Lahure bedwong Zuid-Nederland Stug verdedigende Luxemburgers kregen in snelle uitvallen een vreemde en onverdiende 0-3 zege Weer vier experimenten in voorlopig Oranje-elftal D.W.S. bedwong ook Haarlem Roodbroeken scoorden snel 2-0 maar verzuimden dóór te gaan Van der Tuijn kreeg 'n ovatie m mi K m iiSlfllf Hun keeper doodde alle schutters-élan Falende Smeets: ramp voor Saris Bij Lou Boeljon was ,liet decor" in orde -J En D.W.S. bleef met 2-3 toch ongeslagen Haarlem scoorde snel Zijn „Bakhuys-goaF' gaf glans aan Onafhankelijkheidsbeker -J Jan Klaassens komt er! EDO had aan één doel punt genoeg ■KAANDAG 12 NOVEMBER 1951 PAGINA S kiSi;iö HÉ WKÊm Sommetjes bedriegen De wedstrijd van Lahure Variant op de grendel Tivee tegen één Klaassens blonk uit WEG MET DIE AFVALSTOFFEN DIE UW INGEWANDEN VERSTOPPEN TESTCRICKET Weinig winstpunten H D.W.S in tegen-aanval LUXEMBURGERS ZAGEN 'N STUKJE OETELDONK Ensched. Boys verloren onder protest NOORDELIJKE CRACKS RODE DUIVELS GAAN IN CENTRALE TRAINING Het eerste van de drie Luxemburgse doelpunten. Saris verslagen. (Van onze verslaggever) DE VLIERT, Zondag. Een moe gestreden Zuid-Nederlands elftal had zijn inspiratie reeds verloren en was al een paar minuten bezig zijn doffe berusting in een verbijsterend snel aftakelend spelpeil te eta leren, toen het 8 minuten voor het einde de genadeslag kreeg bovendien. Rechtsbinnen Bruijninckx had in vertwijfeling het Rebaar van een moedeloos capitulerend man gemaakt bij de Zoveelste onmogelijk geachte safe van de Niedercorn-keeper b'diure die de creme van Brabants scherpschutters alle élan bad ontnomen het gebaar van tegen die man is niet te 8<,oren...." en prompt op deze capitulatie van onze aanval vcrloor ook onze defensie haar laatste greintje optimisme. Aan voerder ihct van dér Sluijs werd plotseling slordig bij een on- todig terugspeelballetje, Saris kon de overtuiging niet meer öpLrengen om met een sprintje die bal toch nog te gaan halen, Luxemburg's ruchtsbuiten Muller wrong zich er tussen en kreeg de kans om voor de derde maal het leer achter de wer keloos en lijdzaam toeziende Saris te laten dansen. En daar mee was deze teleurstellende strijd 8 minuten voor het einc e reeds kant en klaar beslist: 0-3 voor de Luxemburgers. Maar het was een zeer vreemde en stellig ook onverdiende zege, die dan ook helemaal niet de indruk heeft gewettigd, dat Luxemburg ons op voetbal- gebied boven het hoofd zou zijn gegroeid. iets minder waard is dan de Oranje- ploeg. Er zijn met name betere backs dan Van der Sluijs, betere stoppers dan Smeets, betere midvnors dan Fransen en betere binnenspelers dan Bruij ninckx VAN MELIS, weer geblesseerd Die indruk zou men kunnen krijgen, als men'ook nu een rekensommetje zou gaan maken, nu dat ook de derde van een in combinatie gebrachte trits uitsla gen bekend is: het Oranje-elftal speelt tegen Finland gelijk, Luxemburg ver slaat Finland met 30. Luxemburg ver slaat ook het Zuid-Nederlands elftal (dat niét zo bar veel zwakker dan het Oranje- elftal is) met 0—3, ergo Luxemburg is ook sterker dan onze nationale Oranje- Ploeg. Zoals zo veel voetbal-rekensommetjes komt namelijk ook dit Bartjens-product oiet uit Er is namelijk met die 03 van vandaag iets niet in orde.. Het had namelijk gezien de verhouding in het Ve'd 30 voor Zuid-Nederland moeten zijn En al hebben de Luxemburgers overeenkomstig hun verwachtingen dan Wderdaad weer eens aan het langste eind Setrokken, bij de vanmiddag gebleken Wérkelijke krachtsverhoudingen is er nu reeds alle aanleiding om te mogen aan zeilen dat met enig geluk de eerstvol gende return-match een ruime revanche Vopr Zuid-Nederland zal kunnen opleve- l'en en dat er voor een eventuele ontmoe ting van ons Oranje-elftal met deze man- ne'i van het Groot-Hertogdom helemaal ëeen kou aan de lucht is Dat mag dan bij de eerste oogopslag