Crisis in Frankrijk is voorbij. Die van het weer nog niet Politieke overtuigingen botsen in een tuin in Kaesong Vruchteloze discussie met com munistische journalisten Bezorgdheid over snelle aanwas van medische corps 1 i Dijkdoorbraak in Amsterdam Met vereende krachten werd gat van 2V2meter gedicht KABINËT-PLEVEN gevormd r "Va In 1959 te veel artsen in ons land? cinco dochtei Zomer met vacantie Zaterdag 11 Augustus 1951 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Propaganda en nog eens propaganda Het is warm J Vijf gewonden bij autobotsing Verder beraad te Kaesong Moeilijke jaren voor toekomstige dokters Communisme in Indonesië Na 24 uur lang onderhandelen Wijzigingen in Japans vredesverdrag WEERBERICHT Steeds op het dode punt Onoverbrugbaar (Nadruk verboden.) Een stap in de richting van de herfst Geen herhaling DE GOEDE DAAD! BUITENLANDSE GRASLAND EXPERTS NAAR NEDERLAND Geen verbod van partij- organisatie „De dijk is dicht De weerverwachting, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Vanavond en vaimacht .zwaar bewolkt met enige regen, hoofdzakelijk in de Zuidelijk# pro vincies. Morgen overdag wisselend bewolkt en plaatselijk buien. Tijdelijk zwakke veranderlijke overigens matige wind uit Westelijke richtingen. Aanhoudend koel weer. Zondag 12 Augustus: Zon op 5.17 uur, onder 20.12 uur; Maan op 17.18 uur, onder 23.45 uur. Maandag 13 Augustus: Zon op 5.19 uur, onder 20.10 uur; Maan op 18.25 uur, onder 0.00 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT 'G.VV6**.u.:. (Van onze oorlogscorrespondent ALFRED VAN SPRANG) KAESONG, Augustus 1951. Het is twee uur zeventien. „Daar komen ze ■Filmoperateurs en persfotografen van velerlei nationaliteit schieten van alle kanten met hun apparaten te voorschijn en stellen zich op bij de ingang van het conferentiehuis. Vit een legertent aan de kant komen vice-admiraal Joy en de andere leden van de delegatie der Verenigde Naties naar buiten en lopen naar het conferentiehuis. Een van de journalisten roept een vraag naar de admiraal. De admiraal lacht zonder te antwoorden. De persfotografen en filmoperateurs stellen zich dan bij de andere ingang op. De communistische delegatie stapt twee minuten later door een deur van muskietengaas naar buiten: mannen met overdreven ernstige en strakke gezichten. Weer doen de camera's hun werk tot de laatste uniformrug in het binnenste van het conferentiehuis verdwenen is. Daarna ontspant alles zich. En de journalisten zoeken ergens in de buurt een plaatsje om niet veel anders te doen dan geduldig te wachten tot de vergadering weer ten einde is. De zomer is nu ook tot Kaesong door gedrongen. In de zon is het niet lang vol te houden. Het conferentiehuis ligt echter gelukkig in een schaduwrijke tuin. Daar maken de tientallen journa listen in burger en in uniform het zidi zo gemakkelijk mogelijk. Sommigen zit ten met een schrijfmachine op hun knieën alvast een verslag te tikken. An deren doden de tijd met een grof spel poker. Eén correspondent heeft een draagbare radio bij zich en bestudeert de reacties van de communisten op het pro gramma van het American Forces Net work. .In het gras zitten een paar Chinezen. Met een Belgische collega van Europe Amérique loop ik naar hen toe. Aan nes blauwe lint met Press P"s°"nel eolc fin Chinees op hun borst zijn ze u.d dl Hikals journalisten te herkennen. Een me sje met een bril open een eenvou- linnen militair uniform aan is bij hen Ze blijkt een officiële tolk te zijn. De anderen spreken namelijk geen En gels. ..Good afternoon-zeg ik. Allen knikken groetend terug. We schuiven bij in het gras. „Wat is je naamlaat «en van de journalisten direct vragen. ..Alfred van Sprang Maar is dat je ware naamin formeert de tolk achterdochtig. De gedachte om een