PANN Duel van Spanning, doch twee... defensies matig spel in Brabantse derby VAN T HOOFT OP SCHOT D.H.C. is nu voorlopig zonder concurrentie Spartaan weer aan de kop maar O.D.S. duikelde Hillegersberg haalde Naaldwijk in en Excelsior '20 was paraat Dolend door de donkere nacht Kromme krabbels N.A. C.—B. V. V. AKKERTJES J r fcit Matig spel tussen ex-kampioenen Maurits en Limburgia <5 p or t-S patten i m Rotterdams trio haalde EBOH omlaag Chelsea won weer VFC en ONA deelden, BEC verloor leeft maar half! K-N.A.C.-HERFSTTOCHT V. Honden janken aan de IJssel.— slaapt MAANDAG 6 NOVEMBER 1950 PAGTNAJS NEDERLAND WON TURN- INTERLANl) v.o.c helpen direct door MARTIN W. DVYZINGS. ALPHEN, Zaterdagochtend* De nacht was guur en grauw en druilerig en vol afgrijselijke geheimen. De felle, bijtende wind joeg de wolken laag over het wijde land en in het dichte gordijn van mat warrelende motregen, dat de be klemmende, starre stilte gevangen hield en waar achter men het gulzig kolkende water van de IJssel, donker en dreigend, slechts vermoeden kon, tastten machteloos de gele lichtbundels uit Daatje's trouwe koplampen in het donker. „Er is," zei koppig de kaartlezer, „geen misverstand mogelijk. Wij bevinden ons 2.8 kan. Oost-Noordoost van het achtenswaardige dorp Brommen en volgens de ons ten dienste staande gegevens bestaat er alhier een overzet-veer van een te goeder naam en faam bekend staand veerman; en zo men in het midder nachtelijk duister veer noch veerman ontwaren mocht, zo luide men naar oud gebruik slechts de bel De veerman breeuwde schor: „Hou je D.S.O. EN D.R.L. RUKTEN OP NAAR DE KOP 7-i ATTENTIE VOOK UITSLAGE^ X.J RESERVEKLASSEN K.N.V.B. ZATERDAGVOETBAL BREDA, Zondag Drie minuten vóór scheidsrechter Karei van der Meer (persoonlijk) de Brabantse derby N.A.C.B.V.V. ten einde floot en de vele, vele duizenden wederzijdse supporters die men met zóveel ijver rond het N.A.C.-veld op elkaar gestapeld had, dat, bijvoorbeeld, het nemen van een corner temidden van de belangstellende toeschouwers nogal wat moeilijkheden opleverde, zich al prepareerden om de veldslag-met-de- cllebogen die bij deze enorme drukte na afloop onvermijdelijk volgen moest, schoot Stempher, de Bossche midvoor, nog eenmaal scherp en ge vaarlijk op het Bredase doel. De bal gierde recht en zuiver naar een der doelhocken, en heel even hielden de duizenden, die het zeven-en-tachtig minuten lang zonder één doelpunt hadden moeten doen, de adem in. Doch opnieuw, voor de zoveelste maal, dook Kools, de N.A.C.-doelman die vandaag zijn club van een nederlaag redde, vinnig en grijpvast naar de hal, kwam hij zegevierend te voorschijn uit een opgewonden kluwen van Bossche en Bredase spelers en mepte hij zijn doelschop triomfantelijk naar voren: het was gebeurd! Een gehavend N.A.C. zonder Kees Rijvers en met in totaal drie invallers! had stand gehouden tegen het gevreesde B.V.V. En met de 00 op het score-bord was men in het Bredase kamp méér dan tevreden Langenberg na, 'n beetje verloren in een stug BW-offensief; en als BW deze wed strijd had willen winnen, dan kreeg de Bossche voorhoede daartoe juist in deze eerste twintig minuten de kans. Zij deed kennelijk haar best, maar zij ontdekte al gauw, dat Kools vandaag zijn topvorm onder de doellat etaleerde en voor zo ver Zenuwen Wegentig minuten zonder doelpunten' Een wedstrijd zonder erg veel sfeer. Een helemaal niet harde en zeer sportieve match tussen twee ploegen die maar niet in hun eigen spel konden komen: zo was deze derby. Het was alsof Rijvers' afwe zigheid de soms zo dartele NAC-voorhoe- d« onzeker en timide had gemaakt. Het was alsof de sfeer rond deze wedstrijd nooit hoog genoeg opliep om de eens zo knappe Bossche-voetbalmachine volkomen ®p toeren te laten komen. Er waren rao- tnenten in deze wedstrijd waarin men van weerszijden kennelijk nog meer moeite had met zijn zenuwen dan met de tegen stander en de derby was nog geen minuut cud of de NAC-aanhang had al zo'n moment beleefd. Er was een bliksem- aanval van de NAC- oorhoede en vóór Krijgh, de Bossche stopperspil die van daag samen met Kool» het beste voet bal van de middag vertoonde, er iets tegen kon doen, stond de NAC-midvoor Langenberg voor een juweel van een kans. Helaas: hij trapte in de grond inplaats van sm,rp<, tegen de bal; en dat was voorlopig het zwaar gemist.,, enige opmerkelijke wat men van de lam gelegde Bredase voorhoede te bezichtigen kreeg. Want ook de NAC-aanvalslinie