i Belgisch off ensief maakte de etappe zeer zwaar Nederlanders moesten tegenslagen incasseren Louise Brough onttroond! I v. Laga klopte „onoverwinnelijke" super-acht van Varese Tour-traject van 4 t.e.m. 8 Juli r r c Tour de France vS por t-*S patten). Schoenmakers' Tour is ten einde Bobet ging aan de liaal -J Boete voor Van Est De klassementen FLEUR en INTERIEUR DRINK Het bronwater met natuurlijke buitengewone hoe danigheden. Altijd te bevelen. aan Overal verkrijgbaar. Proteus maakt kans Twee nieuwe boezemvriendinnen in de finale: Doris Hart en Shirley Fry Equipe van zeven man DE NEDERLANDSE EQUIPE Delftenaren wekten sensatie te Ilenley VRIJDAG PAGINA S JULI 1951 Door MARTIN W. DUYZINGS GENT, Donderdagavond In Geeraardsbergen stonden de goedgelovigen. Zij stonden er a raison van tweehonderd Belgische francs per hoofd in dichte drommen en in de verblijdende wetenschap, dat „het grote curiosum" van de stad er toe zou bijdragen, dat wij van avond in Gent van de ene Belgische triomf naar de andere zouden hollen. Het curiosum van Geeraardsbergen heet: „De Muur!" Een doolhof van smalle, scherp stijgende stegen, met de verraderlijkste bochten, welke het mensdom sedert de dagen van Julius Caesar heeft weten te ontdekken en met stijgpercentages, waarvoor zelfs een door de wol geverfde klipgeit de ogen bedeesd ter neer zou slaan. Deze muur voor het eerst aan de practijk van de wielersport getoetst tijdens de jongste Ronde van Vlaanderen was voor de Tour-karavaan het magische woord geweest sedert men dit in Metz had geformeerd. Het heette, dat deze verzameling van stegen, kinderkoppen en bochten speciaal uitgezocht was ten gerieve van de heer Sylveer Maes en diens Belgische volgelin gen. Het heette, dat de Ronde van Vlaanderen al duidelijk bewezen had, dat deze klim door Geeraardsbergen in staat was ook de meest bewierookte campionissimo wenend van ellende van zijn fiets te halen. Het heette tenslotte, dat héél het tactische plan der Belgen op déze Muur was gebaseerd: een dol offensief, dat vóór de Frans-Belgische grens het peleton al in flarden uiteen zou rafelen en ver volge119 dan de genadeslag in Geeraardsbergen, waa rna het Belgische escadron over de lijken der con currentie zou kunnen beginnen aan een triomfale optocht naar Gent langs de eindeloze hagen van vele tienduizenden geestdriftige Belgen, die al zo lang vergeefs op eindelijk-weer-eens-een-daverende- gelgisri'e"°verwinning hadden moeten wachten PIEDERICH in ziin eent)e glansrijk winnaar te Gent na een fraaie solo-vlucht Raadsels HARRY SCHOENMAKERS, reeds na twee etappen uit de strijd genomen en naar huis gestuurd Noodseinen De étappe Algemeen De ploegen PRINSENHOF - DELFT VERLENGD TOT 5 AUG. 60.000 bezoekers gingen U voor! Hardnekkige achtervolging Helicopter deed mee Inzinkingen FLAM EN STURGESS KOMEN ZONDAG NAAR NOORDWIJK DE LATJRA-RIT Prachtige triomf van Diederich (Lux.) vAim Am "Rftlfftll YCfSla- min jawel, dat tactisdhë plan van Sylveer MaesHet was zo doorzichtig als een pond sU{£frpl0egleidertt^v""" hadden de verzamelde ploegleiders kennelijk alleen ïan verweermiddelen gedacht en ni"ttc- dn vreesde men het blijkbar onaf- end'bare Belgische massa-offensief he viger dan ee" comnlete Pyrenee De fended ploegleiders deden wat rii konden. WU hadden Reims nog niet gold en wel achter de rug en worstelden ons tegen de kllle, scherpe wind in over de Itndeloze Montagnes Russes. keurig el Lar aansluitende altijd