valse naam op te «even is geen ogenblik bij me opgeko men Ik haal mijn perskaart van de Su preme Commander Allied Powers te voor schijn als bewijs. Ze bestudeert haar nauwkeurig van alle kanten en copieert irhjn naam en die van de krant. Daarmee zjjn de formaliteiten voor een gesprek vervuld. „Wat denk je van deze besprekin gen....?" vraagt de tolk dan. „Nou.... zoals iedereen hoop ik, dat men tot een redelijke overeenkomst zal komen „Wens je vrede „Natuurlijk „Ook de Nederlandse soldaten, die in Korea vechten....?" „Zeker De antwoorden schijnen !n goede aarde te vallen. De sfeer is niet on vriendelijk. De beide Chinese correspon denten praten gemoedelijk en op een rustige toon. En er is geen sprake van de vijandigheid, waarop elk contact met de Noord-Kor eanen afstoot We trachten achter eikaars politieke opvatting te komen. De Chinezen proberen daarbij kennelijk de hunne aan ons op te drln- SeKunnen jullie kritiek leveren....?" vraag ik dan. Dat bevestigen ze. „Dus je kunt bijvoorbeeld in de krant schrijven, dat er een ander m de plaats van Mao Tse-tung moet komen. „Dat is onzin.... iedereen is voor hem...." ontwijken ze een direct ant woord. Maar ik kom erop terug. „Als het volk kon bewijzen, dat hij werkelijk een slecht mens wasja geven ze tenslotte weifelend toe. We verdiepen ons verder in de politiek Het gesprek volgt echter precies het oude "pad van de communisten. Onwil lekeurig moet ik aan de gesprekken met andere communisten elders in de wereld denken. Ze waren even mecha nisch en vruchteloos als. dit. „Mogen anti-communistis^e parthen oppositie voeren....?" wil ik dan weten. „Er zijn verschillende Dat is altijd het geval. Maar, «1 die partijen berusten op communistische grondslag. „Dus die kunnen net als in «en demo cratische staat proberen aan de maant komen „Ja...." We staan op een dood spoor. Het heelt Alfred van Spranig heeft Korea en de oorlog daar de rug toege keerd om elders in Azië rond te gaan kijken. Bij wijze van af scheid is hij voor de laatste maal met een convooi over de lange en stoffige weg naar Kaesong gereden. Terwijl de beide delegaties binnen aan het vergaderen waren heeft hij buiten onder de schaduwrijke bo men een lang gesprek gevoerd met enkele communistische journalis ten Een meisje in een weinig- flatterend militair uniform moest de vragen en antwoorden steeds in het Engels en Chinees vertalen. Toen men na enkele uren praten uit elkaar ging was men geen stap dichter tot eikaars overtuiging gekomen. Maar één ding was iederéén ten volle duidelijk: hoe moeizaam en langdurig-de bespre kingen binnen wel moesten zijn Vijf inzittenden van een personenauto uit Rotterdam werden gewond, toen deze auto Donderdagavond op de Nieuwe Rijksweg nabij het vliegveld Ypenburg tegen een bestelauto uit Den Haag botste. Door het slippen was de bestuur der van de bestelauto, J. G. L. uit Den Haag, de macht over het stuur kwijt ge raakt. Na de botsing sloeg de personen auto over de kop. De vijf inzittenden, het echtpaar Van K. en drie kinderen uit Rotterdam, werden docr de politie- ziekendienst naar „St Antoniushove" te Voorburg vervoerd. De heer Van K. had een bloeduitstorting in het linker dijbeen en een lichte hersenschudding, mevr. Van K. liep een hersenschudding en een kniefractuur op en de kinderen drie meisjes van resp. 10, 6 en 4 jaar kregen verscheidene scnaafwonden op armen, benen en gelaat. De 21e vergadering van de wapenstil standsonderhandelaars te Kaesong is Za terdag om 11 uur plaatselijke tijd be gonnen. De bijeenkomst werd om 12 uur 25 geschorst en om 14 uur 30 hervat. weinig zin om na zo'n antwoord dieper op de vraag in te gaan. Misschien ook weet men niet beter „Kunnen jullie in het buitenland rei zen „Nol nietwe moeten nu vmor de vrede in ons land