Sprekende 4-1 nederlaag ons deel Als van ouds: Kraak en Terlouw blonken uit Halve finales om de Beker Het hefschroefvliegtuig Cavan redde Nederlandse eer Zweedse ontdekking: goochelaar Skoglund Superieur combinatie voetbal Autoraces in Zandvoort Thans ook in dienst van de burgerluchtvaart TEKORTEN Sport-programma's Anderhalf uur voetbal-les m® RIJ DAG 9 JUNI 1950 PAGINA 3 STOCKHOLM. Donderdagavona. V an onze speciale verslaggever) Met lichtelijk gebogen hoofd verliet het Nederlands Elftal Solna s Sotboll Stadion. Te zelfder tijd zetten de blitzhcht-lampen van de fotografen de triomfantelijke Zweden nog eens in het zonnetje: die foto vóór de wedstrijd was blijkbaar niet genoeg geweest. Duizenden stonden nog te juichen en met éénsgezind gebaar hief het geel-blauwe team de hand omhoog, zijn laatste afscheid vóór de reis naar Rio aan het eigen volk. En welk een afscheid! Want wat die Zweden straks aan de overzijde van de oceaan tegen sterkere tegenstanders dan Nederland zullen presteren, kunnen we niet bevroeden, maar wat ze met óns deden werd glashelder in ander half uur vertoond: alles. onzer tegenstanders Haarlem en P.S.V. favoriet tegen D.H.C. en Excelsior „Geef ons zo'n ontdekking" VERSTERKTE NEDERLANDSE TEGEN AMERIKAANSE I. C. De eerste treffer De tegengoal Addertjes TWEEDE INTERTHEATRALE VOETBALTORNOOI Amerika werkt hard Reddingswerk. vW.SW uit, -ut Zweden bleek een klasse te sterk weg was, waarhéén hinderde dan niet. Er ontstond dus nogal eens een niemands land en in dit niemandsland dook dan meestal een of andere Zweed op, gesteund door, per tribune georganiseerd, heja- geroep en kregen wij de volgende aan val te verduren. Oudergewoonte gaan de erepalmen voor de defensie weer naar Terlouw en Kraak. Zij en zij vrijwel alléén wa ren het, die in het heftige Zweedse offen sief zo midden in de tweede helft, hun volle gewicht letterlijk en figuurlijk in de strijd wierpen om een daverend on heil te voorkomen. In die zware-druk-periode schoot Pot- harst, hoewel oorspronkelijk niet slecht van start gegaan, hopeloos te kort en het was bepaald angstwekkend te zien, hoe het duo Nilsson-Skoglund door dat deel onzer achterhoede schoof als ware het gesneden koek. Van der Sluys en in mindere mate ook Stoffelen konden de hun toevertrouwde rechtervleugel nog een tijdje in bedwang houden, maar Hoe ver der het naar het einde liep, hoe minder safe en hoe meer zeef ook dit deel onzer verdedigingslinie werd- In die periode was Terlouw dan ook werkelijk overal en nog ergens, terwijl Kraak dook, sprong, grabbelde en wat dies meer zij, om van tijd tot tijd mevrouw Fortuna op zijn blote knietjes te danken voor de ver leende hulp. Overigens is het wel merkwaardig, dat ook die Zweden, als de Engelsen, zo ge zellig opgelegde kansen kunnen missen. En het was dan ook psychologisch ver klaarbaar, dat de nogal rustige menigte haar hart hierover rijkelijk verstaanbaar luchtte. Eindelijk heeft linksbuiten Ho/ma de tackle van zijn oer-solide rechtsback-bewaker kunnen ontwijken, ivcrd niet benut. maar zijn lage voorzet (Tele foto). Men stare zich niet blind op de voor treffelijke doelpunten, die ze op het scoringsbord toverden, want zulks was maar een flauwe afspiegelihg van hun volslagen meesterschap over alle linies, uitgezonderd de laatste. Dit was voet bal van de bovenste plank en tegen dit voetbal konden onze jongens niet op en niemand behoeft daar een traan om 1e laten, want, er zijn klassen en klassen en het is geen schande tegen zulk een elftal ten onder te gaan. Dit alles houdt natuurlijk niet in, dat wij de kennelijke tekortkomingen in ons elftal met de mantel der liefde die nen te bedekken. In deze drukkende athmosfeer kon onze ploeg op geen stukken na de hoogte bereiken, die men hun, na de heroïsche strijd tegen Engeland, eigenlijk