. De voorvallen elders ook dat in Djakarta waren in wezen niet meer dan incidenten, waarbij hoogstens enige tientallen van zijn volgelingen betrokken waren. Bevin bij de Paus EEN PRACHTIGE NOOT Op onbewaakte overweg te Ede Voor verwezenlijking doel Heilig Jaar Chauffeur gedood gewond Acht kinderen licht gewond De verwachting geldig van heden- lor. morgenavond luidt: Krachtige tot harde, in de kustprovincies tijdelijk wellicht tot storm toenemende, Zui delijke wind: morgen in de loop van de dag ruimend naar Zuid-West en weer afnemend. Meest zwaar bewolkt met nu en dan regen Iets zachter. Vrijdag 3 Februari: Zon op 8.18 uur, onder 17.31 uiur; maan op 18.11 uur, onder 9.02 uur I J NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT naar Londen Postvliegtui brandend in z ee gestort Het feit, dat zidh'een stewardess aan boord van het postvliegtuig bevond, is niets ongewoons. Veelal worden op de terugreis passagiers meegenomen, met wie de stewardess dan terugvliegt. Dat zich aan boord van het vliegtuig enige lespiloten bevonden, is ook een normaal verschijnsel. Op deze nachtpostv luchten word engeregeld lesvliegers meegeno men. Enig noodbericht van het vlieg tuig is naar de KLM ons op Schiphol meedeelde niet ontvangen. Behalve de gezagvoerder bevonden zich nog dne andere vliegers aan boord, die op Londen Airport instructie zou den ontvangen teneinde het aldaar in gebruik zijnde landingssysteem nauw keurig te leren kennen. Het was ongeveer zeven uur, toen van ochtend het eerste bericht doorkwam, dat het Deense schip op een positie van 52.02 graden N.B. en 3.21 Oosterlengte per radio aan alle schepen en kuststa- tions meedeelde, dat men op het schip geconstateerd had, dat een vliegtuig brandend omlaag kwam en vermoedelijk in zee terecht zou zijn gekomen. Alle in d* nabijheid varende sohepen werden verzocht onmiddellijk naar de opgegeven plaats op te stomen en een onderzoek in te stellen. Ook de reddingboot van Hoek van Holland voer op dit bericht onmid dellijk uit; het bleek dat de opgegeven plaats ongeveej 40 kilometer uit de Ne derlandse kust lag. Het vliegtuig kon op het moment van de ramp ongeveer een kwartier in de lucht geweest zijn. Nadere informaties wezen uit, aax nej vliegtuig zich normaal heeft afgemeld van Schiphol, zodat er op het Ned^ lamdse vliegveld geen enkei vermoed kon worden, dat. het vlwgtu g zich in moeilijkheden zou bevinden. De propagandisten voor wereldverbete ring verwonden zich telkens opnieuw aan het prikkeldraad van egoisme. Nu is vol komen onbaatzuchtigheid een wel zeer zeldzame bloem in die tuin der gemeen schap. Anderzijds dient de mens de deug den van zich zelf wegcijferen, offervaar digheid en zelfs slachtofferen in 'n oefent school te doorlopen, In zio'n vormingscentrum leert men die mens kennen én zijn hartsgeheimen pei len. Wanneer die geheimen goed zouden worden doorgrond, zou reeds menige daad tegen de liefde niet worden gesteld. Men zoekt en streeft naar scholing in alle kunsten des levens, maar de levenskunst krijgt maar al te weinig kansen op gede gen, pakkend en voorbeeldig onderwijs. Waar zou men overigens beter terecht kunnen, dan in de vormschool van het nog te veel vergeten en verwaarloosd H. Hart? We totoben zoveel, we zien anderen tobben, waarom bij Hem niet de hartsge heimen gepeild? Een der grootste en tevens leerzaamste mysteries is dat der Menswording. Welk een vernederende positie eigenlijk voor- Gods Zoon, geboren te worden uit een mens, welk een overgave, welk een ver nietiging. Alléén om voor ons aller heil voortdurend slachtoffer, te kunnen zijn in eenvoud, zonder eigen glorie, in doods angst, lijden en dood. Stille meditatie over dat wondere pro bleem zal ons inzicht geven in Zijn Hart. Inzicht in dat Hart zal ons hart kneden en vormen tot een vat met de welrieken de balsem der hulpvaardige