Na de Broersveld nog 'n andere weekmarkt Jeugdtentoonstellingen BRIL NODIG? O.B.K. en Rietbouwers tonen kwaliteit van „eigen teelt" Wethouder v. Bochove zinspeelt erop met 16000 verkochte plaatsen Op het feestpark 160 kinderen genoten gisteren heel bijzonder Uitslaande brand in de Kethelstraat maassluis r. Florania Auto-, Motor- en Solexrit VAN DER AREND Succes van Deense reis herhaald Posities schepen met troepen, repatriërenden en emigranten Ahoy-hal: boks-arena Brandweer voorkwam catastrophe - u P J®» VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1950 PAGINA '2 EEN JAARLIJKSE TRADITIE VOORTGEZET 1 OPGELET 500ste en 1000ste bezoeker gepasseerd NIEUWE TOESTELLEN IN HET PASSAGETHEATER MAASBODE-WAGEN BESCHADIGD HOOGSTRAAT 91 OOK VOOR ZIEKENFONDSLEDEN NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Luc van Dam tegen Jannilli op 19 September CONCERT PLANTAGE BURGERLIJKE STAND vlughandige kok». .Sii'y>PW*1&i,30C ::|i§ trim -MUM Schiedam heeft zijn weekmarkt. En als wij de woorden van wethouder mr. P. v. Bochove goed begrepen hebben, is het de bedoeling, dat er elders in de stad nog een bij zal komen. Want vanmorgen om tien voor half tien knipte de wethouder van de Haven dienst, waaronder de markt ressorteert, het lint, dat ter hoogte van de Passage de doorigang versperde aan de beide uit einden door. Voor hij deze officiële handeling ver richtte, had mr. v. Bochove de aanwezige huisvrouwen gewaarschuwd om vooral goed uit te kijken, de hand niet te snel haar de portemonnaie te brengen en met evenveel overleg te werk te gaan als hij, Hierna deed hij de mededeling, dat hij door zjjn eigen wijze van doorknippen het lint hoopte te behouden om het dienst te kunnen laten doen in een ander deel van de stad voor de opening van een tweede markt. In zijn openingstoespraak memoreerde wethouder v. Bochove nog even kort de gang van zaken. De komst van de week markt was geen overhaast besluit, maar een beslissing, die genomen was met Hol landse, ja met Schiedamse voorzichtig heid. Er was echter gebleken,, dat er on der het kopende publiek behoefte aan deze markt bestond, zodat van de zijde van de huisvrouwen was aangedrongen op vestiging, In Middenstandskringen was een kentering gekomen, vooral bij de be stuurd eren. Spr. wenste in het bijzonder de heer Harreman geluk, want hij was het, die het initiatief nam. Het gemeen tebestuur is dan ook blij, dat het een weg heeft gevonden om in samenwerking met hem tot een bevredigende oplossing te komen. Ook prees hij het snelle werk van 't driemanschap Dekker-Kloese'man- v. d. Graaf, de eerste hoofd van de Ge meente Reiniging, de tweede Hoofdin specteur van Politie en de derde waarne mend Gemeente-secretaris voor het be studeren van de toestanden in andere plaatsen, waardoor in Schiedam deskun dig te werk kon worden gegaan. Dat er ook bil de kooplieden wel verwachtingen *tjn van wat Schiedam betreft, bewijst het aantal van 403 inschrijvingen, dat binnenkwam, terwijl er maar 102 staan plaatsen zijn. 25% kan dus geholpen ge holpen worden. Er was veel belangstel ling van de gljde van Schiedamse inge- setenen. Van de 49, die inschreven, wer den er 17 geholpen, hetgeen 35% is. Spr. hoopte, dat de heer v. Hoogdalem, die on verwachts tot marktmeester was gebom bardeerd aan de in hem gestelde ver wachtingen zou beantwoorden en dat hi1 het gezag en de tact zou bezitten om de goede geest in de markt te behouden. Spr. wenste kopenden en verkopenden goede zaken. Voor mr. v. Bochove had nog 't woord gevoerd mevr. De Boer. die namens het Centraal Vrouwen Comité het Gemeen tebestuur