Bond Zonder Naam vierde het 12-jarig bestaan MNGem R ke£r rr 10 Dit is leven Een revue van Jan Derks actie van pater Wesseling in de KATHOLIEKE VERKENNERS VIERDEN ST. JORIS programma Buitencentrum in Overasselt geopend J ouriialist-bur gemeester en zijn lijfwacht Dag van daadwerkelijke naastenliefde in Friesland landerigloom ADIO Ned. bond van Kath. Esperantisten Sociale Economische Raad Amerikaanse hulp aan Indonesië Eieren-export was bevredigend Effecten van cliënten verduisterd ct Verkeersweg Blokzijl- Steenwijk open geschoten Twee doden bii autorace MAANDAG 24 APRIL 1950 PAGINA 5 LANDWaciiterS KREGEN ZWAARDER STRAF Pluimveeteelt belangrijk voor klein gemengd bedrijf DEUTSCHLAND OHNE ENDE De grootste en de beste! 5? IS DIT LEVEN? Schakel in nieuwe verbinding A msterdam-G ron in gen NIEUWE PHILIPS- GOLFKARTONFABRIEK GEOPEND VEERDIENST VLISSINGEN— BRESKENS ROTTERDAMSE VEEMARKT „STUYVESANT" BRACHT MILITAIREN UIT CURASAO TERUG BIJZETTING URN MET AARDE VAN INDON. EREVELDEN SCHEEP V AARTBERICHTEN RIVIERTIJDINGEN (Van onze verslaggever). En gisteren was het St. Jorisdag, het feest, dat ieder jaar op 23 April door alle verkenners over de gehele wereld vol gens eigen tradities wordt gevierd. Evenwel deze St. Jorisdag had voor de katholieke verkenners van Nederland een heel bijzondere betekenis, omdat zij het feit herdachten, dat voor twintig jaren het Hoogwaardig Episcopaat de statuten van de Katholieke Verkenners goedkeurde. Zoals het „Spel van verkennen" een zekere stijl vereist, zo behoort ook een herdenking in dit kader die stijl te bezit ten en het moet gezegd, dat het Natio naal Hoofdkwartier der beweging, in nauwe samenwerking met de leiding van het district Nijmegen, dat de eer genoot de viering binnen zijn grehzen te zien plaats hebben, er volkomen in geslaagd is een de verkennersbeweging waardige herdenking te organiseren. Niemand minder dan de Vicaris Gene raal van het Aartsbisdom, mgr. L). Huur- deman, droeg als vertegenwoordiger van Z Em. Kardinaal De Jong een pontifi cale H. Mis op in de grote kapel van het St. Canisius-college, daarbij geassisteerd door pastoor W. Froger (een der op richters van de Kath. Verkenners) als diaken en dioeesaan-aalmoezenier H. van den Bergh als sub-diaken. Hoofdaalmoe zenier A. J. L. Verhoeven hield een pre dikatie, waarin hij de geestelijke en prac- tische waarden schetste van het verken nen bij het vinden van de weg tot God. Onmiddellijk na deze H. Mis had op een der speelvelden van het college een vlaggeparade plaats, welke werd afge nomen door de Hoofdcommissaris H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst en waar aan circa duizend welpen, verkenners en voortrekkers van het district deelnamen. Tijdens deze vlaggeparade, welke, be halve door mgr. Huurdeman ais verte genwoordiger van de Kardinaal, ook werd bijgewoond door Z. Exc. mr. J. M. Th. Cals, staatssecretaris van het minis terie voor O. K. en W. namens de mi nister en vele prominente figuren uit de Kath. verkennersbeweging in de voor bije twintig jaren, richtte de Hoofdcom- xtiissaris zich in een boodschap tot alle kath. verkenners van Nederland, die dank zij de K. R. O. via de radio thuis H. Mis en vlaggeparade konden volgen. Inwijding Gillwel-St. Walriclt' centrum Des middags te twee uur vond in het nabij Nijmegen gelegen Overasselt de of ficiële opening en inwijding plaats van het prachtige buitencentrum Gillwel—St Walrick, opleidingscentrum voor leiders eb leidsters en tevens een kampeercen- trum. Behalve honderden verkenners, hadden zich hier ook een tweehonderd tal genodigden verzameld, kerkelijke, wereldlijke en verkenners-autoriteiten, die ook reeds de ochtendplechtigheden hadden bijgewoond. De inwijding werd verricht door mgr. Huurdeman, waarna de Hoofdcommis saris in een rede o.a. wees op het stre ven der katholieke verkenners om aan hun hulpvaardigheid de bovennatuurlij ke inslag te geven, die haar doet uit groeien tot ware christelijke naasten liefde en dienstbaarheid. Dit streven moet steeds allen bezielen, die op dit buitencentrum werkzaam zijn. Zowel mgr. Huurdeman als de burge meester van Overasselt, baron Van Hu- genpoth tot Aerdt, belichtten hierna in korte toespraken het belang, dat zowel de kerkelijke als de wereldlijke overhe den aan het spel van verkennen en aan het tot stand komen van dit buitencen trum hechten. Tenslotte werd het monumentale bron zen beeld voorstellend „St. Joris in ge vecht met de draak", dat vervaardigd is door de beeldhouwer Albert Termote, door hoofdaalmoezenier Verhoeven ge wijd. Dit beeld ving daarop zijn zwerf tocht aan langs alle verkennersdistricten van ons land. In ieder district blijft het enkele dagen en de verkenners moeten dan, St. Joris ter ere, bijzondere presta ties verrichten. Het district Noord-Lim burg nam thans als eerste het beeld in ontvangst. Volgend jaar op St. Joris zal het op het buitencentrum te Over asselt van deze zwerftocht terugkeren. Tlegrammen van hulde, aanhanke lijkheid en trouw werden nog gezonden aan Z. Em. Kardinaal De Jong en aan Z. K. H. Prins Bernhard. Kampvuren in alle plaatsen, waar ver kenners en gidsen zijn, besloten des avonds de viering in heel het land. Advertentie Rheumatische Pijnen tergen de mens tot levensmoewordens toe. Maar met Kruschen keerde voor miilioenen de levenslust weer. En toch is Kruschen geen wondermiddel. Het is alleen maai een natuurlijk middel, samen gesteld uit die zes minerale zouten, die het gestel nodig heett om goed te kunnen func- tionneren. Die natuurlijke middelen manke ren veelal aan het gewone dagelijkse voed sel, dat zelfs soms wel Uw kwaal in de hand werkt. Met de dagelijkse dosis Kruschen, elke morgen na het opstaan, brengt gij het