ging, op een eenzame zij desondanks wel eens dicht bij een doelpunt kwam, sukkelde ook zij met de zenuwen. Zélfs toen, na 10 min. Bouw meester zo onhandig op zijn doelman terugspeelde, dat Stempher de bal nog achterhaalde en Kools, van dichtbij, prak tisch al geslagen was, maaide de Bossche midvoor de bal nog langs het Bredase heiligdom doel; en zélfs toen rechtsbuiten Van Beurden, die voor rust nog niet deeld» in de onder de wederzijdse voorwaartsen algeheel heersende malaise, tien minuter later eindelijk Kools gepasseerd was. vond zijn schot een tragisch einde op de bovenlat. Wat NAC daar defensief tegenover stelde was een nuttig, doch lang niet groots stukje voetbal, en wat de Bredase ploeg daarnaast aan aanvalskracht nog opbracht, werd practisch steeds een prooi voor de knap werkende Krijgh en zijn secondant Huybrechts. En mocht al een enkel maal. zoals vlak voor de rust, een listige voor zet van Lussemberg enige paniek stichten in de Bossche verdediging, dan ging ook deze kans verloren doordat de gebroeders Bruininkx verbouwereerd over de bal heentrapten. Geen voorhoeden Het BVV-offensief verliep in de tweede helft, 't Bossche spel had weinig meer van het soms briljante teamwork, dat de BVV- ers de laatste jaren herhaaldelijk hebben vertoond en er kwam een moment in deze wedstrijd waarin NAC tevreden met een gelijk spel terecht nog de mogelijkheid van een overwinning zag. Dat was na ruim een half uur in de tweede helft, toen Stempher, na uitstekend veldwerk, vlak voor het Bredase doel zijn hoofd maar weer eens verloren had en hij de bal reclit in de handen van een dankbare Kools deponeerde. Dat was nadat, aan de over kant, midvoor Langenberg met een keurige voorzet van zijn linksbuiten Bruininkx De voetballers van de Staatsmijnen Hendrik en Maurits, die elkaar, nog maar enkele maanden geleden, op hetzelfde veld ontmoetten in de strüd om het landskampioenschap Limburgia schoot toen vier keer raak en Maurits drie keer stonden nu voor de taak al voet ballend te proberen Ietwat uit het he vige gedrang omde laatste plaats te geraken. En deze keer Heten de man nen uit de nieuwe mijnstreek, die met de stand 22 de thee genuttigd hadden, de landskampioenen met 21 in Bruns- sum achter. Tijdens zwemwedstrijden te Eindhoven sloeg Jüannie Termeulen op de 100 m. vrije slag Marie Louise Vaessen in 1 min. 8.8 sec. Greetje Gaillard won de 100 m. rug in 1.16.5. Voor de hoofdklasse schaken hoekte men gisteren de volgende Uitslagen: V.V.G.A.Weenink 6'A—3'6; A£-SG-— H.S.G. 4—4; D.D. 2—De Pion SU—3%; MiddelburgH. Chr. S.V. 37," A..S.C.— Max Euwe 55; De DomStaunton 3—7; Eindh. 2Spangen 46; Philips Kra lingen 37; V-A.S.—Philidor 54. Te Heerlen won Lataster (A.V.O.N.) het Zuid-Nederlandse veldloopkampioenschap in 32 min. 43 sec. Slept (P.S.V.) deed er slechts een seconde langer over. Argentinië behaald te Buenos Aires het wereldkampioenschap baskett-ball, ge volgd door de Ver. Staten en Chili, tiet Franse team bezette als eerste Europese équipe de 6e plaats H. de Ruyter (een jongere broer van Kees De Ruyter) won te Den Haag hei Nederl. kampioenschap 2e kl. driebanden en promoveerde meteen naar de le k Icssc. Stoffelen( Breda) en Koenders (Utrecht) bezetten de volgende plaatsen. De technische commissie voor de Ronde van Nederland-1951 is loans samenges' Zij'bestaat uit dhrn. Noordeloos en Van Steenbergen (Amsterdam) en dhr. Van Ierlandt (Tilburg). P. Limburgia. dat startte met 10 spelers die het landskampioenschap naar de mijnstreek haalden, schoot tekort in alles, waarin een ploeg te kort kan schie ten. Het verband tussen de linies was roek en van het verrassende element en van de zo zeer gevreesde stootkracht der voorhoede, was niets te bespeuren. De eerste operaties hadden eigenlijk niets te betekenen; ze waren slechts som bere voortekenen voor diegenen die ge komen waren om een goede wedstrijd te zien. De gebroeders Cox, Bruist en Cobben begonnen met enkele bezoeken in de sector van doelman Mol, waar Wilms, Muyris en Van Muiken de pri mitieve pogingen echter zonder veel moeite konden verijdelen. Mol stompte de bal uit de hoek, toen De Graaf een loeier weggaf; en toen haalde Maurits uit voor een eerste slag. Linksbuiten Ploem plaatste de bal hoog voor het doel van Jacobs, waar Delbressine in eens hard inschoot. Net iets te hoog! Intussen moet het Van 't Hooft, Nelissen en Kleijntjens al spoedig duidelijk zijn geworden, dat Van Huizen, J. van