krad dende heuvels, of de Fransen taar aansluitende altijd krachten-moor dende heuvels, of de Fransen stuurden Z parijse regionaal Forlini al op avontuur. Het was ongetwijfeld niet meer dan .een tot het stichten van en relletje. Op de kaarsrechte wegen, waarop men wel vier minuten voor- «orong hon nemen zonder uit het zicht vVn het waakzame peleton te verdwij- n. was de Franse regionaal uiteraard volkomen kansloos. Hij bracht het tot 400 schamele meters: daar bleef hij han gen. En tot verbazing van vriend en vijand waren het ditmaal niet de Ita lianen die ter beveiliging van de be langen der camipionissimi de jacht op de vluchtelingen openden, doch liet men dat rustig aan de Belgen over. De Bel- 8enstortten zich in de achtervolging alsof de eindstreep geen twintig kilome ter verderop lag. Forlini hield zijn 400 meter voorsprong nlet langer dan gedurende een kilome ter of acht Toen ging het Belgische es- cadron. met het peleton in zijn kielzov de Panjzenaar vorstelijk-glimi^w",' voorbÜ en vergastte vervolgens nfemapd ginder dan Jean Bidot, de Franse ploeg leider. ons op de eerste sensatie van de ^ag. Bidot reed zijn jeep, die hT bh voorkeur eigenhandig bestuurt (en zo le de spatsehermen van uw wagen lief- hebt k"n^e ,bet,er niet in zijn omgeving komen)' 5® de ,d?ar enige orders uit en zag v.el7a f t trmmfantelijik toe hoe de favofiet *avorleten. Louisson Bubet, -rznafdezfTour°PdeZ?raene^tet4ec- teerde^6Het waS teerde. roee te „even Het was For- f.el? dhis"se Belgen voor de tweede mail Uni, die ae honderd meter „„1 verrestte. HU ioh duidel en de Beigen monsieurJ ForUni Vui"t Soliste had Doch de Beige" onderschatten de heer Forlini. Het moge waar zijn, dat hij of- ficieel niet thuis de Franse na tionale Ploeg, het lsh.fettemm een pu- bliek göheirci, dat nij tot de intie-nstp vrienden van Bobet be'hoort. En dat had- d"n de Belgen kunnen weten. Zij wis ten het blijkbaar niet Zij verbaasden zich niet eens. toen Forlini, toen hij een maal 200 meter genomen had, rustig voor k pe!oton bleet uItne,dd leni tend op de dingen, d e blijkbaar komen moesten. Het ging nu allemaal verrassend snel. °e Italiaan Mi'3"0, trQUW aan Rimla's opdracht, sprong naar de Parijzenaar toe, vestigde zi'h br,;vend aan diens ach torwie, en bracht de Beleen op een dwaalspoor, pe Itali'an zou ditmaal de Par zeooar we! tot bedaren brengen; de Belgen behoefden er zich niet mee te bemoeien: Doch Forlini liet zich voor lopig nog niet tot bedaren brengen. HU bleef rustig op 200 meter zitten, zag on bewogen toe hoe de Luxemburger Uie- derich, onze Hans Dekkers, de u welbe kende heer Abdelkader Zaaf, de som bere Spanjaard Langarica en twee Fran se regionalen zich stuk voor stuk aan «ön achtersteven nestelden, liet shsl* toen plotseling vijftig meter achteruit vallen en keek om Dót was kennelijk het sein Er kwam nu uit het peleton met veel geweld een projectiel, dat bij nader inzien Louisson Bobet bleek te zijn. Het projectiel maakte die 150 me ter in minder dan geen tijd goed, nam dan in één adem Forlini en de rest van het internationale gezelschap op sleeptouw en gaf daarna gedurende meer dan dertig kilometer een num mertje temporijden weg, dat het pele ton bijzonder veel hoofdpijn bezorgde. Het is in deze twee eerste étappes nog niet zo ongelooflijk hard toegegaan als in die dertig kilometer, waarin Bobet, uitstekend geassisteerd door Hans Dek kers en de latere winnaar Diederich, een volop jagend peleton