Minister s*Jacob niet in kabinet? het nieuwe Kamerfracties in druk beraad CHINEZEN WERPEN WAL OP VOOR SEOEL Wonderbare genezingen bij priestergraf Opvoering van productie kleine middelen Amerikaanse indrukken van het Nederlandse bedrijfsleven door Engeland zal hoge pri j s moeten betalen voor zijn veiligheid -Sr..""s Eerbied voor de mens blijft toch bij elke kwestie eerste factor PRINSES BEATRIX morgen 13 jaar N' Attlee kondigt „drie-jarenplan van 4,7 milliard pond aan L Dinsdag 30 Januari 1951 QAGBIAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN De bouw aan onze Universiteit Mr L. A. G. Schliehting Bijzonder onderwijs in O.-Berlijn verboden Tijd van ongehinderde verkenningen voorbij Lichaam van Libanees wonderdoener 52 jaar na sterven nog gaaf WS Koffertje met zwaar vergif gestolen E.C.A.-adviseur kraakt liarde noten Engelse wapen- productie vertraagd Brand in militair neurose-hospitaal V. WEERBERICHT (Van onze parlementaire redacteur) Op de eerste dag van besprekingen, die minister Stikker gistèren heeft gevoerd, om te trachten een kabinet samen te stellen op een brede basis, is bij begonnen met een onderhoud met minister Van den Brink. Deze bespreking hield waarschijnlijk verband met de economische grondslag? waarop het programma van de formateur zal moeten steunen. Dit in verband met de plannen tot bezuiniging en grotere uitgaven voor de defensie, welke door het kabinet gedurende de laatste weken ook in de Kamer waren ontvouwd. Bouwstop opgeheven kreeg nieuwe leeropdracht aan Katholieke Universiteit r%d«edne d~S Spoedvergadering van de V eiligheidsraad Ter gelegenheid van de 13de verjaardag van onze Kroonprinses, welke morgen wordt gevierd, publiceren wij hierboven een recente foto van H.K.H. Een verandering in de geestesgesteldheid van vele leiders van bedrijven in ons land en daardoor nauwere betrekkingen tussen deze leiders en bun werkers, een grotere prikkel voor het vinden en gebruiken van arbeidskrachten en een vereenvoudiging van de werkwijze. Dit zijn, kort samengevat, enige adviezen voor bet opvoeren van de productiviteit in ons land, die Henry M. Laws^ adviseur van de E.C.A. van het bureau van de speciale vertegen woordiger in Parijs meent te kunnen geven 11a een kennismaking met ons bedrijfsleven. V) Attlee, de Britse premier, heeft gisteren in het Lagerhuis een verklaring afgelegd over de maatregelen, welke zijn regering nodig acht om Engeland in grotere staat van militaire paraatheid te brengen. Hij zeide met nadruk, niet te geloven dat oorlog onvermijdelijk js. Het doel van het opvoeren van de defensieve kracht is dan ook in de eerste plaats oorlog te voorkomen door hem voor eventuele aanvallers minder aan lokkelijk te maken. WEER BEST! A-barak verwoest, schade 50.000 De verwachting, geldig van heden- tot mor genavond, luidt: Zwaar bewolkt met plaatselijke opklaringen en hier en daar tijdelijk mist. Overwegend droog. In de kustgebieden matige tot vrij krach tige, elders aanvankelijk zwakke later matige wind hoofdzakelijk tussen Zuid en Zuid-Oost. Weinig verandering in temperatuur. Woensdag 31 Januari: Zon o-p 8JB uur, onder 17.24 uur. Maan op 2.50 uur, onder 11.01 uur. j NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Naar regering op brede basis Daarna ontving minister Stikker op het ministerie van Bmteniandse Zaken als eerste der fractieleiders prof. Romme, die tot half een by hem bleef. Het schijnt ult het Y.erl°op van de besprekingen zou men dit opmaken dat mr Stikker zich vergewist van het oordeel en de eventuele medewerking van verschillende ministeriabele figu ren. 