bedankte voor het feit. dat het advies van de huisvrouwen was ge vraagd. Het ztjn deze vooral, die de komst van de weekmarkt op zo hoge prijs stellen. De secr. van de Centrale vereniging voor Markt-, Straat- en Rivierhandel, de heer v. d. Hove, had als eerste het woord gevoerd. De marktlieden zijn blij met de opening van deze markt, vooral, omdat het verzoek tot vestiging niet is uitge gaan van henzelf, maar van de burgerij. Hij stelde er prijs op te verklaren, dat de algemene ervaring met de markten is, dat de gevestigde handeldrijvende mid denstand er niet door geschaall wordt. Waar mensen zijn, daar ontstaat nering. Een goede samenwerking met alle be trokkenen, vooral met de gemeentelijke overheid, achtte spr. mogelijk en hij zag geen moeilijkheid zo groot of zij zou wel door onderling overleg uit de weg te ruimen zijn. Na de opening maakte het gezelschap een rondwandeling over de markt, die Advertentig Morgenmiddag om 3 uur gaan er in Neder land bij de gezamenlijke 134 BATA-filialen weer 7000 ballonnetjes de lucht in. Tal van deze ballonnen voeren een paar gratis schoenen als prijs met zich mede, waarvan ook U er een paar kunt vinden. intussen reeds druk bezocht werd door de bevolking. Deze was wel lange tijd achter de afzettingshekken gehouden, zodat zij in de Broersveld tot aan de Hoogstraat stond, maar toen het officiële deel eenmaal voorbij was. trok iedereen langs de kramen. Oe opening werd bijgewoond door leden van de Gemeenteraad, door mr. Post en wethouder Sabel, door afgevaardigden van de Schiedamse Middenstandscentrale, door een afvaardiging van de Centr. Ver eniging van Markt-, Straat- en Rivier- handel, door de Directeur van het Markt wezen in Rotterdam, de heer J. P. Bruul en door de heren M. v. d. Kuyl uit Vlaar- dingen, namen het hoofd van het Haven en Marktwezen, de heer Schaap. De vreugde over de opening van de weekmarkt is algemeen genoeg. Ten minste bij de toeschouwers dank zij de goede stemming van wethouder Mr. v. Bochove. Als de Schiedamse Gemeenschap ergens eer mee heeft ingelegd, dan is het met de jeugdvoorstellingen, die in het Pas sagetheater, in het Verenigingslokaal en op het Doelenplein gegeven zijn. In totaal hebben meer dan 16.000 plaatsen jeugdige toeschouwers geborgen, een schitterend resultaat. Tijdens de afgelopen twee dagen kwam eerste het Nederlands Jeugdtoneel van Rob Geeraerdts en Rie Beljer om ons het sprookje van „Roosmarijntje en de Sneeuwkoningin" te laten zien. In deze voorstelling had de leiding van het Jeugd toneel der traditie getrouw gezorgd voor een rijke montage van het stuk met kle ding, decors en belichting, die de kinde ren in verrukking brachten. Het wil ons voorkomen, dat de intrige van 't sprookje zelf voör de kinderen aan de wat „tam- me" kant was, zodat het voor hen aan actie enigszins heeft ontbroken. Natuur lijk wr»-en er ook de dansjes en de liedjes, die er een prettig geheel van maakten. Gisteren, op de laatste dag van de va- cantie, wuren er vier variéte-voorstellin- gen_ met buitengewoon goede artisten, lesiré Loran had grote moeite met ztin ondeugende sprekendepop, maar wat hem wat hem moeite gaf, bezorgde de kinderen juist de grootste pret. Crochet goochelde tot eierkoeken toe en „Ome Piet" Walton reed op zijn lachende fiet sen, natuurlijk onnavolgbaar muzikaal geïllustreerd door Joop Walvis aan het orgel. De kinderen mochten proberen op het fietspaard te rijden, maar geen van hen lukte dat. Tenslotte was er Fantasio, die als clown voor 'n stukje muziek zorgde o.a. op de prachtige „fietsaphoon" en Zamlid, die uit elk stukje van een fiets