W. A. VERWANEN erzm OLEX Een meisje voor alles PER BANKGIRO NUTTIGE GESCHENKEN In onze ogen OLIDE TERK ZATERDAG 24 NOVEMBER 1951 PAGINA 2 maiaaaiaia RE AD Y-NIEUWS Als U voelt dat 't zuur in Uw maag op ontbranden staat BOKSWEDSTRIJDEN VOOR AMATEURS TOEGESTAAN WINKELSLUITING PIANO'S Gun-crazy (Passage) BURGERLIJKE STAND MABEL BARNES—GRUNDY (Advertentie) Er zijn in de afgelopen week in totaal 5 wedstrijden gespeeld, waarvan de re sultaten luiden: Ready 1 speelde uit tegen Xerxes 5, alsmede tegen Americano 2. Van beide teams werd gewonnen resp met 64 en 82. Het eerste team staat nu met 6 gewonnen wedstrijden ongeslagen aan de kop; het is dus zwaar favoriet. Ready 2 kreeg de eerste nederlaag te slikken van het eigenlijk voor deze af deling te sterke team van Burgers-on, 1. Met 91 werd verloren. De gelegenheid om revanche te nemen komt nog. Ready 3 was deze week vrij. Ready 4 moest weer een nederlaag in casseren, nu werd van TAVA 4 verleren met 64. Volhouden mannen, alles is nog niet verloren! Ready 5, de benjamins kregen ook hun eerste nederlaag. Met het kleinst moge lijke verschil, 64, werdi verloren van Rono 8. Zal dit de eerste en laatste ne derlaag zijn? Hedenavond staan de volgende wed strijden in het gymnastieklokaal Edison, plein op het programma: Ready 2Rot terdam 3; Ready 4—RAP 4 en Ready 5— Contact 3. Verder op 30 November de uit-wed- strijden SVA 3Ready 2 en Milkstea- mersReady 4. kantoor Schiedam LANGE HAVEN 90 komen Uw overboekingen op snelle wijze ln het bezit van begunstigden. FORMULIEREN KOSTELOOS Gisterenmiddag is aan het -bestuur van S. '45 verzocht een der etalages van het V.V.V.-huisje aan de Gernt Venboon- straat te ontruimen om daar plaats te maken voor 'n propaganda-étaia-ge ten behoeve van de Schied. Middenstands- Centrale. Deze plotselinge en onver wachte aanzegging heeft S. '45 niet al leen verwonderd, maar een aantal leden ook geërgerd, omdat men hierop in het geheel niet gerekend had. Wel is aange boden, dat een étalage ingeruimd kon blijven, maar zij menen, dat het plotse ling verdwijnen zonder nadere verkla ring; een vreemde indruk moet wekken bij 't publiek. Men vraagt zich af, waar om dit alles zo plotseling afkwam. In een vorm van protest is nu al het werk teruggenomen. Van de zijde der Schiedamse Gemeen schap vernamen wij, dat op een verzoek van S. '45, om de étalages van het ge bouwtje te mogen gebruiken, welwillend was geschikt met de bijvoeging, dat dit slechts van tijdelijke aard kon zijn, aan gezien men ook met anderen in onder handeling was. Van de zijde van de S. G. zelf werd gerekend op expositie-ruimte in verband met een in de naaste toe komst rijpend plan. De voorzitter van de S. G. heeft over het ter beschikking stellen van een éta lage gesproken met de heer Van Oosten Deze was door hem tot een bespreking uitgenodigd aldus deelt de wnd. voor zitter van de R. K. Middenstandsbond, de heer J. Bertels, ons mede, nadat de Schiedamse Middenstands Centrale als zodanig het verzoek tof de S. G. gericht had om de étalage te mogen gebruiken. Nu doet zich in dit gehele geval toch v/el een vreemde figuur voor. De heer Van Oosten heeft een reclame- en adver tentiebureau en organiseert in die hoe danigheid een St. Nicolaas-actie voor de Schiedamse Middenstands Centrale. Hij is echter niet alleen door de S. M. C. aangezocht; hij maakt zelf ook deel uit van het bestuur van die Centrale krach tens het lidmaatschap van de Christelijke Middenstands-Bond. Nu staat het de S. M. C. vrij om haar acties en advertentieblaadjes uit te doen geven door wie zij wil. Maar met wie heeft de S. G. nu eigenlijk te doen? Met de heer Van Oosten als particulier ad