Engeland B met 3-0 verslagen Engeland wint met 4-1 van België Engelse profs wisten hun aan vallen niet af te werken DAHPO Triomf van geestdrift, improvisatie, vernuft en sehotvaardiglieid Wedstrijd met sfeer Export-Virginia VRIJDAG 19 MEI 1950 PAGINA 3 - Eindelijk heeft het Nederlandse voetbal weer eens een grote dag beleefd, na Nederland-Frankrijk te Rotterdam, de beste wedstrijd van het Oranje-elftal na de oorlog. De verdediging met Kraak en Terlouw in grootse vorm, deed haar plicht en daar naast hadden we dan weer een voorhoede die verre van onberispelijk speelde, doch die snel kon zijn, die niet schematisch ageerde, doch herhaal delijk voor verrassende wendingen zorgde cn tenslotte een aanval die gedecideerd beter dan de Engelse en stellig ook beter dan de vorige voorhoede, de kansen wist te benutten. De Nederlandse ploeg De profs stelden teleur Het spel der Engelsen Terlouw uitblinker Gewijzigde aanval NED. JEUGD-ELFTAL SPEELT TEGEN ZWITSERLAND RODE DUIVELS NA RUST OVERSPEELD Goed spel der Belgen Battle of Britain GOED WERK VAN DE FRIESE VLEUGEL Na de pauze Het. tweede doelpunt. Stand 30 POSTZEGELS OP SPORT GEBIED WEDSTRIJDEN TEGEN BUITENLANDERS De elftallen V *3 *'j -y Met Abe Lenstra eindeliik weer goals voor Oranje Dit Nederlands elftal, dat so'n grandioze 3-0 zege op Engeland-B behaalde, mag nu wel eens in de krant. Boven v.l.tur.: Potharst, v.d. Sluijs, v.d. Hoe ven, Terlonw, Kraak en aanvoerder Stoffelen; ondtr v.l.n.r.: Roosenburg, Rijvers, Michels, Lenstra cn Hof ma, Het was een zij het dan niet offi ciële landenwedstrijd met sfeer. De sfeer op de tribunes ran het onzekere, van de angst voor de gevreesde tegen stander, het niet overtuigd zijn van eigen kunnen en toch dat hopen op het wonder, dat vurig begeren van een succes-wedstrijd, van een verdiende zege, verkregen door spel dat een overwinning waard is. Daarin schuilt ditmaal dan ook de grote waarde van het behaalde succes: onze oloeg speelde een pittige en goede party en heeft de zege volkomen ver diend. Dat wil met zeggen dat we mi m eens beter voetballen dan deze sterke selectie van Engelse profs, want het tegendeel is gelte waai'. Doch ais geheel heeft onze ploeg toch sterker en doelmatiger ge speeld en daarmede _wist zij het tech- ielïjke, zij het rijkelijk harde spil Nichol son opvielen. Een der minsten was rechts buiten Payne en ook de veel geprezen Eckersley vonden we als linksachter vaak erg slordig. Maar van een zwakke stee valt niet te spreken. Wanneer we de Nederlandse spelers gaan bespreken, dringt zich de vraag op: hoe is het bij onze landgenoten met het systeem gegaan? Naar onze mening defensief vrij goed. Op basis van de stopper-spil is er een vernuftig drie back-systeem gespeeld en hebben de backs meer de vleugels dan het centrum bewaakt. Maar dat is dan ook de kern van ons stopper-systeem, want van het magische vierkant, de voortdurende assistentie van de binnen- spelers aan de verdediging, is geen spra ke geweest. Dat zit hem in de bijzondere aard van die binnenspelers, die (en we nisch overwicht der Britten te overtroe-1 zeggen gelukkig!) niet tot zulk een con- Het spel onzer gasten heeft daarbij het moet, zonder afbreuk te doen aan de uitstekende prestatie onzer landgenoten, ■gezegd wel teleurgesteld. Niet in de opbouw van het spel, het individuele technische werk waarin deze Engelsen nog altijd grootmeesters zijn. doch ze raken de zuiverheid kwijt en het tempo vóór het vijandelijk doel. Eu van die fouten in de afwerking heeft de Ned- defensie onversaagd en onvermoeid, met groeiende kracht en stijgend inzicht in de spelsituatie, profijt getrckken. Daarbij heeft de Nederlandse aanval een grote rol gespeeld. Véél meer heeft hij aangevallen, véél meer dan in al die vooraf gaande wedstrijden ging er van onze voorhoede gevaar uit, waardoor de vijandelijke defensie niet