Onze Tour-ploeg vertrokken Het curiosum: drie ex-wereld kampioenen Fraaie successen van Triton bij zijn eigen roei-jubileum 1 Fausto Coppi Met angst en een schuwe blik; bezweken onder „het offensief' toch in de Tour Fanny kwam 0,1 seconde tekort Sparta deelde met .R.A. dank zij 100 not out van Sonneveld Strenge selectie voor de Olympus Nederlandse paarden-zege op België met 34 tegen 30 punten TOUR DE FRANCE 1951 Tragische achtergrond van Serse's dood Norton won alles in de Grote Prijs van België Van Poorten sloeg de sprint-im ité's Pronk versloeg drie Franse stayers Lincolnshire Gentlemen faalden tegen H.C.G. I DAG 2 JULI 1951 PAGINA 4 Hans Dekkers Schoenmakers Faanhof V oor ting Wagtmans LOTING VOOR HENLEY WEDSTRIJDEN EINDIGDEN TWEE UREN TE LAAT! Dielissen W1M VAN EST Wirn Van Est Gerrit Peters m ItiiiK, Duke en Oliver omveerstaanhaar Harling deelde lappenuit Titels voor Buys en Huizinga Fraaie 800 meter A.C.C. KRAAKTE HERMES, V.O.C. STAAT ONDERAAN Excelsior verraste! DE UITSLAGEN HollandBelgië De Engelsen werden met 101 runs geslagen (Van onze cricket-medewerker) De eerste wedstrijd, die de Lin colnshire Gentlement hier te lamle speelden, is in een nederlaag met 104 runs uitgelopen. HCC was de legen- stander en heeft vooral op de tweede dag zeer korte metten met deze Engelse, combinatie gemaakt, door ze in de tweede innings voor. 75 runs uit (e gooien! Century van De Villeneuve Tanmorsen om half elf vertrok, uit Roosendaal, de Nederlandse equipe die Woensdag a.s. in Metz aan de start zal gaan voor een der zwaarste wieler-races ooit verreden: de 37e Tonr de France. Voor het eerst sedert jaren vormt deze ploeg zelfs in liet wielersport-Mekka waarin men de brave stad Metz sedert Zondagochtend veranderd heeft voor de I ranse wielsportgeestdriftigen een bezienswaardigheid. Want men vindt (en er is géén andere ploeg die ons dat kan nazeggen) niet minder dan drie ex-wereldkampioenen in de Nederlandse ploeg: chef d'eqmpe Kees Pellenaars die in 1934 te Leipzig het regenboogshirt veroverde, Gerrit Peters die in 1916 te Zürich beslag legde op het wereldkampioenschap achtervolging en Henk Faanhof "die in 1949 te Kopenhagen bet wereld kampioenschap der amateurs op zijn naam schreef. door boekte hij met Gerrit Sohulte als ploegmaat talloze successen op de winter banen ein ontpopte hij zioh vooral in de jongste Ronde van Nederland (waarin hij de 8e plaats bezette) als een wegrenner van formaat. de 23-jarige Eindhovenaar die twee we ken geleden op de Valk en bur gse Cauberg zo verrassend en fraai het Nederlandse kampioenschap op zijn naam schreef, kwaim in 1947 in de wielersport. In 1948 won hij all amateur zijn eerste race, doch in 1949 won hij er al twaalf en in 1950 ging hü aan het slot van niet minder dan 22 wedstrijden In de bloemen. Hij begon dit jaar zijn bezigheden nog als amateur, schreef de 235 km. lange Ronde van Noord-Holland op zijn naam. ging vlak voor de Ronde van Nederland over naar de categorie der profs, bezette er de 18e plaats en bewees ook daar, dat bij een kans in onze Tourploeg ten volle ver diende. de rustige en bescheiden stadgenoot van Dekkers, behoort niet meer tot de jonge ren. Hij was altijd een man van het goede moyenne en deed juist daardoor nimmer werkelijk briljante dingen. Zijn moyenne maakt hem echter juist voor etappe-races geschikt. Hij bewees hot in de Ronde van Nederland 1950 (waarin hij 21e werd) en de Ronde van Nederland i951 waarin hij zelfs de 6e plaats veroverde. Vooral ook als ploegmaat, geniet Schoenmakers ook onder zijn collega's aller sympathie en al gemene waardering. de 29-jarige Amsterdammer die sedert enige tijd in Roosendaal woont, zat in 1939 al even op de race-fiets, doch zette ge dwongen door de oorlogsomstandigheden het apparaat vervolgens tot in 1948 op stal. Hij bleek de kunst nog niet verleerd te hebben, want hij won meteen het Ne derlandse amateur-kampioenschap over 50 km. en veroverde in 1949 onder meer het wereldkampioenschap te Kopenhagen, AmsterdamArnhem en de Ronde van het IJsselmeer. In 1950 toen hij naar de categorie der beroepsrenners overging leerde bij, als lid van de Franse Peugeot - ploeg, in tal van zware Franse wedstrij den het vak zo grondig, dat hij ook tus sen de grootheden meteen een rol van be tekervis kon spelen. Hij bewees het o.m, in een Criterium te Zwitserland waarin hij tal van cracks achter zich liet en in de Ronde van Nederland waarin hij (even als dit jaar trouwens) twee etappes op zijn naam schreef. de Haarlemmer die nu zijn aCht-en-twin tigste lente achter de rug heeft, reed zijn eerste wedstrijd in 1946, won in 1948 acht wedstrijden als amateur, bezette tijdens de Olympische Spelen achter de Frans man Beyaert de tweede plaats, werd in 1950 beroepsrenner, reed een goede Ron de van Nederland (28e)' en begon in de Tour de France juist (kleine) successen te boeken toen hij, onnodig en onver wacht, tijdens de grote Pyreneeën-etappe uitviel. Hij had in die etappe niettemin gelegenheid gehad, de experts te tonen, dat hij een uitstekend klimmer is (hij reed op zijn eerste Pyrenee niemand min der dan Apo Lazarides uit zijn wiel) en dat hij bovendien in de afdalingen tot de besten behoort. De Haarlemmer rijdt dit jaar stellig sterker dan verleden jaar. Hij bewees het niet alleen in de Ronde van Nederland, waarin hij als eerste Neder lander eindigde, doch ook in de strijd om het landskampioenschap waarin hij tot de aller besten behoorde. de nu 22-jarige Bred an aar, maakte in 1949 als amateur een meteoorachtig debuut. Hii won twintig wedstrijden, waaronder het kampioenschap van Nederland, In 1950 debuteerde hij als beroepsrenner in de Caubergkampioenschappen. Hij speel de er meteen een hoofdrol en bezette achter Schulte de tweede plaats. Dit jaiar boekte hij zeer fraaie resulta ten. In de voarjaars-„klaissiekers" speelde hij, temidden van een Belgische over macht, voortdurend een grote rol, werd in LuikBastenaekenLuik derde, won de Ronde van Wouw en een criterium te Leo- poldebui-g, werd veertiende in de Ronde vaar Nederland en. bezette de derde plaats in de strijd om het nationale kampioen schap. Te Londen vond de loting plaats voor de Henley-roeiwedstrijden. Voor de Grand Challenge Cup heeft de acht van Laga geloot tegen de ploeg van Varese (It.); Njord roeit in een heat tegen de Leander Club (G.B.) In de Diamond Sculls krijgt Neumeier het in de eerste serie op te nemen tegen Rowe van de Leander Club; Mesdag ontmoet Fox van Cambridge. De motor-sterrit Norg-Groningen werd gewonnen door de Groninger D. Doornbos 2. Sikkema Assen, 3, Leemhuis Groningen. (Van onze roei-medewerker). Waar de oude achten, in verband met Henley, ontbraken, werd de stuurman- loze vier het hoofdnummer van de bij stralend weer en uitstekend water op het Amsterdam-Rijnkanaal (de Varsite- baan) gehouden lustrum-wedstrijden van Triton. Hiervoor startten Triton, Laga, Nereus en Aegir. Het startsein werd gegeven toen Nereus nog niet klaar was, waar door de Amsterdammers wel een lengte verloren. Hoewel Aegir vooral aanvan kelijk best partij gaf, werd het al spoe- GERRIT VOORTING deed verleden jaar elf étappen Tour-ervaring op Het Jjestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft zich in eerste instantie beraden over de uitzending van deelnemers naar de Olympische Winterspelen 1952 te Oslo en de Olympische Zomerspelen 1952 te Helsinki en daarbij alvast een eerste uitspraak gedaan inzake enige categorieën van sportlieden welke zeer beslist niet zullen worden afgevaardigd. Naar Oslo gaan geen Nederlandse ski-, bobslee- en ijshockeyploegen. De Nederlandse deelneming aan de Winterspelen zal uitsluitend uit enkele schaatsenrijders bestaan. Naar Helsinki gaan geen ruiters, geen schermers en geen schutters. Besprekingen met de andere sportbonden zijn nog gaande. Te zijner tijd zal het N. O. C. bekend maken welke takken van sport eveneens niet in Helsinki vertegenwoordigd zullen zijn. Waarna dan ook beslist zal kunnen worden over de omvang van de ploegen in die takken van sport waarin wèl Nederlanders aan de Zomerspelen zullen deelnemen. onze 27-jsurige Tour-debutant uit Beek- en-Donk leverde als amateur opvallende prestaties. Niet alleen won hij verleden laar het. nationale kampioenschap en won 'hij links en rechts nog dertig andere