onveranderd toe dacht. In de eerste plaats misten wij de grote drijfveer, die „bezieling" heet. Er lag geen verbetenheid op deze ge zichten, geen feiheid in hun acties. Het was somwijlen een genoeglijk zo meravond-voetbal zonder het laaiende vuur van een titanenkamp en wij tionale vorm. Hij haalde geen enkele „stunt' uit, geen listigheidjes en ging ongezien in .de algemene malaise ten onder. Sporadisch waren Clavans goede verrichtingen en eens te meer werd bewezen, dat hij louter éénbenig is en met een benijdenswaardig uithoudings vermogen steeds maar weer als rechtsbuiten! zijn linkervoet het werk wil laten doen. Hij was echter degene, die met een koel hoofd, op een psycho logisch •moment de achterstand verklein de en cms tegen béter weten in deed hopen, dat er nog ergens een kans lag voor de oranjejongens. een gevoel dat ir de tweede, helft duidelijk genoeg te niet werd gedaan. Deze hierboven besproken gevaarloze aanvallers mogen op enige clementie rekenen, omdat de stuwers, die er ach ter behoorden te staan, veel te veel tijd nodig hadden om die aalvlugge en tech- Zondagmiddag zullen voor de nationale sportwagenraces der K.N.A.C. op het circuit' te Zandvoort bijna alle bekende Nederlandse autorijders in 5 verschillende klassen met hun wagens aan de start ver schijnen. De indeling van het programma is als volgt: 13 uur: Start van klase B (750 tot lloO cm3) 12 deelnemers; 13.01 uur: Start van klasse A (tot 750 cm3) 8 deelnemers; 14.05 uur: Start klasse D boven 1500 tot 2000 cm3), 8 deelnemers; 14.06 uur: Start klasse C (boven 1100 tot 1500 cm3), 9 deel nemers; 15.10 uur: Start klasse E (boven 2000 cm3), 10 deelnemers; 16.30 uur: Start van de internationale wedstrijd voor de 500 cm3 Venwagentjes door 14 deelnemers, onder wie 7 Engelsen, 4 Belgen en 3 Ne derlanders. Uit de indeling van het programma blijkt, dat van de eerste 4 klassen telkens 2 klassen met slechts 1 minuut verschil starten. Om te vermijden, dat de deel nemers aan de laagste klasse in de sport wagenrace worden ingelopen door de wagens met een grotere cylinder-inhoud, heeft men besloten de zwaarste wagens eerst te laten starten. Zo zal het publiek dus om 13 uur dc races kunnen zien van de B- en de A-klassers cn ruim een uur later die van de D- en C-klassers. Ten slotte zal men in de zwaarste klasse, de E-klasse van boven de 2 liter, het over zicht gemakkelijker kunnen krijgen, om dat deze klasse alleen rijdt. In al deze 5 klassen moeten de wagens 15 ronden afleggen. Het ricuit is ruim 4193 meter lang, zodat de totale afstand voor iedere race 62,895 km bedraagt. Na de sportwagenrace volgt dan tot slot Zaterdagavond 7 uur op het VUC-ter- rein te Den Haag de Westelijke halve finale tussen de Delftse tweedeklasser DHC en de Haarlemse eersteklasser Haarlem. Wij geloven niet dat DHC veel kans maakt. Al wonnen de groenzwarten dan in een lange en goede reeks achtereen volgens van Hillinen, Scheveningen, DSS, GDA, West-Frisia, RBC en UVV, dit wordt waarschijnlijk toch te zwaar. Want de zegereeks van Haarlem is nog wel wat indrukwekkender; achter elkaar gin gen eraan: QSC, Feijenoord, VSV, CVV, Heracles en Sneek en daarbij wer den scores geboekt die niet zijn mis te verstaan. Bovendien is Haarlem er fel op gebrand om dit jaar de KNVB-beker te winnen: wij geloven dan ook wel, dat de roodbroeken in ieder geval, ten koste van DHC, in de finale zullen komen. Zondagavond om 7 uur op het NAC- terrein te Breda de West-Zuid halve finale tussen de Rotterdamse tweede klasser Excelsior en de Eindhovense eersteklasser PSV. Ook dit wordt waarschijnlijk voor de tweedeklasser wel een te zware taak. Een respectabele staat van dienst hebben de Rotterdammers resp. tegen Hermes- i DVS, DWS. HBS, Overmaas, Longa en Bleijerheide. Maar die van PSV is ook niet mis: via Steenbergen, Groene