Bruisend élan van Willem II won het van B.V.V.'s techniek Kromme krabbels m ;ï-B™ics aSfars: ■xrsr'w Willem 11 won in Tilburg HELMONDIA zaaide PANIEK Limburgse degradatie-candidaten reageerden fel Van Raalte redde Blauw-Wit S.V.V.-offensief liep na rust dood Lenstra in een passief humeur Een strijd van groot formaat in Tilburg Bosschenaren tekenden protest aan tegen tweede goal van tricolores Sparta had geen eluk bij N.A.G J ■J g Verrassende nederlagen van Heerenveen en D.W.S, St h9 H.B.S. sloeg K.F.C. in het laatste kwartier Go Ahead behaalde met 3-1 een goede en verdiende zege op Heerenveen MAANDAG 5 MAART 1951 PAGINA Vmamm t: BOETE VOOR „EEN-NUL" VITESSE MISTE DE KANS Draw tegen Ajax Gelijk ZWEMSUCCESSEN IN HELSINGBORG Toch gelijk Limburgia in vorm p- Jill (Van onze speciale verslaggever) TILBURG, Zondag. Duizenden en nog eens duizenden waren naar Tilburg gekomen om de strijd tussen de groten uit afdeling D bij te wonen. Zelden zullen wij van een wedstrijd meer hebben genoten dan van deze kamp tussen twee uit muntende ploegen in een sfeer zo boeiend en zo fair als men zich wensen kan. Willem II heeft gewonnen, verdiend gewonnen ook. Het protest dat B.V.V. aantekende tegen het o.i. feilloze tweede doelpunt van Willem zal de B.V.V.-ers stellig niet aan een winstpunt kunnen helpen. Daarvoor was de beslissing van scheidsrechter Horn te resoluut en te juist. HANDBOOGSCHUTTERS SPANNEN DE BOOG Rooster samengesteld (Van onze correspondent) De voornaamste wedstrijden van de Nederlandse Bond van handboogschutters zijn thans vastgesteld. De ontmoetingen tussen Nederland en België hebben res pectievelijk plaats op 22 Juli te Helmond en 12 Augustus te Hasselt. De centrale schieting, eerste selectie, wordt te Tilburg gehouden op Zondag 24 Juni. De 25 beste schutters uit vijf dis tricten nemen hieraan deel. Het korps kampioenschap wordt dit jaar uitgevoch ten te Swalmeri in Limburg op 26 Augus tus. Na spannende strijd won W ageningcn in Nijmegen van N.E.C. Op de foto: een der vele momenten waarop het Nijmeegse doel ih gevaar verkeerde; Van der Weerd in duel met de N.E.C.-doelman. «BW** mm**. To scoorde WUlem II het eerste doelpunt in de wedstrijd tegen B. V. V. De Bossche defensie verkeerde in nood: Saris uit zijn doel, spil Krijgh op de vloer... Wat deze kamp deed uitgroeien ver hoven het normale eompetitie-spel w de knappe techniek van beide ploegen, het fraaie combinatiespel en de elan waarmede de strijd werd aangebonden. Fn dit alles in een sfeer die nauwelijks te wensen, overliet. Verbluffende staal tjes van samenspel wisselden af met momenten van grote sensatie. Zo'n moment van emotie was er aan ■tonds toen Willem II in de eerste minu ten in de hoek werd gedrongen en enkele corners moest toestaan. Willem II kwam deze stoot te boven al moest het voorlopig blijven toestaan dat BW de boventoon voerde. Willem U's verdediging, met stop per Van Loon aan het hoofd en uitstekend bijgestaan door linkshalf Van Beers, wist echter wel raad met de toch stellig niet ongevaarlijke switches van de BVV-aan- wnllers Door uitmuntend kopwerk en resoluut trappen werd het spel tenslotte vtrnlaatst en kreeg Saris na een kwartier Willem H doelpunt. Tot dusverre had Willem II "*®^js haar heil moeten zoeken oveir de ter Wing omdat linksbuiten Bee Huybrechts een te groot stru.