Lü beck en Van Velzen, de anders zo be trouwbare helpers van Jacobs, niet be paald in een denderend goede vorm staken De doelpunten Tot doelpunten kwamen de te trage, elkaar niet voldoende begrijpende cn slecht schietende voorwaartsen niet. De drie hoekschoppen, die Limburgia mocht nemen, werden nooit veroorzaakt tn voor Mol erg gevaarlijke ogenblikken Na 31 minuten liep Kleijntjens, bij een Maurits-aanval over links door de Lim- burgia-defensie en Jacobs was een ge slagen man, o—1. Twee minuten later was het 11 toen Bruist van wel 40 meter inschoot toen Mol te ver was uitgelopen. De strijd om de leiding, die toen losbrak, leek inte ressant te worden. We noteerden ten minste enkele spannende momenten, waarin Mol de hulp van het houtwerk nodig had en kreeg! Door een fout van Van Lübeck en een handigheidje van Van 't Hooft, kreeg Nelissen de kans om 12 te scoren. Hü gebruikte die kans ook! Nelis van Lübeck, die voor Frits Cox was ingevallen, schoot even later hard langs de goede kant van de paal, 22. Het tweede bedrijf Leo Cox was bij Limburgia vervangen door Eggels stónd qua voetbal op een nog veel lager peil dan de eerste vijf en veertig minu ten. Weshalve wij hierover zeer kort kunnen zijn. Limburgia bracht het in deze periode tot 8 hoekschoppen (Mau rits 0), maar de Geleense voetballers kwamen door hun middenvoor, Van 't Hooft, nog twee keer tot een verblij dend wapenfeit. Door ernstige dekkingsfouten van de Limburgia-verdedigers kreeg de Maurits- stormram, na een kwartier en tien mi nuten voor het einde, een kans en het was beide malen raak, 24. KRIJGH opnieuw een der besten precies hetzelfde had gedaan. Dat was, tenslotte, nadat Van Overbeeck een lis tige pass die een koel en nuchter schot vroeg, vergeefs beantwoord had met een dolle knal die ergens hoog in de tribunes achter het Bredase doel belandde. Toen, nadat met dit alles de BW- voorhoede haar kruitvoorraad kennelijk al voor een groot deel verschoten had, produceerde NAC enige gevaarlijke uit vallen met de gebruikelijke hoekschoppen- oogst en één ver, hard en goed schot van Langenberg dat Saris die in 't Bossche doel een opmerkelijk rustige Zondagmid dag had nog een hoop moeite bezorgde. Daar bleef het dan bij. De 00 op het score-bord hing er nog toen de duizenden toeschouwers voor de uitgangen door de mangel-der-massa moesten teneinde de bewoonde wereld weer te bereiken. De 00 hing er 'n beetje beschuldigend.... In Kunstmin te Dordrecht werd Zon dag de turn-la-ndenwedstrijd Nederland België gehouden. Er was vrij veel belangstelling en de wedstrijden hadden een vlot verloop. Aanvankelijk nam België na de vrije oefeningen en bet paardsprimgen de leiding doch Nederland wist met paand- voltigeren en yingen in te lopen en met brug en rek een voorsprong te behalen van lO'/z punt. Het totaalklassement luidt; Nederland 579.9 pnt., België 569.4 pnt. De totaalresultaten van de Neder landse turners individueel waren: Hoo- gers 90.2 pnt., Groeneveld 88.6 pnt., Meynen 85-6 pnt., Spoelstra 89.8 pnt., Volkers 96.1 pnt., Linde 99.4 pnt., Van Galen 93.3 pnt., Boot 103.7 pnt. De beste persoonlijke prestaties in elk onderdeel waren: Nederland: Vrije oefening: Boot 18.5 pnt., paard- springen: Boot 10 pnt.; paardvo-ltige* Boot 18,5 pnt.; ringen: Boot 18.5 pnt.; Brug: Boot 19.4 pnt.; rek: Linde 19.2 punten- DHC heeft in 2A inderdaad ?ijn achtste overwinning in successie weten te be halen, ditmaal ten koste van RFC, dat zijn aspiraties nu voorlopig wel kan opbergen, zonder concurrentie als de Delftenaren nu zijn; nog één zege en DHC sluit de eerste competitiehelft zonder een enkel verliespunt af, voorwaar een fraaie prestatie! Excelsior volgt nu DHC het naast, d.w.z. dan altijd nog op 5 punten; de Rotterdammers rekenden op radicale wijze af met HVV, dat een concurrent scheen te worden maar nu weer op be scheidener plan is terug gebracht. Een opmerkelijk grote overwinning van DFC in de uitbeurt tegen het toch vooral op eigen grond sterke UVS. En verder een slechte dag voor debutant HOV, die zelf klop kreeg van staartgenoot Leerdam, terwijl bovendien VUC zo gelukkig was om op Fortuna twee kostbare punten buit te maken, zodat HOV nu gans eenzaat" op de onderste plaats zit. 2e KLASSE A. 8—IS D.F.C. 8—7 8—11 V.U.C8—7 8—9 Leerdam 7—5 78 Fortuna 85 8—7 H.O.V8—8 D.H.C. Excelsior R.F.C. H.V.V. U.V.S. Trevor Ford ,de niéuwe midvoor van Sunderland, speelde voor de eerste maal mee in een thuiswedstrijd