Met de water-taxi de Maas Indonesië verkoopt rubber aan de Ver. Staten Plan voor stichting Rotterdams Kankercentrum VAN SPROOKJES EN DRAMA'S ACHTER DE SCHERMEN Eerw. Broeder doodgereden Tragisch ongeval met dodelijke afloop Noordelijken blijven in de aanval De gegevens voor het Missieboek Nederlandsche Bank O. B. K. geeft openbare WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1951 TWEE SULTANS AAN BOORD VAN „ORANJE" HET LIED VAN DE VACANTIEWEEK DE SPAARBEDRIJVIGHEID IN JULI SCHITTERENDE TOCHT LANGS ALSMAAR LICHTJES NED. VRACHTENMARKT LAATSTE BERICHTEN Bij botsing tussen auto en motorrijwiel OVEREENSTEMMING TUSSEN CURAsAOSCHE PETROLEUM MIJ EN ARBEIDERS DRIE MOORDEN IN INDONESIË NIEUWE LUCHTVAART- MAATSCHAPPIJ IN INDONESIË ALLE RUBBER VAN GOUVERNEMENTSBEDRIJVEN GEDURENDEJAAR „KUNST EN KITSCH" naad u meer DE BROERSVEST WAS AL VERLICHT RECHTZETTING BURGERLIJKE STAND Het m.s. „Oranje" zal Donderdag weer naar Indonesië vertrekken. Het schip is geheel volgeboekt. Tot de passagiers be hoort de sultan van Kutei en in Sout hampton zal de sultan van Johore aan boord gaan. zomeravond-wandelaars, die om niets van dit uitzicht genoten. Er is in Schiedam wel eens sprake ge weest van een uitzichttoren aan de Maas. De meningen hierover zullen onder onze stadgenoten wel verdeeld zijn. De even tuele tegenstanders raden wij echter aan eens een avondtocht piet de watertaxi te maken. Het wil ons voorkomen, dat men dan van de kans van slagen van een der gelijke toren wel overtuigd raakt. Want wij geloven niet, dat er veel plaatsen in Nederland zijn, waar men een zo duide lijk en tevens aantrekkelijk beeld van Hollandse werkzaamheid krijgt als in het havengebied hier in deze'Omgeving. Wij ontvingen de cijfers van de Spaar bank Anno 1820 over Juli. Juli blijkt in het jaar 195i de eerste maand te zijn die een spaaroverschot te zien geeft; f 32.586.78 werd meer inge legd dan terugbetaald. Ingelegd werd in 15.268 posten f 408.038.02, terugbetaald in 5.469 posten f 375.451.24. - Het totaal tegoed van 36.832 inleggers bedroeg eind Juli f 12.185.989.11 tegen f 12.819.225.21 van 35.641 inleggers per 31 Juli 1950. Door de afhaaldienst werd f 36.143.50 aan vaste spaarbedragen aan huis opge haald. Het aantal spaarbusjes in omloop groeit gestadig en nadert met 3.896 de vier dui zend. In Juli werden 492 busjes geledigd, welke f 6.135.50 spaargeld bleken te be vatten. Wie straks, als het op verschillende punten van de stad wel feest, maar ook druk zal zijn, eens een avond rustig uit wil zijn, hij zoeke de Hoofdstraat en daar het gebouw win de havendienst. Daarte genover ligt in de Voorhaven de water taxi, die achtmaal per dag zijn tocht door het Rotterdams havengebied maakt. Gisteravond hebben wij op uitnodiging van de Schiedamse Gemeenschap bij wijze van introductie een „rit" met: de water taxi gemaakt. En nu mag het waar zijn, dat wij gisterenavond uitzonderlijk mooi weer troffen, de tocht heeft ons zoveel genoegen gedaan, dat wij ze onder welke weersomstandigheden ook graag nog eens «ouden maken. Vooral bij avond, hoewel het dan op het water minder druk is, is de tocht aantrekkelijk. Men krijgt een in druk van de geweldige afmetingen en de fantastische capaciteit van de Rotter damse haven. De Merwedehavens, waar de schepen gisterenavond op één lange rij lagen en het Waalhaven-bassin, dat de grootste gegraven haven van de we reld is, liggen op de route. Vanuit laag op het water kijkt men hoog op-tegen de schepen en de armen van de kranen maken de indruk torens te zijn. Na Rot terdam vaart men in de richting Vlaar- dingen. Langs onze eigen Werven, langs Wilton, waar men bij avond bijvoorbeeld het goed verlichte droogdok tot in de dé tails kan bekijken. En