strijden!" Het klinkt als een zin uit een propa gandaboekje. „Maar l^ter....?" „Ja...." „Zou je dan naar Europa willen..,.?" „Als de mensen daar vrienden van de vrede zjjn". „Maar waarom kan Ik niet in China of in Rusland reizen. Die vraag eist een langdurige gedach- tenwisseling in het Chinees. Nu en dan k(jkt de ene Chinees me aan ais hij aan het praten is. Ik begrijp achter geen enkel woord. Maar aan zijn gezichtsuitdrukking en de toon van spreken voel ik, dat hij eerlijk zijn me ning uiteen zet. „Iedereen, die voor de vrede is, is welkom....." komt tenslotte het ant woord. „Dat ben ik. „Ja. maar de wereld moet het nieuwe China ook erkennen. „Tot mijn spijt moet ik bekennen, dat mijn regering communistisch China er kend heeft. Maar toch kan ik China niet binnen". En daarmee komen we weer op een dood punt. Er is intussen een hele groep mensen om ons heen komen zitten en staan. An dere Westerse correspondenten en Ame rikaanse soldaten. Van een afstandje kijkt een Noord-Ko- reaan met een strak gezicht toe. Waar schijnlijk is hij het er helemaal niet mee eens, dat de Chinezen zich zo ver trouwelijk met die buitenlanders inla ten. „Waarom zijn jullie naar Korea geko menzet ik het interview voort. „Omdat de Amerikanen China wilden aanvallen Weer een dood punt. „Waarom dringen de communisten nun systeem op aan mensen, die het niet willen „Dat gebeurt niet „Maar hoe zijn dan al die landen achter het IJzeren Gordijn ontstaan...,.? „Door vrije verkiezingen Dood punt. „Waarom zijn er zoveel religieuze zus- :ters in China in de gevangenis gewor pen, toen de communisten aan het bewind kwamen....?" „Omdat ze weeskinderen vermoord heb ben Ongelovig frons ik mijn voorhoofd. „Maar ze hadden juist vrijwillig de ver zorging van die kinderen op zich geno men. „In Kanton zijn de lijken van de kinde ren in de waterputten gevonden. We zou den je er de foto's van kunnen laten zien Het zoveelste dode punt. De communis ten voelen zelf wel, dat ze zich op onzeker terrein bevinden. Daarom doen ze een po ging om vastere grond onder de voeten te krijgen. „Laten we maar liever over de vredes onderhandelingen pratenstelt de tolk op hoger bevel voor. Er valt echter niet veel over te praten. We weten er zo wei nig van en men heeft nog zoveel verschil punten. Het is duidelijk, dat deze journa listen tegelijk een propagandistische taak hebben. Met hun rustige conversatietoon en de ontwapenende lach op hun gezicht kwijten ze zich er goed van. Maar hier hebben ze uiteraard weinig succes. „Waarom mogen de kinderen op straat geen snoepgoed van ons aannemen....?" ga ik door. I „Dat mogen ze Wel „Maar wij hebben gezien, dat militairen en burgers het verboden, i „Dat geloven we niet. j „En waarom staat een Chinese schild- wacht in de stad met de hand aan zijn pistool voor ons Ze halen hun schouders op. „Onzin Dood punt. De tijd vliegt om. Onder de bomen is het wel uit te hou den. Maar toch werden we allemaal moe en stijf van het zitten in het gras. Het is een ware opluchting als weer de routine- kreet klinkt. „Daar komen ze....;" Hetzelfde schouwspel van daarstraks herhaalt zich. Met de andere correspon denten slenter ik in de richting van het conferentiehuis. We hebben een paar uur met elkaar zitten praten en we zijn geen stap dichter bjj elkaar gekomen. Tenslotte zijn wy er vast van overtuigd, dat wij vrij heid hebben en de communisten slavernij. De communisten hebben echter een vol komen averechtse overtuiging. Wij gelo ven, dat het de communisten zijn, die op oorlog aansturen en de communisten ge loven met evenveel zekerheid, dat de democratische wereld een oorlog met de communisten voorbereidt. En zo zijn er hemelbreed* uiteen. °e meningen "geen „Als wij het hier al niet eens kunnen ,je v»orstelIen hoe het daar