Weer lie ac Heerenveen een iterstand in Ajax doelpuntte vlak voor en vlak na de rust Blauw Wit strafte fouten van Limburgia s doelman af Goede start van prom.-degrada Neptunus in de tie competitie Limburgia en Maurits spelen tegen Blauw Wit en Heerenveen gelijk ROEIBOND WEERT KATHOLIEKE VERENIGING De kampioens competitie 1 O.D.S. en Sliedrecht Ned. waterpolo-ploeg in Zweden verslagen Proteus" niet als lid toegelaten Nieuw wereldrecord ou de 100 M. schoolslag MAANDAG 24 APRIL 1950 PAGINA n Ajax was Zondag de enige club welke het in de kampioenscompetitie tot een overwinning kon brengen; de Amsterdammers zegevierden in het Oosten met 20 over de Imschëdese Boys. De overige ploegen speelden gelijk. In Amsterdam bleken Blauw Wit en Limburgia tegen elkaar opgewassen; de rust ging in met 22 en bet einde kwam met 33. .Maurits beeft zich kranig geweerd door op Friese bodem Heerenveen te weerstaan. De Lutterader ploeg veroverde voor rust een 2 0 voorsprong. Na de pauze werd de achterstand door de Friezen wel verkleind en ingelopen, maar tot liet winnende doelpunt kwamen Abe en de zijnen niet (2—2). Ajax heeft nu een voorsprong van één punt verkregen. 1 ENSCH. BOYS LIETEN DE KANSEN ONGEBRUIKT GELIJK SPEL TEGEN MAURITS (2—2) NO xr .""een beslissing bii ze£rifieSudoeh het temP° Iag deze Frie_ razena ar te hoog, en zo beukte die voort ^ntUe Zuidelijke voorhoede maar ballen Noordelijke doei. De lange LAKENBERG EN- BRUIST VER DICHTTEN DE HATTRICK Tweede helft Ruststand 6-1, einde 9-7 GEEN CENTRALE TRAINING VAN DE NED. ELFTAL-CLUB DE REORGANISATIE DER VOETBALCOMPETITIE NED. DAMBOND vloeitjes SCHAAKTORNOOI TE BOEDAPEST Nel van Vliet door Gizele Vallerey overtroffen Quick klopt Vitesse Ajax neemt voorsprong in de kampioenscompeti tie De uitslagen van de Zondag voor de kampioenscompetitie gespeelde wedstrij den luiden: Amsterdam: Blauw Wit—Limburgia 3—3 Enschedé: Ensch. Boys—Ajax 0—2 Heerenveen: Heerenveen—Maurits 2—2 De stand is nu: gesp gew gel vrl pnt. doelp. Ajax Blauw Wit Limburgia Heerenveen Maurits Ensch. Boys 4— 1 7— 4 7— 6 6— 6 6—10 2— 5 Blauw Wit X <9 Ensch. Boys j Heerenveefi Limburgia V) 'u 3 n Blauw Wit - - - 3-3 - Ajax - ■- 2-1 - - Ensch. Boys - 07-2 - Heerenveen - - 3-2 SR 2-2 Limburgia - - - - 1-3 Maurits 1—4 - - 1 - Neptunus stormram Lucas (eindelijk jveer op zijn oude plaats) springt in de touwen, maar de bal is voor doel- man v. d. W ell van U.V.S. direct links van hein de U.V.S.-stopperspil en vroegere semi-internationaal ffallaert). Duidelijk zichtbaar is de bal de lijn gepasseerd als de Limburgs-keeper Jacobs hem terug grabbelt; liet ont ging de scheidsrechter niet en Blauw Wit tekende zijn derde doelpunt, aan, gescoord door de onzichtbare) Lakenberg die achter Tjèpkemd (op voorgrond) schuil gaat. dedigers door güPte. vrij voor Van Raal- te kwam en hem met een diagonaal schot het nakijken gaf (33). Reeds in de eerste minuut viel er tussen Blauw Wit en Limburgia een doelpunt, toen de Amsterdammers al meteen de roos troffen door Tjepkema (juichend links) en Van Weizen te laat kwam in een poging om op de doellijn nog te redden. De ongetwijfeld zeer lastige uitwed1- houdbaar schot langs dé paai. Doelman Koper, die zwak is op lage ballen, liet zich verrassen en het was 02 De Boys speelden daarna een verloren w. wedstrijd. Ajax bleef domineren, maar j een storm, die de Noorderlingen als be- strij-d tegen de Enschedese Boys heeft maakte geen