Nieuws uit STAD en OMTREK Hoe de burgemeester 1950 zag We hadden het best, maar nu 1951 Kruiswoord puzzle De twee Schiedamse Rallye-teams vertrokken EENMAAL MOEDERSCHAPSZORG De woningbouw gaat nu sneller dan ooit Vastenavondbal houtman ADAMS' Hoogstr. 101-103-105 NEDERIANDSCHE MIDDENSTANDSBANKn.v. MUZIEK Porseleinen Tafel-, Ontbijt- en Theeserviezen Tel. 67660 Groot NIEUWE SCHIEOAMSCHE COURANT ZATERDAG 20 JANUARI 1951 PAGINA t SCHIEDAM BLOEIT MATERIEEL Blijf vrij in Uw keus en spaar vóór U koopt SPAARBANK ANNO 1820 SCHIEDAM MAAR WE ZIJN NOG NIET UIT HET MOERAS MSÉÊmm $fë és 69 és Van links naar rechts: Elshof, v. Hemert, de Koning en Breve. WALDO MEDISCHE ZONDAGSDIENST FIETSEN GESTOLEN N R.K. Hockeyclub Spirit kcurcollsctic Vanouds geroemd i Juist ontvangen: MUSEUM BLIJFT MUSEUM Vlaardingen kreeg modern warenhuis Kofa-Hofstee opende nieuw pand Ook de runderen, tenminste als De Haaien van Gibraltar DAMCLUB SCHIEDAM Waar ieders keus BEEN GEBROKEN HET GELUKKIGE NUMMER De twee wezen (Monopole) Firma Het hoge na-oorlogse welvaartspeil bleef op gelijk niveau; handel en indus trie bloeiden ais zelden tevoren, zodat zij in staat waren hun bedrijven uit te bouwen en te moderniseren, aldus een positieve bijdrage leverend in de opbouw en tevens daardoor een zekere veerkracht scheppend om een mogelijke achteruit gang van de conjunctuur op te vangen". Deze niet pessimistische woerden sprak de voorzitter van de Schiedamse Ge meenteraad gisteren ter gelegenheid van de eerste vergadering in 1951. Zoals gebruikelijk heeft Mr. Peek een nieuwjaars-toespraak gehouden, waarin de toestand van de stedelijke huishouding eens onder de loupe genomen wordt. Wij zijn zo vrij uit deze toespraak, die drie kwartier duurde, ondanks het feit, dat niet veel cijfers genoemd werden, en kele markante passages te lichten. De voldoening, waarmee onze stad op het afgelopen jaar kan terugzien, kan ge wekt worden, ondanks de tijd vol span ningen en complicaties op internationaal terrein. Zij hebben geen ernstige terug slag gehad op de welvaart en het leven van onze plaatselijke gemeenschap. De uitbreiding van de industriële capa citeit ging gepaard met een voortdurend beroep op de arbeidsmarkt en wel in die mate, dat vrijwel alle 565 militairen, die in 1950 repatrieerden zonder grote moei lijkheden hun plaats in de burgermaat schappij weer konden vinden. Een woord van waardering past hier voor de Demobilisatieraad, die in vele gevallen bemiddeling verleende. Veel heeft de samenwerking van allé groepe ringen van de bevolking kunnen berei ken. Een beroep op het bedrijfsleven om de onmisbare medewerking is steeds op de doeltreffendste wijze beantwoord. Voor deze Raad is het einde van de werkzaamheden in zicht. Van de 1150 Jonge mannen, welke naar Indonesië ver trokken zijn er thans 985 teruggekeerd: ongeveer 150 worden er nog verwacht in de eerste maanden van 1951. 