Pieters wint wielerkampioenschap over 50 km. voor amateurs Uruguay behaalt het wereld kampioenschap voetbal Nereus slaat de Henley-acht van 's Werelds beste kunstvlieger deed de oude luchtvaartromantiek herleven ALL ABLAZE WINT DE MIJL VAN DUINDIGT k I Spannende kamp met sensationeel slot Neumeyer revancheert in de skif Veel wind en veel strijd op de Braassemermeer Zweefvliegtuig voor de padvinders Door 2-1'. zege over Brazilië Ned. deelnemers aan de Intern. Alpenrit Vliegfestijn in Hilversum Touwtje springen*' van twee Pipertjes MAANDAG 17 JULI 1950 Zaterdag werd in het Stadion te Amsterdam een begin gemaakt met de wedstrijden om de nationale wielerkampioen schappen op de baan. Het voornaamste mumper was de strijd voor amateurs over 50 km. om de titel. Deze werd gewonnen door de Haarlemmer Pieters. Voorts zijn de eerste dag de series achtervolging van profs, de series, herkansingsritten en achtste finales sprint voor profs en voor amateurs verreden. Zondag zouden de wedstrijden worden voortgezet doch wegens regen moesten ze tof hedenavond worden uitgesteld. Vit stekend geslaagd zeïltornooi PAGINA 4 NEDERLAND OP DE EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Nog twee équipes zonder straf- punten NED. ROEIERS IN LUZERN vloeitje* Pü P«| i§g||te^ De eerste 25 K.M. van de amateursrit over 50 K.M. verliepen vrij saai. Wel probeerden steeds weer renners weg te lopen ,maar het grote peloton was op zijn qui vive en liep de uitlopers aldoor weer in. Öp de helft, toen de toeschou wers zich al met een zege in de eind sprint van de grote groep hadden ver zoend er waren plus minus 80 ren ners gestart ging plotseling een groep van acht renners er tussen uit en Ot- tenbros, K.rever, Schotman, Van Bree- nen, Adri Voorting, Pieters, Kleefstra en Koeman waren de dapperen, die het werkelijke gevecht deden ontbranden. In het peloton wilde niemand de uitlopers achterna en toen de kopstukken in de grote groep begrepen, dat het nu ernst werd, was het te laat. De groep van acht liep meer en meer in en met nog 17t4 K.M. voor de boeg hadden zeven renners het peloton gelapt; ;Witteveen had het tempo, dat ver boven de 40 K.M. lag, niet kunnen volgen en was naar het pe loton teruggezakt. Kleefstra kreeg pech, moest van ach terwiel verwisselen, maar profiteerde van de drie ronden vergoeding, die voor een dergelijk euvel werd gegeven, en kon bijblijven. Tien kilometer voor het einde waagde Patsy Willekes nog een kans en toen hij steun kreeg van Kooi man, Piet Peters, Kunst en Plantaz werd de strijd weer geheel open. Dit vijftal wist een halve ronde terug te nemen. 10 Ronden voor het einde werden alle rrnners, die een of meer ronden achter lagen, uit de baan genomen en ging de strijd verder tussen de kopgroep van 7 ipan en de groep van Willekes, die toen nog ongeveer 125 meter achter lag. Met twee sprinters in de gelederen Wille kes en Kooiman kwam het twaalftal tenslotte toch bij elkaar. Pieters, die het gevaar had zien aan komen was toen drie ronden voor het einde ongeveer honderd meter uitgelopen. In de voorste ronde demar reerde Willekes ,maar de jeugdige Haarlemmer was voor hem te ver weg. Echter niet voor Cas Kleefstra, die n fantastische spurt inzette .waarbij hij Kooiman, Prever, Peters, Koeman, Voorting en Kunst meesleepte. Kleef stra deed een achterstand van ruim 80 meter bijna te niet. Bijna, want op de laatste meters kon de vermoeide Pie ters de benodigde kracht uit zijn benen halen om twee lengten voor de aan snellende Kleefstra over de eindstreep te gaan. De grote man van deze wedstrijd was echter de Haarlemmer Adri Voorting. Bij elke uitlooppoging was hij aanwezig en meermalen probeerde hij dit kunst- stukje alleen uit