verdere doelpunten. Eerstginnelingen uit balans haalde, en van Ajax met 2—0 gewonnen. Het was een tegen het eind lieten de Boys hun voor-; het bekende kastje-naar de even bekende moeizaam, verworven zege, dank zij hoede op volle kracht spelen en op het, muur stuurde. En dat de bal, die de klei- Precies als tegen Ensch. Boys heeft Heerenveen gisteren tegen Maurits een 20 achterstand ingelopen, maar de 18.000 toeschouwers, die het Friese sportpark weer geheel vulden, hebben het toch niet beleefd, dat hun favorie ten in laatste instantie nog met de zege gingen stryken. En dat was maar goed ook, want het zou zeker niet ver diend zyn geweest. Het is bü voetbal geen usance, dat. men prjjzen geeft voor het schoonste spel. Al leen de doelpunten tellen. Was het an ders, de Zuidelijken zouden met hun fraaie voetbal van voor de rust ongetwij feld bij de jury geen twijfel hebben ge laten. Het was gelijk een stormwind, die van het beginsignaal van scheidsrechter Kareis over het Heerenveenveld raasde: twee goede momenten van de voor hoede een minuut voor en een minuut na de rust. In de eerste helft hadden de Amsterdammers de hand-en vol aan de thuisclub, die weliswaar technisch de mindere was maar die zo veelvuldig aanviel, dat er diversehachelijke mo menten voor het Amsterdamse doel ontstonden. Het is de 'verdienste van de Ajax-verdediging, dat ze onder alle omstandigheden het hoofd koel hield. Aan 't zeer soliede spel van de achter hoede is de overwinning te danken. Het ontbrak d-e Boys in de beslissende momenten voor het doel van de tegen partij aan snelheid, resoluutheid en schotvaardigheid. Want in de eerste helft waren er ondanks het sterke spel der rood-witte verdediging, waarin Potharst schitterde, wel kansen. Maar de thuis club bezat in Selderhuis Jr. geen rnid- voor van formaat. Hij miste het nodige doorzettingsvermogen en hij treuzelde steeds te lang om va® goede kansen te profiteren. Albers kon eenmaal in het lege doel schieten, maar die unieke kans miste hij finaal.. Opmerkelijk was 't, dat de Enschedés-e ploeg evenals tegen Heerenveen een veel minder sluitend geheel vormde dan in degewone competitie. Toen was vooral de -verdediging zeer moeilijk te passeren, nu sloot het echter achter vaak slecht en vooral de linkervleugel van Ajax kreeg te veel vrij spél: Ajax had een belangrijk bétere miiddenlinde dan de Ensch. Boys. Een zeer goede partij speel de verder doelman v. d. Pol. De Amster damse voorhoede combineerde aardig, maar tw-ee doelpunten waren toch wel *®n wat te rijke beloning voor het even- r» eri. Productieve spel. rif. Lnschedése Boys, die met het rechtsbuiten-probleem ritten, probeerden een jeugdige speler, Nijzink, op die plaats. Hij deed het vooral in de eer ste lielft slecht. De voorhoede combineerde echter onvoldoende en werkte de aanvallen slecht af. De wedstrijd gaf in het begin twee ploegen te zien, die elkaar in het veld weinig toegaven. Wel was Ajax tech nisch beter én het combinatre-spel m>eer verzorgd, maar de Boys kwamen lang zamerhand steeds meer opzetten en in die periode had de wedstrijd in hun voordeel kunnen worden beslist. Ze kre gen diverse kansen, maar die werden alle ongebruikt gelaten. In de laatste minuut van de - eerste helft leidde een snelle combinatie van Ajax plotseling tot succes; rechtsbuiten. Los kon van vlakbij inschieten. De tweede helft begon met een fell-e aanval van de Ensch. BoyS, waarbij Al