Bewaakte overweg in Kethel eiste bijna een slachtoffer Nieuw type autobussen voor de R.E.T. De stem van de lezer Hoe moet het dan met de onbewaakte? Strijd op Ambon nog niet afgelopen Rotterdam PAGINA 2 DONDERDAG 9 NOVEMBER 1950 A. J. C. v. OPPEN, HOOFD- BESTUURDER R. K. M. B. BOTSING DOOR SLECHT ZICHT S.V.V, 2—H.D.V.S, 2 SCHIEDAM WON WEER „Nelly" Zaterdag in DE HEER VAN DEN BRULE ONDERSCHEIDEN BURGERLIJKE STAND Tijdens de Centrale Raadsvergadering van de Diocesane afdeling van de R. K. Middenstandsbond in Krasna- polsky te Amsterdam kwam er door het aftreden van de heer H. E. v. d. Brule uit Rotterdam een vacature, die door de heer A. J C. v. Oppen, secr. van de R. K. M. B., afd. Schiedam, bij accla matie werd vervuld. Op de hoek van B. K.-laan en Nieu we Haven stopte een handwagen voor de personenauto van C. uit Boskoop, die uit de richting St. Liduinastraat kwam. Een vrachtauto stopte eveneens voor C- maar S., die achter de vracht wagen kwam reed deze voorbij en kon dus C.'s auto niet zien. Een botsing was het gevolg van dit ongeoorloofd passe ren in de bocht. De schade bleef ge lukkig tot wat gedeukte spatborden be perkt. Na de slappe wedstrijd die de Rood groenen Zondag aan de Damlaan hebben gespeeld en waaraan zovele S.V.V.-ers een nare Zondagavond hebben beleefd, krij gen we dan Zondag a.s. om 12 uur op het S.V.V.-terrein opnieuw een derby tussen de 2 Schiedamse verenigingen van groot formaat te verwerken n.l. de wedstrijd tussen S.V.V. 2 en Hermes DVS 2. Beide elftallen hebben de puntjes hard nodig en het zou helemaal niet zo gek zijn, wan neer de toeschouwers nu eens werkelijk 2 vinnige elftallen tegenover elkaar zul len zien die, op natuurlijk -faire wijze, zuilen strijden voor de winst en hopen daarbij van harte, dat de SVV-reserves veel goed zullen maken, om te tonen, dat de SVV-ers toch wel over strijdlust be schikken. Dinsdag j.l. moest Schiedam op bezoek bij VDV 3 in Vlaardingen en won weer met 119. De gedetailleerde uitslag luidt: A. Man in 't Veldt-J. C. Onink 20; J. Voerman-J. de Wilde 11; J. Lucassen- W. Verhaal 02; W. Achterberg-M. v. Noordennen 11; A. Bredius-J. Levering 11; J. Vermeulen-A. Struik 02; L. Smits-A. v. d. Moer 02; H. Kwakkel- stein-D. Mast 02; B. v. d. Harst-M. Cote 2-0; C. Heykoop-D. Zonneveld 20. To taal 911, (E* DELHV „De militaire actie op Ambon la nog niet afgelopen. De strijd heeft thans het karakter gekregen van zuiverings operaties". Dit deelde de Indonesische minister van Voorlichting vanochtend in Djakarta me de. Hij voe^le er aan toe, dat de ge ringe oppervlakte van het eiland Ambon zich niet leent voor een guerilla-strijd. Voorts noemde hij de ontvangst op Ambon van de „A.P.R.I.", het Indonesische leger, „gunstig". hebben, naar naar Delft te hebben uitge keken om vandaar de trein te zien na deren. De trein uit Schiedam'? die eerst passeerde, was hij totaai vergeten. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. S. heeft twee kansen om gedood te worden, misgelopen. Als het zo moet gaan met bewaakte overwegen; hoe denken N.S. zich dan de toekomst met de drie onbewaakte over wegen, welke Schiedam kent op de weg naar belangrijke centra van mensen-con centraties? Tuindorp Kethel gaat be woond worden. De overweg aan de Schie damse weg is door flikkerliehten bevei ligd. Zal het voldoende zijn? Veel erger is de toestand aan de Oude Dijk, waar achter elkaar twee onbewaakte overwe gen liggen. De sportvelden gaan over enige tpd bespeeld worden: een nieuwe weg naar Kethel komt hier tot stand. Moeten dan de overwegen onbewaakt blijven, alsof het hier eenzame landweg getjes golden? De pressie van de publieke opinie op de N.S. om wat meer belangstelling te heb ben voor mensenlevens wordt weer gro ter. Er zijn in de laatste tijd weer teveel ongelukken gebeurd door verkeerde zui nigheid. Zal Schiedam er eerst ook de no dige moeten produceren, alvorens men in Utrecht de tijd gekomen acht om maat regelen te nemen? Moet ook niet de vraag gesteld worden, of de juiste mensen gekozen worden voor het verantwoordelijk beroep van over wegwachter'. Een zware boete, een degra datie der betrokkenen kan nauwelijks een waardige oplossing heten, als mocht blijken, dat zij van de beginne niet ge schikt waren om dit werk met zijn hoog en constant concentratievermogen te doen. Veeleer past dan die boete hen, die niet de juiste mensen op de juiste plaats brachten. Wij herinneren ons een