\ _rii vond. Deze linksbuiten kreeg zyn vry heid Das toen hij, niet al te ver linksachter Mertens had de bal te pak ken gekregen en was daarmede opge drongen tot ver over de helft. Vandaar plaatste hij zuiver voor het BVV-doel, waar Engel klaar stond om deze met een ferme kopstoot, te midden van en kele medestrijders, langs Saris te plaat sen. Het zou dit doelpunt zijn waarop BVV zijn hoop ging vestigen bij het ingediende protest. Wat er echter aan mankeerde; wij weten het niet. Feit echter was dat BVV's reactiesin felheid toenamen en Willem II het een poos lang niet gemakkelijk kreeg. Daaroij kwam nog dat rechtshalf Formannoy wegens een kwetsuur moest uitvallen en worden vervangen door Verreyt, waar- K°ar j6 ploeE ietwat werd gewijzigd. BVV had, de dreiging van een nederlaag voe lend, Stempher naar de linksbuitenplaats en v. Overbeek in het centrum nanval opgesteld. Deze agressie zniinS tot gevolg dat Willem If alle moest bijzetten in de defensie. Zo zagen we Van Loon op het nip- weg pikken voor het jpner ei van Quaadvliet aï" ®CD stormlo°P daarvoor een Kfa-„ ?®n.vaI bracbt en toegewezen, kans. henfrt® ®en bal wc het Vann»Stempher en eveo later was van Quaa.„ICI aeze «fc-fa-hop tegen zich zag aadvliet benutte deze van Het zou de enige en laatst» i dat de BVV-ers het TTOlem n pas toen hij, niet ai te Dit moment had van psychologische m het doel, een vrije trap mocht nemen v]oed kunnen zijn. Dat dit niet feschiedde en deze oer-hard laag te midden van een was te wijten aan een te gerihge iho, vaardigheid der BVV-ers en aaf de be kwaamheid van doelman Botermans. kluwen van spelers voor het BVV-doe! schoot. Via een been van een dezer ver dween de bal onhoudbaar voor Saris in de goal. Er was weinig verschil in kracht nu. Krijgh en zijn mannen kregen aan de sne.- le Willem Il-ers de handen vol Maar Krijgh beeft voor heter vuren ooit gestaan en het afnemen ging hem goed en vlot af. Aan de andere kant kreeg doelman Botermans enkele lastige ballen te yer- Werken. Lastig door dat zij als vuurpijlen voor het doel omhoog rezen en met de zon in het gezicht lastig waren te beoor delen. Zo ging de strijd op en neer. Prachtig om te aanschouwen. Enerverend door ae kansen welke b.v. een De Jong voor Wil lem II zich schiep en door de benauwe nis waarin Van Loon eenmaal kwam te verkeren toen hij niet goed wist hoe te handelen op een doorstootpoging van Stempher. Zo vérstreken onder hoogspan ning de minuten voor de rust zonder dat er een tweede doelpunt kon worden ge •coord. Maar r,a de pauze bleek dat Willem II in deze wedstrijd toch het meeste élan vertoonde. Een gloeiende kogel van Becx uit een vrije trap tegen Krijgh bezorgde Saris een benauwd momentje. En kort nadat v. Overbeek een veel te hoog ge richt schot had losgelaten was het Mom- mors die een pracht kans niet wist te be nutten. Toen kwam er in deze strijd vol ver- rossende momenten een van formaat bij, (Van onze correspondent) Een fanatiek aanvallend Sparta, dat met Terlouw aan het hoofd In de laatst» minuten van een fraai gespeelde wed strijd zich de verdiende overwinning zag ontgaan en genoegen moest nemen met een 3—2 nederlaag, heeft in Breda mei kunnen bogen op veel geluk. Tot kort voor de rust slaagden de Spar tanen er in hun voorsprong, die toen wel Wat geflatteerd was te noemen, te behou den. Hierna sloegen de Bredanaars toe Eén