langer dan een half uur op precies veertig secon den hield. In de voorste gelederen van dat peleton zag men niet alleen de Belgen en de Italiaanse knechten- schaar, doch zelfs de heren Bartali en Magni hoogst persoonlijk in volle ac tie (Fausto Coppi rijdt nog altijd rond in een stemming alsof heel deze Tour hem nauwelijks aangaat), doch niette min won men geen seconde zolang Bobet er geen vrede mee had. De Nederlandse kolonie zal de heer Bobet nog wel een paar weken lang dankbaar blijven, omdat hij er v ak voor Vervins gelukkig inderdaad genoeg van kreeg en hij zich met de rest Vu« koP8:rocp liet inlopen. Want ter- n i! yooraan dat enerverende duel tussen Bobet en het peloton werd uitgevochten, hees men op de Jeep van Kees Pellenaers de noodvlag. Het begon allemaal vrU onschuldig met een zadeldefect annex lekke band van Henk Faanhof. Dat was vóór Bobet aan de haal ging en Kees Pellenaers haalde dan ook In alle gemoedsrust een paar mannetjes ter assistentie uit het peloton. Voorting, Diellssen en Schoenmakers wachtten hun ploegmakker op en er scheen niets aan de hand, totdat het pe loton het dan plotseling op de heupen kreeg en de achterstand van de vier jagen de Nederlanders in het altijd bedenke lijke stadium van rond de drie minuten kwam. Het werd nóg erger toen onze vier jongens enkele kilometers verder Wout Wagtmans met een lekke band langs de weg zagen staan en Kees Pellenaers nu ook Peters naar de achterhoede haalde in Om de pechdag voor de Neder landers compleet te .maken, kreeg Wim van Est nog een boetebriefje van 500 francs, terwijl bovendien zijn tijd met 80 strafseconden werd vermeerderd. En wel omdat hij zich tijdens de rit door een der officiële volgwagens had laten bevoorraden, hetgeen bij reglement verboden is. Nee, het zat in alle opzichten niet mee vandaag. Wamt nadat Baeyens en de zijnen waren ingelopen door peloton I, waarin vooral Wim van Est zó opmerkelijk sterk reed, dat men hem voorzichtig tot de favorie ten voor deze etappe begon te rekenen, zond Sylveer Maes onmiddellijk Derijcke op avontuur. Dat sloeg ook peloton I in flarden, waarna wij te Soignies, toen wij al twintig kilometer lang op Belgisch grondgebied streden, de volgende situatie creëerden: aan de leiding Isidoor De Rijck, Germain Derijcke, Van Steenkiste en Die derich, gevoigd op een minuut twintig seconden door Baeyens, Ruiz, Demulder, Remy, Lauredi .en.JSflm van Est, die uiterst verstandig tus$en de wielen bleef en rustig wachtte op het ogenblik, waarop de rest de heren zich zelf zouden afslach ten te midden dér vijandelijkheden. Ge moet het delirium der Belgische supporters tot benoorden de Moerdijk duidelijk hebben kunnen horen. De geest drift werd nauwelijks minder, toen Isidoor De Rijck de opwinding niet meer kon verdragen en achteruit zakte en toen de resterende Belgen, Van Steenkiste en De rijcke samen met de: ongelooflijk dapper rijdende Diederich volkomen onverwacht gezelschap kregen van de Spanjaard Ruiz, die dit alles op de Muur van Geeraards bergen met een verschrikkelijke inzinking betaalde. Hij was trouwens de enige niet. Men zou een boek in drie delen kunnen schrijven over wat aan d-ama's en sen saties vandaag allemaal te beleven viel in die wir-war van met mensen volgepak te straatjes, waartegen de renners zich omhoog sleurden met het laatste, wat hun dan reserves nog restte. Het was daar juist daar! dat de Belgen hun pijnlijke nederlaag leden. Het was