y Voor de landskampioenen dat voor uw PSY verovert Gouden Plak Nationale voetbal-titel voor de inderdaad beste ploeg m «s ])\Y S had aan 10 minuten genoeg Nederlandse zwemsters wonnen ook in Roermond van de Deensen RICHARDSON... SNEL VERGETEN! KING 'MM KING De natuurzuivere WILKES KWAM PAS NA BONIFACI m Beslissende 2—1 zege in de tweede „Brabant- slag'tegen Willem II Zó vielen de punten IJsland sloeg Zweden! Stand der Grote Vijf De Braziliaan Vieira schakelde hem uit De 3e en 4e klassers R. K. O.N.S. kampioen Atletico Madrid zocht „karakterspelers" Heerenveen in de slotfaze verslagen PAGINA 8 MAANDAG 2 JULI 1951 met Mascotte gaat-ie goed! Enerverende tweede helft Voetbal Bij Philips' diamanten feest Strijd van groot formaat Fransen 10, De Jong 11 Beslissende goal Honkbal Korfbal EN EEN WATERPOLO-ZEGE TEGEN DE ZWEDEN CRICKET IN ENGELAND eken van KING - pepermunt en andere kwaliteitsartikelen TONNEM.A-SNEEK Flam sloeg Van Swol Nancy's grote wens Nel en Zus wonnen Promotie en degradatie niet 10 snel in orde ZATERDAGVOETBAL „STERREN" EN KARAKTER SUCCES VAN NED. AUTO COUREURS IN BERLIJN „GEZELLIG SAMENZIJN" NED. DAM-KAMPIOEN N.M.C. KAMPIOEN VAN TENNISHOOFDKLASSE B Nederlanders ter markt Anderhalve ton! Helaas te weinig Coupe Latin Copa R'O met fir-'* jbW**48* ^deriaag op VemWey (Van onze speciale verslaggever) EINDHOVEN, Zaterdagavond. In een tot de laatste plaats bezet Philips Sportpark heeft de ploeg van P.S.V. vanavond de belofte, die zij aan het begin van de competitie om het landskampioenschap scheen te stellen, meer dan volledig ingelost. Na die eerste fraaie zegepraal op Blauw Wit bleef echter nog vrij lang de kracht van de andere titelcandidaten onbekend, doch nu, nadat men alle ploegen aan het werk beeft kunnen zien, is het aan geen twijfel meer onderhevig, dat het landskampioenschap terecht is gekomen bij het team, dat daarop qua technisch en tactisch kunnen en vooral door zijn harmonisch geheel het meeste aanspraak mocht maken. P.S.V.'s derde kampioenschap van Nederland is minder een gevolg van het falen der andere ploegen dan van het feit, dat de Eindhovenaren zo al niet over alle linies dan toch over het geheel genomen de meerderen waren van hun medegegadigden naar de hoogste titel. De meerderen ook van het gevreesde Willem II, dat helaas te lang op zijn start in deze grote race heeft moeten wachten, maar dat na het gelijkspel in Tilburg thans in de lichtstad toch voor de kracht van de Philipslui moest bukken, hoe krachtig «n hoe verbeten het ook voor zijn laatste kans heeft gevochten. Eerst schoot Mommers nog rakelings naast, maar kort daarna kreeg Willem II toch loon naar werken. De uitstekend spelende rechtshalf Formenoy gaf een pass af naar rechts buiten Debruyckere, wiens voorzet een verwarring veroorzaakte tussen spil en doelman der gastheren, waarvan De Jong dankbaar profiteerde door de bal in het verlaten doel te trappen 1X. Direct na de hervatting opnieuw enkele kansen. Franssen kopte, nadat Botermans reeds geslagen leek, op geringe hoogte over de lat." Bij een doelworsteling voor Steigers heiligdom schoot Mommers eerst tegen Wouters op en vervolgens enkeie centimeters te hoog. Ook de naar links ge zwenkte Engel slaagde er niet in de iuiste richting te vinden. Een omzetting bij PSV bracht hierna Bijen op de rechtsbuiten- en Dillen op de midvoorplaats. Inmiddels was de spanning wel tot het hoogtepunt gestegen. Aan een gelijkspel hadden de Eindhovenaren niet voldoende en zij stelden alles in het werk om zich alsnog van de fel begeerde overwinning en daarmede van de hoogste voetbaltitel meester te