ONVERGETELIJKE ONTVANGST IN LONDEN Na een overtocht mijlsstorm in een zeventig Bii het graf van de onbekende soldaat INTOCHT IN DE STAD Vier uur wachten de paarden op Om drie uur de trein r r Het Koninklijk bezoek bracht daverend feest aan de overkant Bezoek bij Alderman en Councillers v__ Honderdduizend op 8523 Woensdag 22 November 1950 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN De aankomst in Dover V: God save the King 'N Ouders weer in school banken WEERBERICHT mmmm DE ENGELSE PERS OVER HET BEZOEK f (Van onze speciale verslaggever) LONDEN, Dinsdagavond. Terwijl in Het Kanaal de hooglopende stormzee de scherpe boegen der vijf Engelse destroyers onophoudelijk bedolf onder sissende vlagen buiswater, gingen boven de herfst-grauwe ochtendstad Londen op honderden grijs-verweerde gebouwen vandaag de vlaggen omhoog, de Union Jack, de White Enseign, de vlaggen der Dominions en de kleuren, die ook op een Nederlands schip wapperden, dat die nacht door een zware 6torm zijn weg naar Engeland had gevochten en nu verwelkomd werd door de vijf destroyers. Londen vlagde. Héél Londen wist van die storm en de koninklijke kruiser had zich nauwelijks betere publiciteit kunnen verwerven dan door die overtocht in een zeventig-mijlsstorm. In Londen echter regende het enkel maar vanochtend en in die regen hingen de vlaggen. Tegen de middag hulde de hoofdstad zich in grijze nevels en alleen het rood der vlaggen bracht iets kleurigs in al deze herfstige druilerigheid. f HIJ MOCHT ZICH NIET VERROEREN 'v.y leidde hen naar de eenvoudige grafsteen sJ OVDERTROTS Nieuwe „stunt" van Hongaarse regering BEZINNINGSDAGEN VOOR KERSTMIS Bijeenkomst op Drakenburgh De verwachting geldig van heden- tot morgen avond, luidt: Half tot zwaar bewolkt met enige regen. Matige tot zwakke wind uit Zuideliike richtingen. Wei nig verandering in temperatuur. Donderdag 23 November: Zon op 8.13 uur, onder 16.40 uur; maan op 15.36 uur, onder 7.13 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT a-v-v,;. dat in de komende jaren niet alleen het gemeenschappelijk belang en gezwoeg, maar ook culturele en geestelijke ver wantschap de grondslag zullen vormen van een blijvende vriendschap. Aam de wal werden de Koninklijke gasten ontvangen door Lord Cornwall'is namens de graaf van Kent en door ver tegenwoordigers van vloot, leger en lucht macht. Nadat het Wilhelmus had geklonken en de erewacht was geïnspecteerd begaf het Koninklijk Paai- vergezeld van de hertog van Gloucester zich naar het vierde per ron van het havenstation van Dover, waar de koninklijke trein hen wachtte. Om kwart over een, vijf minuten eer der dan het programma aangaf, zette de machinist de locomotief in beweging en onder de toejuichingen van autoriteiten .en publiek gleden de Pullman wagens het 'station uit, Londen tegemoet. Geen gebeurtenis na de oorlog Is in de aan papiertekort lijdende Engelse dag' bladen vollediger en enthousiaster be handeld dan de aankomst van Koningin Juliana en Prins Bernhard. Elk ochtendblad bevatte nauwkeurige beschrijvingen van de gebeurtenissen van de eerste dag van het bezoek. Zelfs de communistische „Daily Worker' had er een kwart kolom aan gewijd. Bijna alle bladen hadden op de voorpagina i een foto van de Koningin, terwijl zij glimlachend de Löndense menigte wui- vend groet op haar tocht door de stadj naast koning George. De „Daily Graphic", wijdde de twee binnenpagina's geheel aan het bezoek De „Daily Telegraph" gaf het bezoek de voornaamste plaats op de voorpagina en drukte aan de binnenzijde een gehele fotopagina af. De „New's Chronicle en de „Daily Express" wijden hoofdartikelen aan"het bezoek. Over het toilet van koningin Juliana schrijft dit laatste blad het volgende: „Mocht iemand menen, dat Koningiri Juliana niet veel belangstelling heeft voor kleren zij doet haar inkopen in een populair Amsterdams magazijn dan zij vergeeld. dat de Koningin een rijk en schitterend voorkomen had met haar grijze bontjas, de bijzonder grote diamanten, de parels en een Parijse