daar, dat Diederich, ir. een stijl om er brandhout mee te zagen, niet alleen de twee Belgen,, doch ook de Spanjaard Ruiz liet staan alsof ze het hele abc van de wielersport nog-te leren hadden. Het was daar ook, dat er in het peloton op een verschrikkelijke manier 'wérd huisgehou den. Nederland kreeg er royaal zijn deel van. Het was daar tenslotte, dat de Luxemburger niet alleen de overwin ning van deze dag, doch ook het gele leidersshirt veroverde. Zelfs een Ockers, die in de laatste twintig kilo meters naar Gent, toen hij Wim van Est, dank.zjj een .gebroken pion en, twee lekke banden eindelijk kwijt raakte, reed, ioals men hem verleden jaar in geterf enkele etappe heeft zien rijden, kon de Luxemburger niet meer halen. En zelfs het allerlaatste restant van het peloton, waarin vooral Bar tali en Koblet de boventoon voerden, stond machteloos tegen de kleine Luxemburger, die de Belgen versla gen had, Juist dóór waar zij zich het sterkst voelden: op de Muur van Geeraardsbergen. De uitslag van de tweede étappe, Reims —Gent (228 km.) luidt: 1 Diederich (Lux.) 6.29.54 (met bonificatie: 6.28.54); 2 Ockers (Belg.) 6.32.05 (met bonificatie; 6.31.35); 3 Demulder(Belg.) 6.32.56; 4 Geminiani (Frankr.) 6.33.15; 5 Bartali (It.) 6.33.44; 6 Koblet (Zwits.) z. t.; 7 Baldassari (Fr.) z. t.; 8 Rosseel (Belg.) z. t.; 9 De Rijcke (Belg.), 10 Coppi (It.), 11 Magni (It.), 12 Van Ende (Belg.), 13 Bobet (Fr.), 14 Gauthier (Fr.), 15 Lauredi (Fr.), 16 Lu- cien Lazarides (Fr.), 17 Remy (Fr.), 18 Ruiz (Spanje), 19 Beyaert (lie de Fran ce), 20 Marimelli (lie de Franse), 21 Re- dolfi (lie de France) allen in dezelfde tijd als nummer 5 Bartali (6.33.44). Op de 31e plaats ex aequo volgde een grote groep in dezelfde tijd als Diot (6.34.28) met o.a. Goldschmidit (Lux.), Bauvin (Oost Zuid Oost Frankrijk) en Pedroni (It.) W. Wagtmans (Nederland) werd 25e in 6.34.17; 55 Peters (Ned.) 6.36.01; 63 Faan hof (Ned.) 6.37.06; 87 Van Est (Ned.) 6.41.46; 94 Dekkers (Ned.) 6.45.51; 111 Voorting (Ned.) 6.49.24; 114 Diellssen (Ned.) 6.49.55. Met méér dan 10 procent achterstand kwamen binnen: E. Rodriguez (Spanje), Schoenmakers (Ned.), Aenaud (Parijs) en Chateau (Parijs). Opgegeven heeft Polfer (Lux.) Het algemeen klassement na de tweede étappe luidt: 1 Diederich (Lux.) 11.53.56; 2 Ockers (Belg.) 11.56.37; 3 Redolfi die de France) 11.57.24; 4 Demulder (Belg.) 11.57.58; 5 Geminiani (Frankr.) 11.58.17; 6 Marinelli (lie de Fr.) 11.58.37 7 Des bats (West Zuid West Fr.) z. t.; 8 Ex aequo: Bauvin (Oost Zuid Oost Fr.), Pe droni (It.), Huber (Zwits.), alien in 11.58.38; 11 Ex aequo: Bartali (It), Koblet (Zwits.), Baldassari (Frankr.), Rosseel (Belg.), De Rycke (Belg.), Coppi (It.), Magni (It.), Bobet (Frankr.), Gauthier (Frankr.), Lauredi (Frankr.), Lucien La zarides (Fr.), Ruiz (Spanje), Beyaert (lie de Fr.), Meunier (West Zuid West Fr.), allen in 11.58.46; 25. Remy (Frankr.) 11.58.48; 26. Rossi (Zwits.) 11.59.16; 27. De Cock (Belg.) 11.59.19; 28. Wagtmans (Ned.) 11.59.19; 54. Faanhof (Ned.) 12.02.08; 56. Peters (Ned.) 12.03.ft; 83. Van Est (Ned.) 12.06.48; 92. Dekkers (Ned.) 12.10.53; 108. Voorting (Ned.) 12.14.26; 112 Dielissen (Ned.) 12.14.57. Advertentie Na de tweede etappe, ReimsGent. luidt het ploegenklassement: 1, Luxemburg 35.52.56; 2. België 35.53.21; 3. Ile de France 35.54.07; 4. Frankrijk 35.54.07; 5. Zwitser land 35.55.02; 6. Italië 35.55.26; 7. Oost- Zuid-Oost Frankrijk 35.56.53; 8. West-Zuid- West Frankrijk 