LAATSTE BERICHTEN HET KONINKLIJK BEZOEK AAN VLAARDINGEN Weer 2 cricketnederlagen Excelsior I voor Koos Oosterholt ~s 100e wedstrijd eerste klas WOENSDAG 26 JULI 1950 V- PAGINA 2 BEZOLDIGINGSREGELING AMBTENAREN RIJKSBUREAUX Pontificale uitvaart in de St. Bavo R. K. LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK BURGERLIJKE STAND de naam United Artists", die hij eerst had opgegeven, weer. Ook met het sa laris „sprong hij vreemd rond". Eerst wilde hij loo per maand betalen, daarna 200. Omgerekend in dollars maakte hij er 621 van en later 650. Halsoverkop wilde hij de contracten (een Nederlands en een Engels) Dins dagmiddags om 12 uur getekend hebben. Het Zweedse meisje, Uil a Schillauder. gedroeg zich eveneens erg vreemd, was zenuwachtig, erg gesloten en droeg bin nenshuis zowel als buiten een zonnebril. Nadat de moeder van Ulia Maandag en Dinsdag had opgebeld uit Stockholm en aandrong op de terugkeervan haar dochter, bewogen mr Hartong, cjjens echt genote en Ankie van Kooy Ulia mee te gaan naar Rotterdam. Het contract van Ankie was toen al verbroken. „Howard" was intussen steeds eigene aardiger gaan doen. Eenmaal was hij zelf# geheel gekleed tot zijn borst in zee ge lopen. Ulia Schillander had een „break-down" gehad en stemde toe mee te gaan naar Rotterdam. Later kwam „Howard" in zwemkleding het Palacehotel binnenstormen en ging als een razende te keer, toen hij de koffers van Ulia zag staan. Men heeft hem toen op een dwaalspoor weten te brengen. Het Zweedse meisje is bij vrienden ondergebracht en men heeft haar later per vliegtuig naar Stockholm laten ver trekken. Wie de schulden, die „Howard" heeft gemaakt, moet betalen, is niet bekend. Wellicht kan zijn bagage gedeeltelijk als dekking dienen. Voorts heeft de man een cheque van 21.500 Zweedse kronen en naar de directie van het Palacehotel mededeelde is deze gedekt. Het geld is evenwel niet transferabel. I nieuw Op het bedrijf van de heer W. te Den Hp, is een geval van pseudo-vogelpest vastgesteld. Ongeveer 600 kippen zijn in verband daarmee vernietigd. Verleden week waren de dieren ingeënt, maar dit mocht niet baten, omdat de immuniteit pas veertien dagen na de inenting ont staat. zit. Hij bekende in Engeland reeds zeven veroordelingen achteT de rog te hebben wegens vermogensdelicten. Na het aanhouden van „Howard", zocht de Haagse politie contact met Scotland Yard te Londen, waar men mededeelde, dat zich een man, die dezelfde naam Wagner droeg in de gevangenis aldaar verbleef. Nadat Rowson Maandag na ver schillende verhoren vertelde, wie hij eigen lijk was, wist Scotland Yard op haar beurt wederom aan de Haagse politie te vertel len, dat Arthur Howard Rowson door de Engelse politie wordt gezocht wegens een onlangs aan het licht gekomen verval- singsdelxct, waarvan hij verdacht wordt. Rowson zal naar Engeland worden uit geleid. Ten einde de zaak geheel duidelijk te maken laten wij de gehele geschiedenis nog eens de revue passeren. Ankie van Kooy leerde „Michael Ho ward" kennen bij kennissen in Stoeholm na een modeshow, die aldaar was gehou den. „Howard" begon direct over een filmcontract te spreken en noemde zich nu eens „onafhankelijk filmondernemer'', dan weer „manager" en ook „director". Hij beloofde Ankie van Kooy half Juli naar Nederland te komen om een contract met haar te bespreken. Hoe onbetrouwbaar de man is, blijkt uit het feit, dat Ankie daar een twistge sprek bijwoonde tussen „Howard" en naar deze beweerde Zjjn advocaat Later is komen vast te staan, dat