hoed". iVo de begroeting op het Victoriastation, gingen de Koninklijke Gasten, vergezeld door de Engelse Koninklijke Familie, per rijtuig naar Buckingham Palace. H. M. Koningin Juliana en Z. M. Koning George van Engeland tijdens de rit naar het paleis Menige opvarende van de Jacob van Heemskerek zag bleek om de neus, toen <j,e kruiser gistermiddag aan de kade te Dover meerde. De hevige storm, die ge durende de nacht op de Noordzee woedde en zelfs menige zeeman een onwillige maag bezorgde, was ook niet onopge merkt aan de Nederlandse kruiser, waar op bei Koninklijike Paar zich bevond, roorbijgegaa,n- Maar wie <x>k enige last van het ruwe weer mocht hebben gehad, Koningin Juliana zeker met. Zij had een uitsteken die eetlust en maakte zelfs tijdens de rtorm met de commandant van de krui ser een rondgang ojoot het schip. „Mien kan zeggen aldus onze zegsman „dat de Komntyin „het stormpje" zeer is meegevallen. Ze voelde zich even prettig als o-p haar eigen jacht de „Pi-et H-ein" En dat bij een storm van no Km. per Kort''na twaalf uur kwam de Heems- kerek in Dover in zicht en manoeuvreer de behoedzaam tussen de pierhoofden de haven binnen. En terwijl aan boord' alfes in gereedheid werd gebracht voor de aankomst en H- M. de Koningm Prins Bernhard zich naar het benedendek had- voor Het was een zware dag velen in Londen. Het Engelse Pr0" tocol is streng en de traditie ge doogt niet de geringste afwijking. Het protocol maakt geen onder scheid tussen hoog en iaag Het is onverbiddelijk in de streng vastgelegde, door de eeuwen heen gegroeide regelen op het Britse eiland. Zij, die hierheen kwamen met de onbezorgde sfeer van het Pa rijse bezoek nog vers in de herin nering, moesten wel tegen de straffe zelftucht der Britten zon- dipen Één Nederlandse journalist klamp te gisteren, na overal nul op request te hebben gekregen, in uiterste nood een der hooggemutste wach ten voor Buckingham Palace aan met de vraag, waar hij de Pers chef van het Britse Koninklijke Huis kon vinden. Enigszins hul peloos keek de met zijn kolbak bijna 2 meter lange Guard de Ne derlandse vragensteller aan met een half smekende blik in de ogen om toch maar te willen doorlopen. Maar de journalist hield aan. Hij was niet van zins, zich nogmaals te laten afwimpelen. Toen, met nauwelijks zichtbaar be wegende lippen, zei de reus: „Vraag het een der politiemannen bij de hoofdingang". En zijn ad vies nog preciserend: „Kijk maar langs mijn rechter oog, dan zie je ze staan" en de verwondering van de Nederlander ziende over 't feit dat er bij dit antwoord geen knikje van het hoofd poch een handbe weging bleek af te kunnen, zei hij verontschuldigend: „Sorry, ik mag me niet verroeren". diein begeven, ging aan de kade de jongste Britse marinier snel nog met een kleer borstel de rijen af van de erewacht, om de laatste stofpluisj-es van de tunieken te verwijderen. Op de rotsen tegenover de kade schoot het vuur uit die kanonnen, waaruit de 21 saluutschoten weerklonken, schoten, die weerkaatsten tegen de krijtrotsen. Kort na half een kwam de Jacob van Heems- kerek voor de kade. Up het dek, aan het uiteinde van de staatsie-loopbrug, stond de prins, toen de hertog van Gloucester h-et schip be- en, aIs eerste de Prins -begroette. Met hem kwamen aan boord de burge meester van Dover en de Britse officie ren en led-en van de hofhouding, die ge durende het bezoek aan het Nederlandse Koninklijke Paar zijn -toegevoegd. De burgemeester bood H M. en Prins Bernhard een uiterst hartelijk gesteld adres van welkom aan namens de aider men en de burgers van de oude Cinque P-oPts van Dover. „Ik kom in Engeland met een bood schap van vriendschap van de mannen en vrouwen van Nederland voor de mannen en vrouwen van Engeland". Met deze woorden beantwoordde H. M. de Koningin deze welkomstgroet. „Wij zijn er trots op voet aan w-a-l te hebben gezét in deze a-loude Cinque-ports en borough het meest blootgestelde en. gebeukte b-ólwerk van de vrije wereld, dat bijna vijf jaren lang het doelwit v-orm-de voor het