Steekpartij tussen Noren Duitsers Amerik. geschenken uitgereikt LAATSTE BERICHTEN Hoe het voorstel van Auriol wordt opgevat Recreatie-terrein en Stads gehoorzaal Portret van een P.T.T.-agent verduisterde 20 mille Kinderen speelden voor „vóór-sinterklaas Het wachten is op een formele uitnodiging van zijn kant Vlaardingse Raad behandelt protestantse bezwaren Order portefeuille Wilton op peil gebleven Truman verhindert spoormannen-staking De zwijgende generatie WOENSDAG 7 NOVEMBER 1951 PAGINA 2 DUITSE STOKER VOOR DE RECHTER BURGERLIJKE STAND GEMEENTE-PUBLICATIE Geen bruggen open tijdens piekuren ZONDER OPONTHOUD DOOR HET SUEZKANAAL MR VAN VELZEN JURIDISCH ADVISEUR HANZE K. A. B. O-AVOND VOOR G. W. GRATIS BOEKEN VOOR COLLECTANTEN ZAALTRAINING U. V. G. NED. VRACHTENMARKT Geen verlaging uitkeringen verwacht dan anderen; iedere generatie heeft hoedanigheden, die haar even scherp onderscheiden als i de stem van ieder mens; iedere generatie plaatst zich op 'n stand punt tegenover de toekomst en iedere generatie laat een beeld van zichzelf achter. Hoe staat het dan met de jonge mensen van vandaag. Sommigen gebruiken verdovende middelen, sommigen sterven in Korea. Som migen bezoeken de Universiteit met hun vrouwen, sommigen ver dienen meer dan 1000.per week bij de televisie. Sommigen zijn er zeker van, dat zij in stuk jes gescheurd zullen worden door een atoom-bom. Sommigen bid den. Sommigen helpen de hoogste torens bouwen en sommigen la ten de snelste machines ter we reld lopen. Sommigen dragen overalls en sommigen japonnen van Dior. Sommigen willen on middellijk de meest conservatie ve regering stemmen. Sommigen willen naar de maan vliegen. De jeugd van vandaag wacht op de hand van het noodlot. De jonge mannen en jonge vrouwen verwachten die hand ieder ogen blik op hun schouder. Intussen werken zij behoorlijk hard en zeggen zij bijna niets. Het verba zingwekkende van deze generatie jongeren is haar stilte. Op een enkele zeldzame uitzondering na, treedt de jeugd nergens met veel tam-tam op de voorgrond. Ver geleken bij de vlammende jeugd van hun vaders en moeders, is de jeugd van vandaag een stil, klein vlammetje. Zij vaardigt geen manifesten uit, zij houdt geen toespraken, zij loopt niet met partijbladen of met affiches. Zij is „De Zwijgende Generatie" genoemd. Maar wat betekent dit zwijgen? Wat verbergt het, als het tenminste iets verbergt? Of zijn de ouders van deze ieugd alleen maar hardhorig? Onder de titel „The Younger Generation" geeft „Time", het Amerikaanse weekblad, in het nummer van deze week een van die korte samenvattende artike len, waarvoor het vooral het laat ste jaar de erkentelijkheid van zijn lezers moet hebben verwor ven. Immers steeds was het on derwerp van deze buiten de ge wone actuele tekst vallende arti kelen een brandende kwestie. De generatie van jongeren van 18 tot 28 wordt in dit artikel geschilderd, maar niet dan nadat over de gehele Verenigde Staten rapporten waren binnengekomen van een groot aantal correspon denten, die hun bevindingen, na gesprekken met jonge mensen en met diegenen, die over hen ge steld zijn, hadden meegedeeld. Opzettelijk laten wij dit artikel onbewerkt, terwijl wij evenmin trachten zullen, om de Ameri kaanse voorbeelden, welke wor den aangehaald, te vervangen. De vergelijking met Europese en Nederlandse toestanden blijft te gemakkelijk. Zie hier dan de eerste afleve ring van de volledige vertaling van het artikel. Is het mogelijk een portret te schilderen van een gehele gene ratie? Iedere generatie heeft een millioen gezichten en 'n millioen stemmen. Wat die stemmen uiten is niet noodzakelijk datgene wat de generatie gelooft en wat zij ge looft behoeft nog niet datgene te zijn, waarnaar zij ook handelt. Haar motieven en verlangens zijn vaak verborgen. Het is een meng sel van goed en kwaad, belofte en