Elke soldaat kost 12000 gulden Almaar Water en ontheemding kwellen Italiaan en Duitser op harde wijze kerstvacantie verlengd Woensdag 21 November 1951 DAGBLAD VOOR SCNJEDAM EN OMSTREKEN Keiman als Y.S.-ambas- sadeur naar Moskou? Middenstand overlegt met minister Albregts Lachen is verboden WEÈRBER1CHT Over cadeaustelsel en liquidi teitsmoeilijkheden Missionaris om vrolijkheid gearresteerd 350.000 harakkenbewoners ORANG OETANG GEBOREN In Diergaarde „Blij-dorp' De weerverwachtlng, geldig tot Donderdag avond, luidt: Wisselende bewolking met enkele buien. Aan de kust tijdelijk harde, overigens krachtige tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. De zelfde of Iets lagere temperaturen. Donderdag 22 November: Zon op 8.10 uur, onder 16.41 u.; Maan op 0.00 u., onder 13.58 u. De precaire toestand van de brand- stoffenpositie heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen doen besluiten de a.s. Kerstvacantie van alle rijksscholen voor gewoon lager, onderwijs, voortgezet lager onderwijs, uitgebreid lager onderwijs, nijverheids, middelbaar en hoger onderwijs met een week te verlengen. De minister heeft de besturen der bij zondere scholen met klem verzocht voor de onder hun bestuur staande scholen een gelijke maatregel te nemen. Het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft. Dinsdag medegedeeld, dat George Kennan. voormalig adviseur van het ministerie in kwesties aangaande de Sovjet-Unie, is gepolst over mogelijke bekleding van de oost van ambassadeur te Moskou. Het is de vraag, of Moskou hem even tueel zou aanvaarden, daar hij vaak scherpe critiek op net Kremlin heeft laten horen. De Commissie van Overleg van de Middenstandscentralen, waarin samen werken de Chr., de Kon. Ned. en de Ned. Kath. Middenstandsbond, heeft er bij mi nister Albregts op aangedrongen het cadeaustelsel aan wettelijke bepalingen te binden en deze materie niet te doen wachten tot de P.B.O. tot stand zal zijn gekomen. Tevens zijn in een onderhoud besproken de liquiditeitsmoeilijkheden in de middenstand, de bepalingen betreffen de de piekuren-beperkingen en de top- organisatie voor de middenstand in de P.B.O. Pater J. McCabe, missionaris van de Congregatie van Mary knoll in China, werd in Kweilin op straat gearresteerd. Een surveillerende agent „betrapte" hem op heter daad. toen hij in een hartelijke lachbui uitbarstte om een aardig heid, die een Chinese priester hem. gaande door Kweilins straten, ver telde. ■,/^P ,het Politiebureau werd pater McCabe medegedeeld: „Lachen in het publiek om welke reden dan ootk is niet geoorloofd in een tijd waarin zoveel zeer ernstige zaken aan de orde zijn." Kort na zijn arrestatie kreeg pater McCabe bevel China te verlaten, niet omdat hij m net publiek had gelachen, maar omdat hij Katholiek missionaris was. Het zorgelijkste probleem is bij dat al dat van de harakkenbewoners. Er zijn er nu nog een 350 000 onder wie zich men sen bevinden die het vroeger goed gehad Een bijzondere gebeurtenis heeft zich gistermiddag om drie uur in Diergaarde „Bly-dorp" voorge daan. Daar is n.l. een jonge Orang Oetang geboren, iets dat in gevan genschap zeer zelden gebeurt. Be kend zijn alleen de geboorte van de orang „Buschi" in de dierentuin van Dresden en enkele geboorten in Philadelphia en Edinburgh. In de oude Rotterdamse diergaard» is zo'n geboorte ook eenmaal voor gekomen, maar de baby is toen na acht dagen gestorven. Met span ning wacht men nu af, hoe deze telg van moeder Tineke en vader Bonzo zich zal houden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1