uitsluitend alles op de aanval zetten kon, doch voortdu rend op volle kracht moest blijven spe len om de aanvallen van de oranjeman nen af te slaan. Ze waren niet zo talrijk als We van de Britten, maar ze waren als van ouds zonden we haast zeggen ge vaarlijk, verrassend, onberekenbaar. En tenslotte: er werd weer gcs-hoten; de doelverdediger van de tegenpartij had een warme, moeilijke middag cn moest" drie keer de bal uit zijn net vis sen. Dat is onze glorie en onze voldoe ning tevens; dat geeft weer vertrouwen voor de toekomst van bet Ned. elftal. Zo kon de eerste overwinning op een, zij het dan niet hèt vertegenwoordigend j elftal van het Britse professionalisme be-1 haald worden, want tenslotte verlieze men dat niet uit het oog: onze ploeg stond tegenover een gesalectionneerd Brits professional-team, een selectie uit de beste league-voetballers van Enge- j land. En dat het goede voetballers zijn, dat' hebben ze ondanks de nederlaag getoond. Zij speelden hun S-S. systematisch en j hadden hun magische vierkant intact. Hun spil was de trouwe bewaker van de mid-voor en hun achterspelers hielden hun vijandelijke vleugels met assistentie van kant-halves volgens de regelen der kunst. Bovendien waren zij meester in de kleine ruimte. Zelden dat zij met triomfeerden in een lijf-aan-lijf-duel om de bal. Hun afnemen en passeren was meestal uitstekend, kortom het waren volleerde vaklui, waarbij ons vooral links-midden Watson, Langton, die ais linksbuit prachtige dingen deed, aocn niet vermocht te schieten en de voortret- sequent systeemspel in staat zijn. Zeker Rijvers vooral was veel in de verdedi ging, doch geenszins consequent. Wat Rijvers deed en 't was prima! dat was zwerven. En wat Lenstra deed het was óók prima! dat was improvi seren. En daaraan danken ws het dat we weer een voorhoede hadden! Met alle respect voor hun prachtige spel, de primus inter pares van onze ploeg was naar onze smaak in deze wedstrijd Xerlouw. Wat deze Spartaan gepresteerd heeft, is buitengewoon geweest. £ul'k een tac tisch positiekiezen, dat steeds en steeds weer daar ziju waar hij in laatste instan tie redding moest brengen, dat prachtige zuivere koppen en altijd rake trappen, het was zó sterk en zó oer-soliede als geen prof hem verbeteren kon. Het gaf als het ware rpggegraat aan onze gehele defensie, waann Kraak al weer in deze twintigste wedstrijd zijn doel verdedig de op zo zeldzaam zekere en intelligente wijze dat men hem veilig een der beste keepers van Europa kaï. noemen. Om deze beide verdedigers heen, Ter- louw en Kraak, groepeerden zich de ove rige vier. Potharst en Van der Sluys en Van der Hoeven en Stoffelen en alle vier ■hebben zij volkomen gegeven wat van hen verwacht werd. Alle vier hebben ge zwoegd en volgehouden tot de laatste seconde. Alle vier hebben zij ook fouten gemaakt, zo goed als ook de Britse ver dedigers fouten maakten, doch hun totaal- prestatie was van dien aard dat hun op stelling gemotiveerd bleek. De gewijzigde aanval heeft stellig nog geen idealen verwezenlijkt en is nog voor verbetering vatbaar, doch zij heeft zijn voorganger verre overtroffen. De terugkeer van Abe Lenstra is on miskenbaar een succes, een groot suc ces geweest. Hij is de intelligente bouwer aan de aanvallen die in zijn technische kennis van het spel door niemand uit het Engelse kamp overtroffen wordt. Prachtig was veelal zijn plaatsen. Zelfs scoorde hij een briljant doelpunt, aan beide anderen had hij zijn aandeel. Hij is de geboren voet baller, die ook de tegenpartij en de Britse officials grote bewondering afdwong. Zijn medespeler was voorts ook een mo rele steun voor de ploeg. Onmiddellijk na hem, of mét hem, noe men we Kees Rijvers, die weer eens_ een grote wedstrijd speelde. Zijn fantasie is voor de toeschouwers een lust voor 't oog, voor de tegenpartij een wanhoop. Hij is het