van zijn vereniging, en de toeschouwers, die bij de wedstrijd tegen de Wednesday aan wezig waren, hebben wel waar voor hun geld gekregen en zo zal het bestuur van Sunderland, dat 300.000 gulden voor deze Ford had neergeteld, er ook wel over gedacht hebben toen de eindscore ten slotte 51 werd ten gunste van de gast heren.. Arsenal, New-Castle United en Middles- borough, de drie leidende clubs in de eerste divisie, wonnen hun wedstrijden, waarbij Arsenal nog steeds aan de top van de ranglijst staat. Chelsea won zijn eerste uitwedstrijd in dit seizoen en wist zich daardoor enkele plaatsen naar boven te werken. Aston VillaMiddlesbrough 01; Black poolEverton 4—0, Bolton Wanderers— Stoke City 1—1, Charlton Athletic- Chelsea 1—2, Derby County—Hudders- field Town 3—0, Fulham— West-Brom- wich Albion 01, LiverpoolNewcastle United 24, Manchester United—Burn ley l1, SunderlandSheffield Wednes day 51, Tottenham Hotspur—Ports mouth 5—1, Wolverhampton Wanderers- Arsenal 01. Barnsley—Queens Park Rangers 7—0, Blackburn RoversPreston North End 21, BrentfordNotts County 13, Don- caster RoversGrimsby Town 3 1, Hull CityBirmingham City 3 2, Leeds Un. —Manchester City 1—1, Luton Town- Leicester City 02, Sheffield United- Chesterfield 4—1, Southampton—Bury 11, Swansea Town—Cardiff City 10, Westham United—Coventry City 3—2. 3e KLASSE A. 8—15 T.Y.B.B 7—7 7—11 Zand. Meeuw. 8—7 9—10 H.B.C 86 6—8 V.V.P 8—5 8—8 L.F.C 8—5 7—7 D.X.O 8—3 VOS duldt in 3A geen aanslag op zijn leiding en poeierde nu Postduiven weer af en had weer alle geluk op zijn hand ook, want Blauw Zwart kreeg klop van HdUnen. Alleen het pittige Laakkwar tier vormt een bedreiging en de over winning op DIO deed de achterstand klem blijven In de staart deelden Zand- voortmeeuwer en LFC alsook VVP en HBC. V.C.S Laakkwartier Blauw Zwart H-P.S.V HllMnen Postduiven Een al even onbarmhartige leider in 3B is Gouda dat nu weer geen genade kende voor de hekkesluiter Vios. Boven dien leed Alphen een dure nederlaag tegen Wassenaar en werd GDA slacht offer van eert van de goede buien van Hoek van Hol'and, waartegenover Roo- denburg bij BMT met rake cijfers blijk gaf de leider te willen blijven volgen, zij het op eerbiedige afstand van vier punten. Westerkwartier werkte zich uit de staart ten koste van Hollandiaan dat er in bleef. 3e KLASSE B. Gouda 8—14 Westerkwart. 8—8 Wassenaar 7—10 R.K.A.V.V. 56 Roodenburg 810 B.M.T8—6 H. v. Holland 8—9 Hollandiaan 7—4 Alphen 7—8 Texas 7—3 G.D.A7—8 Vios 8—2 ODS schijnt aan DCL een kwade tegen stander te hebben en leed een fikse ne derlaag, wat de Dordtenaren de eerste plaats kostte want daarop troont nu ONA, dat de big match tegen VFC gezien het karakter van een uitbeurt met ccn ge lijk spel tot een goed einde bracht, waar door intusser. VFC overigens even goed in de running bleef. BEC daarentegen verspeelde een puntje aan The Rising Hope en in de staart werkte Mussen zich omhoog ten koste van het nu met de rode lamp opgescheepte Olympla. 3e KLASSE C. L.. 7—12 Hillesluis 8—12 V.D.L. 7—11 Mussen Het Rotterdamse trio heeft de Dordts» 2B-leider dan eindelijk van zijn troon ge haald. Eerst Coal, toen Overmaas, n" CVV. De Charloisenaren brachten d« Dordtenaren hun derde nederlaag i" successie toe; zij openden daarmee de weg naar de eerste plaats voor Coal, dal z° wijs was om baas over Sliedrecht te bul" ven. Coal moet de leiding echter delen met het Haagse Quick, dat aan de aspira ties van Neptunus voorlopig een eind maakte. CVV klom in de lift en dat deed ook Overmaas door een meerderheid over HFC en al met al nemen de Rotterdams» ploegen hier lang geen slechte posities in* Scheveningen handhaafde zich als goede vierde door een kleine zege over Unitas. 2e KLASSE B. Coal 8—11 Quick 811 E.B.O.H8—10 Scheveningen 8—10 C.V.V7—9 Neptunus 8—8 Overmaas 7—7 H.F.C8— Unitas 8—5 Sliedrecht 8—1 Advertentie. Een belangrijke overwinning in 3D van Spartaan, dat kampioen-en-wéér-ti- telcandidaat SVW in Gorcum onder de duim hield. Spartaan veroverde daarmee de leiding, want Dubbeldam leed nogal een verrassende nederlaag bij Slikker veer. Opmerkenswaard is, dat DHZ nu toch ook zijn tweede zege binnen haalde, waarvan VOC het slachtoffer werd, DHZ staat nu ook niet meer op de laatste plaats, want droeg dié over aan Zwijn- drecht, dat met zware cijfers door Fluks werd verslaven. Een monsterscore ook van DCV, dat op een zeer radicale ma nier stuivertje wisselde met LSV en daarbij ook uitklom