doelpunt even voor en vlak na de rust deed de balans in hun voordeel over slaan, en ondanks verwoede pogingen m de twede helft werd in deze stand geen Verandering meer gebracht. ,7e moeten er echter aan toevoegen, dat het derde doelpunt van NAC verre van „feilloos" was, daar de scheidsrechter hier maar vreemd optrad! De Rotterdamse backs bleven als palen staan, zodat links buiten Bruininkx van NAC gelegenheid kreeg om met een zuiver schot zijn cluo naar de overwinning te voeren. NAC nam al vrij spoedig na het. begin de leiding door rechtsbinnen Canje.s Brands© bracht hierna beide partijen op gelijke voet, waarna de invaller-linksbui ten Sparta een voorsprong bezorgde. Op boven 'vermelde wijze wérd vervolgens dege voorsprongin een nederlaag omge zet. - Het heeft gisteren aan sensatie niet ontbroken in de hoogste regionen der vaderlandse voetbal-competitie. Niet alleen moest, in D. BW op eigen grond twee punten afstaan tegen het zo fel concurrerende Willem II (de Bossenaren protesteerden tegen deze uitslag, maar voorlopig liepen de Tilburgse tricolores een belangrijk stuk van hun achterstand in), doch bovendien vielen er ook in andere afdelingen nogal wat surprises. Het begon al in het Noorden. Daar sneuvelde Heerenveen zowaar in Deventer. De nederlaag is niet catastrophaal ook al won Be Quick de uitwedstrijd tegen Achilles, Hee renveen houdt nog altijd acht veilige punten voorsprong over maar het bewijst toch wel, dat ook in deze af deling het krachtsverschil tussen de leiders en naaste concurrenten min der groot is dan de ranglijstcijfers op het eerste oog zouden doen ver moeden. Spannender dan de strijd om de kampioenstitel is in deze af deling niettemin de slag rond de laatste plaats. Nu Velocitas gisteren van Frisia won. is deze afdeling niet minder dan zes clubs rijk die stuk voor stuk met degradatiegevaar wor den bedreigd. Ook in Oost-West nam de spanning toe nadat DWS gisteren door Hera cles verslagen werd. Wageningen nam nu een kleine voorsprong dank zij een 1—2 zege in de zware uit wedstrijd tegen NEC, dat wanhopig vocht om bet behoud van zijn kans. De NIjmegenaren en Enschedé, dat in Utrecht van DOS won blijven de beide leiders echter gevaarlijk dicht op de hielen. In C. verspeelden de kopclubs op nieuw punten zonder dat er veel in de situatie veranderde. Blauw-Wit liet een punt in de thuiswedstrijd tegen SVV, zodat de verhouding tus sen de kopclubs gelijk bleef; RCH speelde ook al gelijk tegen VSV, zodat Haarlem, dat een royale zege behaalde op DWV, van de gelegen heid gebruik kon maken om naar de derde plaats op te rukken. In D. is de (voorlopige) nederlaag van BW uiteraard het belangrijkste nieuws. Willem II schoot er een heel eind door in de goede richting, maar ook Emma, dat Noad sloeg, en NAC dat van Sparta won, profiteerden In zekere zin van deze Bossche neder laag. In E. een opmerkelijk-magere PSV-overwinning op Maurits. een nauwelijks indrukwekkender Eind hoven-zege op MW een uiterst zware nederlaag van Spel. Emma en een teleurstellend resultaat voor Hel- mondia, dat Zondag j.i. tegen PSV zulk een fraaie prestatie had le- leverd. De standen: A: gesp. pt Heerenveen 17 30 18 22 16 20 Leeuwarden 16 19 17 19 16 18 Frisia 16 16 Zwartemeer 17 13 Achilles 17 12 Zwolse Boys 16 11 HSC 17 10 Velocitas 17 10 B: Wdgeningen 18 24 DWS 17 22 NEC 18 20 Enschedé 