Nieuws uit STAD en OMTREK WIJ WERDEN DOOR DE BELGEN BEDOT loscopen In Ammerstol voor Excelsior gelijk spel K.N.V.B. AFD. ROTTERDAM TENTOONSTELLING VAN DE STUDIEVRIENDEN Goede resultaten van leraar De Raat HERMES-EDO 1-2 Derde „Social. Inter nationale" opgericht Benelux Gedistilleerdaccijns Regering goochelt met onjuist indexcijfer Het beschadigde tin Klooster „Maria-oord" verkocht Katholieke arbeiders J. H. v. Duyl wint vierspelenkamp Mgr Feltin door prefect becritiseerd MAANDAG 5 MAART 1951 PAGINA 2 De tentoonstelling THUISKOMST VAN MILITAIREN BURGERLIJKE STAND VLOER UIT WONING GEBRAND Buurman waarschuwde MET ZACHTE DRANG BRANDJE GEMUILKORFDE HOND ZAG PROOI DE ONTSNAPPING VAN VIER GEVANGENEN Zwakke tralies maakten het mogelijk Verdwenen Vrouw (Passage) Verklaring van de Burgemeester van Delft TIJDELIJKE AFSLUITING SPÖELINGBRUG Even aandacht CURSUS ZUIGELINGENZORG AUTORIJSCHOOL WALDO NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT NIET MEER OP ROZEN KATTI. OUD-VERKENNERS ORGANISEREN ZICH AMERIKAANS SPEEL- GOED OP KOMST Verhoudingscijfers die niet Moppen De koopkracht is beslissend KLAVERJASSEN GERINGE OMZETTEN IN CACAO SVRDerW4e3w:2AZExc2S^CW29 9.2, FeiJen. tóVS n re?xeT«rm12 M Grote afzetvermindering te wachten De verwachte afzetvermindering zal enorm zijn. De regering zelf schijnt, naai men kan afleiden uit de gepubliceerd* ramingen van de accijnsopbrengst bij een accijns van f596,50 te rekenen op een omzetvermindering van 37 pet. t.o.u. 1950; 42 pet. t.o.v. 1949 en 41 pet. t.o.v. 1948. Unificatie dient achterwege te blijven Zaterdagmiddag is itn h«t jeugdhuis van de Katih. Jeugdbeweging, hiervoor welwillend afgestaan, de tentoonstelling geopend van de Teken- en - Schilders club ..De Studievrienden". De heer H. Muus. de voorzitter, wees erop, dat deze tentoonstelling geen uiting van ijdelheid is. maar een stuk propaganda voor het tekenen en schil deren onder goede leiding als vrije-tijd- besteding. Er zijn heel wat mannen, die te eniger tijd terugkeren tot hun jeugdliefde en het tekenen of schilderen weer willen gaan beoefenen. Zij gaan dan naar een of andere winkel, kopen penselen en de nodige of vaak de juist niet nodige verf en men gaat aan de arbeid. Wat hiervan het resultaat is, wordt vaak alleen door de huisgenoten aardig gevonden en al spoedig is men ook zelf teleurgesteld en stopt weer met de hobby. De kist verhuist naar de zolder. Deze teleurstelling hebben ook leden van „De Studievrienden" gekend tot ze zich 'aaneensloten en een vakman als leraar aanstelden. Zij hebben die teleurstellingen nu ach ter zich gelaten en als zij dit een ge paste vrije-tijdibesteding noemen, dan zijn zij er toch ook van overtuigd, dat zij niet weten wat er nog uit kan groeien, tenminste bij sommigen. Een der leden is naar Frankrijk ge weest en heeft daar niet_.de maalstroom van de toeristen-industrie gezien, maar de mooie stille plekjes, die zij alleen met haar schetsboek bezocht en vast- legde. S'pr. hoopte, dat de mogelijkheid zou komen, dat de club beter gehuisvest werd, want het is niet ideaal een stil leven steeds weer te moeten opbreken, ook al is men zeer dankbaar voor de ge boden gelegenheid. In alle bescheidenheid vervullen de Studievrienden een culturele taak en zij zijn dan ook blij, dat hun werk de Sb. zo na aan het hart ligt, dat de heer Holl, de voorzitter van de Schiedamse Ge meenschap, de expositie wilde opmen. Déze wees erop, hoe de specialisatie v de dagelijkse taak voor de mens een groot gevaar inhield, omdat de zeer ee - zijdig gerichte activiteit de harmonische ontwikkeling van de persoonlijkheid ou mogelijk maakt. WH men hier letstegeu over stellen, dan zal men in de vrije tijd naar een ontplooiïngsterrem voor de andere capaciteit van de mens moeten zoeken vL de enkeling is pensatie moeilijk te bereiken. Wat prach tig dat U In vereniging bij elkaar bent gekomen, die behalve het verzorgen van de vrije-tijdibesteding ook het aPPe"^en aan het aesthetisoh gevoel in zich houdt. Het gevolg is geweest een zeer behoo - liike expositie, die zeker propagandisti sche waarde heeft. Toch hoopte spr dat de vereniging nooit te groot zou worden, omdat dan iets van de onderlinge band verloren zou gaan. Hii wilde vooral voldaan zien aan een van zijn grootste wensen, dat de jeugd deze tentoonstelling zou komen zien dat de leden haar zouden rondleiden, om haar de mogelijkheden te laten zien, welke in studie verborgen liggen. In het bijzonder wenste hij de heer De geluk met de resultaten van zijn on derwijs. De tentoonstelling geeft een goed beeld van datgene wat liefde, talent en leiding kunnen bereiken, liefde en leiding zijn voorlopig nog de voornaamste drijfveren, hetgeen blijkt uit een zekere gelijkheid Lp factuur en uitwerking van de onder werpen. Wat er is geeft getuigenis van een dergelijke vorming. De leden leren door de tekenlessen trefzekerheid in vorm, perspectief en compositie, terwijl de penseelvoering geheel die des schil ders en niet die des tekenaars met de kwast is. Men kan zelfs zeggen, dat de wijze van tekenen geheel gericht is op de latere behandeling met verf. Er is geen spel van lijnen, maar een werking van vlakken van licht en schaduw, van bollingen en stofuitdrukking. Het vruowelijk lid, dat naar Frankrijk ging, toont we! een eigen verwerking te willen geven. Dit is zeer goed werk. Er is trouwens in het werk van de onge veer 25 leden