Ook Limburgia liep zich dood Sparta-defensie met Landman en Terlouw bleef onwrikbaar Apeldoornse geestdrift won! Enschede verloor Frölich en.... daarna de match! Eerste verliespunt voor VVV R.B.C. verloor zelfvertrouwen Oranje gaf Schotten hockey les Verdiende 07 overwinning op zwakke tegenstander Van 't Hoofd „orthodoxe" back RUMOER op D.O.S.-tribunes Sffc Tril Jeugd won voor Sittardia Kasteelheren verrassend op schot: 3—0 Haarlem stuitte op A.G.O.V.V.-defensie-blok Eindhoven bedwong Van Roessel. Haarlem verloor Feijenoord won matige wedstrijd Voetbal-jeugd naar Antwerpen E.D.O. miste schutters Maurits 0 voor 0 tegen Strafschop redde Utrechtse ploeg MAANDAG 5 NOVEMBER 1951 PAGINA 3 Hoe gevaarlijk ook LimburyirslLtrPrüdtlctiviteit van Limburgs offensief S.V.V. zwaar geslagen Moe gestreden 't Gooi won slappe wedstrijd HAARLEM, Zondag. Everse beste man bij \erxes Everse naar Xerxes Van haar sterke doorzetter, die Van *t Hoofd als midvoor vooral is (was?), beroofd, noteerde de voorhoede van Maurits echter ook een en minder florissante nul. Weliswaar vormden Quanjel en Foitzick een goede linker vleugel en speelde Maessen op de rech terwang weer een snelle en handige partij, in het centrum hadden Kleyn- tjens en midvoor Delbresine niets in te brengen tegen Jan Everse, die een prachtige partij stopperspil liet be wonderen en ook nog tyd had om en kele fouten van zijn backs goed te ma ken. Demonstratie Direct raak DE Z.-NEDERLANDSE PLOEG Voor wedstrijd tegen Luxemburg U KRUIZE (V an een speciale verslaggever SPANGEN, Zondag. Ook Limburgia heeft 'vanmiddag op liet Kasteel van Spangen moeten ondervinden, wat iet zeggen wil een tweemans-muur-Terlouw-Landman- in-topvomi op zijn weg te vinden. Zowel de „beer" als de „panter" waren weer onweerstaanbaar op dreef en zo leed de ploeg met absoluut de beste voorhoede toe 1 een vei tassende 30 nederlaag. Verrassend gezien de verhouding op de ranghjst, waar Limburgia de rij van V.V.V.'s mogelijk toe omsti,-e concurrenten aanvoerde. Niet verrassend voor wie vandaag op Spangen was. al proofsp s uisluitend aan zTzwak3» ^treffers van de anders liik od rpl-o ®parta"Voor'hoede voorname- hacks vt enin8 van de beide Limburgia- zaam in il- Wle de oude Huizen te lang- e^wonio» reageren en heropstellen is ppnc Cn iuen ook Timmermans meer dan eens snelheid te kort kwam. vielT' rner'cwaardig spelbeeld. Limburgia sevaavia"een méér maar ook sneller en F arbJker aan, maar vervaarlijke scho- b van de snel langs de lijn sprintende ~e Graaf en Cobben en van de onver meld stuwende Bruist misten op een haar ofwel werden door Landman reso luut onschadelijk ge maakt. Limburgia moest het van snelle vleugel-acties bn van verrassende doorsto ten van zijn binnen- spelers hebben, want elke „normale" aan val liep in het cen trum zonder manke ren dood op de overal en radicaal ingrijpen de Terlouw terwijl elke ook maar 'n beet je scherpe voorzet on- LANDMAN herroepelijk door de ...onwrikbaar... feilloos uitlopende Landman werd weggevangen. Daarte genover een minder vaak en ook door zichtiger aanvallend Sparta, dat echter vooral tegen Huizen achter elkaar vijf corners kon afdwingen en steeds moei lijkheden voor Jacobs kon veroorzaken. Vijf minuten voor de rust scoorde Sparta bovendien. De snelle Van Ede schudde Timmermans van zich af, trok Spanjer naar zich toe, zag Doorn- heim ongedekt staan en zette meteen zuiver voor, waarna Doornheim (Sparta's nieuwste experiment op de uudden voorplaats) ongehinderd kon