]Nl6IIWS uit STAD en 1 Als het tbc-onderzoek ongunstig uitvalt ZAAL Het weekeind OP DE PITCH Kruiswoord-Piizzl MAISON „WESTHUIS" VACANTIETOCHTEN Franse regering verslagen Dan zijn h ier de wegen der geldelijke hulp kampioenschappen ZATERDAG 24 JUNI 1950 PAGINA 2 „Vreemd in eigen huis" (Passage) voor Bruiloften - Partijen, Diners enz, WARANDE 207, TELEFOON 68211 H. JAAR-VIERING NADERT VECHTENDE COMBINEURS KOLENVOORSCHOT AAN GEM. PERSONEEL Bara-lita99 matrasdamast tart de tijd! WALDO ook met aanhangwagen BURGERLIJKE STAND ROTTERDAMSE TENNIS- MEDISCHE ZONDAGSDIENST NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Advertentie „Vreemd in eigen huis" is een ideaal voorbeeld van de kluisters, waarmee filmkunstenaars geketend zijn aan de slechte tradities, die Hollywood hebben groot gemaakt. Een Italiaanse ex-barbier, heeft een grote bank in New Yorks East End, de armen-buurt van de wereld-stad. Vier van zijn zoons werken bij hem in de zaak. Drie ervan houdt hij klein, de vier de, een advocaat schijnt het goed met hem te kunnen vinden. Als een nieuwe bank-wet van hem eist, dat hij zijn boeken laat zien, dreigt er een grote slag. Hij kan aan deze eis niet voldoen en moet terechtstaan.De advocaat probeert van zijn andere broers gedaan te krijgen, dat zij gezamenlijk hun vader zullen redden, maar deze weigeren. Zij zien eindelijk kans wraak te nemen op de kleineringen hun aangedaan. Om zijn vader toch te redden, tracht de advocaat een lid van de jury om te kopen, maar de politie, gewaarschuwd door een zijner broers, arresteert hem en hij wordt tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld. De vader heeft intussen de bank in han den van zijn vrouw gegeven, die op haar beurt de zaak aan de drie zoons over doet. Dezen weigeren de vader toegang tot de door hen geheel verbouwde bank. De haat van de vader tegen de drie zoons wordt gedeeld door de zoon in de cel. Dat deze uiteindelijk de vendetta met tot het bloedige einde van de totale vernietiging voortzet, is te danken aan een meisje Irena. Bennett (Susan Hay- d'ard). Deze jonge vrouw dient al van het begin af als „Deus ex machina", hoe vreemd het ook moge klinken. Men moest een middel hebben, de wraaklust om te doen slaan in begrip voor de situa tie. Een opgave, waarin Mankiewicz niet slaagde. Daarom' moest dè advocaat, die dit hele gebeuren ift terugblik be leeft, verliefd worden. Het is om deze reden, die ster en script wil sparen, dat de film te kort schiet. Er is teveel neven-intrigue.Had de film zich bepaald tot het conflict tussen de vader en zijn zoons, dan was het mo gelijk geweest, deze vader geheel duide lijk voor ons te tekenen. Men weet nu niet, of hij werkelijk de boze geest in de familie was of de pnbegrepene, verlaten door vrouw en zonen. Het competente spel van Eduard G. Robinson. Richard Conté en de, anderen kon hieraan niets veranderen. Hetgeen alles bij elkaar niet wegneemt, dat hier. een film. wordt voor dgezet, die wij gaarne in de aandacht van volwassenen aanbevelen. Nog maar één week en de groot se H. Jaar-viering van Katholiek Schiedam staat voor de deur. Er wordt nu reeds hard gewerkt door alle groepen. De propagandisten zijn zich aan het voorbereiden tot de kaartverkoop. Mannen van de K.A.B. werken aan het altaar, dat door een der broeders werd ont worpen, terwijl de aannemer Kuy- pers het materiaal en de arbeids krachten beschikbaar stelde. Het belooft een massale manifestatie te worden. Daarom heeft men besloten reeds morgen de voorverkoop van plaat sen te houden. Voor de parochie van de H. Li- duina (Frankenland) van 121 uur in het Kajottershuis. Voor de paro chie van O.L. Vrouw Visitatie (bij kerk) van 10.30—11.30 uur in de slagerswinkel van M. v. Geloven, Aleidastraat 44, voor de O.L. Vrouw Rozenkrans (Singel) de H. Hart (Gorzen) en de H, Joh. de Doper (Haven) resp. in de parochiehui zen Emmastraat 3, Lekstraat 55 en Lange Haven 78. De toegangsprijs bedraagt 25 ct. per persoon, kinderen tot 17 jaar 10 cent. Aan dezelfde adressen, op dezelfde tijden zijn ook program ma's verkrijgbaar met de teksten van de gezamenlijk te zingen lie deren en de volgorde van de plech tigheden. Prijs 5 cent. Om te voorkomen, dat er op het S.V.V.