LAATSTE BERICHTEN De econ. betrekkingen tussen Nederland en de V.S. Fabriekshallen en nieuwe plannen Inbraak in juweliers zaak te Arnhem Prins Bernhard teruggekeerd Cricket en Jubileumcongres van de Ned. Ver. voor Economische en Sociale Geografie k. WALDO A, VLAARDINGEN PAGINA MAANDAG 15 MEI 1950 AUTORIJSCHOOL U.V.G. HAD FIJNE HANDBALDAG Door industrialisatie keert welvaart terug BURGERLIJKE STAND (Van onze correspondent). In de nacht van Zaterdag op Zondag hebben enige ongenode gasten zich toe gang verschaft tot de juwelierszaak van de heer S. in de Steenstraat te Arnhem. De daders zijn de achterzijde van het pand binnengedrongen door vernieling van een deurpaneel. Een grote bouvier, die geregeld in het pand aanwezig is. hebben zij door het toedienen van een injectie buiten gevecht gesteld. Een in gesteld onderzoek bracht aan het licht, dat een waarde van enige duizenden gul dens aan gouden en zilveren sieraden is verdwenen. Verzekering dekt slechts ge deeltelijk d eschade. ZKH. Prins Bernhard is vanochtend met een KLM-Constellation uit New York op Schiphol aangekomen. Z.K.H. had een groot deel der reis in de cockpit doorgebrachten is öwmiddellijk na aan komst per auto naar Soestdijk vertrok ken. Honkbal wordt ook in Zuid-Holland populair. Onder grote belangstelling begon de competitie in de tweede klasse o.a. met de wedstrijd Schiedam-H.H.C. 3. 7p Rotterdam het pakhuis Banka, een ge- ontwikkelingslijn inzake eon ver door- deelte van het pakhuis Sumatra en een gevoerde specialisatie moeten voortzet ueene «c r iA* ocnnnmicAVio cnpniall- Advertentie INSTRUatWK-OfflOH* U zult het niet willen geloven.... tóch ls het zo. De mensen die er bij waren hielden hun adem in en de agent op het hoekje van de Hema kreeg er de tranen van in zijn ogen, toen hij het zag-..- „Het bestaat niet", gilde een juffrouw die zich principieel had voorgenomen om de wereld slecht te vinden. „Dus tóch?" mijmerde een man met sceptische neigingen. „Hoera!" jubelde een spontaan new- look-meisje. „Wonderlijk", sprak de jongeling, die stilletjes thuis gedichtjes schreef. „Hij toch door", knorde de vent in zijn glïrrtmende slee „Een heer!" constateerde ikdoelend 00 de chauffeur om wie het hier gaat. een heereen heusein het Ver keer!! Ja, lieve lezers..., er was eens een heer één enkel keertje, maar hij was er dan toch een heer, die in een vrachtwagen van rechts halt hield om een dame-met-kinderwagen van links, te laten passeren. Hij wachtte rustig, toe terde niet.... maakte met een simpel handgebaar een uitnodiging tot de dame om kalm over te steken met haar kinder wagen In 1950Vriend, de lange reporter.. is dit bericht NIEUWS of is het dat niet? Jij, die dag en nacht in eer en deugd naar ik vast vertrouw over de straat zwalktzeg meheb je zo iets ooit meegem'aaktheb je zoiets ooit met eigen ogen gezien?.... Heb je er zelfs maar eens over gelezenik wed dat je aan de mogelijkheid niet eens gedacht hebt Een héér in het verkeer.... niet te ge loven! SEBASTIAAN. Met deze uitroep kwamen onze katho lieke handbalsters Zondag in een grote formatie fietsende Schiedam binnen. Deelgenomen werd aan het handbaltour- nooi van de N.K.S., dat was georgani seerd op Laag Zestienhoven. De eerste wedstrijd tegen Spartaan met 21 gewonnen in een vlug gespeel de wedstrijd. De kamp tegen Donk werd met de zelfde cijfers verloren, terwijl de ont moeting tegen St. Lodewijk weer een overwinning opleverde van 21. Vooral deze laatste wedstrijd was van zeer goed gehalte. De invloed van de wekelijkse training en niet in 't minst de aanwijzingen van de trainer sprak overduidelijk uit het vertoonde spel. Welk een heerlijke teamgeest er bij de UVG-dames is bleek wel daar men niet eens meer wist wie nu feitelijk de doel punten had gescoord. Begrijpelijk dat onder zulke omstandigheden gesproken mag worden van gepaste ontspanning in een specifiek kath. sportieve sfeer. Hedenavond trainen de heren op het terrein aan de Spieringhoek van 79 en de volgende week weer op dezelfde tijd de dames. Aanmelding van dames en heren of junioren kan geschieden aan het secre tariaat Brugmanstraat 18. De burgemeester zag vóóruit en kocht gronden aan de rand van Ouden