Y er deling van nationaal inkomen Behoren investeringen alleen aan de ondernemers Spaaractie en jongeren 1 Malik stelt regeling Koreaanse conflict van het voor Perzische soldaten bezetten raffinaderij te Kermansj ah Russische technici, als alle Britten weggaan? „Samenwerking K.A.B.—N.V.V. heeft gunstige invloed" Afzonderlijke rijtoeren met (verrassende?) ontmoetingen r r r\ Inkomen verdelen stof voor ernstig beraad hier en in Teheran Voorlopig geen nieuwe loonronde Conferentie zou wapenstilstand bij 38e breedtegraad moeten bespreken Maandag 25 Juni 195] v_. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Staatspensioen voor iedereen K Vandaag in onze sportrubriek: J Een extra premie van min. Lieftinck "-i Benoemingen in het Bisdom Haarlem Het" Westen vraagt zich af: ernstige vredes poging of propaganda? kiaarde^te toe" Geen getom aan de sociale positie van de arbeider Novum bij Koninklijk bezoek 1 Stokowski vergat zijn partituur -J WEERBERICHT De regering is niet voornemens maat regelen in overweging ts. nemen, welke Voor emigranten andere mogelijkheden op terugkeer openen dan die in het alge meen voor Nederlanders in den vreemde gelden. Werkloosheidswet en pensioen ;-'r; O-*®! h Zaak Zaterdag voor Intern. Gerechtshof Het internationale gerechtshof te 's-Gravenhage zal Zaterdagmorgen 30 Juni om half elf byeen komen om de partyen in het Brits-Perzische oPegeschil te horen. Londen heeft het Hof verzocht, voorlopige maatregelen a#a te («ven, die Perzen brengen offers Peking en Pjongjang zwijgen over Malik's voorstel Londen: voorzichtigheid geboden! Washington twijfelt Geen verguizing De K.A.B. laat niet tornen aan de so ciale positie van de arbeider welke al op minimum-basis berust. De K.A.B. wil met alle standsorganisaties samenwerken maar laat zich door niemand verguizen of zich in zijn rechten beknotten aldus de heer De Bruijn. De K.A.B. laat zich ook niet leiden door zijn groot getal leden maar door de stuwkracht van zijn geestelijke en zedelijke beginselen, welke de bond over meer moeilijkheden hebben heen- geholpen en tot kloeke daden op sociaal, cultureel en zedelijk gebied geleid hebben aldus besloot de voorzitter De w eerverwachting, geldig tot hedenavond luidt: Half tot zwaar bewolkt met enkele verspreide regenbuien. Zwakke tot matige Zuid-WesteltJke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. Dinsdag 26 Juni: Zon op 4.21 uurt onder 21.04 uur. Maan op 0.18 uur, onder 13.11. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT In de verdeling van liet nationale inkomen kan inderdaad een verschuiving geconstateerd worden ten gunste van liet aandeel der ondernemers. Hieruit mogen echter geen conclusies getrokken worden. Een belangrijk deel van het ondernemersinkomen wordt immers aan investeringen besteed, welke voor de werkgelegenheid van het gehele volk van betekenis zijn. De vraag of het billijk is, dat deze investeringen uitsluitend eigendom van de ondernemers worden, vormt thans het onderwerp van een onderzoek op korte termijn, dat de Sociaal-Economische Raad instelt, aldus betoogt minister Joekes in zijn Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag der Eerste Kamer over de begroting 1951 van Sociale Zaken. kraamgeld kunnen worden gedragen. Een en ander brengt de noodzaak van een zeer uitvoerig en grondig overleg met zich mede. Een onmiddellijk opniemv Ingrijpen', teneinde de bestaande verhouding tussen Jonen en salarissen, alsmede sociale uit keringen omgevallen- en invaüditeits- renten enerzijds en prijzen anderzijds in voor de arbeiders gunstige zin te wijzi gen, bestaat, na de in Maart J4. plaats gehad hebbende loontoeslag van 5 procent en de hiermede verband houdende voor stellen tot verhoging der sociale uitke ringen en renten, voorsbands geen aan leiding, aldus de minister die v«oris de mening van sommige Eerste Kamerleden onderschrijft, dat werktijdverlenging in «Rn algemeenheid geen positieve bijdra ge tot productieverhoging zou betekenen. Terugkeer