Slijkhuis won in Londen Zuidelijke athleten verslagen in Luxemburg Von Cramm: twee nederlagen Rood en Wit versloeg Haarlem akkertjes Waterpolo-team on Twee nieuwe overwinningen j spro op Jersey jjg Voorlopig: storm, regen en zeeziekte! De Mos kampioen der oefenmeesters VOC-Quick (N.) en Sparta-HBS verregend Hoofdpijn 77. het blauwe pakje dat 9 van de 10 rollers eisen! &1AANDAG 13 AUGUSTUS 1951 PAGINA S GERUCHTEN ROND DE TOUR LENNART BERGEL1N jeugd bleek sterker ...die helpen direct! J HONKBAL-UITSLAGEN (Speciale berichtgeving) CAP GRIS NEZ, Zondag. In een zware regenbui arriveerde nier vanmiddag het motorjacht „Gl- nasal", waarmee de directie van het Engelse dagblad „Daily Mail", dat dit Jaar een massa-zwemtocht over het Kanaal organiseert, de zeven zwem sters en de dertien zwemmers, die zich aan het avontuur zullen wagen, van Dover uit naar de Franse kust heeft verzonden. Het lag in de bedoeling, dat het zwemmende gezelschap hier Maan dagochtend bij het krieken van de dageraad te water gelaten zou wor den, doch de vertegenwoordigers van de „Daily Mail" twijfelden er Zon dagavond ernstig aan of men zich wel nauwkeurig aan het program ma zou kunnen houden. Het motorjacht ..Ginasal" heeft het op zyn tocht van Dover naar Cap Gris Nez namelijk nogal te kwaad gehad met de Noordwester- storm, die in alle hevigheid over het Kanaal ging. Het gevolg was, dat zowel de passagiers als een groot deel van de bemanning onderweg zo zee ziek werden, dat zij de ene radio grafische jammerklacht na de an dere naar Cap Gris Nez zonden, waar vertegenwoordigers van het Engelse blad, dat deze massa-zwem-waanzin organiseert, in een der hotels van het nabije plaatsje Wissant al druk bezig waren met het prepareren van warme kruiken en cognac-grocs. Onder de twintig aanstaande Ka naalzwemmers, die tenslotte bek-af in Cap Gris Nez aan land kwamen, bevond zich ook de Nederlander Jan van Hemsbergen. Hij verkeerde in een waarlijk internationaal gezel schap: de bekende Deense lange- afstandzwemster Jenny Kammer- gaard, de pas 22 jaar oude Argentijn Enriquo Duarte (die een koffer vol marsepijn en suikerklontjes heeft meegebracht en die niet van plan is, zich staks onderweg met iets har- tigers te voeden), de 55-jarige Brit Barnie, de Fransen Bombard en Le Morvan, de Griek Jason Zirganos en oa. de Egyptische zwaargewicht Hassan Abd el Rekem, die straks op zijn tocht naar Engeland uitsluitend van dadels, uien en noten zal leven. Het weerbericht voorspelde voor Maandagochtend niet veel vriende lijks en bovendien hadden de meeste Kanaalzwemmers het Zondagavond nog zo hevig met hun maag te kwaad dat men het waarschijnlijk acht. dat deze massa-Kanaaltocht later zal be ginnen dan men verwachtte. De 51-jarige Amerikaanse zwem ster Betty Cohn, die Zaterdag aan een privé-Kanaaltocht had willen beginnen, was al eerder van de storm op het Kanaal teruggeschrokken en zat Zondag, met een gelaat ais dat van een 51-jarige oorwurm, In de donkere lobby van haar hotel op beter weer te wachten. PARIJS, Zondag. Jacques Goddet, de organisator van de Tour de France is met zijn privé-Simca met vacantie enmet onbekende be stemming uit Parijs verdwenen. Men ver moedt hem ergens in de buurt van Juan [es Pins, doch men houdt de verblijfplaats van de grote man geheim, omdat Goddet tijdens zijn „vacantie" zoals ieder jaar, ongestoord wil werken aan de plannen voor de Tour de France-1952. Er zijn over de komende Tour al heel wat min of meer sensationele berichten de wereld ingezon den, doch zij berusten voornamelijk op gissingen. Slechts staat het vast, dat God det de datum van de start verleggen zal naar 19 of 20 Juni (de Tour moet in ver band met de Olympische Spelen op 15 Juli ten einde zijn) en dat deze start ook volgend jaar niet te Parijs, doch in „een stad in het Westen des lands" zal plaats vinden. De steden Brest en Hennes hebben zich intussen al gehaast, Goddet te ver zoeken, de start binnen haar stadsmuien te houden, zoals de organisator van de Tour uit talloze plaatsen reeds officieuze aanbiedingen voor étappe-plaatsen heeft gekregen. Onder deze aanbiedingen: de Zwitserse stad Gstaad enAntwerpen, waar men hoopt niet alleen een enorme menigte Vlamingen doch ook vele duizen den Nederlanders aan de finish te krijgen. Goddet heeft intussen al te verstaan ge geven, dat hij ook volgend jaar niet meer dan twee rustdagen zal houden en dat zowel het Massif Central als de berucht geworden Mont Ventoux opnieuw in de Tour-route zullen worden opgenomen. Het is bovendien waarschijnlijk, dat, zoals vroeger, een van de rustdagen aan de Kivlèra gehouden zal worden. Monte Carlo zon daarbij ditmaal de voorkeur van Goddet genieten. Een „barstende" hoofdpijn, een tergende kiespijn, een slopende zenuwpijn overvallen U op het meest ongelegen ogen blik. Neem dan één of twee De uitslagen van de voor Zaterdag en Zondag vastgestelde competitiewedstrij den van de Nederlandse Honkbalbond luiden: Eerste klasse: OWO-SC Haarlem 141 Schoten-HHC 3—7. Overgangsklasse A: Ajax 2-EHS 1514 Overgangsklasse B: DOS-HFC Haarlem 41; The Catchers-Ajax 68.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 5