35.57.38; 9. Spanje 35.57.46; 10. Parijs 35.58.30; 11. Nederland 36.02.30; 12. Noord-Afrika 36.09.46. SPA Naar wfj van bevoegde zijde ver nemen, heeft de reglementair ver eiste meerderheid van de leden van de Nederlandse Roeibond zich verenigd met het voorstel van het bestuur, opnieuw over de toelating van Proteus als lid van de Ncd. Roeibond bjj referendum te stem men. Dit referendum leverde het resultaat op, dat van 87 uitge brachte geldige stemmen 76 stem men voor de toelating van Proteus werden uitgebracht. Verwacht mag worden, dat de eerstvolgende alge mene vergadering deze bij referen dum verkregen beslissing zal be krachtigen, waardoor Proteus in de N. R. B. zal zijn oogenomen. Louise Brough, die in 1948 drie titels won (dames-enkel, dames-dubbel en ge- mengd-dubbel)die in 1949 er twee op haar naam bracht en slechts de gemengde titel moest prijsgeven omdat zij toen alle drie finales op één dag moest spelen en zelfs zij niet tegen de inspanning daarvan op kon, die in 1950 echter de stunt her haalde en wéér drie kampioenschappen van Wimbledon mee naar de States nam deze Louise Brough de oppermachtige is niet meer. Wat er van over is. mag nog een zeer sterke speelster zijn. het bril- lante en het onoverwinnelijke mist zij. Haar tennis-elleboog (een blessure in het gewricht-mis gevolg van. te veel tennis sen.mocht haar dan niet meer zo zwaar hinderen, het was duidelijk dat zij door deze blessure de laatste tijd niet ge noeg heeft kunnen spelen en trainen. Haar drives waren nog magnifiek, maar zij kwam aan snelheid vooral in reactie vermogen tekort tegen de jonge, maar een poging om met vereende krachten de achterstand toch nog in te lopen. Het werd een best stukje achtervolging van zes Nederlanders, die gezworen had den, dat dit incident niet het einde mocht betekenen van de kansen, waarmee wij vandaag van start waren gegaan. Het ge zelschap reed zó hard, dat het in volle jacht! het peloton tot op anderhalve minuut naderde. Daar bleef men dan han gen en de Nederlandse kolonie, die ver vooraan Bobet en het peloton als wilde mannen te keer had zien gaan, reed tien verschrikkelijke minuten lang rond met de somberste visioenen, welke ge slechts bedenken kunt. Zoals gezegd: gelukkig staakte Bobet in de buurt van Vervins de vijandelijkheden in de hoop, dat hij met die jacht vooral de Belgen alle lust tot een offensief ontnomen had. Gelukkig inderdaad. Want onze vijf mannen hadden, vijf kilometer voorbij Vervins, in een der vele nijdige klims, welke men vandaag té verorberen had, de staart van het peloton nog niet goed en wel te pakken, toen Sylveer Maes het sein gaf tot een Belgisch all-out offensief, dat van deze etappe stellig een der zwaarste zou maken van heel deze Tour. Het gebéurde om nauwkeurig te zijn in Froidestrées. De karavaan zat toen op veertig kilometer van de Belgische grens. Doch de Belgen hadden vandaag speciaal voor de gelegenheid een helicopter in be drijf, die onmiddellijk met het nieuws tot over de Belgische grens holde, waarna men daar al dapper begon met de kelen schor te schreeuwen van pure geestdrift. Want de helicopter had voor de Belgen uitstekend nieuws De Belg Baeyens was uit het peloton ontsnapt. Hij had zelfs niet eens een Italiaanse bewaker bij zich en verheugde zich slechts in het povere gezelschap van twee onbelangrijke Fran sen. waarbij Lucien Lazarides. Doch er was méér! De demarrage van Baeyens had het peloton in drie brok