toppunt van onberekenbaarheid. Hij doet juist, dat, wat men denkt dat hij niet zal doen- Elke schematiek is hem verre. Jammer dat zijn passes vaak on zuiver zijn. De drie andere voorwaartsen waren ook hun plaatsen waard, stellig de nieu we linksbuiten Hofma, die een geweldige werker is, die anderhalf uur alles en alles geeft en goede kwaliteiten bezit. Een vleugelman, die nog meer ervaring moet opdoem, technische details beter kan verzorgen, doch die nu reeds zijn voor ganger in alle opzichten verbeterde. Michels was het type van de mid-voor, die op intelligente wijze zijn taak poogt te volbrengen. Hij werd geweldig op zijn huid gezeten, doch dat heeft juist zijn buurlui meer lucht gegeven. Want de 21-jarige Ajaxied hield vol; prachtig kop pend, goed timend, bleef hij de volle aan dacht vragen. Maar hij kon zijn wachter vrijwel niet ontlopen. Een goed debuut, al verwachten we meer van deze Ajaxied. De minste was ongetwijfeld Roosen burg. Had hij niet <j£t prachtige tweede doelpunt gemaakt, dan zou de totaal-pres tatie van de Sneker beneden de middel maat gelegen hebben. Nu willen we in deze lovende totaal-critiek deze harde werker, die op de voor hem volkomen ongewone plaats toch ook het zijne bij droeg tot het totaal-succes, niet uitscha kelen in de oprechte hulde die wij ten slotte ons elftal willen brengen. Het wias een frisse fleurige partij van ónze ploeg, een spel dat op deze koude lente-avond warmte bracht in de harten van de Nederlandse voetbalscharen. Naar wij vernemen, zal het Ne derlandse jeugdelflal, dat aan het Fifa- toumooi in Wenen deelneemt, in de eer ste ronde uitkomen tegen Zwitserland. Verder speelt Frankrijk tegen Noord- Xerland en Engeland tegen Luxemburg, terwijl de tegenstander voor Oostenrijk nog niet bekend is. Dit jeugdtournooi begint de volgende week in de Oosten rijkse hoofdstad. Zó begon het! Een snelle combinatie tussen Hofma en Lentra beiden rechts van de keeper), een suiter ge plaatste center van Lenstra naar de vrij lopende Rijvers geheel links), een hard hoog schot, van kleine Kees van ongeveer de 16 meter lijn af, over Middleton heen. Het eerste doelpunt, dat de 3 0 zege inluidde! Advertentie (Van onze speciale correspondent) Voetbal-elftallen hebben soms een injectie nodig om op volle toeren te komen en de prik, die Mermans 5 mi nuten voor de rust aan de Engelse grootheden toediende om daarmee te vens aan België de leiding te geven, zorgde er voor dat een vrij evenwich tige en vrij onbelangrijke eerste helft werd gevolgd door een eenzijdig twee de deel. tijdens hetwelke Beligë volko men van do kaart werd gespeeld door een mentaal zwaar geladen tegenstan der, die goals in serie-productie le verde naar believen. Het werden er vier, maar ze hadden er met evenveel pret acht van kunnen maken. En met deze wedstrijd is meteen het fabeltje uit de wereld geholpen, dat het hele Engelse voetbal-alphabet eigenlijk één pot nat is en dat het er niet toe doet of ze hun A-elftal zenden of hun Z-team. Zonder ook maar iets te kort te doen aan de glorieuze prestatie door onze jongens in het Olympisch stadion bevochten, heeft de wedstrijd in Brus sel wel bewezen dat er een hemelsbreed onderscheid is tussen letter A en letter B. De ploeg die in Amsterdam speelde, telde niemand die kon worden vergele ken met Wright, Finney, Mortenton of onze vriend Bentley. Deze Engelsen had den daarenboven geen zin om hun voet bal te doen sterven in schoonheid, zoals hun mindere broeders poogden te doen. De weg naar het Belgische doel was re- gel-recht, met ferme lange passes en met bereis die eikaars plaats wel konden dromen, met kwikdruppeüge beweeg lijkheid en alle onverwachte wendingen. Het was voor ons een ..schoon spekta kel", maar niet voor de Belgische ver dedigers, die keer op keer met 'n kluitje in het riet werden gewerkt. Het enige wat nog het