vijandelijke geschutvuur van die Franse kust. De rotsen van Dover vormen de witte po-ort. waardoor sinds onheuglijke tijden de honderdduizenden vreemdelingen zijn gegaan, die een tehuis in Engeland zoch ten en ontelbare Engelsen, die trokken naar overzee. Niet altijd i-s de verstandhouding tussen onze lenden vriendschappelijk geweest. Onze vloten bevochten elkaar drie eeuwen geleden bij Dover. Maar dat kan n-immer meer gebeuren, nu Enig-eland zo vele malen heeflt pa-1 gestaan en gevoch te® voor de vrijheid van Europa. Op dit ogenblik denk ik aan de Ne derlandse mannen en vrouwen, die -met mijn Moeder, mijn man ,en mijzelf gedu rende de jaren van gemeenschappelijke strijd de hartelijk en medevoelende gast vrijheid van uw landgenoten ondervon- den. In die jaren werd genegenheid tot vriendschap, een vriendschap, die inniger werd na de oorlog, toen niet alleen per sonen, maar ook hele steden elkander als vrienden adopteerden". En de Koningin eindigde met de wens, In de grijze Westminster Abbey heerste I hard een krans hadden neergelegd op een uur later een heel andere sfeer. De die eenvoudige steen verzocht de hoge Dean van Westminster Abbey heette ascetische gestalte in de paarse toga de Hare Majesteit en Prins Bernhard wei aanwezigen: „Will you stand for a mo ment in silence" en vroeg in een kort gebed dat het offer van die onbekende kom bij de reeds donkere ingang en van zwart, Belgisch marmer, waarop j soldaat met te vergeefs gebracht mocht zonder enige staatsie, zonder tombe en zijn en dat God de Souveremen ucht en zonder eeuwige vlam, alleen in geel- kracht moeht^ g^eri koperen letters te lezen staat: „Onder deze steen rust het lichaam van Vlak bij deze simpele grafsteen is het gedenkteken voor de burgers die in de tweede wereldoorlog vooral tijdens de een Britse krijgsman, naam nog rang be- i giitz en de VI- en V2-terreur het leven kend. uit Frankrijk overgebracht om te t Heten. Vier zware folianten vol, waar- rusten tussen de doorluchtigsten van den van eike dag een bladzijde wordt omge- lande en hier begraven op Wapenstil- j slagen. Koningin Juliana las de namen standsdag 11 November 1920 in het bij- j van deze burgers, tekende vervolgens in zijn van Zijne Majesteit Koning George i het bezoekersboek, stond enige ogenblik- V, zijn ministers van staat de bevelheb- i ken stil bij het gedenkteken voor presi- bers der strijdmachten en een massaledent Roosevelt en werd toen na deze toeloop uit alle delen der natie,...". i korte indrukwekkende plechtigheid uit- En helemaal onderaan: „Zij begroeven 1 geleide gedaan, hem tussen Koningen omdat hij goed Het bezoek aan Koningin-Moeder Mary gedaan had tegenover God en Zijn huis", i moest vervallen omdat de grijze vorstin Toen Hare Majesteit en Prins Bern- j nog steeds bedlegerig is. Lang voor In Dover de dónder der 21 saluutschoten over de grauwe zee weg rolde, stonden in Londen al de eerste nieuwsgierigen voor Buckingham Palace. Het was toen nog geen half twaalf, maar ze negeerden de motregen, de vochtige koude van de herfst en zaten Engels onverstoorbaar - te kleumen op de rand van het Victoria-monument, het middel punt van het weidse cirkelvormige plein voor het paleis. En om hen heen waren de «vlaggendecoraties; achter de afgeslo ten hekken met de onbeweeglijke schild wachten was niets te zien. Maar wanneer zij vermoed hadden, dat om half vier 's middags vlak voor hun neus alleen maar de zwiepende staarten van de bere den garde zouden te zien zijn geweest en niets anders, dan hadden zij zich wel ergens anders opgesteld. Het waren bijna allemaal vrouwen uit het volk. „O, het klaart wel op", zei een van haar, „het weer doet dat altijd voor hen, you know". En dit vaste vertrouwen, ondanks het feit. dat de Löndense barometer vanoch tend sinds 1886 nog nooit zo laag gestaan had! Rondom het oude, roetige Victoria Station, waarop hoog de Nederlandse driekleur wapperde, stonden tegen half een reeds honderden mensen allergedul digst en allergedisciplineerdst achter een cordon van Löndense