Veehoudend Nederland kwam goed voor de dag Nieuws uit STAD en OMTREK Alleen nog sport voor de „happy few"? Beeld van ruimtegebrek zeer somber Prijswinnaars 82ste Paasvee tentoonstelling Aantal velden daalt non steeds KETHEL „Plannen" van de Ned. Bank in onze ogen NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 14 MAART 1951 PAGINA 2 Hermes en S.V.V. weg! Andere behuizing gewenst LA GIRONDE SLACHTOFFER VAN DE WIND ZUIGELINGENCURSUS POSITIES SCHEPEN MET REPATRIëRENDEN EN EMIGRANTEN onteigeningsprocedure zonder onmiddel lijke in bezitneming. Er is een instructie van B. en W. aan de Directeur van het Grondbedrijf uitge gaan, die verbiedt thans bestaande sport velden aan hun bestemming te onttrekken als er elders geen sportvelden beschikbaar zijn. Zoals wij in ons blad reeds vroeger meldden, is er een werkcomité bezig ge gaan het sportterreinenvraagstuk te be studeren. Dit comité is onlangs klaar ge komen met een rapport, waarvan de ge gevens nog niet bekend zijn. In het jaar verslag staat het volgende standpunt ge noteerd van Hermes-D.V.S. en S.V.V. om trent een tweetal bij elkaar gelegen com plexen met één hoofdveld en één parkeer ruimte. Beide verenigingen willen zo lang mo gelijk blijven zitten, waar zij zitten, maar als het te eniger tijd zover mocht komen, dat de banden met de wijken, waarin zij geworteld zijn, moeten worden losge scheurd, dan blijven zij liefst ieder zoveel mogelijk op zichzelf. Hoogstens zijn zij voor een gemeenschappelijk parkeerter rein. Voorlopig zal de verbinding van de nieuwe terreinen ten W. van de Polder vaart met de stad zeer ongunstig zijn en dit vooruitzicht wordt niet verzoet met de wetenschap, dat over jaren een uitste-. kende verbinding via wegennet en zelfs via een station de isolatie zal verbreken. De beslissing over het nieuwe sportpark zal voor een belangrijk deel bij de twee Schiedamse eerste klassers liggen. Van grote urgentie wordt intussen de aanleg van 5 nieuwe sportvelden ter ver vanging van het sportpark Boshoek, dat door Wilton Fijenoord wordt opgeslokt. De S.B.L.O.-secretaris vraagt zicht af, hoe het met de garantie, hierboven ge noemd, te rijmen is, dat deze velden ver kocht zijn, terwijl geen nieuwe beschik baar zijn gekomen. De bespelingsgraad van Boshoek is zeer hoog. Zou men de clubs, die er spe len overbrengen op 3 andere terreinen, dan zou er spoedig niets meer van de grasmat over zijn. Bij een normale bespe lingsintensiteit zouden er ter vervanging van Boshoek 9 velden moeten komen. Vier ervan worden gevonden in het nieu we complex aan de Oude Dijk, Nu nog de 5 andere. Wij hebben deze terreinen-misère nog eens uitvoerig naar voren gehaald, om het miserabele pleit van Schiedam in dit opzicht duidelijk te maken. (Van onae Amsterdamse redactie). - De Nederlandsche Bank zou Wel graag meer eenheid willen brengen in het agglomeraat van gebouwen aan de Oude Turfmarkt (Rokin) te Amsterdam, waar in zij haar verschiilende afdelingen heeft ondergebracht en welke in de loop dér' jaren haar eigendom zijn geworden. Een groot gebouw, waarin zo veel mogelijk' afdelingen kunnen worden ondergebracht zou de ideale oplossing zijn en. .ontwerp tekeningen zijn evenmin al gemaakt. Naar het hoofd van de Technische Uienst van de Nederlandsche Bank, de lieer ir Servatius, ons mededeelde, ver keren de plannen nog in een heglnsta- dium en kan er eigenlijk moeilijk reeds van plannen worden gesproken. Boven dien zal het dan nog de grote moeilijk heid zijn tot verwerkelijking over te gaan in verband met de grote sober- heidspolitie. die het stichten van nieu we monumentale gebouwen practisch onmogelijk maakt. In het pand van de voormalige Her steld Evangelisch Lutherse Kerk aan de Kloveniersburgwal, hetwelk, zoals