EERSTE SERIEUZE A A NV AL OP VAREND C0NV00I Scheveningse buitenhaven wordt niet vergroot FINANCIERING der SOCIALE VERZEKERING Vacantie GERTIAN en IHA4RTJF, ONOVERTREFBAAR Augustus 1951 De Avonturen van KAMPIOENEN Kampioenen Vlootoefening Prcgrès Regering meent dat uitvoering onver antwoord is PAGINA 4 DINSDAG JAARPRIJS HAAGSE ACADEMIE Voor de eerste maal toegekend TEGEN DOODVISSEN VAN BINNENWATEREN POSITIES SCHEPEN MET EMIGRANTEN LIMBURGSE SOCIALE STUDIEWEEK DUBBEL WINKELPAND Schiedam MOTORRIJDER VERONGELUKT MAAKT RECLAME VOOR UW ZAAK! 25^-2; Vva MESSENGEVECHT OP KERMIS Twee personen ernstig gewond u Diversen Handel en Bedrijf Personeel gevraagd Een aardig kereltje vertrokken 4 Juni: Pataia, Drogheda; Flora RostockPhoeuiix, Hamburg; Zeehond, An'tw.; Heforidlan Coast, Newcastle. Cornells, HamburgDoris, Trelleborg; A. H. Both. Alms; Deo Gloral, Scheveningen; Rottum, Scheveningen 5 Juni: Raune, Baemo; Albert D, SkutSkar. NEDERLANDSE SCHEPEN. Agatha 4 te Singapore geankerd; Alibireo, B. Aires n. Rottim, 5, 1®) mijl ZO. v. Bahia; Alblasserdijk 4 v. Hamburg n. Rottm; Al cyone, Calcutta n. Rottm. p. 4 Majorca; Alderamm, Dakar n. Engelskanaail v.o. 4, 200 mijd ZZW. v. Kaap Blanco; Aihena, Rottm n. B. Aires, 4 te Montevideo; Alioth 4 v. Bremen n. Hamburg; Alkald 4 te Rlo Grande do Sul; Alitair, Porto Alegre n. Rottm, 4, 320 mijl ZZW. v. Las PaJmas; Amsteliland. B. Aires n. Amstm, 4 840 mijl ZZW. v. St Vincent (CV); Amstel'kerk Amstm n. W. Afrika, p. 4 Finisterre; Andijk 4 v. Havana n. Vera Cruz; A'ppimgedam 3 te Genua; Arendsdijk 4 V. N. York; Baara 5 v. Gailao n. Pisco; Barendrecht 3 te Abadan verw.; Büliton, Amstm n. Java, 8 te Be la wan verw.; Bintang, N. York n. Java, p. 4 Port Sudan; Birmingham. oRttm n. Dover, p. 4 lichitsahip Goeree; Bontekoe S te Menado, Breda 5 v. Pimenteel n. Cristobal. Caltex Leiden, Rottm n. Si don, p. 4 Gibral tar: Caltex Nederland, Sldon n Rottm. p. 4 Kaap Bno; Caltex Utrecht, Sldon n. Rottm, 4, 240 mfoljl ZO. v. Malta; Casa.ua 4 te Kopen hagen; Cascade 31 v, N. Orleans n. Puerto Cabezas; Castor 5 te inagua verw.; Ceram Rottm n. Calcutta, 5 te Madras verw.; Con- fid 4 te Halden; Congosrtrootn w. Afrika n. Amstm, 4, 240 mijl Z. v. Tenertffe; CoriMa, Mena al Ahmadi n. Liverpool, p. 4 Ras Madraika; Vronijburgh Bilbao n. IJmuiden p. 4 Beachyhead. Danae 4 te Barcelona; Delft, Amstm n. Chili. p. 4 Scilly; Deo Dtice 4 te Amstm: Dldo 4 te Pasajes: Diemerdljfc, Vancouver n. Rottm, 4, 1020 mijl wzw v, de Azoren; Douro 2 v Cristobal n. Laguaira; Draco 4 te Amstm; Drente 31 te Los Angeles. Edam. N. York n. Rottm, 4. 