boven Leonidas dat een onverwachte nederlaag leed tegen Faperidreeht, 3e KLASSE D. Spartaan 8—13 Fluks 8—13 Dubbeldam 7—11 S.V.W8—11 D.C.V7—7 Slikkerveer 7—6 Leonidas 86 L.S.V 7—5 7—5 Fapendrecht 7—5 D.H.Z 7—4 Zwijndrecht 7—2 En waarom zoudt gij pijn lijden? Be strijdt Uw pijnen met'AKKÈRTJES'die de giftige stoffen, die er de oorzaak van zijn. verwijderen. Ook bij hoofdpijn, kies pijn, zenuwpijn en vrouwenpijnen doen "AKKERTJES'hun werk snel en goed, zon der maag, hart of nieren aan te tasten. O.N.A. O.D.S. V FC B.E. C. Moordrecht D.C.L 7—10 68 7—8 E.D.S. Olympia The Ris Hope 6-6 7—6 7—4 6—3 8—2 8—2 - meer! - Het raadsel is geen raadsel Wij hebben zo bleek giste ren de oefenwedstrijd van het voorlopige Nederlandse elftal, Woensdag j.l., practisch alleen maar voor het spek, de bonen en de aar digheid gespeeld. Wij hadden die oefenwedstrijd achteraf gezien wel even goed kunnen laten. Want Rath Verlegh, de belangrijkste stem In de Keuze-commissie, zat die dag in Parijs in het Stade de Colombes een studie te maken van het Belgische en het Franse nationale voetbalelftal. En een oefenwedstrijd zonder Rath Ver legh heeft nauwelijks iets te beteke- nen. Men dècht in den lande, dat dat anders was Toen, tegen de gebrui ken in, de Keuze-commissie Woens dagavond j.l. het Nederlandse elftal voor de strijd tegen de Belgen niet bekend maakte, meende men alge meen, dat zij volkomen terecht in die oefenwedstrijd de oplossing van ons defensie-probleem nog niet gevonden had en dat zij de dag van gisteren, de laatste competitie-dag voor de strijd in Deurne, zou aan grijpen om enkele serieuze candida- ten voor het Nederlands elftal (Möh- ring bijvoorbeeld of Schijvenaar) nog eenmaal in clubverband onder de loupe te nemen; om daarna pas, ge bruik makend van de ongetwijfeld waardevolle gegevens welke Verlegh in het Stade de Colombes verzameld had, haar keuze aan de openbaarheid prijs te geven Men moet daar uiteraard maar naar raden. De K.N.V.B.-keuze-com missie maakt er (het is haar goed recht) geen gewoonte van, haar daden te motiveren. Het kwam daardoor wellicht, dat zij heel wat voetbal enthousiasten nogal teleur stelde loen zij gistermorgen, nog voor het eerste fluitsignaal van deze competi tiedag geklonken had, haar elftal pu bliceerde. Men mag daar uit afleiden. dat de keuze-commissie aan de oefen wedstrijd en aan Verlegh's Parijs» ervaringen royaal voldoende heeft gehad. Men ma8 verder veronder stellen, dat het nieuwe Nederlandse elftal al tegen het eind van verleden week bekend zou zijn geweest, ware het niet, dat Rath Verlegh als gevolg van motorpech een dag later in hel vaderland terugkeerde dan oorspron kelijk in zijn bedoeling gelegen had. had. En nu zijn er slechts twee moge lijkheden: a. de keuze-commissie heeft een rotsvast geloof in het de- fensie-blok, dat zij nu creeerde en zij wenste aan dit defensie-blok mets meer te veranderen; of b: zij stelde deze defensie samen in de overtui ging dat er toch niets meer aan te veranderen viel, bij gebrek aan wat beters! In het eerste geval heelt zij het rapport dat haar aanvoerder Katn Verlegh uit Parijs meegebracht zal hebben, stellig niet nauwkeurig ge noeg gelezen (vijf kansen voor de Bel gen met als resultaat drie doelpun ten!); In het tweede geval demon streert de keuze-commissie wel zéér nadrukkelijk de spelerscrisis waar mee onze voetbalwereld tegenwoor dig geteisterd worat. Zij heeft het zeker niet gemakkelijk, onze Keuze-commissie. Ons voetbal- peil is waarachtig niet van het bo venste beste en een andere commis sie zou ons in een-twee-drie zeker niet aan een Oranje-team kunnen helpen, dat in Deurne al bij voorbaat gewonnen was. Doch zij maakt het zich niet gemakkelijker, temidden van het altijd critische publiek, zo lang zij maar star en stug vasthoudt aan een fantasieloos schabloon en zo lang zij niet al haar weinige kansen volledig uitbuit. De indruk dat zij dit laatste wel degelijk doet, gaf zij met de al te haastige publicatie van ons Nederlands elftal ditmaal niet! Er hing zowaar een bel. Zij hing onder een nodend afdakje ergens aan de kant van de weg, en de „Maas- bode"-verslaggever, die met Daatje, zijn kleine, dappere wagentje tijdens de jongste Tour de France de krank zinnigste avonturen had meegemaakt zonder er meer dan één spatscherm bi) te verliezen, en die niet aan de verleiding had kunnen weerstaan, de K.N.A.C.