te halen. Hij heeft ge toond van bijzondere klasse te zijn. De uitslag De uitslag werd: 1. Pieters (Haarlem) 1 uur 7 min. ?4 sec; 2. Kleefstra (Amsterdam) op'twee lengten; 3. Kooiman (Den Haag); 4. Kre ver (Duivendrecht)5. Peters (Haar lem); 6. Koeman (Krommenie); 7. Voor ting (Haarlem); 8. Kunst (Amsterdam); 9. Willekes (Amsterdam); 10. Van Bree- nen (Amsterdam); 11. Ottenbros (Alk maar); 12. Plantaz (Eindhoven). V oonvedstrijden De diverse andere wedstrijden hebben geen noemenswaardige verrassingen op geleverd. Bij de series achtervolging voor profs bewezen de twee grote fa vorieten, Schulte en Van Est, dat zij ver boven hun tegenstanders uitsteken. Schulte door 't gemak waarmee hij zijn ritten in de voorwedstrijden en de acht ste finale won. Hij spande zich geen mo ment in en bepaalde zich er slechts toe voor te blijven! In de achtste finale bij voorbeeld had hij bijna Piet de Vries, die tevoren een uitstekende rit van Sijen had gewonnen, ingehaald maar de Bos schenaar stopte toen af en reed de res terende ronden op zijn gemak uit. Van Est had haast hij moest Zaterdagmid dag In Liederkerke rijden en haalde Matena en daarna Van As in, nog voor dat de tien ronden uitgereden waren. Bij de amateerssprinters deden zich ook geen verrassingen voor. Eigenlijk bij de professional-sprinters ook niet, maar Jef van dér Vijver kon de kwart-finales niet. halen en werd door D. Pronk ge wipt. Derksen en Van Vliet hadden, zoals werd verwacht, geen moeite om zich in de kwart-finales te plaatsen. Zij kregen daarbij gezelschap van Bijster, Petérs, Pronk, Lakeman, Remkes en Van Gent, 4ie voor een kleine verrassing zorgde door Faanhof op de streep te kloppen. Stayerskampioenschap De volgende 9 stayers zijn aangewe zen, die Zondag 23 Juli aan de start zul len komen voor het kampioenschap van Nederland voor stayers, te verrijden in één rit van 100 K.M.: Bakker achter de Belg v. d. Bosch, De Best achter De Graaf; Gerrit Boeijen achter Bustraan; Domhof achter Van der Bom; Van Gent achter Bontekoe; Batena achter de Belg Vermandei, Pronk achter Wiersma; Remkes achter de Belg Van de Broeck; Arie Vooren achter Kaeser. Nieuwe gezichten in dit gezelschap zijn Gerrit Boeijen, de vroegere koppelgenoot van Schulte, en Arie Vooren. De zeilwedstrijden op de Braassemer meer zijn uitstekend geslaagd, want er v/as Zaterdagmiddag zowel als op Zon dag voldoende wind, zodat er in alle klassen volop strijd geleverd is. Bij de wedstrijden van Zondag kon den we verschillende uitvallers noteren, die de strijd met de golven hadden ge staakt om averij te voorkomen óf om dat zij een aanvaring hadden gehad met een boei. In de Valkenklasse was de Braasse- mermeerzeiler H. J. Hoogenboom de beste; hij won Zaterdag de race en Zondag bezette hij een vierde en een eerste plaats. Jan Bier zat hem weliswaar dicht op de hielen doch het verschil bedroeg gisteren toch nog tien punten. Mooie strijd is er te zien gegevèn in de Drakenklasse en de Regenboogklas sen. Blickman, Vollebregt en v. d. Berg hebben voor de nodige spanning weten te zorgen. Na een minder goed begin op Zaterdagmiddag herstelde Vollebregt zich Zondag volkomen, zodat hij op overtuigende wijze de eerste plaats be zette. In de Regenboogklasse had Johnnie Hofland gistermiddag de eerste prijs -practised in zijn zak, toen hij de laatste boei van de twee uren lange baan ver keerd rondde. Hij bemerkte zijn vergis sing eerst op, toen zijn schip reeds ver van de boei verwijderd wak en hoewel Hofland toen ten spoedigste omkeerde, was hij reeds zes of'zeven plaatsen ach tergeraakt, welke hij niet meer heeft kunnen inhalen. Door deze fout bezette Cor van Staveren nu de eerste plaats, terwijl Bergshoef de derde en