Britse spel mankeerde, was het werkelijk verrassende goede schot van verre afstand; ze moesten zowat in het strafschopgebied wezen voor 't raék was. De nederlaag der Belgen is geen schan de, want ze hebben goed gespeeld en ze hebben tenslotte hun gevaarlijke oppo nent een halve wedstrijd lang bedwon gen, in welk tijdsbestek doelman Wil liams zelfs meer te doen kreeg dan zijn confrère ter andere zijde. Maar al die tijd miste men de laaiende gloed, miste men ook 't „Belgique! Belgique!" waar mee de gemeente hier meestal z'n pu pillen opzweept tot grootse daden. Het spelpeil stond aan weerkanten hoger dan in Amsterdam, maar het miste de hart- kloppings-momen ten Na het gebruikelijke ceremonieel kre gen de Belgen direct een koude rilling toen Melburn met een sneltreinvaart langs Anoul stoof zonder verder onheil aan te richten en even later werd sir Stanley Rous doodsbleek omdat Williams een phenomenaal schot van Chaves slechts met de grootste moeite uit de bovenhoek tipte. Maai- daarmee hadden wij het dan ook voorlopig gehad, de be lofte der eerste minuten ging niet in ver vulling. Bij een botsing kwam Milbarn te val len; hij werd opgevolgd door Mullen, die op links werd gezet, zodat Finney, van alle markten thuis, naar rechts verhuis- de. Een gevaarlijk moment ontstond toen een torenhoge voorzet van Mordant lood recht voor het Engelse doel neer kwam en Williams bij deze gelegenheid de bal door z'n armen liet glippen vlak voor de aanstormende De Herdt, die. echter de opgelegde kans teniet deed. Met nog een 5 minuten te spelen ge beurde het dan eindelijk: een van achter toegespeelde bal kwam voor Merman's voeten, hij draaide zich listig om en Wil liams zag een kogel in z'n net verdwij nen, of misschien zelfs dèt niet. En heel Heysel stond overeind en zag reeds er gens een overwinning in het verschiet... Nauwelijks had de Franse arbiter het sein gegeven voor de hervatting of de „Battle of Britain" begon. Onze Roy Bentley dreef moederziel alleen door al- Een treffend beeld van trieste verslagenheid, belichaamd in de voor de derde maal gepas seerde Middleton, een verslagenheid die op dat moment de geliéle Engelse ploeg aantastte. Zó gans onverwacht ivas dat dodelijk liarde schot van Abe Lenstraafgevuurd van wel 30 meter afstand, dat niet alleen Middleton er door overdonderd werd maar ook het hele leger fotografen. De camera klikte pas, toen de bal al lang en breed uit de touwen was neergeval len, en toen pas kon Middleton er oog op heb ben, zij het een zeer neerslachtig oog. Zó werd 't 3-0 en toen stond de Oranje-zege vast, Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der. Moeder eo kind. Het tweede doelpunt, gescoord door de achter de beide Engelsen links ver scholen Roosenburg, suist tussen de paal en de duikende Middleton door in het net. liet is ruim zeven uur. Dc volks liederen zijn gezongen en de nationale hymnen verklonken. De spelers staan op hun plaatsen. Dan klinkt bet fluitsignaal^ van de Belgische scheids rechter Wouters: de ongeveer 60.000 toeschouwers op de tribunes rijzen op en staan onbeweeglijk: 'n indrukwek kende stilte heerste ter herdenking van de Italiaanse voetbalploeg van Torino, die bij een vliegramp om het leven kwamen. De strijd zet in met een goede aanval van de Engelsen via de rechtervleugel, Payne zet voor en Quicklcy kopt over. De repliek der oranje-mannen laat niet op zich wachten: de Friese rechtervleu gel is direct in actie en Hofma zendt een hoge voorzet in, die achter gaat. I De Engelsen demonstreren een vlot 1 sluitend samenspel, meestal op korte af stand, van tijd tot lijd afgewisseld met een lange pass dwars over het veld naai de vleugels. De hele voorhoede neemt aan deze combinaties deel. De afwerking laat evenwel te wensen over doordat het samenspel te lang wordt doorgevoerd en [slechts zelden met een schot wordt