dan komt men langzamerhand bij de raffinaderijen van Pernis. Het Uitzicht daarop is zo schitte rend, dat men zich overal kan wanen, be halve bij de geweldige brok techniek, die deze glimmende staalconstructies zijn. Opvallend is het voordeel dat Vlaardlngen in dit opzicht heeft. Men heeft daar een goed verlichte boulevard, die, zoals wij konden zien. uitstekend bezet was met Nieuwsgierig naar het Westen. Volgens het „Berlijnse jeugdbureau", waaraan de verzorging van de naar West-Berlijn ge komen deelnemers aan het wereldjeugd- festival in Oost-Berlijn was toevertrouwd, hebben 977.914 deelnemers de Westber- lijnse jeugdtehuizen bezocht, werden in totaal 425.000 warme maaltijden en 300.000 koude maaltijden uitgereikt en bezochten 126.000 deelnemers de bioscoop in West- Berlijn. Het vorig jaar heeft de Vacantie- week een daverend succes gekend, n.l. het officiële Vacantieweek-lied „De appeltjes van Oranje". Dit jaar is er lang gezocht naar een goede vervanging, naar een lied dat even gemakkelijk in het gehoor lag, even vlot liep en even vrolijk klonk. Het was moeilijk om „De appeltjes" te evenaren, maar wie gehoord heeft, hoe in korte tijd „Hoor de muzikanten" tot ver over de grenzen bekend is geworden, (mén kan het in Frankrijk op de kermis horen spelen) die zal be grijpen, dat dit lied het heus wel zal doen op het komende Broers- festival. In grote oplaag is het gedrukt, zodat het vanaf de eerste avond erin geheld kan worden. 580 ton petr. cokes Bergen op Zoom; 150 ton kolen Terheijde; *10 ton ld. Tilburg; 410 ton ld. Budel; 380 ton ld. Helmond; 180 ton kunstmest Amsterdam; 305 ton kiel Maas tricht; 435 ton copra Maarssen; Tl ton rogge Roermond; 169 ton schroot Bodegraven; 140 ton id. Oversehie; ISO ton boekweit Leeuwar den: 90 ton papier Velsen; 480 .on kali Amersfoort; 81 ton boekweit Nieuwesluis; 120 ton div. granen Smeek; 26 stand hout Nijmegen; 19 ld. ld. Delft; div. grote partijen granen vletten; div, partijen mals 1-varen; 8 vtetreizen. Men meldt ons uit Delft: Gisteravond te ongeveer zeven uur heeft nabij de Pauwmolen een dodelijk ongeval plaatsgehad. Een motorrijder wil de vanaf de le Delfgduwseweg de tweede oprijden, toen tegelijkertijd vanaf de ver bindingsweg een vrachtauto naderde, die eveneens de tweede Delfgauwseweg wilde nemen In de bocht zijn beide voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Op de motorduo zat de broe.r van de bestuurder, de eerwaarde broeder Al. H. Laanen, oud 38 jaar uit Huize Beukenrode te Doorn, die zijn vacantie bij zijn moeder dn Delft doorbracht. Bij de botsing is hij komen te vallen, waarbij hij waarschijnlijk met het hoofd voor het achterwiel van de auto is terecht gekomen. Het slachtoffer werd naar het St Hippolytuszlekenhui* overgebracht, waar bij aankomst de dood werd geconstateerd. Men meldt ons uit Gouda: Gistermiddag om 16.40 uur heeft op de vaste brug over het stroomkanaal bij de Julianasluis een tragisch ongeval plaats gehad, dat aan de 32-jarige mevr. A. v. A.-V. d. R het leven heeft gekost. Aan de noordelijke kant van de brug stond langs het fietspad een auto geparkeerd. Uit de richting Gouda passeerde op. het tijdstip van het ongeval een vrachtauto, bestuurd door J. V. uit Capelle. a.d. IJssel. Aan de zuidelijke kant van de brug zat op het hek een zevenjarig meisje, terwijl haar broertje van tweelf jaar erbij stond. Hij trok zijn zusje van het hek af en smakte tegen het voorwiel van de juist per fiets passerende mevr. v. A., die een vierjarig dochtertje achterop haar fiets had zitten. Mevr. v. A. verloor de macht over haar stuur en vlei-met haar hoofd tegen de juist passerende vrachtauto aan. Zij werd opslag gedood. Haar -dochtertje had een lichte oogwond. De