dreiging, hoop en vertwijfe ling. Zoals een voorttobbend leger is zij zonder scherp afgete kend begin en zonder einde. En toch heeft iedere generatie trek ken, die duidelijker zijn getekend SCHIEDAMSE KEGELBOND LEO. KIND VIEL IN KOKEND WASWATER Advertentie (Van onze correspondent) De postale recherche te Arnhem heeft gearresteerd de- 42-jarige J, W. uit De venter, die daar een PTT-agentschap in de Kazernestraat hield, wegens verduis tering van 20.000. De fraude loopt over twee jaar. H|) heeft zich dit bedrag weten toe te eigenen door het achterhou den van gelden, die per postgirobiljet gestort werden. De dagelijkse afrekening ontliep hij door de registratienummer» niet in te vullen. Hy heeft gespeculeerd op het vertrouwen van het publiek, dat de biljetten niet controleerde. GEBOREN: Alfred, z. v. N. van Willi gen en M. Sluijter; Gerrit J., z. v. K. W. Wielhouwer en J. Smit; Alexander, z. v. W. Versteeg en W. Wijnhorst; Johanna H„ d. v. T. Smit en G. W, Kolkman; Karei L., z. v. A. L. den Ouden en S. M. Munnik; Koenraad, z. v. W. C. v. d. Schalk en K. Bijl; Antonie L., z. v. J. W. van Eldert en M. Koot; Marianne Y., d. v. P. N. A. Ligtvoet en C. E. J. Krul. In verband met de verplichte beper king van het electriciteitsgebruik gedu rende de piekuren, zullen in het tijdvak van 12 November 1951 t/m 2 Februari 1952 de electrische bruggen in Schiedam Koemarktbrug, Oranjebrug, Ooievaars- brug en Nieuwe Brug) niet worden ge opend: Maandag t/m Vrijdag van 7.30 tot 9 uur en van 16.20 tot 18 uur; Zaterdag van 7.30 tot 9 uur. eiste een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden met aftrek. De raadsman van verdachte wees erop, dat de dagvaarding sprak van opzet ten opzichte van de Noor Olsens. Dit was echter niet bet geval, omdat het tegen de Noren in het algemeen ging. Derhalve meende pleiter, dat zijn cliënt door de rechtbank zou moeten worden vrijge sproken. Uitspraak over veertien dagen. „Sinds enige tijd zjjn er in Rotterdam en Schiedam moeilijkheden tussen Duit sers en Noren en de motieven liggen in de jongste geschiedenis", aldus merkte de officier van Justitie b(j de Rotterdamse rechtbank gisteren op tijdens de behande ling van de zaak tegen de 22-jarige Duitse stoker H. B. uit Weener (Oost-Friesland). Op 19 Augustus j.l, was hij met enige andere opvarenden van zijn te Schiedam liggende schip gaan passagieren en zij w^ren in een dansgelegenheid terecht gekomen, waar ook een aantal. Noorse zeelieden waren. Eén der Noren zou de Duitsers hebben beledigd en deze spraken toen af, revanche te nemen. Dicht bij het terrein van Wilton-Fijenoord stelden zij zich verdekt op en een Noor. Aage Olsens, verscheen. Er vielen toen enige klappen, waardoor de Noorse zeeman op de grond terecht kwam. Volgens de dagvaarding zou verdachte de man een drietal steken met een mes hebben gegeven, met het doel de man van het leven te beroven of hem zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. De Noor werd door twee steken in de longen levensgevaarlijk gewond, doch na een maand kon hij hersteld uit het ziekenhuis worden ontslagen. Verdachte verklaarde de man te hebben gestoken, doch hij wist niet waar. De officier van Justitie meende, dat er ruzie is geweest in de dancing tussen een vriend van verdachte en de Noren, het geen bij verdachte kwaad bloed had ge zet. De Duitsers waren wel enigszins aan geschoten, doch niet „laveloos". De offi cier zag in de steekpartij een poging tot doodslag, vond het nodig dat er een zeer ernstige straf opgelegd zou worden en „Willem Ruys" wordt Zaterdag- fnorgen vroeg in Rotterdam verwacht De „Willem Ruys" van de Kon. Rotter- damsche Lloyd, die vöor de 23e maal uit Djakarta terugkeert, heeft bij het passe ren van het Suez-kanaal in het geheel geen oponthoud gehad en wordt Zaterdag a.s. reeds des morgens vroeg in Rotter dam verwacht. Onder