dit de advocaat was van een zekere miss Son- ja O'Shea, waarschijnlijk een Ierse, een ander meisje, dat „Howord" ook had geëngageerd. Op advies van deze ad vocaat heeft miss O'Shea toén haar contract verbroken. Ankie heeft daarna (4 Juli) een brief van een Zweedse vriendin ontvangen. Positieve gegevens werden daarin niet vermeld. Wel schreef deze vriendin, dat „Howard wel eens in een onpleizierig zaakje verwikkeld kon zijn". De volgende phase speelded zich af in Brussel. „Howard" stuurde Ankie een telegram met ^ringend verzoek op te bellen. Nadat Ankie hem een brief had geschreven, waarin zij vertelde, dat zij na de modeshow in Noordwijk (14 Juli) met vacantia ging, ontving zij weer een telegram en daarna een brief. Hierin meldde „Howard", dat hij hopeloos in de knoop zat. H ijwas het Palace-hotel in Brussel, waar hij logeerde, 14.000 francs schuldig. Twee duizend dollars, die hij bezeten zou hebben, waren op. Hij deel de tevens mede, dat Ulia Schillauder, een Zweeds meisje ,dat een contract met hem had afgesloten, daar een zware ope ratie had ondergaan. Ook vertelde hij nog in deze brief, die zeer verward was, dat hij „als de dood zo bang was, dat iemand hem zou herkennen". Op Vrijdag 14 Juli was de modeshow ln Noordwijk. Ankie van Kooy kwam hier weer in contact met „Howard", die aanwezig was en dus op een of andere wijze zijn moeilijkheden had opgelost. Maandag daarna werd het contract in het Palacehotel in Scheveningen bespro ken. Ankie had intussen mr. Hartong, die zij reeds kende, verzocht haar be langen te behartigen. Bij de bespreking van het contract deed „Howard" zeer vreemd. Hij was zenuwachtig en wilde geen contract opmaken. Mr. Hartong moest dit maar doen. Bij de omschrijving van zijn positie deed hij erg twijfelachtig. Hij schrapte In Staatsblad K 278 is verschenen een Kon .besluit .waarbij de bezoldigings- en wachtgeldregeling burgerlijke rijksamb tenaren van toepassing wordt verklaard op de ambtenaren, aangesteld bij het Centraal Distributiekantoor, de dienst van de algemeen gemachtigde voor de inbeslaggenomen goederen en de rijksbu- reaux voor handel en nijverheid van het ministerie van Economische Zaken. In het kader van de vacantie-besteding zal vanwege het vacantie-comité op het feestterrein worden opgevoerd „Kaat Mossel", gevolgd door filmvoorstelling. Tot besluit van de -grote feestdag zal des avonds om kwart over elf op de Ju- h&na-brug een groot vuurwerk worden afgestoken. Het feestprogramma Bezoek Z. K. H. Prins Bernhard. 9.58 uur: Aankomst Vjjfsluizen (grens Schie dam—Vlaardingen). 10 uur: Aankomst Verploegh Chasséplein. Kranslegging bij het Verzetsmonument. 10.15 uur: vertrek Verploegh Chasséplein naar de Eerste Ned. Coöperatieve Kunstmestfabriek (E.N.C.K.). Bezoek H. M. Koningin Juliana, 11.30 uur: aankomst Vijfsluizen. Verwelko ming door burgemeester. Route naar de stad over de Schiedamseweg. 11.35 uur: Aankomst bij het Verzetsmonument aan het Verploegh Chasséplein. Route: Schie damseweg, Oude brug, Westhavenplaats, Verbindingsweg, Hoogstraat, Markt, 11.40 uur: Aankomst stadhuis. 11.50 uur Ver trek van stadhuis naar het Monumenten plein (Vissersmonument) waar een krans wordt gelegd. Route: Hoogstraat, Brede Havenstraat, Oude brug, Oosthavenkade, Monumentenplein. 12.04 uur: Vertrek Monumentenplein naar Maasboulevard. Route: Oosthavenkade, Julianabrug, Westihavenkade, Vlaardingse Hoofd. 12.25 uur: Vertrek van het einde van de Maas boulevard bij de zogenaamde Insteekha- ven naar het Handelsgebouw. Route: Veersingel, Parallelweg. 