bers bijna gelijk had gemaakt. De aanval werd echter nog net afgeslagen, de bal verhuisde naar'de overkant, waar Fischer een felle ren besloot met een hard, maar laatst kwam er nog een fraaie kans, die;he, rappe Maessen al.in de eerste mlnu- echter ook niets opleverde, zodat Ajax met 20 won. De extra kamp tussen ODS en Slle- dreeht op bet DFC-terrein om d» voor laatste plaats in, de 2e klasse B heeft geen beslissing opgeleverd: ha de verlengingen was de stand nog steeds (j—0, zodat de wedstrijd opnieuw moet worden ge speeld. Twee restantjes: DHC sloot het seizoen met een 2—1 zege op.een voorzichtig en tam Emma, terwijl RFC eindigde met een 02 meerderheid over HVV. Vce^ wijziging in de stand brachten deze krui meltjes niet. Na de uitgestelde wedstrij Fortuna-Coal volgende week publiceren we de eindrangschikking. ten inschoot, ook meteen raak was, gaf de gasten te meer moed om dapper voort te gaan. Hun elftal bleek goed in elkaar te zitten. Evenals Maessen deed Klein tjes op links in het middenveld goed werk, en al mocht men in het Zuidelijke m«f1SCha? dan va» opinie wezen, dat men in dat middenveld v Nees maar oamg miste, het. was dan toch maar zo, nat tin voor de opbouw van het spel zo 7?'anS.ruke terrein goeddeels voor de pul en was en bleef. De Jong en y'oeg probeerden wel er zich tegen te -ustfée wf vooral door de cordate en Hen êfl, ms haar voren werden gezon- rend Elde Fdese defensie voortdu- rfriienft dbrekens, want de stoere Van manfer kf,at er meteen achter. Op die van de 7,^2"? ook het tweede doelpunt va Zuidelijke,-,. Van 't Hooft zette Limburgia had de pas van een lang durige ziekte hersteld en voor 't eerst neer meespelende keeper Jacobs on der de lat. Het was wel tragisch voor hem dat de drie Blauw VVit-doelpun- ten stuit voor stuk ontstonden door ka pitale fouten van deze doelverdediger die ten slotte geblesseerd het veld werd afgedragen. Het spel stond op behoorlijk peil en daar aan beide zijden de aanval sterker was dan de verdediging, werd de wed strijd zeel* enerverend en aantrekkelijk. Bü Limburgia waren het. de handige rechtsbuiten De Graaf, van wiens voet prachtige voorzetten en passes kwamen, maar die als het op een eigen schot aan kwam jammerlijk faalde, rechtsbinnen B. Cox, die met zijn schijnbewegingen büzonder kundig manoeuvreerde, en linksbinnen Bruist die met zijn drieën het grootste gevaar yoor de Blauwwit-de- fensie opleverden. Middenvoor Eggels (die de broer van Cox verving) cn links buiten Van Lubeck vielen minder op. Achter deze voorhoede beheerste rechts half Groen büna alleen het middenveld. Bij Blauw wit was linksbuiten Berg man weer actief als van ouds. Naast hem was Lakenberg blijkbaar van plan zich weer in het Nederlands elftal te werken en fortuna was in zoverre met hem, dat hü alle drie de doelpunten scoorde. Dit Zo maakte Bruist met een diagonale schuiver langs de uitgelopen Van Raalte nog voor Limburgia gelijk: 33. was trouwens de wedstrüd der linksbin nens, fittiik vfr5!'a was het Bruist, I Duide AoSnten^^ d^ «er j BtinTf achter "Bi? de^T1 Limb"rgia 1 met 2—0 acnter. de allereerste ,-ian*- val schonk Limburgia de Amsterdam mers een hoekschop ,die door Tolmeüer j «nnmnPii. Hot M A werd genomen. Het resultaat was een tweede hoekschop van links, Lakenbwg zette zün hoofd onder de Aoor Bergman genomen corner en tussen de benen van de zenuwachtige doe man Jacobs door verdween de bal in het net (1—0). Nog geen 5 minuten later loste Tiep- kema van he rand van het strafschop gebied een laag schot, dat Jacobs stopte, maar de bal stuitte van zijn borst terug. Hü greep mis, toen hij de bal ten tweede male wilde bemachtigen, doordat de lin kervoet van Lakenberg de bal een on derdeel van een seconde eerder raakte, en langzaam rolde het leder daarna over de lijn van 't geheel verlaten doel (2—0). Toen begon eigenlijk pas de wedstrüd. Limburgia trok ten aanval en de strijd van voorhoede tegen verdediging begon aan beide züden. Na een periode van enig Zuidelük overwicht gooide Groen in, rechtsbuiten De Graaf schudde handig Wilders van zich af en gaf door aan de vrüstaande linksbuiten, met eèn strak schot passeerde Bruist van de rand van het strafschopgebied na 20 min. de uit vallende Van Raalte, (2—1). Enkele minuten voor de rust liet Cox Kersbergen zjjn hielen zien. Hü gaf de bal af aan de voor hem staande De Graaf, die op zün beurt Wilders omspeelde en hoog voorzette, zwaar gehinderd door Al- tink en Mesman sprong Bruist hoog op, hü kopte de bal via de vingers van v. Raalte de rechterpaal het doel in (2—2). Dertien minuten na de rust kreeg Kersbergen vlak buiten bet strafschop gebied een vrye trap te nemen. H\i schoof deze onverwacht naar de naast hem staande Lakenberg, die meteen een schot loste, keeper Jacobs stopte de bal knielende, maar liet deze uit, zün al"- men schieten en over do lijn draaien. Door een derde blunder van de doelman stond Limburgia weer met 3—2 achter Vijf minuten later trachtte Jacobs zich te rehabiliteren, hü wierp zich voor de voeten van enkele aanstormende Blauw Witters op de bal en werd geblesseerd het veld uitgedragen. Jonker nam zün plaats onder de lat in, maar behoefde er toen byna niet meer aan te pas te ko nten. Een kwartier voor het einde kreeg midvoor Eggels de bal te pakken mid den tussen een groot aantal spelers in, hü gaf goed af aan de met hem meelo pende Bruist, die tussen de dicht bij el kaar op een lijn «tBande Biauw Wit-ver- Hachelijk moment voor het Maurits- doel, als Hofma bij een duel met doelman Mol de bal tussen Mol's voeten door heeft getikt en op dc achtergrond Ploeg start om door te lopen; achterover vallend ivist Mol de situatie echter te- klaren. zo'n pass na, Jan Lenstra liet de zaak even te lang aan de uit z'n hol komende doelman over en meteen zat het leer hoog over beide Friezen heen in het net (0—2). Bat tvas een waardevolle.voorsprong voor de bezoekers. Maar de Heerenve- ners legger de waarheid, dat een wed strüd 90 volle minuten duurt, sinds jaar- en dag op hun manier uit. Toén in de tweede helft zij èindelük wat grond on- Het Zweedse nationale waterpoloteam heeft Zondag revanche genomen voor de nederlaag, welke het tegen Nederland leed tijdens het tornooi om het Europees kampioenschap waterpolo, dat het vorig jaar in Italië werd gehouden. Met 97 bleven zü onze landgenoten de baas, na dat zij met rust een 61 voorsprong hadden. Direct zetten de Zweden een fel offen- sie in, waarbij in hoog tempo werd ge speeld en de gastheren al gauw een 4—0 voorsprong hadden door doelpunten van rechtsvoor Jutner (2x), Spanberg en Heli- brand. Eerst nadat de Zweden door Jutner ook een vijfde doelpunt voor hun rekening hadden genomen, was Braasem in staat een tegenpunt te scoren. Kort hierop maakte Hellbrand er 61 van, waarmede de rust inging. Na de rust waren 't de Nederlanders die er tussen uit