Wat anders vandaag en morgen dan offers voor nieuwe kerken DAGBLAD VOOR SCHfEDAM en omstreken Helpt de Bisschop kerken bouwen Zaterdag 15 September 1951 Mijnongeluk in België V ijl Tier aan cie top WEERBERICHT De weerverwachting, geldig tot Zondagavond, luidt Aanvankelijk 2waar bewolkt met regen en kratditige tot harde wind tussen Zuid en Zuid- West. Later wisselend bewolkt met enkele ver spreid optredende buien en krachtige tot matige Westell- ke wind. Iets koeler overdag. I- September: Zon op 6.14 uur, onder ia.» uur, Maan op 19.11 uur, onder 7.20 uur. 1' September: Zon op 6.16 uur, onder 10 0,5 uur: Maan op *9.25 uur, onder uur. HELPT DE BISSCHOP KERKEN BOUWEN.' Zeven mijnwerkers zes Italianen en een Belg zijn gisteren door een instor ting in een mijn te Quaregnon, nabij Bergen van de buitenwereld afgesneden. Vrijdagavond om elf uur waren de lijken van drie der mijnwerkers geborgen. Twee mijnwerkers, die klopsignalen geven, kor,den tot nu toe nog niet worden be vrijd. Omtrent het lot van de twee an dere ingegoten arbeiders is nog niets bekend. De collecte voor de Bisschoppelijke Noden is thans wel ingeburgerd in het Haarlemse Diooees. In alle tw-intig dekenaten gaat de schaal rond, met wisselend resultaat ove rigens. Vijf dekenaten spannen de kroon wat betreft de opbrcngsl: het zijn Wervershoof, Haarlem, Ouderkerk, Poeldijk en Gouda. Goede tweede aankomers zijn: Schagen, Alkmaar, Amsterdam, Leiden, Zoctcrwoude en Delft. Onder aan de lijst staan: Middelburg, Schiedam, Botterdam, Noordwijk en Beverwijk. Begrijp het wel: de lagere op brengst in laatstgenoemde dekena ten w-il niets zeggen over de ge ringere offervaardigheid van de katholieken daar. Niet alle deke naten zijn even welvarend. Maar de mogelijkheid bestaat toch ook, dat niet altijd naar draagkracht geofferd wordt. Het dekenaat met de laagste bijdrage offerde gemid deld per paschant voor de kerken bouw 60 pet van het bedrag, dat in het gebied niet de hoogste bijdrage gegeven werd. Cijfers zijn tenslotte slechts cijfers. Maar in ieder dekenaat kan men nu weten hoe het staat. De deke naten, die fier aan de top staan, zullen trachten op deze plaats te blijven. Zij, die door welke om standigheid lager geklasseerd staan, hebben ongetwijfeld ook in woners, die het offer van de man of de vrouw, die het niet kan mis sen, voor hun rekening willen nemen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1