bobbies. Binnen, op het tweede perron, was een gedeelte af gezet voor het publiek en voor men daar do perstribune beklimmen mocht, werd men allercorrectst niet minder dan vijf keer uitgenodigd zijn perskaart te tonen. Het afgesloten perrongedeelte van dit zeer drukke, maar grauwe station, onder welks overkapping het roet en het vuil van laren zijn blijven hangen, was on herkenbaar. Tussen de twee tribunes voor de genodigden was het plaveisel be dekt met een groot rood tapijt. De gevel vin de continentale wachtkamer ging schuil achter hoge rode draper^n ver- sierd met vier goud-omkranste J B-mo- nogrammen en dikke tressen en koorden. Boven de ingang waren de nationale vlaggen der beide landen gedrapeerd en aan weerszijden droegen vier piedestal- De grijze, verweerde gevel van St. James Palace was reeds geheel donker toen de Koninklijke gasten zich van Westminster Abbey naar dit oude kas teel begaven. Zij werden er in de troon zaal ontvangen door de Chairman en de Alderman v \n de London County Coun cil (de graa-schapsraad van het geweldi ge Londen met rijn 8% nnUioen inwo- den een nieuwe dageraad gekomen. Onze steden worden weer opgebouwd, ve waarden die Uwe Majesteit en Uw volk dierbaar waren, zijn onze waarden, wij vertrouwen er op, dat ons wederzijds geloof in de dingen van de geest ons tot steun zal zijn, wat de toekomst ook moge brengen". Op haar beurt overhandigde de len hoge vazen vol lelies en goud-gele dahlia's. Tegen half drie gingen de batte rijen sterke lamper. aan en begon de B.B.C. de televisie-camera's (kleine ka nonnen, gemonteerd op een spoorwagon) in te stellen. Over het tapijt, rood-opgloeiend onder hét felle licht, arriveerden de eerste auto riteiten: officieren in groot tenue met berenmutsen van een halve meter, wit- bepluimde steken, sleepsabels, hoge hoe den en stijf-opgerolde elegante para- plue's. Buiten overdonderden de trommen van de opmarcherende Band van de Coldstream Guards een ogenblik het Cockney van de tientallen programma verkopers. Het was buiten droog, maar intens guur. Voor de laatste en 51ste keer veegden de bezems nog enkele denkbeeldige stof jes van het tapijt; meer hoge hoeden, meer uniformen; het geruisloze marche ren van een bolhoed (een van de detec tives) en toen vestigde zich opnieuw aller aandacht op de ingang, waardoor de Mayor van de City of Westminster (in wiens city het Victoria Station ligt) binnentrad. Dezrf schilderachtige, gezette figuur in 'n wijde, blauwe mantel, gouden galons en driekante steek met zware struisveren opende een rij van officiële persoonlijk heden, waarin de Lord Mayor van de City of Londen, vergezeld van twee sheriffs een eerste hoogtepunt in kleur en zwier vormden; wijnrode mantels met zwarte zilveren garneersels, wit-kanten jabots en zwierig-bepluimde steken. Nog meer hoge hoeden en stijf-opge rolde paraplue's, meer monocles en snor ren en generaalsuniformen; het vriende lijke vossengezicht van de Right Honou rable C. R. Attlee, de eerste minister met hoge hoed, de minister van buitenlandse zaken, Ernest Bevin, norser achter een zwart-omrande bril en met zwarte deuk hoed op; de minister van binnenlandse zaken, Chuter Ede, de stafchefs van de drie wapenen, diplomaten En dan klinkt buiten het „God save the King" en om tien minuten voor drie: „His Majesty the King", in admiraals uniform, vergezeld van de beminnelijke Koningin Elizabeth, die een mauve man tel over een paarse japon draagt met kostbare nertz-garnering en een fluwelen hoedje met rose aigrettes. Achter haar staan eensklaps plaatjes eenvoudig Prinses Elizabeth, in een steenrode flu welen mantel en de zelfbewuste, knappe Prinses Margaret in een dito mantel van gloedvol paars fluweel. Daarachter de Princess Royal, de zuster van de Ko ning, de Hertogin van Gloucester, zijn schoonzusters, Prinses Alice, Gravin van Athlone, nicht van Prinses Wilhelmina en haar echtgenoot de Graaf van Athlo ne, de charmante oude gentleman, die een broer is van Koningin Mary. In de Westminster Abbey legden Koningin en Prins