wed strijden, dodh bovendien bezette hij in de bekende (wieier-) Elfstedentocht drie jaar achter elkaar de eerste plaats. Hij debu teerde als prof in de Ronde van Neder land, waarin hij do 36e plaats bezette. van onze zes Tour-debutanten, de man die in het buitenland het meest gevreesd wordt Kr aijn overigens nog wel meer frap- fante dingen te verhalen rond de ploeg die vanmorgen uit Roosendaal vertrok, met het vriendelijke voornemen, het bui tenland te bewijzen dat het waarachtig niet per se noodzakelijk is, dat een Ne derlandse Tour de France-ploeg reeds na zes etappes met man en muis vergaaf. Neem bijvoorbeeld die merkwaardige carrière De mi 38-Jorige St. Willibrorder zit in totaal pas.... vier jaren in de wieler sport. In 1947 kreeg hij zijn eerste NWU- iiceotie en leerde hij het vak meteen zo grondig, dat hij een jaar later, als amateur, niet minder dan twee- en-twin tig wedstrijden op zijn naam schreef, waaronder de Ronde van Brabant. Bij de wereldkampioenschappen, toen te Val kenburg verreden, bezette hij de vierde plaats. Geen jaar later had hij, als be roepsrenner, zijn carrière reeds gemaakt. Hij speelde meteen een hoofdrol in die Rondo van Nederland-1950, won de be faamde mansterrace Bordeaux—Parijs met verpletterende meerderheid en kwam. enkele maanden later, tijdens de wereldkampioenschappen achtervolging te Roccour zowaar tot in de finale waar hij na een race vol incidenten tenslotte do meerderheid van de Italiaan Bevilacqua erkennen moest. f de nu 30 jaar oude Haarlemse gentleman- renner, fietst daarentegen al sedert twaalf jaar (met onderbrekingen) op on neer tussen zijn ups en zijn downs. Hij begon in 1939 als nieuweling, won in 1942 op het oude circuit van Zandvoort het Neder landse kampioenschap der amateurs en haastte zioh vervolgens om tot 1945 in België onder te duiken teneinde aan de greep der bezetters te ontkomen, haalde na de krijgsbedrijven de race-fiets onmid dellijk weer van de zolder en won 'n jaar later in Zurich prompt en verrassend het wereldkampioenschap pour suite. In 1947 werd hij tijdens een valpartij zo zwaar ge wond, dat men vreesde dat hij voor goed voor de wielersport verloren was. Doch in 1948 zag men de Haarlemmer opnieuw op de race-fiets en in 1949 zat hij al weer dicht bij zijn topvorm. Hij won o.m. het Nederlandse 50 km.-kampioensdhap en versloeg in het Criterium van Antwerpen niemand minder dan Rik van Steenber gen in de eindspurt. Tussen de bedrijven - o t Van onze sport-correspondent) MILAAN, Zondagnacht. Er schuilen achter de dood van Serse Coppi wel bijzonder tragische omstandigheden. Op de achtergrond ervan doerat de Tour de France op. Serse wist dat zijn uitzending naar de Tour nog lang niet in kannen en kruiken was. Om zekerheid te krijgen, reed hij zichdood. Alfredo Binda had vóór deze rampzalige Ronde van Piemont onomwonden verklaard, dat hij Serse eigenlijk niet goed genoeg voor de Tour achtte, dat evenwel Fausto er op stond om zijn broer mee te nemen, dat het dilemma hem kwelde endat het van Serse zélf zou afhangen. Serse's uitzending naar de Tour zou bepaald worden door zijn prestatie in die Ronde van Piemont. En voor de start had Fausto zijn jongere broer nog bezworen te rijden voor wat hij waard was. Serse wilde voor méér rijden dan hij waard kón zijn. Hij wilde, na in een volle, spurt op een kilometer voor de finish op zijn hoofd gevallen te zijn, tóch nog onder de eerste aankomenden die finish halen. Hij reed door met een zware hersen schudding. Kort voor de finish viel hij buiten bewustzijn nogmaals van zijn fiets. Weer smakte hij met zijn hoofd op de weg. Ge weet het: thans is er in Turijn een rouwkamer.... land op geplaagde hoofd en vervol- grens openden Binda en Rodlnl-zetf het offensief. Het offensief om dn campionissimo Fau# to Coppi (en niét de broer van de over leden Serse Coppi) tóch In de Tour de France te krijgen. In Italië weigert een renner niet zomaar iets, als een ploeg leider en een bondsvoorzitter met duide lijke verlangens komen. Fausto kon niet weigeren. HU wist dat z|jn talloze bewonderaars op hem hoop ten. HU wist ook dat hy nu dóór moest zetten wilde bi) niet