Ster, EDO en Juliana. Wij geloven dat 'er inderdaad wel een klasse verschil is in speelkracht. Stellig zal Excelsior zich met hand en tand verdedigen en ten slotte overwon het ook Zuidelijke eerste klassers als Longa en Bleijerheide, maar als puntje bij paaltje komt achten wij PSV favoriet. kunnen slechts dankbaar zijn, -dat on ze tegenstanders, overtuigd van hun superioriteit, nog tot diep in de twee de helft genoegen namen met de ma gere voorsprong van één simpele goal. Er waren echter ook technische en tactische tekortkomingen in ons elftal, zowel in de aanval als in de achterhoede en speciaal in het verband tussen deze beide linies. Deze ontmoeting heeft voor degenen, die het nog niet wisten, méér dan voldoende bewezen, dat wij in de eerste plaats zitten te snakken naar een centervoor, die ook werkelijk een aan valsleider is. Michels wint vrijwel alle kopduels, maar daar houdt dan ook de hele wijsheid mee op. Hij zet niet'met IgLuó *tpvred.èn*'hlo»i- lange cenfers zijn vleugelspelers aan het veclal bleek werk, maakt zelden een bal vrij en be schikt. niet over een dodelijk schot. De Zweedse defensie was echter niet hun sterkste Uhje, maar met Michels had den ze niet de minste moeite. Wanneer we verder constateren, dat na 25. minuten spelen Hofma zijn eerste werk kreeg te verrichten, zegt dit. wél iets over de beroemde Heerenvéen- vieugel. Partner Abe zag maar geen kans om zijn buurman aan passes te hel pen en onze voetbalcrack, hope van héél Nederland, viel in geen enkel opzicht op en benaderde zelfs niet zijn int erna- nisch voortreffelijk spelende Zweedse v spelers het scoren te beletten en aldus „f,tw®dstrijdvoor de lilli- hopeloos in hun opbouwend werk te kort moesten schieten. Want wat die Zweedse voorhoede liet zien aan com binatievoetbal leest men wel in „How to play football", doch ziet men zelden zó feilloos ten uitvoer brengen. Het was het keuzecommissie-lid Triebei, die ons na afloop zeide: „Ik wou, dat wij eens zo iets ontdekten", doelend op de 20-jarige Skoglund, die zo uit de derde klasse heden tot internationaal gebombar deerd, van het begin tot het einde, be halve de Verenigde Nederlandse Achter- putwagentjes, die niet vallen onder de categorie „sportwagen", doch als officiële racewagens geklasseerd zijn. De start van deze wedstrijd is bepaald op 16.30 uur. Deze lilliputwagentjes, alle voorzien van motoren, waarmede normaal slechts motorrijwielen worden uitgerust, zullen niet 15. doch 17 ronden in totaal dus een afstand van 71,281 km. afleggen. VOETBAL: West I: promotie 2e klas: Zeeburgia—DWV (Zaterdag); West II: promotie 2e klas: NeptunusEmma (be slissing Feijenoord-stadion): Halve beker- eindstrijden: Haarlem—DHC (terr. VUC), hoede, ook de harten van al die kijkers i psv~Excelsior (terrein NAC). stil deed staan. Maar dit was niet' hun j CRICKET: Excelsior—HDVS, HOC II— enige troef, want ontdekking nummer 2, VOC, KampongHaarlem, Rood en Wit— Palmer, deed óók met de bal wat hij wilde en ze beschikten verder over een middenvoor cn buitenspelers, die elkaar volkomen dóór hadden en met alle mo gelijke schijnbewegingen onze defensie van het kastje naar de muur en vice- versa lieten tippelen, zodat men daar als de bal maar ACC, Sparta—VVV, VRA—HCC I. KORFBAL: Kampioenschap van Neder land: WWMD—Westerkwartier, Het Zui den—PSV. HOCKEY: Promotie 2e klas West: Tem po '34Delftse Studenten II. In overleg met de Amerikaanse spelers, die gisteren te Noordwijk zijn aangeko men, is het programma voor de wedstrijd tussen de Nederlandse I. C. (versterkt met Bromwich, Harper en Worthington) en de ploeg van de Amerikaanse I. C. als volgt vastgesteld: Zaterdag 2.15: Bromwich tegen Lar- sen; Hopman tegen Morea, gevolgd door van Swol tegen Kovaleski en door Rin kel en Harper tegen Larsen en Morea. Zondag 2 uur: van