13.00 uur: Lunch, aan te bieden door het gemeente bestuur van Vlaardingen in de grote zaal van het Handelsgebouw. 14.25 uur: Ver trek van het Handelsgebouw naar de Grote Kerk. Route: Parallelweg, P. K. Drossaartstraat, Maassluissedljk, Markt. 14.30 uur: Aanvang van de plechtigheid tot ingebruikstelling van het Oranje carillon. H. M. en Z. K. H. verlaten via de toren het gebouw en begeven zich ver volgens naar de overzijde van de Markt, naar het bordes van het stadhuis, van waaraf tussen 14.45 tot 15.15 uur een défilé zal worden gadegeslagen. 15.15 tot 15.45 uur: Aanbieden thee op het stad huis. H. M. zal een foto-album ter her innering aan de inwijding van ihet caril lon worden aangeboden, eenzelfde album zal aan H. K. H. Prinses Wilhelmina worden toegezonden. 15.45 uur: Vertrek van het stadhuis ln de richting van Schiedam. Route: Hoogstraat, Kortedijk, Voorstraat, Anth. Knottenbeltsingel, Plein 1940, Oranjepark, Hoflaan, Hof singel, Hogelaan, Emmaplein, Schiedam seweg. Heel het Dekenaat Haarlem heeft Maandag en Dinsdag zijn oprecht mede leven betuigq bij het plotseling afster ven van de alom zeer geziene Proost van het Haarlemse Kathedrale Kapittel mgr. P. Filmry. Op beide dagen defileerden gedurende vele uren overdag en des avonds ongetelde duizenden voorbij het opgebaarde lichaam, dat gehuld was in de sobere bruine pij van de Derde Orde van de H Franciscus. Zowel tijdens het Rozenkransgebed op Maandagavond als tijdens de plechtige Metten van gisteren avond was de basiliek van St. Bavo get- heel gevuld met een dichte menigte ge lovigen. De Metten werden gezongen met pontificale assistentie van Z. D. H. Mgr. Ammerlaan Vicaris-Generaal van het bis dom Haarlem. Van de z.g. „mannen- toren" van de kathedraal woei drie da gen lag de driekleur half-stok. In de wederom geheel gevulde basiliek had hedenmorgen na de Lauden de pon tificale uitvaartdienst plaats. De H. Mis van Requiem werd opgedragen dorr Z. H. Exc. Mgr. Huibers met assistentie van de kapelaans P. Bottelier en H. Koop man. Troon diakens waren deken Kok uit Delft en deken Kuilman uit Haarlem. Presbyterassistens was mgr. Ammerlaan terwijl secretaris Solleveld van het bis dom Haarlem ceremoniarius was. Het volledige kathedraal kapittel en talrijke geestelijken uit het bisdom hadden plaatsgenomen in het hoogkoor Tijdens de Mis hield de Hoogeerw of- ficlaal van het bisdom, mgr. v. Trigt de predicatle, waarin hij woorden ven her denking en afscheid sprak. Na de absoute werd het stoffelijk overschot in plech tige processie door de bisschop en het kathedraal kapittel uitgeleide gedaan onder het zingen.van hft In Paradisum, In de stoet naar het kerkhof St. Barbara in Haarlem-Noord liepen de jeugorgani- saties van de parochie voorop en het kathedraal kapittel reed mede in de stoet met familie en civiele autoriteiten. Op hel kerkhof werd de absoute Verricht door deken Kuilman. De R. K. Leeszaal en Bibliotheek zal gesloten zijn van 31 Juli tot 22 Aug. GEBOREN: Machiel z. van M. Poot en T. Bergijk Cornelia d. van W. van Dijken en M. J. van Holten.