evenwicht weer in stand en geeft ge Uw bloedzuiverende organen precies die kleine dosis opwekkende kracht, nodig voor de functies, die het lichaam er van verwacht. Waarom zoudt ge Uzelf geen ander mens maken: vlot, fit, welgemoed en veerkrachtig? In plaats van door te tobben met. stramheid en pijn en de lusteloosheid en humeurigheid, die daarvan het gevolg zijn. Kruschen is ver krijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. De bijzondere raad van cassatie in Den Haag behandelde Zaterdagmorgen het cassatie-beroep van de 39-jarige journalist J. de Monyé uit Woudenberg, die tijdens de bezetting burgemeester van Maarn en Woudenberg is geweest. De M. werd door het Amsterdamse B. G. wegens arrestaties en represaillemaatre gelen tegen anti-Duitse Nederlanders tot 15 jaar met aftrek veroordeeld. De procureur-fiscaal concludeerde tot verwijzing van deze zaak naar de recht bank te Arnhem, in verband met de ju ridische bezwaren van de verdediger te gen de sententie van het B. G. Na De Monyé verschenen voor de raad de 59-jarige architect G. Bos en de 57-iarige hoofdonderwijzer M. ter Mors beiden uit Maarn, die in de be zettingstijd als de lijfwacht van boven genoemde N.S.B.-burgemeester werden beschouwd. n-. In yerband met de leeftijd van die tot 20 jaar was veroordeeld, conclu deerde de procureur-fiscaal tot verlaging van de straf tot 16 jaar met aftrek. Voor Ter Mors achtte hij geen termen voor een lichtere straf de uitspraak van het B. G. luidde 12 jaar aanwezig en eiste daarom verwerping van het beroep. (Van onze correspondent). De twaalfde verjaardag van de Bond Zonder Naam werd dit jaar gevierd in Friesland, het gewest, waar de Bond zeer bijzonder bloeit. Heeft men in het gehele land deze dag van de naasten liefde herdacht in een stille vlaggenhul- de en uitingen van naastenliefde, in Friesland hebben de naaste medewerkers van de Bond verschillende plaatsen be zocht en een onvergetelijke dag beleefd, waardoor niet alleen naar buiten uit pro paganda werd gemaakt, doch ook naar binnen, want opnieuw werd het gezel schap bezield voor dit noodzakelijke werk. Reeds Zaterdagavond profiteerden de zieken in de ziekenhuizen van Leeuwar den van deze feestdag, want allen wer den getrakteerd op bloemen en gebak. In het Militair Tehuis kwam het gezel schap des avonds bijeen, waar de hoofd promotor een toespraak hield. De eigenlijke feestdag, de Zondag, werd ingezet met een plechtige Hoogmis in de St. Bonifaciuskerk De kerkingang was daartoe feestelijk versierd met vlag getjes van de Bond en het altaar had "j een stemmige groen- en bloemen-versie- ring. De plechtige H. Mis werd opge dragen door kapelaan Th. W. de Kruis, met assistentie van kapelaan P. G Pie- rik als diaken en pater W. Loop als sub diaken. Pater Doop hield een feestpre dikatie over de naastenliefde en hij deed dit. zoals hij zei, met spijt, want men miste hierdoor zoveel temeer de man, die hier had moeten staan. De eerwaarde spreker vond het een teken van de Voorzienigheid, dat de twaalfde verjaardag in Friesland gevierd mocht worden omdat de stoerheid en de grote energie van de Friezen dit werk zullen stimuleren Aan het slot van de Hoogmis wero een plechtig Te Deum, gevolgd door een Jubilate Deo, gezongen door het gemengd mannen- en jongenskoor. Na een maaltijd in het Militair Tehuis vertrok het gezelschap des middags naar Bolsward, waar allen officieel werden ontvangen door burgemeester Bruinsma. Daarna werd de tocht voortgezet naar Sneek ,waar de ziekenhuizen werden be zocht en alle zieken werden getracteerd op gebak en bloemen, en tenslotte naar Wolvega, waar de dag werd besloten. Advertentie Verjaagdat lusteloze gevoelNeenVn'AKKERTJF om weer monter en fris te worden en misschien een griep te voorkomen, DINSDAG 25 APRIL. HILVERSUM I (402 M.) 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram-: 800 V. d. vrouw; 9.30 Waterst.; 9.35 „Lichtbaken"; lo.oo V. d. kinderen; 10.15 Gram.; 10.40 Schoolradio; 11.00 V. d. vrouw; 11.30 Bas en plano; 11.50 Godsdienstige cau serie; 12.00 Angelus; 12,03 Amusementsork. (12.30—12.33 Mededelingen); 12.50 Reportage; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13.20 Strljk- ork.: 14.00 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.00 V. d. zieken; 18.30 Ziekenlof; 17.00 V. d. jeugd; 17.15 Felicitaties; 17.45 Viool en clavecimbel: 18.00 Amusementsmuziek: 18.20 sportpraatje; 18.30 Politiekapcl; 19.00 Nieuws; 19.15 „De dag van morgen", cause rie; 19.25 „Dit is levpn", causerie; 19.40 Gram.; 19 45 V. d. Jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 De ge wone man; 20.12 Maastrichts Stedelijk orkest soliste; 21.40 Strijkkwartet en altviool; omroepkoor, syphonetteork. en *?i» »?j Godsd. causerie en avondgebed; 23.00 Nieuws; 33.15—24.00 G.ramofoonmuziek. HILVERSUM II (298 M.) 7.00 AVRÖ. 7.50 VPRO, 8.0024.00 AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram,; 7 50 Dagopening; 8.00 Nieuws en nleuwsber.; SA5 Grarn.; 8.55 V. <1. vrouw; 0.00 Herhaling hersengymn.; 9-25 Gram.10-'l> Morgenwij ding; 10.15 Gram.; 10.50 V. d. kinderen; n 00 Sopraan en plano; 11.30 V. d. zieken; 12.00 Promenade ork.; 12 33 V. h. platteland; 12.40 Planoduo; 13.08 Nieuws; 13.15 Financieel weekoverzicht; 13.25 Accordeonork.; 14.00 V. d. vrouw; 14.30 Gram.; 16.30 V. d. jeugd; 17.30 Gram.; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Nieuws; 18.15 Plano; 18.30 V. d. Strijdkrachten; 19.00 V. d. kinderen; 19.05 Fanfare-ork.; 19.30 To neelbeschouwing; 19.45 „Paris vous parle"; 19.50 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 Actual.; 20.15 Gevar. Progr.; 2J.30 Gram.; 21.40 Buitenl. overz.: 21-55 Populair concert; 22.25 Kamer muziek; 23.00 Nieuws; 23.l5-24.oo Gram. HADIODISTRIBUTIE III; 7.00 VI. Br.: nws. 7.30 kron, gym. 7.50 gram, 8.00 nws. 8.05 gram. 8.15 Eng. H.S.; gram. 9.00 Eng. L.P.: nws. 9.10 verz.pr. 10.00 orgel. 