28 Militairen vielen in de jaren na 1945 in Indonesië tijdens de strijd voor een f;elukkige toekomst van Nederland en ndonesië. Krachtige bloei en hoog welvaartspeil lijn slechts een zijde van de ontwikke- zone zal de stad voor hoge, improduc tieve kosten stellen, waarvan de omvang thans nog niet te overzien is. Een zeer groot deel van deze bedragen zal door het rijk beschikbaar worden gesteld. De na-oorlogse periode, die voor ruim vijf jaar geleden met zo'n elan werd in gegaan en die onze stad zoveel goeds heeft gebracht is definitief afgesloten. Onder de gewijzigde omstandigheden: waarin de zware lasten voor de bewa pening en de burgerlijke verdediging lands financiën in zeer bedenkelijke mate beïnvloeden, is het ondoenlijk en zou het getuigen van gebrek aan inzicht als uitgebreide toekomstplannen ont vouwd zouden worden. De realisering ligt immers maar voor een heel klein deel in eigen handen. Factoren, die vooral op internationaal terrein liggen zullen uiteindelijk de gren- Advertentie kantoor Schiedam LANGE HAVEN 90 REKENING COURANT DEPOSITO SPAARBANK ling! Eerst als deze materiële voorspoed ook geestelijk gewin van duurzame aard heeft gebracht, zal men deze jaren mo gen prijzen. De waardige zelfbeheersing, waarmee de burgerij de spanning tussen lonen en prijzen weet te verdragen is opmerkens waard Deze spanning wérkt niét ver slappend. want haarsondanks valt aller Wégen éen-opbloei van burger- en ge meenschapszin waar te nemen. Deze brengt tót stand hetgeen lange tijd slechts tot de- theoretische mogelijkheden gere- k~6fid' Spr memoreert in het bijzonder de diverse acties van de Schiedamse Mid denstahd welke th deze samenbundelen de ontwikkeling ieen werkzaam aandeel hebben gehad, In een overzicht van en kele hoofdpunten van de materiële voor uitgang valt ons o.a. op, dat de omzet van de Technische- Bedrijven sinds 1939 ver dubbeld is Over de goedkeuring van het raadsbesluit tot de bouw van een Cultu reel Centrum wordt nog met Gedeputeer de Staten onderhandeld De vele stemmen, welke aandringen op een herhaling van de Vacantieweek, ge- organiseerd door de Schiedarnse Gemeen schap, wijzen op de geslaagde opzet. Waarschijnlijk zal in de volgende maand de uitslag bekend worden ge maakt van de Stadhuis-prijsvraag. Daar na zal door een expositie het peil van de inzendingen ter kennis van de belangstel- lenden worden gebracht In overleg met de Provinciale Commis sie voor Oorlogs- of Vredesgedenkteke- nen en met de voorzitters van de raads fracties is aan de beeldhouwer van Luyn te Utrecht opdracht gegeven tot het ma ken van plannen van een monument in obeliskvorm. Er mag worden aangenomen, dat mei- tegenstaande het ongunstige jaargetijar. en de als minder geschikte veroordeelde Vrijdag, de weekmarkt in Schiedam ge slaagd mag worden beschouwd De toekomst zal nog leren of het ge wenst is ook in andere delen van de stad een markt te doen houden In April zal het V.A.M.-bedrijf waar schijnlijk in bedrijf worden gesteld, waardoor Schiedam als eerste stad m Nederland de afvalstoffen plaatselijk dienstbaar maakt aan de regeneratie van de vaderlandse bodem, omtrent welks structuur sinds lang de onrustbarendste publicaties verschijnen. De opbouw van het verdedigingsappa raat ten gevolge van de indeling van Schiedam in de onmiddellijke gevaren- zen van het mogelijke bepalen. Wij moeten ons door deze sfeer niet al te zeer laten ontmoedigen. Eerder moe ten wij trachten ook deze zorgen, hoe omvangrijk ook, te boven te komen. Het werkprogramma, dat in de begro ting voor 1951 werd vastgelegd, zal waar schijnlijk wel kunnen worden uitgevoerd. Met het overzicht van de investerin gen voor de komende jaren ook wel Urgentieprogramma genoemd is dit anders. Dit imponerend geheel van desi derata voor de