420 mijl ZO v. Kaap Roce; Elma, Hardingen, n. Nykjoblng, p. 5 Brunsbuttel; Elmina 4 v. Freetown n. Takoradi: Enggano, Rottm n. Basra, 4 te Port Said; Esso den Haag, Aruba n. Rottm, 4, 375 mijl KNO. v. Sombrero; Esso, Rotter dam 5 te Aruba; Btreroa 4 v. Bombay n. Kuweit. Flandria 4 te Rottm; Flora 4 v. Amstm n. Rostoök; Friesland (SSM) 5 te Huelva. Gaasterlaind B. Aires n. Amstm, p. 4 Fern Noronina; GacUa 5 op die Theems; Gordias, Amstm n. Aiexandrié, p. 3 Gibraltar; Gouwe Monrovia n. Rochefort, p. 3 Las Palmas: Grooteaerk 5 te Kaapstad. Hector, Levant n. Amstm via Londen, 4 300 mijl ZZW. v. Ouessant; Heelsum, Gal veston n. Rottm via Antw., 5 v. Havre: Heemskerk, Melbourne n. oRttm, 4, 450 mijl ZZO. v. Guardafui; Helena 2 v. Curasao n. Puerto Limon, Helicon 4 te Ciudad rrujillo; Henk 4 te Rouaarn, Hercuies 4 v. Piraeus n, Izmir; Hydra, Ecuador n. Amstm, 4, 900 mijl ZW. v. de Azoren. Hos 4 v. Jeremie n. Jacmel; Immauel 4 v. Uifshaie n. Helsinki; Iris 4 te Amstm. Jagersfontein 4 v. Durban n. Lorenzo Mar ques; Japara, Java n. Rottm, 4 v. Belawan; Java. Makassar n. Amstm, 5 te Suez verw.; Jupiter 5 te Amstm. Kedoe 4 te Liverpool; Keilehaven, Libre ville n. Amstm, p. 4 Kaap Palmas; Kleidrecht Rottm n. Japan, 4 ter rede v. Singapore. Laagkerk, Calcutta n. Rottm, 4, 60 mijl W v. Kreta; Dacra 4 te Belfast; Langikoeas, Java n. Rottm, 4. 300 mijl ZZO. v. Djeddah; Leer dam, Rottm n. N. York, p. 4 Scilly; Leersum, Mobile n. oRttm, 4 te Hamburg; Leuvenaven 5 te Rottm; Lindekerk, Basra n. Rottm 4 te Khorramshar; Lrnge 5 te Topila, Lingostroom 4 te Amstm; Lombok 4 v. Colombo n. Van couver; Loosdrecht, Rottm n. Calcutta, p. 5 Kaap St. Vincent; Lucita 4 te Heysham, Lurta, Amstm n. de Middellandse Zee, p 4 Kaap de Gata; Maashaven 4 te B. Aires; Malea, Swansea n. Mena al Ahmadi, 4 in de Golf van Oman; Marathon 4 te Amsitm; Mariekerk 5 te Syd ney; Markelo 5 te Beira; Martha 5 v. IJmui den 11. Workington; Marvic 3 te Brahestad; Matthew 3 v. Gibraltar n. Londen; Meerkerk Sydney n. Rottm, 5 te Marseille verw.; Melisikehk 4 v. Suez n. Karachi; Metula Pirnta Cardon n. Hambie, 4, 780 mijl WZW v. mores; Mides 4 te Amstm; Murena, Napels n. Mena la Ahmadi, p. 4 Ras al Hadd. Neittie 2 te Par; Nieuw Holland 4 v. Singa pore n. Port Swettenham; Nigeria 30 te Lagos; Noordam, N. York n. Rottm, 4. 400 mijl OZO v. Kaap Sabie, Noordiwijk 4 v. Meulta n. Rottm, Nolos 3 te N. Vork; Omala 5 te Curasao verw.; Ootanarsum 4 v. Norfolk n. Havre, ovuia 5 te Singapore verw. Fauna 4 v. Aimstim n. urogmeoa, Papen- drecnt 5 te Rotum, Prins Alexander, Rottm n. Montreal 4 te Hamburg; Prins Fredenk Hendrik 0 te Rottm verw.; Prins Frednk Wiuem 31 te Montreal; Prins Willem van oranje 1 te Toronto; Prins Willem V 7 te Rottm verwacht. Rasi, Makassar n. Amstm, p. 4 Pointe de Gane, Rapid 5 te Rottm, Rotti, 4 v. Djakarta r.. Amstm; Rotuia, Curasao n. Engeiand, 4 joo miji ZZW. v. Sombrero; Rijn 4 te Rottm; Rijnhaven 1 te CasablancaRijnland 5 te umuiden verwacht. Salland, B. Aires n. Amstm, 4. 