inkoppen> Limburgia kwam na de hervatting met een furieus offensief, Landman moest hl zUn grote klasse in het geweer brengen °P een loeiende kogel van Bruist, zag een flitsend schot van De Graaf rakelings over de lat gaan, had tweemaal assisten tie nodig van Tiebout om zijn doel schoon te houden en werd kort daarop bijna door dezelfde rechtsback gepasseerd Eenmaal moest hij vissen toen Limbur- vf»en vrÜe traP benutte, maar scheids rechter Van Vugt annuleerde de treffer el^k omciat de indirect voor- n i nïi hStrap direct werd genomen l ae lat en daarna zonder contact met een Spartaan door een Limburgiaan in werd geschoten). Tegenslag voor de Mijnwerkers, 'die snel daarop een nog veel gevoeliger klap moesten incasseren. Het was na twintig minuten, dat Huizen weer een corner moest afstaan; er volgde een doehvorste- ling, waarin Jacobs de bal via Doorn heim in zijn eigen doel werkte. En toen de Limburgia-doelman enkele minuten later opnieuw moest vissen op 'n schot van Advertentie Twee topscorers in de wedstrijd EindhovenWillem 11, maar geen doelpunten! Van Melis (tweede van rechtskopt een Eindhovense kans over de Tilburgse lat. Van Ede, was Limburgia een kwartier voor het einde reeds een met 3—0 gesla gen ploeg. Nog éénmaal probeerde Bruist het en in het kort voor het einde nog fel op bruisende verlangen om althans de eer te redden werden nog vier corners ge forceerd, maar Landman en Terlouw bléven onwrikbaar. En Limburgia kon niets anders doen dan zich daar dan maar bij neer te leggen. Of Sparta zo produc tief blijft, is echter de vraag nog. (Van onze correspondent) SITTARD, Zondag. De elftalcommissie van Sittardia, niet tevreden over de tot dan bereikte resul taten had aan het eerste elftal in de af gelopen week gedokterd en zo versche nen de Sittardenaren tegien SVV met een gewijzigd team in het veld, dat maar meteen begon te bewijzen, dat de Sit- tardse selecteurs er goed aan hadden gedaan de jeugdspeler Gruysen in de voorhoede op te nemen, Schils naar de halflinie over te plaatsen en half Noter- mans de voorhoede te doen completeren. Er zat tegen SVV vaart in 't Sittardse spel, dat de Schiedammers niet bij mach te waren te volgen. In de eerste minuut van de wedstrijd kreeg SVV reeds een slag te incasseren, toen Gruysen raak schoot; en toen in de volgende 13 minu ten Sittardia zijn voorsprong tot 3—0 opvoerde door doelpunten van Ritzen en Engelen, begon het er voor de Schiedam mers verre van rooskleurig uit te zien. Bij het vierde doelpunt van Ritzen, na een half uur op het scoringbord gebracht, stond de nederlaag van SVV reeds vast. Wel stak een doelpunt van Meydam even een hart onder de riem van de Schie dammers. Maar in de tweede helft wer den eventueel nog gekoesterde illlusies van SVV totaal aan gruizels geslagen. De Sittardenaren lieten een vlot combinatie spel zien. waarin Ehlen veelal de hand had. Ofschoon hijzelf deze middag niet tot doelpunten kon komen, profiteerden zijn maats voldoende van de kansen. Engelen en Ritzen maakten samen het halve dozijn vol. De Schiedamse tegenstand was zwak en zelfs een speler als Van Schijn- del vermocht deze middag niets bijzon ders te presteren. A.G.O.V.V. onttroonde Haarlem. Een der vele succesloze Haarlemse aanvallen. Groeneveld bestormde het Apeldoornse doel, maar keeper Bremer had de bal reeds stevig in zijn veilige handen. Van onze correspondent APELDOORN, Zondag, '"nvv"'™ spannende wedstrijd heeft een enthousiast en geestdriftig A.G.O.V. een technisch beter