komende jaren is door de omstandigheden gemaakt tot een stuk van meer betrekkelijke waarde. De ver wezenlijking van dit program zal onge twijfeld over heel wat meer jaren ver deeld moeten worden dan gewenst zou zijn. Men vindt elders op deze pagina nog citaten, welke betrekking hadden op de woningbouw, terwijl ook afzonderlijk de beschouwing werd opgenomen over de positie van de gemeente. Advertentie HOOFDKANTOOR: LANGE HAVEN 80 TELEFOON 68240 4T Advertentie Am AiACnCDC bezoekt om Uw eigen gezondheid en dde van Ji MUtUtKd Uw toekomstige baby V.h. Wit-Gele Kruis. NIEUWE HAVEN 121 - 's Woensdagsmiddags van 4-5 uur. Hoewel de nieuwjaars-toespraak van de burgemeester zich angstvallig ver hield van een opsomming van veel cijfers, is- de voorzitter van de Raad toch uitvoerig ingedaan op de toestand van de huisves ting en de woningbouw. Dit is een onder deel van het urgentieprogramma van de gemeente, dat niet op de lange baan ge schoven kan worden. Hieraan moet wor den vastgehouden binnen de geraamde termijn. Deontstellende woningnood, welke het geluk van zovele gezinnen bedreigt, eist dat cp dit terrein niet tot een lager productiepeil afgezakt mag worden. Zoals het vorig jaar reeds is gezegd, zou eeist in 1951 de curve van de woning bouw omhoog gaan, uitgaande van de veronderstelling, dat in dit jaar de 148 woningen aan de Hógebanweg, de 217 woningen aan de Rotterdamse dijk en een nieuwe groep systeembouw-wonin- gen betrokken zouden kunnen worden De gang van zaken is in 1950 in tegen stelling tot 1949 bevredigend geweest. In totaal konden 390 woningen worden betrokken,, terwijl er op de overgang van 1950 naar 1951 393 woningen in aanbouw waren. Voorts zal in 1951 begonnen kunnen worden met de bouw van 313 nieuwe woningen n.l. 28 woningen voor de Bouwvereniging .Eendracht"; 150 mon tage-woningen in Kethel; 96 woningen in de KI. Babberspólder, de z.g. bedrijfs woningen en de 39 woningen, behorende bij de nieuwbouw aan de Oranjestraat. De cijfers over 1950 en 1951 spreken een duidelijke taal als men bedenkt, dat tot en met 31 Dec. j.l. in totaal 703 woningen tot stand kwamen. Zou dit dus tot 'n zeker gevoel van te vredenheid aanleiding kunnen geven, er blijven toch nog de cijfers van de wb- ningzoekenden. Wel verdwijnt langza merhand het ontmoedigend gevoel, dat slechts enkele tientallen huizen gereed kwamen en honderden nieuwe en drin gende aanvragen onbeantwoord moesten blijven. Urgentielijsten met talrijke namen konden worden afgewerkt en door nieu we vervangen. Ook 1951 zal ons nog niet brengen, waar wij wezen moeten. Mis schien zal in brede kring de menin-g post vatten, dat de toestand nog niet zo pre cair was als thans. Dit komt echter voort uit de neiging om bij een groeiende ver ruiming ook de urgentie van zijn eigen geval meer op de voorgrond te plaatsen. Slechts geleidelijk zullen wij uit het moeras kunnen raken door een zo effi ciënt mogelijke verdeling van de ruimte en door zo zorgvuldig mogelijk voorbe- reiae opschuivingen. Langs deze weg was het in het afge lopen jaar mogelijk met de 390 gereed gekomen woningen 1157 gezinnen te hel pen. Waren alle airey-woningen op 31 Dec j.l. betrokken geweest, dan zou zelfs in 1950 het aantal van de nieuw-ingeschre- vehen, zijnde 1405 geholpen zijn. Hier mee zou h«t; la'agtepunt overschreden zijn geweest;- - Op 