binnen moet. gaan...... merkt Alain de Prelle, de Belgische correspondent op. En zo is het inderdaad. In Kaesong botsen twee werelden. Twee politieke overtui- gm/e» Üa" 7 eSenover elkaar. Er zal ontzettend veel geduid vereist worden om desondanks iets te bereiken. BOUWE/V/ Een recente foto van 't gezin van kroonprinses Elizabeth van Engeland en de hertog van Edinburgh. Prinses Anne, die op 15 Augustus een jaar wordt, zit op de arm van haar moeder. Prins Charles, die in November drie jaar wordt, maakt het gezin compleet. I. Welke rechtstreeks bij de zorg voor de volksgezondheid ,en ZI'"' Waakt men zich over de ongekende snelle aanwas van het medische corps grote zorgen. Men raamt namelijk, aldus vernemen wij van het Ministerie van Sociale Zaken, dat er in 1959 teveel artsen in Nederland zijn. Indien de toeloop van studenten aan de medische facul teiten met vermindert, zullen in ieder geval de artsen, die in 1959 en volgende jaren het beroep zullen intreden het verre van «einakkeliik krijgen. Er is in de laatste tijd een bijzondere studie gemaakt van de vooruitzichten van de thans aankomende studenten in de medicijnen en de resultaten voor deze studenten zijn, zoals boven vermeld, niet bijzonder rooskleurig. Op grond van nauwkeurige berekeningen en ramingen kan worden aangenomen, dat op het tijd stip, waarop de jongelui, die thans gaan studeren, hun studie hebben voltooid, zij een aantal artsen in functie vinden, dat aanmerkelijk groter is dan voor een goede geneeskundige voorziening van de bevolking nodig is. (Van onze weerkundige medewerker). Nu de depressie, die ons Donderdag zo- vee! regen heeft gebracht, naar Scandi navië is weggetrokken, waar het op som mige plaatsen voortdurend regent, is in E"13...land evenals in België, Frankrijk, Italië en Zwitserland het weer verbeterd. Veel regen is er in de afgelopen vier en twintig uur over het algemeen niet meer grVfi!?"' een van de uitzonderingen is nog HJ imburg, waar vanmorgen acht millimeter werd gemeten. Maar met die verbetering is het zomerweer nog niet teruggekeerd. Gisteren kwam het kwik zelfs in het Zuiden van het land niet boven 20 graden, een wel allesbehalve zomerse temperatuur dus. Ook nu kan nog niet worden gezegd, dat de zomer voor de deur ligt te wachten, om binnengelaten te worden Zeker. als de zon is doorgebroken, zal net heerlijk zijn, maar vanmorgen te kenden zich op de weerkaarten twee depressies af, die zich beide in de rich ting van ons land verplaatsen. De ene is van Schotland afkomstig, de andere heeft in Terland vannacht nogal wat regen gebracht. Het wordt dus een wedloop, wie of het eerste hier is. Er moet in de komende 24 uur dan ook op weer wat regen worden gerekend, die voor het grootste deel wel eens van avond en vannacht naar beneden zou kunnen komen. Maar al leek het van morgen dat voor Zondag de kans op re gen-minder groot is. een mooie Zondag wordt het niet. want achter de depressie beweegt zich weer iets koudere lucht 'in de richting van het Noordzeegebied. Bo vendien moet morgen op veel bewolking w-orden gerekend. liet gaat er dus op lijken, dat wjj een stapje in r>, richting van de herfst heb ben gezet; daarop wijzen ook de vrij lage temperaturen van de afgelopen nacht en de mistbanken, die toen ont stonden. Wanneer men met de deskundigen op dit gebied aanneemt, dat een zodanige voorziening kan worden verstrekt door 4 huisartsen, 3.3 specialisten en 1.3 ambte naren (hoofdbetrekking) per tienduizend inwoners, tezamen 8.6 artsen per tien duizend inwoners, dan moet men op grond van de berekening tot de conclusie komen, dat in 1959 niet minder dan 9.5 artsen per tienduizend inwoners ter be schikking zullen staan. Deze berekenin gen berusten op 'n nauwkeurige analyse van de bevolkingsaanwas en de