Wim van Est (derde) reed schitterende race vv Derde Test wedstrijd Engeland- Zuid-Afrika Ploegleiders met problemen Daar demarreer tegen Van Est Puik-beste stemming vriendenploeg je", zei de Pel m een W r f VONDST in T ZOEKLICHT Persbureau Reuter jubileert Grote vooruitgang in algemeen- en ploegenklassement Tour de France 1951 Franse Nationaal, Muller, won na defensieve rit /T TOUR-TRAJECT van 9 t.m. 16 Juli De klassementen De gasten all out op 191 DE NEDERLANDSE EQUIPE J Indeling 2e klassers ffiNSDAG 10 JULI 1951 PAGINA 4 DOOR MARTIN W. DUYZINGS. RENNES, Maandagavond. Precies duizend meter, vóór wjj vandaag op het groezelige beton van de Velodrome van Rennes een etappe beëindigden, waarin de karavaan zich zó zonderling gedroeg, dat zelfs Jacques Goddet er vanavond, zoals steeds, ijverig zwoegend aan zijn dagelijks hoofdartikel voor „L'Equipe" wel geen touw aan zal kunnen vastknopen duizend onbeduidende meters slechts vóór we op het middenterrein van de oude wielerbaan wel 32 verschillende ruzies tegelijk zagen opvoeren, maakte Wim van Est die éne, kleine tactische fout, die ons vandaag de overwinning kostte. De St. Willebrorder, héél de dag heer en meester in een kopgroep van vyf die opnieuw, zoals gisteren een sullig rijdend peloton met véle, véle minuten geslagen had, draaide het Frans-Italiaanse viertal, dat hem op zijn triomfantelijke tocht naar Rennes had vergezeld, een demarrage voor de neus waarop het vele kilometers langs vergeefs had zitten wachten. Die demarrage reikte niet ver: vijftig meter of daaromtrent; en in de nauwe straat plus de drie stegen, welke Van Est nog restten vóór hij de wielerbaan zou opstormen, maakten de vier jagers deze vijftig meter precies weer goed Zó verscheen dan Van Est in geslagen positie voor de eindsprint op de wielerbaan alwaarhij tot zijn eigen verbazing ontdekte, dat hij het gezelschap onderweg zó murw gereden had, dat het nauwelijks nog tot een eindsprint in staat was! Die ont dekking kwam te laat! Weliswaar bracht Van Est het nog tot een uiterst fraaie derde plaats, achter Muller en Bauvin, doch verder kwam hij niet meer. Hij, de man zonder sprint, had in deze laatste demarrage te véél krachten verspeeld in een poging om 'n eindsprint te ontlopen en te laat drong 't tot de Brabander en de rond de finish verza melde experts door, dat hij het leeggereden viertal ook zónder sprint in een eindspurt gladweg zou hebben gevloerd. De derde plaats voor Oranje Defensieve meelopers Van Est in vorm Voorsprong wordt kleiner Aanval afgeslagen Slechts één kans Hoogspanning De étappe Buitenlandse interesse Algemeen De ploegen WIM VAN EST Hij kan lachen; derde in de etappe van gisteren en steeg per snel-lijt in het algemeen klassement. RUIM 9.000 WANDELAARS NAAR DE VIERDAAGSE WERELDRECORD 800 M. I. C.-WEEK EASTBOURNE Rinkel eri Dehnert verloren DAMMEN ZUID-HOLLAND Nederland gaf het sein: „aanvallen! D« Nederlandse Tour-kolonie had het al voelen aankomen toen men, vrijwel direct na de start, de vijandelijkheden in grootse stijl opende en het er even naar uitzag, alsof de grootheden in het pelo ton zich tóch wel wat geneerden voor de zonderlinge manier, waarop ze gisteren het Italiaanse knechtje Biagioni met het gele leidersshirt aan de haal hadden laten gaan. Er ontstond na vijftien kilo meter een uitvoerige kopgroep, waarin men van Italiaanse zijde zowhhr de heren Bartali en Coppi had zitten, braaf ge steund door drie hunner lijfeigenen. De Italianen zaten in best gezelschap. Knapen als Desbats, Bintz, Brambilla, Giguet, Mahé, Muller en Couvreur ver gezelden hen bij hun demarrage, die vrij gauw méér dan 300 meter voorsprong opleverde en voor de rest sprak ook Ne derland in deze kopgroep een beschei den woordje mee. Keee Peüeimem had niet minder dan vijf van zijn volgelingen in de kopgroep, met Uw welnemen: Peter» (die enorm gemakkelijk rijdt en waarvan men voor al in de tijdraoe van Dinsdag uitsteken de dingen verwacht), Van