een vreemde conclusie na een rake nederlaag lijken, maar feit is toch, dat vanmiddag Zuid-Nerlerland méér dan driekwart van de speeltijd een supe rieur veldoverwicht heeft gehad èn dat dit elftal bovendien toch nog wel (Van onze verslaggever) °P ^Pan9en Ml Rotterdam en Zondag i„ De VUert te Den Bosch en men constateert daar een aantal regie-f0uten vièn tóch wel dient te. die Verbeteren als men aan bepaalde wedstrijden een bepaald décor wil verlenen. Terlouw verzuimde Zaterdag als aanvoerder van de Rotterdamse „thuis"-ploeg zijn mannen te laten opstellen voor de ere-tribune en het volkslied en ging liever balle tje trappen. Men kon het de "gas ten"-aanvoerder De Jong met kwalijk nemen, dat hij het voor beeld volgde. Maar de dirigent van de Rotter damse politie-harmonie Herman dad „nam" het niet en ging bij d,e toss interpelleren. Er moest echter een „hoge hoed" van de Commis sie voor de Gouden Onafhankelijk- heidsbeker plechtstatig over het veld komen schrijden alvorens een halsstarrige Terlouw bereid was om mét De Jong en scheidsrechter Aussum de twee kickende ploegen naar de ere-tribune te roepen. Plèchtig kon het Wilhelmus toen niet meer klinken En Zondag tvas men zo vrien delijk om de vaandeldragers van Het 's-Hertogenbosch Muziek korps precies tussen de ere-tribune en de aldus gemaskeerdeLuxem burgse .elf te laten plaats nemen, waarna de mannen uit het Groot- Hertogdom nog alle aanleiding kregen om met de ogen te knip peren bij een klein watervalletje van tempo-fouten in de vertolking die meergenoemd muziekkorps van hun volkslied, weggaf en die .zelfs door de bevalligheid van hun 5-jarige miniatuur-tambour-maitre niet konden worden goedgemaakt. Waar is de tijd dat een Lou Boeljon er voor zorgde, dat zulke regie-fouten en décor-mislukkin gen in de kiem gesmoord werden? Eén man is er, die het in nuchtere oals uitdrukken van het betere Zuid- Nederlandse veldspe; in de weg heeft gestaan: de kleine Luxemburgse doel man Lahure. die deze dagen in het vriendelijke Niedercorn stellig als een held geëerd zal worden, een tengere zwarte jonge met stekelige donkere ogen in een vinnig-attent gezicht en met een formidabel kat-achtig keeperstdlent. Het was steeds weer: Lahure. Lahure. .Lahure stopt een flitsend schot van Frans en. Lahure grabbelt een hoge kogel van Klaassens uit de hoek. Lahure slaat een schuiver van Bennaars via de paal corner, Lahure vangt een scherpe voorzet van Crrlier uit de luc'it. enzovoorts, enzo voorts". Eigenlijk was het een ééntonige wed strijd. Achter elkaar hebben wij zowel van Franssen als van Carlier en Van Overbeek. maar ook van Bennaars en Bruijninckx en niet minder van de kant- halves Klaarsens en Huijbregts welgeteld achttien schoten en kopballen genoteerd die alle rijp voor et" doelpunt waren, doch waarop Lahure steeds weer de on gelooflijkste reddingen verrichtte. Dan rekenen wij nog niet eens de vele voor zetten die hij door gced uitlopen onder schepte en evenmin do schoten die niet zó levensgevaarlijk waren maar waarop toch menige andere keeper zich nog ver keken zou hebben. En zelfs nadat Franssen hem in de heupzwaai had genomen, Carlier hem op zijn hand was gaan staan en Ben naars hem midden i> de rug was ge sprongen, bleef deze Lahore onpasseer- baar. Dit was ongetwijfeld „zijn" wed strijd. En eigenlijk was hij ook de enige die in de Luxemburgse ploeg imponeerde, dezelfde ploeg Om spil Spartz en de Franse prof Letsch na, vervangen door resn. Bettingen en Pahm) die een week ge'eden de Finnen met 30 had ver slagen Het was geen groot voetbal, wat deze Luxemburgers ten beste gaven. Zij speel den met een zogenaamde Zwitserse grem del-defensie, de kanthslves bij de vijan delijke buitenspelers. maar met een variant maakten zij van hun spil een semi-jjermanente stopper, zodat zij vijf verdedigers plus een keeper voor