toch wel een verschil in aanleg te onderkennen. Dat wij de tentoonstelling (nog) niet overzien met de vermelding van namen, mag vanzelfsprekend worden geacht, na het woord van de voorzitter. Wel hopen wij, dat er nog velen zullen zijn, die vanavond tussen 7 en 10 zullen gaan kijken in de Hoofdstraat 65 om te zien wat vrije-tijdibesteding kan voortbrengen. Want dat velen met recht trots zullen ziin een van deze werken aan de wand te hebben is begrijpelijk. Niet voor niets heeft Jacq de Raat de nadruk gelegd op eenvoud in onder werp, uitvoering en afwerking. Die een voud is ook hier het kenmerk van het ware. Aan boord van het troepentransport- schip „Johan van OldenbarneveK", ver moedelijk aankomst te Amsterdam 7 Maart a.s., bevinden zich de volgende Schiedamse militairen: J. A. M. van den Berg, Tielman Oem- straat 6; C Kuijl, West-Frankelandse- straat 48b; M. P. van der S'ieen, Jac. van Lennepstraat 26b. Aan boord van het troepentransport- schip „Nelly", vermoedelijk aankomst te Amsterdam 20 Maart 1951, bevinden zich de volgende Schiedamse militairen: C. J Alberts Villastraat 88; M. C. Bak ker, Prof. Kamerl. Onneslaan 88b I; M. Beumer, Abbenbroeksestraat 9: J. Brök- ling, Galileistraat 29b; D. de Bruin, Strijensestraat 13; H. W. J. J. Collignon, Nic. Beetsstraat 32b; H. van Dijke, van Swindenstraat 65a; W. L. Elgers,. Lange Singelstraat 17; L. Harpe, Poortugaalse- straat 5a; J. Levering, Wattstraat 5.4a; L C. C. van der Pluijm, Rotterdamsedijk 211d; H. van Put, Anth. Muijsstraat 46a; J. Th. de Ruijter, Hoofdstraat 7; R. Sprong, Hoofdstraat 89a; A. J. Stroom Pascalstraat 22a. Per speciaal vliegtuig keerden op 3 Febr. 1951 uit Indonesië terug, de vol gende Schiedamse militairen: P. van Gastel,van Leeuwenhoeckstraat 38a; W. G. Kop, Maasdamsestraat 2b. GEBOREN: Carl L. z. van A. Phfljppi en A. A. Jeup Cornelia C. d. van A. Monster en C. Veltman Ineke d. van C J. van Henten en F. Vink Adranus z. van A. Verveen en J. A. Adriaanse. Traditiegetrouw was het weer geen bes te partij, die Hermes tegen het stugge Edo speelde. Er zijn nu eenmaal een soort mysterieuze krachten, die tegen de Dam- laan-bewoners de sombere Haarlemmers omgeven en die het spelen tegen hen een extra-zware opgave maken. Dit zal ook voor EDO wel geen geheim zijn en daar door is deze ploeg tegen Hermes meestal extra-stekelig in de afweer. Zo ook nu. Vooral na de rust was de stemming bin nen en buiten de lijnen soms bijzonder geladen en die ontlastte zich vooral bo ven het hoofd van Schijvenaar, die wel eens te fors ingreep. Het begin was voor EDO, dat een beter ploegverband demonstreerde in tegenstel ling met Hermes, dat slecht plaatste. Wanneer Bouma een eerste Haarlemse kans heeft laten lopen, komt toch Hermes meer in de aanval maar doelman v. d. Berg pleegt z'n eerste van 'n reeks goede daden, door een slap schot van Rowel te stoppen. Toch mist hij eenmaal een ge vaarlijke voorfeet van Jacq. Heyster, maar Joop schiet in het zijnet. Wanneer Schij venaar en v. d. Berg met krachtsinspan ning een gevaarlijke situatie hebben ge klaard, wordt na 14 min. een tackle van Osterholt Hermes noodlottig. De vrije schop door Karpes. die een opvallende partij speelt, goed genomen, kopt de ge vaarlijke Roodselaar uit een lastige posi tie keihard in (01). Door onbesuisd schie ten van Joop Heyster en v. d. Tuyn gaan twee goede Schied. aanvallen verloren, terwijl een voorzet van de eerste, door v. d. Tuyn zwak ingekopt, maar nauwe lijks door v. d. Berg gestopt wordt. Na 25 min. stompt.v d. Berg een voorzet van Joop Heyster het veld in. Via Stolk komt de bal bij Rowel. die hard inschiet (1—1). Na een goede aanval van Verdam en Ko ning door v. Diest gestopt, komt Hermes weer tot een gevaarlijke druk en Bax kopt schitterend een hard schot van Jacq. Heyster uit doel. Wederom uit een fout van Osterholt komt na 34 minuten EDO's tweede en naar later blijken zou beslissende doel punt. Via Verdam komt het leer bij Steen- dam, wiens voorzet Roodselaar weer fraai inkopt. De tweede helft opent met een misser van Dweelaart. Joop Heyster profiteert echter slecht door de bal tegen v. d. Berg te trappen. Hermes stelt de EDO-defensie onder hoge druk en Schijvenaar werkt op volle toeren. Maar erg zachtzinnig gaat het soms niet toe. waardoor de stemming allengs onvriendelijk wordt. Wederom mist Joop Heyster, wanneer hij een schietkans voor z'n linkerbeen krijgt. Schoten van Rowel en Stolk stopt v. d. Berg, wiens vorm met het toenemen van de druk rijst, uitstekend. Menige voorzet van Joop Heyster is een willige prooi voor zijri lange armen. Toch heeft de Haar lemse ploeg—niet over veine te klagen, wanneer enige scrimmage's op soms on begrijpelijke wijze niet in een doelpunt resulteren. De EDO-uitvallen, meestal geleid door dê snelle Verdam, zijn niet ongevaarlijk, al zijn ze alleen al belang rijk, doordat ze de zwaar beproefde defen sie tijd tot verademing geven. Een kans gaat verloren vopc Hermes, doordat Joop Heyster te laat is met schieten, een fout, die trouwens de meeste Hermes-aanvallen maken en waardoor steeds een felle F,do-er met succes kan ingrijpen. Rowel, Tioewel ijverig, vertoont technische te kortkomingen en is geen partij voor Schij venaar. Een unfaire tackle van deze spe ler wordt door de niet feilloos leidende heer Kahrels met een vrije schop bestraft, die v. d. Berg fraai over stompt. Bax redt wederom een zeker doelpunt