genegenheid en het geurig kruid van eerbiedige waar dering. Zo'n geschoold mensenhart heett een vreedzamer en veiliger werking dan de waterstof atoombom. De verering van het geheim der Mens wording. leerschool voor levenskunst, is trouwens ook al aan de H. Margaretha Maria aanbevolen. Zij moest op Maria Bood- haf) 24 maal herhalen: Verbum caro factum est, het Woord is vlees ge worden, ter ere van de uren in de Maag delijke schoot doorgebracht Mèt do be lofte, dat zij, die deze oefening trouw onderhouden, niet zouden sterven zonder in de Heilige Sacramenten de vruchten der Menswording te ontvangen. Levenskunst leert men niet op de marktpleinen, maar in de stilte en bij zonder in samenspraak met het H. Hart. Daar ligt voor elk individu het geheim, hoe men de wereld kan helpenyerbe- teren. AMATOR Om even na acht uur daalde op Schiphol de K.L.M.-machine uit Cu rasao onder gezagvoerder Viruly, die van Schiphol per radio opdracht had gekregen, daar hij toch ongeveer in de route van de verongelukte machine vloog, over de plek te vliegen, die het Deense schip heeft opgegeven, Viruly deelde mee met zijn Constella tion tot 150 meter boven de zeespiegel gedaald te zijn, maar dat hij bij de laag ste snelheid van de machine, die rnoge- lijik was (300 kilometer per uur), niets heeft kunnen zien. Het enige, dat hij kon meedelen was, dat de zee erg ruw was en dat hij geen spoor van het verongelukte toestel heeft ontdekt, hoewel hij tot vijfmaal toe over de plaats van het ongeluk heeft gecirkeld. Nader wordt nog gemeld, dat het vrachtvliegtuig bij het vertrek een ver traging had van 1 uur 25 minuten; om kwart over zes Nederlandse tijd had het toch in ieder geval op Londen Airport moeten landen. Reeds spoedig na het bekend worden van de onheilstijding werden van ver schillende zijden reddingsexpedities on dernomen. De „President Jan Leis", de te Hoek van Holland geStationneerde reddingboot, vertrok reeds oin half ze ven. Te ongeveer half tien bereikte men de opgegeven positie, maar er moest worden gemeld, dat daar niets te zien was, ofschoon het zicht toen goed was. Het Deense schip „Rigmor" had echter reeds meegedeeld naar de plaats van de ramp te zijn opgestoomd en wrakstuk ken te hebben ontdekt; ook had men enige postzakken opgevist. Van overlevenden had men echter geen spoor ontdekt. De juiste plek, waar die Dakota is neer gestort, bevindt zich even buiten de vaa.- route, ongeveer 14 mijl noord-noord-west van het lichtschip „Goeree" en 2o my ten westen van Hoek van Holland, zee is daar ter plaatse ongeveer 29I meter diep. De positie van het wrak bleek later iets anders te zijn dan aanvankelijk opgegeven door het Deense schip, het lfet 6 mijl meer oost-noord-oost dat wil zeggen 52.04 noorderbreedte en 3.2o oos terlengte. tuie van. de Marine-luchtvaartdienst van „Valkenburg" op, een „Michell" om een onderzoek in te stellen. Binnen tien minuten was het toestel op de aangegeven plaats. Deze machine bieei enkele uren boven de wrakstukken en kelen. Andere toestellen stonden op het vliegveld yalkenburg in gereedheid, om zo nodig direct te kunnen starten. Later op de ochtend werd van de „Rig mor" bericht ontvangen, dat men nog steeds op de plaats van de ramp kruiste; het zicht werd toen belemmerd door sneeeuwval en weer moest men medede len, dat van de inzittenden van de Dakota geen spoor was ontdekt. Ook op Schiphol meende men tegen de middag, dat het niet meer mogelijk was, dat er overlevenden zouden zijn. De „President Jan Leis" heeft drie post zakken opgevist; ook aan boord van de redingboot heeft men niets van overleven den ontdekt. In het vliegtuig bevond zich 188 kg Ne derlandse post en een hoeveelheid Zwit serse poststukken; vermoedelijk heeft de Dakota nog enige tijd op Schiphol ge wacht op het vliegtuig uit Kopenhagen, dat ook post voor Londen aan boord