hun uoei concentreerden. De aanval werd dan t"no aan ziJn lot overgelaten, de bezet- nri? o3n het middenveld gaf kennelijk ii->rr,,,«+n Z0I"£en. Geen wonder dat de rip 7ni!five ^laassens (de beste man in breaks op" dn?erla"dse P1**' en Hu«- r on middenveld heer en meester legden voor het" rusti? de basis konden genoten gedurln^f'^jft dat °nze la"d- f-a„ de sp e e lt ij ^fern ensure erd en™ Hoezeer dan ook a3n zijn lot overge laten. die aanval van de T iiwLwSE™ presteerde het dan toch maar om a foL treffers te plaatsen! Men dee™ dat in enkele overrompelende uitvallen en dank zij enige Presentjes van onze verdedi ging. Technisch behoorlijk maar niet groots muntten de Luotemburgers uit do" de zuiverheid van hun harde lange pas ses. Om beurten stuurde de aanval een ..deputatie" van twee man naar achter om de bal op te halen iet. ook en passant even de reeds vijf man sterke defensie te assisteren en daardoor wisselden deze aanvallers vjoitdurend van plaats en taak. Dank zij dit wisselen konden zij dit slopende karwei tot het einde volhou den en wel zó goed uitvoeren dat er de 3 goals uit voortkwamen. Wanneer het de beurt van de om vangrijke midvoor Gales was om zich terug te trekken, ging stopper Smeets (tè jong voor voetbal op dit niveau en bovendien niet bereid om zijn minder fraaie competitie-reputatie op het punt van sportiviteit in een „ambassadeurs- match" te vergetenbraaf volgens het hoekje van de man-dekking prompt met hem mee, zonder te merken dat intussen een andere aanvaller naar de vrijgekomen middrm norplaats was ge slopen. Daarom ook moesten Bakers en v an der Sluijs herhaaldelijk in het mid den bijspringen, waardoor zij de dek king van hun buitenspelers lieten varen. En zo ontstond er bij wel bijna elke Luxemburgse uitval gevaar. Saris was al eens een keer verslagen toen rechtsbinnen Niirenberg langs Smeets was geglipt maar de paal bracht toen nog redding, Bakers moest een harde kogel van linksbuiten Dahm op <Öe doellijn met zijn lichaam afweren, weer moest Saris in het geweer voor een verraderlik schot van rechtsbuiten Müller, maar na 33 minuten was hij tóch kansloos, toen midvoor Gales hele maal los van Smeets een voorzet van Müller snel afwerkte, waarna hij nog van geluk mocht spreken bij een schot van linksbinnen Revenig op de lat. Van Melis viel uit Dat was dus bij de rust 01. En verder had die eerste helft ons de tegenslag ge bracht dat Van Melis moest uitvallen. Na 25 minuten was hij by een poging om een overigens door Lahure weer meester lijk onderschepte voorzet van Klaassens in te koppen in volle vaart tegen de paal gesmakt; men vreesde aanvankelijk voor een paar gebroken of gekneusde ribben, maar gelukkig beperkte het letsel zich tot een knieblessure, wat niet wegnam, dat verder spelen uitgesloten was, zodat de R.B.C.'er Bruijninckx hem als rechts binnen kwam vervangen en Franssen op de middenvoor-plaats ging opereren. Overigens had Van Melis in die 25 minu ten niet zóveel bijzonders laten zien een tegenslag blééf het. Na een snel afgedamde serie Luxem burgse aanvallen vertoonde de tweede helft aldra weer hetzelfde beeld: steeds weer Zuid-Nederland in de aanval. Maar géén doelpunten, wel steeds weer Lahure; en de goals aan de andere kant. Toen na 11 minuten Smeets weer in geen velden of wegen te bekennen was, moesten Bakers en Van der Sluijs samen naar het midden Ijlen om de een zaam doorgestoten rechtsbinnen Niiren berg te stuiten. Het werd een gevecht van twee tegen één op een vierkante meter in een nie mandsland; en het mag onze beide backs zwaar worden aangerekend, dat zij zich door die eenling lieten beetnemen. Hij tructe hen beiden uit positie en gaf toen Saris geen kans. En nadat, naarmate de strijd verstreek en Lahure meer en meer onpasseerbaar bleek, niet alleen Franssen en zijn man nen maar zelfs Klaassens en