Meegeren tegen Larsen: Worthington tegen Kovaleski. gevolgd door Bromwich tegen Seixas; hierna Van Swoi en Rinkel tegen Ko valeski en Seixas en tenslotte Brown en Worthington tegen Larsen en Morea. De dubbele zi.in dezelfde als die, welke te Wimbledon zullen uitkomen. De grote Piasecki HRP2 van de Amerikaanse marine kan reeds 20 passagiers ver voeren. Het toestel heeft de onofficiële bijnaam van de „vliegende banaan" Van onze luchtvaartmedewerker Zo langzamerhand heeft de helicopter of het hefschroefvliegtuig zijn plaats in de lucht vaart definitief veroverd, Na een experiment zijn wij zo ver gevorderd, dat het aan redelijke veiligheidseisen voldoet en van alle kanten wordt thans de zaak bekeken om te komen tot een zo economisch mogelijke exploitatie bij geregeld gebruik. Reeds nu blijkt, dat het de kant van grote, liefst meermotorige toestellen op zal moeten, waardoor de exploitatiekosten per passagierkilometer sterk gedrukt kunnen worden. Dat het momenteel met. de huidige éénmotorige en éenrotorige toestellen nog niet bijster goedkoop vliegen is, wordt wel duidelijk als wij zien dat de British European Airways, die als eerste luchtvaartmaatschappij ter wereld, een speciale passagier/dienst per hefschroefvliegtuig heeft geopend, voor een retour LiverpoolCardiff de somma van 5.berekent. De toestellen van de B.E.A. zijn de thans alom bekende Sikorsky S-51-machi- nes, zoals er ook een in ons land vliegt; ze kunnen slechts drie passagiers ver voeren. Dit is wel een sprekend voorbeeld, dat de zaak nogal kostbaar is door de eigen lijk nog te kleine vliegtuigen. Doch niet alleen het burgerluchtver- keer zit om grotere helicoptères verlegen; ook uit het oogpunt van hulpverlening aan slachtoffers bij rampen en voor De British European Airways is de eerste luchtvaartmaatschappij ter wereld, die het hefschroefvliegtuig voor passagiersvervoer heeft ingezet. Up het vliegveld bij Liverpool stappen de passagiers aan boord. Vóór het begin van de strijd: de beide aanvoerders, Van Stoffelen en Erik Nilsson (rechts), drukken elkaar de hand onder patronage van de Engelse scheidsrechter Ling. (Telefoto). De aanmerkelijk geringere belangstel ling, welke hier voor voetbal bestaat, bleek uit hef feit, dat men aan de loket ten nog net zoveel kaartjes kon kopen als men maar wilde en dat het terrein met geheel uitverkocht was. Voor de wedstrijd een aanvang nam, werd de 40.000 koppige menigte onthaald op een serie volksdansen, uitgevoerd door een paur honderd jongens en meisjesin na tionale klederdracht, waarna beide elf tallen het veld betraden en het een of andere fanfarecorps de volksliederen de lucht mkoperde. Toen kon het spel be ginnen. Vooraf was onder luid gejuich bekend gemaakt, dat mijnheer Johansson gewond was en met een kleine verwisseling van plaats zou worden vervangen door Luie Ahlund; het gejuich had niets on menselijks, maar de goegemeente had cfJfij bÓ voorbaat liever Ahlnnd opge steld gezien. "?on scherpe en zeer hinderlijke eens lli.v1 sezich* gingen de oranjejon- s ^an honk en verscheen Mi- cloel van Svensson, maar a werden wij getrac- !i nd late .voorProef.ie van wat Ne- derland later te verwerken zou krijgen. De jonge kc glund liet even zien da* hii niet voor mets uit de lucht komen vallen, zette zijn buurlui aan het werk cn Kraak was verplicht tot. zelfs buiten zijn gebied uit te lopen om safe Ie zijn Inmiddels zaten vriend cn vijand met bewondering aan te zien hoe de Zweden regelmatig long- en shortpassing afwis selden en hoe anderzijds hun achterhoede feilloos onze aanval afdekte, zodat Len stra, hierdoor zichtbaar gehinderd, hele maal niet op dreef kwam en op deze wijze een door Stoffelen geschapen kans om zeep hielp. Toen de ontmoeting zo'n tien min. aan de gang was en het zo ang stig stil was, dat men het gras kon ho