ieuws uit Verzorgingspeil 1947 kan geen basis meer zijn HI eest d^ctrtp wot, A f2,~ per liter fledPraait liw Bertha Maandag per vliegtuig naar huis? Najdorf practisch al winnaar te Amsterdam Posities schepen met troepen, repatriërenden en emigranten nieuws Avonturenroman door PETER BARON PAGINA 2 DONDERDAG 7 DECEMBER 1950 GEEN BESLISSING INZAKE BLOEDPROEF Moslems houden protest vergadering MOORD OP JAVA NOTARIAAT BURGERLIJKE STAND De Amsterdamse rechtbank, onder pre sidium van mr. J. Meihuizen, heeft geen beslissing genomen in de vraag, die mr. S. J. Timmenga als raadsman in een strafzaak, veertien dagen geleden, heeft opgeworpen inzake de bloedproef. Mr. Timmenga was van mening, dat de bloedproef in strijd is met de letter en de geest van onze strafwet waar deze het de verhorende autoriteit verbiedt van een verdachte verklaringen te verkrijgen, waarvan niet gezegd kan worden, dat zij in vrijheid zijn afgelegd. Uitspraak doende heeft de rechtbank vanmorgen de aannemer, die veertien dagen geleden terecht stond, veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf met ont zegging van zijn rijbewijs voor de tijd van een jaar. Verdachte was door de kantonrechter destijds tot zes weken ver oordeeld. De bloedproef had in zijn b.ied een alcoholgehalte uitgewezen van 1.75 promille, hetgeen geacht wordt te veel te zijn om een auto nog naar behoren te kunnen besturen. „Niet gebleken is", zo luidt het von nis: „dat verdachte onder zodanige in vloed van sterke drank heeft verkeerd, dat hij geacht moet worden zijn toestem ming voor de bloedproef niet te hebben kunnen geven". In deze uitspraak is de rechtbank dus niet verder ingegaan op de stellingen, die door mr. Timmenga naar voren waren gebracht. Dinsdag heeft de raadsman van de partij-Aminah formeel appèl aangetekend tegen het vonnis van het Singaporese hof Indien het hof dit beroer) afwijst zullen naar verwachting mevr. Hertogh en Ber tha Maandag per vliegtuig naar Neder land vertrekken. Bertha zei vandaag tegen haar moeder, dat zij niet graag naar Holland ging, maar dat zij haar vader en broers en zusjes wilde zien. Zij zeide, dat zij wou proberen hen allen naar Malakka te laten komen om in Kelantan op een copra-on- derneming te gaan wonen. De Moslems in Singapore hebben be sloten er tegen te protesteren dat Bertha in het klooster verblijf moet houden. Zij zijn van plan morgen een massa-vergade ring in de Moskee te Singapore te houden De afgebroken partij in het Wereld- schaaktournooi te Amsterdam uit de 17e ronde tussen Najdorf (Argentinië) en Stahlberg (Zweden) is hedenmiddag in derde zitting na de 100ste zet van Najdorf door Stahlberg opgegeven Najdorf is hierdoor practisch tour- nooi-winnaar geworden, wat zeker zal zijn als Reshevsky vandaag zijn hang- partij tegen Szabados inderdaad niet wint, en het ziet op het ogenblik be slist niet naar een zege van Reshevsky uit. Hoewel er dus van deze overdracht nog geen sprake is, zetten een aantak raads leden zich reeds om de dis om de'huid te verdelen en eventueel weer terug te geven aan de nog niet geschoten beer: „Heeft het College er enig idee van of een eventueel overdragen van de hoofdsommen van grond- en personele belasting voordeel dan wel nadeel zal op leveren voor de gemeente?" Enige leden betreuren het missen van een andere beer: „Zij zijn van oordeel, dat het vervallen van de opbrengst der ondernemingsbe lasting voor de gemeente een aanzienlijk verlies betekent, omdat verwacht kon worden, dat de huidige hausse in zaken, tengevolge van b.v. de Koreaanse kwes tie, een niet onaanzienlijke stijging zou hebben vertoond". Even kort als afdoende antwoorden B. en W.: „Nu vast staat, dat de ondernemingsbe lasting vervalt, heeft het geen nut meer aan het al of niet betreurenswaardige hiervan beschouwingen te wijden". Met deze uitgelokte abrupte beantwoor ding sluit het hoofdstuk financiën. De transportchef van de suikeronder neming Tjepiring in het Semarangse, de heer F. G. F. Mohlbaum, is Maandag met drie kogels doodgeschoten. De heer Mohl baum was 's morgens te voet uitgegaan. Toen hij 's middags nog niet was terug gekeerd, werd een politiepatrouille uitge zonden, die het stoffelijk overschot vond bij de desa Sodjowerto. „Cyrenia", Djakarta naar Marseille, 5 Dec. te Aden. „Groote Beer", Amsterdam naar Niieuw Guinea, paseerde 6 Dec. Makassar. „Indrapoera", thuisreis, passeerde 6 Dec. Gibraltar, 10 Dec. (12 U,1 botterdam ver wacht. „Somersetshire", thuisreis Amsterdam, 6 Dec. van Colombo. „Tabinta", thuisreis Amsterdam, passeerde 7 Dec. Kaap St. Vincent, 10 Dec. (i8 u.) te IJmuiden verwacht. Onderscheiding. Bij K.B. is mr C. van Nievelt, vice-president van het Arnhemse gerechtshof, benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. By K.B. is op zün verzoek aan de heer D. van de Velde eervol ontslag verleend uit zün ambt van notaris te Tholen en is op zpn verzoek aan de heer A. J. M. Kraft, met ingang van 8 December 1950, ontslag verleend uit zgn ambt van nota ris te 's-Gravenhage. Advertentie. GEBOREN: Jacob, z. v. M. Poot en N. Buijnink: Christina, d. v. M .v. d. Velden ;en A. H. Vorstenbos: Matthijs, z. v. M. Schaap en S. P. v. Eijk; Enrico, z. v. L. v. Leeuwen en A. Zuijdgeest. OVERLEDEN: J. Lenderink, 59 j.: A. H. J. v d. Hoogen. 48 j.: K. C. v. Gerven, 3 j.-, J. G. Eijkenbroek, 70 j. vnoff SChifOAiM f» nnsrtrntN 72ste Jaargang No. 21409 i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1950 | | pagina 2