van de doel- In de nacht van Zaterdag op Zondag werd om tien over half 5 de heer v. d. W. uit de Vondellaan door zijn bovenbuur man B. uit bed gebeld. Er was zware rookontwikkeling tussen de vloer, 20 meldde deze. V. d. W. ging op onderzoe king uit en kwam tot de ontdekking, dat er tussen plafond en vloer een vuurtje brandde. Met behulp van de politie heeft men aanvankelijk getracht zelf met water het vuur te doven, maar dit lukte niet, zodat om kwart over 5 de brandweer met een ladderwagen onder leiding van de heer Spijker hulp moest komen verlenen. Het bleek, dat de schoorsteen lekte, waar door vonken op de vloer waren terecht gekomen. Het duurde nog 20 minuten eer men het vuur de baas was. Intussen was er een gat van anderhalve meter in het vierkant uit vloer en plafond gebrand en de waterschade was aanzienlijk. Op de W. Brouwerstraat kwam vannacht W. tot de conclusie, dat er een taxi op hem wachtte om hem met zijn ongecontroleerde ledematen naar huis te brengen. De wei onder controle staande chauffeur meende echter voor zijn lading te moeten bedan ken. Toen gingen de ongecontroleerde lede maten van W. tegen de gecontroleerde chauffeur te keer en het was nodig, dat dt politie er bij kwam om te zien of alles wel fair ging. Dit bleek niet het geval, zodat W. met gecontroleerde drang naar het ou- reau werd gebracht en daar de kans kreeg zichzelf weer onder contröle te krijgen. Zaterdag was er bij H. op de Parallei- weg een schoorsteenbrandje, dat door de ramonneur verwijderd is. De 25-jarige mej. De R. reed Zaterdag om half 10 op de fiets over de Singel, toen een grote gemuilkorfde hond tegen haar opsprong en haar omverwierp. Zij viel en- kreeg een bloedende wond aan de knie, klaagde over pijn in de rug en had be schadigde kleding. De bijeenkomst van de commissie voor Intern. Socialistische Conferenties (Co- misco) te Londen is Zondagavond geëin digd met de oprichting van een nieuwe Socialistische Internationale", een opvolg ster van de vorige, die door de tweede wereldoorlog van het toneel verdween. Achter deze nieuwe Internationale staan 33 partyen met ongeveer tien millloen leden. De nieuwe Internationale is haar werk zaamheden begonnen met het aannemen van resoluties over de bevordring van de Europese eenheid en het weren van Span je „uit de gemeenschap der westelijke democratie", voorts wordt geprotesteerd tegen de strafvermindering van nationaal- socialistische oorlogsmisdadigers, terwijl „het regiem van terreur, dat in Argen tinië heerst", veroordeeld wordt. Van 30 Juni tot 2 Juli zal te Frankfort de eerste volledige conferentie der nieuwe Internationale worden gehouden. Omtrent de ontvluchting van vier ge detineerden uit het Huis van Bewaring te Utrecht, van wie er twee nog steeds niet gepakt zijn, vernemen we van bevoegde zijde, dat gebruik werd gemaakt van op de slaapzaal aanwezige lakens. Ook on derdelen van een tafel, die daar, zoals gebruikelijk, stond, bewezen de uitbre kers goede diensten. Een vijl of iets dergelijks is niet .e- bruikt en de vluchtelingen konden ont snappen. omdat de traliespijlen voor Let raam zeer verzwakt waren door herstel lingen die in Mei 1945 hebben plaats ge had, Toen zijn ook al een aantal gedeti neerden uitgebroken. Gebrek aan materiaal was oorzaak, dat nog geen afdoende maatregelen genomen konden worden en zelfs bij nauwkeurige inspectie zou het niet mogelijk geweest zijn de gebreken te ontdekken en te ver helpen. II (slot) De regering wijst er in haar M. v. A. Een niet slecht gemaakte thriller, die hier en daar wat onwaarschijnlijk aan doet, maar die toch kans ziet gróte In een persconferentie heeft Burge meester G. van Walsum hedenmorgen inzake de beschadiging van de tincollec tie van de heer Guillot ui'. Rotterdam de conclusies medegedeeld die het on derzoek van de Delftse politie aan het licht heëft gebracht. Ter reconstruering van het geval dient nog te worden ver meld, dat na de tentoonstelling de heer mr L. J. F. Wijzenbeek de verzameling tin, die in bruikleen was ontvangen van museum Boymans en de heer Guillot in zijn auto naar Rotterdam heeft gebracht, in het museum Boymeris was hij wat lang opgehouden en hij heeft daardoor het verzoek gedaan de collectie van de heer Guiilot te bezorgen. Dit werd hem toe gezegd. Later werd de heer Wijzenbeek opgebeld door de. dochters van de heer Guillot waar de verzameling van haar (Van onze correspondent) De Godshuizen te Den Bosch hebben ter uitbreiding van de Inrichting voor geesteszieken „Voorburg genaamd, het grote klooster Mariaoord Dij Huize Ber gen te Vught van de Zusters Ursu-linen aangekocht. Dit. klooster werd in 1910 gebouwd. Na 1925 deed het .dienst als opleidinigshuis van Indische missiezusters en als moeder- huls der Ursulinen. In 1938 werd het tot opleidingsinternaat voor i? K. dienstbo den^ bestemd, Na de bevrijding vonden er de Zusters van Moeru'jk wier klooster geheel in as werd gelegd, een onderdak. Deze zusters bouwen thans een nieuw klooster te Veldhoven. beert, zelfs Poulus duikt enige malen voor v. d. Berg op, weet EDO de partij uit het vuur te slepen. uuci. Tul<- ,rl_T Wegéns daaraan té verrichten her- spanningen op te roepen. Het gaat hier stellingen zal de Spoelingbrug van Dins- om een vrouw, die na de dood van haar dag 6 tót en met Donderdag 8 Maart a.s. Vader getrouwd is met een vooraan- van s-avonds- 9 uur tot s-morgens 7 uur staande employé