toe neming van het aantal nieuwe artsen tussen 1947 en 1959. Het is een bekend feit, dat door de snelle uitbreiding van het ziekenfonds wezen in de veertiger jaren een groot aantal nieuwe artsen werk heeft kun nen vinden. Het is echter niet te ver wachten, dat een zelfde omstandigheid zich in de toekomst nog eens zal her halen en het is wel zeer onwaarschijn- lijk dat een zo snelle aanwas van medische corps zonder spanning en ernstige bestaansmoeilijkheden kan verlopen, nog geheel afgezien van de vraag of de Nederlandse gemeenschap in staat zal blijken 9.5 artsen per tien duizend inwoners, verdeeld over huis artsen, specialisten en ambtenaren,een redelijk bestaan te verschaffen. Dit aantal brengt met zich, dat de be hoefte aan artsen in de jaren 19.i9 beperkt zal blijven tot vervanging en nieuwe vestiging in verband met de oe- volkingstoeneming. In deze behoefte kan worden voorzien door jaarlijks 500 inge schreven studenten. ïh de laatste drie jaren was dit aantal échter belangrijk hoger. Het ministerie wijst er op, dat zij die de medische studie uit roeping beginnen en die de beroepsuitoefening m de eer ste plaats zien als dienen van ae medemens, zich door deze heden niet behoevente laten afschrik ken, maar zij, die dit beroep zien a een middel tot mateHéle welstand kun nen beter een andere loopbaan kieken. Onze vriend-vrijgezel, die zijn schuch terheid jegens de dames nog maar steeds niet heeft kunnen overwinnen en op dit pantser elke toenadering van de zijde van het schone geslacht doet afspringen, is als terugslag daarvan wellicht even min bijzonder vrij in gesprekken met de heren der schepping, vooral als hij tot hen in een andere dan louter collegiale of vriendschappelijke betrekking staat. Hij voelt zich het beste thuis, wanneer hij mensen ontmoet, die hij kan uitno digen voor een kopje koffie, als het ten minste voor een uur of zes is; na dat uur heeft zijn smaak een ander programma. Welnu, dezer dagen keek hij weer ietwat bedrukt en sleepte moeizamer dan anders met zijn been, dat nu en dan ietwat traag de rest van zijn corpus volgt. Op onze vraag gaf hij toe, dat hij een bezoek moest aflegrjm. dat hem een wei nig bezwaarde. Neen, hij ging niet een vader om de hand van zijn dochter vra gen. Wij vonden, dat het dan niet erg con zijn. Zulks was hij niet met ons eens; het was nu eenmaal niet een tête a tête met een kleintje koffie of een borrel. De volgende dag ontmoetten wij hem echter met opgeruimd gezicht en veer krachtige tred, ook van het onwillige been. Nou, het was, naar hij zeide. best meegevallen. Hij mocht uit een kistje sigaren kiezen tussen een grote en een kleine sigaar en hij had de grote gepakt. Dat laatste had hij ons niet behoeven te vertellen, want onze vriend-vrijgezel pikt altijd het volste glas ook voor iemands neus weg en als h(j trouw'; palmt hij ongetwijfeld een Kenau van een vrouw in. Enfin, wij konden hem weer als moraal van het geval voorhouden, dat een mens zich het meest bezorgd maakt over narig heid, welke toch niet komt. En de moraal voor ons allemaal? Wel, dat wij door vriendelijk te zijn, in zo beduidende mate de levensvreugde van onze medemensen kunnen vergroten Doen we dit ook allemaal! Elke dag een goede daad.' ANALYST Een twintigtal grasland-deskundigen, afkomstig uit tien Zuid- en West-Euro- pese landen, zullen van 27 tot 31 Au- tus 1951 studie maken van de wjze, waarop in ons land bij de verhoging van de graslandproduotie van voorbeeldbe drijven gebruik wordt gemaakt om de resultaten van wetenschappelijk onder zoek zo effectief mogelijk in de praeiijk ingang te doen vinden. pit is Carmencita Franco, de kleindochter nan Spanje's dicta- tor die het op t ogenblik zowel ge makkelijk als moeilijk heeft. Terwijl de Verenigde Staten hem