Est, Wagt mans, Voorting en Faanhof waren ken nelijk van plan de heer Goddet vandaag voorgoed duidelijk te maken, dat wjj in deze Tour de France niet meer tot de onbelangrijke figuratie behoren, maar dat wjj, zo nu en dan, bar gevaarlijk kunnen zijn, óók voor de sterksten! Intussen: De kopgroep bracht het niet ver. In het peloton zat Fiorenzo Magni met de rest der Italianen op zijn mede broeders Coppi en Bartali te jagen met een Ijver, die Blnda opnieuw tot ernstig nadenken moet hebben gebracht; en toen de altijd nijvere Leveque nadat hl) in de verte het peloton al weer zag naderen opnieuw aan het demarreren sloeg, gaven de campionissimi het met een op en lieten zij zich terugvallen in het peloton, waar ze elkaar voor de rest van de dag zó zorgvuldig bewaakten, dat er van hun kant geen gevaar en rumoer meer te duchten viel. Leveque mocht dus zijn gang gaan. Doch niet alleen! Wim van Est trok on middellijk achter de Fransman aan en hoewel hU tal van andere concurrenten van zijn wiel schudde, kon hij toch niet verhinderen, dat hl) nog vier anderen haar Leveque toe trok: de Fransen Bauvin, Muller, de Italiaan Carrea en de Belg Couvreur, die even later weer met een lekke band in het peloton ver dween. Van Est trof het niet. Want niet alleen was de magere Italiaan Carrea kennelijk met bijzonder ouderwetse in structies vertrokken en bleef hij zó angstwekkend duidelijk aan de wieltjes plakken alsof het hem nog steeds niet duidelijk was, dat gisteren een onaan zienlijk Italiaans knechtje de gele trui veroverd had, doch bovendien weigerde ook monsieur Muller van de Franse nati onale ploeg enig trekwerk te verrich ten. Wat de Fransman daarmee voor had is nimmer duidelijk geworden. In ieder geval maakte hij het voor Van Est, Leveque en Bauvin niet gemak kelijker en vermoedelijk zou er van heel deze uitlooppoging niet veel te recht gekomen zijn, als niet Wim van De finish te Rennes: de Fransman Muller gaat het eerste over de streep. Achter hem sprint Wim van Est (geheel linksverwoed om de tweede plaats; hij kreeg de derde, achter Bauvin, maar voor Carrea en Lévèque. (Speciale exclusieve Belinogramme-foto) Est vandaag zo fantastisch goed ge reden had. De St. Willebrorder had kennelijk z(jn dag. Hij trok de kop groep met zóveel haast tegen de be faamde Bretonse heuvels op, hi) sleur de het viertal met zóveel ijver van de ene plensbui naar de andere, dat men te Condé-sur-Noireau, na 43 kilome ter, het peloton al op meer dan twee minuten had, ook al omdat de rest van de Nederlandse equipe daar op voortreffelijke wijze het tempo zat te drukken. Het peloton had tussen Parijs en Caen blijkbaar niet bijzonder veel geleerd. Het blééf een straf tempo rijden, doch het creëerde pas na 75 kilometer een werke lijk ernstige jacht. Toen bedroeg de voorsprong van Wim van Est en de zij nen al meer dan negen minuten en rekenden wij haastig uit, dat Signor Bia gioni zijn gele leiderstrui al weer kwijt was en dat Leveque hard op weg was er straks in Rennes in te klimmen. Zó ver was het intussen nog niet. Hoe wel de beroemdheden stuk voor stuk in het peloton bleven zitten, vaardigde dit peloton niettemin een hardrljdend groep je af. bestaande uit Cieliczka, Castelin, de Noord-Afrikaan Kebaili, de Belgen Demulder en Van Steenkiste, Meunier en... Gerrit Voorting, die het gezelschap maar jagen liet en zich rustig tussen de wielen hield, wachtend op de dingen die komen zouden. Het werd een felle jacht. Het bleef in dit jagende groepje zelfs nog hard toe gaan, toen het achtereenvól gens Meunier en Voorting met een lekke band achter moest laten en het was duidelijk, dat Van Est, Leveque en Bau vin (met Muller en Carrea nog steeds volkomen passief in hun kleine groep) het in deze ongelijke strijd zouden moe ten verliezen. Zij verloren inderdaad terrein! Na 107 kilometer en met nog royaal 70 kilometer voor de boeg zat het jagend groepje op nog slechts 3 minuten 50 se conden van de kopgroep, terwijl het