uit diens fabriek. Het lijn. Hoewel Hermes nog van alles pro-j vader bleef, daar deze nog steeds niet Het triduum. hetwelk verleden week in de Havenkerk werd S?h°uden de viering van de encykliek?" Novarum en Quadragesimo Anno, UP ons nog vers in het geheugen. Ca. 300 van onze mannen en )°"s mannen hebben getoond Jiegepen meer te zijn dan alleen betalend lid van de KAB en waren op dit appel aanwezig Zeer zeker zijn zij voldaan naar hui. gegaan deze 3 avonden, want Pater En gelbertus heeft op een duidelijke en ge zonde wijze enige punten uit genoemde Encyclieken besproken en eens het volle licht laten vallen op de rechten, maar ook de plichten van de arbeiders. Der gelijke avonden zijn zeer leerzaam, door deze bij te wonen, komen wij niet met een mond vol tanden te staan wanneer zoiets op het werk ter sprake komt. Wilt U nog meer leerzame avonden meemaken?? Kom dan om te beginnen a.s. Donderdagavond om 8 uur in ae R. K. Volksbond, zaal 6, op onze con tactavond. De heer Vink zal het actuele onder werp behandelen van „het nut van de kernvorming". Weet U niet wat hiermede bedoeld wordt? Nu dan moet U zeker komen, wij zijn er van overtuigd, da. U voldaan naar huis gaat. Het sociale vraagstuk moet U belang inboezemen. U interesseert zich dan met alleen voor zaken die anderen aangaan, maar direct U zelf betreffen, denk daar eens goed aan. Allen zijn welkom. Het bestuur van Credo-Pugno. P.S. Deze avond is dus niet op 7 Maart zoals op een van de avonden van het tri duum werd bekend gemaakt, maar op 8 Maart. HET BESTUUR. blijkt op de dag van haar huwelijk, dat de man haar vader heeft vermoord om zelf de fabriek in handen te krijgen en zij begrijpt, dat zij het volgende slacht offer zal zijn. Zij vlucht ..in een auto, die door de man onklaar gemaakt is, zodat zij schijnbaar verongelukt. De man weet echter, dat zij niet is omgekomen en probeert haar op te sporen. Het is tijdens deze jacht, dat vooral de spanning ontstaat door 'n goed gevonden neven-intrige. De vrouw vlucht namelijk naar een Hotel, waar een of andere Amerikaanse broederschap een van haar beruohte dolle samenkomsten houdt. De film is met opzet hard gemaakt, welke hardheid vooral in de contrastrijke belichting tot uiting komt. Toelaatbaar voor mensen boven 18 jaar. was aangekomen. Toen bleek, dat hét mu seum Boymans de mand met tin verge ten had. af te ieveren. Dit is toen ter stond geschied. Nadien is mevrouw Guil lot bij de heer Wijzenbeek gekomen met enkele stukjes van het tentoongestelde tin die beschadigd waren hetgeen op de tentoonstelling te Delft zou zijn ge schied. De heer Wijzenbeek heeft later fotos van de Delftse tentoonstelling, waarop dit tin zeer duidelijk waar te nemen is en waarop de genoemde be schadiging en reeds zichtbaar waren, op gezocht. De eigenaar had echter tijdens de tentoonstelling niets van deze bescha- j biging gezegd en wel verklaard, dat Op Woensdag 14 Maart zal door het Zyn eigendom in ,de staat, waarin het Wit Gele Kruis in het Centrale Wijkge- was afgeleverd, in het tentoönstellings- bouw weer een cursus gegeven worden gebouw, stond opgesteld. De heer Guillot te verzorgen; door Zuster Pasmans. Alle wilde deze beschadigingskwestie onder dames, moeders, grootmoeders en meisjes üng regeien, waartoe de beide directeu- voor alle verkeer zijn afgesleten. boven 18 jaar worden verwacht. Advertentie DAG et AO fOO» SCHHDAM fN 73ste Jaargang No. 21481 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in he' gebouw H K Volksbond, Lange Haven 71 Schiedam Telefoon Administratie 66152; Telefoon Redactie 67423. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V De Courant De Maasbode, Rotterdam Abonnementsprijs 1 4.95 per kwartaal 170 per maand t 0.40 per week. Advertentie pril» »P «ewone Kolombreedte f II 15 net rntlninrtét noogte li-Bezonnen Mededelingen op redactionele ku .„inneedte t 0-30 Pe' millimeter boogte. B-, contract gelden lagere tarieven, welke bn de administratie of bij de erkende a -itentre-bureaux verkrijgbaar zrjn. Kamp,oenen (kleine advertentieni tot ZO WO..men 50 ct Elk woord meer 3 ct. Maximum HO woorden Plaatsing u.tsluitend bij vooruitbetaling AUe advertentie-orders worden geplaatst overeenkomstig de R E het Advertentie-wezen. Directeur: J Kuijpers Hoof. redacteur: Leo J. M. Hazelzet In 'n stevige doch fanr gespeelde wed strijd heeft Excelsior het in Ammerstol niet verder kunnen brengen dan een ge lijk spel. Wel waren de zwart-witten tech nisch de meerderen en toonden zij vooral na de rust een grote veldmeerderheid, maar zoals het meer gaat in dergelijke wedstrijden ontbrak ook nu het beslissen de schot. Direct na hef begin geeft Am merstol de toon aan en de Excelsior-ver- dediging moet reeds aanstonds op volle toeren draaien. Met aanvoerder Van der Linden aan het hoofd geeft zij geen stuk van het terrein onnodig prijs. Geleidelijk aan neemt Excelsior het offensief van de Ammerstollers over. In het bijzonder door Dulfer wordt het spel echter tekort ge houden en alleen J. Dries brengt door cross passes verrassing in de aanval. Bij een aanval over links plaatst C. Boon de bal goed voor het doel en P. Broere ge bruikt deze kans feilloos. De scheidsrech ter meent een overtreding te hebben ge constateerd en annuleert dit doelpunt. Even voor de rust neemt Ammerstol door de linksbinnen met een fraaie kop bal de leiding. Na de rust is er weer een Excelsior, dat