emigranten Omtrent de wet, welke regelen zal stel len inzake de organisatie ten behoeve van de emigratie, kan de minister mede delen, dat het desbetreffende ontwerp zijn departement heeft verlaten. Met betrekking tot de onrustbarende berichten, welke uit Australië zijn ont vangen, meent de minister er op te moe ten wijzen, dat deze geen betrekking heb ben op de overgrote meerderheid der emigranten, die zijn vertrokken m het besef, dat zij een nieuwe toekomst van de grond af zouden moeten opbouwen, on die van het begin af aan met een harde werkelijkheid hebben rekening gehouden. Het is de bedoeling, dat cmder leiding van de minister-president door een dele gatie uit de Ministerraad opnieuw ^met de Stichting van de Arbeid over'eg v|prdt gepleegd omtrent het tijdstip van ïtwoe- ring der werkloosheidswat t De minister heeft met belangstelling kennis genomen van de beschou.wljgen ven verscheidene leden omtren- de huns inziens wenselijke definitieve regeling,van de ouderdomsverzekering. Hij meen. ech ter dat zou kunnen worden volstaan met het waarborgen van een bodempen sioen uit de algemene volksverzekering en het laten bestaan en bevorderen van de mogelijkheid, dat aanvullende uitke ringen van bedrijfspensioenfondsen wor den verleend. Naar de opvatting van de minister is het een eerste vereiste,, dat de algemene volksverzekering voorziet in een bodempensioen. Bij het in voor bereiding zijnde wetsontwerp wordt dan ook gegarandeerd: een oodempensipen krachtens de algemene volksverzekering, welk pensioen dan kan worden aange vuld door de bedrijfspensioenfondsen. De regering vertrouwt, dat het betrok ken wetsontwerp thans binnen enkele maanden in de vorm van een vooront werp aan de Sociaal-Economische Raad voor advies zal kunnen worden toege zonden. Verhoging sociale uitkeringen Het vaststellen bij voorbaat van een algemeen plan voor verhoging der sociale uitkeringen voor het geval dat het eerste gezicht aantrekkeh:ke kan'.v een nieuwe algemene loonsverhoging mocht plaatsvinden, heeft inderdaad op het eerste gezicht aantrekkelijke kanten. Toch stuit dit naar de mening van de VOETBAL Willem II—D.W.S2—4 Heerenveen—Blauw Wit0—3 WIELRENNEN Kübler wint Ronde van Zwitser land. BOKSEN Ray Robinson te Berlijn gedisqua- lificeerd. minister af op de moeilijkheid dat tevo ren bezwaarlijk kan worden ovrzien, in hoeverre en op welke wijze voor die personen, die op een sociale uitkering van overheidswege zijn aangewezen, onder de dan heersende omstandigheden de stij ging der kosten van levensonderhoud het eerst doelmatig kan wordpn gecom penseerd. Om dezelfde reden is de minis ter niet in staat thans reeds een opsoni- ming te geven van de sociale uitkerin gen, welke bij invoering van een even tuele nieuwe loonsverhoging voor verho ging in aamerking komen Aan de gedachste, de verstrekking van kraamhulp vanwege de ziekenfondsen te doen verlenen, kon nog zeen uitvoering worden gegeven. Het overleg terzake is nog gaande. Voor de betrokken verzeker den is echter al een recht geschapen, het welk niet zonder nadere regeling door een ander kan worden vervangen De verstrekking van kraamhulp zal echter kosten met zich mee brengen die en zulks zeker in de huidige omstandighe den niet naast de verstrekking van Ziekenfonds voor armlastigen Wat betreft de vraag, waarom voor het minst draagkrachtige deel van ht-t volk, de zogenaamde armlastigen, geen ver plichte ziekenfondsverzekering is inge- voerd, zij het volgende opgemerkt: De kosten van de verplichte verzeke- rink worden gedekt door de premieop brengst. Indien deze opbrengst voor be paalde groepen niet voldoende is, wordt de verzekering mede gefinancierd uit de door het bedrijfsleven voor de verzeke ring van de grote groep der normale wereknemers opgebrachte bedragen. Het staat vast, dat de armlastigen niet in staat zullen zijn zelf een premie op te brengen, welke de kosten der verzeke ring dekt. Voor hen zal dus een aanvul ling op de premie nodig zijn. Een aanvulling op