's Middags woonde minister Stikker korte tijd de wekelijkse bijeenkomst van de ministerraad bij. Kort daarvoor had hij minister s'Jacob nog ontvan gen, waarschijnlijk in verband met de defensiemoeilijkheden, ontstaan door het ontslag van generaal Kruis en de benoeming van kolonel Hasselman. Het hardnekkige gerucht gaat in Den Haag dat minister s' J acob niet in het nieuwe kabinet zou wensen terug te keren. Na de vergadering van de ministerraad had de formateur een on ■derhoud met prof. Lieftinck, waarbij waarschijnlijk financiële vraagstukken, die de plannen van het nieuwe kabinet ten gevolge zullen moeten hebben, zul len zijn besproken. Van de verdere be sprekingen welke minister Stikker heeft gehad, is op dit ogenblik nog niets bekend. Intussen vergaderen de Kamerfracties der verschillende partijen. Zo kwam de Tweede Kamerfractie van de P.v.d.A. met de vijf socialistische ministers uit het kabinet gisteren reeds bijeen. Het ligt voor de hand, dat de formateur deze en misschien ook nóg wel andere fractie-besprekingen zal moeten af wachten, voordat hij zijn pogingen kan voortzetten. Voor 'n beschouwing over deze besprekingen verwijzen wij naar het hoofdartikel. Naar w\| van bevoegde tijde vernemen, zijn de moeilijkheden, die aan het be- De leeropdracht in dagbladwetenschap en publiciteitsleer aan de E.K. Universi teit te Nijmegen is, nu de lector, de heer H. G. Hermans, naar Curacao is vertrok ken, verstrekt aan de heer mr L. A. G. Schliehting, hoogleraar aan de litteraire faculteit, speciaal belast met het geven van colleges in politieke richtingen en strevingen. De Oostduitse regering heeft aan alle bijzondere scholen in Oost-Berlijn met on treffende departement gerezen waren ten 1 middellijke inwerkingtreding het geven opzichte van de bouw van de provisorische j van onderwijs verboden, aldus verneemt ruimte, bestemd voor het onderwijs aan het K.N.P. uit Berlijn. Duizenden school de medische faculteit te Nijmegen, opge- kinderen van 7 tot 18 jaar worden door lost. De werkzaamheden zullen dus weer i dit decreet gedwongen de communistische voortgang kunnen vinden. I staatsscholen te bezoeken. De verbonden troepen, die ten Noorden van Soewon in de richting: Seoel opruk ten, zjjn gisteren voor het eerst sinds enkele weken in zware gevechten gewik keld met een hoofdmacht van de vyand- liglieidsraad tegen vanavond in spoed zitting bijeengeroepen 0m te beraadsla gen over het Britse voorstel, dat het Koreaanse probleem van de agenda van Volgen stafofficieren van de V. N. is de de Raad wil schrappen, teneinde het aan Boven: Ondanks al zijn zorgen blijft rnr Stikker welgemoed als steeds; zelfs na het bezoek gisteravond van minister Lieftinck. Onder: Terwijl aan de andere zijde van het Plein minister Stikker trachtte een kabinet te vormen, werd door het demis- sionnaire kabinet in het ministerie van Justitie ministerraad gehouden. De minis ters Van Maarseveen. Rutten Struycken, Teulings en s'Jacob gaan na. 'de morgen vergadering lunchen Onder de titel „Pater CharbeI Makhlouf, een Libanees wonderdoe ner" heeft het officiële blad van het Latijnse patriarchaat van Jeruzalem, de Moniteur Diocesan" een uitvoe rig artikel gewijd aan de opzienba rende genezingen, die reeds lang bij het graf van pater Charbel in het Libanese berklooster Annaya worden geconstateerd en die tienduizenden pelgrims aantrekken. Youssef Antoun Zarour Makhlouf, aldus de „Moniteur Diocesan", werd in 1S28 in het Libanese dorp Kaka- frah geboren, trad in het jaar 1851 in het klooster van de Congregatie der Maronitische monniken en nam daar de naam „Charbel" nan. Charbel is de naam van een der Syrische mar telaren uit de tijd van lrajenus. In 1859 werd hij tot priester gewijd. Vijftien jaar bracht pater Charbel in het Annaya-klooster door; toen trok hij zich in de bergen terug, u aar hij drie en twintig jaar lang a zenaar leefde. Zijn tijd besteedde hij uitsluitend aan gebed, eenmaal per dag onderbroken door een maaltijd. Reeds voor zijn dood op lb De cember 1898 sprak men over zijn heiligheid. Zijn medebroeders in Annaya stelden daarom de begra fenis van zijn stoffelijk overschot eniaè maanden uit. Het lichaam bleef volkomen gaaf en toen het tenslotte in een glazen kist werd gelegd begon h™ t een lichtrood gekleurde vloeistof rod fvtoeistof werden doordrenkt. In 1925 verzocht de generale over staan deLibanese.