sterk aanvalt, maar de vleugelspelers worden te weinig in het spel betrokken, vooral de rechtsbuiten wordt practisch verwaarloosd. Dit korte spel is een kolfje naar de hand van de Ammerstolverdedi- ging die steeds met verre trappen het terrein weet te zuiveren. Een kwartier voor het einde komt echter de alleszins verdiende gelijkmaker uit een voorzet van Boon en kopte J. Kreischer fraai in. Onder grote spanning komt het einde, maar gedoelpunt wordt er niet meer. Doordat 's Gravezande van St. L odewijk wist te winnen, zijn zij in puntental ge lijk gekomen met Excelsior. Dit heeft echter twee wedstrijden minder gespeeld en staat dus relatief beter. De uitslagen van de laatste wedstrijden in het kader van de vierspelenkamp zijn op Zaterdag 3 Maart: J. H, v. DuylC. Köneman Cadre 35/2 150 16 29 122 100 16 24 100 Libre 200 23 36 200 150 23 20 104 1 band39 9 3 H 30 9 9 30 3 band20 35 2 20 20 35 5 15 J. H. v. Duyl 5C. Köneman 5. W. BarvoetsG. Vogelezang. Cadre 35/2 100 26 11 100 100 26 12 72 Libre 150 27 46 150 150 27 13 112 1 band30 30 5 22 7.62 6.25 869 4.52 1.222 3.333 0.571 0.478 3.34 2.78 5 55 4.14 0.366 1.— 0.4*18 ren van dé musea genegen waren. Zij benoemden een expert, de heer Scheur leer, die voor de verzekeringdezer ar tikelen nader zou onderzoeken. De eigenaar ging hiermede aceoord en wilde er zelfs geen tweede expert bij hebben. In zijn rapport heeft de heer Scheur leer nu medegedeeld, dat deze bescha digingen, welke worden gezegd i® Delft te zijn geschied, alle de z.g. patima-aan- slag laten zien. die slechts na lange tijd- weer op een beschadiging komt, en waaruit moest worden vastgesteld dat deze beschadigingen van oude datum wa ren, en zeker al een paar jaar oud- Wel werden op drie andere stukken uit de verzameling kleine krasjes gevon den, die misschien opzettelijk, misschion per ongeluk waren voorgekomen en die van jongere datum zij®. Hoe lang gele den deze zijn aangebracht kon' niet worden, vastgesteld. Deze kleine beschadigingen heb ben hoogstens een waardevermindering van 25 in totaal aan de collectie toege bracht. Daardoor kwam de burgemeester tot dë vaststelling, van de zeer voorzich tige uitspraak, dat alles er op wijst, dat het zeer onwaarschijnlijk is, dat de be schadigingen in het museum Het Prin senhof hebben plaats gevonden. In de Notre Dame te Parijs werd onlangs de 25ste verjaardag gevierd van de slag bij Verdun door een Ponlificale Hoogmis, die werd opgedragen door Z: Hoogw. Exc. Mgr Feltin. Bij deze gelegenheid sprak de aarts-bisschop van Parijs de volgende woorden: „Wij zijn niet hier tezamen gekomen om aan politiek te doen. maar wij willen ons toch in herinnering brengen de plaats Verdun en de man, die ons toen op een zeer tragisch uur. heelt, geleid. Wij weten, Oud-leden van de Katholieke Verken- nersbeweging hebben Zaterdagmiddag tij dens een bijeenkomst in de Sint Joris- hcrberg te 's Gravenhage hun goedkeu ring gehecht aan een organisatievorm yoor oud-verkenners. Deze oud-leden willen onder meer actieve hulp geven aan de Verkennersbeweging in het algemeen en aan de groep waartoe zij behoord hebb n. in het bijzonder. De organisatie wil voorts „de geest van de verkennersbelofte en de wet levend houden onder haar leden" en „die geest uitdragen in de gemeenschap waarin zij leven eh werken".. Lid van de organisatië van. oud-verkenners, kiinnen worden zij die 'de verkennersbelófte: neb ben afgelegd en die minstens 18 jaar oud zijn. Dé leden dragen een eigen insigne Zowel- mannen als vrouwen kunnen lid worden. - -- De bijeenkomst, che onder leiding stond van de hoofdcommissaris van de vei k n ners van.de Katholieke jeugdbeweging, üe heer F. M baron Van Voorst tot Voorst werd o.a. bijgewoond door staatssecretaris Cals. De oud-verkenners zullen een vertegen woordiging zenden naar een internatio nale conferentie, die in Mei in Denemar ken wordt gehouden. op, dat zij in 1947 niet uitsluitend ter voorkoming van een belangrijke toene ming van de smokkelhandel en van de frauduleuze vervaardiging van gedistil leerd een verhoging tot slechts 320 heeft voorgesteld. Er waren ook andere motieven voor een zeer matige verhoging n.L 1- de verhouding bier: gedistilleerd; 2. de onzekerheid aangaande de ontwik keling van het verbruik en 3. een te drastische autonome verhoging van de gedistilleerdaccijns in begin 1947 zou ae onderhandelingspositie in Benelux-ver- band ernstig hebben kunnen schaden. Het derde argument is wel zeer zon derling. Immers in de M. v. A. van 1947 verklaarde minister Lieftinck. dat met het oog op de tolunie de accijns op bier in Nederland zal moeten worden ver laagd, gezien de lagere accijns in België en „dat het ook om die reden wenschelijk is bij de verhooging van den gedistil leerdaccijns een zekere matiging in acht te nemen opdat het niet noodig zal zijn dien accijns weer te verlagen als te zijner tijd, in verband met de overeenkomst met België en Luxemburg, tot veria,ging van den bieraccijns moet worden overge gaan. De ondergeteekende heeft daarom gemeend niet een hoogeren accijns op ge distilleerd te moeten voorstellen dan 320 per hectoliter van 50 °/b. Indien de accijns tot dit bedrag wordt verhoogd, zal by de in werking treding van de tolunie niet tot een verlaging daarvan behoeven te worden overgegaan. In dit verband zij er oip gewezen, dat de be lasting op alcohol in België 7500 fra.ics, dat is ongeveer 450 per hectoliter