18 20 't Gooi 18 19 AGOVV 18 19 Ensch. Boys 18 18 17 17 gesp. ...18 18 17 DOS Heracles Vitesse Hengelo 17 Blauw-Wit 17 SVV 17 Haarlem 16 RCH 16 ADO 15 EDO 16 HDVS 17 HBS 17 VSV 17 Volewijckers 16 DWV 16 KFC 16 pt. 15 15 13 10 D: BVV WUlem Emma IX 17 16 17 25 21 20 20 19 19 19 16 14 12 7 4 25 23 22 gesp. pt NAC 16 21 Feijenoord 18 19 15 18 16 14 14 13 10 De Baronie 17 3 E: 18 32 Eindhoven 18 27 VVV 18 21 Chèvremont 19 17 MVV 18 16 Maurits 18 16 Limburgia 17 15 Brabantia 17 14 Bleijerheide 37 14 Sportcl. Emma 17 14 Sittardia 18 13 Helmondia 17 11 De kantonrechter te Den Haag heeft de directeur van de voetbalprijsvraag „Een- Nul" veroordeeld tot een boete van 1000 gulden subs. 60 dagen hechtenis en een gevangenisstraf van een maand voorwaar delijk. Hem was ten laste gelegd, dat hij door zijn wekelijkse voetbalprijsvraag de loterijwet overtreedt. (D.). Charles Joly, de directeur- feneraal van de Parijse Vélodrome 'Hiver heeft Zaterdag een nare avond gehad. Hij had dat stellig niet er- wacht. De Zaterdagavond tijdens de jaarlijkse Six-Jours in de Parijse Vé lodrome d'Hiver is sedert jaren Het Heerlijk Avondje van Charles Joly. En men noemt het niet voor niéts een „soirée de gala"Het is waar: men speelt het stuk „Six Jours de Paris" altijd wel met het nodige .am- tam, maar tijdens de Zaterdagavond van de zesdaagse struikelt hij. bij wijze van spreken, over de filmster ren en de beroemdheden in de loges op de pelouse; en knallen de cham pagne-kurken; en verschijnt mon sieur Charles Joly in smoking; en doen de wielrenners er eigenlijk zo bar veel niet toe. Doch nu is er Zaterdagavond in die Parijse Vélodrome d'Hiver iets ge beurd, dat monsieur Joly nog wel een tijd lang hoofdpijn za] bezorgen en dat hem ongetwijfeld tot naden ken heeft gebracht. Het kwam allemaal onverwaent. Een der Jupiters boven de Daan sprong met een klap uit elkaar, de baan werd onder de scherven Dedol- ven en de renners haastten zich an hun fiets en in de cabientjes. Deed het er veel toe? Op een .soiree de gala" van een Parijse zesdaagse Ajn de filmsterren, de champagne Kur ken, het hoempah-orkest en de smo- king van Charles Joly belangrijker dan de stand van zaken in een wie lerwedstrijd die geen mens nog die het ontkent toch al zo bar wei nig met een wielerwedstrijd te ma ken heeft. Men had met het oprui men van die scherven dan ook geen haast. Doch ook op een „soirée de gala" zitten er op het Parijse schellinkje lieden zonder smoking. Zij komen daar om de sfeer, om de filmsterren, om de sensatie maar óók nog altijd 'n beetje om de wielersport. Zij tril len eenvoudig nog steeds niet gelo ven, dat de zesdaagse zichzelf, spor tief gesproken, al jaren geleden be graven heeft en dat men zich tegen woordig nog slechts met iets bezig houdt dat men een cocktail van a- rieté-wielrij den-en-humbug zou kun nen noemen. En dit schellinkje is deze Zaterdag avond plotseling losgebarsten. Al zijn teleurstelling om het theater waar van het getuige was, al zijn woede op de rennerse die er mét de directie zulk een slecht geregisseerd wieler sport-drama van maakten uitte het toen die Jupiter aan scherven ging en de renners langer dan per se no dig in hun cabines bleven, de hemel prijzend voor deze welkome pauze. Het werd, van .de zijde van het schellinkje, eeiï hels bombardement. Geen vijf minuten nadat het losge