Ministers zouden ivorden ontvoerd Concessies te Kaesong Sukarno: „Strijd is nog niet geëindigd Mislukte staatsgreep in Indonesië Niet plus 3000 op 17969 PAGINA 5 VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1951 INDONESISCHE UITVOER IN JUNI U moest u zélf eens kunnen zien rijden LAATSTE BERICHTEN WERELDPRODUCTIE VAN OLIE GARAGE TE HILVERSUM ALS TELEVISIESTUDIO Animo voor ontvangtoestellen Volgens voorlopige gegevens van het Centraal Kantoor voor de Statistiek be droeg de export van Indonesië in Juni 1951 958.232 ton met een waarde van R 395,6 millioen. De export ontwikkelde zich als volgt! Incl. aard- Excl. aard olie olie (R millioen) 1946 154,7 148,9 1947 346,8 276,9 1948 1.040.4 780,3 1949 1.477,5 1.065,3 1950 2.741,7 2.203,0 1951 Januari tot en met Juni 2.303,7 2.002,1 Januari 219,0 194,4 Februari 331,6 276,2 Maart 260.7 251,7 April 4980 443,5 Mei 598,8 515,9 Juni 395,6 820,4 U zoudt ar misschien van schrikken (want 6a meeste mensehen dénken wel, dat te zoo voorbeeldig rijden, maar in werkelijk heid Er gebeuren zóó al ongelukken genoeg helpt mee. de veiligheid verhoa- gea houdt u aan de regels van den weg t drinkt daw niet rijdt dan niet vertoon aan te sluiten. Dat ondanks de scherpe politiemaatregelen duizenden jongeren getracht hebben zich een weg door de versperringen te banen heeft te denken gegeven. Men vraagt zich voor namelijk af, of men er zelf wel in ge slaagd is de jeugd in dit deel van Duits land idealen en organisaties te geven, die een tegenwicht zouden kunnen vormen tegen de massa-suggestie, die er toch van het Oosten blijft uitgaan. Een poging daartoe is het samenzijn op de Loreley. De organisatoren, de drie samenwerkende jeugdorganisaties van de bondsrepubliek, zouden zich er tegen ver zetten hun kamp in direct verband met het Oostelijk feest genoemd te zien. Zü wil bewust deze onderneming niet ma- keu jt object van propaganda. Zij heb ben zelfs microfoons onklaar gemaakt, die de propaganda naar het Oosten had den moeten dienen. De tienduizenden jonge mensen, die hier in acht weken uit verschillende landen zullen samen ko- hien, willen zich vooreerst bewust be perken tot zoiets als een kennismaking en een aanknoping van vriendschappen over de grenzen. Onder de twaalf natio nale vlaggen en de groene „E" van de voorlopige Europese vlag gaat alles er volkomen ongedwongen toe. Ieder doet er wat hij verkiest en niemand behoeft zich te laten dwingen tot het bijwonen van de spreekbeurten en discussies, waarvoor politici van Europees formaat de rots komen opklimmen. Alles gaat hier onder het Europese motto, dat in de geestelijke leegte, die sedert de capitulatie over West-Duits- iand gevallen is, een der weinige is, waar aan men meent houvast te kunnen krij gen. Ook uit Nederland is er een aan zienlijke groep gasten, die zich hebben kunnen overtuigen van de ernstige wil in het beste deel der Duitse jeugd om te zoeken naar idealen, die wijder gespan nen zijn dan de nauwe landsgrenzen. De organisatoren varf het kamp zijn reeds zodanig van het succes overtuigd, dat men inmiddels al heeft besloten op de rots, hoog boven de Europese Rijn stroom, zoiets als een Europees jeugddorp te bouwen. De jeugd uit alle West- Europese landen zou er de bouwstenen voor aandragen, in de hoop iets duurza- mers te bouwen dan de met rode slag zinnen bestreken coulissen van het „we reldfestival" in Oost-Berlijn. Het Petroleum Information Bureau heeft medegedeeld, dat Amerikaanse, Engelse en Nederlandse belangen ln het afgelopen jaar tezamen ongeveer 480 millioen metr, ton olie hebben geprodu ceerd, hetgeen 88 pet is van de totale wereldproductie van 543 millioen metr. ton. De Amerikaanse oliemaatschappijen produceerden 290 millioen metr. ton voor binnenlands verbruik en 100 millioen metr. ton in het buitenland. Engelse en EngelsNederlandse maatschappijen pro duceerden 87 millioen metr. ton buiten de V. S. hetgeen 18 put meer is dan het overeenkomstige cijfer voor 1949 en 34 pet van alle olie, weike buiten Noord- Amerika werd gewonnen. In 't midden-oosten produceerden En gelse en Engels.Nederlandse maat schappijen bijna 47 millioen metr. ton, m het Caribische zeegebied ongeveer ou millioen metr. ton en in het Verre Dos ten ongeveer 8.500.00 metr. ton. De plannen voor een drinkwatervoor ziening in deze streek zijn niet van van daag of gisteren. Reeds tijdens het burge meesterschap van de heer G. J. Wouters te Wamel, nu weer bijna 18 jaar geleden, werd over dit voor de streek zo belang rijke object reeds gesproken. De heer Wouters, die thans na gouverneur van Curacao geweest te ziin, in Leeuwen van zijn welverdiende pensioen geniet, memo reerde dit nog even. In verband met het feit. dat dit gebied zeer onrendabel is, moesten die plannen, hoe noodzakelijk de waterleiding ook was, steeds naar de achtergrond geschoven worden. Thans nu de regering een zeer belangrijke subsidie voor de drinkwater voorziening in Maas en Waal heeft toe gezegd, is de verwerkelijking van het waterleiding-plan mogelijk. Volgens de president-commissaris van de Waterleidingmaatschappij Gelderland, mr baron Van Verschuer. bedragen de kosten van het grote plan voor deze streek circa 8 millioen gulden. Gezien 's lands financiën, kan dit gehele object niet op korte termijn worden uitgevoerd. Daarom ligt het in de bedoeling de kom van Be neden Leeuwen en van Druten het eerst van water te voorzien. Daarna, als de financiën zulks toelaten, zullen de andere dorpen aan de beurt komen. In Druten zal het pompstation verrijzen. Nadat de buizen waren gelegd, voerden de burgemeester van Wamel, de heer G. Ditters en zijn collega van Druten mr J. de Vries het woord. Zij waardeerden het, dat de drinkwatervoorziening voor hun gemeenten, die ook voor de volks gezondheid van zulk een groot belang is, thans een feit wordt. Tijdens de koffiemaaltijd, die in hotel Juliana werd gebruikt, voerden vele spre kers het woord, die het initiatief zeer toe juichten, waardoor Maas en Waal weer een stap vooruit zal gaan. In de 513de Staatsloterij, vijfde klasse, zeventiende lijst, is op lot no. 17969 een niet gevallen met een premie van 3000 voor het laatst uitgekomen nummer.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 5