van 50 bedraagt". De minister verwachtte dus niets an ders dan een unificatietarief van 320, omdat (in April 1946 naar wy menen) op hoog ambteiyk niveau een unificatie- tarief van frs. 5300, of ƒ320 bij de toen malige valutaverhouding, was overeenge komen. Er was dus o.l. geen sprake van, zoals thans in de M. v A. door de rege ring wordt gezegd, dat Nederland zich met 320 een gunstige onderhandelings positie moest verwerven. Dit brengt ons van zelf tot de unfaire BelgiscLe handelwijze t.a.v. de gedistil leerdaccijns. Bij de afspraak van 1948 was reeds een wetsontwerp tot verhoging van de gedistilleerdaccijns tot frs 7500 in Betgië aanhangig. Na aanneming volg de in Maart 1948, zonder dat Nederland er in gekend werd iets dat volkomen Indruiste tegen de Benelux-afspraken een verdere verhoging tot frs 10.000. Wij hebben reeds in ons blad van 8 en 9 No vember 1949 betoogd, dat België zulks deed om zich te onttrekken aan de af spraak van 1946 en om zioh een gunstige onderhandelingspositie te verwerven. In het V.V. over het unificatieverdrag met 596,5 unificatie-accijns is door vele leden gevraagd, welke redenen België hebben geleid tot de geleidelijke verhoging van frs 3850 (in 1949) tot frs 10.000. De regering verklaart nu in haar M. v. A., dat deze verhoging is geschied ,,om die belasting geleidelijk aan te passen aan het sterk gestegen prijspeil. Ook de bieraccijns is op dezelfde gronden ver hoogd. De gedistilleerdaccijns is gebracht op 3.5 maal het vooroorlogse bedrag, ter wijl de bieraccijns tot 3,1 maal het be drag van voor de oorlog is verhoogd' Deze redenering snijdt geen hout. De accyns op bier maakt immers een veel geringer deel uit van de groothandels- prijs van het product, dan by de accyns van gedistilleerd 't geval is. Indien men dus in België alleen maar een aanpas sing aan het gestegen prijspeil had wil len bewerkstelligen, had men de gedis tilleerd-accijns in veel geringere mate moeten verhogen dan de bieraccijns. Maar juist het omgekeerde is geschied. In de M. v. T. inzake de accijnsver laging. voorgesteld door de Ned. minister van Financiën in 1938, werd er op ge wezen, dat de gedistilleerd-accjjns pl.m. 83 pet. van de, groothandelsprijs van ge distilleerd uitmaakt, doch de bieraccijns slechts pl.m. 25 pet. van de groothandels- prijs van het bier. Daarom werd toen ter handhaving van een evenwichtige verhouding., een verlaging van de gedis tilleerdaccijns met circa 32 pet. en een verlaging van de bieraccijns met 60 pet. noodzakelijk geacht. Bij een verhoging is eenzelfde gedragslijn in omgekeerde richting nodig. En dit toegepast op de Belgische houding van na 1945 toont het ongerijmde aan van de redenering van de regering, waarmede zij de Belgische unfaire handelwijze wil goed praten. Dat het unificatie-tarief van 59b,ou niet vóór 1 Januari 1953 in werking treedt, is uitsluitend te danken aan hex feit dat het de Belgen niet schikt, het unificatietarief eerder '",=-Hiieerd- zou treden. De Belgische gedistilleerd De Nederlandse regering stelt in dej M. v. A. dat de accijnsverhoging nieU drukt op de belangrijke export van ge-j distilleerde dranken. Hier wordt echter| o.l. uit het oog verloren, dat de accijns verhoging tot 596,50 een scherpe afzet- vermindering tot gevolg zal hebben. Ge zien de sterke stijging van de vaste l is ten, welke er na 1940 is ingetreden, ral de kostprijs per liter gedistilleerd i,jj een belangrijke daling van de e: "t, scherp stijgen. En dit zal er toe moe'en leiden, dat de gedistilleerd-industri te gen het buitenland op de wereldmarkt niet zal kunnen concurreren, zodat een gevoelige achteruitgang van de export niet zal uitblijven. Dat de afzet bij een accijns van 596.50 sterk zal moeten teruglopen, is duidelijk. Het publiek betaalt uit zijn inkomen eerst zijn belastingen, dan zijn noodzake lijke levensonderhoud en vervolgens de luxe uitgaven. Nu het de bedoeling is het verbruik in het algemeen naast de inves teringen te reduceren, zal er voor de cate gorie der luxe uitgaven, die een sluitstuk zijn, minder geld overblijven. Wij kunnen er immers niet meer op rekenen, dat de politiek om elke verhoging van de kosten van levensonderhoud te compenseren door loonsverhoging, zal worden besten digd. Het tegendeel schijnt wel zeker. Daarom is ook de bewering van de rege ring, dat gezien het indexcijfer van 249 van het gezinsverbruik een prijs van 8,50 per liter bij ƒ596,50 accijns tegen ƒ3,50 in 1938 niet te hoog zou zijn, onjuist. Voorts vergeet de regering bij dit be-, toog dat het er in dit geval om gaat. of de inkomsten van de verbruiker het be talen van een dergelijke prijs van f 8,50 toelaten. En hiervoor is niet bepalend het indexcijfer van het gezinsverbruik, maar het indexcijfer van het geldinkomen. En het is overbekend, dat al degenen die geen arbeider zijn afgezien van een kleine groep zakenlieden hun inkomen niet tot 849 pet. van 1938 hebben zien stijgen. En zelfs het inkomen van de arbeider ligt niet op 249 pet. van 1938. De levens standaard in 1948 van personen, die in 1940 inkomens van bruto 4000—14.000 genoten, was slechts 71 Vi pet. tot 43 pet. van de levensstandaard in 1940, zoals men in het rapport van de S.E.R. over lonen en prijzen kan lezen. Op 15 Maart a.s. wordt in de Rotter damse haven verwacht het s.s. „Jessie Maersk", dat het. geschenk meebrengt van het Amerikaanse legioen „Tide of Toys". Dit geschenk