maken. Om het kampioenschap van Nederland: DWSHeerenveen 42; PSV"Willem II 2—1. Zuid ID Tweede Klasse B: RKONS Kerkrade 3—0; RKONS kampioen; Zuid I: Promotie Derde Klasse: Middelburg Baardwijk 30; SartoBSV '29 33; Sar- to naar de 2e klas. Noord: Tweede Klasse A: Friesland Steenwijk 22; Steenwijk en FVC spelen beslissingswedstrijd om de laatste plaats. West II: Promotie Vierde Klasse: Spoor- wijk—Woerden 0—1; Rijswijk—Archipel 1—0; SchoonhovenFlakkee 11: Degra datie Vierde Klasse: DJS-Geluksvogels 01; Quick StepsFlorissant 41; Vogel Rouwkoop 03. Men had zich voor PSV plezieriger om standigheden kunnen denken, waaronder op dit voor haar zo succesvolle seizoen de kroon van het werk werd gezet. Er waren vanavond geen vlaggen en geen muziek om deze zo belangrijke wedstrijd op te luisteren. Voor de aftrap werd door de 22 spelers en de toeschouwers een minuut stilte in acht genomen, en al kwam na af loop van de wedstrijd de spontane feest vreugde even tot uiting, van georgani seerde en uitbundige festiviteiten kon toch geen sprake zijn: de PSV-ers hadden juist enkele dagen tevoren hun voorzitter, de heer A. Voorwinde, ten grave gedra genDat dit fraaie sportsucces echter juist in het feestjaar van het diamanten Philipsbedrijf werd behaald, mag de Eind- hovense rood-witten desalniettemin tot blijvende en vreugdevolle voldoening ■trekken. De wedstrijd, waarin dit werd verwc- zenlijkt, was er een, die het aankijken meer dan waard was. Het spel stond technisch op hoog niveau en er werd met volle overgave, enthousiast, maar in een zeer sportieve geest en in de aller beste verstandhouding gevoetbald. Wat dit laatste betreft, was het besluit van deze enerverende kamp tekenend voor het geheel: Scholtens en Van Loon. de aanvoerders der twee ploegen, wandel den arm in arm het veld af. En ook spanning was er, zoveel als de daarop beluste voetballiefhebber maar kan wensen. Reeds bij de eerste aanval van de thuisclub kwam het doel der Til- burgenaren in gevaar te verkeren. Links binnen Franssen, die behalve door zijn uitstekend spel ook door zijn grote activi teit opviel, brak alleen door de verdedi ging der tricolores, doch zijn schot uit moeilijke positie ging juist naast. De Eind hovenaren bleven in deze beginperiode iets sterker, maar spil Van Loon bleek een grote struikelblok voor de rood-witte aan vallers. Afwisselend was het initiatief nn bij beide partijen; maar het eerste succes was na bijna een half uur spelen voor PSV. Linksbuiten Van Elderen werd, nadat hij met de bal aan zijn voet naar binnen was gezwenkt, op een volgens scheidsrechter Horn ongeoorloofde wtfze door rechtsback Wagener aangevallen. Via de onderkant van de dwarslat schoot Franssen van even buiten het straf schopgebied de bal keihard en voor Bo- Zeer verrassend was het resultaat van de voetbalwedstrijd tussen IJsland en Zweden, welke te Reykjavik werd ge speeld. IJsland won met 4—3, nadat de rust met een 2—0 voorsprong was inge gaan. Uitblinker bü IJsland was de rechtsbinnen Rikardur Jonsson, die alle goals heeft geschoord. Hij was de ster van het veld. termans onhoudbaar in doel 1—0. het Tilburgse Het had weinig gescheeld, of kort daar na was de stand reeds weer gelijk ge weest, toen na een misser van Scholtens doelman Steiger alleen met behulp van de paal een moeilijk schot van De Jong kon keren. De tricolores bleven nu sterker. Eerste klasse: EDOOVVO 27; HHC —SC Haarlem 14—5; Schoten—Blauw Wit 61; Overgangsklasse A: ABCAjax 2 11—1; HCK—HHC 2 1—9; Sparta—De Spartaan 8—3; TIWEHS 2—6; Over gangsklasse B: Ajax—The Catchers 5—9; DWS—HFC Haarlem 7—3; SC Haarlem 