^regatieder Maronitische m0ml nun,,er]-iarina 1926 was het proces gunstig beëin digd en vertrok de Kerkelijke Recht bank naar Annaya, waar het lichaam aan een onderzoek werd onderwor pen. Bij dit onderzoek waren ver scheidene medici aanwezig. Bij deze gelegenheid werd officieel vastge steld, dat het lichaam volkomen gaaf was gebleven en dat op onverklaar bare wijze een roodachtige vloeistof het lichaam verliet. Teneinde echter een verering te verhinderendie op het proces zou vooruitlopen, werd bevel tot begrafenis gegeven. Het li chaam werd daarop in een dubbele kist in een nis ingemetseld. Kort na de opening van het Heilige Jaar 1950 begon dezelfde rode vloei stof uit het graf te vloeien. De abt van het klooster gaf op 25 Februari daaropvolgend de opdracht het graf te openen, waarbij werd ontdekt, dat de vloeistof uit de dubbele kist kwam. Op 22 April opende een com missie van onderzoek op bevel van de pqtriarch de kist, die geheel met de rode vloeistof was gevuld. Het lichaam echter was nog steeds geheel gaaf. Terwijl de commissie deze onder zoekingen verrichtte, waren duizen den gelovigen in de tuin van het klooster samengestroomd. Sedert die tijd komen uit Annaya berichten bin nen van vele wonderbare genezin gen. Meer dan 40.000 pelgrims heb ben met Kerstmis het graf bezocht en de rode vloeistof aangeraakt. De kerkelijke autoriteiten, zo besluit de „Moniteur Diocesan", hebben nog geen oordeel over de gebeurtenissen uitgesproken Het klooster van An naya echter is zonder twijfel een centrum van geestelijke vernieuwing onder de Maronieten, die met onge duld het oordeel van het Vaticaan afwachten. tijd, dat patrouilles zonder op tegenstand te stuiten op verkenning konden gaan, voorbij. De hoofdmacht van de verbonden legers bevond zich Maandagavond op 24 k.m. van Seoel en op 23 k.m. van Intjson. Dit gebied, dat V. N.-patrouilles de laatste dagen vele malen doorkruist hebben, is echter niet langer een niemandsland meer, want er is een Chinees leger van naar schatting 30.000 man in samengebracht. De c o-mm u,nisten dieden gisteren enkele zwatiie aa n vallen en d rongen de lfaies der V. N. binnen, waar zij echter weer uit konden worden verdreven. De luchtmacht nam aan de strijd dteel en veranderde het gebied, van waaruit de communisten op rukten, in een vlammenzee. Men gelooft, diat de Chinezen zich thans in heuvelruggen op een afstand van 12 tot 25 k.m. ten Noorden van Soewon hem 'ben ingeigraven. Er blijken zich slechts weinig Noond-Koreanen onder hen te be vinden. De V. N.-troepen zijn op het ogenblik bezig zich in Soewon te verster ken om een eventuele massale aanval te kunnen opvangen. Bij die gevechten van gisteren konden krijgsgevangenen worden gemaakt, die raadselachtige verklaringen aflegden, verschillende zeiden, dat zij reeds drie dagen niet te eten hadden gehad. Ande ren beweerden, dat hun officieren „naar het Noorden" waren gegaan om daar „een belangrijke conferentie" bij te wo nen. De manschappen zouden opdracht hebben ontvangen dertig dagen stand te houden. Op verzoek van de Engelse gedele geerde Sir Gladwyn Jebb, is de Vei- In de gemeente Wassenaar of in een der omliggende gemeenten is gisteren uit een auto van een dierenarts ontvreemd een bruinlederen koffer, model citybag, in- i houdende doktersgereedschappen en een hoeveelheid zeer zwaar vergif te weten een oplossing van 1Q0 gram strychnine en een oplossing van 50 gram cyankali Er wordt ernstig gewaarschuwd voor het gevaar dat genoemd vergif kan opleve- „l"; Hun> die inlichtingen kunnen