zUn hele sport- carrière naar een vroegtijdig einde hel pen- H|j wist óók dat h|| eigenlijk niet mo reel sterk genoeg was om de ontberingen en do gevaren van een Tour de France te durven trotseren. Hij herinnerde zich zijn eigen twee zware ongelukken. Hij zag voor zich zijn broer. Hij dacht aan de zwiepers in een massa-sprint. Hi) dacht aan de haarspeld bochten in de afdalingen en aan de volg auto's. En toch zei Fausto „Ja". Een bange Fausto. En desondanks zal hij Woensdag a.s. in Metz voor de Tour de France van start gaan. Met een schuwe blik naar Carrea, die de plaats van Serse zal innemen -dig een tweekamp tussen Laga en Tri ton, zeldzaam spannend, waarbij Laga tot 1000 meter leidde. Doch geleidelijk nam Triton onder enorme jubel van het publiek, de leiding over, die de Stich tenaren tot 1 lengte wisten te vergro ten. Beide ploegen hadden prima roeien getoond, beiden zijn serieuse can-didaten voor het kampioenschap. De uitslag was: 1. Triton. 6 min. 52,2 sec.; 2. Laga, 1 lengte, 6.52,5; 3. Aegir, lengten; 4. Nereus, 3 lengten. Een fraaie race was ook die van de B-aöhten. Ook hier een duel Triton— Laga en ooik hier een verdiende zege, na zeer spannende strijd, van de feestvie rende Tritonnezen. Opvallend was de grote zwakte van de Engelse en Belgische ploegen, die bij deze races van de partij waren. Begrij pelijk dat de Engelsen e-n Belgen hier niet hun beste ploegen konden zen den, zodat men hier toöh de goede be doeling nog appreciëren moet. Ook de oude twee was voor Triton (8 min. 2 sec.) met Njord op de tweede en Willem III op de derde plaats; de lichte vier pikte Triton ook al in de wacht in 7.32,6. zodat de feestvreugde der Stich tenaren in niet geringe mate verhoogd werd door aanmerkelijke sportieve suc cessen. We vermelden verder nog een keurige zege van Willem Hl, in de overnaadse twee, in 8.41,8, een succes voor Viking, dat in 7.8,8 de jonge vier B won 'vóór Aegir en R.I.C.), een bescheiden succes van Njord in de stuurmanloze twee :n 8,10, een zege van Willem III met een keurig ploegje, in de stuurmanloze twee en een zege van de Zaanse, die uit een veld van zes jonge vieren A een spre kende zege behaalde, Aegir won in 7.31,4 die overnaadse vier, na een fraaie kamp met Nereus; de jonge twee A was voor Het Spaarne; en de jonge acht A werd na disqualificatie van Aegir (de fout lag voornamelijk bij Tritonover ge roeid en na een geweldig spannend# strijd werd het dead heat van Nereus en Triton op 1 lengte vóór DDS. WOUT WAGTMANS na tien éfn/>pes-1950 niet onbekend meer met dc Tour In die rouwkamer heeft Fausto bijna de gehele dag bij zjjn verongelukte broer stil zitten mompelen. „Ik beloof je, dat Ik nooit meer fietsen zal, nooit meer". En zoals wij Zaterdag al meldden, geloofde niemand dat Fausto er toe te bewegen zou zijn om a.s. Woensdag in de Tour de France van start te gaan. De heer Kodini, voorzitter van de Italiaanse wielerbond, geloofde het niet, Fausto's vrouw geloof de het evenmin. Alfredo Binda hulde zich in stilzwijgen. Maar in de Italiaanse wielerbond met zijn straffe organisatie, met zijn discipline die op dictatuur gaat lijken zodra men van De Engelse Norton-artist Geoffrey Duke. heeft op het circuit van Spa Francorohamps om de grote prijs van België, weer eens een lesje in het mo torrijden gegeven. Van de start af be heerste hij in de 350 cc klasse de strijd en hij won de 155,320 K.M. in 57 min. 34.55 sec. 'gem. 161,369 K.m. per uur). Een tweede Norton-man op 40 seconden achterstand op de tweede plaats: Loc- kelt. maar niet dan een verwoede strijd te hebben uitgevochten met de Velo- eette-rijders Lomas en Sandford, die slecht# één seconde achterbleven. A.J.S. volgde met drie rijders op de vijfde, zes de en achtste plaats. Ook in de zijspan-klasse was Norton met zijn wereldkampioen Oliver su-pe- r ieur; de Brit won de 98,840 K.M. in 42 min 33,1 sec. en had aan de Itauaan Friaei io °P Gilera een concurrent, die hem slechts 18 seconden voorsprong gaf. Nog één Gilera-maehine, met Milaüi, op de zesde plaats; de rest was voor En wie won in de 500 cc klasse? Duke op Norton. In de tweede ronde kamde hij er al een nieuw rec0I"£.ult; K.M. per uur en o-p het reohte 'tuk zelfs 219 512 K.M. Halverwege de 197.630 K.M. had hij al een voorsprong van 20 sécon den en volgens de oude degelyke merho- dc van dc Norton-stal, liet hij het zo; n plaats van zijn machine over de kop te draaien, handhaafde hij zich rustig aan de leiding en won nog met 28 seconden voorsprong (1 uur 9 min- se<f-, S®®?