Haarlem de eerste nederlaag toegebracht. Vijf minuten voor rust maakte linksbuiten Loois het enige doelpunt van deze wedstrijd, die door de thuisclub verdiend werd gewonnen. Want Haarlem, dat zeer geraffineerd combinatiespel toonde, zag geen kans de hechteejmuur, welke A.G.O.V.V. in haar defensie had opgetrokken, te (Van onze correspondent) HAARLEM, Zondag. Het zal natuurlijk altijd wel een vraagteken blijven of R.C.H. van •Enschedé Zou hebben gewonnen wanneer de uitstekende stopperspil van Enschedé, Frölich, de wedstrijd volledig had kunnen uitspelen. Een kwartier voor het einde was de stand nog steeds 11 en alle stormlopen van een fel aanvallend R.C.H. deze middag zonder Biesbrouck vanwege de bij de wedstrijd NederlandFinland opgelopen blessure, waren te pletter gelopen op de rotsvaste Enschedese verdediging waar Frölich, rechtsachter Hagels en doelman Gerberink een uitstekende partij hadden gespeeld. Vooral nadat de Apeldoorners vijf mi nuten voor de rust een doelpunt scoorden via de voet van Loois, kwam dit duide lijk aan het licht. Haarlem had ge. durende de hele wedstrijd een klei ne veldmeerderheid doordat de halfspe- Iers Barends en Ja cobs de belangrijk strategische punten op het middenveld beheersten. Telkens stuwden zij door middel van gave passes hun aanvalslinie, welke het echter niet ver der kon brengen dan slecht gerichte schoten. Bovendien was haar spel te ver doorgevoerd, zodat AGOVV's achterhoede resoluut kon «ngrijpen. AGOW bepaalde zich tot snelle uitval len, waarvan er een tot het hierboven genoemde doelpunt leidde. Na de rust werd de strijd nog spannen der. Beide doelverdedigers moesten even veel handelend optreden. Aanvankelijk had Haarlem een grote veldmeerderheid, waarbij ze fel.,op het doel van AGOW beukte. Langzamerhand wisten de Apel doorners het spel echter te verplaatsen en ROOZEN .geen voltreffer kwamen hun voorwaartsen er weer beter in, waarbij zij de linksback Odenthal c.s. vele lastige momenten bezorgden. Bijna had AGOW haar voorsprong ver groot. Tweemaal loste middenvoor Hans kamp keiharde schoten, terwijl de keeper ei gepasseerd was, maar de paal bracht beide keren redding. In de laatste minuten van de strijd trok heel Haarlem naar voren, teneinde de gelijkmaker te forceren. Een en ander resulteerde slechts in een paar corners, welke voortreffelijk door Groeneveld werden genomen en even goed ingekopt door Roozen. Maar kee per Bremen stond in beide gevallen in de goede hoek opgesteld, om het drei gende gevaar in de kiem te smoren. Zo liep dan ook VVV de enige Nederlandse eerste-klasser die nog zonder verliezen was gisteren in de uitwedstrijd tegen het Nijmeegse NEC het eerste verliespunt tegen het lijf. De Venlonaren zijn kennelijk aan hun eerste (onvermijdelijke) inzin king bezig. Verleden week al, in de thuiswedstrijd tegen Emma. kon de Limburgse ploeg haar topvorm niet meer vinden en de vraag is nu maar hoe lang het zal duren voor de VVV-voorhoede weer op dreef komt en.... of de Venlonaren temidden van deze inzinking hun eerste neder laag weten te ontlopen Bedreigd worden zij in afd. D overigens nog lang niet. Integendeel: de Venlona ren liepen zelfs verder op hun con currenten uit, dank zij verrassende nederlagen van hun concurrenten. Limburgia werd in 't Sparta-kasteel met duidelijke cijfers door de man nen van Terlouw verslagen. Hermes- DVS zorgde voor de surprise van de dag door op eigen terrein van het kansloos geachte Chèvremont te ver liezen en Emma liet zich