de ruim 900 passagiers bevindt zich, behalve 227 kinderen beneden 12 jaar met inbegrip van 34 zuigelingen, ook een 23-jhrige verstekeling, die zich tot een dag na het vertrek uit Belawan schuil heeft weten te houden. De jongeman, wiens ouders in Sneek wonen, is na zijn ontdekking tewerkgesteld als logiesjongen voor een aantal leden van de bemanning. Ook op deze reis brengt de „Willem Ruys" een vrij groot aantal repatriëren- den. onder wie vele weduwen en wezen, naar ons land. die hier geen onderdak en vaak ook geen inkomen hebben. Met het vlaggeschljp van de Lloyd komt voorts de eerste, onlangs benoemde pers- attaché van het Hoge Commissariaat van de Republiek Indonesië in Den Haag, de heer Soelliman. naar zijn nieuwe stand plaats. Mr A. F. A. (Dick) van Velzen heeft zich beschikbaar gesteld als juridisch- adviseur van de R.K. Middenstandsbond „De Hanzé". De Kabo-lëden, in dienst bij Gemeente werken, worden er aan herinnerd, dat hedenavond voor hen een groepsbespre king wordt gehouden in het K.A.B.- geboüw, Lange Haven 71. In verband met het inwerkingtreden van het Lan delijk Fonds voor de Bouwvakken, zal hierover de bondssecretaris Lelieveld nadere inlichtingen komen geven, zodat op aller opkomst wordt gerekend. (Van onze Parijse correspondent) Ondanks de opklaring in het midden van een grauwe dag, waren Dinsdag maar weinig nieuwsgierigen getrokken naar de omgeving van het Palais-Chaillot. Ook was de drukte, die in de talloze wandelgangen van het vergadergebouw heerste, slechts '|J zakelijke. Het bezetten der tribunes ge schiedde al zeer vroeg. Het plaatsnemen in de parterre door de delegaties veroor zaakte een drukke beweging van foto grafen. Enige stadgenoten hebben een lees boek beschikbaar gesteld, voor enige cól- lectriees of collectanten, die deelnemen aan de Klaprooscollecte op Zaterdag 10 November 1951 'en het oorlogsgraf nifet vergeten. Ook de directie van een melkfabriek Ihier ter stede en een te Rotterdam, heb ben melk beschikbaar gesteld om de col lectanten een kom chocolademelk te kunnen aanbieden, terwijl de directie van een broodfabriek te Rotterdam, voor een versnapering bij de chocolademelk zal zorgen. Collectanten kunnen zich Zaterdag10 November melden Lange Haven 65. De oefentijden voor de wekelijkse zaal training zijn met ingang van Donderdag a.s. als volgt, gewijzigd: Junioren van kwart voor 7 tot kwart, voor 8 .Dames van kwart voor 8 tot 9 uur. Heren van 9 tot 10 uur. De lessen worden gegeven in het gym nastieklokaal aan de Prins Mauritsslraat ingang Pr. Fr. Hendrikstraat. Dinsdagavond vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van de burgemeester. Naar aanleiding van het adres van de Centrale Kerkernad van de verschillende Protestantse Kerken, houdende het verzoek om het besluit i.z. openstelling van het nieuwe zwem bad op Zondag te herzien, zeide de heer Den Admirant, dat hem het antwoord van de zijde van B. en W. speet! Hoe wel het voorstel destjjds met grote meerderheid door de raad is aangeno men, hoopte spr., dat gezien de ernst van de zaak, hierop opnieuw een beslis sing kon worden genomen. De heer Van der Veen vond het ant woord van B. en W. erg zakeiijk en koud, te meer daar het adres in zo'n waardige toon is gesteld. De burgemeester erkende mede namens de wethouders, dat het adres wel indruk heeft gemaakt by hét college. By het sober advies dat B. en W. geven, zou de schün naar buiten gewekt kunnen worden, dat B. en W. geen voldoende nota van het adres zouden hebben ge nomen. Niets is echter minder waar. De burgemeester heeft vaak de débatten ge volgd, die omtrent Zondagsheiliging in de raad zjjn gevoerd. Spr. weet dus, wat hieromtrent leeft in de gemeente. Spr. vermoedt, dat van die zyde gevreesd wordt, dat het recreatie-terrein zal wor den een modern „zgn. stil strand" met al de nadelen daarvan. De