peioton toen al met twaalf minuten ach terstand voortsukkelde, nadat het Som- mer, Sciardis, Bintz, Lucien Lazarides, Goasmat, Forlini en... opnieuw! Gerrit Voorting zonder veel tegenstand nog had laten gaan. Ver vooraan werkten nu vooral de Nederlandse en Belgische chronometers op volle toeren, want de voorsprong van Van Est en de zijnen werd kleiner en kleiner en toen het leidende groepje met slechts veertig kilometer voor de boeg nog ruim Sm&re 6 Rartoflermg mmmm Rouf» -ABen 'Parfe e» 241 n 12 238 13 10* 218 14 tte 177 15 12e 185 16 FRAN KRyK CdetaMorwo /"1065 m. fA. de Ceyswl 1076m TuMê/^F f Roche V Puyd»8ort04Cm. B* Pottier* 'Fum* 2)4 minuut vóór de achtervolgers uitjoeg, kon men het verdere verloop van deze etappe al wel voorspellen: vijftien kilo meter vóór de finish zou de kopgroep door Demulder, Castelin en CieÜckza worden ingehaald. Van Steenkiste was in tussen verdwenen in een groepje, dat twee minuten verderop toch nog poogde aansluiting te krijgen en nadat men aldus vluchtelingen en achtervolgers ver eend zou hebben, zou deze etappe stellig wel eindigen in een tamelijke fraaie eind sprint met de beste kansen voor de kleine, handige en in een eindsprint behoorlijk snelle Belg Demulder. Doch ziet: het liep anders! Want men bracht Van Est en Leveque, die het gele leidersshirt al bij wijze van spreken voor zich uit zagen wapperen, van de situatie op de hoogte en hoewel Bauvin, die van daag niettemin de tweede plaats in het algemeen klassement veroverde, eigenlijk geen stap meer kon doen,hoewel verder zowel Muller als Carrea nog altijd trouw bleven aan hun naargeestige defensieve instructies, slaagden de Brabander en de Breton er in de achtervolgers op afstand te houden. Kilometers lang schommelde deze afstand rond de altijd crltieke grens der twee minuten. Er was een moment dat de achtervolgers nog maar twintig secon den winst nodig hadden, waarna ze hun prooi ver voor zich uit op de kaarsrechte, licht-golvende weg zouden kunnen zien. Doch zij haalden die 20 sec. nooit! Vooral Van Est sleurde de kopgroep met zóveel geweld vooruit, dat Muller die deze etappe „in een fauteuil" gereden had moeite had om het tempo te houden. Zo groeide dan opnieuw de voorsprong tot een veilige drie minuten en prepareerden wij ons dan op de beslissende laatste 25 kilometers. Er was volgens Bartjens slechts één mogelijkheid voor Wim van Est om deze etappe te winnen. Hij zou zijn vier maten vóór de finish moeten kwijtraken, want zowel Bauvin als Leveque en Mul ler zijn, normaal gesproken, in een eind sprint wat sneller; en van Signor Carrea liep het" verhaal, dat hij thuis in het vader land, verleden jaar niet minder dan acht criteria op zijn naam geschreven had alléén maar omdat hij zo'n gehaaide wieltjesplakker en (zo gauw de eindstreep in zicht kwam) zulk een vlijmscherpe sprinter was. Het wachten was dus op het moment, waarop Van Est zijn demarrage zou lan ceren. Er hingen wel vijftig automobielen vol journalisten van alle^ nationaliteiten achter de kopgroep om dót moment mee te maken en men kcvn van op een afstand zien, dat de drie Fransen en de Italiaan naar de stug en onbewogen doormalende Brabander zaten te kijken met gezichten alsof zij verwachtten dat er elk ogenblik iets héél griezeligs met hem kon gebeuren. Het wachten op die demarrage duurde lang, eindeloos lang. Er kwam in frap pante tegenstelling tot de algemene ver wachting zelfs een demarrage van de Fransman Muller. Het was de eerste maal dat de Fransman actief aan de strijd deel nam. Hij benutte het goede moment. Het gebeurde in een der vele heuveltjes en Van Est zat juist even met zijn derailleur in de knoop. De handige Fransman nam een meter of vijftig. Toen hij daarna om keek, zag hij Van Est met de overige drie heren aan zijn wiel met zóveel geweld op hem komen afstormen, dat hij zich veilig heidshalve meteen maar weer terug liet zakken naar de staart van 't groepje; de positie, waarin hij heel de dag