bestuurder van de auto treft geen schuld. Mevrouw ■v; A. laat vier kinderen achter. De besprekingen, die gevoerd zijn tui sen de directie van de Curagaosehe Pe troleum Mij. en <Se advies-commissie van de arbeider) hebben tot overeenstem ming geleid. Nadere gegevens over de bereikte overeenstemming zijn nog niet beschikbaar. De 37-jiarige G. E. Plas, emploé van de thee-onderneming Kiarapajung ln het Noord Tjiandjurse, beneven® twee Indo nesiërs zijn vermoord, toen zij met 70.000 up;ahs per vrachtauto van Tjandjur naar Kulon reden. De vrachtauto werd uitge brand teruggevonden. In Djakarta is een nieuwe luchtvaart maatschappij opgericht, waarvan het kapitaal voor 51 pet Indonesisch en 49 pet buitenlands is. regeringen het z.g. rubbër-ultvoerllcentie- systeem afgekondigd, dat beperkende be palingen bevatte ten aanzien van de uit voer. De afkondiging van dit systeem heeft ten sterke prijsdrukkende Invloed gehad op de rubbermarkt te Singapore. Daar men van Indonesische zijde rede nen heeft om aan te nemen, dat de Ame rikaanse regering en haar onderhandelaar destijds te Djakarta voorkennis bezaten omtrent de door Singapore en Londen te treffen maatregelen, zjjn na de onderteke ning stappen ondernomen via de Ameri kaanse ambassade te Djakarta, teneinde de clansule ln de overeenkomst betreffende de binding san de Slngaporeprijs herzien te krijgen. Tot op heden is van Ameri kaanse zijde op deze stappen niet geant woord, aldus deelde men Aneta van be voegde zijde mede. Wat betreft het in het bericht genoem de „barber"-karakter van de gesloten overeenkomst verklaarden Aneta's zegs lieden, dat geen clausule van die aard ln het contract voorkomen. Wei is van Amerikaanse zijde toegezegd Indonesië zo veel mogelijk tegemoet te komen, Indien het voor het uit de rubber verkregen dol larbedrag aankopen zou willen verrichten ln de Ver. Staten. Van enige dwang is uiteraard geen sprake, terwijl aan de ande re zijde de Amerikaanse regering geen bin dende garanties kan verstrekken. Op Aneta's vraag of Indonesië ondanks het feit, dat men te Djakarta het contract op het punt van de prijsclausle onjuist acht, de komende maand de desbetreffende rubber zal gaan afschepen, werd 'n beves tigend antwoord gegeven. Naar aanleiding van berichten uit New York, bevestigden bevoegde kringen te Djakarta tegenover P. I. Aneta, dat Indo nesië een overeenkomst heeft aangegaan met de Amerikaanse regering, volgens welke overeenkomst met Ingang van 1 September 1951 alle rubber, geproduceerd op de ondernemingen van de Pusat Perke- bunan Negara (de voormalige gouverne- ments landbouwbedrijven) naar de Ver. Staten zal worden geleverd. Deze overeen komst geldt voor anderhalf jaar en de laatste leveringen vallen dus in Januari en Februari 1953. Onlangs heeft de „Emergency Procure ment Service" van de „General Service Administration" van de regering der V. S. een bartertransactle gesloten met de rege ring van Indonesië. De V.S. hebben op zich genomen, te beginnen met de ko mende maand, gedurende het tijdvak 1 September 1951 tot en met 28 Februari 1953 de rubberproductie van de P.P.N., neerkomend op 1200 ton per maand, af te nemen. Het betreft hier uitsluitend R.M.A. kwaliteiten (R.M.A. Rubber Manufactu rers Association). De prijs, f.o.b. Indonesische afscheep- havens, wordt vastgesteld telkens per pe- iode van vier maanden, waarbij wordt uitgegaan van het gemiddelde der offlcië- e slotnoteringen te Singapore voor directe erscheping, welke hebben gegolden gedu- ende de aan de begindatum van deze pe- iode voorafgaande maand, onder aftrek van 3 pet. Zo zal dus voor verschepingen n het tijdvak September'December a.s. nogen worden aangehouden het gemid delde van de slotnoteringen, die