burgemeester geeft echter de heilige verzekering, dat B. en W. van hun kant alles zullen doen om dit te voorkomen. De heer Van der Veen verheugde zich over deze verklaring, waarby dus alle misverstand kan verdwijnen. Weihouder De Bruin vroeg zich af, hoe dit misverstand dan is ontstaan. Er is by de voorbereiding nooit over kermis etc.' gesproken. We kunnen echter geen men sen van omliggende gemeenten weren. Het is de taak van de overheid te zorgen, dat de sfeer op het recreatie-terrein steeds zodanig is, 'dat hét niet uitmaakt of er 100 of 5000 personen aanwezig zijn. De heer Admirant hoopte toch nog, dat het genomen raadsbesluit zal worden herroepen. Z.h.st. besloot de raad echter het advies van B. en W. te volgen en werd het adres van de Centrale Kerkeraad voor kennisgeving aangenomen.- Zuinig met stroom! Bij het voorstel tót verhoging van het crediet voor de electrificatie van de straatverlichting van de Oost- en de Westhavenkade .eide de heer Hoorweg, dat het publiek bij dit voorstel gauw de conclusie zou kunnen trekken, dat het niet zo'n vaart zal lopen met de schaarste aan electriciteit en kolen. Daarom wil spr. vanuit de raad een ernstige waar schuwing doen heren om de toestand onder het oog te zien. Ieder, die in de piekuren een toestel aan heeft staan, handelt a-sociaal. Het voorstel werd z.h.st. aanvaard. Op een vraag van de heer Walstra be treffende de verhuring van bedryfs- ruimten by de winkels aan de Billiton- laan, antwoordde wethouder Jonker, dat momenteel 50 pet. der bedrüfsruimten reeds is verhuurd. Men zal nog wachten, tot de winkels volledig zijn geïnstalleerd. Zyn deze ruimten niet nodig by de win kels, dan zuilen zy aan anderen worden verhuurd. De voorstellen tot aankoop van diverse panden werden met grote meerderheid van stemmen aangenomen. By het voorstel tot het sluiten van een contract met de V.V. Fortuna, hadden de heren Van Toor en Slangen bezwaren, dat het contract slechts voor één jaar zal gelden. Ook ging de Gem. Sportcommis- sie niet met het concept-contract accoord. Ok de heer Van Munster had enkele bezwaren. Wethouder v. Minnen zegde toe, dat een volgend contract voor langere tyd zal worden afgesloten. Na nog enige dis cussie werd het voorstel z.h.st. aanvaard. De Stadsgehoorzaal Hierna kwam de kwestie aanvullend crediet ten bedrage van 125.000 voor de bouw van de stadsgehoorzaal aan de orde. De heer v. d. Veen vroeg, of we er hiermede nu waren. De heer Weststrate zeide, dat er vorig jaar nog geen geld was voor verbetering van de zaal Har monie. Is dat er nu wel? Spr. achtte het mogeiyk, dat er nog meer dingen zullen volgen om de stadsgehoorzaal klaar te maken om straks het publiek te kunnen ontvangen. Ook de heer v. d. Drift be treurde het, dat na de eerste grote som men weer nieuwe gelden zullen worden aangevraagd. In een uitvoerig betoog heeft de burge meester de zaak uiteengezet. Er zijn nodig twee ingangen, één voor voet gangers aan de Schiedamseweg en één voor rywielen etc. aan de Emmastraat. Hiervoor moesten panden worden aan gekocht en gesloopt voor aanleg parkeer terrein. Deze toegang is dus zeer nuttig verfraaid. Verbetering van de zaal Har monie zou aanvankeiyk moeten wachten. Echter, de centrale verwarming, aan gelegd na de bevryding, voldoet niet meer. Deze moet vernieuwd worden, daar in de zaal op Zondag tweemaal kerk dienst is, de vloer is kapot, de electrische geleiding is afgekeurd. Dit alles gaat dus buiten de stadsgehoorzaal om. Er is nu niets gewyzigd sinds October 1950. Toen werd een crediet aan de raad gevraagd van 255.000,—, nu van 249.000,—. Dus in de exploitatie-opzet is niets veranderd. Spreker herinnert aan 1946, toen men van particuliere zyde 100.000,— bijeen wilde brengen om de zaal Harmonie op te knappen. Nu, 5 jaar later, krügt men een zalencomplex op vooroorlogse prijs; 80 pet. kan worden afgeschreven als ge schenk (het C.