het inder daad wel boeiende panorama had zitten bewonderen. Men kon in de karavaan der volgers de spanning intussen wel snijden. Er stond een bord langs de weg met de medede ling: nog slechts twintig kilometer! Doch Van Eest reageerde niet. Er kwamen nieuwe borden: tien kilo metervijf kilometer: Van Est need nog altijd, zonder op te zien zijn eigen tempo. En juist toen men, verrast en teleurgesteld, verwachtte dat Van Est deze etappe zonder slag of stoot aan de snellere sprinters cadeau zou geven, juist tóen, op een kilometer van de wielerbaan kwam dan die demarrage. Het was een beste demarrage. Maar men komt niet bijzonder ver in enkele nauwe steegjes plus een hobbelige straat als men vier man achter zich heeft, die nu stuk voor stuk jawel: óók Mon sieur Muller en óók Signor Carrea het beste gaven wat se maar te geven hadden. Van Est verloor dat. En vóór men de baan opreed, werd hij ingelopen door Signor Carrea, de zo befaamde sprinter. Die ging meteen door en had, toen hij de eerste maal de streep passeerde wel tien meters op de rest, terwijl Van Est, teleur gesteld, in laatste positie bengelde. Zoas gezegd: het werd een zonderlinge sprint. Of eigenlijk: het wérd niet eens een sprint. De vier sprinters waren zó leeg en zó afgebeuld, dat ze op het grauwe beton van de Velodrome nog slechts een allesbehalve stukje indrukwekkend tempo rijden presteerden. Toen Van Est dat ontdekte, kwam hij in de voorlaatste bocht opnieuw naar voren. De eerste twee plaatsen waren toen al niet meer te bereiken Muller en Bauvin waren net Iets te E ZIEN HET ZO VAAK IN DE kramt staan. Bijna onopvallend, voor of achter een bericht. Reuter. Het concurreert met A.N.P., ons zo ver trouwd geworden door de nadrukkelijk heid,waarmede deze initialen telkens weer nader worden verklaard, door de vermel ding van de volledige naam. Moeten we die nog noemen? Algemeen Nederlands Persbureau (A.N.P.). Met de nadruk op de P.die zangerig en ietwat zelfbewust uitgehaald wordt. Reuter. Het staat voor het persbureau, dat zo heet. En niet anders. Het is ge noemd naar de stichter, een zekere Herr Julius Reuter. Herr Reuter had tegen het einde van de eerste helft der vorige eeuw het geniale idee overgenomen, waarmede Rothschild zich indertijd over Napoleons nederlaag bij Waterloo liet inlichten. Postduiven brachten toen het grote nieuws „ongelo felijk" snel naar Londen, waar de mil- lionnair er bij z'n speculaties danig van profiteerde. Herr Reuter kwam op de gedachte, een postduiven-nieuwsdienst te organiseren tussen Aken en Brussel, Aldus kon hij het nieuws, dat met de kabel BerlijnAken getelegrafeerd werd, snel naar de Belgi sche hoofdstad en vandaar verder door geven. Hij was gespecialiseerd in handels- nieuws. Het ging heel goed en Herr Reuter nam het besluit, naar Londen, de toenmalige hoofdstad van de wereld te verhuizen. Het Britse imperium stond op het top punt van zijn macht. Hij bracht zijn nieuwsdienst in twee kamertjes onder, met het vaste voornemen, sneller nieuws te brengen dan wie dan ook. Bovendien betrouwbaar nieuws. Zijn eerste klanten in Engeland waren make laars in effecten, handelsfirma's en beurs- lieden van allerlei soort. Een nieuwe telegraafkabel, die tussen Dover en Calais, bracht hem een heel eind op streek en in 1858 begon hij een nieuws dienst voor kranten. Die zagen er aan vankelijk niet zoveel in. De .Morning Advertiser" nam heel voorzichtig een proefabonnement voor drie maanden. Julius Reuter kon de krant als abonné noteren en stuk voor stuk volgden de andere. Zijn naam was gevestigd, toen dat klassieke voorbeeld van journalistieke be- troubaarheid, de Londense „Times", zich op „Reuter" abonneerde. En de Amerikaanse burgeroorlog bracht leven in de brouwerij, terwijl het wereld gebeuren zich allengs versnelde, aldus een steeds grotere behoefte aan nieuws uit alle hoeken der aarde creërend. Julius Reuter, de pionier, bleef van zijn beproefde postduiven gebruik maken, als andere