muziek haalde. Nu alle voorstellingen zijn afgelopen, mag het werk van de dames van het Centraal Vrouwencomité wel geprezen worden, omdat zij, tijdens de voorstellin gen voor zulk een uitstekend toezicht zorgden. Achter het toneel zijn het Hannes Vis ser en zijp staf geweest, die gezorgd heb ben voor een vlot verloop. En dat wil wel Iets zeggen, omdat 's avonds de décors voor Joncker Frans weer moesten staan. Jeugdzwemdag met 200 deelnemers Voor de Jeugd Zwemdag, die Zater dagmiddag om 3 uur in het herenzwem bad aan de West Frankenïandsedij'k wordt gehouden onder auspiciën van SZC SRB en zwemclub WF, hebben zich reeds bijna 200 jongens en meis jes aangemeld. De aanmelding kan nog geschieden bjj het personeel der beide gemeentelijke zweminrichtingen tot Za terdagmorgen 12 uur. De Jeugd Zwem dag zal worden besloten met een water- polowedstrijd en de af te leggen proe ven zullen worden afgewisseld door red dend zwemmen, te demonstreren door Leden van de SlRlB. Kinderoptocht vertrekt om drie uur De kinder-sprookjesoptocht vertrekt Zaterdag niet om 4 uur van de Juliana- laan, maar om 3 uur van de Ary Prins laan. Dit moest gedaan worden, omdat de snelheid van deze stoet kleiner is dan die van de bedrijfsoptocht. Deze vertrekt om 4 uur van de Admiraal de Ruyier- weg. Er nemen ruim 70 bedrijfswagens aan deel. Voor bejaarden speciaal plaatsje Voor de Ouden van Dagen en de ge- brekkigen is er Zaterdagmiddag op het podium op de Broersvest een plaats ge reserveerd, waarop zij het langstrekken van de stoet van kinderen en bedrijfs auto's goed kunnen zien. Tfjdens het wachten zal Gusto's Muziekvereniging de tijd korten. Beierse Kapel in Ziekenhuis De Beierse Kapel Erika van het Ste delijk Muziekcorps heeft gisterenavond in het Gem. Ziekenhuis gemusiceerd voor de patiënten, zodat deze ook nog met de feestvreugde hebben ingestemd. Luchtvaarttentoonstelling Vanavond wordt op de luchtvaartten- toonstelling de 2000e bezoeker verwacht. Geen St. Caecilia De R. K. Mannenzangvereniging St. Caecilia zal vanavond, in verband met de Vacantieweek geen repetitie hebben. In „Het vrolijke rad" hebben de kinderen de grootste schik om de twee boksers, die elkaar met vurige blikken trachten te peilen om verrassende stoten te kunnen uitvoeren, maar ook Luc van Dam zou op zo'n draaiend rad een raar figuur maken en dus was het niet te verwonderen, dat de zaak brulde om die krijgshaftige mislukkingen. Wat hebben ze genoten, de kinderen van het Hervormde Weesbuis, van het Kath. Weeshuis en van het St. Jozefhuis, toen zij gisterenmiddag na de variété-voorstelling in het Passagetheater naar de kermis zijn geweest. De Schiedamse Gemeenschap had plezier van dit initiatief, dat dank zij de medewerking van de heren Hortensius en Vermolen zo'n succes is geworden. En als wij deze twee heren noemen, dan vergeten wij niet, dat ook ver scheidene andere attractiehouders van de kermis hun inrichtingen wagen wijd en hartelijk openstelden voor de ongeveer 160 kinderen, die van half 4 tot half 6 plezier gemaakt hebben. De 500ste bezoeker van de Florania was de heer G. Koekoek van de Juliana- laan in Oversohie. Hem werd, namens de firma Bertels, een vloertapijt geoffreerd. Gisterenavond is de 1000ste bezoeker gepasseerd. Het was de heer H. J. Vester, die dit vanavond tijdens de bijzondere hulde nog wel zal bemerken. Nadat enige weken geleden de oude geluidsinstallatie van het Passagetheater door 'n nieuwe vervangen is, zijn nu ook de oude Ernemann-projectoren vervan gen door zo goed als nieuwe Philips F P 7-apparaten. Tocen gisterenmiddag de wagen van de