de premie uit de bijdrage van het bedrijfsleven is echter alleen dan te verantwoorden wanneer de bevolkingsgroep, waarvoor deze aanvul ling wordt gegeven, hetzij deel van dit bedrijfsleven uitmaakt, hetzij daarmede gedurende zodanige lange *ijd in verbin ding heeft gestaan, dat een aanspraak op deze steunverlening gerechtvaardigd kan worden geacht. Zulks is ten aanzien van de onderhavige groep zeker niet het ge val. De enige mogelijkheid »ou daarom zijn de kosten der verzekering te dekken uit een overheidsbijdrage. De huidige toestand van 's lands financiën maakt het echter niet mogelijk zodanige bijdrage ten laste van het rijk te nemen We! zou, naar het oordeel van de minister de vraag kunnen worden over wogen, of voor de gemeenten roemens waardige verhoging van kosten zou ont staan of zelfs besparing zou worden be reikt, indien zij de premiebetaling voor de eventuele verplichte verzekering der armlastigen op zich namen in stede van, zoals thans het geval is, de kosten voor geneeskundige verzorging in voorkomend ziektegeval volledig te dragen De minis ter stelt zich voor omtrent deze vraag met *0" ambtgenoot van Binnenlandse Zaken overleg te plegen. Minister Lieftinck is in principe be reid ten behoeve van zekere vormen van sparen te overwegen om tot het verlenen van een extra-spaarpremie over te gaan. Bjj de Nationale Spaarraad is een spaar regeling voor de rijpere jeugd in voor bereiding, waarbij aan ongehuwden van 1725 jaar een suppletie op de rente verstrekt wordt, mits de spaargelden tot de datum van het huwelijk of het be reiken van de 25-jarige leeftijd niet op gevraagd worden. Wanneer de Nationale Spaarraad offi cieel de definitieve spaarregeling bij het li-., '- In IJsselstein werd Zondag de ommedracht van O. L. Vrouw van Eiteren gehouden. Een gezicht op het historische gedeelte van de stoet: de Vrouwe van IJsselstein met haar gevolg. ministerie van Financiën indient en de minister zich met de strekking daarvan kan verenigen, zal de indiening van een wetsontwerp ter verkrijging van de daar toe benodigde gelden bij de Staten- Generaal worden bevorderd. Wanneer deze spaaractie aan de verwachtingen be antwoordt. bestaat de mogelijkheid ook voor andere categorieën soortgelijke rege lingen te ontwerpen. Aan het verlangen van verscheidene Eerste-Kamerleden om vooral de bespa ringen uit winstdeling, in verband met het conjunctureel karakter van dit in komen, door een attractieve spaarregeling te binden, zal de nodige aandacht worden besteed waarbij tevens de andere vormen pndemêmings- en bedrijfssparen betrok ken zullen worden. De minister acht bevordering van de spaarzin door middel van het verlenen van een suppletie op de rente te ver kiezen boven belasting-faciliteiten. Tegen het laatste systeem bestaan wetstech nische en ernstige organisatorische be zwaren. In het openstellen van de ge legenheid bJJ de be.astingdienst een spaar rekening te openen «iet de minister weinig heil, aldns blijkt uH «ijl Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de begroting 1951 van Financiën. De Nederlandse Tour de France-ploeg, zoals zij gisteren „au grand complet" en vol goede moed in Wouw aan de start verscheen. V.l.n.r.: Voorting, Peters, Dielissen, Schoenmakers, Faanhof, Wagtmans, Dekkers, Van Est, Kees P ellenaers. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Voorburg (O.L. Vr. Hemelvaart) de weleerw. heer P. N. Bors- boom; tot pastoor te Heer-Hugowaard (H. Hart) de weleerw. heer P. L. Bangert; tot pastoor te Rotterdam (H. Ant. Abt) de weleerw. heer Th. A. L. Sprenger; tot pastoor te Heer-Hugowaard (H. Dyonisius) de weleerw. heer G. W. van Diest; tot pastoor te Brielle, de weleerw. heer A. M. van Nobelen, die kapelaan was te Amster dam (H. Bonifacius).' Jacob Malik, de leider van de Sovjetrussische delegatie ter V.N., heeft Zaterdagavond in een radiotoespraak voorgesteld, dat „de oorlogvoerenden in Korea", een conferentie zouden beleggen, waarop een staken van het vuren en een