barsten was, leek de baan een mest vaalt. Het schellinkje gooide de zon derlingste projectielen omlaag en in de loges vluchtten gillend de film sterren en Charles Joly deed. ten einde raad, iets dat hem stellig ver schrikkelijk veel geld zal gaan Kos ten. Hij vroeg de Franse renner I<a- pébie, „de lieveling van het Parijse publiek" de menigte via de luidspre kers te verzoeken, de vijandelijkhe den te staken. Lapébie bewerkte tenslotte een wapenstilstand. Men ontruimde de baan en de zes daagse kon voortgang vinden. Het zal zeker de laatste Parijse zesdaagse niet zijn. Doch vermoedelijk zal Charles Joly temidden van dit bom bardement toch wel ontdekt hebben, dat zélfs het Parijse publiek in zo'n zesdaagse zo bar veel niet meer slik ken kan. Misschien is hij zo verstandig en legt hij bij een volgende gelegenheid het accent toch 'n tikje zwaarder op de Sport! Ly Gy ken. Na een paar fikse passen vuurde h: Blauw-Wit mag zeker met ontevreden zijn over de eind-uitslag want S.V.V. dat deze middag m uitstekende vorm stak had in de eerste helft een ruime voorsprong kunnen he ïalen als de Amsterdammers niet zulk een voortreffelijke doelman als aanvoerder hadden gehad. S.V.V. speelde vrij „„makkelijk en snel, en de ArnMer amse achterhoede reageerde meestal te traav waardoor er herhaaldelijk ingewikkelde situaties ontstonden waar de beide backs en stopper Altink geen ra icaal antwoord op wisten. Doelman Raalte bewees duidelijk zijn kl - - en het moet voor de S.V.V.-voor- (Van onze Münstreek.correspondent) HEERLEN, Zondag. De escapades van Hehnondia hebben onder de Mijnstreekclubs, die sterk bij het degradatieprobleem betrokken zijn, schrik en ontsteltenis verwekt en het lag voor de hand, dat de thuisspelende Limburgse 1ste klassers in Sittard, Bleyerheide en Brunssum hun beste beentje zouden voorzetten om alle winst uit hun thuiswedstrijden te halen. En zij zijn alle erin geslaagd de volle buit te bemachtigen. Sittardia, dat tegen Sportclub Emma uit zijn slof schoot won met niet minder dan 8-0, Bleyerheide bleef op het kantje af met 1-0 n.l. de baas over Brabantia, terwijl Limburgia, dat met de plaatsing van Frits Cox op de midvoorplaats ineens weer zijn oude kracht toonde een royale 3-0 zege op Hehnondia behaalde, dat in Brunssum geen kans kreeg zijn kuren voort te zetten. van waartsen af en toe wanhopig zijn geweest dat zelfs op zeer korte afstand Raalte de schoten nog wist te keren. van tot volle actie kwamen. De Schiedammers lieten zich er zelfs door beïnvloeden en alle zeilen moesten worden bijgezet om doelpunten te voorkomen. Doch na een kwartier spelen kwam het onvermijdelijke. Een goede voorzet van de weer in de Am sterdamse gelederen teruggekeerde Co Bergman bracht de bal bij Tolmeyer die ineens doorplaatste naar de vrijstaande Koekebakker. De enorme kogel hoog In bet SVV-doel was voor v. d. Poel slechts een flits (1—1). Voor SVV was dit doel punt blijkbaar geen stimulance genoeg weer tot het peil van de eerste helft te geraken integendeel het spel verslapte en de energie kon niet meer worden opge bracht cm tot gevaarlijke aanvallen over I te gaan. Doch ook Blauw Wit geloofde net wel en vertraagde het tempo. Een laatste poging van Van Schijndel om in de laat ste minuten de overwinning te forceren had echter te weinig kracht om succes te hebben. De 80 overwinning