* I"71 770 KM. per uur) op de Italiaan Mi- Vi met Gilera, 3. Geminiani met Guzzi, i Armstrong met A.J.S„ 5. Pagaai rnet Lockett met Norton, 7. Brett .on, 3- Lwenzetti met Guzaé. ra. 6. (Van onze verslaggever) Zesduizend toeschouwers wendden zich vanmiddag op de Nenijto-baan te Rotterdam teleurgesteld af van de finish 100 yards, hot nummer dat het glans punt van deze uitstekend geslaagde athletiekdag had moeten worden. Fanny was er niet bij. Zij was, na zich eerst te snel opgericht te hebben, te lang in haar startblok blijven knielen; en daarmee had zij de 0,1 sec. die beslissend was, al direct verspeeld. Het had voor haar geen zin meer en na amper 15 meter ging zij de baan uit. Drie kwartier later werd de race echter opnieuw gelopen, dank zij de sportieve geste van de andere dames om een revanche aan te bieden. En opnieuw rekte het publiek de halzen. Want daar was het tenslotte zesduizend man sterk voor gekomen. De aanval van Fanny op Marjorie Jackson's wereldrecord met 10,7 sec op deze 100 yards, het record dat Fanny terug wilde hebben. En nu schoot Fanny inderdaad ais een raket uit het blok. greep met haar lange energieke pas in de sintels en finishte uiterst scherp. Maar het record brak zij niet. Zij bleef met 10,8 sec. bij haar beste persoonlijke tijd, de tijd waarmee zij 6 jaar lang ait record had gedragen. Voor de 10,7 van Marjorie Jackson kwam zij 0,1 sec. tekort; en er zal in Australië een zucht van verlichting opgaan Puck Brouwer handhaafde zich als onze verleden jaar opgekomen tweede sprinster vóór Gré de Jongh, al werd voor beiden 11,5 sec. afgedrukt. Wirn Slijkhuis was er niet. Hans Har- ting wel, maar in plaats van hem liep zijn broer Herman Harting op de 1500 meter. Na lange tijd de leiding te hebben geihad wend hij in de laatste ronde zeer regelmatig verslagen door zijn clubge noot Seeuwen in 4.02,4, terwijl oo< Van den Berg 4.04,2 en Van Zeeland 4.04,4 nog vóór hem finishten. Hans Harting liep op de 5000 meter, nam in hoog tempo zo resoluut de kop dat het veld na de eerste ronde al „los" was; het werd een onbedreigde zege in 15.08,6, terwijl Geu- sebroek tweede werd in 15.49,2 en De Dit juweeltje van een plaat mankte de fotograaf Kees Molkenboer van de Bussiimse Tempo-athleet trits Buys tijdens de race waarop hij gisteren op de Nenijto Nederlands kampioen 200 meter horden werd. Jong derde in 15.53,9. Ook Harry de Kroon was er niet en nu werd de 400 meter ge wonnen door De Jong in 49,5 voor Nusse 50en Verwey 50,2 bij de invitaties, ter wijl van de gewone inschrijvers Greep met miniem verschil van Vaal won (bei den 51.—) met Van Bavel 51,2 op de derde plaats. Dc scheiding tussen invita tie en gewone inschrijving werd ook ge maakt op de 80 meter horden dames en op de 100 meter heren; Fanny Blankcrs won de invitatie in 11,3 voor Willy Lust 12.en D. Rijshouwcr 12,4; Dini Hil- brandie won de tweede race in )3.— voor H. Bergcn-Henegouwen 13.en W. Visser 13,1; Saat toonde zidh in 11,1 de snelste sprinter voor Zwaan 11,2 en Sohuiling 11,2, en merkwaardigerwijs, maar niet bepaald sensationeel, bleek de dit jaar snel opgekomen Van Poorten in dc tweede race met 11.— nóg sneller, ter wijl hier ook Vroon 11,1 en Smiiaiger 11,2 weinig voor de invite's onder deden. Als „prelude" op de Nederlandse athletiek-kampioenschappen van 21 en 22 Juli te Amsterdam werden nu op de Nenijto reeds de nationale titels op de 200 meter horden en de 3000 meter steeple chase betwist, Frits Buys van Tempo uit Bussum, de sensationele de butant van verleden jaar, sleepte ook nu een horden-titel in de wacht; ver leden jaar met een nieuw record de 400 meter horden, thans op de 200 M. horden waarbij hij waarschijnlijk zich zelf verbaasde met zijn,scherpe finish waardoor hij de laatste aanval van Schuiling