2—DOS uitgest.; TYBB—VVGA 1—4. Om het kampioenschap van Nederland: WesterkwartierZKC 75; VKCDeetos 5—6. De stand in de kampioenscompetitie voetbal is thans als volgt: P.S.V 7 5 1 1 D.W.S8 5 0 3 Blauw Wit .8 4 0 4 Willem II 7 3 1 3 Heerenveen 6 0 0 6 11 19—9 10 23—18 8 14—13 7 11—14 0 5—18 Ook in het Roermondse zwembad „Hattem" hebben de Nederlandse zwemsters zich overduidelijk de meer deren van de Deense meisjes getoond. Nadat te Groningen onze landgenoten reeds een pnntenvoorsprong van 19% 10% hadden genomen, werd bij de voortzetting van deze interland, die in weerwil van de vrijwel ideale weers omstandigheden in Roermond betrek kelijk weinig toeschouwers trok, de overwinning tot een totaal-stand van 46%—24% punten opgevoerd. De Deense dames vielen tegen. Op geen enkel nummer hebben zij onze landgenoten ernstig weten te bedreigen en slechts tweemaal slaagden zij er in een tweede plaats te bezetten. De 109 M. vrije slag leverde een dubbele Neder landse overwinning op voor Irma Schu macher in 1.06,1 en Marie-Louise Vaes- sen in 1.07,3, waarbij Grete Andersen en Mette Owe Petersen met 1.10.2 en 1.11,3 pover afstaken. Op de 100 M. rugclag won Joke de Korte met duidelijke voor sprong in 1.17,8 van Greet Gaillard in 1.18,2, terwijl Gerda Olsen er met 1.21.9 niet aan te pas kwam en Jannie Rubingh Zij slaagden daar ook in, maar het zou toch nog tot dertien minuten voor het einde duren, voordat de grondslag hier voor kon worden gelegd. Een voorzet van Bijen resulteerde in een duel tussen rechtsbinnen d'Hooghe en spil Van Loon, dat door eerstge noemde werd gewonnen. Zijn harde schot bleek Botermans te machtig 2—1. Nog achtte Willem II de wedstrijd niet verloren, Van Loon ging mee naar voren, maar Steiger wist zowel zijn schot als een snelle aanval van De Jong onschadelijk te maken. Schuchter hieven de Eindhovense supporters in deze laatste minuten over winningsliederen aan. Nóg even later konden zij het uit volle borst doen. Van onze sport-correspondent) LONDEN, Zaterdag. De eerste Wimbledon-week is toch nog wel met een paar verrassingen geëindigd. Of was 't soms geen verrassing, dat ,,Bob Hamilton Richardson, de sensationele 17-jarige Amerikaanse debutant, in vier sets verslagen werd door de Braziliaan Vieira wiens naam niemand in Engeland iets zegt en die wij ons persoonlijk alleen maar herinneren omdat wij hem onlangs lazen als Noordwijk-winnaar? Het was een sensatie. Maar anderzijds is het ook waar, dat er maar weinig Wimhledon-toeschouwers waren, die na Richardson's opmerkelijke zege over Budge Patty al direct in de jonge Amerikaan de nieuwe titelhouder hadden gezien.... Desniettemin was het een sensatie. Maar Vieira speelde inderdaad beter tennis dan zijn tegenstander, van wie iedereen in Engeland onderdehand wel weet, dat hij aan suikerziekte lijdt, dat hij dagelijks sterke insuline-injecties krijgt, dat hij onder het spel vaak lasit van krampen Surrey 219 en 298 voor 5 draw met Sus sex 217 en 187/7; Kent 116 fen 266 verliest van Lancashire 202 en 181/4; Somerset Jol en 188/5 wint van Hampshire 224 en MA Worcester 436/9 en 16/0 wint van Middle sex 238 en 213; Essex 283/9 en 105/6 draw met Derbyshire 125 en 341/7; Comb. Ser vices 235 en 207/5 draw met Zuid Afrika 499/5; Warwick 207 en 98/4 wint van Lei- cester 123 en 181. v - heeft, dat hij nooit naar Wimbledon had mogen komen als hij geen mooi examen aan het college van Baton Rouge had af gelegd, dat zijn moeder die hem vergezelt dit slechts een klein uitstapje voor haar jongen vindt en plechtig verklaard heeft haar zoon niet eerder nog eens naar Wimbledon te laten