die Sittardia op Sp. Emma bemachtigde zou de indrux leuntnen wekken, dat *ie Treebeekenaren niets maar dan ook niets m de melk te brokkelen zouden hebben gehad Dat is niet het geval geweest, maar terwijl de thuisclub alles gelukte hadden de bezoe kers niet het minste veine De rust ging reeds met een 30 voorsprong voor Sit tardia in, nadat Ritzen de Sittardse rechtsbuiten de hattrick had verricht, in de tweede helft zetten de Treebekenaren een verwoed offensief in maar op het hoogtepunt daarvan scooide Schils het vierde Sittardse doe'punt Dat brak het moreel van Sp. Emma. dat het verder nog moest aanzien, nat achtereenvolgens Mazzolini, Bhlen, Ppüipf en en Ritzen nog een doelpunt aan ae score toevoeg den. ondanks het go.-de keepen van doel man Schotanus. Typerend voor alle Tree- beekse tegenslag va.5. fat Verbeek in da laatste minuten nog zijn penalty door kee per Ruyters uit doei geslagen zag. waar mede Sp. Emma de kans ontnomen wera nog het zeer verdiende tgenpunt aan te tekenen. Blijerheide speelde een prima eerste helft tegen Brabantia det zich voortdu rend moest verdedigen en in de 23s e i minuut Wouters, die uitstekend zijn doel verdedigde door een gloeiende kogel van Ben Haas gepasseerd zag In de tweede helft gaven Blijerhe de en Brabantia elkaar niet veel toe misi bij hei nade ren van het einde d-;;kte Brabantia do thuisclub volledig in de verdediging. Een misgreep van Vrijhof scheen voor v Zan ï- voort een kans op de gelijkmaker te ge ven. De Brabantiaan schoot inderdaad op het Bleijerheidedoel maar aanvoerde» Sehlangen trapte het leer nog van de lijn. taat dus nog niet zo onverdienstelijk. verdediging meteen van de kook bracht Onmiddellijk na de aftrap pikte De Graaf een verre bal op. Een uitstekende pass naar Frits Cox volg ie er. in de volgende seconde was de Heln.oirise doelman een geslagen man 1—0. De poging van Hel- mondia om evenzo met flitsende aanval van repliek te dienen liep op Spanjer dood. die het leer ineens naar Piet Bruist plaatste. Deze had in een oogwenk de situatie voor het Helraordia doel beke- een laag schot af, dat de Hehnondia kee per weer te machtig was 2—0 Binnen een paar minuten dus had Limburgia zich van een 20 voorsprong verzekerd. De Helmondenaren lieten zich hierdoor niet intimideren, maar vie'en heftig aan ec hun aanvallen gaven de verdediging der thuisclub handen vol we k De Limburgse defensie hield stand et voor het ingaan? van de rust kon men 'n het Brunssumse kamp weer juichen, toen Frits Cox even aan de waakzaamheied van de Heknond.se stopper ontsnapte en zijn kans afdoende waarnam 30. In de tweede helft scheen Hehnondia weer onde. te voet te worden gelopen, maar de Helmen use verdediging redde het. Daarna kwamen de bezoekers nog aan bod, maar ook de Limburgia- defensie gaf geen krimp en zo kwam hat einde met een 30 zege van Limburgia. Te Helsingborg in Zweden werden in ternationale zwemwedstrijden gehouden, waaraan o.a. onze landgenoten 'Hann:e Termeulen (HDZ). Lies Bonnier (Aegul en Kees Kievit (Aegir) deelnamen. Hanrue Termeulen won de 100 meter vrije slag dames in 1 min. 09.6 sec. Op de 200 meter schoolslag werd Lies Bonnier eerste in Oe uitstekende tijd van 2.56.7. Kees Kievit boekte eveneens een fraai succes door het nummer 100 meter rugslag te winnen in 1.09. Koekebakker (tweede van rechts) scoort voor Blauw Wit