geven 7^hH.ent< koffer met inhoud, wordt ver- ha»v. Z ln verbinding te stellen met van politie te Wassenaar, af deling recherche K 1751—3333 of 3672. de Algemene Vergadering te kunnen voorleggen. Artikel 12 van het handvest der V. N. bepaalt n.L, dat zo lang de Veiligheids raad zich met een vraagstuk of situatie j bezighoudt, de Assermblée ter zake geen j aanbevelingen kan doen. trol ar» hun leven en werken. Voorts zijn ze niet altijd op de juiste wijze geoefend om hun werk zo goed mogelijk te doen. Veel gaat over van grootvader op vader en op zoon. zonder dat voldoende rekening wordt ge houden met de geheel gewijzigde omstan digheden. Hij is het er niet mee eens, dat men vaak klaagt, dat men niet over voldoende geschoolde arbeiders beschikt. Naar zijn mening heeft men nog lang niet genoeg gebruik gemaakt van de ongeschoolde ar beiders. Daaruit kan men veel meer halen. Over de ondernemers merkte hij op, dat Mr Laws vertoeft reeds enige lijd in ons land. Hij bezocht er vele bedrijven, hield besprekingen en gaf adviezen In de Ver. Staten was hij een veertigtal jaren in het bedrijfsleven werkzaam en als voor malig leider van grote bedrijven deelt hij zijn ervaringen mede en toetst die aan hetgeen hij in ons land ziet. Voor de Nederlandse arbeiders heeft mr Laws alle waardering, zo vertelde hij aan het A.N.P. Zij doen zeker niet onder voor de Amerikaanse arbeiders Zij zijn even geschikt en hebben dezelfde hersens. Maar zij moeten eenzelfde „environment" dezelfde omstandigheden krijgen voor ,,1 Engeland in totaal Op 1 April a.s. wapenen hebben. 860.000 man onder d de zomer Onder deze reservisten «Jn 6600 is de post voorraadvormlng niet opge nomen. Voorts zal de productie van militaire benodigdheden opgevoerd en bespoedigd worden. Tegen het einde van het „drie Jarenplan" zal Engeland zijn productie van tanks en vliegtuigen verviervoudigd hebben, aldus de premier. Ook de bouw van schepen tegen duikboten en mijnen zal sterk worden versneld De toegenomen productie zal voornamelijk worden ge concentreerd op vergroting van de kracht der strijdkrachten, die, wat uitrusting be treft, de laatste vijf jaar in hoofdzaak op hun voorraden hebben geteerd. Daling van de levensstandaard De Britse regering zal zoveel mogelijk munara pona o—.maatregelen tot voorraadvormlng van milliard meer is dan de aanvankelijke I voedsel en grondstoffen nemen. Attlee begroting over dit tijdvak. lo dit bedrag waarschuwde, dat do versnelling van de nen oefening van pen ^meer^'rlogsschepen io v.Mte dienst te nemen aldus Attlee. Het versterken van de defensie zal het Engelse volk zeer zware offers kosten. Attlee kondigde aan, dat in het volgen de begrotingsjaar tweemaal zoveel voo defensie zal worden uitgegeven als di jaar en in 1953-'54 zelfs dnemael zo- veel. De totale begroting voor defensie voor de komende drie jaar zal mogelijk 4.7 milliard pond bedragen, hetgeen 1.1 defensievoorbereidingen een daling van de levensstandaard zal meebrengen, doch er zullen „aanzienlijke maatregelen wor den genomen om de vraag naar consump tiegoederen in toom te houden" Het bou wen van woningen zal moeten worden be perkt. De industrieën, die de voor de defensie benodigde goederen moeten leveren, zijn juist die welke tot nu toe de grootste bijdrage leverden aan de Britse export. Thans zullen de andere industrieën, voor al de textielindustrie, haar uitvoer moe ten vergroten om het verlies goed te maken. Nadat Attlee zijn verklaring had afge legd, zeide Winston Churchill, de leidei van de oppositie, dat de conservatieven al deze voorstellen „eerlijk en goedwil lend" zullen overwegen. „Wij zullen er- j over zeggen, wat wij op het hart hebben. I zonder enige andere gedachte dan aan de 1 veiligheid van ons bedreigde vaderland", aldus de grijze staatsman. Doordat bijna 50.000 Britse metaal arbeiders geen