wapenstilstand bij de 38ste breedtegraad konden worden besproken. Het Sovjet-volk, zo verklaarde hij, was van oordeel, dat bet meest acute probleem van het ogenblik n.l. het gewapende conflict in Korea kon worden opgelost, mits de oprechte wens bestond een einde te maken aan de bloedige strijd. „Dit is zeer zeker geen grote prijs om de vrede in Korea tot stand te brengen", aldus Malik. De Perzische autoriteiten hebben Zaterdag de raffinaderij van de Anglo- Iraanse Oliemaatschappij in het gebied van Kermansjah overgenomen. Deze voorziet in de behoeften van de binnenlandse Perzische oliemarkt, doch maakt geen vliegtuigbenzine. Zondag hebben Perzische soldaten met de bajonet op het geweer de raffinaderij bezet. De bedrijfsleider werd medegedeeld, dat hij geen functie meer bekleedde en „tot nader order" in zijn woning moest blijven. Perzië zou de Egyptische regering om inlichtingen verzocht hebben, omtrent haar houding in geval Engeland „bij een gewapend conflict" gebruik zou maken van de in de Suez-kanaalzone gelegen bases van de luchtmacht- Omtrent het Egyptische antwoord is niets bekend. Naarmate de toestand in de Perzische oliegebieden zich meer toespitst wordt voor Teheran de vraag urgenter, wat de Britse technici en emplo.vé's «uilen doen. De voorzitter van de nationalisatie-com missie heeft Zaterdag gezegd dat, ais de Pogen „het zonder de Russen klaar te spelen". Hij waarschuwde eenter, dat Perzië in het uiterste geval wel zijn toe vlucht zou moeten nemen „tot elk ge schikt geacht middel" en gebruik zou moeten maken van de diensten van andere technici. Hij deed een beroep op de Britten om onder de nieuwe nationale Perzische oliemaatschappij te blijven werken. Ais zij dit echter niet wensen zal de Perzi sche regering er voor zorgen, dat zij het land veilig kunnen verlaten Mochten zij Britse technici van de raffinaderij van echter met kwade bedoelingen vertrek- Abadan ontslag zouden nemen, Perzië zou In het Circusgebouw te Scheveningen werd Zater dag het derde nationale padvinders- en padvind ster s-mars bandconcours gehouden. De grootste en de kleinste tambour- mtaitre in actie. ken", dan zouden zij krachtens de wet tegen sabotage vervolgd kunnen werden. Te Londen verluidt, dat ie Britse technici 32 uur de tijd hebben gekre gen om te beslissen of zij wel dan niet voor de nieuwe maatschappij wensen te werken. De aflevering van olie te Abadan, waar de Perzische regering de zaken gewoon voort wil zetten, is in gevaar gebracht doordat kapiteins van tankboten weiger den een ontvangstbewijs te tekenen, dat door de Perzen was ontworpen Er zijn onderhandelingen gevoerd over ae vorm dezer bewijzen. Zondagavond werd ge meld, dat de Perzen de ontvangstbewij zen zodanig gewijzigd hadden, dat slechts opgegeven wordt hoeveel olie aan boord genomen is. De kapiteins tekenden ech ter nogNniet. doch wachtten op goedkeu ring van Londen. genomen zouden moeten worden om de rechten van beide partyen te handhaven. Het hoofd van een der machtigste Per zische stammen, de Kasigai-srim, heeft premier Mossadeq medegedeeld, dat hij zijn gehele persoonlijke vermogen aan de regering ter beschikking ste.t, totdat de financiële toestand het de regering moge lijk zal maken, haar verplichtingen na te komen- Alle leden van de stam zijn be reid „tot de laatste droppei bloed voor de verdediging van Perzië te offeren", aldus de boodschap. De bonden van Perzische transport arbeiders zullen de voor binnenlands ge bruik noodzakelijke benzine en olie kos teloos vervoeren zolang de shiat zich in schniden bevindt. Talrijke zakenlieden betalen vrywillig een voorschot van hun belastingen om de staat te helpen. De ambtenaren hebben tien tot twintig pro cent van hun salaris aan de staat aange boden. digen. Ingaan op Malik's voorstel zou betekenen, dat hij de Unies *en noorden van de 38ste breedtegraad zou moeten verlaten. Men dient dan ook „passende garanties" te bezitten alvorens Ridgway daartoe mag overgaan, zo meent men. Een Franse