Maasbode met kranten op weg was naar Kethel en juist de Damlaan pas seerde, brak daar juist een van de tuien van een heistelling. De belasting werd hierdoor voor de andere tui te zwaar, zo dat ook deze het begaf. De palen kwamen op het dak van de auto terecht. De be stuurder bleef ongedeerd. Het bleef bij een gat in de auto. Zaterdagmiddag zullen van half dre uu af tot een uur of 8 n de Rembrandt- laan de motoren ronken. Tussen twee en zes uur zullen daar auto's, motoren en solex-fietsen binnenkomen uit alle de len van het land en waarschijnlijk ook uit België en Frankrijk motorvoertuigen, die deelnemen aan de sterrit, welke de Motorclub Schiedam onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap en het Va- cantiecomité 1950 organiseert. Reeds heb ben zich meer dan honderd motorvoer tuigen voor deze sterrit opgegeven en dit aantal zal nog groter worden, omdat de Inschrijving ervoor nog Zaterdag van 12 uur af open staat in de Snackbar van het Palace Hotel te Noordwijk aan Zee. tot een uur of vier toe. De deelnemers aan de sterrit moeten ten minste een stempel halen en hebben daa-voor ge legenheid in Moerdijk, Utrecht. Zand- voort, Noordwijk a. Zee, Den Haag en Hoek van Holland. Van half drie aftot ongeveer vier uur toe zullen de auto's en motoren starten in de Rembrandlaan, die deelnemen aan de Kust-puzzlerit- Dez.e komen tussen 6 en 8 uur in de Rembrandtlaan terug. Kun nen de deelnemers aan de sterrit van drie richtingen uit. n.l. vanaf Overschie. Rotterdam en Hoek van Holland naar de Rembrandtlaan komen, waar de eindeon- tröle is in het Corner House, de deelne mers aan de Kustrit starten in de Rem brandlaan richting Vlaardingerdijk en moeten dan links om de dijk volgen in de richting Vlaardingen. Zij komen tus sen 6 en 8 uur terug vanuit Kethel. over de Vlaardingerdijk. Voor deze kustrit zijn reeds 75 motorfietsen en 25 auto's in geschreven en dit aantal zal ook nog groter worden, aangezien de in schrijving Ir. het Corner House nog open staat Za terdag van I tot 4 uur. Om ongeveer tien uur zullen de uit slagen ln het Corner House bekend wor den gemaakt tijdens het Motorrijdersbal. Dan zullen ook de prijzen worden uitge reikt. Ook dit motor-evenement belooft inte ressant te worden en het gaat uit boven een stedelijke gebeurtenissen omdat er inschrijvingen zijn binnengekomen uit alle delen van het land, o.m. uit Heerenveen. Adverten"e Zo ziet de Broersveld er uit sinds vanmorgen. De kraampjes staan naar de huizen gekeerd, waardoor er knuslooppad ontstaat een „En dit alles voor 35 cent", zei gisteravond een opgetogen dame tot haar man, toen zij juist geestdriftig had geklapt voor het optreden van de „Rietbouwers" onder leiding van Boer Krelis en van de dansgroep in Nationaal costuum van O. B. K. Er zullen er velen zijn geweest, die deze Donderdagavond een der beste hebben gevonden van de vele goede, die in de Broersvest-feestzaal gegeven werden. Vooral, omdat hier eigen krachten uit de burgerij aan de dans en aan de toon waren. Nu kunnen wij iets begrijpen van het enthousiasme, waarmee O. B. K. in Denemarken en Zweden is begroet; van de bijval die tienduizenden Zweden over de hoofden van deze prachtige Schiedamse groep ontlaadden in het stadion van Malmoe, toen de Hollandse dansen werden uitgevoerd. Het was allemaal zo klein begonnen Het begon voor de allerkleinsten van het St. Jozefhuis met het eten van een portie poffertjes in de kraam. Het was voor verscheidene andere groepen zelfs nog moeilijk om tussen het bezoek aan de auto-baan, de zweefmolen, de cake walk of de Karimata door tijd te vinden om