31 Decern'-nr stonden 4013 gevallen ingeschreven; op- het-eind—van 1949 3765. Het aantal inwonende gezinnen bedroeg 4130, waarvan er 2765 bij het Bureau Huisvesting waren ingeschreven, zodat verwacht mag worden, dat 1365 gezinnen over voldoende woonruimte beschikken. Sedert 1948 zijn 197 gedemobiliseerden aan woonruimte geholpen, terwijl er nog 214 als woningzoekenden staan inge schreven. Voor de gerepatrieerden zal gedaan worden wat rekening houdend met de behoefte van de eigen bevolking binnen het raam van de beperkte mogelijkheden, te verwezenlijken is. Na de. bevrijding is aan 72 van deze gezinnen woonruimte toegewezen; 43 gezinnen staan nog inge schreven.. De huiseigenaren hebben over het al gemeen begrip getoond voor de moeilijk heden. Slechts 11 maal behoefde te wor den overgegaan tot vordering van een zelfstandige woning, terwijl3 maal een inwoning moest worden gevorderd. i n' ,1 Advertentie Mevr. Duyster-Jamin, Burg. Knappert- laan 156, tel. 69991; D. Houthuysen Jr.. Swammerdamsingel 43, Tel 68516; G. Hoogendijk, Tuinlaan 74, Tel. 68785. Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Tuseen 5 en 19 Januari zijn er uit de fietsenstalling van L. aan de Nieuwe Ha ven twee fietsen gestolen ten nadele van IB. Er stonden maar vier mensen te wuiven op de Noordvest, toen daar gisteravond een Nederlandse équipe naar Monie Carlo vertrok met een op-gejutterde Volkswagen, Lt. de Koning en Lt. van Hemert hadden uit Schiedam een zeer speciale opdracht meegekregen. Als Hol landers gauw verveeld door Pernaud en al dié andere Franse dranken, hadden zij besloten om met een forse klap de Cöte d'Azur even kennis te laten maken met Schiedam. Vandaar, dat wij hen precies op. de juiste tijd. vijf uur in de wachtkamer van. Rijnbende troffen, waar de laatste voorbereidingen voor de tocht werden getroffen.He chef d'équipe, Lt. de Koning mocht dan een flinke griep ergens in zijn flink postuur hebben weg geduwd, hij was ervan overtuigd, dat er geen probater middel bestaat om het virus eruit te werken dan een goed glas "Schiedammer. Het is voor de eerste keer, dat het team samenrijdt. Lt: de Koning heeft voor en na de oorlog de Rallye een keer gereden zonder succes te hebben, omdat de eige naars van de diverse wagens de schrik, om het hart sloeg, toen ze enkele tot ver frommelde biscuitblikken reduceerde wa gens met, een rood Rallyobord in de Alpen langs de weg hadden zien staan. Lt. van Hemert heeft vorig Jaar de Rallye de Monte Cprlo en de Tulpéri Rallye meegereden. De beide luchtmacht officieren vonden elkaar in tal van spor tieve ritten in het binnenland met een jeep. Zo wonnen zij de Brabant grensrit van de R.A.C.-Zuidi. De Volkswagen, waarmee zij in de klasse van 1100—1500 een poging zullen doen een goed figuur te slaan, is door de school in Twente behoorlijk onder han den genomen, zodat het geluid iets had van een pittige race-wagen. Wij kunnen ons voorstellen, dat deze rit juist om de avontuurlijke moeilijkheden onweerstaan baar al diegenen trekt, die er eenmaal ai was het maar zijdelings mee in aan raking kwamen. De heer Breve heeft het team een be houden thuiskomst en een prima plaats in het klassement gewenst. De heren waren optimistisch, ondanks het feit, dat de wagen het startnummer 169 heeft. Aangezien 13 in alle deelne mende landen een ongeluksgetal