Extase om Lenstra Sport-Festival in Groningen Proefwerk voor volwassenen 'azen Interpellatie over de kw.estie der waterwegen BRIEF UIT KOREA Maar meer niet Nederlands elftal Keur van internationale evenementen PAGINA 4 DONDERDAG 31 MEI 1951 WOL TE KAAPSTAD LAGER „SKYSTAR" VLOT GEKOMEN NIEUW LID VAN DE RAAD VAN STATE FUSIE AM. BROADCASTING EN PARAMOUNT THEATRES Aandelenruil van 25 millioen DAMMEN ZUID-HOLLAND Advertentie. (Van onze Brusselse correspondent) Twee Luikse senatoren, de liberale oud-minister Buisseret en de socialisti sche hoogleraar J. Dehousse, hebben een vraag tot interpellatie ingediend naar aanleiding van het rapport Van Cauwe- laert—Steenberghe, betrekking hebben de op de problemen der waterwegen tus sen België en Nederland. fel Columbus" lijf, ter plaatse waair zijn maag zit, een doorzichtige wand, zodat ze konden zien, wat er zich afspeelde in dit orgaan, dat zoals elke koeienmaag ever vier afdelingen beschikt. De meeste stadbewoners zullen niet precies weten, waarvoor elk. aezer afde lingen precies dient Daar hier even een nadere verklaring. Een koe schrokt he* gras naar binnen en dit komt nauwelijks gekauwd in da eerste afdeling. Wanneer het dier een rustig plekje heeft gevonden, gaat het gras, mitsgaders hetgeen vaak in koeien- magen gevonden wordt van spijkers tot schoenen naar het tweede compar timent voor een nadere behandeling in het lierkauwproces. Vervolgens gaat een en ander naar de de"de en vierde afde ling, terwijl de twet eerste afdelingen met een valluik hermetisch afgesloten worden, om vervolgens in de darmen terecht te komen. Gedurende de eerste fase openen d« geleerden telkens het venster in de eerste afdeling van „Christoffel Colum- bus"-maag, om een monster te nemen. Het gras is dan al reeds in een bijna vloeibare massa veranderd. En in die massa zitten in elk gram „materiaal" niet minder 90 milliard microben, die het zonder lucht opperbest maken. Zij zijn het. die het gras in eigenlijke voe dingstoffen veran leren en bet preste ren. van vegetariërs, als koeien zijn, le veranciers van biefstuk te maken. Men begrijpt de bedoeling; de geleer den willen en den duur reusachtige ma gen gaan maken om aldus met behulp van de microben, van wie ze menen, dat die zelf de grondslag voor alle biefstuk ken vormen, vlees te produceren en eventueel nog veel meer. De Amerikanen mogen wel oppassen, dat de Engelsen „Christoffel Columbus" niet ontvoeren. Die zijn er toe in staat, al was het maar alleen om de schande van de Scone-steen uit te wissen.... Te Kaapstad werd gisteren de laatste wol veiling van het seizoen 1950-51 ge houden, die een onregelmatig verloop had. De noteringen kwamen t.o.v. de vorige veiling voor alle kwaliteiten 7% tot 10 lager. Op de laatste veiling van het seizoen 1950-51 te Durban was zeer weinig be langstelling. De sleepboten „Tyne" en „Blanken burg" van L. Smit en Co's Internatio nale Sleepdienst zijn er isteren in g-- slaagd het Amerikaanse s.s. „Skystar", dat op de Zuid-Oostpunt van Sicilië was gestrand, vlot te slepen. Er is gezamen lijk koers gezet naar Syracuse. Naar „Trouw" verneemt, is binnenkort de benoeming te verwachten van de heer F. C. baron van Aerssen Beyeren van Voshol tot lid van de Raad van State, als opvolger van dr A. Loudon, die benoemd werd tot secretaris-generaal van het permanente Hof van Arbitrage. Baron van Aerssen Beyeren van Voshol is oud-marine-officier. In 1906 nam hij deel aan de expedities op Zuid-Celebes en Bali. Op Zuid-Celebes verwierf hij de Militaire Willemsorde 4e klas. In 1912 verkreeg baron van Aerssen eervol ontslag als luit. ter zee 2e klas en trad in dienst bij de N.V. Zeehaven en Kolenstation Sabang. In 1928- volgde zijn benoeming tot consul-generaal in Hamburg en in 1940 tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd ministér van Iran. Hij werd op 23 Januari 1947 benoemd tot ambassadeur in China Daarvoor was hij gezant in Australië. Op 1 Juni 1950 werd hij op zijn verzoek ont slagen uit de buitenlandse dienst. Hij is commandeur in de orde van Oranje- Nassau. nengekomen. Op motoren rijden junlore* in de 125, 250, 350 en 500 cc klassen, in de autoraces zijn er vijf klassen voor sportwagens: 750, 1100, 1500, 2000 en meer dan 2000 cc, terwijl er ook. 500 cc race- wagentjes aan de start komen. In het Haagse elftal dat op 30 Mei tegen de Engelse derdeklasser Exeter City speelt, is op de rechtsbinnenplaats Van der Vegt (HBS) vervagen door de HW-er Colthoff. In Amsterdam kwam een ploeg Engelse hazewindhonden aan voor wedstrijden die dezer dagen in onze hoofdstad worden ge houden. Men speelde het Engelse en Ne derlandse volkslied.... Het kan °ok té gek worden. Bij internationale sprintwedslrijden ie Londen werd Van Vliet winnaar voor Harris, Gosselin en Derksen. Pronk won de stayerswedstrijden op de wielerbaan te Utrecht, Hijzelendoorn de amateursprints. Het congres van de internationale gym nastiek federatie, dat op het ogenblik te Florence vergadert, heeft het door Neder land ingediende voorstel om omstreeks Pinksteren 1953 in het Sparta-Stadion te Rotterdam een grote internationale turn- demonstratie te houden, goedgekeurd. Staunton-schaaktournooi in Engeland: Unzicker-Rossalimo 'A1A, Bogoljuboo (Duitsl-)-Van Scheltinga A'A, Kleir.