trokken, waarbij de Zweden zich in de verdediging terug moesten trekken. Weer was het Braasem die de achterstand verkleinde (62), terwijl ook Van Feggeien kort hierna doel trof (63). De Nederlanders waren echter niet in staat de druk op het Zweedse doel te blijven uitoefenen en het waren ander maal de Zweden, die een aanval inzetten en door Jutner konden doelpunten (73). Door een reeks felle tegenaanvallen waren onze landgenoten in staal de stand op 77 gelyk te maken, waarbij de doel punten resp. kwamen van Braasem (2x), Van Feggeien en Smól. De Zweden wisten in de laatste minuten de overwinning te behalen, Spanberg cn Jutner namen de twee laatste doelpunten voor hun re kening. Het eerste doelpunt van Ajax: rechtsbuiten Los heeft vallend de bal langs de Enschedese Boys-keeper Koper in de hoek geplaatst. Dit is het door Fischer gescoorde doepun, dat de 02 zege van Ajax op Enschedese Boys tot een feit maakte. In tegenstelling met hetgeen eerder werd gemeld, zal de gebruikelijke voor bereiding van het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Engeland B op 17 Mei ditmaal niet plaats vinden door een centrale training op het VUC-terrein. Gezien het drukke seizoen voor veie in aanmeïking komende speiers. en de tal rijke oefenwedstrijden zullen er in plaats van de centrale training voor verschil lende spelers individuele en rayontrainin gen plaats vinden. In het kader van de voorbereiding voor de ontmoeting' met Engeland B speelt bet voorlopig Nederlands elftal, zoals men weet, een wedstrijd tegen Leeds United op Woensdag 10 Mei te Amster dam. De studiecommissie m zake het com petitiestelsel van de Kon. Ned. Voetbal bond heeft opdracht gekregen nader ad vies uit te brengen in zake de aanvul lende en afwükende voorstellen, welke bij het bestuur van de K.N.V.B. zün bin nengekomen met betrekking tot de reor ganisatie van de competitie. Dit advies zal tijdig voor de buitengewone bonds vergadering, welke 3 Juni te Utrecht zal worden gehouden, worden rondgezonden. Voor de demifinale hoofdklasse van de Ned. Dambond werden de volgende wedstrijden gespeeld: Fivclgo (Appinge- dam)D. C. L. (Leeuwarden) 911, E. D. C. (Enschedé)—Roden 16—4, Gezel lig Samenzün (A/dam)— De Dam (Apel doorn) 182, Vios (Maastricht)Excel- siof (Den Bosch) 1010. Luijten (A.) van Neptunus in duel met de deels „voorzichtige' U.V.S.' verdediging. Advertentie Uit een door Abe Lenstrn perfect aan gegeven pass scoort Hofma de gelijk maker van Heerenveen tegen Maurits: 2—2; iets te ver voor zijn doel staande tiet keeper Mol het schot over zich heen in de touwen vliegen. Op een in Krasnapolsky te Amsterdam gehouden buitengewone vergadering van de Ned. Roeibond, heeft een voor stel tot toelating van de R.K. Studenten roeivereniging „Proteus" uit Delft, niet de vereiste tweederde meerderheid der stemmen behaald, zodat „Proteus" geen lid kan worden en dus niet zal kunnen deelnemen aan de onder auspiciën van de bond georganiseerde wedstrüden. De toelating van „Proteus", welke al twee jaar een onderwerp van discussie vormt en door de voorzitter van de Ned. Roeibond ir. Th. P. Tromp, een „cause celèbre" werd genoemd, was voorge steld door de twee Amsterdamse roei verenigingen KNZ en RV en „Willem III". ..Proteus" bestaat uit katholieke stu denten van de studentenvereniging „Sanctus Virgilius". Verscheidene leden roeiden vroeger in Laga of DDS. Het standpunt van DDS is, dat het studen