de gelijkmaker in de wedstrijd tegen S.V.V. Doelman Van de Poel behoefde er met eens naa~ te grijpen, hij had geen schijn van Kans. rechterbovenhoek verdwijnen waar zelfs de snrile reactie van Van Raalte te laat voor was (0-1)- Het hevige SVV-offan- dat hierna volgde bracht heel wat Zelfs het inschakelen van v. Schijndel in de aanval bracht geen succes. Onze m- xnternationaal, uitstekend gesteund door v. Meerwijk en v. d. Kan, stuwde steeds weer de beweeglijke voorhoede doch van Oe geboden kansen werd slecht gebruik ge maakt. Na 34 minuten spelen kwam^dan eindelijk dé. beloning, v. Pelt die zich op de rechtsbuitenplaats had vrij gespeeld gaf de bal goed hoog voor; zo góed dat de opspringende Mesman er net niet bij kon maar voor Goossens op maat was gemaakt. Een sublieme kopbal deed de bal ia „de benauwde "ogenblikken in de Amsterdamse verdediging maar het bleef by dit ene doelpunt De tweede helft bracht echter een hei- leefd Blauw Wit binnen de lijnen en het wa« opmerkelijk, hoe de Amsterdammers Het Arnhemse Vitesse is er in geslaagd Ajax een puntje af te snoepen. In deze wedstrijd gaven vooral de verdedigingen de boventoon aan. Voor de rust was het initiatief vrijwel bij de Vitessenaren en moest doelman v. Dregt meerdere malen tb gevaarlijke doorbraken van E. Jansen handelend optreden. Anderzijds moest bij Ajax het meeste gevaar van Brokmann "e en Michels komen, doch de Arnhemse stopper Hendriks bijgestaan door J. Alberts was ook deze keer weer uit stekend op dreef. Na rust toog Ajax even fel ten aanval en verschillende hachelijke momenten speelden zich voor Iking's ves te af. Eenmaal kon laatstgenoemde nog maar juist een oer-harde kopbal van Brok mann onschadelijk maken. Tien minuten voor tijd kreeg Vitesse de kans van de dag, toen E. Jansen alleen voor keeper v. Dregt kwam te staan, doch zijn scnot faalde jammerlijk. Het bleef aldus 0—0. Tijdens het U.C.I.-congres te Parijs werd. besloten de wereldkampioenschappen sprint in Augustus a.s. toch in matches-a- trois te doen verrijden. Nederland en ti ff eland stemden tegen. Te Lillehammer werd Hjalmer Anders- sen (uiteraard) Noors schaatskampioen. Hij won alle nummers met grote voor sprong. Sverre Haugll bezette cte tweede, Roald Aas de derde plaats. Gewaarschuwd dooi vorige ervaringen met Helmond ia, dat act wel meer klaa. speelde Limburgia in eigen, huis te kWP- pen zetten d.e Brunssummers nu een don derend offensief in. dat de Helmond. (Van onze correspondent). Vijf kwartier lang had HBS zich vol komen machteloos getoond tegen KFC in de eerste helft hadden de Hagenaars met een geluksdoelpunt de leiding genomen, en efn kwartier voor het einde was er aan deze stand nog niets veranderd. Voor het verre van grootse spel hadden de Kraaien ook niet beter verdiend en reeds verzoende het publiek op Houtrust zich met deze karige uitslag, toen HBS onver wachts een opleving beleefde Binnen een minium van tijd werd de bard zwoegende maar technisch zwakke verdediging van de Kogers overrompeld; zelfs de beste man van KFC, de 35 j^ar oude spil Kok. die tot dusverre steeds tijdig had kunnen ingrijpen moest zich nu gewonnen geven. Eerst maakte Röhrig met een handig boog- balletje er 2—0 van vervolgens loste v d. Vegt, die ook het eerste doelpunt via een been van een der Kogers-backs achter de dappere doelman Stadt had geschoten, een