400 mij) z. v. St.. Vincent (CV); Sarangan, Balik Papan n. Rottm, p. 4 Malta; Saroena 5 te Baiik Papan verw.; Scnerperalrecht, Sidcn n. Montreal, p. 4 Panteilaria; Sohie 1 v. Houston n. N. Orleans; Sian 5 te Hemosand; Silindoeng 5 te Djakarta verw.; Silvaptana 4 te Rottm; Singikep, Amstm n. Java. 11 te Belawan verw.; Sliedrechit, Mena al Ahmadi, n. Tenenffe, p. 4 Aden; Soestciijk 4 v. Cnerl- bon n. Semarang; Sommeisdijk 5 te Browns ville; Spurt 4 te Rottm; Stad Arnhem, Bona n. Gibraltar, p. 4 Kaap Tenez; Stad Dordrecht Rottm n. Porto Empedocle, p. 4 Bougie; Stad Haarlem, Algiers n. IJmuiden, p. 4 Kaap St. Vincent; Stad Maastricht, Rottm n. Savona, p. 4 Kaap Finisterre; Stad '/laar- dingen 5 te VlaardingenStanrvac Benekat 4 v. Sungie Geromg n. Bangkok; Stentor 4 te Catania Tabinta, Java n. Amstm, 4, 790 mijl OZO v Guardafui; Tarakan 4 v. Djakarta ri. Paiembang; Theseus 2 v. Malta n. Patras; Tiberius. Port of Spain n. N. York p. 4 San Domingo; Tiltus 4 v. Izmir n. Samos; Tjibesar 6 v. Beira n. Lorenzo Marques; Tjikampek 5 te Osaka; Tjitjalengka 2 te Honkong; Tji- wamgi 4 v. Surabaja n. Djakarta; Torami, Rottm n. Djakarta 4 te Belawan: Tomori, Melill n. IJmuiden. p. 4 Finisterre, 7 (n.m.) te IJmuiden verw.; Ton S 4 te Rottm; Tyro 4 v. Rottm n.a Drogheda. Union 2 te Rouaan; Urmajo 3 te Bideford. Van Gelder 4 v. Limhamn n. Hemojand; Venus 5 te Rottm; Volendam, Montreal n. Rottm, 4, m mijl WNW v. Scilly; Vrijburgh 4 v. Rottm n. Casablanca; Vulcamus 4 v. Bremen n. Hamburg. Waterland 3 te B. Aires; Westerdam, Rottm tl. N, York. 4 275 mijl W. v. Scilly; Weste-dok 5 v. Rottm n. Gent; Willem Barendsz 31 v. Barry n. Nantes; Willem Ruys, Rottm n. Java. p. 4 Massowah; Woensdrecht, Mena al De Academie van beeldende kunsten te 's-Gravenhage zal 15 September 1S51 voor de eerste maal haai jaar ijkse p ijs uitreiken aan zeven kunstenaars die naar de mening van leraren en leerlin gen in het afgelopen seizoen de bests prestatie in hun vak hebben geleverd. Zij zal deze gebeurtenis 'uister bijzatter door een tuinfeest in dt academie te or ganiseren- De keuze via' dit jaar op: Voor tonee' mevr Fie Carelseri. Paul Steenbergen en Cor Ruys: voor ca bare" mevr Georgette Hage- doorn en Wim Ran; voor muz:ek mevr Nelly Wagenaar en Jaap Stotijn. Allen hebben de prijs aanvaard. De minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening is van mening, dat er maatregelen moeten worden getroffen om te voorkomen, dat een groot deel van de binnenwateren wordt doodgevist. Hij stelt zich voor. dit doel na te streven door een nieuwe pachtregeling ter vervanging van het gedurende de bezetting tot stand gekomen pachtbesluit visrecht. ROTTERDAM aangekomen 4 Juni: Anastas- sios Pateras, Taku Bar, stig., Fumess, Maasn; Spurt, Swansea, kolen, v. Es, Binnenin; Rombo, IJmuiden, ledig, Anth. Veder, Waalh; Capulus, Mena al Aihmadi, olie, v. Ommeren, Petr.h.; Flandria, Donges, ledig, v. Ommeren stroom ten anker; Ton S, Swansea, kolen, R. K. C„ Waalh.; Rijn, Hairoina, hout, Vinke, Waalh.; Silrvaplaina, Kopenhagen, stg., Schel,- len, Lekfli.; 5 Juni: Charlotte, Cchröder, Istanbul, 6tg., Wambersie, Waalh.: Fröde, Sumdsvall, hout, Vinke, Merweh.; Rio Gualeguay, Bremen, stg., Wambersie, Sohieh.Hebridian Coast, Newcastle, stg., Buorger, Uselh.; Torsnolm, Antw., stg., Kuyper v. D amen Smeer, Maash; Vinga, Norrkoping. erts, Oudlkerk, 2e KaMrh. Luanda, Lobito, graan, Wambersie, Maash,; Leuvenaven, Gothenburg, stg., v. Uden, Rijnh.Stad Vlaardingen, Narvik, erts, Hal cyon Lijn, Vulcaanh., Vlaardingen; Southern Gardlen, Trinidad, olie, Vinke, 2e Petr,h.; Black Tem, Antw., stg., Niev. Goudriaan, Lekh.: Falreea, DJfcarta, pass.. Muller, Sehieh Havfalk, Antw., stg., Hudig en Veder, Merweh.: Cato, Bristol, stg., Muller, Menveh.: Taurus, Grangemouth, kolen, S. S. M„ Merweh.; Papendrech't. KilUngholme. ledig, v. Ommeren, boei 7: Rapid, Parens, stg.. Mul ler, Parkh.; Divona, Nantes, erts. Vola Trans port, Waalh.; Claiborne, N. York, stg., Watei man Lijn, Berweh.; Zelidja, Londen, ledig, Wambersie, Sohieih.; vertrokken 4 Juni: Birmingham, Dover; Kosmos V, Mena al Ahmadi; Fairwood Oak, IJmuiden; Alice Marie, Hambugr; Alsne. Parijs; Lynx, Antw.; Export, Lomden; Vrij burgh, Casablanca; Toraghai, Gothmburg: Black Heron, Hamburg; Havik, Amstm; Tyro, Drogheda; Soemba, Boston L.); Pericles, Ras Tanura; Sysla, Mena al Ahmadi; Auricula. Gothenburg; Jacques Marie, Dublin; Hebble, Goole. IJMUIDEN aangekomen 4 Juni: Regina. Karlstad, bout; Martha Arend, Hamburg, stg.; Ceres, Raumo, cellulose; Lingestroom, Liverpool, stg.; Lubeck, Hull, ledlg; Deo Duce Kopenhagen, stg.; Draco, Oporto, stg.; Midas Kopenhagen, stg.; Marathon, Swansea, kolen; Durward, Grangemouth, stg., alle voor Amstm; Prowess, Rottim, ledig; Wolanda, Slotbzroun, hout, beide voor Zaandam; 5 Juni: Wallonla, Gothenburg, cellulose; Jupiter, Hamburg, stg.. Havik, Rottm ledig: Nic. Mlchalos, Cyprus, pyriet, alle voor Amsitm; Fairsea, 5 Juni te Rotterdam aangekomen. Groote Beer. Amsterdam naar Sydney, 4 Juni van Suez. Joham van Oldenbarnevett, Djakarta naar Amsterdam. 4 Juni 273 mijl ZO. van Guarda fui. Kota Inten, Djakarta naar Rotterdam, 4 Juni 430 mijï ZO. van Guardafui. Toen wij de asdic-rotate verlieten om te gaan schrijven had men nog geen onderzeeboi» .gepingd" Het bedienent personeel b.eef gebogen staan over het beeldscherm wachtend op een nog dui delijker nagloeiende stervormige stip, welke onder water toerende duikboten verraden moest Toen wii nauwe ijk? weg waren, kwam de tweede alarme rende „ping" natuurlijk J W HOFWIJK De minister van Verkeer en Waterstaat heeft aan B. en W. van "s-Gravenhage een brief geschreven betreffende de haven van Scheveningcn. Op grond van hetgeen in de brief wordt medegedeeld en mede. ge zien de huidige benarde financiële om standigheden, welke tot een uiterste be perking ten aanzien van de investeringen door het Rijk