10.30 „Banjoliers". 11.00 mrs. Dale's Dagboek. 11.15 arb. ork. 12,00 VI. Br.: Tsjaikofski. 12 15 ens. Souris. 12.30 weer. 12.32 verv. Souris. 13.00 nws, 13.15 gram. 14.00 Fr. Br.: Strawinsky. 14-25 Bach en Mozart. 15.00 Eng. L, P.: „Spa-Orch." 15.30 Fr. Br - gram. 16,00 Symph. pr. 17.00 ber. 17.10 V d. ziek. 17.40 piano. 18.00 v. d. sold. 13.30 VI. Br.: v. d. sold. 19.00 nws. 19.30 Sonate, Brahms. 19.50 Feuill. 20.00 Fr. Br,; Gneg. 20.30 Eng. L.P.: Bing Crosby. 20.45 „Hold everything". 21.30 Eng. H.S.: Variété. 22.00 VI. Br.: nws. 22.15 ora. Payne. 22.45 gram, 23.00 nws. 23 05 verz.pr. RADIODISTRIBUTÏE IV: 7.00 Ene. HS. nws. 7.15 gram. 7.50 „Lift up your hearts" 7 55 weer 8.00 Fr. Br.: nws. 8.10 conc. 9.00 VI. Br.: nws. 9.05 casinopr. 10.00 Lux.: Menag. en Muslque (VI.) en (Fr.). 11,30 VI. Gew. Omr.: Div. 12.00 Eng, HS.: BBC Revoe ork 12.30 Eng. LP: Kursaal Orch. 15-00 BBC North Orch. 13.5 v d. kind, H-00 v d vrouw. 1S.00 Kalundbórg: Amus. ork. Eng. L.P.: Ens. Winstone. 16.15 Dale s Diary". 16.30 ork. Co- les. 17.30 orgel 18.00 „Regent" orch 18.30 ork. Buil. 19.00 Eng. HS: Mil. ork. 19.30 Eng. LP: „Top of the form". 20.00 Béro- miinster: omr. ork. mmv. Johanna Martzy. 22 00 Eng. LP: nws. 22.15 „Topic for to night". *3.20 ork. Ro. 23.00 voordr. 23.15 Rayburn ork. 23.56 nws. Zondag heeft „Nederlanda Katoliko". de. Nederlandse Bond van Katih. Esperan tisten, in Krasnapolsky te Amsterdam zijn jaarlijkse bijeenkomst ge-houden. Zater dagavond waren de leden te gast bij de „Amsterdamse R.K. Esperantisten vereni ging", ter gelegenheid van haar 20ste ver jaardag. De gastvrouw bood de leden van de bönd een feestavond aan in Krasna polsky, met als hoogtepunt van het pro gramma een uitvoering van enige irag- menten uit Vondel's Gijsbreoht van Aem- stel. Voorts werd een aantal een-acters in het esperanto ten tonele gebracht. Het was het eerste optreden van de „Teatre Gru- po", samengesteld uit leden van de ver eniging. De bondsvergadering zelf vermeldde slechts enkele huishoudelijke agendapun ten, die in snel tempo werden afgewik keld. De hoofdgroep Verkeer heeft benoemd tot lid van de Sociale Economische Raad de heer A. F. Vas Dias, ondervoorzitter van de raad van gedelegeerden der Ver. Ned, Scheepvaartmaatschappij, oud lid van de Volksraad en oud-president directeur van de Kon. Paketvaart-Maat- schappij. Tot waarnemend lid werd be noemd dr. ir. J. Nieuwenhuis, oud-di recteur van de Rotterdamse Electrische Tram. he/pen direct.' De Amerikaanse economische missie naar Z.O.-Azië onder leiding van de heer Griffin heeft medegedeeld, dat aan Indo nesië steun zal worden gegeven op het gebied van landbouwtechnische uitrus ting, medische verzorging en volksop voeding. Hulp zal worden verleend in de vorm van goederen en technische mid delen. De heer Griffin merkte over de al- fa^T^eer^ in Ind™esië op dat bet De Amerikaans ^gelijkheden biedt, personet hnm Steun in de vorm van Siterste h^P_,ZPu vcd?ens Griffin tot het IndonesiëbfPier^.ï worden, aangezien in uitstekón^ypp Nederlandse krachten met in uitstekend: e ervaring en bekwaamheid zijn die men ni eïwenTtrte vervangen. De bijz. raad van cassatie heeft de landwachter j Habinri ujt Nw. Weer- nissrikfVemeTtlafetW tot 'u jaar ge^.nge_ mbstrai met aftrek. Het Asser bijzon der hof had hem tot 11 jaar veroordeeld, 10 jaar naa gekregen i-reee van de bij zondere raad 13 Kree*> oordeeld, omdat hi1 iV, pLLph twee ïwSlenoten aan dé S. D. zou heb- De pluimveehouderij is in 1949 behoor lijk rendabel geweest door hogere prijzen op de binnenlandse mankt en belangrijke overschotten, die de export naar andere landen dan Engeland opleverde. Zulks blijkt uit het verslag van de Federatie van verenigingen van bedrijfspluim-vee- houders, die Zaterdag te Utjecht haar jaarvergadering hield onder voorzitter schap van de heer M. Dings uit Roer mond. De heer Dings, verklaarde dat men echter niet te optimistisch moet zijn. De uitvoer van eieren, ook eventueel naar Engeland, moet nauwlettend worden ge volgd, opdat men de juiste politiek zal kunnen uitstippelen. De pluimvee-organisaties hebben zich krachtig verzet tegen levering van grote hoeveelheden eieren aan Engeland en voorlopig zijn zij in het gelijk gesteld, immers, deze verliesgevende export is voorlopig gestaakt. Mede verantwoorde lijkheid voor de lage prijzen, die in En geland worden gemaakt, w ij st de federa tie af, daar de prij2en van het Engelse contract en de daarmede verband houden de overheidsmaatregelen niet in overleg met de georganiseerde landbouw zijn ge nomen. De verliezen op het Engelse contract werden verhaald op <je binnenlandse con sument en ondergingen eveneens vermin dering door, ten dele buitengewoon gun stige, verkopen naar het buitenland. Deze gang van zaken wordt echter onjuist ge acht. De export naar Duitsland is tot op he den zeer rendabel. Alleen dit jaar zijn reeds 315 milhoen eieren daarheen uitge voerd. Om de bijzondere betekenis van het pluimveebedrijf voor het kleinere ge mengde bedrijt te illustreren, heeft men in Noord-Limburg ge,geven verzameld- Op een honderdtal bedrijven in de buurt van Horst met een gemiddelde grootte van 6.5 H.A., bleek ongever f 2800 aan eiergeld en I ïaqü aan melkgeld ontvan gen te zijn. Gemiddeld is dit per kip f 15 eiergeld en per koe f 545 melkgeld. Een duidelijker bewijs voor de belangrijkheid van de pluimveehouderij achtte de heer Dings nauwelijks denkbaar, temeer daar een ander onde-rzoek j.n Horst en St- e- num voor 300 bedrijven' ongeveer gelijke cijfers opleverde. Voor de