regeringswoordvoerder zei- de. dat het belang van Malik's voorstel werd verminderd door de geu'te beschul digingen en de „propaganda aanvallen". De voorstellen op zichzelf zUn slechts van belang, als ook communistisch China en Noord-Ktreïï er oo ingaan. Radio-Moskou gaf gisteren de gehele rede van Malik. Alle Moskouse bladen drukten haar met grote opmaak af, doch gaven geen redactioneel ;omm»ntaar. Radio-Peking en Radio-Pjongjang ne geerden Malik's voorstellen. Zij gaven daarentegen berichten met termen als „de Amerikaanse aanvaller zal worden ver slagen" en „de Amerikaanse agressie is volledig uiteen geslagen" In Australië ontstond Depaald rumoer. Een radio-bericht werd begrepen als een mededeling, dat de oorlog in Korea reeds ten einde was. Het was een grote desillu sie, toen het bericht nader werd toege- Ucht Zoals bekend, heeft de Zuidkoreaanse regering vele malen te kennen gegeven, dat zy geen genoegen zal neme.) met een rison zal er hedenavond in het Lager- regeling by de 38ste breedtegraad, doch huis een verklaring over afleggen, bevryding van geheel Korea eist. Men ge- Britse militaire experts zijn van oor- looft echter niet, dat dit de V. S. zou deel, dat generaal Rid way op het ogen- weerhouden eventueel stappen ie nemen blik sterke linies bezet houdt, die hij om tot een regeling, als door Malik be tegen iedere aanval zou irunn»n verde- doeld, te komen. Men meent verder, dat Amerika een uiteenzetting wenst omtrent het begrip „oorlogvoerenden" en nauwkeurig wil weten, welke landen daarmee bedoeld zijn. Het Britse kabinet heeft gisteren Malik's rede besproken. Minister Mor- Evenals Gromyko in Parij's haast dage lijks heeft gedaan, noemde Malik het Atlantisch pact, de Amerikaanse bases overzee en de Duitse herbewapening als voornaamste oorzaak van de ver lechie- ring der betrekkingen tussen de Weste lijke mogelijkheden en de Sovjet-Unie. Voor het overige bestond zijn rede uit louter propaganda. De Sovjri-Unie, zo zeide hij onder meer. verdedigt de vrede en bedreigt niemand- Daarentegen draagt de bewapeningspolitiek van Amerika, Engeland en Frankrijk het zaad van een nieuwe wereldoorlog. Ook op de V N. oefende Malik cri- tiek. „Deze organisatie wordt door de heersende kringen der V.S steeds meer een oorlogswerktuig en een middel om een nieuwe wereldoorlog te ontkete nen". zo zeide hij. De grote vraag is thans of de Sovjet- Unie werkelijk van plan l« te streven naar een vreedzame oplossing van het Koreaanse conflict. Het Amerikaanse spraak van Malik betekent, dat de com- i munisten bereid zyn de igressie in Korea te eindigen, dan wil Amerika van zijn kant zoveel mogeiyk bijdragen om de vrede in Korea te herstellen De geest van Malik's rede werpt echter opnieuw de vraag op, of deze wel meer dan pro paganda is". Naar van bevoegde zijde te Washington wordt verklaard, zal Amerika de Sovjet- Unie om nadere uitleg verzoeken Men verwacht echter, dat eerst besn -ekingen zullen worden gevoerd met de vijftien andere landen, die troepen in Korea heb ben- Er is geen bijzondere vergadering van de vertegenwoordigers dezer landen bijeengeroepen. De normale vergadering zal morgen (Dinsdag), worden gelouden. Het bezoek dat Koningin Juliana en Prins Bernhard op Vrijdag 27 en Zaterdag 28 Juli aan de Alblasserwaai-d en de Vijflieerenlanden in Zuid- Holland zullen brengen, brengt 'n verrassende nieuwigheid met zich. Naar wij uit welingelichte bron n.l. vernemen, zullen, zowel de Koningin als de Prins afzonderlijke rijtoeren maken, waarbij gedacht is aan bepaalde ontmoetingspunten, zodat sommige gemeenten het Koninklijk Paar vereend in hun midden zullen zien, terwijl andere gemeenten of H.M. of Z.K.H. kunnen verwachten. Men heeft dit gedaan omdat het bezoek een tweeledig karakter draagt. Men hoopt nl. aan de Koningin diverse aspecten te laten zien van de veehouderij, de sociale kant van de industrie, het iandscbaps- schoon en haar met de jeugd laten kennis maken, terwyi aan de Prins de econo mische zyde van de