Pleven achtte meegaan niet nodig Attlee heeft heel wat met Truman heeft .te praten geling Chinezen tot re bereid Pjongjang zal worden prijsgegeven Achtste leger verlaat de stad wegens omsingel ingsge vaar Stortzee sloeg visser over boord Wereld is als visser over boord en weer aan dek, geen grapje Sneeuw DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Attlee's reis reeds lang overwogen Goederen voor China Vlammenwerpers bij Ambon Coloradokever niet goed afgeweerd LAGEN Vier energieke jongelui Korea weer in tweeën en terugtrekken van de Amerikaanse vloot Weer een moord op de P. en T.-landen Vermiste coaster terug gevonden Volgende golf wierp hem weer aan dek Auto's slipten op rijks weg Den Haag-R'dam Zó vielen de punten WEERBERICHT Strenge Amerikaanse export controle dus zware boeten geëist Kwamen per jeep uit Indonesië OVER EEN ANDERE BOEG De troepen van de V. N. zijn Zondag begonnen met de ontruiming van Pjongjang, de voormalige Noordkoreaanse hoofdstad, welke zal worden prijsgegeven. De gehele dag weerklonken de explosies van militaire installaties, die werden opgeblazen om niets van militair belang in handen van de Chinezen te laten vallen. Volgens militaire bronnen te Tokio ligt de volgende verdedigbare gordel beneden Pjongjang in het gebied van Sariwon, ongeveer 50 km. ten Noorden van de 38ste breedtegraad. Acheson sprak met Congresleiders Voethal-uitslagen van de Eerste-klassers '"'-a :v:;: iiAacuxixcig i De verwachting, geldig van heden- tot mor genavond, luidt: Wisselende bewolking met nu en dam buien, vele met hagel o£ sneeuw. Matige, voorname lijk tijdens de buien, tijdelijk krachtige wind tussen Zuid-West en Noord-West. In de nacht en ochtend op vele plaatsen lichte vorst. In de namiddag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Dinsdag 5 December: Zon op 8.30 uur, onder 16.31 uur; maan op 3.05 uur. onder 14.07 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Europa adviseert aan Amerika 1 1 Tl 1 een rustige politiek De Britse premier Clemens Attlee is Zondagavond naar Washington ver trokken. Zijn Franse ambtsgenoot, Pleven, maakt de reis niet mee en is Zondagochtend te Parijs teruggekeerd, tezamen met minister Schumann, die verklaarde dat een reis naar Amerika op dit ogenblik onnodig was. De beide premiers hebben enige geruststellende woorden laten horen. Pleven zei de bij zij» aankomst in Parijs, dat het er op aankwam, zicli niet door de paniek van het ogenblik te laten meeslepen, doch kalm te blijven werken aan een politiek op lange termijn. Hij bevestigde het Zaterdagavond uitgegeven communiqué over de Brits-Franse besprekingen, waarin wordt gesproken over de „algehele gelijkheid van standpunt der heide regeringen, en voegde er nog aan toe, dat zij eenstemmig van mening waren Amerika „een rustige politiek" te adviseren. Attlee verklaarde bij zijn vertrek zijnerzijds, optimistisch te zijn „zoals altijd", en hoop te hebben op een vreedzame oplossing. litieke overeenkomst met de Chinese communistische regering te komen. Men gelooft, dat contact met de Chinezen door middel van India is voorgesteld als mogelijk de beste manier. Verder gelooft men, dat de Fransen krachtig zouden hebben aangedrongen op voorstellen voor een bufferzone in Noord-Korea. De Britten daarentegen waren van mening, dat eerst de militaire situatie gestabiliseerd diende te worden. De economische achtergrond De Britse premier heeft Zondagavond nog met de belangrijkste ministers van Htiueri Scuuman an üe premier van Eranlirijk, René tJteven, hebben een bezoek gebracht ruin de Britse premier, Clement Attlee en Ernest Bevin, voor het vertrek van Attlee naar Washington. V.l.n.r.: Schuman, Bevin, Attlee en Pleven tijdens een gemoedelijk on-of fideel gesprek in Downingstreet 10. Naar wordt vernomen, had Attlee reeds geruime tijd een bespreking met Truman in overweging en kwam het be sluit om naar Washington te vliegen niet uitsluitend naar aanleiding van „het mis verstand