-terrein gedrang aan de lo ketten ontstaat, terwijl tegelijker tijd de hoge gast, mgr. Giobbe, zou moeten wachten, of de predikant, pater Eusebius Peters O.E.S.A. zou worden gehinderd, wordt men drin gend verzocht zoveel mogelijk plaatsen in voorverkoop te nemen. Donderdagavond waren er op de pas aangelegde wegen achter de Parallelweg verschillende pedaalridders hardgrondig aan het trainen. Het wielrennen werd zo echt beoefend, dat van verschillende pe lotons en een kopgroep sprak was. In deze kopgroep zaten op het laatst een drietal renners. Twee daarvan maakten wat men in vaktermen noemt „combine", d.w.z. een onderlinge afspraak om de derde man, die de meeste kans van win nen had zodanig dwars te zitten, dat één der combineurs tóch de eer als overwin naar zou gaan genieten! De strijd liep zo tegen de laatste ronde, de eindstreep was reeds in 't zicht, toen de man die als „verliezende" combineur uit de bus moest komen, berouw kreeg van zijn afspraak en met een „tijger sprong" toch nog als eerste de streep passeerde. Dat alle eergevoel voorzover derge lijke onsportieve afspraken recht moch ten hebben op eerlijke afdoening nog niet geheel bij de betreffende wielren ners was gedoofd, bleek na afloop van de wedstrijd. Toen zij zich verkleed hadden, werd de feitelijke overwinnaar door de „woüld-be-; overwinnaar" met een pak slaag als her innering aan d afspraak bekroond, waarbij de andere pedaalridders de vechtersbazen van elkaar scheidden. Door het lid van de Gemeenteraad, de heer B. Kedde, zijn de volgende vragen gesteld; 1. Hebben Burgemeester en Wethou ders kennis genomen van de seizoenprij- zen voor brandstoffen? 2. Bestaat in Schiedam voor het ge- meentepersoneel de gelegënheid, een be duidend voorschot op loon of salaris op te nemen? 3. Zo niet, zijn Burgemeester en Wet houders dan met ondergetekende niet van mening, dat zulks desgewenst, zeer wen selijk zou zijn, opdat genoemd personeel daardoor in staat zou wezen, in de vóór hen meest gunstige periode va nhet jaar de benodigde brandstoffen te kunnen ko pen? 4. Indien op vraag 2 ontkennend moet worden geantwoord, zijn Burgemeester en Wethouders dan bereid op korte ter mijn die mogelijkheid te scheppen? Naar aanleiding daarvan kan worden medegedeeld, dat ons College in verband met een vóór het stellen dezer vragen ingekomen, verzoek van ge Unie van Bonden van Overheidspersoneel deze kwestie in studie heeft genomen en ver volgens het volgende beeft besloten: Aan het vaste personeel dezer gemeen te, met een jaarloon van 4.560 of min-" der, kan, indien het daarvoor in aan merking wenst te komen, voor de aan koop van kolen een voorschot uit de Ge meentekas worden verleend van maxi maal 60 berekend naar maximaal 12 eenheden a .5 per. eenheid, zulks op ver toon van een door de/leverancier afge geven verklaring,waaruit de bestelling van kolen tegen zomerprijs 1950 blijkt. Terugbetaling van deze voorschotten dient, door inhouding op' hét loon, te be ginnen met 1 Juli a.s., te geschieden en wel'met een bedrag van maximaal 2.50 per week voor de ambtenaren op week loon en van minimaal 10 per maand voor