had. Later is men edhter toch vertrokken, zon der de aankomst van dit vliegtuig af te wachten. Aan boord van de verongeluk te Dakota bevonden zich de vol- gende personen, allen leden van KL.M: Personeel der J HEIDE, gezagvoer- rtam g?bo^n 14-4-1917, Ilpen- deren' gehuwd, 3 kin- C'^r' ®®NK, boordwerktuigkun dige, geboren 28-2-1924, Den -yaag, m dienst KLM 11-9-1943 ongehuwd; SEUMEREN, telegrafist geboren 4-5-1925, Den Haag, HEGG (Britse nationa- wi v'iegtuigbest-uurder, ge in uT 8;H-1&23- Amsterdam. huwd: KLM 19-12-1948, ge- vliegtuigbestuur- in diSfl-6-192°. A'dam, huwd; KLM 1-9-1947, onge- F stuujierRA^T' vlie«tuigbe- A'dam ..Setooren 8-8-1922, onShuwdflenstKLM I"4"l94S MwardCessH" LAMERS- »te- Venlo .Peboren 18-4-1923. ongehuwd!16 HLM16-2-1943 "fc.'S kindergroep van de Haagse Oranjebond kwam, gisteren op Soestdijk prinses Beatrix bloemen aanbieden voor haar verjaardag. De Koningin en prinses Irene waren erbij aanwezig. Al in de nacht had de politie last met Napolitaans gespuis in dc havenwijk ge had, wijl dit beledigende opschriften aan het adres van de Britse bewindsman op de muren en op de kaden aan bet kalken was, welke onvriendelijke decoraties met man en macht werden verwijderd. Intussen stond een overladen program Bevin ter afwerking te wachten: onder houd met graaf Carlo Sforza, de Ita.iaan- se minister, van buitenlandse zaken; be leefdheidsbezoek aab Italië's president, Luigi Einaudi; waarna een visite aan ae zo pas herbenoemde premier, Alcide ue Gasperi, terwijl voor de avond een audiëntie bij Z. H. de Paus gearrangeeru was, in strijd met de Vaticaanse traditie, volgens welke audiënties bij de H- ".aaer alleen tot de morgenuren beperkt olijven. Op het program ontbrak natuurlijk niet 'n diner met leden van de Italiaanse regering in de aantrekkelijke villa „Madams", op één der heuvelen, welke uitzicht op Rome bieden, gelegen. Reuter meldt als serieus nieuws, dat het voor de heren, die het ceremonieel der ontvangst te verzorgen hadden, een hele vraag was, wat voor soort thee men de Britse minister zou aanbieden. N3 twee dagen lang delibereren, hadden zij tenslotte uitgemaakt, dat het tactloos zou zijn, hem Chinese thee te offreren. En zo viel de keus op Indische. Aanvankelijk had men aan het fijnste café van Rome opdracht gegeven, om de thee op het ministerie van buitenlandse zaken te serveren, zodra Bevin daar zou aankomen. Maar deze opdracht werd later weer geannuleerd. Besloten werd, dat op het ministerie zelf een extra fijn potje thee zou „gebrouwd" worden door signorina Fontemaggi, een secretaresse een en ander onder oppertoezicht van een Italiaans diplomaat, die in Londen werkzaam was en dus de Britse thee- smaak en -gewoonten in de perfectie kent. Voor Italië en voor Engeland stonden er natuurlijk gewichtiger dingen op het spel, dan deze zaken van „huishoudelijk ceremonieel". Het laat zich gemakkelijk gissen, wat het onderwerp der politieke besprekin- Thans weer brengt Reuter een verhaal over wapendroppings boven „gebieden in West, en Midden-Java, die door Wester ling en zijn opstandelingentroepen bezet worden gehouden". Is dit inderdaad juist geformuleerd, dan moet men hieruit con cluderen, dat Westerling blijkbaar een bepaald gebied onder controle heeft. De toekomst zal moeten leren of dit inder daad het geval is. We hopen alleen, dat de dreiging van een burgerloorlog, welke daarin zou zijn gelegen, nimmer werke lijkheid wordt. In de jonge republiek heeft men opbouw nodig, niets dan op bouw en geen afbraak. Wat bedoelde wapendroppings dan be treft meldt de correspondent van Reuter in Djakarta, dat hij uit kringen van dc inlichtingendienst heeft vernomen, dal grote hoeveelheden wapens van Brits en Amerikaans fabrikaat van veraf gelegen bases in de Stille Zuidzee door vliegtui gen zonder kentekenen boven door op- Verder is er wel