geld wil len lenen en een soort bondgenoot schap met hem wensen te sluiten, maakt de kroonpretendent, Don Juan het hem lastig en stuurt hem lanap brieven, waarin hij er op wijst dat het Spaanse volk grotere vrijhe. den moet hebben. Maar we hebben het hier niet over Francisco Franco, doch over Carmencita. De kleine, die heel voorspoedig groeit, wordt ons hier getoond door haar trotse moeder, die eens Carmencita was, maar nu Carmen heet. Zoals men weet, trouwde Carmen Franco in uw met de chirurg Cristobal Martinez y Bordin. een zoon van de graaf van Argillo en de markiezin di Villaver. de. Iemand dus van goede familie, maar zonder enige politieke ambi ties. Franco kreeg dus geen politiek of militair kopstuk als schoonzoon, die hem eventueel zou kunnen bij staan of zelfs opvolgen. Hij draagt hem echter geen kwaad hart toe en is bui engewoon gesteld op zijn kleindochtertje, laat er zich mee bii allerlei gelegenheden kieken. Maar aangezien ons nog geen foto gewerd, met een Franco, zijn Carmencita op de armen dragend, publiceren we deze. En de foto van moeder en kind mag er zijnCarmen is vier en 'twintig, Carmencita ongeveer vijf maanden. 1. ui i vJ. Hel Indonesische dasblad „Merdrka" heeft in doorgaans welingelichte krin gen vernomen, dat de regering tot- dusver niet voornemens is de In donesische communistische party als par tij-organisatie te verbieden of de bewe gingsvrijheid van deze party te beper ken. Deze kwestie is nog nimmer onder werp van bespreking geweest in enige kabinetszitting. Het blad heeft verder vernomen, dat uit de Woensdag j.l. gehou den bijeenkomst van de ministerraad de conclusie kan worden getrokken, dat in ternationale elementen achter de bewe ging van het stichten van wanorde staan. De regeringsinstellingen hebben hiervoor gegevens en er wordt slechts gewacht op een opdracht van de regering en het juis te ogenblik om op te treden. De procu reur-generaal is belast met het nemen van de nodige maatregelen. De procu reur-generaal beschikt over een iyst en over voldoende gegevens, zodat binnen kort arrestaties op grote schaal kunnen worden verwacht. eif weg woont en pas toen die met een sleu- De zware regenval van de laatste dagen I dicht worden, „om. heeft het water in Haarlemmertrekvaart j het ondergelopen pol J. deden zich pen. Persoonlijke ongelukken deden zien niet voor. dusdanig opgestuwd dat wy melden het gisteren reeds in een groot deel van onze editie Vrydagmiddag tegen twee uur de dijk, die de Buitendijkpolder Am sterdam-West beschermt, by de Boldoot- fabriek bezweek. Het water san de Haarlemmertrekvaart gulpte door een gat van ruim 2% meter het poldertje binnen en al spoedig stond het perceel Haarlem merweg 360b, dat zich vlak bij de spoor- lyn Amsterdam-Haarlem bevindt, bijna een meter onder water. Dank zij het krachtdadig optreden van personeel van Publieke Werken en van politie-agenten kon het gat in de dyk tegen vier uur met inderhaast aangevoerde zandzakken ge- tel was teruggekomen kon men beginnen het meubilair te bergen. Omwonenden vertelden, dat het water I van de Haarlemmertrekvaart in de loop van de ochtend zeker wel 5 cm. was ge- stegen. De situatie was na de doorbraak vrij pijnlijk, omdat het gemaal, dat het waarop^ een gemaal^ binnenstromende water kan uitpompen „nm. dat is he( gemaaj bjj (je gasfabriek zijn water loost in de Haarlemmertrekvaart. Zolang de dijk niet was hersteld had het geen zin dat dit gemaal werkte. De enige oplossing was het gat in de dijk met zand zakken te dichten. Het zand en ook de werklieden en het overige materiaal dat gebruikt wordt, kon snel worden aange voerd. omdat niet ver van de plaats waar de dijk bezweek nL even voorbij Slo- terdijk door Publieke Werken het land wordt opgehoogd voor nieuwbouw. Van daar