een krans op het Graf van de Onbekende Soldaat. Om precies drie uur schuift de blin kend gepoetste locomotief met de Ne derlandse en Engelse wapens en de Ne derlandse vlag onder de overkapping. Het is doodstil. Er knarsen geen wielen. De lichte wagon, die „Rose-Mary" heet, stopt midden voor het afgezette gedeelte en dan zijn deze bevoorrechte autori teiten getuigen van een begroeting, die zonder enige overdrijving allerchar- mantst is. En dan is uw bevoorrechte verslaggever zonder enig byzantinisme trots en ontroerd, dat hij een Koningin heeft, die in enkele seconden daar op het perron van Victoria Station ieders hart steelt. Koningin Juliana stapt nlt, begroet zonder een spoor van terughoudendheid de Engelse Koning, kust de Engelse Koningin, kust ook de twee prinsessen, die daarna toch nog maar een révéren ce maken (maar eigenlijk komt die door die gewone, menselijke hartelijkheid enigszins in de war), kust ook de andere dames van het vorstelijk huis en daarna begroet zij de overige hoge autoriteiten. En dit alles gaat zó volkomen natuur lijk, zó ongekunsteld, zó terzijde van alle protocollaire voorschriften, dat men er warm van wordt. Prins Bernhard, eveneens in admiraals uniform, kust de dames galant de hand, begroet de autoriteiten en dan gaat het koninklijke gezelschap naar buiten, waar het snerpend koud en grauw is na het warme rood van de staatsietapijten. Daar staat die grijs-geüniform-de ere wacht met hoge kolbakken. En de com manderende officier beveelt: „Guard of honour: present arms". Met een klap gaan de geweren naar voren. Hoeveel ontroerender Is het nog hier op vreemde bodem zijn eigen Koningin te zien, die daarna met de Koning de ere wacht inspecteert, terwijl de muziek na het Wilhelmus het „Wien Neerlands Bloed" speelt, haar voor het vaandel te zien nijgen, haar in haar drie-kwart Nertz-bontjas, turquoise Japon en grijze hoed met paradijsvogelveren langs al die stramme soldaten te zien schrijden. Ze is een ogenblik ontroerd. Dan klinken nieuwe bevelen, het „God save the King" en nauwelijks is dit ver klonken of de trappelende schimmels trek- kén de open koets naar voren: de rode livrei, de witte rijbroeken, de pruiken on der de zwarte petjes der rijknechten. En terwijl de Koningin met de Koning en 's Konings broer, de Hertog van Glou- LONDEN, Dinsdagavond. Prinses Elisabeth, die graag haar derde huwelijksverjaardag samen met haar man, de Duke of Edin burgh in Malta had gevierd, maar thans eerst bij dit staatsiebezoek tegenwoordig moest zijn, liet van middag haar oudste zoontje, Prins Charles, die net twee jaar is ge worden, uit Clarence House komen om hem aan de hoge gasten uit Nederland te tonen. Het gesprek zal wel uitsluitend langs de banen van het „trotse-moeder-protocol" gegaan zijn. Ko- ners en met een opPerylakte zo groot ningin een schriftelijke boodschap aan de als de provincie Utrecht), en de Mayor Graafschapsraad en eveneens een aan de van Westminster in wiens cit de Konin- burgemeester van Westminster. De .f" gin en Prins Bernhard deze dagen loge- gemeester van Westminster overhandigde j ren. I H.M. tevens de versierselen van officier De voorzitter van de raad bood H.M.in de Orde van Oranje Nassau en aan de uit naam Van het volk van Londen een gemeentesecretaris (town clerk), Sir adres van Welkom aan in Londen „de Patrick Morris, die van ridder in deze hoofdstad van het Britse Gemenebest en orde. Imperium". Op ontroerende wijze werd Ondaijks de regen, welke weer neer- daarin herinnerd aan de donkere dagen stroomde, verdrongen de belangstellen- van de oorlog toen Koningin Wilhelmina van T onden uit de geest van Haar ge kwelde volk trachtte te schragen. „Thans is voor het volk van beide lan den zich rond de bekken, toen het Ko niriklijke Paar St. James Palace verliet en onder luide toejuichingen naar Buc kingham Palace terugkeerde. i cester wegrijdt in de eerste open koets, klinkt plotseling het „Leve de Koningin", mengt zich het gejuich van duizenden mensen met 't vurige trappelen der paar denhoeven