beslo- I ten. Bailey probeert het met een kopbal maar doelman moet spoedig meer in touw ko men bij een actie van de Engelse linker vleugel met sluitend samenspel tussen Langton, Bailey en Pye, waarop Quickley met een goed schot besluit dat door de uitvallende Kraak bij de paal wordt ge stopt. De tegenaanvallen van oranje stuiten op Scott, waarna Payne komt afzetten, wiens voorzet, door Potharst onvoldoen de onderschept, de gasten de eerste hoek schop oplevert, welke we ongerept te bo ven komen. Lenstra en Hofma hebben een groot aandeel in het voorhoede-spel der Neder landers maar worden in hun agressiviteit enige malen buitenspel gezet. Michels waagt een schot waarbij de bal voorlangs het Engelse doel vliegt; een kopbal van de Amsterdammers op een voorzet van Hofma, brengt groter dreiging maar Middleton vangt het leer secuur. Hc spel golft enige tijd over en weer me teen lichte veldmeerderheid van het Ned. elftal, maar voorlopig blijft de En gelse verdediging ten slotte de overhand houden. Geleidelijk aan komt dan ook de Engelse voorhoede weer meer in actie. Een gevaarlijk moment ontstaat voor ons doel wanneer Kraak volop moeite heeft met een voorzet van Langton maar Payne kopt deze kans ovër. Bij een nieu we hoekschop voor de Engelsen stompt vindt Kraak op zijn plaats. Onze onze doelman de boog ingezette boogbal uit de richting. Bij de volgende, die niet lang op zich laat wachten, plaatst Lang ton weer hoog voor doel, Terlouw pro beert te koppen maar krijgt het leer niet binnen zijn bereik; Quickley staat er be ter voor en stuurt de bal met een ener gieke hoofdknik de goede richting in bui ten bereik van de Stormvogel-man, doch v. d. Sluys die. op de lijn positie gekozen I heeft, brengt redding in deze penibele situatie en kopt het leer onder de lat uit. Een narrow escape! Een ren van Langton wordt besloten met een schot dat de goede richting mist; een nieuwe hoekschop brengt de gasten ook al geen baat en wanneer v. d. Sluys een keer mist, knalt Bailey langs de ver keerde kant van de paal. Oranje neemt de leiding Nadat Stoffelen uit een vrije schop heeft naast getrapt, volgt onmiddellijk een prachtige aanval waarbij nage noeg heel de oranje-voorhoede betrok ken is. Lenstra krijgt de bal toege speeld; hij passeert naar Hofma, die op zijn clubgenoot terugspeelt, het leer gaat via Abc naar rechts en meteen duikt Rijvers op in voile ren die reso luut van flinke afstand een kogel over Middleton heen onder de lat doorschiet. Nederland heeft de leiding na ruim een half uur spelen. Dit succes der oranje-mannen prikkelt de gasten tot groter activiteit. Aanval op aanval volgt maar onze verdediging staat pal en weet de combinaties te breken voordat ze voldoende zijn afgewerkt. Bij een scherpe voorzet van Payne kopt Pot harst het gevaar voor de doelmond weg ten koste van een hoekschop; een ver schot van Watson kan Kraak niet deren; een volgende hoekschop wordt weer af geslagen. Van tijd tot tijd kan zich ook de Ne derlandse voorhoede doen gelden, waar bij Roozenburg, die tot dusver weinig in het spel betrokken was, meer deel krijgt in de actie, maar de Engelsen oefenen in deze periode een duidelijk veldoverwicht uit. Langton, de snelle, gevaarlijke links buiten, dringt diep in onze achterhoede door; hij schiet twee keer van dichtbij op doel; de eerste kogel wordt door Kraak terug gewezen en de direct daarop in gezette tweede komt in het zijnet terecht Nadat Pye een slap schot heeft ingezon den, komt de Ned. voorhoede weer in ac tie. Lenstra speelt Hofma de bal toe, die een ren inzet langs de lijn, besloten met een boogbal voor het Engelse doel, waar Michels er zijn hoofd onderzet; Middle ton weet met -uiterste krachtsinspanning de bal boven de palen weg te stompen, Roozenburg loopt toe maar Eckersley is hem te vlug af en bezweert het gevaar. Spoedig daarop is het