voor eigen publiek zowaar door het wispelturi ge Brabantia verrassen. De overige uitslagen in deze afdeling waren nor maal. Xerxes en Maurits deelden in Rotterdam de punten, evenals Noad en Longa in de Tilburgse derby: en PSV boekte voor eigen publiek weer eens een overwinning, ten koste van de Haagse Kraaien die de juiste com binatie nog steeds niet gevonden heb ben. In A heroverde DWS de leiding dank zij een goede overwinning op Theole en mede als gevolg van het feit, dat Haarlem op het AGOVV- terrein tegen haar eerste nederlaag van het seizoen opliep, 't Gooi, dat een magere overwinning op EDO bevocht, handhaafde zich in het lei- De standen: dende milieu, evenals Elinkwijk dat in Groningen 'n verdienstelijke zege op Velocitas bevocht. De Enschedese Boys klommen weer een trapje hoger door een zwaar bevochten zege op De Volewijckers. Heerenveen hand haafde zich in de bovenste ranglijst helft door een magere 12 overwin ning op Frisia en GVAV stuurde, conform de verwachtingen Go Ahead met een nederlaag naar de Koekstad terug. In B liet Ajax in Arnhem 'n puntje achter, na zware strijd, zodat Wage- ningen dat zonder veel moeite thuis van Leeuwarden won, iets kon uit lopen. RCH bleef in de running dank zij een vlotte zege op Enschede, doch DOS en Be Quick verspeelden een puntje tegen elkaar. Blauw Wit slaagde er in. met 01 van Achilles te winnen. Sneek liet de buit aan de Oosterparkers en VSV en de Zwolse Boys hielden het op een puntenver deling. In C slaagde Eindhoven er in, de zo gevaarlijke Willem Il-voorhoede met Van Roessel in bedwang te hou den. Daar ook Van Melis en de zij nen niet tot scoren kwamen, werd het voor een record aantal toeschou wers een onbevredigend gelijk spel Feijenoord, dat zoals verwacht op het HBC-veld zegevierde, kwam nu weer wat dichter in de buurt van de Til- burgers en distantieerde zich van NAC en Juliana, die resp. tegen Bleijerheide en MW gelijk speelden DHC liep op het ADO-terrein een kleine nederlaag op, BW spijkerde het Nijmeegse Quick weer wat vas ter op de laatste plaats en SVV leed in Sittard een pijnlijke 61 neder laag, die voor denaaste toekomst der Schiedammers weinig fraais be looft. EERSTE KLASSE A DWS 9 14 Haarlem 9 14 10 14 Elinkwijk 10 13 Ensch. Boys 9 12 EDO 9 11 Heerenveen 9 10 AGOW 10 10 GVAV 9 9 Volewijckers 10 9 Go Ahead 10 6 Frisia 10 6 Velocitas 10 3 Theole 10 3 EERSTE KLASSE B Wageningen 10 17 Ajax 10 16 RCH 9 14 Vitesse 9 12 Be Quick 10 12 DOS 10 12 Leeuwarden 10 11 Enschedé 10 10 VSV 10 9 Zwolse Boys 10 8 Blauw Wit 10 8 Oosterparkers 10 4 Achilles 10 3 Sneek 10 2 EERSTE KLASSE C Willem II 10 16 Feijenoord 9 14 Juliana 10 14 NAC 10 12 MVV 9 11 BW 9 11 Bleijerheide 10 11 Eindhoven 8 9 9 9 Sittardia 10 8 9 6 RBC 10 5 SW 9 4 Quick 10 2 EERSTE KLASSE D WV 10 19 Limburgia 9 12 HDVS 10 12 Emma 10 12 Sparta 8 10 Brabantia 10 10 PSV 9 9 Noad 9 9 Xerxes 10 9 Longa 9 8 Maurits 10 8 NEC 10 6 9 4 Chèvremont 9 4 Het uitvallen van Frölich betekende de genadeslag voor de Oostelijken dië waar schijnlijk toch geen stand hadden kunnen houden want slechts met kunst- en vlieg werk bleef het Enschede-doel voor door boring bewaard. Reeds in de eerste helft was R. C. H. overtuigend in de meerderheid. Wel had den de bezoekers reeds na enkele mina" ten op fraaie wjjze door Moddejonge Jr de leiding genomen i maar R. C. H. gaf onmiddellijk daar na de toon aan. Het aanvalsspel der Haarlemmers bleef echter te kort en de afwer king liet te wensen over zodat dj stoe re Enschedese ach