industrie zal worden getoond. Het bezoek zal die Vrijdag een halve dag en de daaropvolgende Zaterdag de gehele dag in beslag nemen. Het Konink lijk Paar is voornemens op 27 Juli met het jwei»: „Pint Hem' waard te reizen. Gezien de beschikbare tijd wordt bij de voorbereiding naar strenge beperking en niet al te lang durige oponthouden in de te bezoeken gemeenten gestreefd. Aangezien de Al- blasserwaard en de Vijfheerenlanden in totaal ruim 20 plaatsen tellen, ts ditmaal de organisatie in handen van de Com missaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland Hoewel de door de Koningin en de Prins te volgen route nog niet vastgesteld is, worden in diverse gemeen ten reeds besprekingen gehouden om de vorstelijke gasten een waardige ontvangst naar.de Alblasser-i te kunnen bereiden. De voorzitter van de K.A.B., de heer A. C. de Bruijn, heeft zich Zaterdag avond te Nijmegen, waar hij sprak over „dingen van de dag" ter gelegenheid van de huldiging van 50 K.A.B.-leden, die hun 40- en 50-jarig jubilé vierden, op nieuw uitgelaten over „opposanten", die de positie van de arbeider willen aan randen en die zich weder terugtrekken in de spelonken van reactie en conser vatisme van voor de oorlog". De arbeider denkt er niet aan, zo zeide de heer De Bruijn, weer terug te vallen in de on-sociale toestanden van voor 50 jaar. De K.A.B. waarvan het ledental naar de 400.000 groeit, werkt onder kerkelijke instemming en toezicht naar vaste be proefde beginselen, aan behoud van de sociale positie van de arbeider. Sommigen die angst koesteren voor te veel macht van de K.A.B., wilde de heer De Bruijn gerust stellen met een veilige plaats te waarborgen onder de vleugelen van de K.A.B. Hun, die de progressieve belastingpoli- tiek critiseren. bracht hij onder de aan dacht de woorden van het Hoogwaardig Episcopaat in de Vastenbrief van 1950, waarin allen gewezen werd op de morele en sociale plicht offers te brengen voor de gemeenschap. Offers van winstbeper king, meer versobering ook in het nodeloos autorijden en buitenlandse rei zen maken, in roken, snoepen en drinken worden thans geëist. De arbeiders aan vaardden die versobering door zich te vreden te stellen met 5 pet loonsver hoging, ofschoon 10 pet noodzakelijk was. Wil men sociale rust en vrede, dan moet ook sociale zekerheid gewaarborgd zijn. De K.A.B. is door critici de samen werking met het N.V.V. verweten en verder de politieke samenwerking tus sen K.V.P. en P.v.d.A. Deze samenwer king is door het Episcopaat goedge keurd. Bovendien komt deze critiek van vroegere doorbraakvoorstanders. De samenwerking tussen N.V.V. en K.A.B. heeft vaak een gunstige invloed op geestelijk en sociaal gebied. De opposan ten worden hier te veel geleid door vrees en tekort aan eigen kracht. Bovendien, zo vroeg spr. zich af, wat zouden wij beleven ais N.V.V. en P.v.d.A. in de oppositie werden ge- Intellectuelen zeggen, dat er te weinig intelligentsia in het kabinet zit. Het zijn juist de intelligenten, die voornamelijk het ministerie Drees uitmaken. En zouden deze intellectuelen nu juist alle bekwaam heid missen naar vaste en christelijke beginselen de staat behoorlijk te bestu ren? Zondagmorgen bad „Hotel des Indes" in Den Haag een zeer ge lukkige en tevreden gast, namelijk Leopold Stokowski, de beroemde dirigent. Hij kwam Vrijdag tot de ontdekking, dat een partituur, die voor de repetities van een concert, dat Woensdag in het kader van het Holland Festival in ons land gege ven zal worden, in New York was blijven liggen. Goede raad bleek ditmaal niet duur. De telex met New-York tikte een poosje en toen wist men daar, waar die partituur gevonden kon worden. „We halen het wel even, mijnheer Stokowski", luidde het antwoord van actieve KLM-ers in de nieuwe wereld. Zaterdagmorgen nam een der zilveren KLM-vogels het kostbare bundeltje muziek aan boord en 'Zondagochtend werd het door een speciale koerier aan de dirigent overhandigd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1