PAGINA 4 ZATERDAG 15 JULI 1950 OM DE DAVIS BEKER VAN EST TWEEDE TE LUIK 'loenst Het drama van de Ge heime Diensten te Lon den is het drama van het England-Spiel. Beide drama's tezamen zijn het drama van de 37 gedropte agenten, die stuk voor stuk in han den van de Duitsers vie len, nadat zij hier per parachute waren neer gelaten. Van deze zeven en dertig brachten er drie het leven er af. Het waren mej. Trix Terwindt, hoofdstewardess bij de K.L.M. en de heren Ub- bink en Dourlein. Over de beide laatsten gaat dit verhaal. DE ZEE, O JEE, MAAR T VIEL NOG AL MEE Ned. Toeristen Bond, A.N.W.B. en uitge geven door de Federatie van Ned, Rij wielpad Verenigingen. Het is voortreffelijk geschreven, munt uit door zijn rijke fotografische illustra ties en is ook verder technisch zeer goed verzorgd. In een serie zeer lezenswaardige reisbeschrijvingen wordt ons mooie va derland in alle windrichtingen doorkruist, waarbij talloze idyllische plekjes apart in de gezichtskring worden gebracht. Bovendien zit hetruim 100 pagina's tellende boekje goed in zijn advertenties, die in dit geval niet alleen de uitgave financieel mogelijk maakten maar ook als orierïtatiebron voor vacantia-fietsers zeer dienstig zijn- Een duidelijk inzicht in het werk van de rijwielpadverenigingen en een prettige betrouwbare gids voor wie van dat werk willen profiteren: de neerslag van een uitermate belangrijke sociale aangelegen heid, dit is „Fiets en geniet!" Cadres A.N.W.B.: Parkstraat 18—26, Den Haag). G. P. In afwachting van de aankomst van de renners van de Ronde van Frankrijk werden te Luik wedstrijden gehouden achter derny-motoren. De uitslagen luiden: ie manche 25 km.: 1 Van Est (Ned.) 30 min. 18 sec., 2 Mas- son (Belg.), 3 Somers (Belg.), 4 Declerq (België), 5 Ramon (Belg.); 2e manche 2a km.j. Masson 30 min. 4 sec., 2 So mers, 3 Ranion, 4 Van Est, 5 Jobe (Belg). Het eind klassement luidt: 1 Masson 3 pnt., 2 Van Est 5 pnt., 3 Somers 5 pnt, 4 Ramon 8 pnt., 5 Declerq 11 pnt. Dit jaar zullen geen Nederlandse athle- ten deelnemen aan de Britse A.A.A.- kampioenschappen welke Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Juli worden gehouden. Het heeft er veel van dat nu ein delijk een ideaal van vele officials in de roeisport verwezenlijkt zal worden, namelijk dat nóch de z.g. Varsity, nóch de jaarlijkse open wedstrijden van Ko ninklijke, Hoilandia, Hollandbeker enz. doch dat het kampioenstornool, dat onder de auspiciën van de Ned- Roei- bond wordt gehouden, inderdaad het hoogtepunt van het roeiseizoen wordt. Inderdaad blijkt er voor de races van morgen op de Bosbaan een belang stelling te bestaan, zoals er sinds de oprichting van de N. R. B. nog niet .eerder voor gekoesterd werd. Enerzijds vloeit dit voort uit de stij gende aandacht die al in de na-oorlogse periode voor het kampioenstornool be stond voornamelijk omdat het ook als selectie voor de afvaardiging van ploe gen naar de Europese kampioenschap pen geldt, doch die bijzondere belang stelling im dit jaar vloeit toch voorna melijk uit de toevallige omstandigheid voort, dat verschillende races als re vanche-wedstrijden te beschouwen zijn van reeds in dit seizoen gehouden kracht metingen. Njord tegen Triton Daar is dan allereerst de gestuurde vier, waarvoor slechts twee inschrijvin gen binnen kwamen, van Njord en van Triton. Zéér begrijpelijk! Dit kampioens- tournooi is niet een open wedstrijd voor willekeurige ploegen. Ploegen die niet representatief te achten zijn, behoren hier niet in te schrijven. In de gestuur de vier vormen Njord en Triton een aparte klasse. Ieder roeiliefhebb'er zal zich nog de geweldige strijd herinneren van deze studenten-ploegen op het Rijnkanaal bij Jutfaas toen Triton tot kort voor de finish de race als het ware din handen had en Njord tóch nog, door een formidabele eindspurt de race en daarmede de Varsity won. Sedert dien heeft de vier van Njord op non-actief gestaan in verband met het feit dat deze vier de helft van de acht vormde en de acht, in voorbereiding voor Henley, niet meer in wedstrijden hier te lande uitkwam. Triton won wat er te winnen