Theunis- sen de vierde voor zijn rekening nam. In de 12 M2. klasse natuurlijk weer Sj. Kraan als eerste, maar Zaterdagmid- Stan Ockers van de Belgische A-ploeg (links), tezamen met de Belg Blomme, die ook tot de eerstaankomenden behoorde, 'met de overwinnaarslach om de lippen, na zijn triomf in de etappe RijsselRouaan. (Exclusieve Jvtaasooae-telefoto). Het bestuur van de Ned. Roeibond be sloot op advies van de heren dr. Marres, ir. Ruempel en Van Wankum de volgen de ploegen af te vaardigen naar de Euro pese kampioenschappen die op 1, 2 en 3 September te Milaan gehouden worden: Acht: (Nereus) J. W. Pennink, boeg, J. "Bonne, J. A. Schlette. J. de Wit, A. D. Wempe, J. L. Beye, H. D. Stiggelbout, W. J. Heijenbroek (slag) en H. Caro (stuurman). Vier met stuurman: (Njord) W. Algie (boeg), G. A. J. van Olden, J. R. van Geuns. G. Dutry van Haeften. (slag) en M. O. Rood (stuurman). Vier zonder stuurm9n: (Trito); C. F. H. Kuntze (boeg), E. Hooghiemstra, A. P Brinkhorst en A. G. de Wit (slag). Dubbel skif: (Willem III); dr. H. van der Meer (boeg), L. Reiding (slag). Of er in de skif een afvaardiging zal Plaats vinden, zal nader beslist worden na een test tussen Neumeier en Van den Berg. Deze afvaardiging heeft enige critiek uitgelokt. Door verhindering van Dutry van Haaften is afvaardiging van Njord's acht bij voorbaat onmogelijk geworden. Maar als Dutry van Haaften verhinderd is in de acht uit te komen, dan kan hij dat evenmin in de vier. En dan verdient een starten van Triton in de gestuurde vier de voorkeur boven een uitkomen van deze Stichtenaren in de stuurman- loze boot. Tenslotte schuilt er een grote onbil lijkheid in thans van Neumeier, die nu twee keer achter elkaar Van den Berg duidelijk klopte onder volkomen ver schillende omstandigheden, te verlangen dat hij dat nu nog eens doen zal. (Van onze Haagse redacteur) dag berekende hij de afstand tussen zijn schip en een aankomende sleep ver keerd, zodat C. van Tóor hem de eerste plaats afsnoepte. E,n Zondagmiddag moest hij de vlag strijken voor A. Vis ser. Niettemin legde hij beslag op de eerste plaats. De Leidenaar J. van Dijtk bleek In de 18 M2. klasse meer concurrentie te heb ben dan wij verwacht hadden, want na twee overwinningen moest hij in de laat ste de eer aan S. v. d. Steeg laten na een tot de finishlijn durende strijd. In de finale van het tornooi om het wereldkampioenschap voetbal heeft Uruguay met 21 gewonnen van Bra zilië en daarmee ongeslagen de titel (de Jules-Rimet-beker) behaald. Voorts zegevierde Zweden met 31 over Spanje. Meer dan 200.000 toeschouwers be volkten de tribunes van het stadion te Rio de Janeiro bij de wedstrijd Brazilië Uruguay. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Brazilië deze wedstrijd zou ver- j, liezen. De doelman van Uruguay Mas- De afdebng LuAtverkenners var ae u k het da,delijk hard te verdu- vereniging ..De Nederlandsche Padvm-1 - ®choten J Ademir en rai, ders" heeft thans, dank zij de samenwer-i J. f l king van verschillende luchtvaart-en pad-maai' "et duurde met lang of ook de vindersinstanties, haar eigen zweefvlieg- voorhoede van Uruguay werd actief en Donderdagavond is de Internationale Alpenrit voor autonpobielen begonnen met de zware étappe van Marseille over 614 km met een grote omweg naar Monte Carlo. Van de 146, équipes die ingeschre ven waren gingen er 100 van start en vaa deze kwamen in de loop van Vrijdag 81 te Monte Carlo aan, van wie 45 zonder strafpunten bleven. Van de 8 Nederlandse teams, die te Marseille waren vertrokken, zijn er 7 te Monte Carlo aangekomen. De uitvaller was dr. Gerlach en zijn vrouw, die op het bergtraject van de Mont Ventoux uit de bocht is geslipt. De Panhard werd zwaar