Katholiek Verbond voor Kinder bescherming- Grote Drie bespreken wereld problemen Vier gedetineerden ontvlucht vermouih Torino DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1951 PAGINA DE EERSTE VOORVALLEN ROND DE KETTERIJ VAN EUTYCHES En neer gegrepen orthodoxe geloof, hebben wü Dioskoros ontheven van de bisschoppelijke waardig heid en hem eveneens verwijderd van iedere priesterlijke bediening". Dat overi gens de Pauselijke Legaten niet alleen het gezag van voorzitter hebben uitge oefend, maar dat het recht hem ook door' alle Vaders van het Concilie werd toe gekend zonder enige tegenstand, blijkt duidelijk uit de synodische brief, die aan Leo werd gericht: „In waarheid waart Gij het, Heiligheid, die hier hebt voor gezeten als het hoofd over de ledematen. En Gü hebt welwillendheid ^betoond in hen, die Uw plaats innamen". Wij willen hier geen overzicht geven van de afzonderlijke aoten van het Con cilie, maar slechts de voornaamste, in zoverre zij kunnen dienen om de waarheid in het licht te stellen. En daarom kunnen wij onmogelijk in stilzwijgen voorbijgaan aan Canon 28 van dit Concilie, waarin de tweede ereplaats na de zetel van Rome wordt toegekend aan de bisschopszetel van Constantinopel, als keizersstad. Ofschoon er niets geschied is, dat gericht is tegen het goddelijke primaat van de jurisdictie, dat door allen erkend werd, is toch deze canon, (opgesteld in afwezigheid en tegen de wil van de Pauselijke legaten en dus clandestien en langs slinkse wegen tot stand gekomen, ontbloot van iedere juri dische kracht en door de H. Leo afgekeurd en veroordeeld in vele brieven. Overigens stemden met dit vonnis van nietigverkla ring ook Martialis en Pulcherium in, ja, Anatolius zelf, die ter verontschuldiging van de betreurenswaardige stoutmoedig heid van deze daad, als volgt aan Leo schreef: „Van datgene, wat in de afge lopen dagen is besloten worden in het universele Concilie van Chalcedon ten gunste van de zetel van Constantinopel, moge Uwe Heiligheid ervan overtuigd zijn, dat ik er niet de geringste schuld aan draag.Maar het is de eerbiedwaardige Clerus van de kerk van Constantinopel, die het verlangen koesterde, terwijl aan liet gezag van Uwe Heiligheid werd voor behouden de ganse geldigheid en de be vestiging van deze daad." (Van onze correspondent) Uit het strafgesticht Norgerhaven in Noord-Drenthe zijn Zondagavond vier ge detineerden ontvlucht. Zij hebben de zwa re tralies, die voor de ramen zijn aange bracht, weten door te zagen en zijn in de duisternis verdwenen. Dinsdag in de vroege morgenuren zijn zij echter in de buurt van Coevorden weer gearresteerd. Zij zijn onmiddellijk op transport gesteld en naar Norger-(thuis)- haven teruggebracht. in ontvangst mocht nemen, ts gisteren ook de algemene vergadering van de afdeling internaten gehoudjan. Broeder Christiaan F.S.C. uit Den Hiaag uitte zijn erkentelijkheid aan het adres van even- genoemde congregatie voor de herbenoe ming van broeder Salesius tot voorzitter cn liet d)an het aflgelopen jaar de revue passeren. Over de Indonesische kinderen zag een uitvoerig rapport van broeder Amantius, algemeen inspecteur van het ■kiinderbeschermdngiswerk, het licht. Het laligemene gevoelen inzake de kwes tie „nieuwe internaten" is, dat men eerst zorg dient te dragen voor handhaving van de bestaande alvorens tot oprich ting van nieuwe over te gaan. Uitvoerig werd men op de hoogte gesteld omtrent het resultaat van een ingestelde enquete met betrekking tot de opleiding en aan het slot werd in de bestuursvacatune van zuster Theresia (Simpelveld) gekozen zuster Elise uit BaexemHet nieuwe jaar programma is ingesteld op de vrije-tijds- besteding.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3