stukwerk willen verrich ten, wordt het werk voor de bewapening zeer vertraagd De productie in 100 fa brieken is meer dan gehalveerd. Alleen al bij Metro-Vickers, de grootste fabriek te Manchester, weigeren 8.000 arbeiders, aangesloten bij 21 verschillende vakver enigingen, stukwerk te doen. Zondag besloten 25.000 scheepswerf arbeiders aan de Mersey (Westkust van Engeland) geen overwerk meer te ver richten. velen veel te weinig contact hebben met hun arbeiders, die zij vaak niet eens. ken nen. „Als er meer respect is voor de ar beiders als arbeider, is er ook meer respect bij de arbeider voor de onderne mer. Die betere betrekkingen over en weer stimuleren het werk en voeren de productiviteit op". Het zit vaak in kleine dingen Met betrekking tot de verbetering van machines en fabrieksuitrusting, welke nodig zou zijn, meende de heer Laws, dat men niet moest overdrijven. Er zijn voor die verbeteringen dikwijls geen grote ka pitalen nodig. Met kleine verbeteringen van de Uitrusting en een veel beter ge bruiken van de arbeidskracht kan de pro ductie zeer zeker worden opgevoerd. „Het zit hem vaak in kleine dingen. Er gens zag ik een arbeider, die de gehele dag in gebogen houding moet staan. Tel kens moest hij aan de linkerzijde bukken om voorwerpeh van de grond te pakken, om die voorwerpen na bewerking weer aan dé rechterkant op de grond neer te zetten. Met een kleine verandering kan men dat gebogen werken en dat telkens bukken voorkomen. Daardoor werkt de man beter en prettiger en wordt veel tijd gewonnen. Op dat gebied zijn er tal van verbeteringen aan te brengen zonder dat men daarvoor millioenen dollars moet uitgeven". Mr Laws had ook critiek op sommige bedrijfsvoeringen. Het gebeurt, zo merk te hij op, dat een afnemer iets wil be stellen dat in die grootte niet wordt ver vaardigd. De outillage van de fabriek is geheel op de fabricatie van kleinere stuk ken ingesteld. Een andere fabriek is wel ingericht op die grotere stukken. In plaats van nu de afnemer de raad te geven dat stuk elders te laten vervaardigen, gaat men er zelf toe over. Dat brengt vele kos ten met zich en een tijdelijk ontzet ten van het productie-proces. Alleen uit wantrouwen en uit angst, dat men als men het niet aan zich houdt de af nemer voor zijn geregelde bestellingen van de producten, waarop men wel is in gesteld, zal verliezen. Volgens mr Laws is er voorts op veel gebieden onzer industrie vereenvoudiging mogelijk. In bedrijven, waarin zeer veel van dezelfde producten worden vervaar digd, moet die vereenvoudiging zeker kunnen worden doorgevoerd. Al heeft men dan geen massa-productie in de strikte zin van het woord, er zijn vele stadia tussen de handwerksman, die zelf zijn artikelen vervaardigt en een werke lijke massa-productie. Fietsen en auto's „Er zijn in uw land 10% millioen men sen. Als ik het goed zie dan heeft men er een dak nodig boven zijn hoofd, kle ding en voedsel en een fiets. Ik zou die rijwielindustrie kunnen vergelijken met U IS ONZE hele lezerskring waar schijnlijk nieuwsgierig, hoe de vangst geweest is bij het vis-par- tijtje met „onze" Mansholt. Jammer genoeg zijn wij echter in 'het klassieke Latijn beter thuis dan in vissers Latijn en dus dreigen wij meer de waarheid te vertellen dan de romantiek van het vis sen verdraagt, zodat wij daarover zullen zwijgen om niet een idylle te verstoren. Trouwens, het zou voor het prestige, van onze hoogste staatslieden niet be vorderlijk zijn, als wij zouden verklap pen, dat onze minister van Visserij in het vissen slechts een armzalig amateur is. Wij zeggen niet, dat het zo is, doch cm de gevaren te omzeilen, zeggen wij er maar niets meer over. Wij zelf hebben als journalist meer in figuurlijke zin zitten vissen, om n.L van Zijne Excellentie wijzer te worden. Daar toe gooiden wij heel wat stekeltjes uit om een snoekje