rechtbank te Middelburg heeft terecht gespan de 28-jarige H. P. A. uit Sas van, L,e'}L onder beschuldiging als" procuratiehouder en feitelijk leider van een bank te Axel in open bewaring gegeven eb„,c!'t'n een totale waarde van 102.000 bij een bankrelatie te Am sterdam te hebben beleend. Deze effec ten werden door verschillende personen ingeleverd ingevolge de bepalingen van het besluit ."bregistratie. De bank had bij de Amsterdamse relatie schuld en deze wenste meer effecten als on derpand te verkrijgt Sedert 1945 ging het met de bank bergafwaarts, volgens de officier van justitie, mr. J- Andreae, als gevolg van wanbeheer, het fef^ dat men door de sanering over veel en veel te veel geld beschikte en last not jeast de slechte leiding van verd. in J947 (0Ver welk jaar de balans een nadelig saldo van 180.000 vermeldde) werd de bank surseance van betaling verleend. De officier van justitie noemde A. een fantast met grenzenloze zelfoverschatting en achtte wederrechtelijke toeeigening van de effecten bewezen. Hij eiste een gevangenisstraf van 1 jaar en 6maan den. De behandeling van de zaak werd vervolgens tot nader order geschorst. Dr. Adenauer, de Duitse bondskanse lier, heeft Zaterdag te Bad Ems in de ra"se zóne na een rede tot een confe- tentie van zijn christ. dem. partij op nieuw de dei de strophe van het lied „Deutschland uber Alles" laten zingen. 5° meldt het West-Duitse persbureau D P. A. Adenauer heeft Dinsdag te Berlijn tweemaal hetzelfde couplet laten zingen, wat scherpe critiek van de Duitse so ciaaldemocraten en de geallieerden uit lokte, zoals men weet. De Britse com mandant van Berlijn had het laten zin gen van het lied een blijk van „slechte smaak" genoemd. De onder Sovjet-Russische controle staande Berlijnse radio heeft Arthur Rother, die na de rede van Adenauer „Deutschland ueber Alles" dirigeerde, ontslagen. „De aanwezigheid van Rother 'tot1 niet langer geduld worden, aldus deelde Kurt Heiss, directeur van radio Berlijn, mee. Advertentie per rol Dit was een experiment. Het experi ment, of de hoogste christelijke waar den van dit leven, welke naar het schijnt, alleen nog in staat zijn <je we. reld te redden, hun eigen plaats kon den hrUgcn in een revue. Jan Derks heeft het geprobeerd in de revue: „Dit is leven", waarin de gedachten van de radloprie»ter-voor-de-jeugd, pater Wes seling, in de luchtige vorm, die een revue vraagt, gisteravond voor het voetlicht zouden worden gebracht. Het experiment is naar onze mening niet geslaagd» al applaudisseerde de volle zaal in Het Gebouw lp Den Haag bij sommige sketches ook enthousiast. En dit d iet niets af aan de capaciteiten van Jan Derks als ontwerper en schrij ver van deze revue. Hij had het alleen in deze vorm beter niet kunnen doen. Wb kunnen ons voorstellen, (jat men de problemen, waar in deze tijd de jeugd mee tobt, zou kunnen behandelen in het kader van een historisch toneelstuk, zo al» een heiligenleven k»n zijn en d-an daarvoor zou nemen een heili genleven als dat vr.n Sint Fran- ciscüs of van St. Elisabeth. Maar de heftige problemen, die in deze tijd onder de jeugd sterker leven dan ooit, uitbeelden in een revue is een compromis en juist datgene, wat pater Wesseling met de jeugd bereiken wil, verdraagt geen compromis. Want hoe men het keert of wendt, het blijft een compromis, tussen de luchthar- tigheid van de revue en de ernst der problemen, die op het toneel werden ee- steld. Men kan een ogenblik afzien van de vraag of Jan Derks de problemen wel juist gekozen en gesteld heeft. De keuze der problemen is hoogstwaarschijnlijk aanvechtbaar; de stelling der problemen is Derksiaons gezelligmaar uit de aard der zaak niet diep. Daar was het een revue voor. En daar zit men dan meteen met het probleem van die revue, die ze ker niet mislukte, maar desalniettemin bevredigde, niet omdat Jan Derks in het schrijven van zijn teksten niet zou zijn geslaagd, maar omdat deze vorm zich essentieel niet verdraagt met de hoogst ernstige problemen van de na-oorlogse jeugd. Over de keuze, zoals deze in verschil lende sketches voor het voetlicht werden gebracht, is eveneens het een en ander te zeggen. We kunnen namelijk de vraag opwerpen of d i t nu de zwaarste proble men zijn der hedendaagse jeugd. Gaat het er om of de pastoor de familie van een derdeklas-lijk nu maai hetzelf de moet bejegenen als die van het lijk, waarvoor een eersteklas begrafenis wordt besteld? Is het heffen van plaatsengeld in onze kerken voor de jeugd zulk een schokkende zaak, dat haar geloof daar mee zou vallen of staan? Natuurlijk niet! Dit zijn geen problemen voor de jeugd, maar kleine problemen van .lan Derks zelf, die hij hier nu eens op gezellige manier kon spuien. Jan Derks vond betl Op originele wijze is Zaterdagmorgen j.l. de nieuwe verkeersweg Blokzijl Steenwijk geopend. Even buiten Blokzijl was de weg afgesloten door een lint van bladzilver, dat uitkwam in de loop van een van de historische kanonnen van het wa terschap Vollenhove. Door het stukschie ten van het lint met dit kanon opende de comissaris der Koningin in Overijssel, ir J. Ridder de Van der Schueren de nieuwe weg. Er gebeurde hierbij nog bijna een ongeluk, doordat een wiel van het kanon brak en de vuurmond kantelde. Op het ogenblik is deze verkeersweg nog slechts van regionale betekenis. Wan neer straks echter de nieuwe (Zuid-Oost) polder gereed zal zijn gekomen, vormt deze weg een belangrijke schakel in de dan zo veel korter wordende verbinding AmsterdamGroningen. In Blokzijl zowel als in Steenwijk werd het feit van de openstelling feestelijk ge» vierd. Overal wapperden vrolijk de vlaggen en in Blokzijl was men juist klaar ge komen met de voorbereidingen voor een groot maskeradefeest, dat