Hupbregts de schouders hadden laten hangen, kwam dan 8 minuten voor het einde nog de genadeslag van dat beschamende derde doelpunt. Het éók voor de 30.000 toeschouwers in deze nieuwe arena van Den Bosch een triest slot Afgezien dan van het feit dat zij niet scoren konden, hebben in de Zuid-Neder landse voorhoede de buitenspelers v. 4i Overbeek en Car- lier ê°ed voldaan JÉNMpi§ (de B.V.V.'er zag zeer onfortuinlijk enige, misschien zelfs voor Lahure onhoudbare scho ten rakelings over de lat en in het zij net belanden en muntte verder, evenals de VVV'er uit door goede voorzetten), terwijl ook Bruininckx en Bennaars niet slecht waren en Franssen als links- Linnen beter beviel dan als midvoor. In de middenlinie was Klaassens zo- II Wel verdedigend VAN OVBFMBEj£K, als aanvallend (en schietend!) de gro- best te man (met La- onfortuinldk hure en dg voor_ treffelijke Belgische scheidsrechter Astein dong hij naar het predikaat „ster van het velden had ook Huijbregts perio den van goed spel. De backs Bakers en Van der Sluijs waren ongetwijfeld zwaar gehandicapt door het falen van stopper Smeets, maar dan nog zaten er te veel Advertentie en die de geregelde werking van verschil lende levensfuncties verlammen. Kom de natuur te hulp en „ontlast" Uw ingewan den met behulp van Laxeer-Akkertjes. De daarin aanwezige melkzuurfermenten bestrijden de gistingsprocessen, die vaak in onze ingewanden optreden en dan de oorzaak zijn van trage darmwerking. Neem eens per week één of twee Laxeer- Akkertjes. Zij doen hun werk zacht en zeker, zonder kramp of gewenning. foutjes in hun spel. En Saris tenslotte liet zelfs bp het weinige werk dat hü kreeg nog een paar steken vallen en had aan het laatste doelpunt voor ten minste de helft schuld. Er moet zeker een sterker Zuid- Nederlands elftal op de been gebracht kunnen worden dan de ploeg die van middag al zo'n groot overwicht op de Luxemburgers kon demonstreren. Ster ker mèt een v. Melis in de volle speel- tpd, met een v. Roessel en een Van den Langenberg ook, met een Mertens en misschien zelfs nog wel met een Van Bun. Maar zeker is er géén reden om te vrezen, dat Luxemburg voor het heden daagse Nederlandse voetbal te sterk zou zb'n geworden De lang verbeide en als wereldkam pioenschap beschouwde testserie tussen Australië en West Indië, beide tot op heden na de oorlog ongeslagen, is dan te Brisbane begonnen met een vrij zwakke start der West Indiërs. Hun eerste dag bracht vóór de thee 157 runs op voor 7 wicktjs en de staart heeft het nog knap er af gebracht door het totaal nog tot 216 op te voeren. De Aussies antwoordden met 16/0 en toen begon de grote strijd tussen de kop- wickets der Aussies tegen de combinatie Valentine—Ramadhin, de spinners die in Engeland onweerstaanbaar bleken. Het voorlopig Nederlands elftal dat Woensdag 14 November a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen de Engelse tweede divisie-club Brentford zal uitkomen is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels) Achter: Odenthal (Haarlem) en Schijvenaar (EDO) Midden: Wiertz (DWS.I, Terlouw (Sparta) en Klaassens (VW) .Voor: Van de Bogert (DOS), Lenstra (Heerenveen), Van Melis (Eindhoven), Bennaars (Dosko) en Van Overbeek (BW). Reserves: Landman (Sparta) en alle spelers die aan de centrale elftaltraining deelnemen. Men heeft dus Kraak en Terlouw een nieuwe kans willen geven (maar Landman heeft het, ofschoon geen lid van de Ned. Elftal Club zijnde, intus sen al tot eerste reserve gebracht) en verder is in de defensie Bakers gewipt en verschuift Odenthal naar rechts om plaats te maken voor de terugkeer van zijn oud-clubgenoot Schijvenaar. Verder heeft in de middenlinie Bies- brouck last van een blessure, zodat men maar moet gissen of bij zijn herstel de gehandhaafde Wiertz of de in plaats van Van Schijndel gekozen en inder daad meer „compleet" lijkende Klaassens (tóch een V.V.V-er in het Oranje team?) weer aan de kant zal moeten. In de voorhoede krijgen Lenstra en Van Melis niet minder dan drie nieuwe gezichten naast zich; de „lichtwed- strijd-vondst" Van de Bogert op rechts en een geheel nieuwe linker wing gevormd door de tweede-klassers Bennaars en Van Overbeek, waarvoor dan resp. Van der Tuijn, Kuneman en Groeneveld het veld hebben moeten ruimen. Overigens is dit nog maar een voorlopig Nederlands elftal, waarvan nog lang niet vaststaat of het tegen de Belgen wel ongewijzigd m het veld zal worden gelaten- (Van onze verslaggevers) HAARLEM, Zondagmiddag. Het zat" er voor de Haarlemmers allemaal zo veelbelovend uit, toen de voor de bezetting van de eerste plaats in de A-afdeling zo belangrijke wed strijd Haarlem-D.W.S. nauwelijks een kwartier oud was. De twee sterren onder de roodbroeken, Roozen en Groeneveld, hadden elk al op fameuze wijze een doelpunt gescoord; en de meest optimistische Amsterdammer moet toen geconcludeerd hebben, dat de bovenste plaats voor D.W.S. ver loren was. De Haarlemmers hadden liun tanden laten zien, maar daarbij echter ver geten, dat zij met hun flitsend spel een fanatieke houding van de tegen partij hadden uitgelokt. En zo kon het gebeuren, dat de hardwerkende Amsterdammers het initiatief overnamen, terwijl Haarlem te vroeg op zijn prille lauweren ging rusten. Direct na de aftrap zaten de Haarlem mers als katten op de bal en het geloei op de overvolle tribunes was niet van de lucht bij dit volbloed vaderlandse partijtje voetbal: fris en ferm en vooral opportu nistisch. Na tien minuten kreeg Roozen de bal toegespeeld, toen hij met zijn rug naar het DWS-doel stond; hij draaide 180 gr. op zijn rechtervoet, nam de bal mee op zijn linkerwreef en schoot onhoudbaar in van de rand van het strafschopgebied. Vijf minuten later verrichtte linksbuiten Groeneveld een minstens even frappante prestatie. Tientallen meters van het doel schoot hij uit een grote kluwe spelers precies onder in het befaamde hoekje. Haarlem bleef gevaarlijk, al waren de spelcombinaties minder brillant dan te voren; de DWS-defensie en .middenlinie was nu ingespeeld op Haarlem's aanvals- spel, kreeg er steeds meer vat op en gaf uiteindelijk geen krimp meer. Een kwar tier voor rust ging het enthousiasme van De jonge, maarphysiek sterke en technisch knappe V. V. V.-half Klaassens schijnt de reeds twee jaar gele den gegeven belofte nu te gaan inlossen. In Den Bosch was hij de beste man in het elftal van Z.-Nederland. En dezelfde avond werd hij gekozen in 't voor lopig Ned. elftal. Bij een gelukkig debuut kan hij voor lange tijd een onzer „vaste" in ternationaals worden. (Van onze verslaggever) SPANGEN, Zaterdag. Van ruim 20.000 paar handen klaterde vanmiddag in een bijna vol Sparta-stadion een applaus, dat minuten lang aan hield tot het een ontoombare ovatie was geworden. En lang daarna murmelde het stadion er nóg over. Keeper Jacobs (van Liraburgia, die de niet op het appèl verschenen Van Raalte verving) bekommerde zich niét om de bal die achter hem in de touwen lag. Éérst zocht hij de hand van de door opgetogen kornuiten omstuwde Cock van der Tuijn voor een eerlijk en spontaan compliment aan de speler, die hem zojuist gepas seerd had niet de mooiste kopbal welke Jacobs in heel zijn carrière ooit tegen zich zag scoren. Helaas was de sportieve Limburger de enige tegenstander die dit gebaar kon opbren genVan der Tuijn's triomf was er niet minder om! Het was ongeveer halver wege de tweede helft van de weinig boeiende wedstrijd om de Gouden Onafhanke lijkheidsbeker, dat Van der Tuijn een doelpunt scoorde zö schitterend mooi als men nog maar zelden (of nooit) op onze velden ziet. De tijd van de Bakhuys-klasse is voorbij. Het was een doel punt a la Bakhuysl, een doelpunt zoals onze vooroor