- Herfstrit zÜ bet; buiten mededinging ook eens van de deelnemerskant. te bekijken, worstelde zich ach ter Daatje's stuurwiel van daan, waadde vervolgens tot over zijn enkels door de modder naar de wegkant („Alleen toegankelijk voor leden van de Hengelaarsver- eniging De Snoekbaars", stond daar op een bordje). En luidde de bel Het was een voortreffe lijke bel. Haar geluid deinde in golvende echo's weg over het donkere water van de IJssel, klagend en smekend en gebiedend tegelijk, alsof er aan de Westelijke oever een uitslaande brand in een pakhuis met vier verdiepin gen woedde; en na een mi nuut of vijf begon ver weg al een hond te janken; en na wéér vijf minuten joelden er, nog verder weg, nog vijf, zes andere honden; en een naamloos iemand aan de overkant van de IJssel schreeuwde schor: bek!" „Het is", riep de verslag gever terug, „de bek niet. Het Is de bèl!" Er kwam geen antwoord meer. „Vermoedelijk", zei de kaartlezer, „was dit de stèm van de veerman. Hij kan bij al deze herrie niet rustig slapen". Tien minuten later gaven wjj het op. De veerman sliep toen kennelijk weer de slaap der rechtvaardigen en er was nog maar één hond, die het gejank nog niet opgege ven had. „Blijkbaar", zei de kaart lezer, „klopt er iets niet in onze, anders zo opmerkelijk correcte navigatorische be rekeningen". zei de verslag gever, en hij moest er wel aan denken hoe hij verle den jaar en het jaar daar voor deze K.N.A.C.-Herfstrit had „gedaan" onder de vei lige en comfortabele hoede van de K.N.A.C.-perschef Herman Levy, en hij zag niet zonder leedwezen hoe Daatje na veertig kilometer- Herfsttocht al veranderd was in een rijdende klomp modder, en hij kon zich niet herinneren, dat hij tijdens vorige Herfsttoehten natte voeten en een met rasse schreden naderende bron chitis had opgedaan Toen keerden wij Daatje en reden wij over het smalle, hoge slingerweggetje terug naar Brammen, alwaar wij, voor de vierde maal die nacht, aan de hand van onze stafkaarten, ons wedstrijd reglement en ons kompas een diepzinnige bespreking hielden aan de voet van de enige, ach zo vage richting aanwijzer daar ter plaatse... Misleidend Gij moet, wil ik slechts zeggen, over zo'n K.N.A.C.- Herfsttocht maar niet zo weinig denken. Gij moet U vooral niet blind staren op het ach zo gezapige moyen ne dat men van de meer dan 200 deelnemers vraagt: „35 km.uen een kind kan de was doen". En gij moogt U vooral niet laten misleiden door de zo simpel lijkende opgave waarvoor het wed strijdreglement U stelt; „men neme de kortste weg van Beltrum naar Neede en van Neede naar Hengevelde en men zorge er voor, dat men niet twee maal hetzelf de stuk weg berijdt". Jawel, jawel!het lijkt allemaal zo eenvoudig als wét! Maar voor men, nau welijks een uur na de start voor de Arnhemse Rotonde, zijn eerste contröle-stem- peltje in Spankeren gevon den heeft („bij de muziek tent schuin tegenover de kerk"), heeft men tot zijn verbazing al ontdekt, dat elke kinderlijke kaartlees- fout zulk een moyenne van slechts 35 k.m. toch nog knap moeilijk te halen maakten staat men van de weeromstuit meteen bo ven op zijn gaspedaal, met een redelijke kans, dat men (zoals talloze andere deelne mers) het berucht geworden kruispunt in Dieren glad weg over het hoofd ziet, waarna men alles behalve triomphantelijk precies van de verkeerde kant de con trole Keyenborg komt bin nenrijden Verdwaald in c!e nacht Zo gaat dat in zo'n Herfst - riten gij moogt nog zo'n ervaren navigator naast U hebben: het overkomt U, tot Uw schande, dat gij de controle van Keyenborg stellig nooit gevonden zoudt hebben als er, een kruispunt verderop, niet een vriende lijk inboorling gestaan had die het, voor gij hem om raad vroeg, al wel aan hon derd andere deelnemers met fluisterstem verraden had: „ginds, de eerste weg links, t.wea honderd meters ver, bij het café „Onder de Eiken". Het overkomt U, dat gij in Uddel op de viersprong met vier andere deelnemers aan Uw achtersteven met volle overtuiging rechtuit rent, Archipel is in 4A ingehaald door Hillc- gom dat de koploper op diens eigen veld versloeg; en Teylingen kwam op gelijke hoogte door een overwinning op ASC, dat naar de middenmoot verhuisde. In de staart hees WSB zich aan Tonegido omhoog, stapte Lisse boven SJC uit en streefde Rouwkoop Docos voorbij; gezien het feit dat het hier alle zes staartclubs betrof, wegen de punten dubbel zwaar. 