- Braódbent 10, Donner-Trifunovic (Zuid SI.) 'A, Tartakower-Pirc 01, Wade (Nw. Zeeland)-Donner AA. Bij de jubileum-wedstrijden van de K.N.A.U. zal Frankrijk niet vertegen woordigd zijn. De Britse ploeg wordt nu uitgebreid niet Higgins, Webster en Beckett op de 400, 800 en 1500 meter. De Eindhovense wielrenner Plantas werd tweede bij een amateurswedstrijd over 125 km te Zonhoven, België; nóg beter deed Thijs Roks uit Sprundel het, die de 95 km in Baarle Hertog in 2 uur 43 min. won voor Jos Suykerbuyk uit Breda. Staunton-schaaktoumooi Engeland: Gli- goric-Unzicker A-A, Rossolimo-Tartako- wer 'A-A, Broadbent-Bogoljubov 1-0, Van Scheltinga-Alexander (Eng) 0-1, de Fin Book is wegens ziekte vervangen door de Engelsman Golombek. Edward J. Noble, van de American Broadcasting Company en Leonard H. Goldenson. president van de United Para mount Theatres Inc., delen mede, dat zij overeenstemming hebben bereikt omtrent de voorwaarden tot fusipnnering van hun beider maatschappijen. De fusie omvat een aandelenrnil ter grootte van 25 millioen, de grootste transactie in de ge schiedenis van deze tak van bedrijf. Het doel der samensmelting is naast voortzetting van de bestaande activiteit de bevordering van televisie op een schaal en van een kwaliteit, gelijk het bericht luidt,* die tevoren niet bereik baar waren. De naam van de nieuwe maatschappij zal zijn: American Broadcasting-Para mount Theatres. Alvorens de fusie een feit kan worden, zai echter de toestem ming moeten worden verkregen van de Federal Communications Commission en van dë aandeelhouders van beide maat schappijen. De uitslagen van de vijfde ronde waren als volgt; B. C. Grouwstra verliest van A. Stuurman; W. Huisman wint van H. N. v, Mourik; A. Visser remise tegen W. N. de Jong; C. Zijlstra verliest van J- H. de Kluyver; P. M. v. Oosten tegen G. J. Aarts uitgesteld; uit de vierde ronde: P. M. van Oosten tegen H. N. v. Mourik remise. W. Huisman uit Leiden met 10 punten uit 5 partijen. Op 6 Juni zal te Rotterdam weer het nationale intertheatrale voeibaliournooi (op Laag Zestienhoven) met deelneming van bekende acteurs worden gehouden t.b.v. de tuberculose-bestrijding. Op Zondag 10 Juni worden te Zand poort motor- en autoraces gehouden, waarvoor al vele inschrijvingen zijn bin- men, en het nationale volleybalteam zal de Belgische kampioene Jette Police ont moeten. Vanzelfsprekend zal een groots paardenfestijn niet ontbreken: de spring ruiters, die in 1952 Nederland in Helsinki zullen vertegenwoordigen, zullen aan 'e start verschijnen, een internationale dra verij, sweepstakes e.d- zullen dit pro gramma completeren. Doch ook naast de wedstrijden zal in algemene zin de sport de aandacht vra gen. Er komen demonstraties in tai van stadswijken, een schoolsportdag. een pa rade in de zin van de Olympische Dag, en nog tal van andere shows, die met sport en lichamelijke vorming verband houden. Onzeker is nog de buitenlandse tegen stander voor de voetbalwedstrijd. Het zal dezelfde ploog wezen, die enkele da gen tevoren in Amsterdam op de Olym pische Dag zal zijn uitgekomen. Over de vreemde affaire in de jongste wielerkoers BordeauxParijs, waarin on ze landgenoot Wim van Est door verkeer de voorlichting meende op kop te rijden en zich reeds overwinnaar waande tot. hij Gauthier zijn ereronde zag rijden, schrijft het Franse sportblad „L'Equipe" thans een artikel, dat op fieze zaak een zeer bedenkelijk licht werpt. Dit artikel is gebaseerd op de verklaringen, welke zijn afgelegd door de motorkoerier die tijdens de wedstrijd tot taak had zowel de renners als de volgers in te lichten door middel van een bord waarop de po sitie van de deelnemers was aangegeven. Allen hebben van deze inlichtingen geprofiteerd, behalveVan Est. Want toen de koerier te Chaicaufort, 23 kilometer voor de finish, op het mo ment dus dat de strijd in het kritieke stadium was getreden, zijn bord met de stand van het ogenblik aan onze land genoot wilde tonen, zeide een van zijn verzorgersdie in de materiaalwagsn zat, dat het niet nodig was! „Als men mij had laten begaan", zei de koerier „zou Van Est precies geweten

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 4