de ambtenaren op jaarloon. Aan de op arbeidsovereenkomst in dienst zijnde ambtenaren met een jaar loon van 4.560 of minder, kan bedoeld voorschot onder bepaalde voorwaarden, eveneens worden verstrek: Deze regeling is reeds aan het perso neel medegedeeld en een aantal voor schotten is reeds aan de aanvragers ver strekt. Met iedere meter „Bara-lita" matrasdamast bewijst de „Bara-lita" markiezin haar verwantschap met den roem. ruchten Bara-markies (de verpersoonlijking van het ver maarde Bara-markiezendoek). Een blik op dit prachtige Indanthren geverfde mafrasdainast zegt het U al: dit is onloochenbaar een Bara-product. De speciaal ontworpen, tot dusver nog niet gebrachte, veel-kteurige dessins, de fraaie pasteltinten en dan die voortreffelijke kwaliteit.--» alles, maar dan ook ülles verraadt de „hoge" afkomst van dit zo bijzondere matrasdamast. Vraag, ais Uw matras moet worden overtrokken, Uw matrassenmaker naar hef mooie „Bara-lita" matrasdamast en let bij het kopen van een nieuwe matras op het „Bara-lita" hang- kaartje. Uw garantie, dat de matras met „Bara-Lita" is overtrokken standigheden voorbehouden In October a.s. beginnen. Indien U zich dus nog deze maand bij de aanvullende verzekering aansluit hebt U alles gedaan, wat rede lijkerwijze van U mag worden verwacht om U en Uw gezin te behoeden voor zor gen, welke voorkomen hadden kunnen worden. Plaatselijke Commissie: Stichting „TUBEROVA". Secr. C. Geyzer, Burg. Knappertlaan 265b, Schiedam. N.B. Zij, die zich t. z. t. beschikbaar willen stellen om de Commissie behulp zaam te zijn, kunnen zich reeds thans schriftelijk aan het secretariaat opge ven. Met de hoogste kleur-, zon- en lichtechtheid Advertentie BI) GEEH GEHOOR TEt. 6TC15 GEBOREN: Nicofaas JPzvNJvd Goorbergh en G Liefhebber; Fredenka d v E v Geel en C v Tricht; Petronella M d v K W F Daleman en M Scheider. OVERLEDEN: M Ox, 72 j; K A Polet 62 jaar. Coryphee Luc von Dam De motie van vertrouwen, die premier Bidault in de Nationale Vergadering aan de orde heeft gesteld, is met 351 tegen 231 stemmen "erworpen. Hoewel men reeds als vaststaand had aangenomen, dat Bidault geen meerderheid van stem men op zich zou verenigen, had men toch niet verwacht dat het aantal tegen hem uitgebrachte stemmen zo groot zou zijn. Zoals de zaken thans staan, zal de regering Bidault dus moeten aftreden. Kort voor de stemming verklaarde de premier nog, dat „wat ook het lot van de regering zou zijn", de besprekingen over het plan-Schuman zonder onderbreking voortgang zouden vinden. zwaargewichtkampioen Jan Klein tegen de Belgische zwaargewicht De Clerque. De ring is opgesteld op het speelveld vóór de eretribune; voor het publiek zullen slechts twee tribunes open zijn: de overdekte en de dichtst daarbij gelegen kasteeltribune, zodat men van elke plaats de partijen goed kan volgen, terwijl er natuurlijk ook nog de ringplaatsen zijn. De wedstrijden gaan in ieder geval door want de ring wordt overdekt zodat eventuele regen geen spelbreker zal zijn. J-,e Prijzen dér plaatsen zijn populair ge houden en lopen met kleine verschillen »als een toonladder" op, maar kinderen beneden 16 jaar hebben geen toegang. Vorige malen hebben y/e gepraat over de verschillende manieren van uitgaan. Alvorens wij nu echter verder gaan, is het misschien wel verstahdig om eens bij zondere aandacht te wijden aan het veld. Op de eerste plaats bedoel ik hiermede het „uitzetten" van de fielders wanneer er wordt gebowled. Bij een fieldende partij zUn er altijd 2 spelers, welke een vaste plaats hebben en dus als fielders zijn uitgeschakeld. Op de eerste plaats is dat natuurlijk de bowler. Hij bowlt zijn over en al is het dan