gaan alvorens hij 22 jaar en meester in de rechten zal zijn, dat zijn eerste zorg voor de komende vijf jaren zijn universiteitsstudie is, dat de kamer van koophandel in Baton Rouge duizend dollars neertelde om de reis naar Wimbledon mogelijk te maken, dat Bob al Amerikaans jeugdkampioen en voorts de oudste van vier broers is. dat Budge Patty in hem een toekomstige advocaat-wereldkampioen ziet en zich geen betere dubbelspel-partner zou wen sen, datOch, iedere Engelsman weet dat onderdehand wel. Maar hij zal hei. gauw vergeten. Want deze sensatie was slechts van korte duur. Richardson is uit geschakeld. Vieira, de onbekende Brazi liaan, speelde beter tennis. Vieira han teerde als sterkste wapen zijn messcherpe diagonale volley, Vieira oefende veel meer vaart, Vieira joeg Richardson van de ene hoek naar de andere. Vieira pas seerde hem vele malen kansloos met zijn harde en zuivere volleren. Éénmaal vocht de Amerikaanse jongen verwoed en met succes terug; toen ging hij zachtjes onder in de physieke maar vooral psychische vermoeidheid die een week Wimbledon op den duur op een jongen van 17 jaar laat inwerken: 63 1—6 63 60. De Engelse Wimbledon-toeschouwer is trouwens vandaag tóch gauw geneigd tot vergeten. Het zal ook de glorieuze over winning van „zijn'' Mottram op Drobny snel kwijt zijn. Want Mottram had van daag niets in te brengen tegen de Zweed Bergelin, die hem voor de Davis Cup al verslagen had en dat nu nog eens „dik" over deed: 6—1 60 62. De Amerikaan Savitt sloeg de Hongaar Asboth 64 63 6—3, terwijl Van Swol uiteraard geen schijn van kans had tegen de Amerikaan Flam, hij verdedigde zich goed, passeer de hij vlagen nóg beter, won met z n lange reach meer dan een net-duel, maar kon op den duur tegen Flam's grotere vaart en gevarieerde spreiding niet op: 62 6—2 6—3. Voor de kwart-finales worden nu de volgende partijen gespeeld: SedgmanFlam. LarsenSavitt, Stur- gessVieira, MacGregorBergeling. Het zal Nancy Chaffee, het populaire Amerikaantje, vermoedelijk niet lukken om haar grote wens: ..Eén maal Wixn- bledon-finaliste vóór ik straks trouw te vervullen. Weliswaar had zij geen moeite met de Zweedse mej. Sanden, maar zij komt nu in de kwart-finale tegen haar landgenote Doris Hart die mét de drievoudige kampioene Louise Brough de grote favoriete is. Overigens had Doris Hart 64, 6 3 een heel lastige partij tegen de Engelse Jean Quertier. Maar nóg moeilijker had Bar bara Scofield het: zij was de enige Ameri kaanse die er niet in slaagde om haar En gelse opponente uit te rangeren, want Kay Tuckey won met 62, 36, 61. Overigens komt Kay Tuckey straks tegen Louise Broughen Jean WalkerSmith tegen Shirley Fryen het gevolg zal wel zijn dat er in de demi-finale vier Amerikaan- sen tegen elkaar komen! buiten mededinging voor de m-enand m 122.4 zelfs het tweede Deense meisje Rita Nielsen 1.35 nog ver achter zich liet. Pas op de 100 M. vlinderslag .egue Kirsten Hedegaard Jensen in 1.30.3 be slag op de tweede plaats, maar er ivas geen sprake van dat zij voor Nel Ger ritsen, die 1.23,8 liet afdrukken, ook maar enig gevaar opleverde; Irma Scnu- macher (een nieuwe verschijning op oe butterfly....) 