ken gescheurd en in brok I vond men naast de Italiaan Milano, de Spanjaard Ruiz, onze landgenoot Wim van Est en (opnieuw) Hans Dekkers, de Luxembur ger Diederich en de Fransman Gauthier, Gueguen en Lauredi en niet minder dan vijf Belgen, Ockers, Derijcke, De Rijck, Demulder en de Hertog. Gcén Coppi! Géén Bartali! Géén Bobet! Géén Koblet! in zijn gele wagen stond Sylveer Maes rechtop als een veldheer tijdens het beslissende voor jaarsoffensief en dirigeerde hij zijn Nog een opname van de „vlucht der zesin de eerste etappe, waarin op de ISróffensIef. ^ochSher ddiarom duvels van het „champagne-land" de etappe-winnaar Rossi het groepje niet minder indrukwekkend. I aanvoert. (Van onze sport-correspondent) LONDEN, Donderdag. Ook aan sterren onder de Wimbledon-dames gaat de tijd niet ongemerkt voorbij. De twee „grand ladies" van vroegere jaren: Louise Brough en Margaret Dupont-Osborne, hebben plaats moeten maken voor een jongere generatie, waarvan Doris Hart en Shirley Fry, eveneens twee boezem vriendinnen, wel de sterkste exponent vormen. Werd Margaret Dupont reeds in de kwart-finale uitgeschakeld door Beverley Baker het mode koninginnetje, Louise Brough moest nu in de halve finale de vlag strijken voor Shirley Fry. En zoals vroeger een finale Brough-Osborne welhaast vast pandour was, zo is het thans heel normaal dat Doris Hart en Shirley Fry elkaar de titel zullen betwisten. i - Ipl* ai- sterke en op vaart spelende Shirley Fry. Aanvankelijk; scheen Louise nergens. Met de regelmaat van - een klok liep Shirley tot 50 uit. Het was een drama. Maar op dat ogenblik kwam Louise met een enorm offensief, haalde zonder haar tegenstandster één punt te gunnen tot 54 op, sloeg toen echter een netbal en verloor met 64. Ook in de tweede set werd het zonder moeite 50 voor Shir ley, wier verdediging voor Louise onpas- seerbaar was, ook toen merkwaardiger wijs weer even een verwoede explosie van Louise's sterk verminderde, maar nog niet gehéél verdwenen klasse, ditmaal echter sleehls tot 52. toen was het uit: 62. Louise Brcmgh. beroofd van haar vlijmscherpe en harde service, beroofd ook van de geraffineerde spreiding in haar overigens nog wel sterke drives, na drie jaar hegemonie onttroond. Sic tran sit Shirley Fry dus in de finale tegen Doris Hart. die uitgesproken favoriete is. In de tien of twaalf tournooien waarin de twee vriendinnen dit seizoen reeds in Europa zijn uitgekomen," behaalde Doris op éen keer na steeds weer in de finale de zege. Dat zal zij ook nu weer doen. Tegen mode-koninginnetje Beverley Baker was haar dropshot dodelijk van raffinement, was haar volleren als een scheermes zo scherp, was haar drive van een omogelijke vaart. In 63 61 zette zij haar tegenstandster resoluut aan de kant Een uitslag heren-dubbelspel: Patty en Richardson sloegen Bergelin en Davidson na een ongemeen spannende strijd vol verrassingen met 16 86 63 57 75. LOUISE BROUGH, de oppermachtige onttroond Door ten aanschouwen van 100.000 toe schouwers te Berlijn Tie finale tegen Preussen Munster met 21 te winnen heeft de B.C. Kaiserslautern (de club van de interland-broers Fritz en Otmar Wal ter) het voetbal-kampioenschap van Duitsland behaald. De Nederlandse equipe die van 14 tot en met 17 du li deelneemt aan het internatio naal concours hippique te Spa bestaat uit de volgende ruiters: W. G. Hendrickx met Byou en Patrick, B. Arts met Rover en Rocket, T. Timmer met Draufganger en Zwarte Piet. Plantaz