melding gemaakt van een leger van 2000 man, dat geen kans kreeg naar Djakarta door te dringen en van troepenconcentraties rond Bandung en Tasikmalaja, maar daarbij is het dan ook gebleven. Toch krijgt men de indruk, dat Wester ling als een bedreiging, een zeer reële bedreiging zelfs, boven de republiek zweeft. En ook dat er sedert verleden week Maandag meer is gebeurd, dan voor het «rote publiek bekend is geworden. Gisteren kwam het bericht, dat in Djogja „Westerling-infiltraties" hadden plaats gehad. Van hogerhand werd dit bevestigd, doch „men was de toestand meester". standelingen bezet gebied in Java en Sumatra worden uitgeworpen. Men gelooft, dat het Dakota's zijn, die- tegen hoge beloning worden bestuurd door Amerikaanse en Australische vlie gers. In de afgelopen week, aldus de corres pondent, heeft men drie-maal waargeno men, dat deze smokkelvliegtuigen „can- nisters" uitwierpen boven gebieden in West- en midden-Java, die door Wester ling en zijn opstandelingentroepen bezet worden gehouden. Nederlandse en Indonesische autori teiten hebben vele maanden lang het vermoeden gekoesterd, dat een smok kelbende, die wordt voorzien van wape nen uit vergeten legeropslagplaatsen in Australisch Nieuw-Guinea, van Manilla en Bangkok uit werkt. Men gelooft, dat deze wapenen met Catalina-vlieg-boten naai- Timor en af gelegen streken aan de kust van Zuid Java worden gebracht en vandaar met inheemse vissersboten worden gedistri bueerd. In de gebieden van de troepen van Westerling, de Darul-Islam en de com munisten was het gisteren rustig zegt de correspondent. Het Indonesische kabinet zou waar schijnlijik heden bijeenkomen, als presi dent Sukarno zou zijn teruggekeerd. Geruchten over een splitsing in de re gering werden in officiële kringen te Djakarta ongeloofwaardig geacht. (Men zal zich ongetwijfeld herinneren, dat enige maanden geleden reeds mel ding is gemaakt van geheimzinnige vliegtuigen, die in maanloze nachten wa pens uitwierpen voor onbekenden E; werd toen gefluisterd, dat de wapenen voor communisten hestemd waren. Zou het in werkelijkheid voor Westerling zijn geweest Red.) gen tussen Bevin en de door hem be zochte. Italiaanse staatslieden geweest is. Zowel de premier, De Gasperi, als de minister van buitenlandse zaken, graaf Sforza, zullen bezwaarlijk hebben kun nen zwijgen over Italië's verlangen, om nog wat vaste voet in Afrika te mogen behouden, wijl hier de grote kans ligt. om de overvloedige Italianen er zijn 2 miUioe-n werklozen in Italië kwijt te raken en aan werk te helpen. Beide Italiaanse staatslieden zullen stellig een beroep op Bevin gedaan heb ben, om Engelands medewerking te ver krijgen tot het doen slagen van Italië's grote plannen in Afrika. Later, na zijn onderhoud met de twee Italiaanse ministers, verklaarde Bevin aan journalisten: „Italië en Engeland moeten „het boek over het verleden" dichtslaan en naar een nieuwt toekomst in hun betrekkingen zien. De twee lan den hebben zoveel gemeen. Wij moeten gezamenlijk werken aan de grote taak. welke Europa wacht". Bevin's gelaat vertoonde de bekende brede glimlach, toen hij na zijn gesprok met zijn Italiaanse collega van buiten landse zaken, Sforza, zich met laatst genoemde door de persfotografen liet kieken en 80 Italiaanse en buitenlandse journalisten, in de zin, als boven aan geduid, te woord stond. Over de opschriften, die te. Napels „ter verwelkoming" van Bevin door anti- Britse elementen waren aangebracht, wordt nog gemeld, dat zij o.a. als volgt luidden: „Geef ons onze koloniën terug" en: „Italianen sterven terwille van Britse zelfzucht". Over de audiëntie, waarin Bevin door de H. Vader werd ontvangen, worden slechts enkele bijzonderheden geseind. De minister maakte bij zijn bezoek aan de Paus gebruik van de particuliere lift, waarvan anders alleen de H. Vader, ais- mede een