LAATSTE BERICHTEN Hoe de uitslagen binnenkwamen Nieuws uit STAD en 1 De zeeman heeft behoefte aan goede lectuur SPORTNIEUWS uit Schiedam De stand van de Arbeidsmarkt Rwi Telling verloopt zeer langzaam Verrijk boekenschat van Apostolaat ter Zee Uitzetting met hindernissen Amer. speelgoedschip Zondag in Rotterdam vlaardtngen vergadering wereld Nu moet Excelsior de punten binnenhalen VRIJDAG 24 FEBRUARI 1950 PAGINA 3 VERDUISTERING SCHOOL- LOKAAL Politie inet handgranaat opgewacht EEN HAAGSE DIEF EN AGA KHAN FINSE SCHOOL IN DRASSIGE OMGEVING Tien ton voor Nederland bestemd aanbesteding DE „KONINGSDIEP" NA EEN WEEK VLOT FEDERALISTEN BEWEGING ALS D. H. S. WINT. JAARVERGADERING S. Z. C. SECRETARIAAT D. H. S. Een overwinning fin ^triUn NIEUWE AANWINSTEN FEBRUARL1950 ROTTERDAMSCHEDIJK 2A8 SCHIEDAM TELEFOON 67593 Het bestuur van de St. Willibrordus- stichting, heeft bij schrijven van 19 De cember j.l. verzocht, om met toepassing van artikel 72 van de Lager Onderwijs wet 1920, de benodigde gelden beschik baar te stellen voor het aanbrengen van een verduistering in een schoollokaal van de St. Henricusschool aan de IJsselmond- sestraat 29, alhier. Een en ander zal naar raming een uit gaaf met zich brengen van f 187.85, be houdens goedkeuring van de begroting door de Rijksinspecteur van het Lager Onderwijs te Rotterdam. Hedenmorgen, nadat de eerste telronde was afgelopen en de tellers een pauze van 6 uren waren begonnen, kon pas de uitslag der telling voor 266 districten be kend worden gemaakt. De stand was toen als volgt: stemmen zetels Labour 6.179.751 163 Conservatieven 5.395.092 102 Liberalen 1.092.919 1 Rond 1 uur in de middag eerst volgde de uitslag voor 283 districten, welke wij curiositeitshalve als uitgangspunt voor het verder verloop der stemmentelling laten volgen: Labour 170 zetels Conservatieven 112 Liberalen 1 zetel Intussen was reeds bekend geworden, dat tot dan toe 236 candidaten hun waar borgsom 150 pond sterling per per soon hadden verspeeld, wegens een ta gering aantal behaalde stemmen. Tot deze onfortuinlijken behoorden 56 communistische candidaten en 170 libe ralen. Zekere H. had in de Zandstraat onder de gemeente Halsteren een woning betrok ken zonder daartoe de vereiste vergunning te hebben verkregen. Hem werd dan ook gelast de woning te verlaten, maar daar aan gaf hij geen gehoor, zodat tot ontrui ming der woning moest worden besloten. Toen twee leden van de rijkspolitie, vergezeld van de gemeente-opzichter en twee gemeente-werklieden, ter plaatse verschenen, bleek H. echter niet bereid de „vesting" zonder meer te verlaten. Hij was namelijk gewapend met een handgranaat, waarvan hij de pen uittrok en met de hand op de handel in zijn zak wachtte hg de zaken rustig af. Door tactisch op- •I ..eP de politie het gevaarlijke iü8 JS2K? te worden zonder dat het onheil had kunnen aanrichten. Eerst toen de granaat onschadelijk was gemaakt, WÊfu tot ontruiming overgegaan* Vorig jaar op 31 Augustus ontsloeg een Goudse firma die zich toelegt op het repareren van fototoestellen, haar 39-iarto» Haagse employé, P. A. van de V omdat deze geregeld te laat kwam. Na het ont slag ontdekte men echter, dat er negen Heit openliggend bouwterrein tussen het nieuwe Finse schoolgebouw en het Lo- rentzplein is drassig en maakt een rom melige indruk. Om hierin verbetering te brengen dient dit terrein te worden op gehoogd. Blijkens de verstrekte inlichtingen zal de ophoging dienen te geschieden tot 1.10 M. N.A.P., d.i. 0.70 M. beneden de toekomstige straathoogte in de rooilijn. Ter voorkoming van verstuiving zal de ophoging voor wat betreft de bovenste laag ter dikte van 0.10 M. met zwarte grond dienen plaats te vinden. De kosten hiervan zullen naar ramine ƒ5900 bedragen. s Zondag wordt de eerste party van het speelgoed, dat de Amerikaanse jeugd de kinderen in Europa ten ge schenke aanbiedt, per s.s. ..American Defender" van de United States