terhoede regelma tig tijdig kon in grijpen. Voor rust zag R. C. H. dan ook geen kans z'n veldmeerderheid tot uitdrukking te brengen. De tweede helft begon met een fel BIESBROUCK Finse na-weeën offensief van de thuisclub en het doel der bezoekers kwam onder zware druk. Felle schoten van De Wette, Koster en Gallis vonden bij doelman Gerberink geen genade maar na tien minuten be oordeelde hij een bal van Gallis ver keerd en daarmee kwam de stand in evenwicht. R. C. H. vocht dapper verder en naarmate de strijd vorderde, werd het overwicht steeds groter. Een kwar tier voor hot einde stortte de tegenstand meen toen Frölich geblesseerd het ter rein verliet. Invaller De Jong verving hem onvoldoende en toen direct Koster van de gewijzigde situatie gebruik maak te en op fraaie wijze de stand op 21 bracht, was het pleit'beslecht. Ooster- baan en De Wette voei'den hierna de score op tot 41. Op Zondag 6 April zal te Antwerpen de jaarlijkse jeugdwedstrijd tussen België en Nederland gespeeld wor den. De bedoeling is, dat deze ontmoeting aan de officiële landenwedstrijd voorafgaat. Naar bekend, zal de jeugdwedstrijd NederlandBelgië Zaterdag 24 November a.s. te Breda plaats vinden. (Van onze correspondent). ROOSENDAAL, ZONDAG. Goed beschouwd, moet men zich niet verbazen dat de wedstrijd EBC—Feijen oord niet aan de door beide partijen ge stelde verwachtingen beantwoordde. Im mers hier experimenteerden twee teams met een voorhoede „gebaseerd" op hech te achterhoeden. Hier liepen twee terug getrokken midvoors, Jan Pirard en Ger- rit v. d. Korput elkaar vaak op het mid denterrein uit de weg. Hier stopperden twee lange uitgekookte spillen, Gillesse en Blankemeijer. Hier tenslotte speelden twee defensies hef bekende buitenspe1- valletje. Het was deze laatste tactiek die RBC parten speelde en windeieren legde, terwijl ze daarentegen Feijenoord juist succes bracht. Dit succes kwam voor de stoere Rot terdammers al na twintig minuten offen sief van de thuisclub en dus geheel on verwacht maar daarom niet minder ef fectvol: Als aan de grond genageld wachtte BBC op het fluitsignaal van scheidsrechter Scheurs toen het eerste „valletje" gezet «as. Gefloten werd er echter niet. Rechts binnen A. Luijten, bruisend van aanvals lust, overzag snel de situatie en schoot 'u Dit schot trof de uitgelopen keeper Van Osta ongelukkig in de maagstreek, hij was even van de kaart en zag daarna het scoringsbord 01 aangeven. Die klap, toegebracht in een periode waarin RBC een knappe veldmeerderheid had, kwam te hard aan voor een thuis- club die met shortpassing haar zelfvertrou wen nog aan het opbouwen was. Harder nog omdait Feijenoord het geschokte mo reel tien minuten achtereen meedogen loos op de proef stelde. Doelman Van Osta, niet fortuinlijk, sloeg een verre hoge bal corner. Linksbuiten v. d. Velde plaat ste de bal, scherp tegen wind in, rechts voor doel, waar de attente Luijten met een resoluut laag inkopte (0—2). RBC antwoordde met een pracht om haal van Bruijninckx die werd corner gewerkt door v d. Bijl. Weer kwam Bruij ninckx terug, maar nu werd hem on reglementair de weg versperd. Midvoor Jan Pirard knalde de penalty snerpend langs v. d. Bijl (1—2). Na de thee waren beide ploegen eigen lijk niet meer opgewassen tegen de ge meenschappelijke vijand: de wind. Rechts half v. d. .Engel speelde niet meer zoals voor de rust en Gillesse „stopperde", wer kend als een paard, evengoed voor eigen als vijandelijk doel. Het had allemaal weinig zin. RBC was