over het gebruik van de atoom- b°De Britse Prehd" t?ritnn^uVe^ngend naar het onderhoud te A)n. Hy wilde niet slechts een bepaald facet van de proble men behandelen, ^oel1. g toestand, „zoals die nu is en m de toekomst zal kunnen worden". t h t De besprekingen zU!len„ cnnfEA, ter van een Internationa vormden dragen, zo vervolgde ha, de uitwisseling van denkbee geen de zaak die wij op ons 8 de vrede van de wereld 81 goede kan komen". „odncumen- Minister Attlee is goed S teerd vertrokken. Zaterdag voerde na, tezamen met Bevin, besprekingen Pleven en Schumann, bijgestaan ao experts op economisch terrein en in j het Verre Oosten. Zij bespraken ae situatie in Korea en de positie van Europa in de huidige fase van het con flict. De kwestie der Westduitse herbe wapening en de vorming van een West- Europees verdedigings-systeem, waarom trent terzelfdertijd de Raad van plaats vervangers van het Atlantisch-pact in een vruchteloos debat was gewikkeld om de BritsFranse tegenstelling te verzoe nen. De voorzitter van de raad, de Ameri kaan Charks Spofford, heeft in verband hiermede. Zaterdagavond nog een bezoek aan Pleven gebracht, om alsnog een compromis te bereiken. Volgens de tot dusver beschikbare aan wijzingen zouden Pleven en Attlee het er over eens geworden Zijn, dat zij zich moeten verzetten tegen het gebruik van de atoombom in Korea en dat elke po ging moet worden gedaan om tot een po- zijn kabinet geconfereerd. Hij heeft de onderwerpen, die hij met president Tru man zal bespreken, behandeld met de mi nister van buitenlandse zaken, Bevin, de minister van financiën, Gaitskell, en de minister van defensie Shinwell. Attlee zal, naar men meent te weten, niet slechts politieke en militaire pro blemen met Truman aansnijden, maar tevens de kwestie van de Amerikaanse politiek inzake het aanleggen van grond stoffen-voorraden ter sprake brengen en pogen overeenstemming te bereiken in zake de toewijzingen voor Engeland. De Britse handelsbalans is thans in even wicht, doch de wedijver bij het verkrijgen van grondstoffen, in verband met de her bewapening in het kader van het Atlan tisch pact, veroorzaakt Engeland aan zienlijke economische moeilijkheden. Het Britse gebrek aan grondstoffen, tenmin ste voor een deel veroorzaakt door het aanleggen van Amerikaanse voorraden, zal, zo verklaart men te Londen, nadelig op Engelands exportcapaciteit werken. De kwesties van Korea, de Atlantische iefensie en de bevoorrading met grond- toffen zullen echter als één gecombi- eerd vraagstuk naar voren worden ge- .racht. De besprekingen zullen te Washing ton eerst morgen aanvangen. Vandaag zal de premier overleg plegen met de leden van de Britse ambassade in Was hington. Men neemt aan, dat de be sprekingen Woensdag worden voortge zet, terwijl met een langere duur wordt rekening gehouden. Attlee ook naar Ottoiva Naar te Londen Zaterdag werd meege- leeld zal premier Attlee, na afloop van ijn besprekingen met president Truman, -en bezoek brengen aan de Canadese premier, Louis St. Laurent. De datum van dit bezoek is, m verband net de nog onbestemde duur der Was- ungtonse conferentie, onzeker. De Verenigde Staten hebben, met In gang van Zondag 3 December te midder nacht, een strenge controle ingesteld op alle gocderenzendingen voor communis tisch China, Hongkong en de Portugese kolonie Macao. De minister van handel, Sawyer, kon digde aan, dat dezelfde controle zal wor den toegepast op alle zendingen van stra tegische goederen uit het buitenland via Amerikaanse havens naar de Sovjet-Unie en de met haar verbonden staten, China. Hongkong en Macao. Hongkong en Macao waren bij deze controle betrokken wegens het belang van deze plaatsen als doorvoel - punten. De nieuwe maatregel betekent, dat thans uitvoervergunning nodig is voor alle goe deren, die uit de V. S. naar de genoemde bestemmingen gezonden worden. Het bureau Zuid-T ïolukken te Der Haag meldt: „De regering van -e republiek Zuid Molukken deelt in aar weekoverzich over de strijd in de 7 olukken mede, da de Indonesiërs aan 1 t front bij de sta; Ambon thans gebruii maken van vlam menwerpers en fosfoikogels. De Indonesiërs maken o.a. gebruik vat Japanse pantseroff eieren, waarvar enigen gevangen we den gemaakt. D' Kawilarang-troepen i -ten 800 doden ach ter. Aan het Hitoefror liep een bataljo; Apri-soldaten volledi bewapend over. Op Ceram, Haroe! je, Saparoea er Noesa Laoet is alles r >stig". K.N.I.L.