logse West-Europa-midden- voor er een scoorde in de befaamde 9—3 zege op België en waarop prompt zijn naam met kapitale letters in de wereldsportpers kwam. Zó'n doelpunt scoorde vanmiddag Cock van der Tuijn Eigenlijk was de voorzet van zjjn clubgenoot Jacques Heüster te scherp en dan ook zo op het blote oog een zekere prooi voor doelman Jacobs. Maar als een bliksemflits dook daar ineens Van der Tuijn op en wierp een meter boven de grond zijn gestrekte lichaam horizontaal naar de bal. Het was een snoek sprong van zeker een me ter of drie, prachtig ge timed bovendien, want met een harde dreun vloog de kopbal flitsend langs de verblufte Jacobs. Om zö veel voetbal-schoon heid kreeg het stadion even een brok in de keel.... En de ovatie voor Van der Tuyn kwam reeht uit het gemoed. Daarmee had Rotterdams tweede „locale" internatio naal dan toch nog voor een spectaculair nummertje hoge school-voetbal gezorgd. Het was ook het enige.... Want voor het overige speelden zowel het Rotter dams elftal als de Bonds ploeg maar een matig par tijtje; weliswaar vertoonde VAN DER WEERD technisch knap, maarte traag. men bij vlagen een technisch .na!P. sPelletje met mooie individuele kunstjes, maar het zette niet één zode aan de dijk. Terlouw bleef raadsel Vooral de voorhoede van het Bondselftal stelde teleur. Midvoor Van den Langen berg had zijn „beau jour" niét, speelde een klasse min der dan anderhalve week geleden tegen de Finse B- elf, had bovendien niet terug van de rauwe manier waar op Terlouw hem een paar maal tegen de vloer werkte en verloor daarbij kennelijk de lust tot een serieus duel met open vizier tegen de Oranje-stopper. In ieder ge val maakte hij het Terlouw niet lastig.... en daardoor kregen wij ook geen beeld van de vorm waarin Rinus op het ogenblik steekt. Maar afgaande op enkele fouten en overtredingen mag men wel aannemen, dat hij inder daad niet meer de oude is 1 Van de twee binnenspelers viel Clavan op door de snel heid en beweeglijkheid waarmee hij steeds het mid denveld afgraasde en voor prima verbindingen zorgde, maar ook door zijn besluite loosheid bij het afgeven, waardoor hij in de afwerking tóch remmend werkte en ontpopte de Groninger Lugt- hart zich ook als een zeer nuttige verbindingsspeler met een nuchtere stijl en een enorme werklustmaar helaas zonder de brillante surprises die op hoog niveau meestal de doorslag geven. Gebrek aan schot Schieten konden deze bin nenspelers evenmin als de technisch zeer knappe en zuiver langs de grond aan gevende maar tè langzame linksbuiten Van der Weerd en de na een hoopvol be gin in alle opzichten teleur stellende rechtsbuiten Van der Gijp. Zo kon deze voorhoede met op papier ten minste drie scherp schutters (in de practijk had Landman alleen last van de bij vlagen flitsend reagerende Van den Lan genberg) het slechts tot één doelpunt brengentoen Clavan via de paal de „eer" van de Bondsploeg redde: 3—1. Daarvóór had Jacques Heij- ster (na een mooie combi natie van hemzelf en de rappe midvoor Van Ede) de rust met 1—0 doen ingaan, had Van Ede geprofiteerd van de verwarring die na een wat slordige uitworp van Jacobs was ontstaan, had Van der Tuijn zijn juweel van een Bakhuys-doelpunt gescoord. Merkwaardigerwijs was deze 3—1 Rotterdamse zege tegen de verhouding van het veldspel in. Want met Clavan en Lugt- hart hadden de twee Bonds- kanthalves Appel en Schaap met enorm hard werken en zij het niet groots maar zeer nuttig en doelmatig spel op het middenveld de basis ge legd voor een ruim overwicht van de Bondsploeg. Verder stonden Mesman een soepele en verkwikkend rustige en De Jong een iets minder solide back-partij te spelen, met tussen zich in de zon der meer nuttige maar niet imponerende stopper Bak en achter zich de soms specta culair keepende Jacobs. Bij de Rotterdammers de monstreerde Landman onder de