-fonds). Verlichting, ver warming, acoustiek, dit alles zal modern zyn. Voor het toneel komt een belich- tingsbrug, de toegang-toneel kan ver groot en verkleind worden; er komt een moderne trekinstallatie, voorts twee toneelschynwerpers, een film-cabine, dus een goede en moderne toneelverlichting. De toneeldiepte is 8 tot 10 meter. We moeten ons niet vergeiyken met de groot ste steden, we kragen echter een prima moderne zaal. De burgemeester had het pleit gewon nen en met de stem van de heer Den Admirant (S.G.P.), die weer principiële bezwaren had tegen, werd het crediet toegestaan. Daar de gelden van het B-fonds binnen korte tijd nodig zullen zyn voor het zwembad, zullen B. en W. trachten voor het bedrag boven het C-fonds (ƒ249.000) een vaste lening te sluiten. Straatnamen By het voorstel tot het geven van straatnamen in de nieuwe wyken, hadden de heren Van Toor en Weststrate be zwaren tegen enkele voorgestelde namen. (De heer Van Toor o.a. tegen de naam Muurbloemstraat). B. en W. namen dit voorstel terug om het nader te bezien. De rekening over L949 van het Wit- Gele Kruis en de bepaling van de subsidie over dat jaar werd goedgekeurd, evenals het voorstel tot vaststelling van de sub- 5 November nam.: 500 tón kolen Nijmegen; 148 ton kolen Sas van Gent; 250 en 200 ton kolen Breda; 498 ton id. Cuyck a. d. Maas; 251 ton gerst Harderwijk; loo ton id. Almelo, 230 ton jd. Leeuwarden; 255 ton id. Leidscnen- dam; 128 ton schroot den Bosch; 150 ton schillers Akkrum. 90 ton paardebanen VVor- merveer. Totaal 59 reizen, 16 vletrelzen. 6 November voorm.: 27 stand hout Boskoop; 130 ton kolen Breda; 250 ton id. den Haag: 86 ton cellulose Wapeningen; 110 en 102 ton papier Maastricht- 200 ton tarwe vletten; 1700 ton zand van den Briel naar Pernis; 140 ton copra Amersfoort: 850 ton grondnoten vlet ten; 850 ton copra vletten. Gevolg gevend aan het verzoek van de Ver. voor den Effectenhandel om tus sentijds enige gegevens te verstrekken, deelt de directie van de Dok- en Werf- My Wilton-Fyenoord N.V. te Schiedam mede, dat de op 1 Januari 1951 aanwezige belangrijke orderportefeuille van repa- ratie- en bouwopdrachten vrywel op peil is gebleven. Het aarttal tewerkgestelde arbeiders is sedert de aanvang van het boekjaar toe genomen. De materiaalvoorziening, in het bijzonder wat betreft scheepsbouw- staal, biyft echter, zowel ten aanzien van de te betalen prijzan als van de be dingen levertijden, ongunstig. Aan de noodzakelijke verbetering van de tech nische outillage werd krachtig voortge- werkt. Ondanks de daarmede gemoeide belangryke investeringen is de liquidi teit van de onderneming bevredigend te achten. Onvoorziene omstandigiheden voorbe houden vertrouwt de directie, niettegen staande de gestegen onkosten en de verhoogde belastingen, dat de uitkerin gen over 1951 niet lager zullen zyn dan die over het vorige boekjaar. President Truman heeft Dinsdag een noodraad gevormd, welke een oplossing moet vinden ter beëindiging van een dreigende staking van ongeveer 75.000 stokers en machinisten op vier grote spooriynen. De staking zou Donderdag zün be gonnen, maar de maatregel van de pre sident verhindert volgens de wet een staking gedurende minstens zestig dagen. De president verklaarde, dat 't geschil de handel tussen de Staten zo ernstig dreigt te onderbreken, dat bepaalde delen van 't land verstoken zouden zyn van essen tiële vervoersdiensten, terwijl ook het leger hinder zou ondervinden. De Schiedamse Kegelbond organiseert op de banen van de Kroon Donderdag 22 en Vrjjdag 23 November een najaars-eon- cours met corpswedstrijden voor drie- en vüftallen. Ook zyn hieraan verbonden wedstrijden om 't persoonlijk kampioen schap en vrye baan-wedstryden. De bond vergadert op Zondag 25 November om 10.30 uur in hotel De Kroon. van tevoren