-mt men naar huis Half December za; wórden begonnei met het overbrengen an Ambonese mi ij tairen (voormalige lei en van het KNIL die zich thans op Ja^a bevinden, naai Ambon, aldus vernan de correspondent van Aneta te Suraba a. Het betreft in totaal ongeveer 4000 man met 8000 ge zinsleden, die thans voor het grootste deel in Oost-Java vertoeven. Het plan tot terugvoering werd opgesteld in tegen woordigheid en met v#ledige instemming van deze voormalige leden van het KNIL. Het Indonesische Rode Kruis maakt be kend, dat zodra een jehip ter beschik king wordt gesteld-,en Rode Kruismissie naar de Zuid-Molukkcn zal vertrekken met medeneming van kleding en medi cijnen. Voor de rechtbank te Assen hebben 31 landbouwers terecht gestaan, die indertijd met 49 anderen door het kantongerecht te Kmraen tot hoge geldboeten waren ver oordeeld, omdat zij het niet al te nauw hadden genomen met de bestrijding van de coloradokever en die van dit vonnis in hoger beroep waren gegaan. Getuigen-deskundigen achtten een af doende bestrijding van ,dit grote gevaar noodzakelijk. De officier, die zich geheel bij deze mening aansloot, wees in het bijzonder op het belang van onze aard appelexport en eiste tegen de 31 een totaalbedrag van J 6150 aan boeten. Zo kwamen de vier gedemobiliseerden met hun Jeep bij Roosteren over de vaderlandse grens na een tocht van 25000 km. van Indonesië uit. lereerst een uurtje rustig voor zover mogelijk gingen zitten. Door Susteren en Echt waar vele belangstellenden langs de weg stonden ging het dan naar Linne, waar de hele dorpsgemeenschap haar mede-inwoner en zijn drie kameraden opwachtte. Burge meester Jacobs ontving het viertal met ouders en familie ten raadhuize. In een hartelijke speech heette hij hen welkom in het vaderland, hun verder hulde bren gend voor hun unieke prestatie. De jongelui zijn o.m. door India, Paki stan, Perzië, Irak, Israël, Italië, Zwitser land, Frankrijk en België gereden. Zij waren precies inclusief de bootreizen van Indonesië naar Madras en van Is raël naar Sicilië zeven maanden onder weg geweest. Nadat de erewijn gedronken was en ook pastoor Lemmens de jongelui gehuldigd had, werd het feest ten woon- huize van Sef verder voorgezet. Zondag heeft cineast Peter Pennarts in een zaal te Linne de eerste vertoning gegeven van de tijdens hun reis opgeno men films en foto's voor de vier families en alle repatrianten van Linne (Sef was de laatste in de rij) met hun famlie. De jongelui hebben vandaag hun tocht hervat. De Jeep-Expres gaat verder, tot ieder der vier jongens in zijn woonplaats ontvangen is. Eerst dan zal het viertal uit elkaar gaan. Het grénskantoortje te Roosteren aan de Maas tegenover het oude Belgische stadje Maeseyck, zag Zaterdagmiddag een merkwaardig transport de noodbrug passeren Even na twaalven kwam hier de „Jeep-Expres Java-Holland"; bemand met vier energieke jongelui, die de reis naar patria niet per troepenstransport- schip, maar op eigen gelegenheid door een hele reeks landen van Azië en Eu ropa maakten, in het vaderland aan. Aan de Nederlandse grenspaal stonden de ouders en verdere familieleden van Sef Beulen uit Linne bij Roermond, Jan Glissenaar uit Willeskop bij Montfoort, Roel Sloots uit Zutphen en Peter Pen narts uit Haarlem, om hun jongens harte lijk te verwelkomen. Burgemeester Smets van Roosteren vond het een eer, hen als eerste autoriteit in het vaderland welkom te mogen heten. Hele verhalen werden verteld, die ten dele door de Regionale Omroep Zuid werden opgenomen. Nadat