1.33,2, Jetty Hansen 1,33,6. De wisselslag -estafette (100 M. rugslag Joke de Korte, 200 M. schoolslag Lies Bonnier, 100 M. vrije slag Marie-Lou:se Vaessen) won in 5.34,1 terwijl het Deern- se trio OlsenHansenAndersen 5.30,6 nodig had. Tot slot had een waterpolowedstrnd Nederland (officieus de Kikvorsen) te gen Zweden plaats. Aanvankelijk waren onze landgenoten in de minderheid en de Zweden konden de leiding nemen, maar Gans scoorde gelijk en op 't twee de Zweedse doelpunt had Van Feggelen het antwoord en zelfs wist „De Turk" voor de rust ons land een voorsprong te geven. Wel maakten de Zweden na de pauze gelijk, maar daarna nam Neder land voor goed het initiatief, het was echter ongelukkig met schieten (voort durend werden lat en palen getroffen) en zo bleef de overwinning door vol treffers van Van Feggelen en Gans tot 5—3 beperkt. Het was een gemakkelijke zege. Dan is er nog een fraai Nederlands suc ces te melden van het uitstekend op elkaar ingespeeld rakende damesdubbel Nel Hermsen en Zus Schmier met een rake twee-sets-zege op de Engelse combinatie van de dames Woodgate en Emerson 6—1, 62. En verder nog wat uitslagen: heren dubbelspel: MacGregor en Sedgman slaan Deyro en Garrett 64, 66-3, Bergelin cn Davidsson slaan Kumar en Nath (India) 6—1, 16—14, 6—2, Mulloy en Sa vitt slaan Brichant en Washer 36, 64, 63, 63, Destremeau en Johansson slaan Bull en Clark (Eng.) 36, 63, 62, 9—7, Sturgess en Dorbny slaan Lurie (Z.-Afr.) en Oakley (Eng.) 6—0, 10—8, 6—0; dames dubbelspel: Beverley Baker en Nancv Chaffee slaan mevr. Hibbert en mej. Hoa- hing (Eng.) 6—1, 6—0; in het gemengd dub belspel behaalde Van Swol met zijn En gelse partner mevrouw Jean Walker Smith een 2—6, 6—1, 6—3 zege op mej. Bulleid (Eng.) en Tregonning (Australië), waarbij wij aannemen dat vrijwel bij elke tennissport-lezer de nationaliteit van de niet als zodanig genoemde spelers en speel sters bekend is. Dat de promotie van twee op drie per groep van de 4e naar de 3e klas niet zo een-twee-drie in kannen en kruiken is leren ons de uitslagen van gisteren. In ABC had Archipel aan een gelijk spel genoeg, maar het verloor met 10 van Rijswijk en de stand is dus nu: Archi pel 4 uit 3, Rijswijk 4 uit 4, Wilhel mus 2 uit 3. En in DEF staan nu de drie gegadigden na de 01 zege van Woerden op Spoordijk weer precies ge lijk: zowel Spoorwijk als Excelsior '20 en Woerden 2 uit 2. In GHI was de zaak al beslist, Schoonhoven won van Flakkee met 4—1, stand: Schoonhoven 7 uit 4. Flakkee 3 uit 3, Dirksland 0 uit 3. In de degradatie-wedstrijden van de 4e klassers werd Maasstraat's kans in ABC nog verbeterd door de 03 zege die Rouwkoop op Vogel behaalde en waardoor de stand nu is: Maasstraat 4 uit 2, Rouwkoop 2 uit 3. Vogel 2 uit 3. Florissant is in DEF blijkbaar zó ge schrokken van de onverwachte gang van zaken waardoor het tóch nog degrada tie-wedstrijden moest gaan spelen, dat het zijn eerste partij zwaar met 4—1 tegen Quick Steps verloor; stand: Quick Steps 4 uit 2, Florissant 0 uit 1, West- landia 0 uit 1. En in GHI werd over het lot van DJS goeddeels beslist door de o—l nederlaag tegen Geluksvogels, want de stand is hier: Geluksvogels 3 uit 2, WRW 3 uit 2, DJS 0 uit 2. Om het kampioenschap van Nederland: Quick Boys—Huizen O—0. Bekerwedstrij den demi-finale: TOGRWVF 1—1 (WVF wint na strafschoppen), Zwaluwen V.~ Kennemerland 5—3. Het was een lauw en ongeïnteresseerd Kerkrade, dat de indruk maakt alsof het door het verliezen van de protesten affaire moreel geknakt werd en dat in ieder geval niet meer de kracht bleek te kunnen opbrengen om zijn te vroeg be jubelde kampioenschap wadr te maken een futloos Kerkrade, dat zonder een schijn van kans in de beslissingswedstrijd op 't veld van Groene Ster met 30 tegen R.K.O.N.S. ten onder ging. En daarmee behaalde R.K.O.N.S. het zo fel omstreden kampioenschap van de 2e klas B in Zuid. II, waarmee eindelijk aan deze affaire een einde is gekomen. Resten nu nog twee promotiewedstrijden tussen R.K. O.N.S. en de 2 A-kampioen Juliana om uit te maken wie van deze twee de