te Sin gapore hebben gegolden in de maand Augustus. In totaal zullen 18 maandelijkse afleve ringen geschieden. Kwaliteitsverschillen uilen ter beoordeling worden voorgelegd aan de Rubber Manufacturers Association en de Rubber Trade Association. De uit spraak dezer lichamen is bindend voor bei de partijen. In totaal gaat het om ruim 21.000 ton rubber, waarvan de waarde ge schat wordt op ca 20 milioen. Dit bedrag zal Indonesië, gezien het karakter van de overeenkomst een ruilovereenkomst geheel en al voor aankopen in da V. S. moeten besteden. Tot zover het uit New York afkomstige bericht. Van bevoegde zijde te Djakarta gaf man te verstaan, dat begin van dit jaar een dergelijke overeenkomst werd gesloten met de Amerikaanse regering. De ln deze overeenkomst opgenomen clausule betref fende de prijs werd hierin echter opgeno men, afgaande op de veronderstelling, dat de Singapore rubbermarkt een „vrije markt" Is. Vrijwel samenvallend met het tijdstip der ondertekening van deze over eenkomst werd door de Britse en Maleise In het communiqué van het achtste le ger van heden, Woensdag, wordt gemeld, dat de Noordelijken met regimentsslerkte' boven Janggoe tegenaanvallen uitvoer den en noordelijke bataljons in het ge bied van Kansong de verbondenen tot te rugtrekken dwongen. Ten Noord-Westen van Janggoe moes ten Zuidkoraanse troepen een heuvel prijsgeven en andere eenheden moesten de top van een andere heuvel opgeven. In het gebied ten Noorden en ten Noord- Oosten: van Janggoe verdedigen naar schatting twee bataljons Noordelijken hardnekkig hoog- gelegen terrein. Achter de linies gaat de aanvoer van voorraden voor de Chinezen en Noord- Koreanen door. In de afgelopen nacht hebben geallieerde vliegers ongeveer 2.30P voertuigen waargenomen. Od vijf punten vallen de communisten met bataljon-sterkte aan. De zwaarste gevechten worden geleverd boven Jang goe. waar zij brachten zes door Zuid- Koreanen op hen veroverde heuvels weer in hun bezit te krijgen! Ten dele zijn zij hierin geslaagd. Er werden reeds vele gegevens ontvan gen over Schiedammers, welke in de mis sie werkzaam zijn, maar de eerste oproep is toch niet geheel goed begrepen. Het gaat niet om foto's van de betrokkenen, maar uitsluitend óm de namen, geboorte datum, opleiding, vertrèk naar de Missie, Standplaats e.d. Men wórdt dus zeer vriendelijk verzócht in geen geval foto's in te zenden, daar het niet de bedoeling is deze af te drukken. Voor diegenen die de vorige oproep gemist hebben, zij nog vermeld, dat in October een Missie-Ten toonstelling zal worden gehouden, ter ge legenheid waarvan ook een Missie-boek zal verschijnen. Hierin wensen de organi satoren zoveel mogelijk alle namen op te nemen van Schiedammers, missionarissen broeders en zusters en in het missie-werk actieve leken, die in den vreemde werk zaam zijn. Gegevens hiervoor moeten worden op gestuurd aan de redactie van dit blad Rotterdamse Dijk 188c. Telefonische op gave is niet mogelijk. Exposities in het Haagse Gemeentemuseum In het Haagse Gemeentemuseum blijft tc en met 30 September de tentoonstel ling „Hedendaagse Nederlandse beeld houwkunst", en tot en met 4 September de tentoonstelling „Moderne blaasinstru menten" geopend. Van 28 September tot en met 4 Novem ber, wordt de expositie „Kunst en Kitsch" georganiseerdin samenwerking met het Haags cultureel centrum. Er zullen daar voorbeelden worden getoond van voor- we-pen. die naast hun nuttigheidsfactor tevens een schone vorm hebben: glas, aardewerk, zilver. Daarnaast ook voor beelden van wansmaak, en ook goede en slechte interieurs. Van 15 September tot en met 4 Novem ber wordt een jubileumtentoonstelling van de Haagse Kunstkring bij het UO-jarig bestaan gehouden. Het