is, had men dit startnummer eruit gelaten. Maar 169 is 13 kwadraat. Prosit! Dat zeiden ook de schaarse voorbijgan gers, die om kwart voor 6 zagen, hoe de Rijnbende werd ingeladen otn de tocht naar het Zuiden te maken. Nog even een plaatje en de semi-Sehiedamse équipe was vertrokken. Advertentie op Dinsdag 23 Januari a.s. Aanvang 8.13 uur precies in de grote zaal van Musis Sacrum. Kaarten verkrijgbaar bij G. Hengst, West Frankelandsestraat 102b, C. van Alphen, Plein Eendragt 19a. Alleen toegankelijk voor R.K. Advertentie Advertentie. SINGEL 114.116 OAGBIAO VOO* SChlfOAM f* OA»JfM*IW 73ste Jaargang No. 21444 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven 71. Schiedam. Telefoon Administratie 66152; Telefoon Redactie 67423. Giro-nummer 9095 ten name van de N V De Courant De Maasbode, Rotterdam Abonnementsprijs 4.95 per kwartaal. 1.70 per maand, 0.40 per week. Advertentie-prijs op gewone kolombreedte f 0 15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte f 0.30 per millimeter hoogte. Bij contract gelden lagere tarieven, welke bij de administratie of Dij de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertentién) tot 20 woorden 50 ct. Elk woord meer 3 ct Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orde-worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen vc het Advertentie-wezen. Directeur; J. Kuijpera Hoof; redacteur: Leo J. M. Hazelzet Horizontaal: 1. Amerikaan; 6. pakken; 12. vroeger staatshoofd van Venetië en Genua; 14. zijrivier van de Donau; 16. ambtshalve; 18. rijkaard; 21. reeds; 22. gebergte in Europa; 24. belemmering; 25. vuur; 26. luiaard (drietenig bosdier); 27. wezelachtig roofdier; 29. stap; 30. voor zetsel;, 31. ogenblik; 33, pas; 35, muziek noot; 36 aangenomen houding; 37. plaats aanduiding; 39. land in Azië; 41. bij woord; 42. schilderij; 43. meetkundig lichaam; 44. delfstof; 46. muzieknoot; 47. zonder korting; 49. meetkundig getal; 51. zó juist; 53. op grote afstand; 54. vogel; 56. sportartikel; 58. mast; 59. .gereden afr stand; 61. tam; 63. voegwoord; 64. zeuren, klagen; 65. voorkeur; 67. korting; 68. hetzelfde; 69. eiland van de Kleine An tillen; 71. losplaats; 72. mondrelntgings- middel; 74. menigte; 77. tekenkrijt; 78. profeet. Verticaal: 2. ten bedrage van; 3. edel; 4. gewicht; 5. telwoord; 7. lichaamsdeel; 8. water in ongewone toestand; 9. kleur; 10. bijwoord; 11 opschepperij; 13- Jonge ling genoemd in de bijbel; 15. op een andere plaats; 17. dikke vloeistof; 19. voertuig; 20. voorzetsel; 21. tegen; 23. zuster; 25. zangstem; 28. sportterm; 29. het middelste; 32. schuur; 34. rivier in Italië; 35. eiland in riviermond; 36. dierentuin; 38. pausennaam; 40. vis; 41. dorp in N4ord-Brabant; 45. loot; 47. vis- gerei; 48. boom; 50. geheel en al; 52. karakter; 53. deel van een vis; 55. huis dier; 57. bedehuis:. 59. al; 60. kledingstuk: 62. wapen; 65. priester (afk.); 66. getij; 69, Engels bier; 70. goede dag; 72. onder andere; 73. deel van de bijbel; 75. muziek noot; 76. persoonlijk voornaamwoord. Oplossingen 'Inzenden tot Donderdag middag. Over de puzzle-rubriek kan geen corres pondentie vtarden gevoerd. De oplossing van de S-puzzle van de vorige week: 1. LeUsden; 2. aanslag; 3. nonsens; 4. toestel; 5. artsenij; 6. apostel; 7. reistas; 8. nekslag; 9. oogsten; 10. pijl snel; 11. slissen; 12. tijdsein; 13 