Lines, in de Merwehaven te Rotterdam Ver wacht. Aan boord van dit schip bevindt zich 90 ton speelgoed, dat door de „Care" in samenwerking met het Amerikaanse Legioen, onder kinder tehuizen in Nederland, OostenrOk en de Amerikaanse en Franse zones van Duitsland zal worden verdeeld. Tien ton van dit speelgoed is voor Neder land bestemd. Het initiatief tot deze mooie geste der Amerikaanse jeugd, waarvan men het een en ander reeds heeft kunnen -lezen, is uitgegaan van de Amerikaanse radio commentator Drew Pearson, een dér organisatoren van de „Vnendschaps- trein", die verleden jaar even voor Kerstmis een beroep op de Amerikaanse kinderen deed om enkele stukken van het speelgoed, det zij met Kerstmis gou den kriigen. af te staan ten behoeve van de kinderen in Europa. Het gehele Amerikaanse volk gaf gevolg aan deze oproep en zowel het „American Legion" dat zich met de leiding van de campagne belastte, als brandweer, politie, taxi chauffeurs, padvinders, de Amerikaanse spoorwegen en voorts allen, die de stroom van speelgoederen belangeloos „verwerkten", hadden er de handen vol aan. Vele van de ontvangen stukken speel goed waren vergezeld van een persoon lijk briefje van de jeugdige gever of geefster, in de hoop, dat zij hierop van een kind in. Europa antwoord zouden ontvangen. Maandag zullen de'speelgoederen aan boord van de „American Defender" door de heer Roger H Wilson van de Care en kapitein M. Arkins van de „American Defender" officieel worden overgedragen en namens Nederland worden aanvaard door een vertegenwoordiger van het ministerie van Sociale Zaken en burge meester Oud van Rotterdam. Brandweerkazerne, Slangcntoren, enz. Op Donderdag 16 Maart a.s. zal in het Handelsgebouw door het Architectenbu reau Jac. v. d. Vlis namens het gemeen tebestuur worden aanbesteed het bou wen van een brandweerkazerne met slangentoren, kantoren der brandweer, ziêkendiensten en Gem. Reiniging, vijf woningen enz. aan de Hoflaan. Door de gemeenteraad is voor deze bouw destijds een crediet van 800.000 toegestaan. GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente is ih open bare vergadering bijeen geroepen tegen Donderdag 2 Maart a. des avonds te half acht. De moeizame pogingen, door de sleep boten „Stortemelk" en „Oceaan" van de oekÜen °p Terschelling onder nomen om het Groninger kust vaarlui* KonmgKhep". dat vorige week bij Vlis? LanJ?./an de 81-01,(1 liep- vl°* te krijgen hebbdn succes gehad. Het schip Rep Mi hoog water aan de grond en er was geen ^Ke«|n« inK hijsen. De hele week hebben de beide sleepboten getracht het vaartuig uit zijn onwrikbare positie te halen, hetgeen eerst gisteren gelukte. Het schip voer naar de haven van Harlingen waar het op de scheepswerf „Welgelegen" zal worden gerepareerd. Op Woensdag 1 Maart zal In de boven zaal van Musis Sacrum een bijeenkomst plaats vinden, georganiseerd door een co mité, dat de oprichting voorbereidt van een afdeling Schiedam van de Wereld Fe deralisten Beweging Nederland. Deskundige sprekers zullen voorlich ting geven over de problemen, welke aan de idealen (van deze beweging verbonden zijn. Er is een Commissie van Aanbeve ling gevormd, welke het bijwonen van deze bijeenkomst aanbeveelt. Deze com missie bestaat uit de volgende perso nen: Mr. J. W. Peek, C. H. Verbrugge. H. F. A. VerbruggeJansen, Dr. J. A. H. v. d. Berg. Dr. D. A. d, Leeuw, Dr. J. van Bu ren, F. J. Klapwijk, Mevr. P. J. Berck— Feltzer, B. Sterenborg, P. de Bruin, C. E. A. Vermeulen, K. J. Heyboer, Ds. J. B. Schouwink, Ds. K. A. Bot. Dr Ir. M M. van Praèg, Ds. L. S. P. v. d. Chi.is, J. P. A. Trimp. J. v. d. Krift, L. Anceaux, J. C. Aneeaux, A. v. d. Bent, C. J. v. d. Klink, H. Visser, Bruno Cauwe. Beide elftallen zullen nu de eerste vrije Zondag benutten door het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd, thans aan de Havendijk. Sinds de be vrijding hebben onze plaatselijke eerste klassers elkaar drie maal