zal een overzicht- tentoonstelling zijn van schilderijen, architectuur, grafiek, door leden gemaakt. Van half September tot half October exposeren tenslotte drie grafici: Morandi, Weet u wat een Bas is en wat een Ba riton? Kunt u een Alt-sax van een tenor sax onderscheiden. Heeft u wel eens van een Sousaphoon gehoord en kunt u bevroeden, waarom de hobo de prima donna van het orkest genoemd wordt? Gaat u dan eens kijken in een van de etalages van Bervoets op de Broersvest, waar de nieuwe lage stemming-instru menten van OBK tentoon zijn gesteld. Vanmorgen werd deze etale ingericht en wij zijn blij, dat wij toevallig langs kwamen, want het is heus iets bijzonders om dit te zien. Niet alleen, dat het nieuwe chroom zo prachtig en smetteloos blinkt, maar omdat u bij het zien van deze etalage de muziek al hoort. Rond de pauken staan de klarinetten in het gelid. De Tenor-sax ligt vacantie te houden in de mooie kit en de wald hoorns maken buitelingen rond hun eigen as van pure muzikaliteit. De sousaphoon strengelt zich als een kolossale python rond de in uniform gestoken pop en heel bescheiden ligt de Böhmfluit te smoezen met de Böhm-piccolo. Wij hebben een ding betreurd bij zoveel vreugde. Dat wat wij in de etalage zien niet buiten gevraagd kan worden, zodat wij deze week de nieuwe instrumenten nog wei niet zullen horen Die bewaart OBK voor een feestelijk concert als er men de hooggestemde ver wachtingen over de lage stemming in de practijk zal kunnen toetsen. Immers deze instrumenten lulden een nieuw tijdperk voor OBK in. Het tijd- perk van de lage stemming. Er is bovendien een attractie aan dese etalage verbonden. Als Maandagavond OBK in de tent concerteert zal er voor het publiek uitgezonderd leden van harmonie-orkesten gelegenheid be staan deel te nemen aan het raden van de namen van instrumenten, welke op die avond tussen de nummers zullen wor den aangewezen. Bestudeer dus van tevoren de vorm en het aanzien van de instrumenten in de etalage. De uiterlijk stille Volksbond was gis- sterenavond een brok leven en gijn. In de grote zaal rikketikten de dialogen van Spit en Spat door de ruimte en bloeide een sopraan-aria open op de ondergrond van een mahtig koor. In de hoge re gionen van de zang-lyriek jubelde een tenor en het voor de revue-scherts min nekozende volk smolt weg op een heer lijk deuntje, dat iets met avond en het Juliana-park te maken had. In zaal 9 blies Ambrosius iedereen val selijk misleidend de toeter van papier op echt geel-koper of glimmend chroom, terwijl het al om half tien de tijd voor dit polonaise-orkest werd om Irene goe den nacht te wensen. In de foyer zaten de heren van de Schiedamse Gemeenschap doodsangsten uit te staan, dat het hele stel op het „Hiep-hiep-hoera, dat was een feest" door de vloer zou komen, maar geluk kig konden zij enige seconden later nog ongemaltralteerd zuchten: „Hoor de muzikanten". In zaal 6 bondsden de voeten van de orkestleden van de J. M.-band om de 12th Street Rag binnen de perken van de maat te houden en kregen de diverse nummers voor het Dinsdagavond-pro gramma nog een laatste bijwerking. Veel stiller was 't in het lokaal, waar de heer Brand zijn snelgevoete mede werksters ten dans leidde in de balletjes, die ln de Revue zullen worden gedanst. Het gebeurde in de afgeslotenheid en de ondoordringbaarheid als van een Spaar- bankkluis, maar mensen, die even heb ben gekeken, waren verrukt. Dat waren ook de vele wandelaars, die de gezellige drukte van de binnenstad gisterenavond opzochten om daar reeds iets in te drinken van de sfeer, welke opgebouwd wordt. De verlichting van de Bróesvest kwam gisterenavond klaar en brandde proef. Dat wat Kerkrade tot een sprookje maakte, komt nu