zitting van het kantongerecht, waarin de situatie der overwegwachters vrij schril werd gete kend. Men is zover met de psychotechniek dat zelfs de ponster op het hoofdkantoor van N.S. getest wordt. Mag men veron derstellen, dat overwegwachters een na venant zwaardere test ondergaan, alvo rens op de zorg voor andermans leven te worden losgelaten? Dinsdagavond om tien voor zes reed de 49 jarige S. met zijn paard en wagen van de Polderweg naar de Katholieke Kerk in Kethel- De bomen van de overweg waren niet gesloten en hij kon dus recht toe recht aan naar huis rijden. Het paard trok de wagen de werweg op en met een paar schokken bosten de wielen over de eerste rails. Plotseling was er een dreigende klik-klak van naderende wie len over de spoorbaan. In een flits zag de voerman uit de richting Schiedam de electrische naderen- Met kracht zette hij zijn paard aan, dat onmiddellijk reageerde en sneller wegtrok. Niet snel genoeg. De wagen werd nog juist gegrepen en kreeg een tik van de zeer si^el rijdende trijn. De voerman werd var v le wagen geslin gerd en kwam langs '-1, e spoorbaan te recht. Wat er gebeurd' was, drong nog niet tot hem door, wat hij herkreeg het bewustzijn door het gedreun van een trein, die uit de andere richting komend langsdenderde. Met de schrik in zijn be nen stond hij op en zag nog juist, hoe zijn paard reeds ver weg de wagen mee sleurend in de richting van de katholieke kerk verdween. Het op hol geslagen beest kwam In de sloot voor de kerk tot staan. Met ver eende krachten kom het dier op het droge geholpen worden. De wagen was vernield. Een vee-arts nam het beest on der behandeling. Toen S. thuis kwam en hem gevraagd werd wat er gebeurd was, realiseerde hij zich plotseling ten volle aan de dood ontsnapt te zijn en viel bewusteloos. De 33 jarige overwegwachter de V. verklaarde de beide bellen gehlord te Het troepschip „Nelyy" wordt in de morgenuren van Zaterdag 11 November a.s. met repatriërende militairen uit In donesië voor Hoek van Holland ver wacht De ontscheping der opvarenden zal, onvoorziene omstandigheden voorbehou den, Zaterdag 11 November des middags te twee uur beginnen in de haven van Rotterdam. Twee erepenningen voor diocesaan voorzitter N. R.'K. M. (Van onze Amsterdamse redactie). De heer H. E. van den Brule uit Rot terdam, de afgetreden voorzitter van de Diocesane Kath. Middenstandsbond in 't bisdom Haarlem mocht bij zijn afscheid tijdens de centrale raadsvergadering, die gisteren te Amsterdam werd gehouden, twee erepenningen ontvangen. De heer F. de Hosson uit Leiden, die de heer Van den Brule als voorzitter opvolgt, over handigde hem de gouden medaille van verdienste en mocht hem met aller In stemming tot ere-lid van de bond be noemen. De heer J. A. Koops, voorzitter van de N.R.K.M. voegde er de erepenning van het nationale bestuur aan toe, ofschoon de heer Van den Brule nooit een hoofd bestuursfunctie in de landelijke bond vervulde. Het bestuur wilde hiermee haar dank en waardering betuigen voor de vele adviezen, die het in de loop der ja ren van de heer Van den Brule heeft ontvangen. Interieur van de nieuwe R.E.T.' Saurerbus De verwarming van de passagiersruimte geschiedt door een afgeschermde ribben- buis. De deuren worden electrisch be diend en bij geopende stand wordt auto matisch een treeplank-verlichting inge schakeld. GEBOREN: Wilhelmus J z v D L Ingel- se en J Flinterman: Raymonde J d v H C M Gokke enRCC Bogaarts; Willem z v J Assenberg en M Verheij; Simon z v G van Loenen en N Rissema. OVERLEDEN: J Jongman, 15 j; C J Kleijwegt, 83 j. wed. van W Varekamp: Th, van Pelt, 76 j.; Q. van Katwijk, 68 j. Die „Leo"-leeuw kan aardig brommen over de M-bussen, die alleen maar te laat zouden komen, doch ik mag wel «ven de aandacht vestigen op de door „L" geroemde K-bussen. Ook de „K-bus- sen" rijden zo mu en dan op goed geluk. Dezer dagen was het zelfs zo, dat „regel matig" drie K-bussen tegelijk aan of bij het eindpunt waren. Er was zelfs zo'm ijverig chauffeur bij, dat toen zijn collega, die achter hem stond te wachten, hem verzocht eens te vertrekken, er een woordenwisseling ontstond. Vermoedelijk is de oorzaak m het op breken van de West-Frankeiandsestraat 'gelegen, zodat de rijtijd onregelmatig is. Dat die „L" de „M"-»gewoners tegen de „K"-beweners uitspeelt is niet juist te noemen en niet fair. 72ste Jaargang No. 21385

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 2