de traditie van het Zuiderzeestadje als ijssportcentrum in herinnering roept. Tal van autoriteiten, o.a. leden van Ged. Staten. B. en W. van Steenwijk, Steenwij- kerwold en Giethoorn, de hoofdingenieur directeur van de prov. Waterstaat in Overijssel, ir P. Wolffensperger, de land>- drost van de Noord-Oostpolder, dr S. Smeding en het dagelijks bestuur van de N.V. Ontginningsmij. Land van Vollen hove, waren bij de opening aanwezig. Het ongeveer 40 leden omvattende ge zelschap werd in Blokzijl ten stadhuize ontvangen, waarbij burgemeester W. van den Berg een begroetingsrede uitsprak. Hierna begaf men zich naar het kruis punt van de nieuwe weg buiten Blokzijl, waar het kanon gereed stond. Wegwerker Van der Linde uit Blankenham, die vroe ger hulp verleende bij de bediening van het kanon, als er watersnood op komst was, vulde de loop met een zak kruit en enkele grasplaggen. De commissaris der Koningin trok daar op aan een touw, waardoor de ontbran ding geschiedde. Tot grote consternatie brak doo de schok een wiel van het eeuweno: kanon, waardoor de vuur- rpond kantelde. De commissaris was even onthutst maar kon nog terzijde springen. Direct kreeg evenwel de hilariteit de overhand. Na de officiële opening reed de stoet naar Steenwijk, waar de burgemeester van Steenwijk de genodigden toesprak. Burgemeester Kalf schoten van Eindho ven heeft Zaterdag het nieuwe gebouw van de Philips golfcartonfabriek officieel geopend. Dit gebouw, dat nodig was ge worden door de toenemende vraag naar golfkarton voor de verpakking van alle mogelijke artikelen, is modern ingericht, In tegenstelling tot de oudere, vier ver diepingen hoge papier- en kartonfabriek van Philips is het geheel op perronhoogte gebouwd, zonder étages, hetgeen voor de fabricage ven een volumineus artikel als golfkarton van groot voordeel is. Er is een Amerikaanse golfkartonma- chine in ondergebracht, die naar men ons mededeelde, de eerste 's, die in Neder land in bedrijf Is gesteld. Het gehele project is zodanig uitge voerd, dat uitbreiding later zeer goed kan wo-den verwezenlijkt. De veerdienst tussen Vlissingen en Breskens is vandaag op beperkte schaal hervat. Dinsdag zal de dienst weer nor maal functionneren. Sedert 12 April was de veerdienst stil gelegd voor reparatie-werkzaamheden aan de fuikinstallatie te Breskens. ROTTERDAM, 24 April. Aanvoer tn totaal 825 dieren. Vette koeien 395, graskalveren 2; nuchtere kalveren 17. varkens 411. De prijzen varleerden voor vette koeien le kw. 258-275; 2e kw. 238-258 3e kw. 218-238; Varkens (levend gew.) Ie kw. 1.60, 2e kw. 1.58 3e kw. 1.50 De handel voor vette Koeien was: Aanvoer korter; handel: kalm; prijzen: als vorige week Dinsdag Voor varkens (levend gew.): Aan voer: iets groter; handel: stroef; prijzen; lager. Kinderportret van Tan Gien Siou, geschilderd door Hetty Kluytmans en te bezichtigen op de tentoon stelling in de Kunstzaal Minckelers te Maastricht. Bfj de duizend mijlen-race 1950, die gisteren te Bresaa (Italië) is verreden, zijn twee personen verongelukt. De Ita liaan Bassi sloeg in het laatste deel van de wedstrijd over de kop en werd op slag gedood. De Brit Monkhouse vloog nabtj Padna van de weg af en kwam, na dwars een reclameschutting te zijn gegaan, in een bouwland terecht. Hij werd met een scjiedelbasisbreuk in een ziekenhuis op genomen, waar hij enkele uren later overleed. Zondagavond laat arriveerde op de rede van Vlissingen het motorschip „Stuyvesant" met 105 repatriërende mi litairen uit Curagao en Aruba. Terstond begaven zich aan boord majoor R. C. Soetbroot Piccardt van de generale staf van het KNIL, als vertegenwoordiger van de minister en de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. de Ca- sembroot, die de terugkerende militairen verwelkomden. Om 7 uur hedenmorgen liep de „Stuy vesant" de binnenhaven van Vlissingen binnen. Ruim een uur later begon de debarkatie, die een zeer vlot verloop had. Zoals reeds bericht is, zal Zaterdag a.s. de plechtige bijzetting van de urn met de aarde der erevelden in Indonesië in het nationale monument op de Dam te Amsterdam geschieden. De plechtigheid die door H, M. de Koningin en Z. K. H. prins Bernhard zal worden bijgewoond, vangt te 14.30 uur aan met een bijeenkomst in de Nieuwe Kerk. tijdens welke ó.a, de minister zon der portefeuille, de heer L. Götzen het woord zal voeren. richtingaanwijzer is gééf» t oever- jtafhij vertelt alleen, wat ti graag wilt doen op den weg hij geeft geen bijzonderen voorrangOok als u „het pijltje" hebt uitgestoken, moet u blijven opletten. o( gij uw richtingverandering wel veilig kunt volvoeren (En laat het ding daarna niet noodeloos uitstaan!, dat <8 onuitstaanbaar en geviirlijk I) leuk de koorzangers uit onze kerken nu eens te laten horen hoe ze bij een begra. fenis het „Dies Irae" zingen en hij lever' de hierop allergezelligste critiek. Maar dat was niet „het leven". Daarom was het in deze revue niet begonnen. Het ging niet om aardige zeif-critiek en bevrij dende zelfspot over de kleine menselijk heden in de kerkelijke maatschappij, waarover wij allemaal wel eens het hoofd schudden. Deze revue ging over het „Levep-met- een-hoofdletter", een hoogst ernstige zaak en zo gauw Jan Derks die proble men van het leven benaderde, was bet geen revue meer. Dan werd het een ge sprek op een kapelaanskamer of in de cantine van een fabriek, waarin rake dingen werden gezegd, waarmee wij het van harte eens kunnen zijn, maar die geen revue waren, zoal» de gezellige sketches van de uitvaart, het woning probleem en het plaatsengeld. Een enkele maal vond Jan Derks de juiste toon, zoals in de ,,Bedelaar-met-de-luizcn" en diens opstanding. Dit alles wil niet zeggen, dat men er geen