Schiedam in een onge woon schouwspel van licht en kleur om toveren. Intussen spelen zich behalve sprookjes ook drama's af. Daarvan weten maar weinigen in deze dagen, maar ze weten er dan ook van. Want er mogen dan mutsen zijn, ale dag en nacht werken om de komende feesten te doen slagen. Zh mogen het dan in hun hoofd gehaald hebben om tien dagen het aanschijn van Schiedam totaal te doen veranderen grondiger nog dan het vorig jaar; er zijn ook instanties, die dit maar niet kunnen bevatten. Die er niets op tegen hebben, dat er feest komt, als alles maar hetzelfde blijft. Alsof niet het kenmerk van feest is, dat juist met de sleur gebroken wordt. Het is ook wel moeilijk om uit de rou tine-gang te komen en snel en vlot be sluiten te moeten nemen. Het valt niet mee, om een heel leven lang overal „Nee" op gezegd te hebben en dan plot seling op korte termijn een gunstig ad vies te moeten geven. Vandaar, dat in deze laatste dagen mensen een zenuw crisis nabij zijn. Is men deze instantie niet vergeten, dan voelt die zich wel gepasseerd, terwijl weer en andere de kans schoon ziet om een behoorlijk aantal uren arbeidsloon ln de bezigheden te verwerken. En dan denkt men weer aan Kerkrade, waar in korte tijd een halve muziekwe reld op bezoek kwam en waar alles soe pel en met aller medewerking verliep en men heeft nog meer bewondering voor de mensen, die tegen deze stroom van tegenwerking in doorzetten. Als er is gloort, dan is er de ver lichting, die tot stand kwam met de dankbaar gememoreerde vlotte mede werking van de Gemeente Technische Bedrijven, waar men al langer bewezen heeft begrip voor de zaken te hebben. Dat blijkt ook uit de technische installa ties, welke bij het feestpark nodig zijn. Vele Schiedammers en West-Rotterdam mers hebben al rondgeneusd rond het Lorentzplein, Zoveel ai ,dat een der aan wezige rijwielstallingen het te druk kreeg om alle aanbod van fietsen te ver kerken. En dit nog voor de pret begon nen is. Wat moet dat worden, als alles eenmaal draait. Bij het podium op de Broersvest is nu ook een poffertjeskraam verschenen, waardoor de mogelijkheden van de restauratie tijdens het Broers- vestival nog verhoogd zijn. Elders op deze pagina vind U het ver slag over de eerste rondvaart langs de verlichte olieraffinaderijen. Als morgen avond de burgemeester de Vacantieweek heeft geopend, zal Schiedam tien dagen anders zijn. Anders en bovenal gezellig. De vijverloop zal niet gehouden wor den op Zondag, maar op Zaterdag a.s. tussen de tweenummers van de 7e wie lerronde van Schiedam op het parcours Stadhouderslaan. GEBOREN: Pieter, z. v. P. Tettelaar en M. de Bruin; Johanna L. d. v. M. J. Bok horst en D. J. M. Dingenouts. OAGBtAD VOOR SCHICDAM CR ORtSTRtRSM 73e Jaargang No 21623 De kantoren der Redact]* ec Admi nistratie zijn tüdeiijk gevestigd in he' gebouw K.K Volksbond. Lange Haven 71 Schiedam Telefoon Administratie 66152; Telefoon Redactie 67423 Giro-nummer WiiUS ten name van de N V De Courant De Maasbode. Rotterdam Abonnementsprijs f 495 per kwartaal 1 1 70 per maand, t 0 40 per week. Adverleritie-pi'i.1» op gewone KOlomoreedU F I) 15 oei mlllimetei noogte Ingezonden Mededelingen op redsctlouei* kuioinoieedt» l u» pet mlllimetei Hoogte Bu continet geiden lagere tarieven wel** bil de administratie at on de erkend* advertentie Drirean» verKrugnaai (tin Kampioenen Kleine edvertentientot 2b woorden 69 ct Ei* woord meer 3 et. Maximum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bi] vooruitbetaling Alle sdvertentie-orders worden sfgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor •net Advertentie-wezen Directeur: J Kuljpers Hoof relacteur: Leo J. M. Haaelsst

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 2