ren groeien, begon een deel der menigte zijn krijgslied aan te heffen. Maar dit had méér uitwerking op de Nederlanders dan op de Zweden: Terlouw plaatste een bal rechtdoor naar Michels, Lenstra liep aan zijn linkerzij mee, doch daar de Am sterdammer geen kans zag om uit de voeten te komen, plaatste hij het klein ood naar de zwaar gedekte Clavan: aldus ging een vrij goede scoringskans hiermee naar de eeuwige velden. Tot dat ogenblik was bet. een tam par tijtje geweest zonder vuur en verve. Een vrije schop, door Zweden een paar meter buiten het strafschopgebied veroorzaakt, werd oudergewoonte door aanvoerder Stoffelen genomen en leverde ouderge woonte niets op en nadat Skoglund toen de complete Nederlandse defensie in het ootje had genomen, legde hij de bal voor de voeten van Jeppson, die een kogel injoeg. Kraak redde, maar kon niet ge heel wegwerken en een seconde later Ide2 dezelfde JePPs°n de bal in het net (1—0). Er was toen 22 minuten gespeeld. Dit doelpunt was een scheutje olie op een smeulend vuurtje en van weers zijden werd er een schepje opgelegd. W1 ,fn^e^e stem op de tribune riep ..Abe", maar die stem bleef die eens roepende in dc woestijn. Het nog tot dat ogenblik gehandhaafde evenwicht sloeg allengs meer naar Zweedse zijde over; ze hadden kennelijk de smaak te pak ken. Skoglund zond een kurketrekker over de lat, Palm,er deed ook een (nogal ongevaarlijke) duit in het zakje; men voelde dat er narigheid voor ons op komst was. Onze achterhoede gaf, met de laagstaande zon in het gezicht, on vermijdelijke missers weg en na een half uur spelen volgde dan ook nummer twee: een voorzet van Sundgvist kwam by Palmer terecht, die met. een knal hard schot van dichtbij Kraak niet de flauwste kans gaf (2—0). Twee minuten later was die voor sprong echter gereduceerd, wijl Abe een uitstekende pass gaf a; Ji Clavan. tijdje meehuppelde om iets later in de wedstrijd plaats te maken voor Huy- bregts. Rijvers, die deze dag niet bijzon der fortuinlijk was geweest en moeilijk heden had met het steeds harder wor dende Zweedse spel, schoot opeens uit zijn slof, maakte een tournee over het veld en plaatste een voorzet voor doel, die iets te hard was om zijn aanstor mende collega's aan een scoringskans te helpen. Bleek de strijd dus in het begin nogal evenwichtig, men kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat er addertjes on der het stadiongras lagea en het eerst: symptoom bestond uit een kogel van Palmer, die tegen de paal kwam. voor langs het hele doel van Kraak rolde en maar nauwelijks kon worden wegge werkt. Steeds feller en steeds veelvuldi ge!" kwamen de Zweden terug, maar hun schot miste de juiste richting en toen Jeppson een opgelegde kans onbegrij pelijk naast trapte werd hij met een fluitconcert begroet. En maar steeds erger werd die druk, steeds hopelozer scheen de taak onzer defensie. Maar hoe dan ook: met een evenredig stijgende volharding draai den Jeppson en kornuiten alle mogelijke kansen dc nek om en' leefden wij bij deze gratie. Toen werd Clavan geman geld en fluks weer opgekalifaterd doo- trainer Van der Leek. Intussen nam Zweden een volledige serie hoekschop pen. die geen van alle op iets uitliepen en stierf hun verbluffend samenspel tel kens een nutteloze dood. Als maar feller werd aangevallen en als gevolg hiervan moest ook lichamelijke hulp voor Kraak en Rijvers worden ingeroepen. Een en- Maandag 12 Juni a.s. zal er op de vel den van het Olympisch Stadion te Am sterdam een „intertheatraal" voetbal- tournooi worden gehouden tussen de vertegenwoordigende elftallen van de Schouwburgen uit Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Rotterdam, Eindhoven en Utrecht. Dit wisselbeker-tour.nooi dat vorig jaar door Rotterdam werd uitgeschreven, is toen gewonnen door Amsterdam vrachtvervoer zijn