avond plezier aan kan beleven. Al lerminst, al zal de humoristische critiek op kerkelijke toestanden het wel met overal doen, Er is genoeg gezelligs in dit geval en ook voldoende ernst en men kan er nog iets van opsteken ook. Voor re- gisseur en spelers kan men bovendien alleen maar bewondering hebben, even als voor de muziek. Maar het was met juist om te beweren, dat deze revue in de schone actie van pater Wesseling (die vooraf een toespraak hield tot de eivolle zaal) de jeugd het antwoord geeft op fle vragen, waarvoor zij zich gesteld ziet Maar misschien wilde Jan Derks dit ook niet. De veie bloem,,1 en geschenken aan het eind waren in leder geval welver diend De avond werd bijgewoond door de "auseiijk Inter-tinfius.. Z. Exc. mgr P. Giobbe en de minister van Justitie, mr. Th. Wijer*. POSITIES troepen- en emigranten schepen. De Dundalk Bay" op de thuisreis naar Rotter'üam .arriveerde gisteren (IS uur) te ÜLDe' Geeneral C C. Ballou", op de thuisreis haar 'Amsterdam, was gisteren op 300 mijl Z'De V denera? K L. Howze", op de thuisreis naar Amsterdam, was gisteren op 70 mijl v. KDe3' Johan van Oldenbarnevelt", op de thuisreis naar Amsterdam, was gisteren op „60^ mijl W;,, van S ul®rels naar Rotterdam verirók zaieroag 20 uur van Pt Saul. w tihaiak" op reis van Rotterdam naar Australië, was gisteren op 80 mijl Z. van Knë' Skaugum", op de thuisreis naar Rot terdam passeerde 22 dezer (16 uur) Aden. De Waterman", op reis van Rotterdam naar Java, arriveerde heden te Aden. De Zuiderkruis". op de thuisreis naar Rotterdam, passeerde heden het lli-graads- Kanaal. ROTTERDAM aangekomen 22 April; Stad Maastricht, Hueiva, Haciyonltjn, Vuluaanha- veii Vlaardingen, erts; Bie, Frederikstad, v. Ommeren, Nieuwe Matex, Vlaardingen, ledig; Violette Erica, Plymouth, N.B.K., Wester kade, klei; Emergo, Newcastle, Ned Zwit serse, Waalh 96, kolen; Hast 1, Londen, Inter Transport, IJselh., pyriet; Santa Lucia Par, Nautica, Binnenh., klei; Ossendrecht, Hueiva, Kersten Hunik, Waalh., erts; Bandeirante, Bordeaux, Korsten Hunik, stroom ten anker; ledig; Kentish ley. Londen, Ned. Zwitserse, ge stg.; Suavity, Yarmouth, Alg. Vrachtkantoor, Merweh. ledig,; Tekla, Koningsbergen, Wam- bersie, Stroom ten anker- Bernisse, Swansea, v. Es, Waalh., ledig; Dorthe Oldendorff, Vas- teras, Vuleaan, Waalh., erts: Calchas, Liver- noot, Meyer, Merweh., stg.; Hebe. Flixboro. Rotrama, Waalh. 73) ledig; Seaham, Goole, S.S.MMerweh. 3e gat, kolen; Noordam, New York, H.A.L., Wilhelmtnakade, ctg. en passag Kulbera, Hamburg, Generalsteam, Rotterdamsche Droogdok Mij stg.; Metham, Jossingfjord, Kersten Hunik Waalh., erts; 24 April: Damaraland, Zuid Afrika, Muller, Merweh., stg.; Hartel, Hamburg, v. Es, Park haven, stg.; Jura, Newcastle, Ned. Zwitserse, Waalh., kolen; Hestia. Hamburg, Hudig en Veder, Lekh., stg.: Tula, Kopenhagen, Ruys, Merweh., stg.; Ino, Bristol, Muller, Merweh., Stg.; Maur, Oslo, Cornelder. Maash., stg.; Stella Maris, Swansea, Wagenborg, Werf P. Smith, ledig- Gruno, Hamburg. Nievelt Gou- driaan, Lekh., stg. General Muir, Djakarta, K.R.L., Sehiehtroepen; Vilja, Oslo, Vipke, Rottm. Droogdok Mij., ledig; Margol. Ber wick, Continentale. Waalh., ledig; Bonn. Oslo, Burger, IJselh., stg,; Wikla, Manty- luoto. Burger, Lekh,, stg Vertrokken 22 April: Van Brakel, Bo ness; Franka, Swansea; Cronenburgh, La PalUce; Indrapoera, Djakarta; Narpcz, Stockholm; Vryëiurgh, Casablanca; Adalbert, Malnio, Ptarmigan, Londen: Palma, Helsinki- Kamer- lingh Onnes, Antw.; Hast 5, Gothenburg; Baron Graham, Almeria; Escaut, Hamburg, Dina, Huil; Dagfred. Londen; Trompenburgh, Bordeaux; Nyenburgh, Stockholm Dans- bor.cr, Bangkok; Wim, Londen. Rhexenor, Singapore: Veenenburgh, Middlesbro, Olivian Coast, Newcastle; Oranjepolder, Londen; Rother, Goole; sherlngham, Harwich- Me- teoor, Bordeaux... Import. Oporto: Tero, Buenos Aires- Phoenix, Sunderland: Amen- atendr.h., suiker; Ttjorsholm, Antartic, can Counselor, New York; Vlllafranca, Bil- Alg, Vr»chtkw»toor, Pakhuismeester Pernis, bao' Gordias. Constantza; Joost, Stockholm; traan; Eildon, Hull, Furness, 2e Katendrh., Maria Los Narvik; kolen; Sylt, Hamburg, Alg, Vrachtkanioor, 23 Aprili Helen Fairplay. Hull; Buccaneer, stroom ten anker, olie; Heemskerk, Ports- Breme; Scandia, Tuborg; Norma, Helsinki; NEDERLANDSE SCHEPEN. Aagtedjjk 21 v. Galeston n. Havana; Aar- dijk 22 te Galveston; Abbeduk, B. Aires n. N. York, 23 te Baia, Aliena, amiün n. Ko penhagen, p. 23 Hohenau; Akkrumdijk, Rottm n. N. York 23 v. Antw.; Aibireo, Rottm h. B. Aires, pi 23 Ouessant; Aibiasserduk 2a t» Antw.; Alcinoua, Ccbu a. Rottm. 22 v. P01Y Said; Aldabi, Rottm n. B. Aires, 24 te Santog verw.; Aldebaran, 23 te Rottm: Algorub. Rottm n. B. Aires, 22 v. Paranagua; zunat B. Aires n. Rottm, 23 v. H10 Janeiro, Aiphac- ca, N. York n. B. Aires, 23 v. Santos, Alpnyj-d. B. Aires n. Rottm, p. 23 Rio Grar.ae; Aiwaki 23 v. Boston n. Pniiadelprua; Amstelkerk. Amstm n. West Afrika, p. 23 Fimslerre; Am stelveen 24 te Ams-tm; ArendskerK, itottm n. Brisbane, 23 nog geankerd 111 de Baai van Melbourne; Arnedijk, N. Orleans n. Rottm via Antw., p. 23 Sciily; Avercijk, Rollm n. N. Orleans, 23 v. Antw.; Axeidu». 22 V. Bos ton n. Philadelphia; Bantam, Rottm n. Java, 24 te Aden verw.; Barumune Amstm 11, Java, p JJ Malta- Bernina 22 v. Parijs n. Kopenhagen; Bevcri wijk, Aspraspitia n. Londen, 2a op 'l60 mijl O.N.O. v. Malta; BUtar te Djakarta; B01- neo 23 te Surabaja; Bostmouiem 2* te Bre men; Brem 25 te Antw. verw.; Celebes, Amstm n. Makassar. 