LAGA-ACHT heeft kans op Bondselftal faalt over hele linie FINALE-PLAATS IN MACON Salaris over 945 jaar Yermoufh Torino Stender kreeg aanbod van Engelse Zwembond Europese roei-kampioenschappen Arsenal sloeg Chelsea Loting te Macon RAN JA-SODA FABRIEKEN HILVERSUM •ROTTERDAM PAGINA 4 DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1951 YERKEERSSTREEP IN DE WEG bracht motorrijders ten val „BUREAU ZUID-MOLUKKEN" OYER UNIEVERHOUDING MAXIM BEHOUDT TITEL ZWAK BATTEN EN VANGEN TEGEN FREE FORESTERS v Slecht veldwerk lyOoRKilNELE FLESJE/ Koel geschonken Graag gedronken Nederlands grootste speciaalzaak in Haarden - Kachels en Fornuizen Meent 104-Rotterdam«R damschediik 247-Schiedam rVRUCHTEHliHOi Blijkens meldingen van de Wegenwacht hadden op de verbindingsweg tussen het voorlopige eindpunt van de nieuwe auto snelweg' Utrecht-Arnhem en De Klomp, in één week tijds niet minder dan zeven motorrijders een slipongeval. Deze onge vallen hadden plaats in de bocht ten noor den van de spoorwegovergang te Vee- nendaal. Hetonderzoek wees uit, zo deelt de Toeristenbond A.N.W.B. mede, dat het slippen te wijten was aan de witte ste nen waarmede de as van de weg was ge markeerd. Hier bleek dus vreemd genoeg een beveiligingsmaatregel een tegenge stelde werking te hebben. Rijkswaterstaat heeft de gevaarlijke stenen thans met spoed door z.g.n. kat teneden vervangen. Honderdjarige. Onder hartelijke be langstelling van de ganse bevolking van Geldrop heeft mevr. S. Cox—Van Brea aldaar haar honderdste verjaardag ge vierd. Het bureau te 's-Gravenihage van de „Repoebliik Maloekoe Selatan'' (Repu bliek der Zuid-Molu'kken) heeft in een schrijven aan de regering zijn standpunt te kennen gegeven ten aanzien van even tuele besprekingen tussen Nederland en Indonesië inzaike de verhouding tussen beide landen. Het bureau betoogt hierin o.m.: dat de deelstaat Repuiblilk Indonesia zidh ille gaal gesteld heeft in de plaats van de Repuiblik Indonesia Serikat; 2). dat „wij ziging van de Unieverhoudin-g in algemene zin slechts zal kunnen geschieden door besprekingen tussen Nederland, de repu blic Indonesia en de Repulbliek der Zuid- Molukken"; 3). dat overdracht van Ni'juw- Guinea door Nederland aan de Republik Indonesia, die met het eiland hoege naamd niets te maiken heeft, moet wor den afgewezen; 4). dat Nederland voor de ter R. T. C. overeengekomen rechts orde in feite dient op te kennen. Tijdens de trip die 21 leden van de Hilversumse zwemclub „De Robben" door Engeland maakten op uitnodiging van de Ilford Swimming Club heeft de Engelse zwembond de trainer der Rob ben, Jan Stender, een voorstel gedaan om gedurende drie maanden Engelands beste zwemmers en zwemsters te gaan trainen. Stender zou hiervoor een grote geldelijke vergoeding ontvangen. De trai ner sloeg dit aanbod echter af. Tijdens de trip behaalden de Robben éclatante successen. Stender gaf diverse demonstraties met zijn trainingsmetho den, welke bij de Engelsen grote bewon dering wekten. Zo liet Stender het da mes-zévental van de Robben, dat kam pioen van Nederland is, een demonstra tie geven, waarbij de bal practisch het wateroppervlak niet raakte. Een van de wedstrijden, die in het zwembad van Clacton on sea, werd via de televisie uitgezonden. Niet minder dan tien mil- lioen kijkers volgden het programma. Enkele uren na zijn terugkeer in Hil versum was Stender reeds aan de verde. re training van zijn pupillen bezig. Hij vertelde onder zijn jongere zwemsters enige meisjes te hebben, waarvan hij grote verwachtingen koestert. Zoals men weet traint Jan Stender o.a. Geertje Wie- lema, die in Engeland twee nationale record verbeterde. De uitslag van de gisteren in Engeland gespeelde league-wedstrijden luiden: Eerste divisie: Bolton Wanderers Newcastle United 00, Chelsea—Arsenal 13; Huddersfield TownManchester City 51, Manchester UnitedMiddles brough 42, PortsmouthBlackpool 13 Preston North EndCharlton Athletic 3o, Wolverhampton WanderersDerby County 12. Tweede divisie: Birmingham City- Leeds United 11, Doncaster Rovers Blackburn Rovers 10, EvertonBren- ford 1—0, Nottingham Forest—Southamp ton 30. In een wedstrijd over 15 ronden heeft Joe Maxim zijn titel van wereldkampioen halfzwaargewicht met succes verdedigd tegen zijn uitdager Bob Murphy. Maxim won op punten. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM, 22 Augustus. Met nog slechts één wicket in de eer st inninps in handn, heeft het Bondself tal in de heden begonnen tweedaagse wedstrijd tegen de Free Foresters, die op het prachtige tërrein nan R. en W. ge speeld wordt, een achterstand van nog 195 runs, zodat het zo goed als zeker is dat de Hollanders morgen de follow-on ge geven zal worden Tegenover de 281 voor 9 (gesloten) van de Free Foresters, stelde het Bondselftal het zeer matige totaal van 86 voor het verlies van 9 wickets, zodat er morgen heel wat door het Bondselftal gepresteerd moet worden wil het de slechte indruk van vandaag uitwissen' Het hoge totaal van 281 door de Engel sen in een zeer vlot en aantrekkelijk tempo bijeengeslagen, had minstens een honderdtal runs lager kunnen zijn, als de fielders de geboden kansen beter gegre pen hadden. Minstens een tiental kansen werden niet geaccepteerd, terwijl ook het grondfielden en aangooien veel te wensen liet. En dat door jonge, goed getrainde spelers, die stuk voor stuk beter, kunnen! Dat het bowlen hieronder leed is begrij pelijk, doch, ofschoon juist op de linker slowbowler H. C. van dar Bijl de meeste kansen gemist werden, was hij toch ver reweg de beste bowler. Zes wickets voor 101 runs (in 32 overs) .te veroveren, blijft Te Macon legt men de laatste hand aan de voorbereidingen voor de Europese roeikampioenschappen die Vrijdag, Za terdag en Zondag a.s. worden gehouden. De stad is met vlaggen versierd en de hotels en pensions zijn bü lange na niet toereikend om de duizenden bezoekers te herbergen. Tal van scholen zijn als lo geergelegenheden ingericht, maar vele gasten zullen in de omgeving van Macon onderdak moeten zoeken. De loting, welke vanmorgen tijdens het FISA-congres is gehouden, had tot resultaat dat Nederland voor de vier met stuurman uitkomt in de tweede heat, met België, Italië en Frankrijk; voor het skifnummer roeit Van Mesdag met een Zweed, een Fransman en een Brit in de eerste heat; in 't nummer vier zon der stuurman ontmoet Nederland in de derde heat Noorwegen en Frankrijk; ten slotte roeit de acht. van Laga in de twee de heat tegen een Deense en een Zuidsla- Vische plog. Er zijn drie heats in elk van deze nummers. De winnaars van de heats komen in de halve finales, de anderen komen in de herkansing. liiyEÜSUM ^$.FA8l ontdekte de fraude, dat is zo. Maar hij weet niet, wie ze pleegde. Dergelijke dingen hangt Anthony geen buitenstaan der aan de neus. Daarom is het. zaak, met gemaakte fouten ons voordeel te doen. Toch? Soper grinnikte. Met alle respect, Isa je komt als het hinken de paard achteraan. Vertel jij eens, hoe Lawrence zijn slag wil slaan nu hij is weggeschop. Iidioot. schamperde Isadora. Dat is het juist, de oude mag geen kans tot schoppen krijgen! O zo! Soper wreef langs een neus vleugel. Is dat het eieren eten? Archi bald opende de rij, Jerome volgde, Settle verdween spoorlos, nu is de beurt aan Antnony, het wordt opruiming en gros! Geloven jullie werkelijk, dat het ge smeerd blijft gaan? Je insinueert, zei Melchior gegriefd. Twee van de drie, die je noemde, zijn verdronken. De ander ging er van door. wie zal zeggen, welke goede redenen Settle er voor had? Wat Archie's dood aangaat Lawrence en ik hébben een alibi, dat de ongelovigste Thomas over tuigt. Van Settle's verdwijning weten wij net zoveel als jij. Blijft over Jèrome. Als het geen ongeluk is geweest, dan wil ik op m;jn woord van eer verklaren, dat Lawrence en ik hem geen haar op het hoofd hebben gekrenkt. De ene broer vermoordt de andere niet. Soper giechelde. Een lauwerkrans voor de anonieme medewerker! HtJ speelde jullie alleraardigst ln de kaart! Is hij weer in de buurt, nu om de oude Anthony ad patres te helpen? -» Zijn we ergens anders voor bij el kaar? Als we met ons vieren geen uit weg vinden zijn we geen knip voor de neus waard. Weer een dooddoener, Isadora. De man, die volgens jou zijn ene béen al ln het graf heeft, is nog deksels goed in staat, met het andere te schoppen. Dat heeft Lawrence ondervonden en ik niet minder. Jullie gokten op het verkeerde paard, zei Soper met een grijns. Eerst had de oude heer het hoekje omgeholpen moeten worden. Wie praat van het hoekje om hel pen? snauwde Melchior. Druk je behoor lijker uit, zeg! Als ik jullie daar een pleizler mee doe, mij best. De oude had er het eerst tussenuit moeten knijpen klinkt dat vriendelijker? Al die rompslomp was onnodig geweest, wanneer Lawrence naar mij had geluisterd. Het is feitelijk zijn schuld, dat we in de put zijn geraakt. Met welk doel werd de „Aurora' ge kocht? Om ér een stevige buit te ber gen. De oude lapt zijn familieleden niet de nor in; dat zei hij daarstraks nog. Lawrence liét kans op kans voorbijgaan. Hij gapte een paar duizend pond en ver prutste er alles mee. Moet ik soms nog in mijn handen klappen? Klap in je handen, omdat je denkt, er met. de minste kleerscheuren af te komen! Laat ik ook eens boffen! Het ge beurt me niet te dikwijls daar zorgen jullie wel voor! We redden de boel niet, door elkaar al te kammen, suste Isadora. Traveller (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 4