duidelijk kon afslaan. In 25 sec. werd Buys de (dolgelukkige) kam pioen; Sdhuiiing (DOS) 25,2 en een fraaie prestatie leverde de jonge Rot terdammer Peter Nederhand van de RKASV ALO, die in zijn eerste senicr- jaar debuteerde met een fraaie derde plaats in 26,2 sec. Het kampioenschap op de 3 K.M. steeple chase (waarvan de „vijver" als altijd weer veel hilari teit schonk....) werd gewonnen door de Fries Hans Huizinga van Vitesse, die dank zij zijn betere zuivere loop snelheid halverwege de race de leiding wn Van Ede overnam en met grote voorsprong finishte; Huizinga'# tijd wa# 9 min. 52,7 sec., v. Ede (DOS) 10 04 9 Bijten» (Vitesse) 10.15,4. Een nummer dat met zijn zeer sterke bezetting ook een kampioenschap waard geweest zou zijn, maar nu in ieder geval een interessante „generale repetitie" werd, was de 800 meter. De Rotterdamse favoriet Stada, die vooral in de jongste weken geducht van zich heeft laten spre ken, had van de start af de leiding, maar op het laatste rechte eind moest hij toch het hoofd buigen voor de sterke Dordte- naar Wolsink, die er een enorme eind streep uitperste en nog met miniem ver schil als eerste over de streep ging. Wol sink 1.55,4, Stada 1.55,5, Van Kreuningen 1.56,3. De verdere uitslagen: Dames; 100 meter: Gerda v. d. Kade- Koudijs 12,5, N. Puch 12,6, H. Kruyshoop 12,8; estafette 4 x 100 meter: Sagitta 49,4, Hollandia 50,7; hoogspringen: Dini Hil- brandie 1,485; N. Molenkamp 1,465, F. Wormmeester 1.415; ver-springen: Fanny Blankei-s-Koen 5,59, Willy Lust 5,39, L. Kassels 5.07; discuswerpen: 4ns Par,- horst-Niessink 37,76, Cor Aafjes 36,01 J. Begeer 34,52. Heren; kogelstoten: De Bruyn 13,50, v. Bommel 12,26, Spaans 12,02; speerwerpen: Ossewaarde 51,05, Ros 48,54, Verwey 44,46 ver-springen: Naaktgeboren 6,87, Van der Meulen 6,32; polsstokhoogspringen: La- moree 3,70. Butselaar 3,60, Hofmeester 3,30; estafette 4 X 100 meter; Vlug en Lenig 43,7, Trekvogels 44,3, DOS 44,6. ecu Tour de France rept, gelden ook nog andere overwegingen dan het verdriet om een overleden broer en de angst van een renner die zélf ook al tweemaal een uiterst gevaarlijke val heeft gemaakt. En nadat de heer Rodini eerst met zoet gepraat Fausto had méégekregen, begon nen was met to vertellen dat Fausto niet zou starten, vervolgens op het eergevoel van de campionissimo had gewerkt door te vertellen dat déze geschokte Fausto toch geen volwaardige Tour-reuner zou zijn na al deze voorbereidende psycho logische manoeuvres is men vervolgens zachtjes aan alle kanten aan de ontred derde Fausto gaan „trekken". Men stuur de hem een lawine van telegrammen uit alle delen van het wielerdolie Italiaanse Jan Pronk werd door een fraaie tweede plaats in de eerste en een nog mooiere eerste plaat# in de tweede manche win naar van de internationale stayers-wed strijden achter grote motoren die tussen Nederlandse en Franse renners in het Goffert-stadion te Nijmegen werden ge houden en waarbij Nederland met 27 te gen 15 punten won. De uitslagen luiden: le manche, 40 km.: 1 Godeau (Fr.) achter Jubi 33 min. 6,3 sec.; 2. Pronk (Ned.) achter Wiersma op 20 meter; 3 Bakker (Ned.) achter De Graaf op 60 meter; 4 De Best (Ned.) ach ter Van der Bom op 100 meter; 5 Seres (Fr.) achter Laval op 150 meter; 6 Bovars (Fr.) achter Kaiser op 220 meter: 2e man che, 40 km.: 1 Pronk 35 min. 40 sec.; 2 De Best op 90 meter; 3 Bakker op 510 m.; 4 Godeau op 770 m.; 5 Bovars op 1320 m. Seres was uitgevallen wegens een oud# blessure. Eindklassement: Nederland 27 punten, Frankrijk 15 punten. Individueel eindklas sement: 1 Pronk, 2 Godeau, 3 Dc Best, 4 Bakker, 5 Bovars. Begunstigd door de meest ideale weersomstandigheden en voor ecu record aantal toeschouwers, alsmede in tegenwoordigheid van vele Nederlandse en Belgische autoriteiten, vond op Duindigt de negende Nederland-België-wedstrijd voor draven plaats. Al werd deze ontmoeting door Nederland met 34 tegen 30 gewonnen, het verloop is toch wel anders geweest dan de beste insiders in beide kampen hadden gedacht. FAUSTO COPPI Angst; en toch „Ja (Van onze cricket-medewerker) In de ontmoeting tussen VRA en Sparta, die in een draw eindigde, scoorde