23 v. Lon den- Cistula, Piraeus n. Tripoli, p. 23 Cyprus- Cuanza 23 te Eanjuwangi; Dalerdijk, Seattle n. Ronm. 22-te San Fran cisco- Danae, Amstm n. Savona, p, 23 Oues- sant;-Dina 22 v. Rottm n.' Huil; DuivèndrechL B. Aires n. Londen, p. 23 Vila no- Eendracht 23 te Izmir; Elisabeth 22 te Karlstad; Enggano 23 nog te Basra; Er.a-e Rios (ch), B, Aires n. Amstm, 22 V. Rio Ja neiro; Erdstaal 20 te Haifa; Erna 23 te Ahus; Escaut 23 te Hamburg; Esso Den Haag. Aruba n. Rottm, p. 22 Flores; Evertsen 22 v. Fowey n. Naestveti; Felipes 24 te Pladju; Franka 22 v. Rottm n. Swansea; Frejo 22 te Swansea; Gaasterkerk, Amstm 11. Kaapstad, p. 22 Dakar; Gadila 23 v. Liverpool n. Rottm: Gemma 24 te North Shields verw.; Gordias, Amstm n. Constantza, p. 23 Wight; Groote- kerk, Tanga n. Amstm, 23 te Kaapstad: Hasewint, Rottm n. Kopenhagen, p. 22 Kiel; Hast 5 22 v. Rottm n. Gothenburg; Hestia 24 te Rottm; Hoogkerk, Japan n. Rottm, 23 v. Singapore; Hydra 23 te Jucaro- Indrapoera, Rottm n. Java, p. 23 Ouessant'; Iris 22 v. Aanstm n. Hamburg- Jagersfontein 23 te Durban; Java (Neder land), Amstm n. Makassar, 22 v. Semarang; Java, 23 te Rouaan; Jobshaven 24 te HamI burg; Joost 22 v. Rottm n. Stockholm- June 22 te Swansea; Kamerlingh Onnes 23 te Antw.; Katwijk 23 v. Rottm n. Swansea; Klipfontein, Amstm n. Kaapstad, 23 te Antw.: Kota Agoer.g, Rottm n. Java, 23 v. Singapore; Kota Inten, Rottm n. Java, 25 te Paleinbang verw.; Laagkerk 24 te Hamburg; Langkoeas. Java n. N. York, 24 te Suez; Larenberg 23 v. Grand Bassam n. Monrovia; Leersum, 23 te Port Gentil- Lekhaven 22 v. B. Aires n. Rottm; Lekkerkerk 24 V. Bremen n. Antw.; Leuve- kerk, Rottm n. Basra. 24 te Genua; Lisse- kerk 23 v Abadan n. Lingah; Lombok. Java n. Amstm, 23 v. Port Said- Loppersum, Vlaardingen n. Palermo, p. 24 Oporto; Luna, Amstm n Beyrouth, 23 te Oran; Lutterkerk, Calcutta n. Rottm. 23 v. Genua; Maashaven, Antw. n. Las Palmas, p. 22 Finisterre; Maaskerk 23 v. Monrovia n. Port Bouet; liladoera 23 v. Amstm n. Londen; Malvina, Rottm n. Abadan, p. 22 Ouessant: Manoeran, Vancouver n. Kaapstad, 24 v. Cristobal- Maria Theresia 22 v. Saffi n. Mogadon Mariekerk 23 te Rottm; Marisa 24 te Tripoli verw.; Marpessa, Yarrow n. Aba- dan, p. 23 Perim; Martha 22 v. Swansea n, Nantes; Mataram 23 te Sorong; Meliskerk. Brisbane n. Rottm, 22 op 900 mijl OZO V. Dondrahead; Mentor 23 te Izmir; Merak N 23 te Rottm: Merwede 22 v. Vridi n, Free town; Meteoor 22 v. Rottm n. Bordeaux; Mi das 23 te Amstm; Nederland 23 v. Teneriffe n. Bahrein: Nestor 24 te Burriana verw.; Nieuw Amster dam, Rottm n. N. York, 23 op 400 mijl ZO v. Kaap Race- Niobe 23 t-e Amstm; Noordam 23 te Rottm;' Nyenburgh 22v. Rottm n. Stockholm; Oranjefontein. Beira n. Amstm. 24 te Tene riffe; Orion, Alexandria n. Rottm, 23 te Oran; Ossendrecht, 22 te Rottm: Papendreeht 23 te Abadan; Parkhaven, B. Aires a, Rottm. 23 op 450 mijl Z. v. St. Vin cent (CV); Phoenix 22 v. Rottm n. Sunder land; Poelau Laut 23 te Tamako; Polydorus. N. York n. Java, 22 Z. v. d. Azoren; Prins Alexander, 23 v. Rottm n. Montreal: Radja 23 v. San Francisco n. Durban: Rid derkerk, Amstm n. Durban, 23 te Aden: RoeBfah, Amstm n. Java, 23 te Djeddah; Rotti 22 v. Surabaja n. Rangoon; Saba 23 te Rouaan; Salatiga, Vancouver n. Singapore, 24 te Cebu; Salawati, Java n. N. York, 23 v. N. Orleans; Salland, Amstm n. B. Aires, p. 23 Fernando Noronha; Schiedijk, Java n. N. York. 23 v. Singapore: Silvretta 22 v. Gothenburg n. Rouaan; Sloterdijk, N. York n. Java, 23 v. Singapore; Soestdijk 22 v. Charleston n. Baltimore Speedwell, Va lencia n. Rouaan, 21 te Gibraltar; Stad Arn hem, Sfax n. Vlaardingen, p. 23 Kaap Bon- Stad Maastricht 22 te Vlaardingen; Stad Schiedam 27 v. Narvik te Emden verw.; Stuy vesant, Curacao n. Amstm via Antw., 24 v. Vlissingen; Sumatra, Java n. Amstm, 23 te Singapore: Tabian, N. York n. Amstm. 24 te Port Said verw.; Telamon 21 te Demerara: Tero, Rottm n. B. Aires, p. 24 Ouessant: Teuna, Hull n. Gothenburg, p. 22 Holtenau- Tiberius 23 te La Guaira; Tosari. Fremantle n Rottmc p. 23 St. Helena; Triton 23 te Cfudad Trujillo; Trompenburgh. 22 v. Rottm na Bordeaux; Van Brakel 22 v. Rottm n. Bo'ness: Veen- dam. N. York n. Rottm. 22 op 300 mijl O. v. Sandy Hook: Volendam, N. York n. Rottm via Havre, 23 op 375 mijl NW v. Flores: Waal 22 v. Petit Goave n. Mobile; West- land, B. Aires n. Amstm, 23 V. aia; Wiebe 24 te Emden; Wilda 22 te Wexford: Willem 22 v. Gothenburg n. Groningen: Willem Ba- rendsz (walvisvaarder), Kaapstad n. Amstm. p. 22 Finisterre; Wijlem Ruys, Java n. Rottm. p. 23 Kaap St. Vincent; Wim (Vermaas) 23 te Port Houstoek: IJssel 23 v. Aruba na Maraeaibo; Zeeland 23 te Rottm; Zeeman. Java n. Rottm, 23 v. Port Said; Zeester 22 v. Teign- moiith n. Southampton: Zwijndrecht 22 te Genua. Euroland, Hamburg... Black Eagle, N. York; Gunilla, Palermo... Thorshor, Antw.; Arent M Bremen; Betty Maersk, Blyth; Hooge- Jand. Londen; Prometheus. Amstm.; Katwijk, Swansea: Weiss Gleis, Lubeck: Glashaven, Antw.; Lizzonia, Noordzee; Prins Alexander, Montreal: La Saone, Mena al Ahmadi; DELFZIJL aangekomen 21 April: NJord. Antwerpen; 22 April: Jaga, Emden. HMUIDEN aangekomen 22 April; Bernard V, Newcastle, kolen; Niobe, Kotka, stg.; 23 April: Corsica, Goole, kolen; Eemstroom, Bristol, stg.: Baccarat, West Afrika, stg.; Ca- rjbia, Harlingen, ledig; Merel, Newcastle, kolen; Depa, Goole,- kolen; Bullfinch, Lon den, stg.; Promotheus. Londen, ledig; Surte, Londen, stg.; Simplom, Goole, kolen; Ge- ziena Hendrika, Fowey. klei; Midas, Kopen hagen, stg.; Banana, Vestervik, stg.; Capella (Fin,), Helsinki, hout; Patria, Huil, stg.; Frisian Coast, Newcastle, s»t.; 24 April: Arnolds, Hamburg, stg.; Aldo, Blyth, kolen; Amstelveen, N Orleans, mats; Runmaro. Middlesbro. ledig; Skottland. Blyth ledig; Pollux (Fin.), Mantyluoto, stg; alle bestemd voor Amsterdam. Vertrokken 32 April: Munkfors. Skagall: Gazelle. Delfzijl; Luctor, Bremen; Adolf Bratt, Gothenburg; Alt. Goole; Libelle (Duits), Bremen; Austanger, Perzische Golf; Gqlffineh, Londen; Oostzee, Hamburg; Troi- Iue, Glasgow; Zeehond. Emden; Iris. Ham burg: Klipfontein, Zuid Afrika; Berkelstroom. Kopenhagen; Henrtette, Kopenhagen; Ford NosquaJIy. Havana: IJstroom. Leith; Bomma, Oslo; Jans. Londen; Lark. Londen; Merweh 2e" gat, kolen; Bury, Hull, Ver.