communicatiemiddelen hem niet snel of betrouwbaar genoeg leken. En hij zorgde, zijn concurrenten steeds een slag voor te blijven. Hij was de eerste, die het ontzet van Mafeking melden kon, dank zij de Reuter- correspondent bij het leger der Boeren. Joseph Chamberlain moest 's avonds in het Lagerhuis de volgende verklaring af leggen, veertien uur, nadat Reuter zijn gerucht makend nieuws aan de kranten had verstrekt: Ofschoon ik nog geen officiële bevesti ging ontvangen heb, is er geen reden om aan de betrouwbaarheid van het Reuter- bericht te twijfelen. Een grote triomf voor de inmiddels oud geworden Julius! Hij stierf in 1899 en werd door zijn zoon opgevolgd. Zoals wel meer voorkomt, deze kon niet in zijns vaders schoenen staan. Het Reuterbureau ging snel achteruit. Toen werd het door de En gelse dagbladen opgekocht en een jonge Schot, Christopher Chancellor, ging aan het reorganiseren, met het resultaat, dat het jhans 100-jarige Reuter nog steeds vooraan staat. Het heeft 2000 redacteuren, verslaggevers, artikelenschrijvers, verta lers, telexisten, etc. in dienst. Maar in dien nodig, gebruikt het nog postduiven. ver weg)maar de Brabander smaakte het genoegen niettemin zowel Signor Carrea als de nieuwe gele trui-drager Leveque nog achter zich te laten en daardoor voor Nederland een derde plaats te veroveren, die wjj vandaag dubbel en dwars verdiend hadden. Pas ruim drie minuten later versloeg Demulder de ex-Pool Cielickza en de Fransman Castelin voor de zesde plaats. Bijna zes minuten na Van Eest veroverde de hoogblonde Zwitser Sommer voor Sciardis, Bintz, Van Steenkiste, Lucien Lazardes en Goasmat de negende plaats, terwijl wéér zes minuten later Forlini, Voorting (17e), Ruffet en Mahé nog altijd bijna een minuut vroeger arriveerde dan het peloton, waarin Gerrit Peters, om het Nederlandse succes van vandaag volledig te maken, nog even de Belg Ockers, de snelle Spanjaard Gual en de rest der be faamde massa-sprinters vloerde. De uitslag van de Se etappe Caen— Rennes (182 Km.) luidt: 1 Muller (Frankrijk) 5-22.10 (met boni ficatie 5.21.10); 2 Bauvin (Oost-Zuid- Oost-Frankrijk) 5.22.10 (met bonifi catie 5.21.40); 3 Van Est (Neder- De vierde dag begon ip voor Z. Afrika niet geheel ongunstige omstandigheden; het wicket was wel geen batsmanparadijs doch ook geen bowlerswicket waarop de spinners konden doen wat ze wilden. Dus mocht een behoorlijke score voor de Zuid Afrikaners verwacht worden. Maar het batten der gasten was in de morgen niet erg sterk, het bowlen der Engelsen daar entegen zeer goed met Bedser als uitblin ker, en de spinners haalden er uit wat er uit te halen viel. En zo kon het gebeuren dat de twee rotsen in de branding welke zich Zaterdag zo kranig geweerd hadden, te spoedig als slachtoffer vielen van Laker en Bedser, om nog op een goed eindcijfer te kunnen rekenen. Rowan bracht het tot 57 en Cheetham tot 46 en zo rees de score van 121/3 op 155/5. en daarmede begon de parade der desperado's! Fullerton 19 en Mc Lean 19 kwamen nog in de dubbele cijfers, doch de rest bracht er niets van terecht. De val der wickets zegt alles; Rennes, Maandagavond. Op het middenterrein van de wieler baan van Rennes stond vanmiddag de Belgische ploegleider, Sylveer Maes, een redevoering af te staken ten overstaan van zijn renners, van de Belgische journalisten en van ieder, die het verder maar horen wilde. Het was geen mooie redevoe ring en men mocht van de Belgische ploegleider dan ook geen mooie re devoering verwachten, nadat zijn equipe nu al voor de zesde maal een even pijnlijke als duidelijke neder laag geleden had. Het kwam daar op het middenterrein al zó ver, dat Maes twee van zijn renners dreigde, met schande overladen naar huis te rul len zenden; en hoewel de Belgische ploegleider nog wel even zal beden ken vóór hij tot een dergelijke krach tige maatregel overgaat (er lopen in België wel een paar supportersclubs rond, die hem dat duur betaald zou den zetten!), is