zich hieraan te goed te doen. In de Lach-studio verzamelde zich de rest van de kinderen, voor zij uitzwier ven over het feestterrein. Direct hadden zij het vrolijk rad bezet. Zij werden hier in dichterlijke stijl toegesproken door Ome Nico, die een rijmknobbel heeft. Toen aan alle leiders en leidsters de kaartjes voor de diverse attracties waren OAOBIAD VOOR SCHHOAM N OMStRCKtM 72ste Jaargang No. 21326 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd ln bet gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven 71, Schiedam. telefoon 67387. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V De Courant De Maasbode, Botterdam Abonnementsprijs 4 30 per kwartaal. 145 per maand 0 35 per week. Advertentie-pril» op gewone Kolombreedte t 0 15 pel millimeter hoogte Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte u30 per millimeter boogie Contract tarieven tegen gereduceerde prijs verkrijgbaar bu de administratie of bd de erkende advertentle-bureaux Kampioenen kleine advertentlëntot 2U woorden 50 ct. EIK woord meer 3 ct. Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor bet Advertentie-wezen. Directeur: J. Kuljpers. Hoofdredacteur: Leo J. M. Hazelzet. uitgedeeld, konden de groepen op eigen gelegenheid uitzoeken, welke vreugde voor hen zou zijn weggelegd. Er waren er niet zo heel veel, die met de Karimata naar tientallen meters bo ven het feestterrein gedraaid wilden worden. De collectieve moed van de kin deren van het St. Jozefhuis was hier nog het grootst en geen enkele keer hebben wij dit monstrueuze rad zo vol zien zit ten. Je moet er ook echt aan wennen om, happend naar lucht, meegenomen te worden „ins blaue henein". De zweefmolen stond kaart-loos open en draaide met voor de kinderen goede snelheid Voor de jongens was natuurlijk de grootste attractie de autobaan met benzinewagentjes. Zij kwamen aan tijd om eens goed uit te rijden niets te kort, want de heer Vermolen, die zelf bij de stoplichten zat, liet flinke lange ritten maken. Alle groepen zijn ook met de Raket naar de maan geweest; de kleinen en de groten hebben van de Kindersport van Kunkel genoten en geen bezoek aan dit feestpark zou volledig zijn zonder een rit op de grote witte schimmels of in de schuitjes van de draaimolen. Een beetje sneller dan de draaimolen gingen de rondvliedende autootjes van de baan van-v. d. Veen; sneller nog dan de vlieg tuigen van de Caroussel van v. d. Krogt. In de „Tête queu" konden de grootsten hun lusten op het touw en de rondslin gerende wagens botvieren. Alten waren op en top tevreden, teen zij voor het afscheid nog eenmaal het vrolijk rad bezochten, waar hoeraatjes werden uitgebracht op de organisatoren en tot slot een bokswedstrijd werd ge- ensceneerd, die onbeslist eindigde, om dat geen van de beide pugilisten erin slaagde op het draaiend rad staande te blijven. Met zijn allen zijn de kinderen toen naar huis teruggekeerd, maar niet dan na bij de kraam van Stuvé iets gehaald ln de poffertjeskraam was het de hele middag druk door de kinderen nogheebensn'degeneugten'v^n d^midd^te de weeshuizen, die hun buikjes te goed deden aan het baksel van in de mandenmakerij van Bokhorst op de Korte Haven. Een winter slechts heeft de groep geoefend, maar het juiste bloea danste hier in de aderen van de verte genwoordigers van muzikaal Schiedam en daarom kon in zo'n korte tijd een perfectie worden bereikt, die alleen tot stand komt in bezieling en goede geest. Maar laten wij de avond nogmaals aan ons ia ten voorbij-trekken, zoals zij in werkelijkheid was. Want niet de „Rietbouwers", maar „O.B,K." opende het