rusten. De tweede helft zet in met een vlotte aanval der Engelsen over de linkervleu gel; Langton zet voor, Quickley. zwaar gehinderd door Terlouw, kopt maar het leer vliegt hoog over. De gasten komen terug over rechts, maar v. d. Sluys breekt deze aanval en Nicholson trapt de terug gewerkte bal uit. Het tempo der profs is hoog maar weldra passen de oranje-hem den zich aan en dan worden verschillen de gevaarlijke aanvallen door de onzen opgezet. Een ver vleugelschot van Hof ma wordt door Middelton onderschept, een fraaie combinatie tussen Michels, Lenstra en Hofma wordt bekroond door een kogel van de laatste Fries maar het schot is niet fel genoeg om de Engelse doelman in grote moeilijkheden te bren gen. Een nieuwe combinatie op de vleu gel van Heerenveen eindigt met 'n hoge voorzet; de mee opgelopen v. d. Hoeven schiet over. Fraai is het werk der Frie zen met listig en verrassend samenspel en nu krijgt Michels een kans geboden; in plaats van een schot te wagen, plaatst hij het leer naar rechts doch Roozenburg kan het tegen Eckersley niet bolwerken en alle werk is tevergeefs. Tussen deze bedrijvendoor zitten onze tegenstanders ook niet stil. Een razend snelle uitval van Langton dringt diep in onze verdediging door, hij zigzagt om enkele tegenstanders heen om dan het leer voor Bailey's voeten te schuiven, deze schiet van nog geen twee meter af stand van Kraak precies in doeimans handen. Deze zendt de bal onmiddellijk naar voren, Taylor mist, Lenstra pikt het leer op, plaatst naar links doch de pass mist de gewenste lengte en Hofma kan hem niet bereiken. Het tempo wordt aan weerszijden nog opgevoerd en de strijd wordt boeiend door de wisselende snelle aanvallen, wel ke meermalen grote dreiging inhouden. Midvoor Pye faalt met zijn schot na goed samenspel vac Payne en Quickley. Ove rigens komen ze zelden tot een schot door het tijdig ingrijpen van onze ver dediging en verder dan een hoekschop brengen ze het in deze periode niet Aan de overkant zendt Hofma een te scherpe voorzet in, waarbij de bal door Middleton uit de lucht wordt geplukt Rijvers speelt eens gewaagd op zijn doelman terug maar de uitlopende Kraak klaart de situatie voor de toe snellende Quickley bevaarlijk kan wor den. Een schuiver van Pye gaat onge bruikt voorlangs ons doel en Bailey moet na verschillende aronje-mannen te zijn voorbij gedreven, de meerderheid van de stevige Terlouw erkennen. Een gevaar lijk moment doorleeft ons doel wanneer het middentrio van de Engelse aanval met sluitende combinatie ko-mt opzetten en Pye nu eens bij uitzondering een ge richte en harde kogel afvuurt maar ook thans toont Kraak zich onvervaard en hij werpt zich in volle lengte op de bal. Nadat weer een Engelse hoekschop is afgeslagen, passeert Van der Hoe ven het leer naar dc linkervleugel: Abc verplaatste het naar de andere kant, waar Roozenburg in vrije positie staat; de Sneker gaat ineens op het doel af, ziet Eckersley tegenover zich verschijnen, ontwijkt hem keurig met een schijnbeweging en knalt met de linke.rvoet dc bal dan van flinke af stand met een hard schot hoog in de Engelse touwen. Zo is na ongeveer 23 minuten de stand 20 voor Nederland. We verwachten nu een heftig offen sief der Engelsen doch zij krijgen er de gelegenheid niet toe want met groot élan blijft oranje in de aanval en in deze periode dwingen de onzen hun eerste hoekschop in deze wedstrijd af. Hij levert geen telbaar resultaat op maar direct komen de Nederlanders terug. Dit onze verdediging wordt het leer naar voren gezonden, Halma rent er mee langs de lijn, zijn voorzet wordt door Nicholson onvoldoende onder schept want de bal schampt van zijn schoen: Lenstra is er als de kippen bij, draait in één slag om zijn as, neemt te gelijk de knikker op zijn rechterschoen en geeft met een prachtig schot dc volkomen verraste Middleton geen schijn