werd zand en planken met vracht wagens aangevoerd. Door de reusachtige kracht van het wa ter werd de dijk over een lengte van meer dan 20 meter volledig ontzet. Het huis 360b wordt bewoond door de lamme Schouten, die enkele dagen geleden voor een dag naar Rotterdam was gegaan naar familie, maar doordat de vrouw daar ziek was geworden, nog niet kon terugkeren. Een buurman, Suurland, geheten ont dekte het eerst de breuk in de dijk en be gaf zich onmiddellijk naar een telefoon om de politie te waarschuwen. Daarna spoed de hij zich naar een zuster van mevr. Schouten, die op de Admiraal De Ruyter- Het nieuwe Franse kabinet is eindelijk na biina 24 uur onafgebroken onderhan- delen hedenmorgen vroeg door René Pleven (links-radicaal) gevormd. Het is het vijftiende na de oorlog. De regerings crisis heeft precies 32 dagen geduurd. Het kabinet telt twee vice-premiers, al. Georges Bidault (MRP), vice-premier voor de defensie en René Mayer, (radicaal) vice- premier voor economische en financiële zaken. Robert Schuman (MRP) blijft mi nister van buitenlandse zaken. Het nieuwe kabinet ziet er verder als volgt uit: Premier: Rene Pleven (links-radicaal); Justitie: Ed|ar Faure (radicaal); Strijd krachten en bewapening: Maurice Bour- g3s-Maunoury (radicaal); Onderwijs: André Marie (radicaal); Binnenlandse Zaken: Charles Brune (radicaal); Industrie en Handel: Jean-Marie Louvel (MRP); Ar beid.' Paul Bacon (MRP); Huisvesting: Claudius Petit (links-radicaal); Overzeese gebiedsdelen: Louis Jacquinot (onafhanke lijk); Landbouw: Joseph Laniel (onafh.); Verbonden staten van Indo-China: Jean Letourneau (MRP): Hervorming burgerlijk bestuur: Robert Lecourt (MRP): Gezond heid: Paul Ribeyre (onafh.); PTT: Paul Antier (onafh.); Koopvaardij: André Mo- rice (radicaal); Openbare werken: Antoine Pinav (onafh.); Pensioenen: Emmanuel Temple (onafh.); Binnenlandse en buiten landse handel: Pierre Pfimlin (MRP); Be groting: André Courant (onafh.); Voor lichting Robert Buron (MRP); Ministers van staat: Henri Queuille (radicaal) en Maurice Petsche (onafh.). In diplomatieke kringen te Washing ton verluidt, dat. John Foster Dulles. Truman's republikeinse raadgever voor het Verre Oosten, bezig is met het op stellen van een nieuw ontwerp-vredes- verdrag m.et Japan, dat in enkele be langrijke punten van het eerste ontwerp zou afwijken. Gepoogd wordt, een com promis-oplossing te vinden voor de uit eenlopende meningen van een tiental regeringendat te Washington kenbaar heeft gemaakt ontevreden te zijn met het huidige ontwerp. Foster Dulles hoopt nog dit weekeinde een nieuw ontwerp gereed., te hebben, hoewel zijn taak zeer moeilijk is en hij al de diplomatieke hulpbronnen, waar over de Ver. Staten beschikken, moet aanboren om de bestaande menings verschillen uit d« weg t# ruimen, Tegen kwart over drie kon met het eigenlijke dichten van het gat in de dijk begonnen worden. Met zandzakken en planken werd een beschoeiing gemaakt en korte tijd later was het stromende water gestremd en kon begonnen worden met het leegmalen van het ondergelopen land. Inmiddels had even gevaar gedreigd, dat de spoordijk onder druk zou komen en mogeiyk door het water ondermynd zou worden. Het treinverkeer werd daarom afgeremd. De treinen passeerden met uiterst geringe snelheid. Het. overstroomde huis was. naar wij vernemen, afgekeurd voor bewonen. De familie Schouten had reeds een andere woning toegewezen gekregen. Zij zou dezer dagen verhuizen. Hoofdcommissaris van politie Kaasjager was geruime tijd bij de herstelwerkzaamheden aanwezig. In grote stromen gulpte het water gisteren door het gat in de dijk van de Haarlemmertrekvaart in Amsterdam en al spoedig stond de woning van de familie Schouten blank.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1