programma, dat onder leiding stond van onderkapelmees ter M. J. Kars, omdat de heer Feltse'- ziek is. Nog helemaal in de sfeer van de Deense reis begon het beste van de Schiedamse dilettanten orkesten met de Kopenhager Mars van Axel Frederik- sen. Onmiddellijk viel reeds de volheid van het geluid en de prachtige verdeling der partijen op. Ook het tweede nummer hield nog de herinnering aan Denemar ken vast. ..Danske Teener", een potpour ri van Deense Volksmelodieën, verza meld door Hans J. Larsen liet ons ken nis maken met muziek, die ons niet vreemd ligt. Hierna kwamen bekendere nummers als de „Gold und Silberwals" van Léhar, de Donder en Bliksem van Strauss, „Op de Perzische markt" van Ketielbey, en de marsen „Great Little Army" en „Co lonel Bogey on Parade". De bezoekers van de avond van de Marinierskapel zullen verscheidene zelfde nummers en arangementen hebben herkend en een vergelijking viel heus niet ongunstig ui'. Om half 10 klonken van de kant van het oude distributiekantoor de tonen van een boerenkapel. Ja. daar kwamen ze aan, de Rietbouwers met Boer Krelis voorop en daarachter de prachtig ge- costumeerde groep boeren en boerinnen, van Volendam en van de Zeeuwse eilan den. Na de opmars, die vaak overstemd werd door het applaus van de toeschou wers, stelde de groep zich voor, al dan send de camillon. Verder hebben we nog gezien: „De Zeeuwse rij", de Almelose Kermis", „De Driekusman", „Riepe, rie- pe gerste" en tot slot „De peerden- sprong". Er werd gedanst op begeleiding van een accordeon. De Rietbouweis zelf lieten ons prima arrangementen voor zo'n kleine bezet- De „Cameronia" passeerde 1 September Gibraltar en wordt 5 Sept. te Amsterdam verwacht. De „Cheshire" vertrekt vermoedelijk ik Sept. van Djakarta naar Amsterdam, alwaar 9 October verwacht. De ..Chltral" vertrekt vermoedelijk 1" van Djakarta en wordt 13 Oct. te Amster dam verwacht. De „Fairsea" arriveerde 31 Aug. van Mel bourne te Djakarta De ..Goya" wordt'24 Sept. van Djakarta te Amsterdam verwacht. De „Hellenic Prince" vertrekt vermoede lijk 10 Oct. van Djakarta en wordt 5 No- vember te Amsterdam verwacht. De „Ranchi" wordt Sept. van Djakarta te Amsterdam verwacht. ting horen van ,De haas en de egel". „Silberklokken" en „Circus Renz". „Wullem", de heer W. Straatmans, be speelde hierbij de tubaphone en deed dit met al de bravour, die deze stukken vereisten, Van „Chris" was er een mooie clarinet solo „Lang, lang ist herr". Het is geen wonder, dat de aanwezigen de groep tegen half U eigenlijk niet wil den laten gaan. Maar anderen, die zeker genoten had den, stonden te popelen om zelf aan het dansen te gaan. Voor de laatste keer tijdens deze Vacantieweek zorgde Jan Hoffmann met zijn amusements- en dans- orkest voor dit feest en hij vond het nie' voldoende om op het podium te blijven. Hij trok met de hele zaak. trom voorop over de Broersvest en door het Broers veld om een polonaise te maken, De beide Gerto's hadden de lachers weer op hun hand tijdens hun muzikale grappen en toen het 12 uur was, voelden velen er nog niet veel voor thuis al op te zoeken. De Europose Boks Unie zal de we<j_ strijd tussen Luc van Dam en de Italiaan se mlddemtewicht-kampioen Fernando Jannilli als doml-finale erkennèn voor het middengewieht-kampioensehap van Euro pa. De wedstrijd zal over 12 ronden gaan en de EBU zal hiervoor een internatio nale scheidsrechter aanwijzen. Naar alle waarschijnlijkheid zal de ontmoeting plaats vinden op Dinsdag 19 September a s. des avonds om 20 uur in de Ahoy'-hal te Rotierdam. Deze hal zal door tribunes z0, W0J^en Ingericht, dat er