beschadigd. Dr. Gerlach kwam er vrij goed gf; hij had een wonde aan de arm opgelopen en moest naar het ziekenhuis te Garpentras worden overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen en waar zijn echtgenote hem gezelschap houdt. Te Monte Carlo bleek, dat 3 Nederland se équipes zonder strafpunten waren ge arriveerd it.I. het team N. A. Burgerhout met Panhard, het team W. Oosten met Riley en heet team van Gatsonides met Sunbeam Talbot. De équipe Reichmann met Lago Grand Sport was 4 minuten te laat aan de finish gekomen, hetgeen 40 strafpunten kostte. De Mercedes van Verkammenvan Keu len bereikte 52 minuten te laat de finish. Verder hebben de équipes De Pesters met Simca en Vink met Rover het gemiddel de niet gehaald en arriveerde dus te laat aan de controle te Monte Carlo. De tweede étappe, leidde van Monte Carlo over Turijn en Bergamo naar Bor- tina d'Ampezzo, een afstand van 719 km. Wederom waren er verscheidene wagens, die de strijd staakten, zodat er bijna 40 pet uitvallers na de start te Marseille te noteren zijn geweest. Van deze 62 deel nemers bleken er slechts 20 zonder straf-|i punten te zijn. Twee Ned. équipes, het team Burger-' houtSythoff is zonder strafpunten te Cortina aangekomen, evenals de équipe van de heer en mevr. Gatsonides. Voort-s zijn nog twee andere Ned. wa gens aan de finish gearriveerd, namelijk de équipe Reichmann en het team van jhr. De Pester en D. Gast, resp. met 140 en 650 strafpunten. Op de kilometer lance viel W. Oosten met Riley uit wegens een tuig. Het is een tweepersoons toestel van het type Grunau Baby, dat de naam heeft gekregen van „Scout". Zaterdagmiddag is het toestel op Ypen- burg overgedragen aan de Zuid-Holland se Vliegclub, omdat de luchtvoortrekkers van de Padvinders in het verband van deze club hun opleiding tot zweefvlieger zullen ontvangen. 'Bij de plechtigheid van de doop en de overdracht van het toestel waren o.a. aanwezig dr Plesman en an dere luchtvaartautoriteiten. Uit wier be langstel!^ mag worden afgeleid, dat zij het zweefvliegen voer het recruteren van toekomstige piloten van groot belang ach ten. Bij de motorwedstrijden om de grote prijs van Alb; heeft de Britse coureur Graham met A.J.S. zowel in de 350 als in de 500-ce klasse gewonnen en in beide klassen vestigde hij een nieuw ronde- jrecord. Hij won de 350 cc in 52 min. 49.4 sec. voor de 124.614 km, gem. snelheid 141.544 In de 500 cc klasse won Graham in 50 min. 86.4 sec., gem. snelheid 146.776 km vooral rechtsbuiten Chiggia was een voortdurende bedreiging voor zijn te genstanders. Toch bleef de Braziliaanse ploeg sterker maar het wilde niet erg lukken dit maal en meer dan een schot van Ademir, Zezinho en Jair belandde tegen het houtwerk van Maspoli's doel. Overigens beleefde ook Barbosa enige benauwende momenten bij individuele pogingen van Chiggia, maar ook de Uruguezen hadden last van nervositeit en hun schoten waren al evenzeer onbe heerst, zodat de rust met blanke stand inging. Twee minuten na de hervatting brak de hel los. Rechtsbuiten Friaca opende de score voor Brazilië met een prach tig doelpunt na een verbluffend staaltje van individueel spel van Ademir. Het hele stadion was één heksenketel, maar de ploeg van Uruguay liet zich noch door de achterstand, noch door het ge tier en geschreeuw ontmoedigen en fei kwam de voorhoede nu opzetten. Na ruim een kwartier slaagde Schiaffino er gen. Een geweldige strijd om de leiding begon zich nu te ontwikkelen, maar het leek Wel of de Brazilianen hun geest drift hadden verloren en langzamerhand namen de Uruguezen de overhand. Elf minuten voor het einde maakte Chiggia het tweede doelpunt voor Uruguay. Ter hoogte van de middenlijn ontving hij de bal