r Illlllll!!! lillli MA A NT)AG 24 JULI 1950 Toen de koning jd. Zaterdag zijn ballingsoord in Zwitserland verliet, nam Z.M. op het vliegveld Cointrin bij Genève afscheid van zijn gemalin, de prinses de Retie. Op de achtergrond ziet men kroonprins Bou dewijn en prinses Josephine Charlotte. De piloten wisten niet welke bestemming het vliegtuig zou hebben. Eerst toen zij in de lucht waren mochten zij een verzegelde enveloppe openen, waarin de plaats -van aankomst was ver meld. V.J sag88883sam De koning, na zijn gelukkige landing Of kat nabij Brussel gelegen vliegveld Kvere, op het punt van vertrek naar hel poleis van koeken. De koning met zijn beide zonen: kroonprins Boudeulfn, hertog van Brabant uiterst links), prins Albert, prins van Luik, koning Leopold inspecteert de peletons van de militaire luchtmacht Ta 7.,15 uur precies verlieten de koning, de beide prinsen en het escorte het vliegveld, om, voorafgegaan tioor motorrijders van de militair politie, te 7.50 uur te La eken te arriveren. Na zijn terugkeer maakte de koning een wandeling in het park van het paleis. Links van Z.M. de kroonprins, Boudewijn, rechts prins Albert, geheel rechts prins Amaury de Merode, grootmaarschalk van het Hof. Koning Leopold, staande op het bordes van zijn paleis te I.aeken, begroet de Belgische royalisten, buiten het hek, die gekomen zijn om hun teruggekeerde souverein toe te juichen. Monument vóór het paleis, gewijd aan de nagedachtenis van van België. Koning Leopold 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 8