te vangen. Echter, mi nister Mansholt. die anders goed van Zidh af weet te bijten, wilde nu hele maal niet bijten. Wij werden dan ook niets wijzer van hemf „De beste stuur lui staan aan wal" zeide hij en wij con stateerden: „de beste vissers ook". Hij vond echter, dat die in een bootje zitten, waarop wij vonden, dat heel Nederland lelijk in de 'boot zit. Toen peinsde Zijne Excellentie, dat hij beet had, maar het was natuurlijk loos alarm. Wij hadden te veel beet met dat „in de boot zitten". Onzerzijds bleven wij in 's ministers viswater wat doorhen gelenEnfin, het was een vertrou welijk gesprek en van zelf zwijgen wij er verder over. Of wij dan niets geleerd hebben? Neen! Dat de politiek van andere landen onslelijk in het vaarwater zit, wisten wij al. Dat het daarom een zeer moei lijke taak is om als kapitein en hoofd officieren het Nederlandse scheepje van staat in veiliize haven te voeren, ook dat was ons bekend. Enfin, wij, de loze vissertjes, kwamen tenslotte wel in veilige haven aan. n.L een knus visserskroegje. Aan de wand reclame-platen met de vermaning. Wees een man en drink een glas bier". Nu. wij natuurlijk een paar flinke mannen! Terwijl wij wachtten op de keilner, vroeg onze metgezel, of wij wisten, dat minister Stikker vroeger directeur ge weest was van een grote bierbrouwerij. Wij daarop hebben geïnformeerd, óf h'J nog meer oud nieuws wist De kellner was intussen met de glazen gearriveerd en uit gewoonte zeide onze gastheer: „Piet Lieftinck betaalt wel", doch wij gaven de minister een oneer biedige trap onder tafel. Toen een twist gesprek, wie mocht betalen, waarbij wij zo handig waren om Mansholt het laatste woord.en de rekening te laten* Niet vemtóard zeide deze: „Proost, Stikker is weer best"! En laat Stikker nou opdracht gekre gen hebben om een poging te doen om het zijne bij te dragen aan de oplossing van de kabinetscrisis. Is die even goed....-! Als het nu maar best wordt....! ANALYST onze auto-industrie. Vergelijk ik nu de lonen, die verdiend worden in onze auto industrie en die in uw rijwielindustrie en vervolgens de prijzen van een auto en een fiets, dan klopt er iets niet in de ver houding. Want het is naar verhouding voor onze arbeider gemakkelijker een auto aan te schaffen dan voor de Neder landse arbeider een fiets te kopen. Overigens moet men niet te vaak zeg gen: „we zijn maar een klein land. we hebben maar een klein afzetgebied". Men hoeft zich niet tot het eigen land te be perken. In de V S. beperkt men zich ook niet tot een der staten. De handelsbeper kingen worden steeds meer en meer weg genomen. Het komt er op aan. dat men een zo goed en zo goedkoop mogelijk ar tikel maakt. Dat vindt altijd zijn weg. Wij willen slechts helpen in het opvoe ren van de productie, waarvoor thans uw contactgroep opvoering productiviteit ook alles in 't werk stelt" Verbeteringen zijn al bereikt en mr Laws hoopt, dat zulks in het belang van ons land%sok in de toe komst voortgang zal vinden. Maandagavond om ongeveer half twaalf is brand uitgebroken in de A-barak van het militair neurose-hospitaal in de bos sen te Austerlitz gemeente Zeist. De Zeister brandweer, die spoedig ter plaatse was. kon niet voorkomen, dat de barak geheel uitbrandde, omdat men niet de beschikking bad over bluswater. Hoewel de militairen, die in de barak gelegerd waren, er ln slaagden een ge deelte van de inventaris te redden, is da schade groot. Zij wordt geschat op een halve ton minstens. Persoonlijke onge vallen deden zich niet voor. Naar de oor zaak van de brand wordt door do marechaussee een onderzoek ingesteld. Kolonel Den Ouden derde van links) op bezoek bij zijn mannen in de jampaudpiaa ap sjiiaau puouSuooii op dQ •oajo^f va ufnaissjaq ■pvq qats frq suaifuoC ap jooo jaidocUsod atp 'suaiutj, sp

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1