tencorps (en dus ook de roeiverenigin gen Laga en DDS) open staat voor alle studenten ongeacht hun godsdienstige overtuiging. Niet alleen acht men het voor de eenheid in de studentenroeiwe- reld niet bevordelijk, wanneer de kath. roeiers zich in eigen verband gaan or ganiseren door het oprichten van kath. studenten-roeiverenigingen, doch boven dien werkt versnippering verhoging van het roeipeil tegen, omdat men nu een maal uit 100 leden een betere acht kan vormen dan uit 50. De heer A. A. J. H. Marres Sr., lid van de technische commissie van de Ned. Roeibond, die mededeelde dat het bestuur van „Proteus" zich tot hem ge wend had, sprak zich uit voor toelating van deze vereniging. Hij zeide, dat men in zijn jeugd met studenten in één boot roeide, zonder er aan te denken of zij protestant, katholiek of jood waren. „Maar er is sedertdien veel veranderd", zo vervolgde hij, „en we kunnen deze houding op de duur toch niet volhouden. In de vele jaren, dat ik me in de roei- sport beweeg, heb ik het nog maar een maal meegemaakt, dat een vereniging als lid van de bond geweerd werd, maar dat betrof een club, die naar het pro fessionalisme overhelde." Hij deed voorts een beroep „op de grote sportiviteit, die tot nu toe de Ned. roeiwereld heeft geëerd en die er niet mee was gediend, wanneer een groep jongelui, die niets liever wil dan eerlijk te roeien, de kans daartoe onthouden wordt." De uitslag van de stemming was: 67 geldige stemmen, waarvan 37 voor toe lating en 30 tegen. De voor toelating ver eiste twee derde meerderheid van 45 stemmen werd dus niet behaald, zodat „Proteus" niet als lid van de bond werd aangenomen. Er waren 13 blanco stem men. De te Aberdeen gespeelde hockey-wed- Stryd SchotlandEngeland heren is door de Engelsen met 52 gewonnen. Onze landgenoot Prins werd zevende in het te Portsmouth gehouden schaak- tornooi om de Stevenson Memorial. In Tilburg speelde een Brabants elf tal Zondag tegen het Ned. Jeugd-elftal en won met 54. De uitslagen van de zevende ronde lui den: Keres—Najdorf afgebr., BronsteinBo- leslafsky afgebr. (niet gelijke kansen v. alle vjer de speiers)SzaboFlohr afgebr, (Szabo staat iets gunstiger), Slablberg— Lilienthal 14-Va, Smyslof—Kotof V2-V2. der de .voeten kregen, merkbaar ook, om dat de Maurits-ploeg al te snel het ac cent meer op het behoud van de voor sprong ging leggen, kreeg Heerenveen'S' voetbal eindelijk een ander, meer ver zorgd en doelbewuster beeld. Dat aan voer Jonkman met Ploeg ruilde," en het middenveld beter bleek te kunnen bezet ten, was ook een streepje aan de bajk voor de thuisclub. Hoe dan ook, het werd met het verstreken van die tweede speel- helft een steeds in kracht toenemend of fensief op Mol's veste. Jonkman was het„ die met een laag schot, op een onver wacht moment, tot 21 ophaalde, en toen kwam er eindelyk ook in het spel van de Noorderlingen de vereiste vaart. Maurits kon haar snelheid, haar zelf verzekerdheid en doortastendheid van voor de pauze niet terugvinden, en kreëg een periode van zwaar beleg te door staan. Uit een voorzet van rechts maak te Biandsma gelijk, en toen volgden nog een serie Friese aanvallen, waarbü Mol het meer aan zün naast hem op de doel lijn opgestelde medespelers dan aan zich zelf dankte, dat het bü een gelyk spel bleef. Vooral Abe Lenstra brak enkele malen op felle manier door, maar zü het met kunst en vliegwerk, en niet on- fortuinliik Maurits hield de zaak