lat weer zijn grote klasse (al was hij een paar maal niet klemvast), kreeg men van Terlouw niet de zeker heid dat hij weer in de grote vorm van weleer is. speel den. verder de hacks Tiebout (die in kwaliteiten aan het *-7 VAN DER TUYN Backhuys-goal! groeien is) en Bol, de kant- halves Sonneveld en Kroon (wij zien „lange Henny" lie ver als spil) en de Hermes- broers Heijster op de vleu gels hun gewone spelletje zonder op te vallen, zag men linksbinnen Rijshouwer on geveer nergens, was Van Nieuwe kansen Ede als midvoor pittig en snel en zette Van der Tuijn met zijn „beauty-goal" een heel mooie kroon op overi gens niet altijd feilloos werk Met het oog op de samen stelling van ons eerstvolgen de Oranje-elftal leerde deze wedstrijd van de positieve kant (mogelijke winst) ge zien, dat Landman, De Jong en Mesman een nieuwe kans verdienen, dat het reserves arsenaal met Appel, Schaap, Lugthart en misschien Van den Langenberg en Clavan kan worden uitgebreid en dat Van der Tuijn wel weer gekozen zal worden; van de negatieve kant, dat er betere stoppers zijn dan Bak, dat men desniettemin Terlouw nog eens serieus moet testen en in dit verband b.v. aan Kroon mag denken, dat Van der Weerd geen linksbuiten is en Van der Gijp inter nationale klasse mist. Be paalde juichende perspectie ven zijn .het al met al dus niet de Haarlemmers verflauwen en de DWS- mannen, die al lang in het defensief ge drongen waren, profiteerden van deze in zinking. Spoedig domineerden nu de gasten, vooral door het actieve spel van de beide vleugelspelers Bulder en Pitters. Bij de verdediging van Haarlem schenen Oden thal en De Voogd niets leuker te vinden, dan voor de benen van de DWS-spelers te gaan liggen, zodat na een half uur het merendeel van de Amsterdammers hin kend achter de bal aan rende. Desniettemin benutte linksbuiten Bul der plotseling een onoplettendheid van de Haarlemse verdediging en met een zacht schot bracht hij nieuwe spanning in de strijd (21). Vooral in de tweede helft was de middenlinie van DWS uitstekend op dreef en hoe Roozen ook pingelde en hoe Groeneveld ook van links naar rechts zwierf, het mocht niet meer baten. Een half uur na de rust s scoorde Koevoets de gelijk maker op bijna soortgelijke wijze als Bulder in het Haar- ll lem-doel en toen begon het pas goed. Haarlem zette nu alles op alles; DWS ging met vijf |i man verdedigen en 't publiek beleefde sensatie naar harte lust. De verslagen roodbroe ken moesten met lede ogen toezien, dat de binnenspeler Klein van grote afstand met een hard schot een uit KOEVOETS, de verdediging barstende gelijkmaker, laaiende uitval van DWS be kroonde. Daarna wist DWS in eigen doel gebied van geen wijken meer. DWS bleef dus ongeslagen en nam met 2 punten voorsprong op Haarlem (dat te gauw op zijn lauweren ging rusten) de kop in A. Wij geloven niet. dat de Luxemburgse spelers en officials het achteraf erg be treurd hebben, dat, wegens onvoorziene omstandigheden, de serenade die de Kon. Harmonie 's-Hertogenbosch tijdens de officiële ontvangst ten stadhuize zou bren gen niet is kunnen doorgaan. Nu in verband met het traditionele Boerênbal (elf-elf-avond) in het Casino, Prins Carnaval uit zijn winterpaleis in een door duizenden gadegeslagen optocht naar het Casino werd gebracht, hebben de Oeteldonkers de Luxemburgers een onver getelijke ontvangst bereid. In een lange bonte rij trokken de meer dan 20 gecostumeerde Carnavals-groepen, ieder met hun eigen „meziekske", langs het bordes van het stadhuis, waarop het gezelschap zich bevond; en zelfs Z.K.H. Prins Amadeiro XVI beklom de trappen van het gemeentehuis, om, vergezeld van zijn adjudanten, de hulde van het Oetel- donkse volk over te komen brengen. In de statige trouwkamer heeft burge meester Loeff hierna het gezelschap in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten o.w. Karei Lotsy. officieel ontvangen' daarbij zijn vreugde uitsprekend over dé komst van de Benelux-partners waarvan hij hoopte dat het niet het laatste zou zijn. ENSCHEDE, Zondag. Dertien minuten na de aanvang werd in de wedstrijd Enschedese Boys contra E.D.O. het enige doelpunt gescoord. By een aanval van de Haarlemmers ver zuimde de Enschedese defensie in te gry* pen en midvoor Molenkamp maakte daar van dankbaar gebruik door met zijn hoofd een afgemeten voorzet van rechts binnen Verdam op het juiste moment te treffen (01). De Boys hebben daarna alles in 't werk gesteld om gelijk te maken, maar tegen de voortreffelijk spelende E.D.O.-defensie met Henk Schijvenaar aan 't hoofd ver mocht de groen-witte aanval slechts wei nig in te brengen. Daarvoor schoten de Enschedeërs te veel te kort in tempo. Bovendien gaven ze blijk geen gevoel voor improvisatie te hebben, een eigen schap. waarmee de Haarlemse voorhoede juist rijkelijk was bedeeld. In deze linie werd tenminste vaak snel en zuiver ge combineerd. terwijl de geraffineerde switches de Boys-verdediging nogal eens van de wijs brachten. Doelman Koster moest in die gevallen redding brengen en hij deed dit op uitstekende wijze. Na de hervatting trok de thuisclub hevig van leer. Aanval op aanval werd opgebouwd en door de E.D.O.-defen sie om zeep gebracht. Kort, voor het einde was het eindelijk raak. Selderhuis Jr knalde een indirecte vrye schop, geno men door Snijders, keihard langs Koele- meü. doch de scheidsrechter, de heer Van der Spek annuleerde dit doelpunt en He: de vrije trap overnemen. De tweede kec- Iukte het niet De thuisclub heef' later protest aangetekend tegen het niet toekennen van deze goal. Het einde kwam onder hevige spanning. Het over wicht na de rust in aanmerking genom°-\ hadden de Enschedeërs wel een geliik spel verdiend. Temeer daar zij met schie ten erg ongeduldig waren (Van onze correspondent.) Voor de training voor de a.s. wedstrijd van het Noordelijk elftal tegen Denemar ken B op 9 December a.s. te Leeuwar den zijn een aantal spelers gekozen die gedurende enkele weken, Dinsdag a s' be- ginnend, onder^ leiding van Karei Kauf- man in Groningen zullen oefenen. Het zyn: Roffel, Jeltema, Buist Kam- meyer, Drewes en Pals (GVAV),'AppeL Rozema, Lugthart (Be Quick), v. d. Lev Hoekema (Leeuwarden)Bylinga (Frisia) Huizing (Hoogezand). v. d. Werf (Zwar- hi0wrrxr?St-Tra, fHeerenveen) en Wal burg (WW), Ydema (Sneek). tp.^°r/f,nav°nd wordt uit deze spelers Noordelijk elftal gekozen, dat teven dezer in Groningen tegen het Oosten uitkomt. jJni,verl3and met de voorbereiding voor lfCH.imeü interland-wedstrijden tegen „aeriand en Luxemburg heeft de keuze- commissie van de Kon. Belg. Voetbal Bond de volgende spelers uitgenodigd aan enkele speciale trainingsbijeenkoms ten deel te nemen: Boogaerts (Standard, Luik), Coveliers (St. Niklaas), Meert (Anderlecht), Segers (La Gantoise), Di- nckx (Union St. Gilloise), Lefevra (Olympic Charleroi), Matthys (Ander lecht), Saeren (F. C. Luik), Vaillant (An derlecht), Van Brandt (Lierse), Carra (F. C. Luik), De Groot (Berchem Sport), Maertens Antwerp F. C.)Mees (Antwerp F. C.), Valet (Anderlecht), Van der Auwera (Racing Mechelen), Van Dor- mael Sporting Charleroi), Van de Kerk hoven (Daring C. Brussel), Anoul (F. C. Luik), Bensch (Beringen), Dries (Ber chem Sport), Lemberechts (F. C. Meche len), Mermans (Anderlecht), Moes (F. C. Luik), Sermon (Anderlecht), Van Sieen (Anderlecht), Van Pottelbergh (F. C. Brugge), Van Steenlant (St. Niklaas), Verbruggen (Antwerp F. C.), De Hert (Berchem Sport). De „big match' in de ecrste-klas-compelitie. Haarlem in de aanval op het doel van D.W.S., waar onder het oog van Serlijn rechtsback Spel de be.l wegkopt alvorens Jacob en Doeree gevaarlijk voor Richter kunnen worden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3