hoogbejaard kardinaal zich bedienen en begaf zich naar het studeer vertrek van de Paus, met Wie hij een onderhoud van een kwartier had. Daarna stelde Bevin zijn twee particuliere secre tarissen aan de H. Vadei voor. Volgens een verklaring van Vaticaanse zegslieden droeg 't bezoek van de minis ter aan de Paus een „volkomen particu lier" karakter. De daarbij gevolgde etiquette brengt mee, dat de H. Vader de conversatie leidt en dat Hem geen vragen worden gesteld. Tot zo ver enkele details omtrent de audiëntie. Na het diner met de voornaamste leden van de Italiaanse regering, reed minister Bevin n- ar het centraal station. Hij zou de nacht in een speciale slaapwagen doorbrengen, welke hedenmorgen aar. de expres naar Parijs zou worden gehaakt. Anderhalve week geleden heeft u op een Maandagavond „In de Bovenhoek" kunnen lezen, hoe het er met het voetbal maar allesbehalve fris bij staat: ruzie en gekrakeel over het ganse net van lengte en breedtegraden, en dat zou dan weinig goeds beloven voor de sfeer rondom de j wereldkampioenschappen, die in de a.s. zomer te Rio de Janeiro betwist zullen worden. En ook op deze plaats hebben we het wel eens gehad over de kwestie tussen de twee grootste Europese trek pleisters Engeland en Schotland. Maar I och, laat die bestuurders maar darren, het zijn toch de spelers die de sport ma ken. En laat u door die verhalen over al die ware of vermeende ruzies maar niet in al te dramatische stemming bren gen, want het zal heus wel los lopen en vergeet ook niet de zoutpot Een woord van lof overigens voor een groep voetbalbestuurders in ons eigen land: Ajax, Blauw Wit, Volewijckers en Olympisch Stadion, die gevieren de deel neming van vier Nederlandse schaatsen rijders aan de op 4 en 5 Februari te hou den Europese kampioenschappen te Hel sinki zullen financieren. Een prachtige noot voor deze besturen en voor het voet bal in ons land in het algemeen. Uit deze geste spreekt de gemeenschapsgedachte, die kenmerk is voor de ware sportiviteit. Dit is nu iets waarom ons sporthart zich meer verheugt dan om twintig mooie technische successen. En een oprecht com pliment ook aan de Amsterdamse sport journalist Klaas Peereboom, die de ani mator van deze geste is. SUPPORTER. Een somber geluid heeft de Ameri kaanse minister voor de luchtmacht, Stuart Symington, doen horen in een rede welke hij voor studenten van de Baylor-imiversiteit te Waco (V. S.) heeft gehouden. HU heeft daarin namelijk verklaard, dat de luchtmacht der communistische landen niet alleen bijna in alle op zichten de sterkste ter wereld was, maar relatief iedere maand sterker werd. Bovendien verzekerde hij, dat de luchtmacht achter het ijzeren gordijn in staat was, een verrassingsaanval te gen welk deel ook der Ver. Staten uit te voeren ,warop hij liet volgen: „En wij hebben geen zekere verdediging tegen een dergelijke aanval". En alsof deze weinig bemoedigende mededelingen nog niet genoeg indruk zouden kunnen maken op zijn gehoor, voegde hij er nog aan toe, dat de com munistische landen ook de grootste on- derzeevloot hadden en aan een uitge breid plan werken voor de verdere ont wikkeling daarvan. Thans bestond, vol gens spr., de troosteloze toestand, dat een groep dictators, „die voorbestemd zijn om onze levenswijze te vernietigen", in staat waren het grootste leger, de grootste luchtmacht en de grootste onder- zeevloot ter wereld in beweging' te zet ten. „De ernst van deze toestand wordt nog vele malen vermenigvuldigd door onze wetenschap omtrent de vorderin gen, welke sovjet-geleerden op het ge bied der atoomenergie maken", aldus Symington. De poging van iedere demo- Op de onbewaakte overweg aan de Geldersekade nabij „De Hanepol" in de gemeente Ede werd gisteren een persn nenauto, bestuurd door de 21-jarige S. J M. uit Ederveen, door de etectrische trein die om 12.04 uur