plaats voor ruim 8000 bezoekers zal zjjn. te geven,door de R.K. Harmoniever. „St Radboud Kethel op Zondag 3 Sept. Het programma luidt; 1 Machine gun Guards, mars, E. Marechal; 2 Con Amore. ouverture, S. P. v. Leeuwen; 3 Door de velden,-door de bossen, fantasie, H Vil- leüte; 4 Feesthymne, Carl. Friedeman; 5 Fraternité, ouverture, D. Snoeck; 6 La Dame de Frefle, ouverture. L. Langlois: 7 Robert Diable, fantasie, o. Fisfils- 8 Colonel Bogey, mars, Kenneth. Advertentie GEBOREN: Christina d. v. A. M. Film en M. C. Meijers; Johannes z. v. L. v. o Brugge en N. van Leeuwen; Pieternelia J d. v H. A. Onstenk en M. E. Meerburg Irene d. v. C. Grundel en G de Jonge. OVERLEDEN: F. van Wijnen, 59 j.; M Haniff 32 j. ONDERTROUWD: D. M. A. Kans 40 1 en M. C. Mansscn 30 j.; G. J. de Koning 25 j. en N. Kr.es; 21 J., J. Ph. Mooser 2ó j. en M. C. Heikoop 23 j q Rama]jer 36 j. en M. Kok 30 j., W. Roelofs 29 j. en E. van Asten 261 j.; P. van Vooren 28 j en A G. Eikelenboom 29 j GETROUWD: S. v d. Hoek 24 j. en A. E. Combrmk 23 j.; J. Muller 28 j. en E. Voogd 30 j.; J J. Middelweerd 27 j. en A. C. Gokke 29 j.; H Slavenburg 51 j. en J. G. Tulp 44 j.; C. Veltman 49 j. en N. G. Kreuek 23I j.; J p. Leyen 25 j. en J. C. Hendriks 22 j.; J. j v d Hoeven 24 j. ®P j-l L. van Eijk 24 j. en C' WljkiU?,1,zen li L. H. Nooijen 24 j. en C. yan Dijk 20 j.; H. Tiesema 57 j. en J M. Evenblij 52 j.; C. Heijster 26 j. en A. C. van Dijke 23 j. van de binnen bracht WAARSCHUWING Alvorens reparatiewerkzaamheden aan uurwerken enz. op te dragen aan de horlogemaker F. Szikzai, wonende alhier aan de Zuidvliet 43, wordt in overwe ging gegeven zich om inlichtingen ee vervoegen aan het bureau van Politie, Markt U. Vanmorgen om half 6 ontdekte de heer Kooy van de Noordvestsingel brand in het Algemeen Zakken Bedrijf aan de Kethel straat. Hij stelde zich onmiddellijk in verbinding met de heer Buckers, een ar beider van de melkfabriek „De Land bouw", die juist een praatje maakte mei een agent van politie. In allerijl werd de brandweer gewaarschuwd, die niet aar zelde met groot materiaal vier wa gens uit te rukkqn. Dit was geen over dreven gebaar, want dit zakkenbedrijf ligt in een van de oudste delen van da stad, volkomen ingebouwd tussen bedrij ven. die op zich fakkels worden, als ei een vuurtje wordt bij gehouden. Het Pak huis zelf is een oude mouterij. Ernaast is aan de ene zijde een woonhuis, erachter een opslagplaats voor oud-papier, een op slagplaats voor hout, een garage met een auto erin en aan de andere zijde de tim mermanswinkel van de firma Kuijpers. Onder leiding van de onder-comraan- dant, de heer C. v. Oortmerssen werd met 12 stralen water gegeven, zodat xnen spoe- dig het vuur had ingesloten en de bedrei ging voor de omliggende percelen had opgeheven. Wel sloeg de vlam nog door het dak, maar de brandweer was de toe stand toen al zo meester, dat er geen con sequenties voor de belendingen meer aan verbonden waren. Even voor 7 uur kon de hoofdmacht inrukken, een kleine groep achterlatend voor de nablussing. De twee zolders van het pnkhu's waren totaal uitgebrand. Omtrent d: oorzaaK van de brand weet men no-g n e.i. De woning naast het getroffen pand is bij wijze van voorzorg ontmiddellijk ont ruimd. de meubelen zijn ondergebracht in het pand van de coöperatie der D.E.S. °^,,de schade dóór verzekering gedekt worax, kon vanmorgen nog niet worden nagegaan, omdat de eigenaar, de heer J Buijtenhek, bij aankomst op het ter rein van de brand een zenuwtoeval kreeg en naar het ziekenhuis vervoerd moest worden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 2