—- Catharina W. d. van H. de Gids en C. W. van Maa- nen Johannes A. D. z. van J. W. H. Maissan en M. J. P. V. d. Water Péter G. M. z. v. F. H. W. Wuts en E. C. M. Hermans. Het door de beeldhouwer G. van Brandwijk in brons vervaardigde beeld, voorstellende een visser, die zijn net binnenhaalt, dat 29 Juli a.s. te Vlaardingen zal ivorden onthuld ter nagedachtenis van de in de oorlog 19141918 omgekomen vissers. EXCELSIOR OP DE VIERDAAGSE De heer F. Nicolaas, leider van de wan delclub R.K. Gymnastiekvereniging Ex celsior, berichtte ons vanmorgen, dat de groep zonder uitvallers de eerste dag heeft volgemarcheerd. Het was prachtig wandelweer en een schitterend parcours. geraakt, maar het wicket bleef staan, j Op 26 viel het eerste wicket, toen Bous- quet door l.b.w. uitging op het bowlen van Dries. Spoedig hierop nam de zelfde bowler het wicket van Herklotz. Hij scoorde slechts 18 runs, waarmede Excelsior wel heel goedkoop afkwam! Een jammerlijk gemiste vang in de slips gaf Boelhouwer de gelegenheid om 34 runs te scoren alvorens hij door Brounts gevangen werd. Captain Hoenderop zette Bakker juist op tijd aan. In no time veranderde de score van 61 voor 3 in 77 voor 8. Het bleek voor de H.B.S.-batsmen wel erg moeilijk om zich op de slowbowler Bakker te beheersen en de gegeven kan sen werden dan ook dankbaar geaccep teerd. Vooral de vang van Westerholt aan de boundary, welke een einde maakte aan de innings van v. d. Vegt dient te worden gememoreerd. Dellow de vroegere H.D.V.S.-trainër en Scholten (de bezinger van Koos Ooster- holt) gaven zich echter niet gewonnen! Tal van goede slagen voerden het H.B.S.-totaal snel op. Eerst op 124 viel het wicket van Scholten. (16). Spoedig daarop maakte Hoenderop met een zeer goede vang een einde aan het leven van Dellow. Hij slaagde er in om een uiterst nuttige 39 aan het H.B.S.-totaal toe te voegen. Het H.B.S.-totaal werd uiteindelijk 148. De bowlingcijfers van Excelsior waren: J. Oosterholt 2—41. J. Dries 4—39, F. Bakkér 426. Nu was het de beurt aan Excelsior. Reerds in de eerste bal van de wedstrijd werd Lakwijk door Dellow verrast. Lak- wijk dacht, dat Dellow nog steeds de slowbowler was, maar voordat zijn bat aan de grond was, werd hij reeds door Dellow gecleand. Ook Antoon Oosterholt maakte het niet lang. J. Oosterholt en F. Bakker wisten tenminste enigszins verandering in de stand te brengen. Toen Oosterholt l.b.w. ging op het bow len van v. d. Vegt liet ook van Huet zich niet onbetuigd en scoorde in snel tempo 18 runs. Dries deed het heel voorzichtig aan. Samen met Middendorp op de mat voer den zij de score zeer langzaam op, totdat Middendorp door van Vliet werd gebow- led. Dries werd spoedig hierna door een luid appeal van H.B.S. voor caught achter het wicket uitgegeven. Ge Oosterholt scoorde nog 11 runs maar toen was het met dé Excelsiorlnnings ge daan. Het Excelsior-totaal werd ten slotte 82. De bowlingcijfers van H.B.S. waren R. Dellow 426, A. v. d. Vegt 537, M. van Vliet 1—10! D4691AO VOO* SCHttÜAM f OMilKtKt* 72e Jaargang No. 21295 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd ln het gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven 71. SchWdam, telefoon 67387. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V. De Courant De Maasbode, Rotterdam. Abonnementsprijs 4.30 per kwartaal. 1.45 per maand, 0.85 per week. Advertentte-pnis op gewone kolombreedte i 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte f 0.30 per millimeter hoogte. Contract tarieven tegen gereduceerde prils verkrijgbaar bij de administratie of bij de erkende advertentie-bureaux. Kampioenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50 ct. Elk woord meer 3 ct. Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend bil vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen. Directeur: J. Kutjpers. Hoofdredacteur: Leo J. M. Hazelzet

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 2