4e KLASSE A. Archipel Teylingen Hillegom Lugdunum A.S.C Meerburg Door een fraaie-overwinning op Rava heeft Wilhelmus in 4 B de leiding ge nomen. Twee Delftse staartclubs kwamen nu eindelijk eens met iets beters voor de dag- DHL en Concordia versloegen resp. KRVC en Lenig en Snel, waardoor zij de verliezers eenzaam op de laatste plaatsen lieten zitten. 7—10 7—6 7-10 Tonegido 7—5 7—10 V.V.S.B 7—5 6—9 Rouwkoop 7—~o 7—7 7—3 66 s.j.c 7—3 Poortugaal heeft zich in 4G inderdaad hersteld en via een zege over HardinX' veld zijn leiderspositie weer versterk^ temeer omdat Merwede het bij 's-Graven' deel niet kon klaren en met slechts ee» punt genoegen moest nemen. CKC haa'd® wel bij DJS de volle buit binnen al het op het nippertje en ook Bolnes zich door Moercapelle niet verraste Hermandad klauterde een paar plaatse' omhoog door een doelpuntenrijke mefl derheid over Roga, terwijl mede-staai tcl'y een stout stukje uithaalde en Schoon' hoven een draw afdwong. 4e KLASSE O. Heemandad Moercapelle Roga P.F.C Hardinxveld Poortegaal C.K.C. Merwede Schoonhoven Bolnes Gravendeel 8—14 7—12 7—11 7—9 7—9 7—7 7-* 7- D.J.S. 7—2 4e KLASSE B. nadat gij twintig, dertig andere deelnemers in Uddel met evenveel overtuiging naar drie andere windstre ken uiteen hebt zien stui ven; en dat gij dan pas In de buurt van het Uddelermeer ontdekt, dat ook Uw rich ting helaas de juiste niet was. Het overkomt U, dat gij, na de eerste hoofdcon- tróle in Apeldoorn, voorbij het Loo, eenzaam en volko men verloren, verstrikt raakt in de Kroondomeinen totdat gij tenslotte met Uw wagen pardoes een volko men onbeleefde zandweg binnenploft (met échte spo ren van échte everzwijnen!), waarna gij drie kwartier doende zvjt om de wielen weer uit het zand, en het zand weer uit Uw wagen te scheppen. Het overkomt U, dat gij de dampende erwten soep aan de tweede hoofd- contröle in Lage Vuurse on- verrichterzake laat staan, omdat een mede-deelnemer van een vriend van een ken nis van een neef van een K.N.A.C.-official vernomen heeft, dat het in de laatste twee honderd kilometers naar Alphen aan de Rijn zo ontzettend lastig gaat wor den, dat men geen mens op tijd in Avifauna verwacht en dat men tot op bumper-hoog te door de strafpunten zal moeten waden. Opnieuw: de sfeer Er overkomt U nog veel méér op zo'n Herfsttocht en als het de deelnemers al leen maar om een tamelijk bescheiden Herfsttocht-pla- quette ging, dan zou de K. N. A. C.-sportcommlssie moeite hebben om vijftig automobielen aan de start te krijgen. Dat er ook ditmaal meer dan twee honderd deelnemers waren, en dat de K.N.A.C. volgend jaar in de Herfst stellig weer evenveel automobilisten kan lokken met dit traditionele nacht rit-avontuur, ligt veel meer aan de sfeer dan aan de pla quette. De zo typische sfeer welke gij telkens weer te rugvindt als men een leger tje automobilisten een wed strijdreglement en een startnummer in de hand geeft en hen vervolgens hun gang laat gaan, Een sfeer die niet alleen met automo^ bielen en plaquettes doch vooral ook met frisse, zui vere sportiviteit te maken heeft. Een béste sfeer die U, 's morgens aan het feeste lijke, gemeenschappelijke ontbijt in Avifauna, het klokkenluidersavontuur in Brammen en de zanderige ellende in de Kroondomei nen onmiddellijk doet ver- gitthn Wilhelmus 7—13 G.S.V6—11 Rava 8—9 Ursus 5—7 Maasstraat 67 Concordia 6—6 Noorden Te Werve Zwart Blauw D.H.L L. en Snel K.R.V.C. 7—6 7—6 5—4 6—4 6—2 7—1 In het treffen tussen de twee koplopers Alphia en DSO zijn de twee winstpunten gegaan naar de Zoetermeerders, die daar door de leiding hebben overgenomen. Cromvliet waakte goed over zijn kans en dat moest DONK met de nederlaag bezuren. Kranenburg cn BTC hielden elkaar in evenwicht, zo ook Gouderak en HDV (wat van de gasten verrast), maar Rijswijk nam slechts met een grote overwinning op Vogel genoegen. 4e KLASSE C. Gouderak 7—7 Kranenburg 86 Na verleden week al aardig te pgerukt, heeft DRL zich nu geheel va» de leiding meester gemaakt door ruime overwinning op DRZ. Maai* Leeuwen hadden daarbij toch de assisted" tie nodig van Flakee, dat zo „welwn" lend" was om tegen Hellevoetsluis ee» punt te laten schieten. Strijen zakte weer wat meer af doordat het tegen DU niet verder kwam dan een gelijk spel e» Geluksvogels .verdween helemaal van he leiderstoneel door een zware nederlaag tegen OVV. In de staart nog steeds de rode lamp voor RCD dat nu weer klop kreeg van Hion. 4e KLASSE H. D.R.L3—12 Geluksvogels Flakkee 7—11 Hion Strij «n 7—9 D.D.C Hellevoetsluis 6—8 D.R.Z O.V.V8—8 R.C.D D.S.O Alphia Cromvliet Waddinxveen B.T.C Rijswijk 7—12 8—12 7—10 6—8 6—7 6—7 DONK St Volharden H.D.V. 6—3 6—2 6-2 Naaldwijk heeft in 4D een puntje achter moeten laten bij FSV Pretoria en natuurlijk was Spoorwijk er als de kip pen bij om daarvan te profiteren en via een royal zege over Stolwijk de helft van de leiderstroon op te eisen. Hetzelfde deed Hillegersberg dat beide punten op Duno veroverde en nu met Naaldwijk en Spoorwijk gelijk staan: drie ploegen aan de kop! Intussen zijn Stolwijk en Preto ria wat afgezakt en Belvedere eveneens, want de Rotterdammers kregen dij Uh- veo in Pijnacker klop terwijl vyestlandia tegen VDV althans één zij het schamel punt thuis hield. 