vleugellam, letterlijk en figuurlijk. Toen linksbinnen H. Koning vijf minuten voor het einde Feijenoords eerde doelpunt scoorde, was met het Iaa-" ste onsje hoop voor RBC, ook voor bei de partijen de spanning eraf en juist dit had de spelers in een rommelige tweede helft nog op de been gehouden. Op het scorebord van E.D.O. versche nen dit seizoen nog geen hoge cjjfers, noch voor de gasten, noch voor de thuis club. Als E.D.O. won, was het een be nauwde overwinning, en het lage doelge- (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, Zondag Maurits speelt weer orthodox! Resul taat: geen enkel doelpunt vóór, maar ook geen doelpunt tégen. En het komt allemaal door Harrie van 't Hoofd, nog altijd de gevaarlijkste middenvoor die in de Mijnstreek rondloopt. In het or thodoxe systeem, waartoe Maurits van daag bleek teruggekeerd, en de nogal ingrjjpende wijziging van de formatie die daarmee gepaard ging, speelde Van 't Hoofd samen met de ex-spil Wilms een voortreffelijke back-party. Xerxes' middenvoor Dame, te weinig door zijn binnenspelers gesteund, liep keer op keer vast in deze twee-mans-fuik daarvóór de ex-linksbinnen Van Wylick n secure en lijn-vaste halfpartij speelde, 'haar rechtshalf Tiems steeds naar zijn Vroegere plaats in het centrum afdwaal- F6 en de dekking van de vijandelijke ^"itenspeler zozeer verwaarloosde, dat v? vooral als aanvallend gedachte spil (laster té vaak op de rechter defensie- j, "-k moest assisteren. Maar het geheel 6vtedigde, defensief gezien, uitstekend: en al verrichtte Wilms drie zeer specta- Jjhlaire reddingen op de doellijn 'achter dc reeds verslagen Mol. minder opval lend vertolkte ook Van 't Hoofd zijn hieuwe back-rol uitstekend. Mede door at Dame twee opgelegde kansen ver- Prutste, C. Rijshouwer een fraaie solo- actie van Everse onfortuinlijk afwerkte, Cammeraat en Middeldorp de lat troffen Ch Coenraats te lang wachtte na een mis greep van Mol, hield Maurits' nieuwe de fensie haar doel schoon. Zo was 't vooral een strijd tussen twee verdedigingen en zowel de orthodoxe (backs in het midden en halves aan de liinen) als de moderne (stopperspil tus sen de aan de lijnon opererende backs) bleven in haar eigen gebied heer en meester Slechts sporadisch ontstonden p„ kansen* de door Xerxes gemiste noem den wij reeds, voor Maurits knalde Foit zick tweemaal rakelings naast, misten Quanjel en Delbresine twee opgelegde kansen en zag Quanjel een iram schot nog juist door Nieveld uit de hoek geDeablbaattte kans op het enige doel punt kwam in de laatste minuten voor Mawits, maar op de doellijn wist Everse het schot van Kleyntjens nog weg te wer ken. Ook Xerxes had enige wijzigingen, maar „oude" Jan v. Toorn presteerde als linkshalf niets, zodat Cammeraat wel weer gauw naar zijn ei'gen plaats terug zal gaan en H. Rijshouwer weer links buiten wordt. (1 an een speciale verslaggever) EDINBUBGH, Zondag. Toen Kruize vanmiddag, tien minuten voor het einde van de interland tegen de Schotten, zijn vijfde doelpunt fokte en hij het Nederlandse totaal daarmee op zeven bracht, hing de gastheren een nederlaag met dubbele cijfers boven het hoofd. Dat het tenslotte zo ver niet kwam, lag voor namelijk aan de Schotse doelman Stewart die in die laatste tien minuten nog tal van goede Nederlandse schoten uit zijn doel ranselde. Bovendien zakte in de Nederlandse gelederen uiteraard wel de geestdrift waarmee men de Schotten ruim een uur lang had bestookt. De 0—7 voorsprong welke Loggere en zijn mannen op het