nieuwe eersteklasser zal worden. Nasleep van kwistigheid met protes teren was in het Noorden ook de opnieuw vastgestelde wedstrijd tussen Friesland en Steenwijk die in een 22 gelijk spel eindigde. Het gevolg daarvan is nu, dat in de 2e klas A van het Noorden een beslissingswedstrijd tussen Steenwijk en F.V.C. gespeeld moet worden om einde lijk licht te krijgen omtrent de bezetting van de laatste plaats en de daaraan ver- bonden degradatie. Van onze sport-correspondent PARIJS, Zaterdag. Het begon met Ben Barek, de „Zwarte Parel" uit Frans Marokko, de fameuze binnenspeler van Atletico Madrid. Hij zwichtte voor een aanbod van de Mexicaanse club Espanol de Mexico en laat een moeilijk te vullen plaats in de Madrileense club achter. Trainer Herrera begon ijlings uit te zien naar een vervanger die op eenzelfde niveau stond. En het was geen toeval, dat Herrera's gedachten het allereerst uitgingen naar de 19-jarige Nice-speler Antoine Bonifaci. Want deze jongeman, die schitterde als de rechtshalf-aanvoerder van het Franse jeugdelftal, dat twee jaar geleden in Rot terdam het F.I.F.A.-jeugdtournooi won, die als junior reeds uitblonk in het eerste elftal van de Franse prof-club Nice, die in het afgelopen seizoen een belangrijk aan deel had in Nice's kampioenschap en te vens een vaste plaats in het Franse na tionale elftal veroverde deze Bonifaci heeft talenten genoeg om binnen zeer korte tijd uit te groeien tot een van Europa's allerbeste half- en binnenspelers. Bovendien een kal- legerd zal worden in de kazerne van Vin- cennes bij Parijs en dat hij in het vol gende seizoen vermoedelijk voor de Racing Club de Paris zal gaan spelen. Afgaande op het conflict met Nice, had ook de be ker-winnaar Strasbourg hem willen char teren, maar de Parijzenaars maken de beste kans en zullen hem uiteraard met open armen en een vorstelijk transfer bedrag ontvangen. Geen Bonifaci dus voor Atletico Madrid. Hij kwam (Van onze sport-correspondent) Pas in de laatste tien minuten heeft D1VS zich de meerdere kunnen tonen. De stand was toen nog 22 gelijk en in hoog tempo werd het Heercnveen- doel bestookt. Van alle zijden werd er geschoten, niet alleen door de vijf voor- waartsen, doch ook Wiertz en Fanger probeerden het van grote afstand. Het was duideljjk, dat eens de roos getrof fen zou moeten worden. En dat ge beurde 9 minuten voor het einde, toen Klein op grote afstand profiteerde van een verkeerde reactie van doelman Nijcnhuis. Dit was te veel voor de en thousiast spelende Hcerenveners en en kele minuten voor het einde scoorde Koevoets het vierde doelpunt. De eerste helft van deze laatste Amster damse kampioenswedstrijd was een zeer matige vertoning waarin DWS futloos en Heerenveen zonder Abe Lenstra wel en thousiast doch te primitief en te doorzich tig te werk ging. Het was dan ook een grote toevalligheid, dat Pitters reeds d& 3 minuten spelen de bal via Dijkstra vrij voor het intrappen had, welke kans met onbenut bleef (1—0)- gelijkmaker kwam 20 minuten voor rust van de voet van Brandsma, die de in matige vorm spe lende Kil van zich af schudde en daarna keihard Richter passeerde (1—1). Het begin van de tweede helft was voor Heerenveen, hetgeen goed geïllustreerd werd door het enorme harde schot van Hofma, dat invaller-keeper Trok nog net tot corner kon stompen. Doch na een kwartier ontplooide DWS een sublieme aanval vanaf het middenveld waaruit Bul der tot slot een afgemeten voorzet gaf, die door'Nijenhuis verkeerd werd beoordeeld waarna Koevoets rustig inkopte G 1) Jonkman was degene, die na 20 minuten de partijen wederom op gelijke voet bracht door uit een scrimmage plotseling met een gloeiende kogel de DWS-verdedi- ging te passeren (2—2). Pas in de laatste 10 minuten kon DWS zich eindelijk warm lopen, met de boven vermelde twee beslissende doelpunten tot i gevolg. Te Berlijn werden voor de eerste maal sinds de oorlog internationale autoraces gehouden. In de 500 c.c.