en als een pijl Uit de boog snelde hij, het leder aan zijn voeten, langs de zijlijn naar voren. Eerst passeerde hij linkshalf Bigode, daarna Juvenal. In -het strafschopgebied gekomen loste hij, nog vrjj onverwacht, een scherp schot in de hoek waar Berbosa juist niet stond en Uruguay had de leiding. Brazilië deed nog enkele pogingen om gelijk te maken, maar het elftal van Uruguay sloot nu als een bus en toen het eindsignaal klonk, was Uruguay wereldkampioen. ZwedenS pan je De wedstrijd tussen Zweden en Spanje, welke te Sao Paulo werd gespeeld, be gon met een Spaans overwicht maar na ongeveer tien minuten waren ook de Zweden ingespeeld en langzamerhand namen zij het initiatief. Na een kwar tier kwam Mellberg alleen voor het doel. zijn schot was niet zuiver gericht, maar nu stond linksbuiten Sundgvist klaar om de van doelman Elzaguire terugsprin gende bal onhoudbaar in te schieten. Tien minuten voor rust werd het 20 door Mellberg. Na de hervatting ver sterkten de Zweden hun verdediging, maar bij een van hun schaarse uitvallen werd het 30 door rechtsbinnen Palmer. Ten slotte slaagde Zarra er in de eer voor Spanje te redden (31). De eindstand De eindstand van het tornooi luidt: ges. gew. ge', vrl. pnt. doelp. Uruguay3 2 1 Gisteren op de Amsterdamse Bosbaan vonden de nationale roei- kampioensehappeii plaats, waarin tal van verrassingen geboekt werden. Njord behaalde in het nummer gestuurde vier een over winning in een tijd van internationaal formaat en verbeterde het bestaand baanrecord op een fantastische wijze. De grootste verras sing bracht echter de acht van Nereus, die de Henley-acht van Njord op fraaie wijze zijrj wil oplegde. Ook in de damesnuinmers zagen we zeer- grote successen. De acht van De Hoop behaalde een minimale zege, doch dit nummer was het spannendste van de hele dag drie van de vier ploegen finisehten practische gelijktijdig en de foto moest uitmaken wie deze gigantische strijd gewonnen had. Brazilië. Zweden in de partijen op gelijke voet te bren- Spanje mechanisch defect en ook de équipe van dé heer en mevr. Verkammen—van Keu len had pech met de wagen en moest de strijd staken. Voorts behoorde de Ned. équipe Vink en Lövink tot de pechvogels; zij kwamen twee uur te laat aan en kon den niet meer geklasseerd worden. Enkele Nederlandse ploegen hebben deelgenomen aan intern, roeiwedstrjjden la Luzern. Nereus werd vijfde in de acht seniores en derde in de acht juniores.. De Hoop wonhet nummer aciht met stuurman voor scholieren van 16—18 jaar over 1500 m. in 4.50.6. (Van onze luehtvaartmedewerker). Zaterdag en Zondag is Hilversum ge tuige geweest van een vliegfestijn, dat er zijn mocht. Van heinde en ver was men gekomen om getuige te kunnen zjjn van de staaltjes stunt- en formatievlie- gen, welke door de Nationale Luchtvaart- school en het Commando Luchtvaart Op leidingen ten beste werden gegeven; ter wijl als hoogtepunt de demonstratie van 's werelds beste kunstvlieger, de Frans man Marcel Doret, op het programma stond. Precies om 3 uur startte een escadrille van de Nationale Luchtvaartschool, waarmede het feest een aanvang nam. Nadat ook de majoor-vlieger Be Zwaan van het Commando Luchtvaartopleidin gen te Gilze Rijen had laten zien wat men alzo met de Harvard", de trai ner waarop onze militaire- en verkeers vliegers hun opleiding krijgen kon doen, startte een drietal „Harvards" o. 1 v. kapitein-vlieger De Kort, en gaven met rookbo.mmetjes zowel een horizon taal als een duikbombardement ten beste. Hierna was het nogmaals de beurt aan de Nationale Luchtvaartschool, die met twee „Pipertjes" een nieuw spel letje speelden n.l. touwtje springen met vliegtuigen. In de hitte van de strijd ging het voor een der