uit Ede was vertrokken in de richting iltrecht, gegrepen. Twe» auto's reden achter elkaar, de eersti •-wam de overweg over. doch de tweede werd. toen zij midden op de overweg was door dc trein aangereden. De be stuurder verd op slag gedood. Het trein verkeer ondervond aanzienlijke vertra ging. aangezien een deel van de auto muurvast onder de eerste wagen van bet treinstel zat. cratie om een daartegenover staande gewapende macht in stand te houden, zou de economie van dat land vernieti gen. Toch was iedere bezuiniging op het Amerikaanse defensie-budget onaan vaardbaar. Een delegatie der kinderafdeling van de Oranjebond uit Den Haag heeft gis termiddag op het .paleis Soestdijk. aan prinses Beatrix ter gelegenheid van haar twaalfde verjaardag een „bloemenkussen aangeboden.' Dezelfde bond bood destijds aan Ko ningin Juliana op haar twaalfde verjaar dag in hetzelfde paleis eenzelfde bloemen kussen aan. Aanvankelijk zou het geschenk in de open lucht aan prinses Beatrix worden aangeboden. Nu dit in een der kamers van het. paleis geschiedde, ontstond daar veel drukte door de arbeid der aanwe zige fotografen, een drukte, die de prin sesjes kennelijk beduusd ™aalY® ,e" waardoor ook later prinses Beatrix het voorgenomen dankwoord onuitgesproken liet. H.M. de Koningin bleek dit verloop zeer te betreuren. (Van onze Amsterdamse redactie). Het gezelschap van de Stille Omgang te Amsterdam is reeds druk bezig met de voorbereidingen voer de komende omgangen, die dit jaar, zoals men weet, zullen worden gehouden op de Zon dagen 12. 19 en 26 Maart a.s. De alge mene intentie voor de bedetochten is „dat de bedoelingen van Z. H. de Fa us. met het Heilig Jaar verwezenlijkt mo gen worden in de mirakelstad en m geheel Nederland". Zondag 19 Februari wordt in het ka der van de voorbereidingen de jaarlijkse huishoudelijke en algemene vergadering gehouden. In afwijking van de vorige jaren deze keer beide in Gebouw Bel- levue. In de huishoudelijke vergadering aie 's morgens om 11 uur begint zal ue nieu we regeling voor de aanstaande Stoia Omgang uitvoerig worden toegelicht eü bestaat voor afgevaardigden van zuster organisaties uit andere plaatsen gelegen heid eventuele moeilijkheden naar voren 16Pastoor"k. Drost uit Schoorl is de spreker voor de grote middagvergadering die om 2 uur begint, en die zaï morden opgeluisterd door het zangkoor ..Laeten- tur Insulae" o.l.v. Pater C- v. d. Peet S. C. J. Op de onbewaakte overweg te Tricht bij Geldermalsen is gistermorgen om en uur een met melkbussen geladen vracht auto van de melkfabriek te Tricht door een goederentrein, die uit de richting Rotterdam kwam, gegrepen. De auto wera totaal verpletterd De enige inzittende, de 55-jarige chauffeur J. de B. uit Biyen werd levensgevaarlijk gewond naar het ziekenhuis gebracht, waar hij enige uren later overleed. Vermoedelijk kon de chauffeur door de gladheid van de weg niet tijdig remmen. Een daverende slag deed gistermiddag om 2 uur in de Eerste Oosteroarkstraat in Arasterdam de bewoners uit die buurt opschrikken. Een cylinder met acety'eengas was op straat ontploft. Links en rechts vlogen de ramen van de huizen uit de sponningen, en ongeveer acht kinderen werden door de neervallende glasscherven^ licht ge wond. Zij allen konden na in het O. L. V.-gasthuis verbonden te zijn, op eigen gelegenheid naar huis gaan. De cylinder werd gebruikt in een win kel. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is het apparaat warm geworden. Op de thuisreis van de Commonwealth-confer ent ie te Colombo deed minister Bevin Egypte aan om met de Egyptische premier Nahas Pasha de internationale toestand te bespreken. Op de foto v. I. n. r. de Hertog van Edinburg, koning Farouk en. minister Bevin, tijdens een officiële lunch in het Kaubba-paleis te Cairo.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 1