iets van jullie kunt zeggen. Jullie, koninklijke individualisten zijn dol op vliegmachines, hoeden en spoorlijnen. Jullie hebben een hekel aan kinderen, en alcohol. De ene keer rollen jullie als schoothondjes over de grond aan de voeten van je meester en de andere keer eten julie hem. levend op", Dat zijn dan de Kopjes en Klauwtjes. Nu begrijp ik, xoaarom het nogal eens voorkomt, dat ik met Schiedam op ge spannen voet sta, dacht ik bij mijzelf. De alcohol! Ik heb er een hekel aan!) Meneer Anderson ging verder: ,J3r heeft altijd een zekere aantrek kingskracht bestaan en een wederzijdse eerbiediging tussen mensen en leeuwen. De mensen noemen de leeuw de koning der dieren. Wat ze ons noemen is niet bekend. Wordt toch door de redactie geschrapt. Leo). De gelaatsuitdrukking als h\j in onze nabijheid is, wijst op de uiterste onverschilligheid. (Dit ia ge zichtsbedrog. Waarom schrijf ik on derst) Leeuwen lijken bijzonder op mensen, qua karakter. Chimpansees mogen uiter lijk meer op ons lijken en honden zullen mischien beter onze nukken aanvoelen, maar geen van die tioee soorten heeft de diepte van aard, die de leeuw kenmerkt". (Dank u, Dank u, zou Kobus Rarekiek zeggen.) Voor vandaag is dit dunkt mij wel vol doende, om u een avondje stof tot na denken te geven. Als u m voortaan dit rubriekje leest, weet met ivelk soort spiegelbeeld u te doen hebt. V kunt er net zoveel in zien als u zelf wilt zien. Mocht het nog niet duidelijk genoeg zyn, dan raadpleeg ik over een tijdje die Ivan T. Anderson nog wel eens. De redactie gaf me de zwarte dop, waarmee de Rotterdamse telefoon-toe stellen zijn uitgerust, zodat je met zijn tweeën kunt luisteren. Vele steden in Nederland hebben dit voorrecht niet. Er was een meneer aan de lijn, die wilde weten wat er nu met die Kopjes en Klauwtjes" van gisteravond bedoeld was. De redacteur zette een verwonderd gezicht en redde zich er uit. Naderhand kwam het. ,fZo zie je weer eens. Weer moeilijk heden. Maar je lost ze zelf maar op. Ik doe er niet langer aan mee. Voor wie waren gisteren nu de kopjes en voor wie de klauwtjes f" Bij my rees de vraag of er wel ergens kopjes en klauwtjes verborgen waren. De mensen beelden zich zoveel in tegen woordig. Maar toch heb ik zijn raad ter harte genomen. Ik ben naar 'n leeuwen kenner bij uitstek gegaan. Dat is meneer Ivan T. Andersen. Een Amerikaan, die zich gespecialiseerd heeft op het gebied van de psychologie van de leeuwen. „Meneer Anderson", zeg ik, „vertel me nu eens wat er met mij aan de hand is. Door welke complexen word ik gedre ven". ,Jk kan één ding wetenschappelijk van tevoren eggen en dat is, dat je nooit D4GBIAO VOOft SCHIEDAM CM OMStHCHfff 73ste Jaargang No. 21688 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven 71, Schiedam. Telefoon Administratie 66152. Telefoon Redactie 67423. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V. De Courant De Maasbode, Rotterdam. Abonnementsprijs 4.95 per kwartaal, 1 70 per maand, f 0.40 per week. Advertentie-prijs op gewone Kolombreedte ƒ0 15 pei m'llmeter hoogte. i-ezonden Mede'el ngrn op redactionele k. ombreedte I 0.30 per millimeter hoogte Bij contract gelden lagete tarieven, welke bil de administrate of btj de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertenttën) tot J0 woorden 50 cent. Elk woord meer J cent. Maximum 80 woorden. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen. Directeur; J. Kuijpers. Hoofdredacteur: Leo J. M. Hazelzet. Gisteren zat het driejarig dochtertje van de familie K. uit de Godellndedwars- straat te Bussum op de deksel van een ketel met kokend waswater. De deksel gleed wég en het meisje viel In de ketel. Met ernstige brandwonden werd het kind naar hét Diaconessenzlekenhuls te Naarden overgebracht, waar het kort na aankomst overleed.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 2