bosch. Dit complex noemde hij het Industriepark. Hij adverteerde, ging op reis voor besprekingen, maar stuitte bij industriëlen, die wel wat voor Oudenbosch voelden, soms op de moei lijkheid van kapitaalsinvestering. Ook daar vond de burgemeester een oplossing voor. Hij liét in dat Indus triepark industriehallen bouwen. Grote ruime hallen, waarin licht en lucht waren en waarin vele arbeiders zouden kunnen werken. Die verhuurde hij van te voren aan de gegadigden bij huurcontract voor 6.25 per M2. Daar waren dan ook kantoren bij en alle* wat voor een fabriek nodig was. Al» een industrieel zo'n huurcontract te kende en zijn wensen had kenbaar ge maakt was de fabriek in vier maan den tijds gereed. En de fabrikant had recht van koop. Te allen tijde. En, zo zegt de burgemeester: hoe eerder ho* liever En er kwamen Industriëlen. De Bas- to-fabriek voor trubeton, waar nu reed» ongeveer 160 man werken, de machine fabriek van Plevier en Hakken» met ongeveer 80 man, Brouwer met een assenfabriek, Kardolus voor machine onderdelen en zelfs Lips met klein# brandkasten. Het arbeidersoversehöt verminderde en de burgemeester Wil A-?u ?®heel liquideren. Hij Wil nog meer industriehallen bouwen en met de terreinen verhu ren op voordelige voorwaarden. Bin nen vier maanden kunnen zij klaar Z1.in en er zijn voldoende woningen voor het personeel, dat in het begin door deze industriëlen mede wordt ingetrokken. Er zijn woningen in aanbouw en het personeel vindt onder dak. Dat alles verrijst aan de rand van Oudenbosch. Een eigen industriepark, industrieën, die niet over het stadje lukraak worden verspreid en het ka rakter ervaft niet aantasten. Maar er kómt wérk voör de mêh- sen en de welvaart keert er terug. HET FEEST VAN DE ARBEID VAN DÉ K.A.B. Zondag heeft de K.A.B. op uitsteken de wijze het feest van de Arbeid gevierd. Het feest was voorafgegaan door een Triduum in de Parochiekerk onder lei ding van pater E. Peters, Augustijn. 's Morgens werd de H. Mis opgedra gen voor de K.A.B., waarna Algemene H. Communie voor de leden. 's Middags had in de kerk de plechtige wijding der gereedschappen plaats. In zijn predikatie wees de Geest. Adviseur kapelaan H. Beek, op de verheven be tekenis van de Arbeid, zowel voor het leven hier op aarde als voor het hierna maals. Tal van K.A.B.-ers hadden zich met hun gereedschappen naar het kerk gebouw begeven, waar na het gezamen lijk zingen van het Credo de zegening met wijwater werd gegeven. Na een kort Lof werd de plechtigheid besloten met het Te Deum van Henry Purcell, op uitmuntende wijze uitgevoerd door de R.K. Gem. Zangver. „St. Cecilia", onder leiding van Arn. Vranken. Het orgel werd bespeeld door Gijs de Graaf. Zondagavond gaf de R.K. Gemengde toneelver. „Vondel" voor leden en in- troducé's een opvoering van het mooie toneelstuk „Achter de wolken schijnt toch nog de zon!" van Kees Spierings en R. Feenstra. De regie berustte bij de heer W. v. d. Boogert. De voorzitter der K.A.B., de heer Jac. C. v. d. Knaap, had de avond geopend met een opwekking tot intenser medele ven met het werk van de K.A.B. Met een hartelijk woord van dank tot „Von del" sloot hij deze goed geslaagde feest avond. GEBOREN: Andreas M„ zn. van A .L. Besteman en M. Blokland. Carel J„ zn. van J. G. van Leeuwen en J. van Hartingsveldt. Nenna P., dr. van J. Boon en G. Bakker. Johanna M„ dr. van D. J. H. Leerentveid en M. Zijde- mans. Gijsbertha C. C. M., dr. van M. E. de Kok en M. W. van Mil. OVERLEDEN: E. Kloosterman, 75 j. J. W. de Man 39 j. tot onze wangen stijf en bol stonden van het blazen. Dat instituut heeft een U.L.O., een han delsschool en een kweekschool voor on derwijzers en sinds kort ook een nijver heidsschool. En de kapel van dat instituut schoon gelegen aan een heel groot bin nenplein, is ook al een Sint Pieter, maar deze alleen aan de buitenkant. Met de broeders mee telt dit instituut ongeveer duizend man. Men heeft er huizen van de paters van de H. Familie en van de paters van de H. Geest, naar ik meen; er zijn in ieder geval in Oudenbosch paters en broeders genoeg om de burgemeester morgen tot abt of prior van Oudenbosch te benoemen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 2