de stemming in de Belgische ploeg er na deze redevoe ring niet beter op geworden en is men zelfs in de kringen van Beigi- sohe journalisten geneigd Stan Ockers uit het tóch al zo kleine lijstje der Tour-favorieten te schrappen. Intussen: ook Jean Sidot zit met enige van zijn discipelen tot over zijn oren in de moeilijkheden en ook hem begint het feit, dat Bobet nog altijd geen grootse daden heeft verricht, langzamerhand op de zenuwen te werken. Hoe Alfredo Binda er aan toe is er vaart men nooit! De man heeft een zeer speciale en volkomen ondoor grondelijke manier om twintig minu ten aan één stuk aan het woord te blijven zonder iets belangrijks te zeggen. Doch lieden die het weten kunnen, beweren, dat er vanavond in Hotel Parisien, waar de Italianen zijn ondergebracht, enige minder vriendelijke dingen tussen Magni en Coppi zijn voorgevallen en men ver wacht, dat Binda met zijn ploeg héél dicht in de buurt van een ernstige crisis zal zitten, als Coppi tassen Rennes en Angers in de tijdrace, waar hij winnen móet, wil hij niet van zijn voetstuk tuimelen, zou te leurstellen. RENNES, Maandagavond. „Let op", zei Kees Pellenaers vanmorgen bij de start in Caen, „let op!, want vandaag gaan we de heren laten zien, dat ook wij van aanvallen weten!" Er stonden een paar Belgische en Franse collega's rond de Pel en ze zeiden, niet zonder nadruk, dat voorspellingen als deze altijd nogal riskant zijn, omdat men een race als de Tour de France met een ploegje van slechts zeven man uiteraard niet in de hand heeft en omdat het meer dan eens voorkomt, dat ook de edelste tactische plannen van een chef d'equipe door de tactische grapjes der concurrerende ploegen worden door kruist. Kees Pellenaers haalde zijn schouders op. Ze zouden het wel zien, de heren en hij holde nog even met het profiel der etappe naar Wim van Est en zei: „Zie dat heuveltje daar?" Van Est zag dat heuveltje. „Daar ga je demarreren!", beweerde de Pel en men heeft de Nederlandse ploeg leider nog niet zó triomfantelijk rechtop in zijn jeep zien slaan als van morgen toen Nederland, nauwelijks tien kilomeier na de start, niet alleen Wim van Est, doch ook Voorting, Faanhof, Wagtmans en Peters in de kopgroep had en toen Dielissen en Dekkers onbezorgd vrolijk in het pelo ton voortpeddelden. „Let op", zei Kees Pellenaars vanmorgen hij de start in Caen, „let op!, En Nederland blééf in de aanval. Toen de eerste grote attaque onder de druk van Magni uit elkaar spatte, toen was het Wim van Est, die er voor zorgde, dat ook deze etappe een sensationeel verloop kreeg doordat de gele trui ten slotte opnieuw naar een outsider ging. Er heerste vanavond in het Neder landse kamp in Hotel Avror aan de Avenue Barthou danook een opper beste stemming. Men had er alle reden voor bovendien. Wij kregen vandaag niet. alleen de derde, de 17e en de 21e plaats; wij hadden Wagtmans, Dielis- sen en Dekkers niet alleen zonder moeilijkheden en fris als een heel hoenderpark in het peloton, doch wij maakten bovendien in het algemeen klassement met Wim van Est een wijde sprong in voorwaartse richting. Het had uiteraard nóg beter kunnen zijn als Wim van Est zich niet aan een eindsprint had gewaagd en als Voorting niet door een lekke band een zekére zevende plaat? had verspeeld. Hoewel: er komen nog wel nieuwe kansen. Het was we] opvallend, dat het Ne derlandse kamp vanavond, aan de voor avond van de tijdrace, waarin de be roemdheden eindelijk eens voluit zullen moeten rijden, bijzonder veel bezoek kreeg van buitenlandse journalisten, die stuk voor stuk wensten te weten wat 145/4, 155/5, 168/6, 181/7, 185/8, 190/9.... 