bestaat uit 87% ton speel goed voor kinderen in Duitsland, Luxem burg en Nederland Twaalf-en-een-halve ton hiervan, voor Nederland bestemd, zal in het laatst van deze maand te Amster dam worden uitgereikt ten behoeve van kinderen, die door het ministerie van Sociale Zaken zijn aangewezen. accijns zal bij in werking tredein^van het unificatietarief omlaag rngeli:ke v brouwers vrezen van e^n togelqke ver laging nadelen. Zij vooroorlogse posdie j heid wordpn^de vooroorlogse afzet te bere" ken Wat er nu in Januari 1953 zal ge beuren. zal o.l. geheel afhangen van dat- „ne wat de Belgische regering in het belang van haar brouwerijen noodzake- iyk acht. 30 30 4 30 3 band 20 49 2 20 20 49 3 15 0 306 W. Barvoets 8G. Vogelezang 2. Finale van Zondag 4 Maart; J. H. v. Duyl—W. Barvoets. Ie klas A: Noorderkw.-Bloemh. 3-1; Schi®" broek-DOK 4-2; Soag-Nado/V 0-1: Tedlro- O. Beijerl. 3-2; USC-Barendr. 1-1: B. Burric, Activitas 5-1; Pechv.-Sunrise 1-2; Sa'urnus GLZ 2-0; C: AVO-HWD 3-2, Gr. Witten UHS 2-2, Puttersh -Demos 2-1. Zw. Huis 3-2, D: Nesti^o-Eureka RCR-ODI 1-4. 2-1, 1-3. o i 1 a srnp qcaur 0-1. SVDP-ASB 4-0; 2e kl. A: NRC-SSAvk u x, pwo rvnti tttd o 1*. n- DKS-Vierp. 0-1, KV VB- SWS^I^Singelkw.-BK'wiKyÓ^C^Bell^oys- Hekel. 1-2, DESV-LMO 0-1. bV izrM-Postef 8-1. Zuiderster-Voorw, 1-3 Uitslagen van de op 1 Maart 1951 voor de S. K. B. gespeelde wedstrijden: Con- fiance 14558; D. K. O. 14348; Ons Thuis en De Kajuist uitslag niet bekend: Joops Vrienden 16049; D O. Markt 12439; De Lam 14503; Schiezicht 14938; Jaaps Vrien den 14919: De Spil 15631; Bruinvis 14049, L. O. M. 15183. Cadre 35/2 150 16 41 100 16 17 Libere 20 17 72 150 17 28 1 band 30 21 5 30 21 5 3e band20 31 3 20 31 3 J. H. v. Duyl 8—W. Barvoets 2. G KönemanG. Vogelezang. Cadre 35/2 100 19 17 100 19 18 Libre 150 23 54 150 23 15 1 band30 20 5 30 20 7 3 band 20 49 3 20 49 47 =150 9.37 90 5.62 200 11.76 105 6.17 30 1.423 18 0.857 17 0.548 20 0.645 100 5.26 61 3.21 150 6.52 67 2.91 20 1 30 1.50 3e klas A^^_'^e^s1^'er|I<on1 B^RJB-Index zeer i„r uur. u dat deze. man nu zeer veel lijdt; Onze O .L-VBP 4-0, Christelijke naastenliefde en het feit, dat J-Id-» Boys U *0rtenaer 1 4' wij als medestrijders onder zijn bevel v^s_ le kias A: CVV 5-Sparta 5 3-1, Feij 19 20 0.387 0.408 C. Köneman 5—G. Vogelesang 5. Eindstand; 1 J. H. v. Duyl; 2 W. Bar voets; 3 C, Köneman; 4 G, Vogelezang. hebben gestreden, leggen ons de ver plichting op om voor hem uit het diepste van ons hart te bidden." De aansporing tot gebed sloeg op de hoogbejaarde maarschalk Pétain, die, zoals men weet, in een fort gevangen zit wegens collaboratie met de Duitsers in de jongste wereldoorlog. De perfect van het Seine-departement heeft_ tegen de handelwijze van de aartsbisschop ge protesteerd, die, tot verrassing van de prelaat zelf, de gelovigen m de kerk had doen applaudisseren, waarop de prefec het Godsgebouw had verlaten. In de week van 24 Febr. t.m. 2 Maart bleef de markt rustig, doch vast gestemd. Het aanbod was beperkt, maar ook da kooplust was gering. De omzetten waren onbelangrijk. In cacaoproducten was de handel stil on der invloed van de Duitse invoerbelem- meringen, aldus wordt medegedeeld door de fa. C. W. M. Heslenfeld. 5_svv 5 2-1, Overm. 4-HDVS 5 1-2, RFC 5- Exc R 5 3-0, Xerxes 4-Nept. 5 13-1, B: Coal 3-Exc. R 6 2-2. Fort. 4-Xerxes 5 6-1. HOV 3- Fetlen. 6 3-4. Sparta 6-RFC 6 4-2, SVV 6- Nept 6 0-5, C: DCV 3-Xerxes 6 1-3. Feijen. 7- VDL 3 14-0, HOV 4-Coal 4 3-1, R. Hope 2- Leon. 2 6-1, Soarta 7-Slikkerv. 3 6-2, D: Spartaan 20/3-DHZ 4 0-8, VFC 4-DJS 2 0-5, VOC 3-DCL 3 1-1, E: Aeolus 2-Poortug. 2 0-1, Exc. 20/3-RDM 2 2-2, Siod 2-Het Noorden 2 2-1, Germ. 2-St. Lod. 2 2-3, F: DEH 2-St. Volh. 2 2-1, DZB 2-Belv. 2 2-1, G: DJS 3- VND 3 1-3, DRL 3-FSV Pret. 3 0-3. Exc. 20/4- SMV 3 3-5, Roga 2-DDC 3 6-4, Transv. 3-Te' diro 2 4-2. H- Bloemh. 3-Saturnus 2 0-0. Res. 3e kl. A: Coal 5-CW 7 1-3. HDVS 7- KFC 9 5-3, Nept 9-Exc R 9 6-2 SVV 9- Feijen. If, 2-2, Xerxes 7-Sparta U^4-4, B: GVV 8-SIikkerv. 4 13-0, Feijen. 11-HGV 5 1-1, Fortuna 6-Overm. 8 10-5, HDVS 8-DCL 4 5-2, VDL 4-Spartaan 20/4 2-5; C: DCV 5-DZB j 4-0, Germ. 3-Mussohen 6 4-0. Hillesl. 5-DH2 7 2-4, Holl 5-Bolnes 3 4-5, D. DDC 4-Het Noorden 4 '4-2, Floriss. 3-SFC 3 2-2, Hbergs» St. Lod. 3 3-1, E: Dindua 4-SMV 4 3-4, VND- 5-Ursus 4 3-1, DOK 3-Roga 33-0 Noorderkw. 2-OV 2 13-0, ONIT 2-Gri Witten 3 3-1 USC 3- ODI 3 3-2, G: ASB 2-NRC 2 l-^SteedsHop- ger 3-WF 2 4-7, SVDPW 2-HWD 4 4-2, H: Bell Boys 2-Hekel. 2 2-4, DESV 2-BHjdorn 2 I-9 RER 2-VIR 2 1-4, SinjpHcw. 2-Zui derster 2 9l-3 Varken, X: DKS 3- HDVS 10-DCV 6 3-2, Feijen. 13-Exe. R II 5-0, Nept 11-Fortuna 7 2-1, Xerxes 9-CVV 10 3-0 CtDHZ 8-VDL 5 6-1, HDVS 11-F.DS 4 0-7, n' T eon 6-VOC 6 4-0, Spart. 20/6-VFC 6 1-6. F- Leon 7-Hillesl. 7 5-0. VOC 7-Spart. 20/7 f '4 F- DHZ 9-SW 13 3-5, HOV 8-AeoIus 4 3 4 St Lod. 4-Gerrn. 4 3-5, G: Bolnes 4-DRZ 4 DRZ n o.; DEH 4-SW 14 8-1, Roga 4-DZB 4 2-3 St. Volh. 4-Transv. 4 3-1, H: Éxc. 20/6- HOV'9 3-1. Het Noorden 5-Aeo!us 5 2-1, RFC II-Coal 9 7-0 gest., I: CKC 5-St. Volh. 5 2-0, Transv. 5-DRL 5 0-6, JDHZ 10-Leon. 10 2-2. RCR 3-Exc. 20/7 5-1, K: Bolnes 6-Hurric. 