was en zal thans zeker alles op alles zetten om revanche te nemen, wat ons geenszins onmogelijk lijkt. De skiffeurs En dan is er de strijd der skiffeurs, de strijd van de titel-houder Neumeier te gen de opkomende jeugd die in Van Mes dag van Cornelis Tromp zijn sterkste vertegehwoordiger heeft. Draayer van Nautilus, die in het vorige seizoen Neu meier al een keer verrast heeft by tie Koninklijke en bij de wedstrijden om de Hollandbeker in dit. seizoen in staat bleek Neumeier het. vuur na aan de schenen te leggen, heeft zich jammer genoeg terug getrokken. Van Mesdag wist na een moordende race de vorige week tq Henley Neumeier met. onzichtbaar verschil te kloppen. Dan is er nog de goed scullende doch nog ongeroutineerde Van den Berg van de Delftse Sport, die zodanige vor- derinen maakte in de training, dat ve len hem tot. een verrassing in staat ach ten. Dat in dit gezelschap Wilbrenninck Volgens geruchten zou Foukje Dillema, op grond van de uitslag van een medische keuring, in het geheel niet meer aan athletiek mogen doen. Dat zou een zware slag voor de Nederlandse sportwereld zijn, want het Friese meisje heeft zich in korte tijd tot een athlete van internationale topklasse ontwikkeld. Wederom beletten smart en angst haar voort te gaan. Hartwig bleef haar aanstaren: nog be greep 'hij niét Men gelooft Gerhard niet? zeide hij. En mijn naam wordt genoemd? Waar om? Met betrekking waartoe? Ik begrijp dit alles niét, Serena. Verklaar je nader. Zij nam zijn handen in de hare, keek hem diep, angstig, smekend aan: Ja, ik moet het je zeggen... wis an ders zou hef. durven? Zij zeggen, dat je met Lydia in een vertrouwelijke relatie hebt gestaan; dat Gerhard jullie samen verraste en dat.... dat je hem toen neer geschoten hebt,! Alles, wat er toen volg de, was comedie, een edelmoedige poging van Gerhard om zijn vrouw te sparen... Nu was het er uit. Hartwig Henter, die bleek was gewor den, stond daar onbeweeglijk, als had h;j een slag op het hoofd gekregen, een Slag, die hem alle denkvermogen ontnam. En toch stormde het in zijn brein. Het was de eerste maal, dat hij iets van die praatjes hoorde, en toch werkte dat woord ais een hand, die een sluier ver scheurde. Dat zei men. En daarom schenen zo velen zijner kennissen in de laatste weken zijn groet niet op te merken. Daarom ook groetten hem zijn ondergeschikten met uiterst koele beleefdheid en verwij derden zij zich wanneer 'het kantoor werd gesloten zo snel, als namen zij de vlucht. Daarom had de typiste zonder aanneme lijke reden haar betrekking opgezegd. Daarom had de werkvrouw die morgen piet schuwe blik gezegd, dat, zij de eerste dagen niet kon komen, omdat haar doch- Hartwig, toen ik bij onze 'komst ver nam, wat er met de heer Holzrnann is gebeurd, werd ik zo ongerust. Hij was immers je vriend, en ik kan mii voor stellen, hoe verschrikkelijk dat alles voor je moet zijn geweest. En toen pa pa mij vertelde, datdat.... Zij kon geen woord meer over de lip pen brengen, maar Hartwig zag ver baasd, dat zij van 't hoofd tot de voe ten beefde, terwijl haar gezichtje, dat juist door de opgaande maan helder be schenen werd, een uitdrukking van angst en wanhoop had aangenomen. Werktuigelijk sloeg hi.l de arm om haar middel, om haar te ondersteunen. Wat is er liefste? Waarom zwijg je plotseling? Ja, Gerhard's treurig einde heeft mij zwaar geschokt, en 't zal lang duren voordat ik van die verschrikkeUi- Maar wat maakt je in die zaak zo ge- ke aandoening enigermate ben bekomen, weldig van streek? Zij verzamelde haar krachten en ant woordde: Ik zal je zeggen, waarvoor ik geko men ben. De mensen, zeggen, je naam wordt overal genoemd, men gelooft niet aan de waarheid van Holzmann's ver klaring, dat een onbekende o,p hem heeft geschoten, men beweert, o, Hartwig, de mensen zijn zo slecht, ik, ik weet wel, dat het niets dan praatjes zijn, maar ik ben zo bang voor je! Vanmiddag kwam papa. die de rechter van instructie Was- mut kent, met het nieuw®, dat, dat ook de overheid op de hoogte is van die praatjes, en dat zij je..,.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 4