gladde veld en ten aanschouwen van slechts vierhonderd toeschouwers in de sombere druilregen hadden bevochten op een tegenstander wiens hockey-peil een graad of wat lager stond, was zo groot, dat Oranje zich de weelde permitteerde, Dcrckx langs het lijntje te zetten en vrijwillig met slechts tien man verder te spelen toen aan de overzij rechtsback Sime wegens een blessure het veld eveneens had moeten verlaten! De 07 overwinning was het resultaat van een wedstrijd waarin eigenlijk al leen Nederland hockey speelde. Het werd een demonstratie van ons tactisch en technisch kunnen. De Nederlandse spe lers waren stuk voor stuk technisch be ter en sneller dan hun Schotse tegen standers en de enige die aan het spel nauwelijks te pas kwam was onze doel man die in de eerste helft geen enkel be hoorlijk schot te verwerken kreeg en die voornamelijk als toeschouwer onder de Nederlandse lat heeft gestaan. Zijn Schotse collega, Stewart, daarentegen had het bar druk. Onze halfs Ancion en Tiel zetten met gevarieerde en haarzui- vere passes onze voorhoede voortdurend aan het werk en daarin was ditmaal vooral Kruize fantastisch goed op schot, ■tip maakte niet minder dan vijf van de zeven doelpunten en met iets meer ge luk, zou hij stellig op een totaal van acht gekomen zijn. De Schotse ploeg, die vrjj hard speelde zodat de Nederlandse spelers nogal wat. tikken opliepen, kon maar geen vat krijgen op het Nederland- Se spel en van de speciale voorbereiding welke het Schotse team met het oog op deze interland had ondergaan, viel slechts weinig te bespeuren. Na twee minuten reeds had Nederland de leiding genomen toen Ancion, die men wel de ster van het veld mocht noemen, een listige pass naar de vrijstaande Kruize gaf, waarna onze midvoor een dribble produceerde en hij Boerstra ge legenheid gaf de score te openen, 01. Er volgden tal van Nederlandse aanval len, die met veel kunst, en vliegwerk door de Schotten werden afgeslagen tot dat, na een hoekslag vanlinks, Kruize op nieuw gelegenheid gaf te scoren en onze midvoor geen minuut later persoonlijk met een hard schot het derde Neder landse doelpunt in de wereld hielp. Het bleef 0—3 tot de rust, waarna de Neder landse ploeg het tempo nog wat verhoog de. Roepie Kruize was de „held" van deze tweede helft. Na 15 minuten mocht bij een strafbully tegen keeper Stewart ne men, omdat de Schot op de bal was gaan liggen. Nadat de bully genomen was, be- Het elftal van Zuid-Nederland, dat Zondag 11 November a.s. in het BW- stadion te Den Bosch tegen Luxemburg speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Saris (BW); Achter: Bakers (PSV) en Van der Sluys (BW); Midden: Klaassens (VW), Smeets (Ju liana) en Huybregts (BW); Voor: Sobers (VVV) Bennaars (Dis- ko), Van Melis (Eindhoven), Fransen (PSV) en Van Overbeek (BW). Reserves: Steiger (PSV), Tebak (Eind hoven), Heger (WV) en Carlier (VW). Met deze kopbal scoorde Poort voor t Gooi het enige, en zegevierende doelpunt in de wedstrijd tegen EDO. middelde is allerminst een verrassing, als lnen, rood-zwarte voorhoede aan het k Zlp - Pe aanvallen van deze voor- ZlJn doorgaans slecht opgezet en nüf tegenover 't Gooi kwamen de leemten in de E.D.O.-gelederen duide- ijk aan het licht. De elf Hilversummers gaven evenmin élite-voetbal te zien. De Hilversummer Poorter zorgde er voor, nat er tenminste nog één doelpunt uit de dus kwam, toen hy een kwartier na rust zijn club met 10 de leiding gaf. ®,en slapPe eerste helft, die „blanco" eindigde, lanceerden de voorwaartsen van t Gooi enkele gevaariyke aanvallen op het E.D.O.