de douaneambtenaren op zeer coulante manier hun plicht hadden gedaan, reed de jeep met een lange rij begeleidende auto's Roosteren in, waar men in een café al- „De dagen voor Sinterklaas staan in het teken van de geschenken. Hoe, wat en voor wie, zijn de vraagstukken, waarmee we ons ernstig bezig hou den; de Sinterklaasfeesten voor de kinderen worden allerwege georgani seerd en door henzelf als vanzelfspre kend aangenomen". Aldus „De Waarheid". En we zijn het ditmaal volkomen met het blad eens, Ge noemde krant vervolgt dan: Ach ja, de Sinterklaasfeesten en -geschenken kunnen we hun met over leg en vindingrijkheid toch nog wel op de een of andere manier bezorgen. De vrede kunnen we hun niet in hun schoen geven; die moeten we voor ze bevechten." Weer zijn we het met ,.De Waarheid" eens. Want het is de waarheid. „De vrede is geen geschenk en voor wie daar nog te lichtvaardige denk beelden over koesterde, Is Sheffield een duidelijk voorbeeld geweest Voor de derde maal zijn we het met „De Waarheid" eens. Het Sheffieldse rode vredescongres. Warschau, alle bijeenkomsten van het Kominform. Praagse processen, Hongaar se rechtbankzittingen zijn allemaal dui delijke voorbeelden, dat over het hand haven van de vrede geen lichtvaardig» denkbeelden mogen worden gekoesterd. De vrede zullen we inderdaad moeten bevechten. Het is alleen maar de vraag, of dat met kanonnen en eventueel met atoombommen alleen is te bereiken. De vraag is eigenlijk geen vraag, want nie mand is van mening, dat, nu de strijd tus sen wereldbeschouwingen zich steeds fel ler toespitst, alleen explosief materiaal, hoe kostbaar dan ook, de wereld redding kan brengen. Hiervoor zijn andere ..stoffen" nodig, ook nog ander materiaal dan koel over leg, langdurig gecoinfereer en gezond ver stand. De hemel moet geweld worden aange daan, opdat de geesten goed worden ge richt. Vrede, echte vrede, kan toch eerst uitgaan van terdege op God afgestemde harten. We zijn In de Adventstijd, de periode in afwachting van de Verlosser. Zouden we het in dit stormgetij van het vredes- schip nog niet eens over de boeg van het gebed gooien? Misschien maken we dan een kans dat we er met Kerstmis, het Vredesfeest bü uitstek, beter voorstaan dan met St. Ni- De „Lübeck", een van de twee Duitse red dingboten, die op het bericht van de ver missing van Bremerhaven waren uitge varen, trof het schip in de Duitse Bocht, waar het zijn anker had uitgeworpen we gens storm op de Noordzee. De beman ning van 7 koppen had volgens de kapi tein van de „Lübeck" geen letsel opge lopen. colaas. HENK VAN DER MAZE. Zondag werd te Djakarta bekend, dat op de Pamanukan- en Tjiasem- landen wederom een moord Is gepleegd, thans op de Britse administrateur Nor man B. Winning. Hij werd doodgescho ten toen hfj zich in een auto van de ondememingstuinen naar Subang be- gat (Van onze weerkundige medewerker) Op heel wat plaatsen in den lande, vooral in het Zuiden, )eek het er van morgen op, dat Kerstmis dicht in de buurt was in plaats van Sinterklaas. DC zware buien, die de vorige week uitsiui tend regen hadden gebracht, hebben ir het afgelopen etmaal ook hagel er •meeuw laten vallen. Doordat deze buie: door opklaringen werden afgewisseld, kun het de afgelopen nacht zo koud wor den, dat. de thermometer vanmorgen behalve aan de kust, een of twee graden ouder nul aanwees, z0?,atT .rf, sneeuw 1/ 'i liggen. Vooral in.Zuld"^"rg had toen een behoorlijk sneeuwdek ge v. (1; gisteravond had men daar al drie dimeter sneeuw en vannacht is daa nog het. nodige bijgekomen. Elders in he land had het sneeuwdek nog weinig u betekenen, terwijl men mag verwachten. rbU het zioh vandaag zal gedragen a sneeuw voor de zon zich vaker gedraagt. {•Iet winterweer van gisteren en van daag vormt niet. do inleiding tot ee; echte vorstperiode. Daarop is voorlop;.' no geen kans, omdat do luchtdruk n Scandinavië nog laag blijft en boven d oceaan ook de toevoer van koude lucb uil het Noorden, die ons