Sparta, echter in een vrij langzaam tempo, 178 runs voor het verlies van 9 wickets, waar van J. Sonneveld een geheel kansloze 100 not out (1 x 5, 6 X 4). H. Klink bowlde 5 voor 65. en W. Kummer 3 voor 28. VRA had geen moeite om de tijd uit te spelen (2 uur 20 min.) en bracht het tot 129 voor 5, waarvan L. Mulder met 56 topscorer werd. VOC verloor van Haarlem met 54 runs. Nadat de Rotterdammers 9 wickets van Haarlem neer hadden voor 54 runs, maak ten Kleefstra (33 n.o.) en W. Peschar (28) 50 runs voor het laatste wicket, zodat het totaal van Haarlem nog tot 104 opliep. A. Terwiel 6 voor 26 in 25 overs, waarvan 14 maidens. Het batten van VOC was we derom zwak en voor 50 was VOC weer in het paviljoen terug. Een „poor show" Paul Maas 4 voor 16 en Hub. Boerre bowlde 3 voor 9. Het Schiedamse Excelsior zorgde voor een verrassing (en een grote) door P.W. te Enschede met 101 runs te slaan. Excel sior scoorde 151 runs, waarvan Hoenderop 40 en J. Oosterholt 37. Het fielden van P-W. was niet zo goed als anders, even min het bowlen. B. Höpink 3—48, Visser 335, Stroink 213 en Leeftink 2—38 Daarna probeerde P.W. de tijd uit te spelen, doch juist 7 min. voor het einde viel het laatste wicket op 50. F. Bakker, de slowbowler van Excelsior, was de held van de dag, daar hij 7 wickets veroverde ten koste vanzes runs. Een fraaie zege voor de Schiedammers! En tenslotte de belangrijkste wedstrijd: die tussen Hermes DVS en de Amster damse kampioen en geprolongeerde favo riet ACC. Ook nu konden de Schiedam mers niet tegen de ploeg van de Van Weelde's op. Het werd zeifs een zeer grote overwinning voor ACC: 120 runs en nog 1 wicket in handen! Hermes scoorde in to taal 92 runs, waarvan alleen Van der F.nde met 26 nog boven de twintig uitkwam; Tettelaar, Keuzekamp en Van Meurs brachten het tot 16, 15 en 14. Sanders was de productiefste van de Amsterdamse bowlers: 5 van de' Schiedammers gepas seerd; de battingcijfers van de meest scorende bezoekers waren: Feldman 10, Van Kranendonk 39, W. van Weelde 43, H. van Weelde 13, Immig 49 en Van der Hark 25. De Hermes-bovvlery werd eenvoudig weggeslagen: Melief 3 voor 20 en Ruiter- man 4 voor 45 r#dden althans nog iets. Aan Hollands» zijde rekende men bij de 3-jarigen op een zege, welke niet uit bleef. B|j die vierjarigen echter stonden de gasten hoger getaxeerd, hetgeen even wei niet uitkwam, terwijl het bij de vijf jarigen stellig en zeker wel op een Hol landse overwinning zou uitlopen, hetgeen juist andersom geschiedde Na het spelen der volksliederen kwamen eerst de drie-jarigen in de baan. D# Bel gen hadden alle drie een vrij slechte start. Overeenkomstig de verwachtingen nam Postduifje G met de regelmaat van een uurwerk een flinke voorsprong met In- truse en Iron Duke op de tweede en der de plaats. Prinses Julia B sloot de rij. Ondanks een fout in de beginne wist Prin ses Zora nog de derde plaats te lopen. Veel spanning was er in dit nummer niet. Bij de 4-jari®en was het Olga Pluto wij wezen er in onze voorspellingen reeds op, dat zulks heel goed mogelijk was die voor de verrassing zorgde. De bruine merrie nam een flinke voorsprong, terwijl 0 Nelly Zora aanvankelijk op de tweede plaats goed volgde. Honeymoon, Haynn Madden en Holywell liepen echter steeds meer op Nelly Zora in, die stoom te kort kwam e mals laatste eindigde. Ook Oviedo A bracht er al weinig van terecht. Met een stand van 23 tegen 20 punten kon men aan Hollandse zijde optimistisch zijn. Maar de schrik sloeg een ieder om hot hart, toen onze grote troef Notekraker S bij de vijfjarigen direct na de start van de benen geraakte. Gelukkig had Geersen de hengst weer spoedig onder appèl, maar inmiddels had Guidan de leiding genomen. Aan de overzijde waagde Notekraker S een aanval op de leider en voor het in gaan der bocht lag de zoon van Fried en Juno Vita aan de kop. Maar Gagne qui Perd nam nu de taak van de uitgelopen Guidan over. Notekraker kon deze niet houden. Narciso van Zora toonde tegen het einde grote speed, doch kon Gagnie qui Perd niet achterhalen. Ook van het bijprogramma heeft het publiek volop kunnen genieten, want de sport stond in alle nummers op hoog ge halte. Kievit S leverde een bijzondere prestatie door een km.