- Bnsehfontein. Hamburg: Madoere.' Londen; Humbel-. Parkhaven, stg.: Soya, Gothenburg. 1 23 April: Oranje, Noordzee (proeftocht); j Furness, Boei 8. ledig; Laholm, Alexandrië. Albatros. Kopenhagen; Kiiyper van Dam en Smeer, Jsslh.. stg.; I 24 April; Roga Smith, Levant; Emmanuel, I Neeaauhaven, Kopenhagen, v, Uden, Lekh„ I Moerdijk. mouth, Vermaas, Parkkade, ledig; G S. Walden, Ras Tanura, Anth. Veder, 2e Petro- leumh., olie; World Liberty, Mena al Ahmadi, v. Ommeren. B.P.M., olie; Gaasterland, Leith, S.S.M., Merweh,, kolen; Cgres, Boston, Koud» ijs, Parkkade, stg.; Sigyn, Malmo, Burger, IJselh., stg.; Urmajo, Grangemouth, Vehnaas, 2e Katendrh,, pyriet; 23 April: Lauting, Kopenhagen. Worms, Waalh. 82, ledig; Hoogland, Newcastle. S.S.M,, Merweh-, kolen; Afghanistan, Basra, Ruys, Maash., graan; Uruguay, Antw., Muller, Merweh-, stg.; Antares, Sunderland, Ned. Zwitserse, Waalh.. kolen; Zeeland, Hamburg, S.S.M,, Merweh., ledig; Pinguin. Londen, v. Uden, Binnenh., suiker; Wmnepeg, Antw., Reume, Merweh.. stg.; Mariekerk, Hamburg, V,N,S., Werlwaalh., stg.; Batavier II, Londen, Muller, Jobskade, stg.; Borelli, Antw.. Neer land ia Pr. Hendrikkade, ledig; Duiveland, Grangemouth, S.S.M., Merweh., stg. en kolen; Aktjo, Colchester, S.S.M.. Merweh,, stg. en kolen) Van Gelder, Strood, Vermaas, Park kade, ledig; Steersman, Coryton, Olie Scheep vaart Bevraehtingskantoor, Petroleumholie, Loanda, Londen, Ruys, Uselh., stg.; Aldeba ran, Narvik, Vuleaan, Waalh., erts; Green finch, Londen, Ver. Agentuur, Merweh-, stg.; Melpomene, Antw., J. Smith, Parkkade stg.. Algarve, Swansea, R.K.C., Waalh., kolen; Franche Cemte. Bena al Ahmad), v. Omme ren, Petroleumh.. olie; Enz, Ejerslev, v. Uden, Binnenh klei; Borneo, Kotka, Dammers en van de Heiden, 2e Katendr.h, cellulose; Sil- vaplana. Gothenburg, Schellen, Parkhaven, stg Barlind, Oslo, Burger, IJselh., stg.; Mérak N, Port Lyautey. Nievelt Goudrlaan, Binnenh., stg.; Maris Stella, Methel. S.S.M. HANS WEEKT, 22 APKIL 1950 Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: DORDRECHT; Damco 102, Sehijvens; Dam- co 40, De Jong; Damco 89, v. d. Westen; Mi neral 5. Beukelaar; St. Franciscus, De Bak ker; Benri. Janssen; Hneous, v. d. Westen: Levina. Sakko; Adjo, Komap: Luctor. Holle- brandse; Wilma, Jtskoot; WERKENDAM: Ambulant, De Waal; Onderneming, De Waal; Linquenda. Versluis; ROTTERDAM: Melpo mene, Meiburg; Janna Cornelia, Schouten; Tunisia, Hoogstraten; Thracia, Bijl; Aibatros. Reijmers; Lena, Van Vijven; AMSTERDAM; Amstel 6. Dhondt; Nelly, Van Zwol; LO- Snijders; KERKDRIEL. August Pieters; BO DEGRAVEN: Jannetje Suzanna, Vermei); MAASSLUIS: Anna Paulina, Schippers; VLAARDINGEN: Stad Amsterdam 7, Schoue- naar; AFFERDEN: Birsfelden, Verstraeten; WERKENDAM: Cchristiane, Versluis; VLAARDINGEN: Amice, Capelleveen; Elsje, Wakkee; DUITSLAND; Eildienst 2, Pajung; Rhena- nua 16, Kahl; Rhenania 37, Joho; Casanova, Kamphuizen; Victor. Bruggeman; Savigr.y. Haubrich; Puccini, De Jong; Artevelde, Van Kerkhoven; M.urillo, Stoutjesdijk; Wacms. B001; Rhenus 48, Kampken; Neska 4. Blom; Rhenania 21, Klömken; Palu, Van Heijgen: Gustav Knepe, Schulz; STRAATSBURG; Stentor, Jacob; BASEL: Alpina, Bosch; Express 61, Batz; Express 24. v. d. Vlies; Voorbrug, Zwarte- poorte; Navexmoior 9, Van Damnie; Niessen, Olieslagers; Zaanbrug, Van Eenenaam, Run Schelde 20, Burssens; BELGIS: Limburg, Reijnhoudt; Jacqueline 3, Boers; Nooit Gedacht, Hout; Anny, ler- stege; Aggi. Pasveer; Rijn Schelde 5. De Rueek: VVea, v. d. Veen; Rheinumon 2. De Xamper; Tadorna, Michieis; Keo, Van Teij- tingen; Betsy. Lobrecht; Patoma, Maes; Corry Broeders; Frieda. Schuüer; Verwisse ling Dammers; Cumptoir 28, Nagelkerke;- Jaco, Goumare; Nijverheid. Tanls; leiegraaf 9 Vendeville; Van God Gegeven, Kluitenaar; Fraternité 6. Gellinx; Graelima, Broekmeu- 'en; Jean. Beskes: KSthe. De Vrirs; De Gids, De Jonge; Scheldezonen, De Koning; Elodie. Van Zanten; Louis. De Kunder; Soger Albert, Busman; Vertrouwen. Theunisse; Limousin, Kornet; Poissons. Serra; Alex MiLlerand, Hartsuiker; Zug, Gantner; Express 42, Brou wer; Arnica. Riekenbach; Mont Blano 14, Ja cob; Immanueel. De Weerd: Martin. Re ehert; Goede Hoop, De Waardt; Pieterneüa Maria. De Wachter; Express 109, Plugge; Berthe, Cleerbout; Anna, Gort; Henja, v. d. Zee. Express 108, Volkner: Seeunda. Sme.img. Antwerpen; Delphin, Emden; Dea Mazzella, HOOGWATER TE ROTTERDAM. 25 April: le tij 9.43, 2e tij 22.05 uur. WATENSTANDEN VAN 24 APRIL '50, Rheinfelden 2.86 (4- 0,61), Breisach 1.98 (4- 0.36), Straatsburg 2.40 4- 0 01), Maxau 4.01 (4- 0.01) Mannheim 2.66 0.03), Mainz 2.56 (onv.), Bingen 178 0.01), Caub 1.90 0 04), Trier 184 (onv.), Coblenz 2.06 0.01), Keulen 1.89 (- 0.06). Ruhrort 0.01 0.15), Lobith 10.18 0.14). Nijmegen 7.94 0.15), Arnhem 7.94 (- 0.11), Eeftle (IJsel) 3.13 0 08), Deventer 2.25 C..iS), Monsin 55.50 4- 005), Vise 50.2-, 0.06:, Borgharen 40 20 0.04), Belfeld 11.20 (-. 0 18), Grave (ben. de sluis) 4.37 0.03). VAARWATERDIEPTEN. 24 April Pannerden—IJsselkop 3.45; IJssel- kopHeveadorp 3.05; Heveadorp—Wijk bij Duurstede 2 45; Wijk bh DuurstedeVrees wijk 2.55; UsselkPP—Doesburg 2.70; Doesburg Zutphen 2.93; Zutphen—Eefde 3 25; Eefde —Deventer 3.70; Deventer KsL-rvw 2 90- Waterhoogte bij Arnhem 7,94 o.U), Min ste diepte in de Waal 3,10,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 5