nopen, meent de regering dat tot het vergroten van de buitenhaven te Scheveningen niet kan en mag worden besloten. Bij de afweging van de bezwaren tegen de haven in haar huidige vorm mag niet uit het oog worden verloren, dat door de schipperij over het algemeen veel te wei nig rekening wordt gehouden met de werkelijke situatie bij de haveningang, zo zegt deze brief en dat men, veelal tegen beter weten in, tracht binnen te lopen onder omstandigheden, die dit feitelijk niet veroorloven. De verondiepingen, wel ke bij storm kunnen optreden, hebben namelijk tot gevolg, dat onzekerheid om trent de beschikbare vaardiepte ontstaat. Aan deze onzekerheid kan worden te gemoet gekomen, door met toepassing van moderne peilmethoden met een meer zee waardig vaartuig, dan tot dusverre daar voor werd gebruikt zo spoedig mogelijk na een storm de bodemdiepte te peilen en op De 20ste Limburgse Sociale Studieweek te Rolduc zal dit jaar op 5 6 en 7 Augus tus worden gehouden. Dank zij de grote welwillendheid van de directie van .Rol duc" zullen voor deze ..Week" 400 plaat sen beschikbaar worden gesteld Alge meen onderwerp van deze Studieweek zal zijn: De evolutie in de sociale boodschap der Pausen en de huidige toestand van de sociale verhoudingen. Aanmeldingen moeten gesckoeden bij het secretariaat van de Limbu 0;e Sociale Studieweken: Heerlen Stationstraat 59. Bij K. B. is aan dr A. Loudon op zijn verzoek met ingang van 1 Juni eervol ontslag verleend als lid van de Raad van State, met dankbetuiging voor de Belang rijke diensten in die functie aan den lande bewezen. Voor spoedige indiensttreding gevraagd een TE koop: Onder architect gebouwd met 6 bovenwoningen. Pri ma stand. Voor alle doel einden geschikt ts gebouwd voor Café-Restaurant of Taria. Br. 7075 Adv.-bur Harte. Zaagmolendrift 35a. Rotterdam. Elk record valt. vroeg of iaat. nog wej ta verbeteren. De feiten tonen net aan. noe- welergens moet de grens toch ttggen. Als men de verspreiding, de lage prfls en da doelmatigheid van onze Banketbakkerij M- J- VLUG Aanm.Brood- en Singel 222 (Van onze correspondent) Maandagmorgen raakte de 36-jarige aannemer J. v. d. B. uit Ede, die met zijn motor op weg was naar zijn werk in de N.O.-polder op het kruispunt Zwolseweg- Greutelseweg te Apeldoorn de macht over zijn stuur kwijt juist op het moment, daf hij een vrachtauto wilde passeren. Bij de botsing sloeg de heer v. d. B met zijn hoofd tegen de zijkant van het ach terwiel van de zwaar beladen vrachtauto terwijl zijn 16-jarige duo-passagïere H. P. uit de N.O.