-klasse werd de Nederlander Richardson met een Beels eerste, 66,4 k.m. in 28 min. 19,8 sec., gem. 104 62 k.m. per uur. De Deen Hansen ging met een Effyh als tweede over de eind streep in 28 min. 21,2 sec. De derde plaats werd in beslag genomen door de Duitser Frank met Kieft in 28 min. 21,2 sec, ter wijl Lex Beels met Beels als vierde ein digde in 28 min. 21,4 sec. Dank zij een 11—9 overwinning op het Residentie Dam Genootschap heeft de Amsterdamse damvereniging Gezellig Sa menzijn voor de elfde maal het clubkam pioenschap van Nederland gewonnen De eindstand in deze competitie luidt: 1 Ge zellig Samenzijn, Amsterdam 2 gesp. 4 ptn; 2 Residentie Dam Genootschap, Den Haag 2 gesp. 2 ptn; 3 Fivelgó, Appmge- dam 2 gesp. 0 ptn- (Van onze tennismedewerker) Na een spannende wedstrijd te Tilbu-rg hebben Phiharmonie en NMC met 66 gelijk gespeeld, doch in sets bereikte NMC een voorsprong van 1713, zodat de Haagse ploeg kampioen is van de hoofdklasse B en de volgende week tegen DDV, de no laatst van hoofdklasse A, pro motie zal spelen. De uitslagen waren; Heren-enkelspel: Taminiau verloor van Van Meegeren 36 i6; Timmers verl. van A. Reidt 2—6 6—2 4—6; KeSsels verl, van W. Reidt 46 36; Mesmaekers sl. Lim 2—6 62 61. Dames-enkelspel: mej. Grosveld sl. mej. Slot 6—1 6—1; mevr. Kessels verl. van mevr. Koch 4—6 3—6; mevr. Mesmae kers sl. mej- Flack 63 57 62. Heren- dubbelspel: Taminiau en Kessels verl. van Van Meegeren en Reidt 46 36; Mes makers en Timmers sl. W. Reidt en Lim 86 6—8 7—5; Gemengd dubbelspel: de heer en mevr. Mesmaekers verl van me vrouw Koch en A. Reidt 46 26; mej. Grosveld en Taminiau winnen_van mej. Slot en Van Meegeren 36 7—5 3—0 (NMC teruggetrokken). Damesdubbel- spel: mevr. Mesmaekers en me). Grosveld sL mevr. Koch en mej, Slot 6—3 5—7 6—2, me, ernstige en bescheiden jongen („helemaal nog een grote jongen", zo werd hij bij zijn in terland-debuut door een der Franse sportbladen gety peerd), die zich se rieus op zijn moei lijke sport-„vak" toelegt, die er reeds een grote hoogte in heeft bereikt en die nochtans nog nooit bonifali de allure van een „seigneur" heeft aan genomen. Een jongen, die in zijn elftal een vriend is en wiens karakter-eigen schappen van grote waarde zijn voor een ware kameraadschap in de ploeg. Men noemt hem een van de weinige uitzonde ringen op de jongere profs-generatie; hij is voor het kwaad, dat uit zijn beroep en zijn succes kan voortspruiten, onder alle roem en populariteit onberoerd gebleven. Geen wonder dat Herrera hem dolgraag voor Atletico Madrid wilde hebben. Maar Bonifaci gaat Nice naar elders verlaten. De Franse kampioensclub heeft finan ciële strubbelingen met acht spelers van zijn eerste elftal, onder wie ook Bonifaci en Amalfi, de twee grootste sterren. Maar van méér invloed is toch, dat Bonifaci met het oog op het conflict bij Nice, een goede kans. Maar hij heeft nog iets achter de hand. Want de Argentijnse Nancy- speler Abally heeft het blijkbaar in „la douce France" niet meer naar zijn zin en heeft zichzelf bij Atletico Madrid aange boden. Het is wel een prachtig vierman schap: WilkesBonifaciAmalfiAbally; maar misschien wordt het toch wel een vijfde.Onderhand is dan een hele voor hoede van wereldklasse de revue gepas seerd! Ook de Nederlandse spelers