191 all out. Bedser was de held van de dag. Op 164 nam hij de nieuwe bal en voor een 11 runs ruimde hij vijf wickets op. De bowling-cijfers waren: Bedser 5'54, Statham 1/30, Laker 3/42 en Tattersall 1/41. Engeland dat slechts 139 runs nodig heeft om te winnen, scoorde nog voor de lunch het eerste vijftalToen kwam de regen nadat Hutton en Ikin tezamen 9 runs gescoord hadden de zaak ophouden. Twee maal is er tussen de buitjes door nog begonnen doch evenzovele malen moest wegens regen gestaakt worden. Ein delijk, om kwart voor zes, bleek inder daad spelen mogelijk. En Chubb maar vooral Mac Carthy opende een kanom- nade zo moordend dat het slechts verwon deren kan dat er geen slachtoffers vielen. Ikin werd vier maal getroffen op hand, schouder en ribben terwijl Hutton, geen raad wetende, kansen gaf welke helaas ge mist werden. In 45 minuten werden slechts 6 runs gescoord. De Zuid Afrikanen moe ten het, gezien het sterke bowlen, wel diep betreuren dat hun batsman in de morgen uren op een vrij goed wicket faalden. Stand 35/0, zodat dé laatste dag ingaat geheel in Engelands voordeel, dat slechts 104 runs behoeft te scoren. Rowan scoorde zijn 1000ste run van de tour; Bedser met 155 testwickets ega liseerde het record van Maurice Tate. land) 5.22.10; 4 Carrea (It.) z. t.; 5 Le veque (West-Zuid-West-Frankrijk) z.t 6 Demulder (België) 5.25 21; 7 Cieliczka (West-Zuid-West-Frankrijk) z.t.; 3 Caste lin (Oost-Zuid-Oost-Frankrijk) z.t.; 9 Sommer (Zwits.) 5.27.55; 10 Schirdis (lie de France) z.t.; 11 Bintz (Lux.) 5.27.55; 12 Van Steenkiste (Belg.) z.t.; 14 Lucien La zarides (Frankr) z.t.; 14 Goasmat (West- Zuid-West-Frankrijk) z.t.; is Kebaiüi (N. Afrika) zt-; 16 Forlini (Parijs) 5.34.22; 17 Voorting (Ned.) z. t-; 18 Ruffet (West- Zuid-West-Frankrijk) z.t.; 19 Mahé West- Zuid-West-Frankrijk) z.t.; 20 Bernardo Ruiz (Spanje) 5.35.02; 21 Peters (Ned.) 5.35.08 22 Zanazzi (It.) r..„; 23 Ockers (België) z.t.; 24 Gual (Spanje) zt.; 25 Piel (Parijs); 26 Faanhof (Nad.) z.t. Op de 27 e plaats kwam een groep van ongeveer 80 renners, onder wie rte ove rige Nederlanders Wagtmans, Diclissen en Dekkers. Voorts Coppi, Diederieh, Biagioni, Ko- blet, Bobet, Bartali enz. allen in dezefde tijd als Peters. Het algemeen klassement na de zesde etappe luidt; 1 Leveque (West Zuid West Frankr.) 35.30.32; 2 Bauvin (Oost Zuid Oost Frankr.) 35.31.31; 3 Muller (Frankrijk) 35.35.17; 4 Demulder (België) 35.36 05; 5 Carrea (It.) 35.39.01; 6 Lucien Lazarides (Frankrijk) 35.39.02; 7 Biagioni (It 35.40.19; 8 Castelin (Oost Zuid Oost) 35.40.50; 9 Diederieh (Lux.) 33.41.23; 10 Van Est (Ned.) 35-41.49; 11 Van Steen kiste (België) 35.42.43; 12 BaldassaH (Fr.) 35.43.46; 13 Sciardis die de France) 35.44.05; 14 Ockers (België) 35.44.06. 15 Meunier (West Zuid West) 35.44.17; 3 8 Goasmat (West Zuid West) 35.44.46: 17 Teisseire (Frankrijk) 35.44.50; 13 Redolfi (lie de France) 35.44-53; 19 Geminiani (Frankrijk) 35.45.46; 20 Kemp (Lux.) 35.45.51. Op de 25e plaats ex aequo, met een tijd van 35.46.15 is een groepje van 7 renners geklasseerd onder wie Coppi, Bartali. Bobet. Magni en Koblet. 34 Wagtmans (Ned.) 35.46.48, 57 Faan hof (Ned.) 35.49.37; 69 Peters (Ned.) 3552.20; 89 Voorting (Ned.) 36 0109; 92 Dekkers (Ned.) 36.01.46; 96 Dielissen (Ned.) 36.04.04. Opgegeven hebben: Linthiiüac (He de France), Audaire (West Zuid West) en Reiser (Zwitserland). De Zwitser Rossi is met meer dan 10 pet achterstand door de finish gekomen, waardoor hy waar schijnlijk uit de course zal worden geno men. Het algemeen ploegenklassement na de zesde etappe is: 1 West Zuid Weest Frankrijk 106.44.03; 2 Frankrijk 106.50.13; 3 Italië 106.53.36; 4 Oost Zuid Oost 106.55.515 België 106-56.59; 6 Luxemburg 106.05.12; 7 Zwit serland 107.08.48 9 lie de France 107.10.01; 9 Nederland 107.11.13; 10 Parijs 107.19.43; 11 Spanje 107.20.07; 12 Noord-Afrika 107.55.06. In het ploegenklassement /an de zesde etappe stond Nederland op de tweede plaats na West-Zuid-West-Fiankrijk. De tijd voor Nederland (Van Est, Voorting en Peters) was 16.21.50. (WZW.-Frank- rijk 16.15.26). In de „Sportkroniek" is thans ook de indeling van de tweede-klassers voor de nieuwe K.N.V.B.-competitie in bet District West II gepubliceerd en deze ziet er als volgt uit: 2e klas A: Baarn, C.V.V., D.F.C., Fluks Fortuna. H.V.V., Neptunus, O.N.A., R.F.C., V.C.S., Vriendenschaar. 