episode; 14. kaaskop; 15. emissie; 16. rooster. Het befoep was: lantaarnopsteker. Deze week werd de prijs gewonnen door J. Knotter, Galileistraat 77, Schiedam. Het nieuwe warenhuis van Kof a-Hof stee te Vlaardingeu, dat gistermiddag voor het publiek is opengesteld. READ Y-RUST ROESTTE NIET Na een rustperiode van ongeveer drie weken, is deze week weer een begin ge maakt met de tweede helft der tafeltennis- competitie. Tijdens deze gedwongen rustperiode hebben de mannen van de R.K. Gemengde Tafeltennisclub „Ready" geducht geoefend, zodat men op deze tweede helft goed is voorbereid. Ready 1 opende dit jaar met een uit wedstrijd tegen het zeer goed spelende S.R.A. 1, de belasting-mensen. Het werd een uitermate spannende kamp, waarbij Ready op een gegeven moment met 51 achter stond. Dank zij ^fit taaie vasthou den, de energie, alsmede het feit, dat de Ready-mensen de moed niet laten zakken, wisten zij toch nog een eervol gelijkspel (55) te behalen. Een resultaat, dat toont, wat doorzetten en volhouden wel vermag. Voorts is het een simulans voor de andere teams. Ready 3 had eveneens een uitwedstrijd en wel tegen het zeer sterke „Overschie 3". Van deze vereniging werd thuis met 46 verloren. In de uitwedstrijd werd het 82 voor Overschie 3. Geen goede start van Ready 3. Hier geldt het devies; „vol houden", vooral nu er nog kampioenskan sen zijn. De overige teams waren deze week nog vrij. De volgende week worden gespeeld: Maandag 22 Januari: Ready 1—Ameri cano 2, gebouw R.K. Volksbond, Lange H ven, Schiedam, aanvang 20 uur. Donderdag 25 Januari: E.M.E. 3Ready 4, gebouw Tafeltenniscentrum bij Nenijto- hal, Rotterdam, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 27 Januari; Ready 2Gewaro 2, en Ready 3Rotterdam 4, beide wedstrij den in het gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven te Schiedam, aanvang 15 uur. De heer Hoek (A.R.) heeft gisteravond gevraagd, of het de bedoeling van het i gemeentebestuur if. om de linker vleugel van het St. Jacobs Gasthuis aan de Mu seum-ruimte te onttrekken, aangezien men hier representatie-ruimite wil maken. De voorzitter heeft meegedeeld, dat dit niet de bedoeling is. De vertrekken wor den met bezit van het Museum geïnstal- Ieerd en blijven ter bezichtiging door ihet publiek beschikbaar, als zij niet ge- 1 bruikt worden. We herinneren ons nog levendig de ca- tastrophale brand, welke in de nacht van 19 op 20 November 1947 een aantal pan den aan de Hoogstraat in Vlaardingen in de as legde. De getroffen winkeliers zaten niet bij de pakken neer en stuk voor stuk vonden zij een nieuw onderdan. De heer Hofstee vond een voorlopige oplos sing door op de hoek Peperstraat een noodwinkel te laten bouwen. De plannen gingen echter verder. Op het drukke punt HoogstraatBrede Havenstraat wilde hij een modern pand doen verrijzen. De ver eiste vergunningen kwamen los, nog geen jaar geleden ging de eerste paal in de grond en in de afgelopen zomermaanden zag mén op deze plaats, dezelfde waar het afgebrande bedrijf was gevestigd, een groot modern warenhuis in wording. Vrij dag was het een glorie-dag voor de heren Hofstee Sr. en Jr. nu dit warenhuis voor het publiek kon worden opengesteld. Des ochtend om 10 uur had de officiële opening plaats in tegenwoordigheid van tal van genodigden, onder wie de burge meester mr J. Heusdens