en Nolten werden in de Ronde van Belg. Limburg voor amateurs in de 4e etappe ex aequo 3e in een groep van 10 (Hamont B en Van Hove B werden 1 en 2), terwijl Plantaz in de Se en laatste etappe 5e werd achter de Belg Jacobs. In het eindklassement: 1. Borgh- mans België 12 Nolten, 15 Paas, 23 Ehlen, 28 Haan, 29 Brinkman, 46 Suykerbuyk, 50 Joris. Gent, Donderdagavond Men had de slag wel voelen aan komen. En toen gisteravond een der commissarissen van de Ronde van Frankrijk het hotel in Gent binnenstapte, waar Nederlanders logeerden en vroeg naar Kees Pel lenaers en Schoenmakers, begre pen de aanwezigen het wel. Schoenmakers had meer dan tien procent boven de tijd van de win naar nodig gehad voor de etappe Reims naar Gent: daarmee was hij reglementair uit de koers genomen. En of de heer Schoenmakers maar even deze formulieren wilde teke nen? Hoezeer het ook verwacht werd, de slag kwam toch hard aan. De maats van Schoenmakers zaten met sombere gezichten te kijken; de Nederlandse ploeg moet nu een man gaan missen, hetgeen altijd nadelig kan zijn als er weer eens pech komt. Een vol tegenslagen GENT, Donderdagavond Drie kwartier nadat men vanavond in het Park Albert Bim Diederich in de gele trui geholpen had, stond de Nederlandse kolonie nog altijd op de eindstreep. De tribunes waren al leeg. In de jurytent stond eenzaam slechts een enkele official en rond Kees Pellenaers groepte maar een handjevol belangstellenden, waaronder Kefs Rijvers! Men wachtte op Schoenmakers, een van de Nederlanders, die vandaag door het noodlot getroffen werden. Negentig kilometer voor de finish, in de buurt van Mons, brak de Eindhovenaar zijn rem, viel hij weg uit het grote peleton en begon, samen met de kleine, volkomen ontmoedigde Spanjaard, Rodriguez, aan een ver schrikkelijke marteltocht inet een achterstand, die van kilometer tot kilo meter opliep en die tenslotte de fatale grens der beruchte tien procenten al overschreden had, toen de Eindhovenaar bek-af over de eindstreep ging. En later op de avond kreeg Schoenmakers de mededeling, dat hij uit de Tour genomen was. Neen, de Nederlandse equipe had van daag niet bijzonder veel geluk. Faanhof reed de hele etappe opeen gebroken zadel en had verder nog een lekke band. Woutje Wagtmans, die vooral in de laatste dertig kilometer zeer sterk reed, moest een niebw bandje leggen. Wim van Est ver speelde een fraaie kans op de tweede plaats, toen hij vlak achter elkaar, met de finish bijna in zicht, twee lekke banden kreeg en hij bovendien nog een pion moest vernieuwen. En voor de rest worstelden wij met inzinkingen. Voorting en Dekkers wer- dm aldus weggeslingerd uit een groep waarin, veertig kilometer vóór de finish, onder meer nog Bartali en Coppi zaten. Dielissen Faanhof en Peters waren al eerder op de achtergrond geraakt. Slechts Faanhof en Peters vochten vol uit tegen hun inzinking, kwamen er dan ook schitterend door heen en bereikten uiterst fris de finish. Ge kunt U, na dit alles, wel voorstellen, dat de stemming in Gent vanavond niet zo vrolijk was als een etmaal te voren in Reims. Gelukkig heeft Kees Pellenaers al in Metz met zijn mannen afgesproken, dat het algemeen klassement, waarin wij vandaag een diepe duik genomen hebben, ons ditmaal volslagen koud kan laten. En bovendien kreeg uU vanavond ueiatenUe van Gerrit Schulte die zoals twee jaar geleden in Brussel toen onze ploeg er stukken slechter aan toe was meehielp het Nederlandse