40 KLASSE D Belvedère 8—6 Duno 6—3 Naaldwijk 8—11 Spoorwijk -8 li HUligersberg 8—11 Stolwijk 7—b Pretoria 7— Dindua 6—6 Westlandia 7—3 V.D.V 74 Oliveo 8—3 Velo 6—3 Met een eclatante overwinning op concurrent Voorburg heeft Excelsior '20 in 4E zijn leidersplaats voorlopig weer veilig gesteld cn wel dubbel veilig omdat 's-Gravenzande met RVC geen raad wist en een nederlaag te slikken kreeg. Delft en Celeritas kwamen in de running door volledig successen tegen resp. Ammerstol cn SMV. 40 KLASSE E. D.V.C. Excelsior '20 's Gravenzanae Voorburg 7—13 8—11 7—10 Delft J—'0 Celeritas R.V.C. ■9 7—8 Am-merstol S.M.V Quick Steps Lodewijk - P.D.K. 6—5 7—4 7—4 5—2 6—2 6—2 RDM's positie in 4F is wat afgebrok keld door het gelijke spel dat Bodegraven de Droogdokkers afdwong en omdat Woerden verstandiger was cn bij Floris sant de volle buit weghaalde. Trans valia verbeterde zijn kans door Haas trecht vrijwel voor goed naar lager plan te verwijzen, in de middenmoot won Lekkerkerk van Oudewater en in de staart hield VEP tegen Martinit een kostbaar gelijk spelletje thuis terwijl Aeolus het nog beter inkleedde en met een overwinning duidelijk afstand nam van de nu eenzame hekkesluiter Siod. 4o KLASSE F. 8—12 I.Gkkerkerk 7—11 Oudewater 7—in Aeolus R.D.M. Woerden Transvalia Haastrecht Florissant 7—7 Martinit 7—7 Bodegraven VEP Siod 7—7 7—6 7—6 7—3 7—3 7—2 6—8 6-8 7-5 6-8 7—1 Dirksland weer leider in 41 door ee" overwinning op WRW en terwijl om d® derde plaats DEH een benauwd zegf boekte op Alblasserdam, waartegen d» verliezer intussen protest heeft aange tekend, zodat in het standje een risico' factor sluipt. Staartclub DZB maakt" een goede beurt door een ruime meerder heid over VND, zeer tot ongenoegen va" Germinal, dat weliswaar weer één punt)" in de wacht tegen Zwervers maar toe" verder achter raakte. 4e KLASSE I.. Dirksland 616 w.R.w. D.e.H7—10 Zwervers S.S.W6—9 O.S.S. Alblasserdam 77 D.Z.B. v.N.D7—6 Germinal 7-^8 7—8 5—5 7—5 Het zal raadzaam zijn om de ult- slaKen'Ü*4®" meer dan ge wone belangstelling na te snuffelen, omdat wij, ter vermijding van on nodige doublures, voortaan in de overzichten niet wéér de uitslag van elke wedstrijd zullen noemen. Res. le klash: ADO 2—RFC 2 2—3; Overrti 2—Nept. 2 1—l; Sparta 2—VUC 2 4—0: DFC Feljcn 2 6—0; a RFes. 2e klas A: HW 2—ADO 3 2—1; DJ» 2—Quick 2 7—1; Fortuna 2—Laakkw. 2 2—R B: Feijen. 4—Gouda 2 —2—0; Sparta CVV 2 1—2; HDCS 3—SVV 4 3—3; ADO W RFC 3 1—2; C: SVV 3—Xerxes 2 O—»! Feljcn. 3—Nept. 3 2—1; Eboh 2—Sparta 3 1—f' Exe 3—DF 3 1—0; Unitas 2—Leerd. 3 3—j Hes 3e klash A: Scheveningen 2RVC -0, Alplien 2—SJC 2 3—3; Westerkwartier -LFC 3 4—1; ASC 2—Lugdunus 3 0—3; VU Cromvliet 2—Wassenaar 2 4—3; LFC 2— 2 4—2: Roodenburg 2—Laakkwatler 3 3-rt C: DHC 3—Tonegido 2 4—4; Laakkw. VUC 4 5-9; HBS 4—VFC 2 0-9; HVV 3. Schev. 3 4—1; RVC 3—BEC 2 1—2; D: v IIolI. 2—Fortuna 3 4—1; VFC 3—Exc. 20/3 l-rt'a SMV 2—DHC 4 4—3; E:. Olympla 2—D'L 3 3—4; CKC 2—Slikkerv. 2 0—2 F: Moorw 2—DCV 2 3-4; HOV 2—Ona 3 3—1; Lekkertj 2—DCL 2 4—2; Spart. 20/2—Dindua 2 3—li At G: DRL 2—VND 2 0—3; De Musschen 3—<i| Hol!. 3 1—2; Leerd. 3—Overm. 3 7—3 C, VOC 2—Flakkeee 2 6—3: L: Zwtjncjr. SVW 2 6—3; Emma 2—ODS 2 O—0; Fluks Bolnes 2 11. 3e Klasse A: NoordwijkRijnsb. Boys 1"^! Quick BoysExcelsior M. 1—2; Die Haghfi; sunlight 3—3 B: Capelle—Excelsior P. Zwaluwen V—V.V.G.Z. 3—2: Doto—Oral». Wit 1—2; Groote Lindt—Kozakken Boys t," N.S.V.V.—S.S.S.K. 1—4. jj 4e Klasse A: Lisser Boys—Leiden 3 ,,,i R.C.L.—Ter Leede 3—4; B: H.T.S.V.—JO%: Boys 4—1; 's-Gravenz. S. v.—Rash 4—0: u r.v.v.H— G.J.S. 0—0; SleeuwijkA.S.»vy 1—3; Pelikaan—Woudrichem 3—2; Aalbur» Heerjansdam 1—6; V.V.E.—Stedoco 2—2- .4 Reserve 3e Klasse A: Ornas 2—Rijnsb. j. I 4—9; B: Monster 8—Zwart Wit 28/2 -

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 4