land via d1 Noordzee bereikt, blijft bestaan, al vei minderdt de intensiteit wel; gedurend de nacht komt bet kwik tijdens opklarin gën daardoor gemakkelijk onder nul. Iets anders is ook nog belangrijk voor ons land: Zaterdag en Zondag ziin opnieuw grote hoeveelheden reven gevallen in Frankrijk en Duits land terwijl in Zwitserland veel sneeuw viel. De zij-rivieren van de Kiin reageerden Zondagmorgen prompt op die regen. Een spoedige val van het water in de grote nvie- ren ie due niet te verwachten. Volgens kringen, die in nauw contact staan met de delegatie der Chinese com- munisten te Lake Success, zouden de Chinese communisten bereid zijn tot een regeling van het Koreaanse conflict, In dien men zou instemmen met een „staak- het-vuren-Iijn langs d(> 38Sfe breedte graad, aldus meldt Reuter, Verdere voor waarden zouden zijn: 1. Het wederinslellen van het Noord koreaanse regiem en het spoedig daarna houden van verkiezingen in geheel Korea 2 Het terugtrekken der Amerikaanse zevende vloot uit de wateren van For mosa en het afbreken van verdere steun aan generaal Tsjang Ka Sjek. 3 De onmiddellijke toelating van de Chinese volksrepubliektot de V n en het erkennen van haar a'f®Jaardigden als de wettige Chinese vertegenwoordi- g Deze voorwaarden, zo verluidt verder, zouden van de Indische gedelegeerde. Sir Benegal Rau, aan de Westerse mogend heden bekend worden gemaakt. Sir Be negal Rau had Zondag een tweede onder houd met het hoofd van de Chinese de legatie, Woe Hsioe Tsjoean. India traclv zoveel mogelijk in het conflict te bemid delen. Experts op Aziatisch gebied verklaren dat genoemde voorwaarden geheel tn de lijn liggen met de enkele weken geleden geuite Chinese waarschuwing, dat China niet toe kan staan, dat de troepen der V. N. de 38ste breedtegraad zouden over schrijden. In dezelfde tijd waarschuwde ook de Indische regering voor „ernstige politieke en militaire gevolgen" van de overschrijding van de breedtegraad. Het is niet te voorspellen, wat de Ame rikaanse reacties op dergelijke voorstel len zouden zijn. aldus Reuter. Tot nu toe hebben Amerikaanse functionarissen steeds verklaard, dat onderhandelingen „met het pistool op de borst" namelijk zolang Chinese troepen In Korea zijn niet mogelijk zijn. Een duizendtal Koreaanse burgers be gon Zondagavond met het ontruimen van de ziekenhuizen en het in veiligheid bren gen van de patiënten. De stedelijke auto riteiten zijn voornemens nog 1500 andere burgers te evacueren, die, naar zij vrezen, anders door de communisten zullen wor den terechtgesteld wegens samenwerking met de verbonden troepen. De wegen naar het Zuiden zijn zwaar belast met convooien, tanks en vermoeide Zuid-Koreanen, van wie sommigen geheel zonder uitrusting en wapens. Aan de kant van de weg marcheert „de eeuwige drom vluchtelingen". Volgens de laatste berichten is de mili taire toestand als volgt: Noord-Westen: Een dunne verdedi- gingsboog houdt de noordelijke troepen af van Pjongjang, terwijl de hoofdmacht van het achtste leger de stad verlaat om omsingeling van rechts te ontgaan. Er zijn reeds mortierprojectielen van guerillastrijders in de stad gevalen. Noord-Oosten: De Chinese troepen doen een tweeledige opmars naar de Oostkust, één naar de havens Hoennam en Wonsan, en één meer naar het Zuiden om het tien de corps in het Noord-Oosten af te snij den. Naar gemeld wordt, zijn contacten met guerillastrijders tot stand gebracht bij Wonsan en ongeveer 30 k.m. van Hoegnam. Centrale Oosten: Britse commando-troe pen en Amerikaanse mariniers pogen zich uit Hagaroe te bevrijden. Centrale Noorden: Troepen van de Amerikaanse zevend» divisie bewegen zich van Hjesandjin, aan de Jaloe, naar het Zuiden De weersomstandigheden be letten de luchtmacht de nodige dekking te geven. De leiders van het Amerikaanse Congrc- zijn Zondagavond naar het ministerie van buitenlandse zaken ontboden voor een be spreking van de toestand na het slechtci worden van de situatie in Korea. Na een conferentie van meer dan VA a uur verlieten de leiders met ernstige ge- Kostte haneen de reddinesloepen nog in de davits op de „Metamorfosis' i.