Pipers een beetje te hard en na de landing zakte het dan ook prompt door zijn l&ndin#see*UL Zo langzamerhand naderde 't hoogte punt; de demonstratie val Marcel Doret. Deeh eerst lieten nog 5 Harvards een staaltje hogescbool-vliegm zien "dat er waarlijk zijn mocht. Ongetwijfeld sprak de looping met zijn zessea achter elkaar, hierbij wel het meest tot de verbeelding. Eindelijk was het dan zo ver en za gen wij de 54-jarige Frafsman met zijn 23 jaar cude Dewoitine pjrasoldekker de lucht in spuiten. Deze man die onder andere reeds 18 wereldrecords verbe terde; tal van hoge onderscheidingen heeft zo is hij reeds 13 jaar Comman deur de la Légion d'Hcnneur deed de oude luchtvaartromaïtiek weer ge heel herleven. Wij k-mnen eigenlijk moeilijk onder woorden brengen wat voor indruk dit vliegen op ons maakte. Laat het echter genoeg rijn u te vertel len, dat het publiek laaide van enthou siasme! Voor liefhebber) herinneren wij er nog even aan dat Doret ook ter ge legenheid van de ILSY die op Ypenburg gehouden wordt, op 27—30 Juli zijn kunnen zal tonen. Formatie vliegen van „Shooting Stars Tot slot van de middag kwamen nog een drietal Meteors, waarbij men weer eens onder de indruk kwam van de enorme snelheid van de hedendaagse straaljager. Zondag werd hun taak overgenomen door een 4-tal ..Sky Blazing Shooting Stars" van de Amerikaanse Luchtmacht o 1. v. capt. Gordon. De staaltjes van formatie vliegen welke deze Amerikanen weggaven grensden aan het ongelooflijke, Wij kunnen he laas niet anders zeggen dan dat de Me- teor-demonstratie var Zaterdag volko men in het niet verzonk bij datgene wat Zondag door de „Shdoting Stars" werd gepresteerd. Adembenemend dat was het! De Nationale Luchtvaartschool, welke tezamen met de Sticjhtse Gooise Aero- club deze demonstraties organiseerde, verdient dan oq'k zeker alle lof. De af werking van het pregramma was zeer vlot, zódat men van het begin tot het •inde geboeid wenk De stromende regen nam tijdens het eerste nummer af en gaandeweg kwam de zon door. Het werd zelfs schitterend weer met prachtig roeiwater een Zuid west briesje blies van schuin achter in de rug van de roeiers. De wedstrijden, die precies op tijd be gonnen, brachten eerst de strijd in de ge stuurde vier tussen Triton en Njord. Bei de oude vieren waren samengesteld als tijdens de Varsity in Mei, welke strijd met gering verschil door N-jord gewonnen werd. Het leek erop dat Triton revanche zou nemen, want na een goede start liep deze ploeg in een hoog tempo uit, na 1000 m. was er al licht tussen de boten. Njord spurtte fel, doch Triton weerstond de Leidenaren en^op de 1500 m had de Stichtse ploeg nog een lengte voorsprong. Voor de tribune echter zette Dutry van Haeften zijn fenomenale eindspurt in en nog gedecideerder dan in Jutphaas liet hij zien over welke reserve hij en zijn man nen beschikken. Triton wist het tempo niet genoeg meer op te voeren zodat Njord deze fantastische race won in 6.48 sec. Triton, volgde op ruim een halve lengte in 6.49V». Njords tijd betekent een nieuw baan record. Het oude record van Nereus (6.57) werd dus door beide ploegen weggevaagd. Beide ploegen hebben hier een internationale tijd gemaakt die slechts overtroffen wordt door die van de Duitse vier in 1937 (6.43'/to) waarbij wij aantekenen dat deze ploeg de felle wind geheel mee had! Hierna volgde de dames dubbel vier over 1000 m waarin de ploeg van Willem III op uitdrukkelijke wijze in 3.46Vs sec de Vliet (3.544/5) achter zich liet. In de twee zonder stuurman was het 4 144 weer Willem III diö de zegepalm naar huis 2 611] voerde. De jonge ploeg van Njord hield 1 411 lenige tijd het tempo goed bij, doch schoot I uiteindelijk te kort en moest met