-doel. Tüdens dit offensief raakte de Haarlemse keeper Van den Berg geblesseerd en zjjn plaats onder de lat werd ingenomen door Koelemjj, die terstond voor hete vuren gesteld werd. Een hard schot stompte Koelemjj juist bytyds uit de rechter bovenhoek, maar de bal sprong terug op het koplustige hoofd van Poorter, die scoorde, 01. In de tjjd, die nog restte probeerde men aan beide kanten, een doelpuntje te forceren en de Hilversummers, die hun kleine voorsprong steeds in gevaar za gen, speelden daarbij zo fors, dat de scheidsrechter herhaaldelijk moest in grepen als de spelers over de schreef gingen. De spelers van 't Gooi waren iets vlugger ter been, al strandden zij vlak voor de doelmond dikwijls op het bolwerk Schijvenaar. vijf maal raak ging de Schot dezelfde fout, zodat de bully moest worden herhaald. Toen gaf Kruize zjjn Schotse tegenstander geen kans (04). Onmiddellijk daarna volgden twee doelpunten, op geiyke wjjze ge maakt. Een strafcorner werd door Krui ze onhoudbaar ingeschoten en bfl een volgende aanval klonk er wederom een doffe knal achter de ontmoedigde Ste wart, toen de stok van Kruize de bal uit een strafcorner keurig had geraakt (0—6). Tien minuten voor het einde werd het zevende doelpunt het vüfde van Krui ze geboren, toen onze midvoor een hoog hard schot inzond, dat onhoudbaar tussen het houtwerk van doelman Ste wart verdween. (Van onze correspondent) Utrecht, Zondag Terecht waren de verwachtingen voor het treffen DOS-Be Quick hoog ge spannen, omdat de verliezer zich voorlopig t) als uitgeschakeld zou kunnen b> - Benouwen. Het is mogelijk, dat het belang van deze ontmoeting de spelers parten gespeeld heeft. Hoe het zij, de toeschouwers kregen niet datgene voorgezet waar op zij gehoopt hadden. De strijd eindigde onbeslist 11, een uitslag, waarmede beide ploegen loon naar werken kregen. Om beurten waren zij in het offensief. In technisch opzicht waren de withemden ongetwijfeld superieur aan hun tegenstanders ook hu positie-kiezen was veel beter verzorgd, zodat zij met meer gemak speelden Dac staat echter tegenover, dat de Kanaries een aanmerkelijk hoger tempo ontwikkel den, waardoor de voorsprong van de Groningers werd gecompenseerd r. t. PS, heeft in de eerste helft ongetwijfeld de beste en zeker de meeste kansen gen,ad; deze keer zat het middenvoor hammers echter niet mee Het zou zelfs overigens tegen de verhouding in normaal geweest zijn als de gasten een voorsprong hadden genomen, ware het niet, dat hét houtwerk enkele malen in de weg stond. Na drie minuten in de tweede helft opende Be Quick tóch de score Dank zij treuzelen bij het wegwerken kwam de bal voor de voeten van middenvoor Rozema, aie de bal alleen maar in het verlaten doel behoefde te deponeren Twee minuten later schoot linkshalf Temming aan de overzijde een strafschop feilloos in, nadat linksbuiten Luiten door doelman Frummel op ongeoorloofde wijze was aangevallen. Kort voor het einde liep Frummel ook hammers tegen de grond, hetgeen hem na afloop van de strijd danig in moeilijkheden bracht, toen een met kussentjes smijtend publiek op hem afstoof. .w«r,e DOS er in geslaagd, de winnende goal te scoren, dan zou men waar schijnlijk van dit onverkwikkelijke toneeltje verschoond zijn geblevenZij nog vermeld, dat Louis v. d. Bogert deze middag zjjn draai niet kon krijgenSlechts nu en dan trad hy op de voorgrond

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3