grote machines drin gend gewenst. WU zien dan ook dat in Amerika mo menteel hard gewerkt wordt om dit pro bleem op te lossen en zo het zich laat aanzien zal dit op korte termijn het geval zijn. Verschillende fabrieken, die al jaren baanbrekend werk op dit gebied verrichten, zijn bezig met de bouw van grote hefschroefvliegtuigen. Een der fa brieken, die het grootste project op stapel heeft staan, is die van Piasecki. Hier is men momenteel bezig met de bouw van de XH-16; een geweldige macbine, die de afmetingen heeft van een Skymaster. Onder aan de romp is een aparte laad ruimte aangebracht, j»'rike ook voor pas sagiersvervoer kan worden ingericht, zo dat deze machine een behoorlijk aanjal mensen tegelijk kan vervoeren. Op het ogenblik vliegt de voorganger van deze luchtreus: de kleinere HRP-2 van de Amerikaanse marine, welke in staat is om 20 passagiers te vervoeren of in geval van hulpverlening bij rampen, 12 liggende patiënten. Wij zien dus dat er onder de hefschroef vliegtuigen ai behoorlijke apparaten rond vliegen; zij het dan slechts enuele. Een andere machine welke thans in productie is, is de nieuwe Sikorsky S-55. Een zeer typisch toestel. Allereerst heeft het twee dekken; het bovendek voor de bemanning en daaronder het laadruim of passagierscabine waar 10 personen, rond om met de rug tegen de wand geplaatst, kunnen zitten. De motor van de S-55 is voorin de neus aangebracht achter twee grote deuren, zodat inspectie op de grond gemakkelijk plaats kan vinden. Tenslotte willen wij het nog even heb ben over reddingswerk in de poolstreken. Hier vooral is dit type vliegtuig onont beerlijk. De poolgebieden en vooral het Noordpoolgebied worden hoe langer hoe meer het operatieterrein voor vliegtuigen. Doch deze streken zijn zo bar en onher bergzaam, dat de bemanning van een vliegtuig, in deze gebieden in moei lijkheden geraakt reddeloos zou zijn, om dat geen enkele reddingsexpeditie haar zou kunnen bereiken. Het is daarom vooral ook, dat men over betrouwbare en voldoende grote hefschroefvliegtuigen wil beschikken om slachtoffers in deze barre streken uit hun benarde positie te kunnen verlossen en gewonden aan boord te nemen en te verzorgen. die handig om "de*back"Ë. Nilsson draai" keIc :"aal bracht onze aanval enige ont- de en met dc linkervoet een schot in- sPannln2- Een voorzet van Michels werd z°nd. dat Svensson '.e machtig was door CIavan over de 'at gejaagd. Hofma liet een goede schietkans lopen. <2 1). Het leek toen een ogenblik, dat ei voor ons nog eèn draaglijke kans in cie ontmoeting ]ag. maar het was de schijn, dio bedroog, gelijk de tweede helft, zou leren. Een Lenslra-Hofmacombinatie was de ouverture dezer tweede helft, maar onze linksbuiten schoot uit moeilijke positie veel te zacht. De Zweden trachtten' in middels direct hun voorsprong te ver groten. waarbij Kraak een hoge voorzet van de allengs meer op de voorgrond tredende linksbuiten Nilsson (onder hand reeds aan Italië verkocht) mees terlijk uit dc lucht greep. In die periode raakte Van der Sluys gewond en wel dusdanig, dat hij op halve kracht een Een Zweeds doelpunt kon echter niet uitblijven en bleef ook niet uit. Nilsson joeg een onhoudbare kogel langs Kraak (3t) en niet lang daarna schoot Jeppson langs onze uitgelopen doelman in een onverdedigd heilig dom (41). En daarmee was het vonnis geveld en w|j hadden verdiend verloren tegen een véél en véél sterkere tegenstan der, een nederlaag die ons weer tot de werkelijkheid zal terugbrengen. De werkelijkheid, dat wij nog lang geen team hebben, dat zich kan meten met de sterkste van dit continent. Verscheidene malen vormde onze. mid,oor Michels een bedreiging voor bet Zweedse doe maar de roos trof hg niet; ook deze kopbal mos te hoog gericht (Telefoto)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 3