Modepraatj De man, die Hollywood en de film achtenswaardig maakte HOE BESTEL IK MIJN PATROON? ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1950 PAGINA 4 mcamera WILL HAYS EN ZIJN FAMEUZE CODE Bud Abbott. Carbovit beschermt leven en gezondheid AFWISSING VAN RAUW MET GEKOOKT FRUIT Advertentie. door rheumatiek, spit, Ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.83, f 2.08 en f 7.94. De herfst met zijn kille dagen is al vroeg begonnen, en daarom beginnen wij ook maar vroeg aan de na- jaars- en winterkleding. Op de nieuwe stoffen behoeven we niet te wachten, er is reeds volop In alle moderne tinten te koop. Ook wat de modellen betreft, weten wij zo'n beetje wat Parijs brengt. Het nieuwste snufje voor jongeda mes is zo'n aardige lange blouse als nevenstaand model. Het blousje valt tot op de heup en is van onderen gegarneerd,met een omslag. Het apart ingezette vestje met leuke kraag en de manchet, zijn alle van dezelfde stof gehouden. Het rokje is van achteren glad, en vóór aan beide zijden met een plooi. Bijzonder aardig staat het ook als men de rok en garnering van geruit neemt en het blousje van effen stof. Ook van eordfluweel geeft het een aardig effect, maar dan kan men het rokje beter glad houden, omdat in fluweel geen plooien gestreken kunnen worden. Dit patroon is verkrijgbaar in maat 38, 42 en 46 0.73. Benodigde stof 1.80 tot 2 meter van 130 c.m breed. was een diep ontroerende geschiedenis van een onbekende Amerikaanse komiek die, vele jaren geleden, hier en daar in kleine theaters optrad. Thans is hij bij Costello in persoonlijke dienst. Om zijn vijftig dollars per week te verdienen, moet hij zijn baas laten lachen. En dat doet hij, volgens Mr. Castello, met grap jes als het spuiten met water, het gooien met roomtaarten enz. enz. Abbott en Costello beweren, dat ze zo'n „geestelijke stimulans" nodig heb ben om hen voor hun films in de ver eiste vrolijke stemming te houden- De zakelijke sfeer in de filmstudio's is niet genchikt voor komieken. Hollywood is overigens de plaats, waar de best betaalde komieken wonen. Maar een journalist, die bij hen op zoek ging naar een gijede grap, kreeg de volgende antwoorden: Jimmy Durante: „Ik weet 'r wel een raillioen, maar Ik kan er nu net niet op komen". Danny Thomas: „Ik kan m'n grappen niet zo maar op commando verzinnen". Jack Benny; „Je kent me. Ik ben de man, die lollig is zonder iets te zeggen, hebben ze me verteld". Bob Hope: „Dat kan je beter vragen aan de man, die mijn moppen schrijft. Hé, Barney, zeg eens wat leuks". En Barney: „De dingen, die ik schrijf, zijn niet lollig. Bob maakt, dat ze leuk lijken". Maar hier is toch een voorbeeld van Bob Hope's humor op een liefdadigheids- uitvoering, waar hü als conferencier op trad; „Bing Crosby kan tot zijn spijt van avond niet komen. Hij heeft een lelijk ongeluk gehad; hij is van zijn portefeuille afgevallen" De Nederlandse film „Dood Water" van Gerard Hutten, die op de Biennale te Venetië in 1934 werd bekroond, «al op nieuw in een serie „Klassieken der Film kunst" worden vertoond in Duitsland» Oostenrijk, Frankrijk eh ook in een aan tal theaters in Amerika. Een Engelse filmmaatschappij heeft van de organisatie voor het Marshall-plan op dracht gekregen om zes korte films te maken over de herleving van West- Europa sinds de aarlog. Eén van deze films zal zijn gewijd aan problemen, die varband houden met da wederopbouw en de bouwnijverheid in WestrEuropa en daarbij is, in letterlijke zin, een belangrijke rol toegekend aan het Bouwcentrum in Rotterdam, els inter nationaal Instituut voor voorlichting en documentatie. Tegen een achtergrond van In dit gebouw ondergebrachte collecties materiaal is daar een internationale diseussie over bouwproblemen vpor de film opgenomen. Voorts heeft daf camera in Nederland^alrtjke tastbare bewijzen Welke film zal dit jaar voor de Britse koninklijke familie worden vertoond? Heden ten dage is een bezoek aan de bioscoop een bijna even achtenswaardige manier om de tijd te passeren als een wandeling met vrouw en kinderen naar het park. En in Hollywood, nog steeds 's werelds filmhoofdstad is de bevolking afgezien van een geruchtmakende mis stap nu en dan bijna even achtens waardig ais de bevolking van, bijvoor beeld, Delft of Gouda. Maar dat is niet altijd zo geweest. Na de eerste wereldoorlog verliep er vrij wel geen Zondag zonder een ware zond vloed van predikaties, waarin de ban vloek over Hollywood en zijn product werd uitgesproken. Bijna iedere dag, vooral in Amerika drukten de kranten op haar voorpagina's de ontstellende bij zonderheden af van weer een nieuwe „orgie" in Hollywood en on de binnen- pagina's vonnisten de hoofdredacteuren dit moderne Sodom wegens het bederf van de jeugd en de moraal der volken. Tegenwoordig worden er films ver toond met titels als „De Beste