vanzelfsprekend, dat hij de ballen welke in zijn omgeving komen stopt, een echte fielder kunnen we de bowler toch bezwaarlijk noemen. De tweede persoon, die bij de fieldende partij een zeer bijzondere en ook zeer belangrijke plaats inneemt is de wicket keeper, De wicketkeeper vindt men altijd ach ter het battingwicket. Men kan hem dus bezwaarlijk op verschillende plaatsen in het veld, zoals de andere fielders, opstel- Daar de taak van de wicketkeeper echter een buitengewoon belangrijke is, hoop ik hierop in een afzonderlijk artikel terug te komen. We bepalen ons nu uit sluitend tot het veld. Reeds heb ik verteld, dat een bowler zijn fielders op een bepaalde plaats in het véld opstelt om op deze manier te trachten het scoren van runs door de te genpartij tegen te gaan, maar ook en dat zeker niet op de laatste plaats om te trachten de tegenpartij „uit" te krijgen. Natuurlijk Zijn er verschillende manie ren van bowlen. Bij zeer zachte bowlers is de kans van slaan voor de batsman veel groter, dan bij een harde bowler. Verder zijn er bowlers, die met de linkerarm, terwijl andere met de rechterarm bowlen. Dan kan men nog bepaalde effecten (breaks) bowlen, men kan de bal aan zienlijk sneller van de mat af laten ko men (z,g. spinbowlpp). Dit zijn enige factoren, die de uitzetting, van fielders in het veld belangrijk beinvloeden. Vaak ziet men dan ook de aanvoerder en bowler van de fieldende partij de fielders van plaats laten veranderen. Iedere bowler heeft immers een be paalde manier van bowlen en wanneer zijn fielders dan op die en dié plaats staan, dan is dat goed. Helaas is ook dat weer niet waar! (Eigenlijk niet helaas, anders was het cricketspel lang zo leuk niet meer en zo attractief voor het publiek). Het is toch immers duidelijk, dat iedere bowler niet alleen een bepaalde manier van bowlen, maar ook iedere batsman óver een paar favoriete slagen beschikt. Het komt voor, dat 2 verschillende batsmen een op precies de zelfde manier gebowlde bal volkomen verschillend be spelen. Waar dit in zit doet er minder aatl toe (bijv. verschil in lengte der batsmen, of een verschillende manier van instelling! De een is erg agressief, terwijl de andere erg defensief.is ingesteld). De bowler zit echter maar met de moeilijkheid opge scheept en hij moet maar trachten uit te vinden, wat de verschillende batsmen op dezelfde bal „doen". De bowler doet dan ook dapper en een oplettend toeschouwer ziet hem dan met De wedstrijden om de tenniskampioen schappen van het district Rotterdam worden van 3 tot 9 Juli iri het Oostelijk tennispark gespeeld. Maandag sluit de inschrijving. J. van Duren, B. Ballotsingel 16 (tel. 69S61-; H. W. Casteren-van Cattenburgh, E. K.-laan 41 (tel. 69952); G. in 't Veld, W. de Zwijgerlaan 23 (tel. 68599). Apotheek:, van Westendorp, Singel 81. OAOBIAO VOOSCHieOAM (N OMSfRfMH 72ste Jaargang No. 21268 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven 71, Schiedam, telefoon 67387. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V. De Courant De Maasbode, Rotterdam. Abonnementsprijs 4.30 per kwartaal, 1.45 per maand, 0.35 per week. Advertentie-prijs op gewone kolombreedte f 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte f 0.30 per millimeter hoogte. Contract tarieven tegen gereduceerde prijs verkrijgbaar bij de administratie of bij de erkende advertentie-bureaux. Kampioenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50ct. Elk woord meer 3 ct. Maximum GO Woorden. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen. Hoofdredactie: Prof. Dr. St. Tesser O.P. en Leo J.- M, Hazelzet. pirecteur: J. Kuijpers,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 2