van kans. De stand is na 26 minuten 3—0. De Engelsen reageren nu met een fel le aanval over de rechtervleugel en het wordt direct voor hen een geheide kans, wanneer de voorzet van Payne door onze verdediging heen snijdt en Langton er op toeloopt, maar de linksbuiten faalt op wanhopige wijze met zijn schot en kogelt ver naast. Ze komen direct terug, de gas ten. Het wordt nu een hoekschop, door Langton goed geplaatst doch door Payne over gekopt. Ook oranje dwingt een hoekschop af; de bal wordt in eerste instantie terugge- les heen maar kwam in de agitatie naast de goal terecht. Maar by de volgende- vloedgolf joeg Muilen uit een uiterst scherpe hoek de bal langs de verblufte Meert (11). Wright loste een kogel dat via de buitenkant van de paal achter ging en daarna werd een schitterende Engelse aanval over de hele breedte van. het veld afgeslagen met een vermeend, buitenspel. De Britten verkochten nu een nummertje hogeschool-voetbal van de beste soort en de keren dat Chaves en consorten in de buurt Williams kwamen, waren dan ook op de ringers van één hand te tellen. Eenmaal werden de En gelsen door de arbiter geprikkeld toen deze een geheide strafschop veranderde in een vrije schop buiten de lijnen; Fin- ley plaatste hard voor doel en Mortensen beukte de bal met 'n nijdige kopstoot in het net (12) terwijl Mannion, die ove rigens lang niet meer de „oude" Wilfred is. er onmiddellijk daarna 13 van maak te. Het hek zou toen van de dam ge weest zijn als aan elke Engelsman vooraf tien pond voor ieder gescoorde goal wa re toegezegd maar zonder dat vonden ze het voldoende om Meert een beetje be zig te houden. Zo tegen het einde zag „Roving Roy" nog kans er 41 van te maken en dat daarna Mortensen een vol komen geldig goaltje door zgn. buiten spel zag ontgaan, paste geheel in het ka der der hopeloze rechtspraak. Het Intern, Olympisoh Comité besloot in zijn zitting te Kopenhagen in October a.s. in Milaan eén tentoonstelling van postzegels cp sportgebied te organiseren. Uit zoveel mogelijk landen zullen daar postzegels worden uitgestald, welke uit- zijn ter gelegenheid van een be- sportgebeuren of een afbeelding daarvan dragen. Sparta speelde gisteravond tegen Not tingham Forest en verloor met 10. Haarlem speelde tegen Blackburn Ro vers en verloor met 31. Advertentie werkt en dan schiet Van der Hoeven van grote afstand over. Twaalf minuten zijn er nog te spelen wanneer bij de ingevallen schemering de witte bal in het spel gebracht wordt. Hij wordt direct gevangen door Kraak wanneer Payne een hoge boogbal als voorzet op ons doel dirigeert. De aanvallen golven in de slotperiode op en neer waarbii vooral de vleugel spelers grote agressiviteit demonstre ren. Te noteren valt een goede voorzet van Payne, welke door het hoofd van Terlouw wordt onderschept. Even moe nog gestopt worden voor een knie kwetsuur van Hofma. maar hij is spoe dig weer op de been en het laatste wa penfeit van de strijd is een voorzet van zijn voet waarbij Lenstra inkopt maar Middleton vangt de bal tussen de lat- kruising. En dan wordt - eindigen geflo ten. De samenstelling der elftallen was: Nederland: Kraak (Stormvogels). Pot harst Ajax) en v. d. Sluys (BW), Var der Hoeven (Ajax), Terlouw (Sparta'1 en Stoffelen (Ajax), Roosenburg (Sneek, Rijvers (NAC), Michels (Ajax), Lenstra Heerenveen en Hofma (Heerenveen). Engeland B: Middleton (Chesterfield), Scott (Arsenal) en Eckersley (Blackburi Rovers), Taylor (Liverpool). Nicholson (Tottenham Hotspur) en Watson (Sun derland), Payne (Liverpool), Quickley (Preston), Pye (Wolverhampton), Bailey (Tottenham H) en Langton (Bolton Wand). Scheidsrechter Wouters (België). Dc drie groten in de Nederlandse verdediging: Kraak, v.J» Sluijs e Terlouw, bij een der vele dappere en soliede reddingen door onze doelman

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 3