eer. ver schil van 1 Vi lengte de vlag strijken. Tij den: 1. Willem III 7.33, 2. Njord 7.37l/s. De skifnummers Dan vervolgt het programma met de in dividuele kampen, de strijden in de skif. Allereerst de dames. Mej. E. E. van den Burg (De Maas) won onbedreigd in uit stekende vorm van mej. Morelisse van de Amstel met l'-'i lertgte in 4.06V3 tegen de Amsterdamse skiffeuze 4.09V5. Toen kwam de Hjet spanning ver beide race tussen de heren. Het werd in derdaad een zeer spannende krachtme ting waarin Wilbrenninek van 't Spaarne niet goed meekon. De andere drie skif- feurs zorgden echter voor een uitermate boeiende strijd. Aanvankelijk ging de kamp tussen Neumeyer en Van Mesdag, die afwisselend voorlagen. Öp 800 meter had de Willem III-er zijn Henley-rlvaal dan toch van zich afgeschud terwijl Van den Berg op 2 lengten volgde. Toen ech ter spurtte de DDS-er bij en langzaam maar zeker won hij veld. ©p 1250 m inmiddels was Van Mesdag afgezakt ging hij Neumeyer voorhij met prachtige felle halen, technisch knap scullend. Neu meyer viel terug tot op één lengte. Het zag er naar uit dat onze nationale crack een lengte was, bleef hij schitterend vol gen. Op 250 meter voor de finish echter gaf Van den Berg ineens tekenen van ver moeidheid, Neumeyer zag zijn kans en liep bij elke slag zienderogen in. Met een formidabele eindspurt wist de Amster dammer de Delftenaar, die niet meer bij machte was zijn tempo op te voeren, te passeren waarmede hij voor de vierde maal het nationale kampioenschap in de wacht sleepte: 1. Neumeyer (Willem III) 7.34, 2. Van den Berg (DDS) 7.37V5, 3. Van Mesdag (Tromp) 7.49'/is, 4. Wilbrenninek ('t Spaarne) ver. De dames vier werd volgens verwach ting door de goede Spaarne-ploeg gewon nen, dezelfde die te Parijs een fraaie zege behaalde, in 3.51s/s tegen Nautilus, die uitstekend partij gaf, in 3.53. Daarna volgde de twee met stuurman, een strijd die voornamelijk ging tussen Njord en De Laak. Steeds weer nam Njord een voorsprong en evenzo vele malen liep De Laak de achterstand weer in, doch in de 'felle eindspurt van Njord was het ver schil iets te groot, ondanks de geweldige inspanning kon de Laak het niet meer halen. Nereus had van het begin de derde plaats: 1. Njord 8.18,2, 2. De Laak 8.19, 3. Nereus 8.31.8. In de dames dubbel twee startten de 7—5 Ploegen van Willem III met de twee slagen uit de dubbel vier en de Hunze. Willem ui ging al duidelijk gunstiger van start, de Hunze echter wist knap bij te komen doch na 500 meter liep de Wil- lem-lli-pioeg geleidelijk uit om de lei- meer al te staan. Willem III -won in 3.50.8 sec en ver beterde daarmee het baanrecord, 2. De Hunze 3.56. Daarna kwam de vier zonder. Ook al een race, waar met spanning naar uitge- gekeken werd. De ploegen van Njord en Triton (zelfde ploeg als de gestuurde vier) boden elkaar schitterend partij. Willem III raakte in het begin al achter omdat nummer drie van zijn bankje schoot. Op 1000 meter lag Triton al IV* lengte op de jongere editie van Leidenaars voor en deze voorsprong werd voortdu rend uitgebreid. 1. Triton 6.51</5, 2. Njord 6.58J15, 3. Willem III 7.08Vs. De dubbel twee miste elke spanning. Het duo ReidingVan der Meer verraste met prima scullen in mooi tempo. De beide tegenstanders waren zwak) 1. Wil lem III 7.09'/s, 2. Viking—Triton Combi natie, 3. Hoop (beide ver achter). De dames dubbel tweee leverde Willem III de vijfde zege op n.l. in 3.50Vu> op Hunze (3.56). De achten Tenslotte kwamen de achten. Eerst de dames-acht. Dat werd een grandioze tijd waarbij alleen De Vliet een rol speelde en in lengten achter bleef. De overige drie eindigden ongeveer gelijk, zo zeer zelfs dat de jury eerst uitspraak kon doen na raadpleging van eetn foto. Toen vernam men dat de Hoop in 3. 