-poldér in de berm van de weg werd geslingerd. Enige uren na aankomst overleed v. d. B. itt het Julianaziekenhuis aan de op gelopen schedelbasisfractuur. Het meisje kreeg een lichte hersenschudding en een vrij ernstige hoofdwonde. overweegt, zou men echter durven vast te Stellen, dat op het getneu dei HIJvIM!) AÜVbKI UN 1 leN de top prestaties reeds een neel eind gevorderd zgn. Welk tehuis, kinderkolonie of internaat, heeft nog plaatsen beschikbaar? voor 2 jongens en 2 meisjes, resp. 6 tot 12 jaar, uit midden standsgezin. Brieven met prijs opgave ond. no. 37889 bur. blad. Antoniusvrienden, laat de 50 UKKEPUKKIES niet aan hun lot over GIRO 382256 P. EUS. KEMP O.F.M. Badhuisweg 93, Scheveningen. Brief met geld aantekenen. '/A\AY' - De kermisvreugde in Bunne (Grcn.) is wel erg getemperd door een bloedige vechtpartij, die daar in de late avond uren heeft plaats gevonden. Temidden van de bonte wir war van feestvermaak on draaimolen-getingel vlogen enige ker- misgangers elkaar in de haren. Er blon ken al spoedig messen. Twee personen werden hierbij het slachtoffer, nl. G. A uit Eelde en J. V. uit Peize, die zo ernstig gewond werden, dat ze direct overgebracht moesten worden naar het Academisch ziekenhuis te Groningen. A. moest onmiddellijk bloedtransfusie heb ben. De rijkspolitie heeft al spoedig als verdachte aangehouden G. v. d. uit Peize. Ook diens broer S. v. d. V. werd aangehouden. Een fiets is een onbegrijpelijk iets!! I D. W. Buitenhaven wég J73 t. o politiepost, levert U reeds een splinternieuwe fiets vanaf f 3.50 per week. Dus oo zeer gemakkelijke betalingo- voo'waarden. Komt U eens praten? Ff'en zijde japonnen vanaf f "19.50, Tailleurs, kleermakers- werk va1 125.Alle model len, desgewenst naar maat. Flinke werkster gevraagd, Japonnenhuis Steinas, Hoog helst 's Maandags en Vrijdags straat 32, Schiedam. Mevr. Bodewes, Singel 64 beurde nog veel meer. Kort na de laatste tonen klonk er geritsel van bladeren en enkele meters van hen vandaan stond een alleraardigst kereltje, in een Turks pakje ge kleed. Hij droeg een zijden tulband op zijn bolletje, en zijn korte beentjes waren gesto ken in lange puntschoenen. „Ik hier ben" sprak het Turkje met een beetje vreemd# stem, „wat moet ik voor jullie doen...4 beren, kinderen?" „Ja ja!" juichten Gertjan en Maartje tegelijk. Toen nam va der plaats op een omgehakte boomstam Voorzichtig zette hij de fluit aan zijn mond en blies zachtjes, terwijl zijn vingers vlug over de openingen dansten. En zie, weldra klonk er een melodie door het bos. zo zuiver en prachtig van toon, dat zelfs dé vogeltjes in hun lted Weven-«teken. O, maar er ge- „Ik vond de fluit in de koffer, die de lieve koningin ons heeft meegegeven", ant woordde Gertjan Opgetogen. „Maar ik heb er nog niet op geblazen!" „Kunt U er een wijsje op spelen?" vroeg Maartje aan haar vader. „Hm, nee, ik heb het nog nooit gedaan. Zal ik het «ens pro- Vermist bij De Beurs een groe ne autoped met bankje. Tegen beloning terug te bezorgen.: -M de Groot, Dam 21. Voor alle rijwielonderdelen en voor J. L. O carrier, motoren P. W. A. Soomers, v. Beveven- «traat 2, Schiedam, Tel. 6248Y.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 4