en ambtenaren van de Dienst van Gemeentewerken. De heer Hofstee Sr. gaf een overzicht van hetgeen na de brand was geschied. Tal van moeilijkheden moesten overwon nen worden, doch men is er gekomen. Spr. bracht hierbij dank aan de aannemer, de heer Baron en de hoofdopzichter, de heer Witsenburg, voor de uitstekende ver vulling van hun taak. De heer Hofstee Jr. zag ln de Se®c"i®I denis van dit gebouw het levensdoel, dat zijn vader zich had gesteld en hooptem een groot 6ucces de bekroning te zien van het doorzettingsvermogen-ye - volgens spraken de heren Wijtenburg en Vismans, die hulde brachten aan den Hofstee en hen succes wensten mei nieuwe onderneming. Hierna werd het fraaie gebouw ogen schouw genomen. -Vlaardingen trots op zijn. Boven en beneden is er «en ruime verkoopgelegenh^d, waar alles overzichtelijk Is ""gestald. We wensen de ondernemende heren Hofstee veel succes. Toen de huurverhoging van de strook- bouwwoningen met 20 cent gisteravond ter sprake kwam, legde de heer Engels man (PvdA) een korte verklaring af. Wat ook verder over de billijkheid vart deze verhoging te zeggen zou zijn, de fractie heeft weinig waardering voor de wijze, waarop deze zaak aan de raad is voor gelegd, omdat hier onmiddellijk is Inge* grepen in het bestuursbeleid van de raad en deze op zeer onelegante wijze in een dwangpositie is geplaatst. De socialisti sche fractie kan hierover haar ontstem ming niet voor zich houden. De heren A. Hoek (A.R.) en B. Kedde (cömm.) floten zich hierbij aan. JVÏr. Van Kinderen, die voor het eerst als wethouder een opmerking betreffen de een van zijn afdelingen behandelde, was het er volkomen mee eens Men heeft dit ook niet zonder meer geslikt, maar men is nagegaan of de minister niet te ver ging. De vergunning voor de bouw van deze was nu "of de minister deze verhoging kon voorschrijven zonderboven de 30 pet uit te komen Bij een berekening bleek dat de nieuwe prijs beneden de basisprijs plus 30 pet lag. Het is ln het geheel niet uitgefloten,dat ook anderen bepaalde huurverhogingen mógen toepas sen. Wellicht zelfs ter nivellering van bepaalde huren. Deze opzet heeft echter in de KI. Babberspólder niet voorgejp- tèn. Het ging hier niet om het drukken van de ene huur mét een surplus van de andere, maar meer om een juiste huur- waardering, naar de nuttigheid en het geheel van de panden. Men kan hier meer van een vergelijkinga-waarde dan van 'n vervangingswaarde spreken. Ook de na de oorlog gebouwde panden aan de Pa rallelweg zijn onlangs in huur verhoogd. Door met 128 van Charlols 5 te win nen, behaalde Schiedam 2 haar derde over winning in successie. De, persoonlijke uit slagen zijn: Charlois 5 Schiedam 2 C. MolendijkP. van Noor dennen J. MolmanA. Verberk H. v. d. Poel—M. Coté A. de RijkeJ. Leening A. Terlouw—A. Blokland A. BoenderW. Vermeulen H. BlankenD. Rambat A. v. d. BoschM. Veldt P. HuismanM. den Houting L. WielaardL. Schuitman De uitslagen van de bordenwedstrijden luiden: J. LeeningJ. Versnel A. v. d. Moer—-M. v. Noordennen C. van LeeuwenP. van Noordennen J. OninkM. den Houting W. VermeulenB. v. d. Huil A. VerberkW. Verhaal A. BloklandD. Rambat J. LeveringD. Mast 2—0 0—2 1—1 0—2 0—2 02 0—2 1—1 2—0 2—0 2—0 2—0 Z0 1—1 De 8-jarige G. stak gisteren om 15.55 uur plotseling voor Bonda van achter een auto komend, de West Vest over. Juift