reeds bekend, door de Nederlandsché Bank is aangekocht, zullen t.z.t. het ar chief en nog enige andere afdelingen tan de bank worden ondergebracht. Dat het Rubensplein een waar tochtgat is ondervinden dagelijks de vele fietsers, die het plein passeren. Maar dat, wan neer de wind stormachtig wordt, die toch verraderlijk kan worden en falie kante gevolgen kan hebben ondervond gisterenavond de wijnhandel La Gironde. En verder heeft het allerminst iets met een journalistieke neus, maar zeer veel met puur toeval te maken, dat wij juist over het Rubensplein wandelden toen de étalageruit van La Gironde in elkaar ge drukt Werd. Zo hard was de klap, waar mee dit gepaard ging, dat twee agenten van politie van achter uit de Rubenslaan haastig kwamen aanfietsen in de veron derstelling, dat er minstens een fikse autobotsing te- rapporteren viel. In het pand waarin La Gironde gevestigd is, sloegen alle deuren tot de tuindeuren toe, open en een grote kartonnen doos, die in de winkel stond belandde via een zijgang in de achterkamer. Toen de schade werd opgenomen viel het echter allemaal nogal mee. Behalve de grote spiegelruit en de neon-verlichting van de étalage hebben slechts een fles Aqua vit en een kruik jenever het loodje gelegd. Wonderlijke generositeit van de wind. Het vernuftige product van onze beschaving, dat wij in dit verband een „echte bom" zouden wil len noemen, had waarschijnlijk minder erbarmen gehad en ongetwijfeld méér schade aangericht. Het gezicht, tenslotte ~n m.jU; ,rJ0Uu™ die °P het kritieke ogenblik uit de RET-bus stapte was te ko misch om het niét even te vermelden. Het is geen aangenaam stuk proza wat de heer van Schie n.a.v. de sportvelden- kwestie in Schiedam heeft moeten schrijven. We zitten muurvast in een aantal problemen, waaruit alleen de ontdekking van een nieuwe sport in het luchtruim onze sport-lievende stad kan redden. Als wjj de gegevens zo eens onder de loupe nemen dan hebben wij de volgende factoren te beschouwen: er is een hoe veelheid grond voor sportterreinen ter beschikking en zoals de zaken nu liggen gaat het grootste deel hiervan naar een aantal veldsporten, die aan een beperk te hoeveelheid sportbeoefenaars gelegen heid geeft zich in conditie te houden. Door het karakter van deze veldspor ten is een te intensief gebruik van de velden, hetzij door het veelvuldig, hetzij door het met grotere aantallen bespelen uitgesloten. Aangezien er niet. aan behoeft gedacht te worden, dat de hoeveelheid grond, welke ter beschikking van de sport komt, groter zal zijn, dan reeds enige Vanavond begint de cursus oi OAGBIAD ItOO* SCMlfOAM IN OMS1*fKH» 73ste Jaargang No. 21489 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in he' gebouw R.K. Volksbond. Lange Haven 71 Schiedam Telefoon Administratie 66152- Telefoon Redactie 67423. Giro-nummer 9095 ten name van de N V De Courant De Maasbode. Rotterdam Abonnementsprijs t «95 per kwartaal f no per maand, t 0.40 per week. Advertentie-prijs op gewone Kolombreedte f 0 15" pet millimeter noogte Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte I U.30 per millimeter hoogte Bil contract gelden lagere tarieven, welke bij de administratie of bij de erkende adverter tie-bureaux verkrijgbaar zijn. Kanipinenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50 ct. Elk woord meer 3 ct Maximum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen. Directeur: J. Kuijpers Hoof redacteur: Leo J. M. Hazelzet „Himalaya", Londen naar Sydney, nas- seerde lz Maart Malta. „Groote Beer" Amsterdam naar Svd»nv 13 Maart op 660 mijl Z.W. van Dondrahëart' „Sibajak". Sydney naar Surabaja oaz- seerde 13 Maart Brisbane

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 2