harde schuiver welke feilloos doel trof en tot slot werd het 4—0 door Langelaan. Behalve dit kwartiertje viel er bitter weinig opwekkends te vermelden over dit duel. Beide partijen muntten uit door slap en onverzorgd spel. In de aanval van KFC ontbrak elk verband en wij hebben er een hard hoofd in of dit KFC zich eventueel in de tweede klas zal kunnen handhaven. Behalve spil Kok, die tech nisch nog wel wat in zijn mars heeft maar door de jaren het tempo niet meer kan bijbenen bezit de ploeg weinig waarop kan worden gebouwd. De overwinning bracht HBS in veiligheid. Met drie inval lers opererend Kuneman heeft een lichte hersenschudding was het resul- Het derde Go-Ahead-doelpunt in de wedstrijd 'tegen Heerenveen die de club van Lenstra een verrassende nederlaag opleverde. Doelman F eenstra had ook tegen dit laatste Deventerse doelpunt geen kans. (Van onze speciale verslaggever) DEVENTER, Zondagmiddag. Abe Lenstra beeft de zestienduizend toeschouwers in Deventer bitter teleurgesteld; slechts zelden nam hij aan het spel deel en het was de Go Ahead-rechtshalf Koers die de nationale linksbinnen weinig of niet aan de bal liet komen. Deze Koers speelde een opmerkelijke partij, want niet alleen wist hij door uitstekend opstellen te voorkomen dat Abe's mede spelers hem met hun passen konden bereiken, ook in het voeden van de eigen aanval had hij een groot aandeel. Ook de Heerenveen-middenlinie verstond in deze haar taak goed, zodat het een levendige op en neer gaande strijd werd. Tegenover een door de geringe activiteit van Lenstra wel zeer gehandicapte en dan ook door de geelrode verdedigers volledig in toom gehouden Friese aanval stond bij de Go Ahead eeD voorhoede van gevaar lijk formaat tn het veld Linksbuiten Meulenbrugge was de uitblinker en Voort man bleek een uitstekende vervanger van de jonge Haes terwijl ook Hondelink met zijn twee doelpunten Kolkman en Kerke- dijk met ere mogen worden genoemd Doelman Veenstra kreeg bij het goede schieten van de Deventer-voorwaartsen zeer druk werk, dat hij overigens in grote stijl verzette en waardoor hij zijn ploeg voor een zwaardere nederlaag behoedde Na een kwartier moest hij echter capitu leren voor Voortman, die uit een corner scoorde Hoe onmachtig de Friese aanval wel was, blijkt uit het feit dat Go- Ahead's keeper Brand pas vijf minuten voor de rust zijn eerste gevaarlijke karweitje kreeg op te knappen. Nog geen tien minuten na de rust profi teerde Voortman van een misser van de Heerenveen-baak Van der Laan en uit zijn voorzet bracht Hondelink met een kop bal de stand op 20. En de tweede heift was nog niet halverwege toen weer Hondelink uit een scrimmage na een cor ner met het derde doelpunt besloot. Toen acht minuten voor het einde de Heerenveen-spil De Jong. die het geknoei in zijn voorhoede niet langer kon aanzien en naar voren was getogen een heel goed tegenpunt scoorde scheen er een op.eving bij de Friezen te komen. Zelfs Abe werd even actief, en als het door hem inge schoten doelpunt niet door scheidsrechter Bronkhorst wegens buitenspel was Se- annuleerd, had Heerenveen misschien toch nog wel voor een sensatie op de valreep gezorgd. Nu geloofden de Friezen het ver der wel; deze 3—1 nederlaag kan hun toch het kampioenschap (volgende week) niet meer ontnemen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3