ver der dicht. - De jeugdige Franse zwemster Glsele Vallerey heeft tijdens wedstrijden In het stedelüke zwembad te Casablanca het wereldrecord op dc 100 meter schoolslag voor dames, dat sedert 28 April 1947 op naam stond van onze landgenote Nel van Vliet met 1 min. 18,2 sec., verbeterd. Gisele Vallerey, lid van de bekende Vallcrcy-zwemfamillc. slaagde er in het wereldrecord met niet minder dan 0,8 sec. omlaag te brengen en bet op 1 min. 17,4 te plaatsen. Neptunus heeft zün eerste wedstryd voor dc promotie- en degradatie- oompetitie in West II tegen UVS met klinkende cyfers gewonnen. In de eerste helft werd niet gedoelpunt, maar na de pauze werd de productieve geest vaardig over dc Rotterdammers en schoten ze vier maal in het Leidse net. Een bemoedigend begin voor de drietanders. In de eerste helft ontwikkelde UVS een aantrekkelijk veldspel en het gaf met snelle, goed opgezette aanvallen de verdediging van Neptunus veel werk. Vooral rechtsbuiten Verhoogt, een kleine, doch uiterst snelle en handige speler, onderscheidde zich en heel wat gevaar lijke, hoge voorzetten van zijn voet be landden voor het, Rotterdamse doel. Doelman Zondervan was echter uitste kend in vorm. Overigens w_as schieten niet de sterkste zijde van de Leidse aan vallers, die bovendien nog de fout be gingen, tegen hun langere tegenstanders Ëvërse, Mink en Hoogendoorn te hoog te spelen. Het aantrekkelijke spel, dat UVS in de eerste helft speelde, leverde dan ook geen doelpunt op. Na de rust ging de aanval van Neptu nus een woordje meespreken. Met veel strijdlust trokken de Neptunianen ten aanval en toen bleek al spoedig, dat de verdediging van UVS niet op hetzelfde peil stond als de voorhoede. De Leidse verdedigers aarzelden op kritieke mo menten en de doelman maakte geen veilige indruk. Van een misverstand tus sen de doelman en spil Devilé maakte linksbinnen Lucas snel gebruik door met een harde schuiver de score te openen. Een tweede misverstand gaf Lucas ge legenheid, de bal in het verlaten doel te koppen en de 2O achterstend bracht zichtbaar ontmoediging in de Leidse ge lederen. Neptunus, in het besef dat de beslissing gevallen was, ging met meer vrijheid spelen en tot het einde behiel- den de Rotterdammers een aanzienlijn overwicht. Door twee prachtige doèl= punten van rechtsbinnen A. Luyten wer<S de eindstand 40. Gezien het geest driftige spel van Neptunus in de tweed* helft was de overwinning volkomen ver» diend. De wedstrijd, welke in het Fejjenoorde stadion werd gespeeld, trok ruim 30.00é toeschouwers. De stand is hier: gesp gew gel vrl pnt. doelp, Neptunus 1 1 2 4 UVS 1 1 0—4 Emma In het Oosten, waar vier clubs dingen naar een plaats in de eerste klasse, heeft Quick ook zün tweede beurt tot een goed einde gebracht. De Nijmegenaren ver sloegen op eigen terrein Vitesse met 30. Rheden bleek de zwakste in dit milieu en werd thuis met dezelfde cijfers door Tubantia geklopt. De stand is nu: Quick 2 2 4 40 Tubantia 2 1 1 2 3'1 Vitesse 1 1 2 3—5 Rheden 2 2 26 In het Noorden speelden Zwartemeer en LSC op Drentse bodem gelijk zonder 'te doelpunten. Hier is de stand: Zwartemeer ..2 1 1 2 51 LSC 1— 1— 1 0—0 Friesland1 1 1—5 In Zuid I moet Kerkrade zich ver dedigen tegen de Baronie en De Valk. De eerste klasser begon slecht door op eigen terrein met 21 van de Baronie te verliezen. Baronie I I 2 21 Kerkrade 1 1 12 De Valk

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 3