2e klas B: Coal, E.B.O.H., Excelsior, Gouda, Leerdarp, Overmaas, Quick H Scheveningen, Unitas, U.V.S., V.U.C. Drie gepromoveerden dus in 2A: Fluks, O.N.A. en V.C.S., terwijl het teruggekomen Gouda alleen m 2B zit. Voorts twee in dringers uit West I in 2A: Baarn en het Culemborgse Vriendenschaar. wjj b.v. over de kansen van Gerrit Pe ters in de tijdrace dachten. Helaas: het Nederlandse kamp zweeg in alle talen! Het gaat het buitenland niet aan, dat wjj over onze kansen van dag tot dag beter beginnen te denken! Niet alleen omdat onze renners duidelijk van dag tot dag ook beter gaan rijden, maar vooral, omdat er by Pellenaers en de zijnen een stemming heerst, zoals wij haar nog nimmer in een Nederlandse Tour-ploeg hebben aangetroffen. Wie, zoals Kees Pellenaers, na zes etappes nog stééds zeven verknochte vrienden onder zijn hoede heeft, hij loopt in tegenstelling tot tal van andere ploegleiders in deze Tour v;aarachtig n j.met sombere perspectieven in het ronal Voor de internationale vierdaagse af standsmarsen die van 25 tot en met 28 Juil te Nijmegen .worden gehouden, zijn ait jaar weer een groot aantal inschrij- S"|e? binnengekomen. Niet minder dan 9273 deelnemers uit België, Engeland, riankrijk. Indonesië, Luxemburg, Noor wegen en Zwitserland hebben zich ge loeid, o.w. 1486 dames en 3626 militairen, voorts komen uit België 3 detachementen, uit Engeland eveneens 3 en uit Luxem burg 1 detachement militairen naar Nij megen. Aan de dagelijkse afstand van 55 km nemen 2013 en aan die van 50 km 1205 wandelaars deel, terwijl op de 40 en 30 km resp. 5801 en 164 mensen zullen starten. De grote vlaggenparade zal dit maal in het Goffert-stadion worden ge houden op Maandag 23 Juli. Verder zullen de Belgische parachutisten, indien de weersomstandigheden dit toelaten, even als vorig jaar in de namiddag van 23 Juli per valscherm in de omgeving van Nij megen neerdalen. Frod Konno van Hawai heeft het we reldrecord 800 m vrije slag verbeterd en gebracht op 9 min. 30.7 sec. Het oude record stond sedert 19 Augustus 1949 op naam van de Japanner Fitfahaahi met 9 min 35.5 sec. Te Eastbourne os gisteren de z.g. I.C. week begonnen, de tweede van dien aard. In deze week komen de ploegen van de Internationale Clubs van verschillende landen in een halve competitie tegen ei kaar in 1949 werd de eerste I.C. week in Noordwijk gehouden). Ditmaal wordt er volgens Davis Cup systeem gespeeld: vier enkelspelen en eén dubbelspel. Zes ploegen nemen deel: Frankrijk, Engeland, Nederland (v. Swol, Rinkel en Dehnert), Australië, België en Zuid Afrika. De opstelling van de ploegen mag in de verschillende wedstrijden gewijzigd worden. Nederland speelde de eerste partij gis teren tegen Engeland. Paish sloég Deh nert 62 62. In de wedstrijd tegen Zuid Afrika verloor Rinkel van Sturgess 6—3 26 06. Andere uitslagen waren: Sedg- man (Austr.) si. Brichant (B.) 7—9 6—3 6—2; Rose (Austr.) sl. Geelhand (B.) 63 62; Mottram (Eng.) sl. Cochet 62 6—0; Cockburn (Z.A.) sl. Abdessalam (Fr.) 10—8 86. Australië, Engeland en Zuid Afrika hebben dus elk 2 punten. Damesdubbelspel, eindstrijd: mevr. Blaisse en mej. den Tex sl. mej. Kiek en mevr. v. Loon 6—2 6—3. De uitslagen van de laatste ronde wa ren: W. Huisman remise tegen A. Visser; Ph. J. Ham verloren van P. van Oosten; C. Zijlstra verloren van B. G. Gouwstra; J. H. de Kluyver verloren van W. de Jong; H. van Mourik gewonnen van G. J. Aarts. Naast Huisman, die kampioen werd en nog oude rechten heeft, komen A. Stuur man en H. van Mourik het volgend jaar in de landelijke finale. Fanny Blankerg liep in Groningen de 80 m. horden in 11.1 sec., slechts 0.1 boven haar wereldrecord. Stada (DOS) won de 1500 m. in 4 min. 0.1 sec. vóór Jonkers. En de 800 m. was in 1 min. 58.5 sec. voor Rem, 2 Havenaar, 3 Meyborgf^ Huizen is kampioen van Nederland kt het Zaterdagvoetbal geworden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 4