passeerde er een fietser De jongen dook no0 om niet t60on not stuur op to lopen, maar v»I hierdoor tegen hat Met een gebroken linkeronderbeen is hij per ambulance van de G.G. en G.D. naar het Gem. Ziekenhuis overgebracht. De Fransen doehih deze film ijverig pogingen om hun voór-oorlogfa acteurs- films te doen herleven. Zij laten erg over al odreven verbeten of charmant acteren en 96 woningen is afgegeven op een ogenblik missen daardoor eq^-, van de voornaamsta dat deze eigenlijk niet meer uitgegeven i elementen, nl. de Innerlijke beweging, werden. De bouw er van was dus een Het gaat allemagi over een belangrijke gunst. Dat men de huurprijzen van de duikboot-uitvinding door een lid van de nieuw te bouwen panden uit een oogpunt Britse Admiraliteit gedaan, die de Duit van huurpolitiek gekoppeld heeft aan de sers in handen willen krijgen. De Duit- oude, is zeer onprettig, omdat de fe Geheime Dienst moet zelfs naar Afri- ter deze procedure helemaal niet nodig ka om er een middel te vinden om zich had. De nieuwe huurwet verschaft tm- in de familie van de uitvinder binnen te mers de mogelijkheid om bij bijzondere dringen. Wat ze daar vind«n, is niet veel maatregel van bestuur de huurprijs van soeps toJ he{ kleren aan heeft. Nee, me- woningen onder bepaalde omstandig neer, wat een dame Enf n, die dame te verhogen. Hij had dus in twee dame ■wordt prompt overal binnengehaald. los van elkaar beide zaken r®?eT waar maar te Klaus Fucb-nn valt. Als U len. Hierop zou met de nieuwe nuurwet het leuk vindt om te weten hoe het af loopt. moet U maar gaan kijken. Boven 18 jaar. in de hand niets aan te merken zijn ge- Taler gaf de wethouder ons r.g de volgende toelichting: Het is niet waar, dat wataan Jupiter geoorloofd ie, niet de runderen ge- Deze Italiaanse film meet in alle ro- oorloofd zou'zijn, want de nieuwe huur- mantische breedte de lotgeva.len van de wet voorziet in de mo§ellJkheid van twee gezusters Louise en Enrichette uit. huurverhoging tot 30 pet boven de basis- Voor personen boven 18 iaar is het een prijs van Mei 1940. By de bouw van een waar feest, deze bittere lotgevallen door aantal panden is reeds rekening gehou- de warme verteltrant te zien zoet ge- den met een verhoging hiervan. De vraag gemaakt. Op Donderdag j.l. had in het clublokaal van de Biljartvereniging „Rembrandt" aan de Rembrandtlaan 118 te Schiedam de trekking plaats van de verloting van een thee- (ontbijt) servies. De prijs is gevallen op no 3 8 1. De winnaar kan de prijs afhalen bij de 0—2 heer A. Boon (waterstokerij), Kuysmans- 0—2 straat 78. Schiedam. Is de prijs binnen 02 3 maanden na heden niet afgehaald, dan 02- vervalt deze aan de vereniging. Het team var de twee Jannen is gisteravond om zeven uur vertrokken. Jan Hamel heeft drie pijpen bij zich, die hij onafgebroken zal gebruiken de een luchtkoelend, terwijl de andere helemaal, koud aan het worden is en de derde gebruikend. Jan Scholte doet het maar met een sigaret en ivat flegma. De thermosflessen staan rechtop achterin, als zetenminste z blijven staan en afspraken zijn gemaakt tot in Amsterdam. Het Schiedam Rotterdamse team rijdt vanaf Parijs de eigenlijke route en gaat van Bourge precies, volgens de ti'me-table karren. De weg gaat dan over Clermont Ferrand en Lapuy naar Valence.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 2