-tijd van 1.22.4 te noteren. Bij de ren voor tweejarige bezet ten twee outsiders Ghiberta en Nuiit Blan che de beide eerste plaatsen. Morning Star blijkit een onzer beste 6-jarigen en won met overmacht. Al bij al een fraaie hippische dag, waarbij alleen de H.T.M.... blijkbaar niet wist, dat er op Duindigt iets bijzonder# te doen was. 3-jarigen, 2100 m., 6 deelnemers: 1 Post duifje G (M. Vergay) 3.08.5; 1.27.3; 1.50, 1.10; 2 Imtruse (Meijmen) 3.14.4 1,10 C 3.40; 3 Prinses Zora (Wagenaar) 3.16.3; 4 In- dienne (R. Talpe) 3.21.4; 5 Prinses Julia B (v. d. Berg) 3.29; 6 Iron Duke (Gull- laems) uitgeschakeld, koppel 2. Stand: Holland 13, België 8 punten. 4-jarigen, 2100 m., 6 deelnemers: 1 Olga Pluto (A. J. Slderius) 3.00.8, 1.23.7, 2.—. 1.10; 2 Honeymoon (Demeulenaere) 3.02, 1.30 C 4.60; 3 Hayna Madden (de Leux) 3.03.8; 4 Holywell (de Wulf) 3.07.1; 5 Oviedo A (S. J. v. Leeuwen) 3.11.1; 6 O Nelly Zora (Wagenaar) 3.14.3 koppel 2.60. Stand: Holland 23 en België 20 punten. 5-jarigen 2200 m. 6 deelnemers: 1 Gagne qui Perd (Mieijnen) 3.01, 1.22.3, 13.40, 3.70; 2 Narciso van Zora (Wagenaar) 3.01.8; 2.10, C 2.50; 3 Notekraker S (Geersen) 3.02; 4 Guidan (Deigrijse) 3.05.2; 5 Norbert M (Bloemsaat) 3.11.8; 6 Gyp B (de Wulf) uitgeschakeld. Koppel 21.40. Eindstand: Holland 34 en België 30 prut. Prijs van Dilbeek 2100 m. 13 deelnemers: 1 Kievit S (Geersen) 1.22.4 2.10, 1.70: 2 Miqueéte ds la Ma ire B 5.50 C 18.70; 3 Ma dame B 2.60; 4 Luxor, koppel 11.50. Lotus-prijs ren 950, tweejarigen, 7 deel nemers; 1 Ohiberta (Pex) 1.01.8, 55 kg. 11.20 5.60: 2 Nuit Blanche 50 kg. 4.20 C 6.30; 3 Brioso 56 kg.; 4 Flying Dutchman 56 kg., koppel 18.20. Diana-prijs. ren 2400 m.. 6 deelnemers; 1 Bellatrix (Pex) 2.44.4, 58 kg., 5.80. 1.90; 2 Flying Gal 58 kg., 1.40 C 4.10; 3 Wlribi 58 kg.; 4 Fleur de Mélisse 58 kg., koppel 6.—. Prijs van Brussel, 2500 m., 9 deelnemers: 1 Morning Star (Geersen) 1.25.6; 2.20, 1.30; 2 Juno Viita 1.60 C 5.10; 3 Derna 1.60; 4 Lord Heny. Koppel 5.90. De Hoefslag-wisselbeker, ren 2000 m. amateurs. 6 deelnemers: 1 Taxiol (Eys- vogel) 73 kg., 2.15.2; 11.90, 4.40: 2 Etoile du Nord 76 kg. 1.70 C 3.50; 3 Majesto 74 kg.; 4 Great Girl 73 kg. Koppel 20.30. HCC begon op de eerste dag met een totaal van 180 runs bijeen te slaan, waar- yan Sj. Hiemel een kalme 59, L. C. de Vuleneuve een vliegensvlugge 36 (6 x 4) en R. Colthoff een harde 21. Het fielden van de Engelsen was wat aan de langzame kant, doch West op coverpoint, Cooper cri Horberry wisten zich wel te onderscheiden in het veld. Vooral de vang van Horberrv op deep mid off, die een einde maakte aan de innings van L. W. Sillevis, was meer dan fraai: hij wist een keiharde s|ag vallende te anticiperen en de bal met één hand te bemachtigen! Aan het einde van de eerste dag had den de Engelsen 93 runs op het bord Staan voor hot verlies van zes wicketc waarvan Heane 28 not out. Deze oud-' Notts-speler wist ep de tweede dag tot uur stand te houden, zijn persoonlijk to- taal tot 72 not out op te voeren (2 x 6, o x 4) en het totaal van de eerste innings der Engelsen tot 167. De Innings was snel ten sinde, dank zij een fraaie run out door ue Villeneuve's aangooi en 'n eenhandse vang van Sülevis of mjd-off. E Vriens met 4 voor 36 en Sj. Heimei met 4 voor su namen de meeste wickets bij HCC. Toen HCC voor de tweede keer batte werd er een geweldige gang achter gezet] want nadat op 27 de eerste twee wickets verdwenen waren, kwam er een stand tus sen Heimel (38 n.o.) en De Villeneuve. die eerst op 166 gebroken werd, toen De Vil leneuve door Potter op eigen bowlen ge vangen werd. Juist een bal daar voor had de Hagenaar zijn century volgemaakt; zijn score bevatte vier zessen #n acht vieren. Op dat totaal sloot Mnvoerdoe J1 Beus de innings en kregen de Lincoln*" hire Gentlemen 2 uur 40 min. de tijd ovk 180 runs voor de overwinning te maken Zij waren echter all-out voor.... 75 et faalden volkomen op het prachtige bowie# van J. van der Luur (4 voor 10) E. Vitenu (3 voor 19) en O. Planten (3 voor 21).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 4