Ned, atoomgeleerde voor onder zoekingen naar Argentinië De Regering dient een nieuwe Zondagswet in LOPIK ZENDT IN JUNI UIT LEVERING AAN BUITENLANDSE STRIJDKRACHTEN Scheveningse visser wist hoe hij moed kon inspreken Donderdag 17 Mei 1951 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Alle niet-gevaccineerde militairen geconsig neerd Geen nieuwe gevallen van pokken „Denk maar aan je moeder99 sprak Schinner Pronk Dr A. L. Brenninkmeyer Resultaat van goodwillreis Belangstelling voor Nederlandse cyclotron Bescherming van openbare godsdienst oefening en Zondagsrust WEERBERICHT GECONSIGNEERD Curator Kath. Economische Hogeschool Verkrijging van orders voor het Nederlandse bedrijfsleven De weerverwachtlng geldig tot Vrijdagavond luidt: Wijselende bewolking en bijna overal droog weer. Matige of vrij krachtige wind tussen Noord-Oost en Oost. Op enkele plaatsen lichte nachtvorst, morgen overdag iets hogere tempe raturen dan vandaag. Vrijdag 18 Mei: Zon op 4.43 uur, onder 20.30 uur. Maan op 17.13 uur, onder 3.7 uur. Met Ingang van gisteren IS Mei om 13 u. zjjn op bevel van de legerleiding alle militairen, die niet in het bezit zjjn van een geldig pokkenbewijs. in hun kazernes en gebouwen geconsigneerd Dit geldt ook voor militairen die na 12 Mei zijn gevac cineerd of gerevaccineerd. Deze maatregel is een voori'-rgsmaat- regel. zo vernemen wij vao bevoegde zijde en behoeft geen enkeia reden van be/orgdheld te geven. Er deed zich Woensdag te Tilburg geen enkel geval van pokken voor. Vandaag konden 22 personen de quarantaine inrichting van het Cenakel verlaten, zodat er dan slechts 26 „contacten" ter observatie overblijven. De pokkenpatiënt die gestorven Is, was niet, zoals wij abusievelijk meldden, een inwoner uit Breda, doelt een Tiliburger, die sinds enkele weken vertoefde in het huis van Bewaring te Breda. Ja, dat was met de Pinksterdagen een tegenvaller. Wat 'n weer en nu hadden de weerkundigen nog wel fris vaar zonnig weer voorspeld. Enfin, een frisse boel was het in elk geval, doch de zon. Nu moet men de weerkundigen niet te hard vallen; die zijn immers afhankelijk van het weer. En behoudens een vrouw is niets veranderlijker dan het weer. Wij moeten daarom enige pressie uitoefenen om ons door een depressie niet te laten deprimeren. Hoe het ook zij, wij geven volmondig toe: het was „P-weer" en de zon. scheen geconsigneerd om achter de wol ken te schijnen, zoals het spreekwoord zegt. Enfin, de zon was niet de enige, die geconsigneerd was; denk maai 'aan de vele militairen in hun kazerne. Dat werd voor onze jongens" een biltere tegen valler vanwege het mislukte PirJisterrer- lof. Wij zullen uiteraard als ondeskundige deze maatregel niet Joetsen op het al dan niet noodzakelijk zijn. Dat echter iedere burger de z.g. besmette steden vrijelijk in en uit mag reizen, geeft toch wel veel verschil in vrijheid. Doch aangenomen de noodzakelijkheid van de maatregel, viel het te betreuren, dat bij deze zaak, welke blijkbaar over verschillende schijven moest gaan, iets verschoven bleek, waar door een en ander scheef kwam te liggen. Want toen de militairen in anaere delen van het land reeds een dag verlof geno ten hadden, werd de consignatie beperk ter van omvang, zodat Zaterdagmiddag nog een groot aantal militairen toch naar huis kon trekken. Maar die éne. dag waren zy kwijt en, na achteraf gebleken is, onnodig. De „geconsigneerden" kwamen er in tussen al heel bekaaid af! Of zullen de militaire autoriteiten de slachtoffers later alsnog schadeloos stel len? Dat zou werkelijk niet gerc zijn; in tegendeel o.i. een zeer billijke cn psycho logisch goed geziene maatregel Een' lachende Prins Bernhard oet zich de das om". Het is een speciale das, n.l. een Philipsjubileum-stropdas, die ir P. F. S. Otten rechtsal in het bezit van zo'n schoon exemplaar) Z. K. H. gisteren aanbood, toen hij een bezoek bracht aan het diamantenbedrijf in Eindhoven. In de vacaturen ontstaan door de ont slagneming van ir M. C. E. Bongaerts te 's Gravenhage. is tot curator der B.K. leer gangen en der katholieke economische hogeschool te Tilburg, door mgr J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, benoemd dr A. L. Brenninkmeyer te Amsterdam. benden uit het Nederlandse bedrijfsleven de weg te wijzen, welke zij moeten bewandelen om met bepaalde militaire instanties in het buitenland in contact te komen, Met de acquisitie en het tot stand komen van leveringscontracten heeft het commissariaat als regel geen direct bemoeienis. Wel wordt mede werking verleend om eventuele moeilijk heden bij de tot stand koming of uitvoering van leveringscontracten met buitenlandse militaire instanties op te tossen. Het commissariaat brengt tenslotte de noodzakelijke coördinatie tot stand tussen de in Nederland te plaatsen orders ten behoeve van de Nederlandse weermacht en die ten behoeve van de buitenlandse strijdkrachten. Daartoe is het regel geworden, 'dat de betrokken bedrijven, ook indien van de bemiddeling van het commissariaat geen gebruik is gemaakt dit instituut in kennis stellen van het voornemen tot het sluiten van leverings overeenkomsten met buitenlandse mili taire organen. Enige tjjd geleden werd bij het ministerie van economische zaken het commissariaat voor de militaire productie ingesteld. Dit commi»»ariaat bevordert het verkrijgen van orders voor de leve ring van goederen aan buitenlandse strijdkrachten. Daartoe zijn betrekkingen aangeknoopt met de Amerikaanse miii taire instanties in Duitsiand, zomede met de door het Engelse minlstery of supply in het leven geroepen European Purcha sing Commission. Daarnaast beschikt het commissariaat thans over een aantal adressen van mili taire aanschaffende instanties in andere landen, waar omtrent zodra daar aan behoefte zal bestaan, nader ter plaatse zal worden onderzocht op welke wijze deze instanties het beste kunnen worden benaderd voor het verkrijgen van orders. Desgevraagd verleent het commissariaat bovendien bemiddeling door belangheb- I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1