Senaat accepteert afschaffing Ondernemin gsbelastin g Peel-gcmeente lost bevolkings probleem op Zomeren sterk in industriële sfeer Studiecommissie voor beëindiging Franse schoolstrijd VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1950 Het mineraal water door de natuur met uitzon derlijke hoedanig heden begunstigd. Altijd aanbevolen. Overal verkrijgbaar. Tweede deel: Heiligheid van liet priesterlijk dienstwerk Advertentie riële industrialisatienota, die er op wees dat de arbeiders niet graag gaan werken in den vreemde, terwijl arbeid in grotere industriële centra voor c}e werkman uit het landelijke milieu bovendien grote gevaren meebrengt. Op deze wijze hoopt men ook mede t.e werken aan het behoud van de gezon de Brabantse volkskracht. Op voorstel van de minister van onder wijs heeft de Franse ministerraad de leden aangewezen voor een commissie, die wordt belast met dc bestudering van het probleem der bijzondere en openbare scholen. Tot voorzitter is benoemd de oud minister president Paul Boncour; vice- voorzitters zijn de vermaarde katholieke filosofie-historicus Etienne Gilson en André Siegfried, beiden van de Acadé mie Francaise. Alle richtingen zijn overi gens in de commissie vertegenwoordigd. Een goed teken is verder de aanstelling tot leden van Mgr. Blanchet, rector van het „Instituut Catholique" en van Roger Millot, president van Bax Romana tMIIC). Het Landelijk Verbond van Onderwij zers heeft zich nu reeds tegen de instel ling van deze commissie uitgespro ken, uit vrees, dat het laicistisch karak ter van de scholen zal worden aangetast. Bij K.B. is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaar den kapitein-ter-zee voor de technische dienst H. Embroek. Voorts is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden luitenant-ter-zee voor vak diensten der 2de klasse C. H. J. van Pap- pelendam. H opalong Cassidy, de afgod van mil- lioencn Ainerikaantjes, met een zijner bewonderaars. Bij hem verge leken verzinkt Buffalo Bill in het niet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 3