en het geratel der wielen en stort zich de gehele bereden garde op ner veuze paarden achter de open rijtuigen. Het gaat alles zeer snel; het oprijden der garde is bijna een charge. Maar het geheet is onvergetelijk. De stad is grijs en boven de hoofden van de tienduizenden Londenaars wappe ren de vlaggen in een mist, die deze hele metropool al de atmosfeer geeft van de- donkere dagen voor Kerstmis (Londen be gint daar al in September mee). De stoet rijdt Victoria Street door, ziet dan rechts in de schemering de grijze sta tigheid van Westminster Abbey en de kanten torens en pinakels van de Parle mentsgebouwen, zwenkt door Parliaments Square de mensen wulven, juichen Whitehall op, het regeringscentrum en reeds rijst in de verte, zwart tegen de geel- grauwe mist, de hoge zuil van Neison op Trafalgar Square te midden van de vier bronzen leeuwen. Linksaf draven de paar den, de wielen van de vier open landauers snerpen plotseling op het grint van de Mali, waar een lange laan van vlaggen de oprit vormt tot het Buckingham Palace in de verte. Overal staan de drie strijdmachten, stram, overal langs heel deze route juichen de mensen en voor Londenaars juichen ze zelfs zeer enthousiast en dan zwenkt de stoet Victoria Square op. Reeds bran den de lantaarns op de hekken van Buc kingham Palace. Honderd man van 's Ko nings lijfwacht, de Grenadeer Guards, presenteren het geweer en terwijl de dich te mensenmassa nog eenmaal aan haar enthousiasme uiting geeft, schrijdt Konin gin Juliana, met naast zich haar konink lijke gastheer, Buckingham Palace binnen. Nier op de binnenplaats van het paleis demonstreerde zich wederom de verbon- dendheid tussen Koningin Juliana en de Prins, een verbondenheid, die ook reeds het Franse protocol ettelijke malen tot concessies heeft gedwongen. De Koningin stapte uit haar rijtuig, doch bleef in plaats van onmiddellijk het paleis binnen te gaan wachten tot de Prins was gearriveerd. Met een glimlach bleef haar gastheer, Koning George, aan haar zijde. Dit korte, onverwachte oponthoud bleek een buitenkansje voor een paar fotogra fen, die een plaats op het binnenhof had den kunnen bemachtigen. Zij kregen hier door de gelegenheid om de vier vorstelijke personen, ongedwongen bijeen, op een plaat vast te leggen. Hoewel duizenden nog geruime tijd voor bet paleis bleven wachten in de hoop de Britse en Nederlandse vorstenparen op het balcon te zien verschijnen, bleven de grote balcondeuren gesloten. De vorstelijke personen bij aankomst aan Buckingham Palace. Van links naar rechts: Koning George VI, Koningin Juliana, de Hertog van GloucesterKoningin Elizabeth en Print Bernhard. De communisten schrikken voor geen enkel middel terug om hun dwaalleer in gang te doen vinden. In Hongarije hebben zij nu z.g.n. „ouderscholen" opgericht De ouders der schoolgaande kinderen zijn verplicht deze „scholen" te bezoeken. Zij worden er door middel van cursussen vertrouwd gemaakt met da marxistisch- leninistische gedachtenwereld. Bovendien wordt hun ingehamerd hoe zij hun kinde ren hebben op te voeden. De bedoeling van de communistische be windsmannen is duidelijk: zij willen door deze ouderscholen voorkomen, dat de ouders het huidige schoolonderwijs weer te niet doen door de opvoeding van hun kinderen thuis. De honderdduizend is gevallen op lot no. 8523 in de 511de Staatsloterij, vijfde klasse, derde lijst. Het behoort tot de goede tradities va* het katholiek cultuurcentrum „Draken burgh" om vóór de grote christelijke fees ten enkele dagen te organiseren van gees telijke bezinning en culturele oriëntatia. Dit jaar zullen deze dagen gehouden wor den van Vrijdagmiddag 22 December tol Zondagmiddag 24 December. Het hoofdthema, dat behandeld zal wor den door prof. dr P. Schoonenberg SJ.. luidt: „De Kerstgedachte in het St. Joan nes Evangelie". Het thema, dat in een drietal voordrachten beschouwd wordt, wordt afgewisseld met inleidingen over Kerstliturgie, muziek, beeldende kuntó so poësis.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 1