gezelschap te halen uit de downstemming, waarin wij, zoals be grijpelijk, in Gent waren gearriveerd Gelukkig is de teamgeest tegen deze eerste grote test bestand gebleken. Dat is de winst, welke wij in deze etappe tóch nog hebben geboekt. De rest van de winst komt stellig later wel. De Tour de France duurt nog zo lang, De grootste verrassing die tot nu toe in de Royal Henley Regatta werd genoteerd, kwam op naam van de oude acht van de Dclftse studenten- roeivereniging Laga. De Delftenaren haalden in de kwart-finale van de Grand Challenge Cup een stunt uit, die in twaalf jaren onmogelijk was "ebleken. Zij versloegen de „onoverwinnelijke" Italiaanse acht van Varese, de ploeg die in twaalf jaren geen nederlaag leed, op eenzame en onbereik baar geachte hoogte stond en de Europese kampioenschappen aan de lopende band binnen haalde. Het was inderdaad een zeer fraaie presïatie van de Laga-mannen, die direct na de start een voorsprong namen en daarmee in feite al aanstonds het moreel van de Italianen aantastten. Varese was verbluft èn ontredderd. Er kwam onrust in de boot en Laga kón zijn voorsprong tot 3 lengten opvoerenToen gin gen de Italianen terugvachten, maar zy liepen tegen de prachtig roeiende Ne derlanders geen meter van hnn achter stand in. En moedeloos verslagen liet Varese zich over de finish uitdrijven, tè zeer verslagen om nog tot het einde te genstand te kunnen bieden. Laga no teerde met tegenwind een tijd van 7 min. 22 sec. De ploeg komt nu in de halve finale tegen Barcelona, dat van de Lady Margaret Club Cambridge won. De tweede Nederlandse ploeg in de achten; Njord, werd uitgeschakeld en ie Elappe 185 KM «Juli 2e 228 5 3» 219 6 «f 188 7 5» 215 8 Ravlteillfrinq Roul» Kóm-Ijk Geeraardsbenjwi BEIGIC Bfthun» 3e rPol uxi-lr-OiSlrw Abbeville iubmqe Aveuiev LE TRÉPORT Vf ryim Monrcomof Aumalf GrarxSnTIlpn fCARTO-5158 wel door de Leander Club in 7 min. 15 sec.; onze landgenoten liepen van ie start af geleidelijk een kleine achter stand op die bij het ingaan van de laatste 500 meters een lengte bedroeg; Njo-rd zette zette teen de eindspurt in, vermoedelijk tè laat, liep wel in, maar kwam tegen de verwoed spurtende En gelsen toch een halve lengte tekort. De laatste kwart finale werd door Cam bridge tegen de Thames Rowing Club gewonnen in de fantastische maar door water en weer zeer begunstigde tjjd van 7 min. 3 sec. In de Diamond Sculls won de Engels man Lutz van de Egyptenaar Hussein el Alfy en komt nu tegen Larsen in de halve finale, terwijl in de andere halve eindstrijd de Belg Demoulin (die onze landgenoot Neumeier versloeg, waarover elders meer) uitkomt tegen de Engels man Fox die een gemakkelijke zege op de Belg Collet behaalde. De Amerikaan Flam en de Zuid-Afri kaan Sturgess, die beiden in de halve finales op Wimbledon werden uitgescha keld. zullen Zondag 8 Juli in Noordwijk 1 uitkomen. Zij spelen tegen elkaar een enkelspel en komen daarna uit tegen het Nederlandse dubbel Van Swol en Rinkel. De derde dag van de 4e Alphense Rij- wielvierdaagse, de Laura-rit, kenmerkte zioh door uitstekend tourisme-weer. Op nieuw liet één deelnemer (150 km) bij de start verstek gaan en arriveerde één deelnemer (150 km) des middags niet. De overigen hebben volop kunnen genieten van een aantrekkelijk parcours, vol af wisseling. Het leidde naar Rotterdam. Den Haag en langs g-otp orn"- '"mg« strand terug -mar A'r'ieo p -i o

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 5