334/u> sec. (een prachtige tijd) gewonnen had met 3 cm voorsprong(I) voor Laak en Spaarne die dead heat waren en voor wie een zelfde tijd was afgedrukt. Tenslotte de oude achten der mannen, de ploegen van Njord, Nereus en Laga. In den beginne ging het gelijk op, doch tegen de helft van de Daan zakte Laga iets af. Tussen Nereus, dat steeds leidde en Njord, dat voortdurend atta queerde ontspon zich een geweldige strijd <hede Amsterdamse studs zowaar wonnen in 6 164/VÓÓr N3°rd ln 6'12J/l° en Laga Een schitterende roeidag was hiermede precies op tijd geëindigd. Advertentie De publieke belangstelling voor «Ie courses op Duindigt was Zaterdagmid dag alleszins bevredigend en wat de draverijen betreft, heeft men kunnen genieten van een spannend verloop van verschillende nummers. Voor de ver rassing van de dag zorgde de pikeur H. C. ten Hagen, die op volkomen regelmatig wijze uit een veld van achttien paarden Levant Express ter overwinning voerde, welke aan de toto beloond werd met 107.90. Wilhelmina-prijs, 2040 m., 9 deel nemers: 1 Ooststar (de Vlieger) 1.32.5; 1.60, 1.10; 2 Oscar Major 1.10, C 4.40; 3 Over Again 1.10, 4 Old Dutch; koppel 6.40 Windsör-prijs, 2100 m„ 18 deelnemers; 1 Levant Express 1.33.9; 107.90, 17.40; 2 Nevada L. z'. w.. 3 Johnny Gregor 2.40, C. 7,4 Lou van Vrèdenhof 17.40; kop pel 8.—. «-*»• «UI. «"«.V HUUVIIBI». geslagen was, doch nadat het verschil ruim Traviata-prijs, ren 1800 m„ 6 deel- ISi&êz&MkEZSi r De vermaarde kunstvlieger Marcel Doret maakt zich gereed om in zijn Hunttoestel te stappen. nemers: L Great Gtrl (r. Dflk) 48 kg. 2-01.4, 15.30, 5.10, 2 Taxiol 60 kg., 6.80 C 3.70, 3 Taragas 59 kg, 4 Tsaitli 62 kg., koppel 49.10. Walpurgis-prijs. 2500 m., IS deelnemers: 1 Loblied A (v. d. Berg) 1.29.4, 4.60, 1.90, 2 Narciso van Zcra 2.60, C 6.60, 3 Olga Pluto 4.60, 4 Nimble s Boy. koppel 5.90. De Mijl van Duindigt, ren 1600 m„ 4 deelnemers: l Au Alblaze (v. Dijk) 54 kg. 1.46.1. 5.30, 2.—, 2 Sir Lucifer 1.50, C 4.30, 3 Etoile du Nord, koppel 10.90; gedisk. krmsing in reohte lijn. x Bon_ heur Perdu (Pex.) 2120 amateurs, 9 n m' Morning Star (Disselkoen) '30' 2 M°ndragon 1.90 C 4.10, 65 inPenceT 2-50' 4 HaPPy Saint' kop- fity fvIOd. ^aiS)kW' W' Springen: 3 Lega" Tal van verrassingen in Alkmaar Openingsprijs, 2040 m., 21 deelnemers: ie serie: 10 deelnemers: 1 Nelly Scott (Leeuwenkamp) 1.40.4; 3.70, 1.90; 2 Nettie L. 3.30, C 12.—, 3 Nanny A 5.20, 4 Ostara; koppel 10.—; 2e serie: 11 deelnemers: 1 Octavia (de Jong), 1.37, 3.90 150' 2 Or de Carindra 1.70, C 9.10, 3 Nac de Major MO, 4 O Mc. Gregor; koppel 19.10; gedtkw. 2 Narcisco II w. springen door stek. Amateurs-prijs, 2040 m. 11 deelnemers: 1 Lietse Mitzi (v. Doorn) 1.32.4, 13 40 2.50, 2 Lepelaars S. 1.50, C 6.10, 3 Larus S 2.50, 4 Lee Axkit, koppel 9.50. Juli-prijs, 2040 m., 22 deelnemers: le serie: 8 deelnemers: 1 Nora Belwin CEnsing) 1.31.3, 3.50. 1.90; 2 Luccie Rohda 5.50, C 15.70, 3 Meerkol S. 2.4 Jóhnny Gregor; koppel 8.90; 2e serie: 14 dr-el- neI?enS:*i 0dylia 2' ]-331. 'Kramer) 5.40, 1.10, 2 Myrtilus 18.20, C 45 40 3 Olga Pluto 2.30, 4 Nero Major; koppel 29.60. Zomer-prijs. 2700 m.. 4 deelnemers: 1 Narciso vani Zora (Wagenaar) 3.90, 1.40, 2 Mc Heny 1.20, C 3.10; koppel 6.70. Korte baan: 700 m. 22 deelnemers: le ??rÓe4n. i nd,a D (Ham) 6.50, 2 Limbus o J i 8-80: 2e serie: 1 Lepelaar L 11-~> 2 My Darling C 2.—; kop pel 8.60, 3e serie: 1 Johannes (van Leeuwen Jr.) 2.10. 2 Allouez C 3.70; Koppel o.4P serie: 1 Gitv Hanover (v. Leeuwen Jr.) l.r?0. 2 Nino Narville C 6.40, Koppel 6.30. Finale: 1 Nanda D. 2 Guy Hanover. 3 Lepelaar S, 4 Johannes (uit geschakeld.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 4