3 0-6, Exc. 20'8-DHZ 11 3-2, Nado/V 3-Activi- Bij een accijns van ƒ475, welke wordt! voorgesteld voor de periode tot het in' werking treden van de unificatieaccijns,! rekent de regering blijkbaar op een om-' zetvermindering van 23 pet. t.o.v. 1950. Bij een omzetvermindering van 37 pct.j zal er praktisch wel geen distilleerderij! meer in staat zijn rendabel te werken, gezien het sterk gestegen niveau der vastej lasten. En dan is het nog de vraag, of del regering met de vermindering van koop kracht bij doorvoering van de versobe- ringspolitiek voldoende rekening heefs gehouden. Dat de regering thans de accijns niet op f 320 wil handhaven, lijkt ons volkomen, juist. Waar het echter om gaat is, welk accijnsniveau krijgt de regering del hoogste belasting binnen en wordt er zot min mogelijk clandestien gefabriceerd of gesmokkeld Deskundigen zouden dit accijnsniveau moeten ramen. Hierbij zou o.l. rekening moeten worde» gehouden met de sterk gestegen grond- stoffenprijzen, welke in het legaal gefa briceerd gedistilleerd worden verwerkt, de belastingen, welke afgezien van do accijns van het gedistilleerd worden ge heven, zoals de omzetbelasting en de hef fing, welke door het hoofdbedrijfschap voor Akkerbouwproducten op de grond stof spiritus wordt gelegd. Ten einde da gistprijs voor het brood laag te houden, is er nl. een belangrijke heffing op de spiritus voor jeneverfabricage gelegd. Koa hoog is deze heffing? Het is ons niet be kend. Maar wel weten wij, dat de ver hoging van de heffing begin Februari alleen el niet minder dan 20 per H L,. ad 100 pet. bêdroeg! Neemt men deze heffing, de omzetbelasting en de 156 accijns, voorgesteld in 1938 in aanmerking, dan lijkt 475 toch wel hoog gegrepen. Hóé de Tweede Kamer tégenover hst verdrag, dat afgesloten is met f 596.5 accijns unificatietarief zal staan, moet worden afgewacht. Helaas kan zij het ver drag alleen aannemen of verwerpen. Hecht van amendement heeft zij in dit geval niet. De regering verklaart dat een unificatie der accijnzen slechts tot stand, kan komen, indien elk der drie partijen bereid is offers te brengen. Het zonder linge is echter, dat onze regering zien steeds meer offers moet getroosten en de Belgen alsmaar toegeeft. Unificatie van de omzetbelasting is voorlopig niet m j- lijk, omdat het de Belgen niet convenieert. Vrijheid yan invoer in België van Ned. Land-, tuinbouw- en zuivelproducten is niet mogelijk omdat het de Belgen niet schikt. Toen er in Luxemburg in Octo ber jl. een landbouwprotocol tot stand was gekomen, was het weer de Neder landse regering,die enkele maanden later concessies moest doen, omdat de Belgische Kamer het landbouwprotocol van Luxem burg niet zou wensen te slikken. De Bel gische werkloosheid in de textielindustrie en andere industrieën is het vorig jaai voorkomen door excessief grote leverin gen aan Nederland. En Nederland moet via de E.B.U. hiervoor dollars betalen, Qf het moet schulden aan de E.B.U. aan gaan. Het lijkt alles eenzijdige liefde! ODI 2-DKS 2 5-2, Sunrise 2-Soag 2 3-1, Res Pe-hv ^-Nes^r°3MM :RVVB ■3-^e^,E 2e klas A: CW 6-Overm. 5 0-2, Exc. R 7- Demos_n;o., N. ,dh_. lï-SFC 4 8-0 DOK_ RFC 7 3-2. Feuen. 8-SW 7 1-1. Fort. 5- HDVS 6 1-5. Sparta 8-Nept 7 4-5, B: Exc. 8-Sparta 9 1-3. Nept. 8-Leon. 3 3-3, SVV 8 Overm. 6 3-1. C: DCV 4-PFC 2 1-1. OvetrnJ Musschen 5 0-7, Sparta 10-Progress 2 91. VOC 4-1,eon. 4 6-1, D: Aeolus 3-Mart 3 3 2, Hermand 3-VFC 5 2-2, St. VoJh,3/"eV)fndua den 3 1-iIe: CKC 3-Nleuwenh. 2 1-5. Dindua 3-Poortug. 3 11-0, DOK 2-NHS 2 3-3. FSV. Pret 5-DEH 3 5-3, F; GLZ 2-Nestnro Z 4 CXD1 4 3-4, Sehiebr. 4-Progress 4 0-10, O: NRC 3-Zutderster 3 0-19, Slngelkw. 3-SVDP 3 7-4 P: Korten. 2-Don Bosco 2 3-3, DOZ 2-West End 2 1-1. Q: Babbersp. 2-VBP 2 8-2. R. Groen 2-Index 2 2-1. R: Varken. 3-Sportlfia 3 1-4 S: Sehied. 5-Hurrlc. 5 3-4. HWD 5-RKWTK 4,-—-— 0-7, Progress 5-ODI 5 7-1, Tedlro 5-SVDPWlen het bescheiden Het zou o.i. tijd wordeji, dat van Neder landse zijde de Tweede Kamer nu nok eens zou zeggen: wij kunnen deze u 'i- catieaccijns op gedistilleerd van met het oog op onze industrie, handten horecabedrijven en gezien de grote ge varen voor de volksgezondheid niet aan vaarden en daarom kunnen wij dit ver drag niet goedkeuren. Regering onder-; handel maar eens opnieuw. Er is geen enkel bezwaar tegen om dei unificatie van de gedistilleerdaccijns dan voorlopig uit te stellen. België en Luxem burg hebben het tot dusverre in een eco nomische unie zonder unificatieaccijns gedtjfln. Een vrij goederenverkeer tussen België en Nederland is voorlopig toch niet mo gelijk. zolang er geen unificatie van de, omzetbelasting tot stand is gekomen en: de Belgische landbouw zich niet heeft; aangepast. Met de Econ. Unie komen wy mógelijk gedurende de eerste jaren in feite niet veel verder dan hetgeen thans is bereikt Veeleer is een terugschroeven niet onmogelijk in verband met het vrij wel onoplosbare monetaire problem. Waarom dan gewoonweg een belanariike tak van industrie en handel etc opoff. on aan het belang van de Belgische brou wers Waarom is het toch zo noodzakelijk dat het Belgische bierverbruik op heti enorm hoge niveau wordt gehandhaafd en het. bescheiden Nederlandse verbruik ïb Hooeer 2-Roekanie 2 1-2 Wico 2-Gr. Wit- 4-DEH 5 8-9, DHS 5-t.MO 6 4-2. SMV 6- I H SaUrrmis 3-Proer«* 3 3-1. Spor- 2 SMV n.o., X: Spart. 20/9-SW 15 6-0, Y: üfia 2-ScMebr? 3 2-i 1DCL 7-DRL 8 13-0. Z: Nado/V 5-Radio 3 5-1. 4 4-0, T: Hekel 3-Korten. 3 5-3. SVDP 4-WF van gedistilleerd onmogelijk wordt ge-' 3 1-4, U: Index 3-SVO 3 1-3, Y: RKWIK 5-lmaakt? I RWB 5 7-1, TOGB 5-LMO 5 1-9. W: H'berg SMV 6-VOB

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 2