ontmoet en evenzoveel keren won Hermes-DVS. De uitslagen waren 42, 53 en 31. Voor al aan de laatste ontmoeting op 3 Sep tember zullen de duizenden toeschou wers nog met genoegen terug denken. Het was een uitermate spannende en sportieve wedstrijd, een prettige sfeer zowel binnen als buiten de lijnen, kort om een kampioenswedstrijd waardig. Wij zijn er van overtuigd, dat de spe lers van beide elftallen a.s. Zondag voor een herhaling zullen zorg dragen en het talrijke pujpliek wederom van een spor tieve kamp zal genieten. Als DHS wint kunnen deze Schiedam mers zich wat veiliger gaan voelen en zullen zij weer wat op de ranglijst stij gen. Maar zover is het nog lang met, want het berekende Hellevoetsluis staat voor hetzelfde feit. Daarom zal het Zondagmiddag om 2 uur weer geducht gaan spannen aan de Spieringshoek. Maar indien de geel-zwarten hetzelfde spel geven al tegen PFC en voor de volle 100 pet zich geven dan is het heel goed mogelijk dat beide punten in Schie dam blijven. Laten wij hopen dat de spe lers hieraan zullen denken. Op Maandae 27 Februari zal de Schie- damse Zwem Club de jaarlijkse algemene ledenvergadering houden in de bovenzaal van Hotel Beijersbergen. Het secretariaat van de Schiedamse voetbalclub D. H. S.. dat tijdelijk door de heer G. v. Leeuwen werd waargenomen, is weer gevestigd v. Leeuwenhoekstr. 42 bij J. J. v. d. Heuvel. Pierce, F. K.: Goudkoorts in Yuca Ca nyon. Renes-Boliingh, M. A.: De ongeschreven roman. Robertson, F. C.: Wilde Henderson. Scheffer, A Branding Vooruit Valtin, J.: Litanie van het verraad. Wodehouse, P. G.: Echt iets voor Mei. Wijnberg, NKortsluiting. Engelse romans Bleke, N.: There's trouble brewing. Cannon, J.: Thé hour of the angel. Craik Mrs.: John Halifax. Delafield, E.: Late and soon. Greene. G.. Nineteen stories. Hampden, J.: Great poems. Franse romans Beaumachais: Le maiage de Figaro. Pumas: La tulipe noire. Molière: L'avare. Saint-Exupory: V61 de nuit. Studieboeken Addeson, W.. Zwervers over zeven zeeën. Bichlmair, Cr.: De man Jesus. Bordewljk, F.: Nachtelijk paardengetrap- Nederlandse romans Andres S.: Het mes der barmhartigheid. Baldwin, F.: Verborgen achter schoon heid. Begeer P.: Wespen en horzels. Brand,'M.: Legioen zonder wet. Bruyn, C.: heert, mijn zoon, waar ben je? Carmiggelt, S.: Tussen mal en dwaas. Courths-Mahier, H.: Onschuldig schuldig. Crone, A.: Zij stond alleen.. Doyle, A. C.: Avonturen van Sherlock Holmes. Edlund-Hansscn, A.: De weg naar Hamre Eisten, A. V.: Rovers langs de grenzen. Flynt, G.: Dertien koppen. C»oodén, A. H.: De geheimzinnige moor denaar. Idem: De revolvers beslissen. Kortooms, T Beekman en Beekman. Idem: De mannen Beekman. Mens', J Goud onder golven. Mondria, H.: Een man offert zijn vrouw. Multon, E.: De duivel in Bagdad Munck, M. de: Het onverwoestbare. Newton, D.. De ranchkoning. Niall, X.: Voortgejaagden. Nynatten-Doffegnies, H. van: Grond. Idem: Tolhuis „Het zwarte paard". Paton, A.: Tranen over Johannesburg. DAGBIAO VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 72ste Jaargang No. 21168 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R.k. Volksbond, Lange Haven 71, Schiedam, telefoon 67387. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V De Courant De Maasbode, Rotterdam Abonnementsprijs 13,90 per kwartaal, 1,30 per maand, f 0,32 per week. Advertentie-prijs op gewone Kolombreedte f 0.15 per millimeter noogte Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte i 0.30 per millimeter hoogte Contract-tarieven tegen gereduceerde prijs vprkriiffhaar bij de administratie of bij de euei 'h «avcittfiitie bureaux Kaïnpioenen tklemt advexientièn tot iu woorden f i- Elk woord meer 5 cta. Maximum 50 woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen. Directeur: J Knijpers. Hoofdredactie Prof Dr St. Tesser O.P en Leo J. M Hazelzet Algemeen redacteur: H. A. Paalvast.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 3