Jaren van van Ons Leven", „De Goede Aarde", ..Joan of Are", „Het Lied van Bernadet- te", „Met heiig geweld" en „The Bells of St. Mary's" om er slechts enkele voor de vuist weg te noemen. Op het hoogte punt van de maatschappelijke aardbe ving, die men gevoeglijk het „Tijdperk van de Jazz" zou kunnen noemen, luidden die titels engszns anders: „Liegende Lippen", ,.A Shocking Night", „Rood- gloiende Romantiek", Als mannen verge ten", „Verworpen Vrouwen" en „De veer tiende Mimiaar". Plak aan de APRESZUPE van een briefkaart naast en behalve de FRAN KEERZEGEL het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en zendt deze aan: ATELIER CROON - BEATRIJSSTRAAT 4 - ROTTERPAM Schrijf aan de andere zijde, duidelijk, naam - adres - woonplaats - nummer (staat onder de afbeelding) en maat van het gewenste model. Plak nooit meer dan f 1.— op een briefkaart, want wat meer geplakt wordt is waardeloos. De patronen kunnen ook per giro worden besteld en betaald, n.l. op giro nummer 7 12 9 1 eveneens ten name van Atelier Croon te Rotterdam. Advertentie bij voedselvergiftiging en allerlei msag- op ingewanelbezwaren, alsmede diarthee, misselijkheid, opgeblazen gevoel enz- Carbovit is volkomen onschadelijke absorbtie- kool in dragée-vorm, zodat de mond bij het innemen ervan met zwart wordt. Veilig altijd Catbovjt in huia te hebben- Safety fitst. Flacon 1 _gIo:_^Doos_40 ct. Perencompóte met rozijnen en gember 8 handpei'en, 1Q0 gr. rozijnen, 2 nootjes gember en iets gemberstroop, suiker naar smaak, een weinig eitroensap, aardappel meel, 4 a S dl. (pbm. 3 kopjes) water. De peren schillen, in vieren snijden ep van de klokhuizen ontdoen- De vruchten in het water met suiker naar smaak ko ken tot ze doorschijnend zijn geworden. Het vocht binden met aangemengd aard appelmeel. Een weinig citroensap aan de eompóte toevoegen. De rozijntjes opwel len in een beetje water, de gember klein snijden. Rozijnen, gember en gem berstroop bij de peren voegen- De com pete koud laten werden en opdienen, Appel-nagavlct VU van: Vsliter melk, 28 gr- (2\i eet lepel) custardpoeder, 35 gr- (SU eetlepel) suiker, iets zout. Voor de vulling; 100 gr. (bijna 1 kopje) suikér, 1 grote appel, 3 beschuiten, een klontje boter of marga rine- De melk met iets «out aan de kook Het is eigenlijk nog overbodig om ap pelen en peren (het zgn. harde fruit) m ons land aan te prijzen EU mogen zich gelukkig reeds eeuwen Jang in een grote populariteit verheugen. Niet alleen om de smaak is het goed om dit fruit te gebruiken zo opgemerkt nuttigen we daarmede tevens een belangrijke hoe veelheid vitamine» en mineralen (kalk, fosfor, Ijzer en koper). Men wil het rauwe fruit achter ook wel eens afwisselen met een gekookt na gerecht. Daarom geven wü hierbij een aantal recepten voor appel- en peren- gerechten, welke iedere huisvrouw eens in haar menu kan verwerken. De recepten zijn voor 4 perionen. A ppelmoespudding 500 gr. meesappelen 3 dl. water. 40 gr, (4 eetlepels) custardpoeder, 100 gr. (bijna 1 kopje suiker. De appelen schillen, van klokhuizen ontdoen en tot moes koken met 3 dl. water. Het custardpoeder aanmengen met de rest van het- water. Het moes hiermee binden en ev#n doorkoken. De suiker van het vuur aftoevoegen en d« pulling overdoen in een. met koud water omgespoelde; puddingvorm- De koude pudding geven met vanille* vla of yoghurt- Griesmeelpop met peren H liter melk, 3» gr. (4H eetlepel) griesmeel, 30 gr. eetlepels) suiker, 800 gr peren, nog suiker neer smaak. 2H dl,'water, aardappelmeel, citroensap. De melk aan«de kook brengen- De sui ker en het griesmeel vermengen en m de kokende melk strooien. De pap door koken tot ze gaar is. De peren schillen, in vieren snijden en de klokhuizen ver* wijderen. De peren in het water met wat suiker (afhankelijk met de zoetheid der peren) koken tot ze doorschijnend zijn geworden, Het vocht binden met een weinig met water aangelengd aardap- pelmeel. Iets citroensap toevoegen. BIJ het opdienen de griesrneeipsp (warm of koud) in eerj schaal overdoen en de peren met het vocht over de paP pch^ppen* en Lou Costello, die er een privè'inappentapper op nahouden, om in de juiste stemming te blijven. van de na-oorlogse bouwactiviteit in Nederland gefilmd, waarbij men de route heeft gevolgd van de zesdaagse standaard- tour, die het Bouwcentrum ten behoeve van buitenlandse bouwdeskundigen orga niseert. Een en ander zal voor gezaghebbende deskundigen en andere belangstellenden in vele West-Europese landen alsook in de Verenigde Staten een waardevolle in druk geven van de bouwactiviteit in Nederland en van het veelzijdige werk van het Rotterdamse Bouwcentrum. De trieste terugtocht van Napoleon s troepen door de Russische sneeuwvelden zoals dr. Wieringas diorama het uitbeeldt. Tinnen soldaatjes EINDE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 4