-.1mi *.—lrl..r(I.Yl »i. i waarvan voor- en achterschip vrijwel geheel onder ivater zijn verdwenen bij de Noorderpier te IJmuiden. zichten de bijeenkomst. Zij verklaarden zich tot geheimhouding te hebben ver plicht. President Truman heeft Zaterdagavond en Zondag besprekingen gevoerd met vooraanstaande militaire en diplomatieke functionarissen over de ontwikkelingen in Korea. Met de ministers van buitenlandse zaken en defensie, Acheson en Marshall, :n de voorzitter der gezamenlijke stafchefs, gen. Omar Bradley, sprak hij Zondag 2V» uur over Korea. De kustvaarder „Texel", die in vaste lijndienst Rotterdam-Bremen vaart en sedert Woensdag werd vermist is nabij de Oost-Friese eilanden teruggevonden. De SCH 95, waarvan wij Zaterdag reeds meldden dat ze met 5 gewonden op weg naar huis was, is Zaterdagmiddag in Hoek van Holland binnengelopen. Het bleek, dat er twee zwaargewonden waren, een met een gebroken dijbeen en een met een beschadigde wervelkolom. Zij werden naar een der Haagse ziekenhuizen vervoerd, een derde gewonde werd voor het maken van een foto eveneens daarheen gebracht. Twee lichtgewonden konden naar hui* gaan. Het ongeluk heeft zich voorgedaan, toen de SCH 95 zich ter hoogte van Goeree op uitrei* naar het Kanaal bevond. De vijf mannen waren bezig zeil bij te zet ten, toen opeens een geweldige hoeveel heid zeewater over het dek spoelde. De schipper dacht dat hij door die overko mende zee in een keer vijf leden van zijn bemanning kwijt zou zijn, maar dat Tengevolge van de gladheid van de weg zijn Zondag op de rijksweg tussen Den Haag en Rotterdam onder de gemeente Delft verschillende verkeersongevallen 7ebeurd, waarvan één met dodelijke af- oop. Nabij het viaduct aan de Hugo van lijkenlaan slipte een personenauto, waar- n twee personen zaten, het echtpaar H. lit Scheveningen. De auto, die door dr. I. bestuurd werd, reed van de dijk en wam in een sloot terecht. De 67-jarige nevr, J. H.V. geraakte in het water inder de auto. Toen de wagen door de olitie was gelicht, bleken de levensgees- en bij mevr. H. reeds te zijn geweken. Dertig meter van de plaats van dit on- ,eval reed een tweede auto van de weg n kwam met de wielen naar boven op sn landweg te leggen. De vier inzitten- :en kwamen met de schrik vrij. Tenslotte eden nog vier auto's in de berm van de y j. i weg en moesten door de politie worden Eni overzicht van de npeningszitrina van het Internationaal Congres der Religieuzen te Rome tijdens de rede van Z. Li i.t a j losgetrokken. Hierbij gebeurden geen per ry v.l.n.r. de Kardinalen Pixsarda, Mieara, Project van de iL Congregatie der Religieuzen en President van het Congres, en Aloisi Masella soonlyk* ongevallen. bleek gelukkig niet het geval. Wel wa ren er vijf gewonden. Een ervan schijnt, toen de zee over het dek kwam, nog bui ten boord te zijn geraakt, maar later i* hij op onverklaarbare wijze weer op het dek terechtgekomen. De kracht van het water was buitengewoon hevig. De terugreis naar Scheveningen werd met spoed ondernomen, daar kon echter de haven niet binnengevaren worden, om dat de havennoofden schuil gingen achter de hoge golven. De schipper besloot daar op naar Hoek van Holland t» gaan. eerste A. GVAV-Achilles 8—1 Zwolse Boys-Velocitas 30 HSC-Go Ahead 02 Zwartemeer-Heerenveen05 Be Quick-Frisia 00 B. AGOVV-NEC 0—1 Enschedese Boys-Vitesse 20 't Gooi-Heracles 42 Hengelo-DOS 21 Wageningen-Enschede 3—1 C. Volewijckers-Blauw Wit12 RCH-I-Iermes DVS30 ADO-Haarlem 12 VSV-HBS gest. (sneeuw!) 22 SVV-KFC 3—2 EDO-DWV4—2 D. Longa-Emma 11 Feijenoord-NAC 12 TSC-Sparta 04 NOAD-BVV 1—1 E. Sittardia-VVV 4—3 Eindhoven-Bleyerheide 0—0 Spel. Emma-PSV 1—7 Brabantia-Maurits 12 MVV-Limburgia 02 Voor bijzonderheden verwijzen wij naar onze Sportrubriek op de pa gina's 3 en 4.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 1