in Frankrijk delen in het „marktje spelen". Stoffelen ging van Racing Paris naar Toulouse, Nancy heeft verklaard op Den Boer geen prijs meer te stellen (wie biedt, mag hem hebben, en anders moet nij terug naar Ne derland) en het Haagse trio Vreken—Bau- man—Van Geen wil bij Nantes weg en is in onderhandeling met clubs in Oost- Frankrijk. En op hoog internationaal ni veau staan de pogingen van de Italiaanse club Lazio om de België- en Anderlecht- middenvoor Jef Mermans te strikken, maar in Brussel laat men Jef niet graag gaan.. van meer mviuou is wgi, - binnenkort zijn militaire dienstplicht moet al te weimg.. vervullen, dat bij zeer waarschijnlijk a»-,l Du» jnaett Maar Herrera was niet aan het buur land benoorden de Pyreneeën gebonden, stak zijn voelhorens uit in Italië, te land in Milaan en bij.... Faas Wilkes! Wat ook weer geen toeval was. Want in capaciteiten doet de volwassen Wilkes waarlijk niet onder voor de rij pende Bonifaci, maar bovendien komen de gewaardeerde karakter-eigenschappen van de Rotterdammer wonderlijk over een met die van de jonge Fransman. Herrera moet inderdaad een zéér ver standige trainer zijn! Bovendien kan hij wat bieden. Want hij had voor Wilkes een beurs van niet minder dan 150.000 gulden beschikbaar (wat 50.000 meer was dan voor Bonifaci). Maar het enige wat men na enkele dagen in Madrid kon ver tellen, wat dat Faas Wilkes vriendelijk doch duidelijk voor de eer had bedankt (wat ons zeker niet verwondert, want een speler, of diens vrouw, die in Italië blijkbaar het helmwee niet kwijt kan, voelt rich in Spanje nog minder thuis....). En nu heeft Herrera een offerte ge, maakt aan de Braziliaan Jeso Amalfi, die zeker ook een virtuoos voetballer is maar wiens karakter nogal eens tot „moeilijk heden" aanleiding geeft, als hoedanig hij dan ook via de pers een Europese ver maardheid kreeg. Nochtans: als Herrera beslist een „ster" wil hebben, zal hij vroeg of laat ten aanzien van het karakter enige concessies moeten doen. Want prettige uitzonderingen op het „sterrendom" zoals Wilkes en Bonifaci vindt men helaas maar Als nr. 2 op de ranglijst en ter vervan ging van kampioen Nice heeft Lillef met Van der Hart) deel mogen nemen aan het tournooi om de Coupe Latin, dat in Italic werd gehouden tussen de sterkste clubs van Italië, Frankrijk, Spanje en Portaal- Het werd een groot succes voor de Itai- aanse kampioen Milano, die in de finale met 5—0 van Lille won na reeds met 4 van Atletico Madrid te hebben gewonnen. Lille deelde eerst 1-1 met Sporting Lissa bon en won later met 64 (totale spee.tija van deze dubbele match 250 minuten... dank zij vijf goals van Strappe, die voor de finale echter geblesseerd was. Om ue derde plaats won Atletico Madnd reeds zonder Ben Barek met 3—1 van de Portu- gezen. En voor de voetbal-fanatici is het mis- schien ook nog interessant om te weten, dat er in de eerste week van Juli in de Braziliaanse steden Rio de Janeiro Paulo een groot tournooi om dei p Rio" wordt gehouden tussen de kampio^ ploegen van Brazilië, Uruquay Argemm^e Frankrijk, Italië Oostenrijk Portugal en Zuid-Slavië, in deze volgorde teweten Vasco de Gama, Nacional Uruguay, i*ai meiras Nice Juventus (in plaats vanMw K Austria, Sporting Portugal en Bod. ster Belgrado. Het plan om ook een En felse Ploeg uit te nodigen, ging niet door. want 'de kampioen Tottenham «ot= excuseerde zich wegens hetzware seizoen en de Zuidamerikaanse prestaties van Ar senal en Portsmouth '«fmerTantet' Fre hoog ziet men in Zuid-Amerlka met I meer tegen het Engeisevoethal op, Argen-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3