vertentie-colporteur en waarom dan hem een étalage ter beschikking stellen? (Dan mag morgen de bakker of de sla ger ook komen). Of met de heer Van Oosten als vertegenwoordiger van de Schiedamse Middenstands Centrale, aan welke centrale krachtens het lidmaat schap van de S. G- een étalage moeilijk geweigerd kan worden. In het laatste ge val bereikt hij langs een omweg wat hem in het eerste geval onmogelijk zal blijken. Nog gekker wordt hekels men bedenkt dat de Christelijke lyiddenstandsbond, waarvan de héér Var Oosttèn bestuurs lid is. uitgetreden is uit de dSbhiedamse Gemeenschap op principiële''gronden, Nu komt de heer Van Oosten, het bestuurs lid van de Christelijke Middenstands bond. toch met de S. G. onderhandelen, maar nu louter en alleen als vertegen woordiger van de S. M. C.???ü! Wij betwijfelen of de Schiedamse Ge meenschap zich wel zal bevinden bij dit soort ingewikkelde en dooreen geweven situaties. oudheid, 72 bevel, 73 voorzetsel, 74 Chi nese munt. Oplossingen inzenden tot Donderdag middag. Over de puzzle-rubriek wordt geen briefwisseling gevoerd. De oplossing van de cirkel-puzzle van verleden week is: Grote cirkel: radio- telegraphie, kleine cirkels: 1 nomade, 2 Italië, 3 biljet, 4 stekel, 5 glazig, 6 zan ger, 7 schaar, 8 specht. De prijs was deze week voor mevr. v. d. Meer, Marconistraat 39B Schiedam. Advertentie. KAPSTOKKEN - BORSTELHANGERS ROOKFAUTEUILS - RADIOTAFELS en vele andere kleinmeubelen Advertentie Wethouder v. Bochove noemde het ka rakter van de lening, welke de Gemeen te gaat uitschrijven en waarover men elders op deze pagina meer kan lezen, een typisch Schiedamse lening, omdat het gewoon recht op en neer zonder bij mengsels of foefjes een eerlijke lening is, die 4 pet. geeft. Precies als de oude klare; men weet wat men er aan heeft. Dit' is een realiteitszin en een nuch tere zakelijkheid, die velen goed zal doen, ook al lijkt dit alles minder spec taculair, dan wat elders wordt aange boden. Immers het speculatieve element is vrijwel geëlimineerd, In Apeldoorn dioet men mee in een loterij, waarin huizen als prijzen kun nen vallen. Zoiets is nauwelijks een burgerzin-lening, omdat juist de za- menlijke inspanning een voor allen aan vaardbare woningnood-oplossing moge lijk moet maken. Vlaardingen vraagt 14 jaar renteloos en geeft daarna gedu rende 10 jaar 10 pet- Afgezien va.n het risico van vermindering van de waarde van het nominaal bedrag komt men bij een becijfering bovendien op een ren tevoet van 3,78 pet. Wel levert het en kele jaren een belasting-voordeel op, dat men de top van zijn inkomsten kwijt is, maar afgezien van het feit, dat 'bij rui mere toepassing maatregelen hiertegen Straatverlich ting De Groenelaan, als de winkelstraat van de Gorzen is maar schaars verlicht. dadelijk één of twee Rennies en 't vuur is bij voorbaat geblust. Hoewel Rennies de hevigste aanval van brandend maag zuur dadelijk bezweren, is 't beter ze bij voorbaat te nemen. Talloze lijders aan zuurbranden, nemen, als vaste gewoonte, hun Rennies dadelijk na tafel, 't Is ook zo gemakkelijk: een stuk of wat Rennies in handtas of vestzak. Ze zijn één voor één verpakt, handig en hygiënisch. Vraag een doos Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van de Burgemeester in het ver. volg bokswedstrijden: uitsluitend voor amateurs in deze gemeente toe te laten, mits voor het houden van een wedstrijd aan de politie een verklaring van de Nederlandse Boksbond wordt getoond, waaruit blijkt, dat de wedstrijd zal plaats hebben onder leiding of met instemming van genoemde bond. Met nadruk wordt er op gewezen, dat men zich voor een aanvrage om vergun ning voor een te houden wedstrijd, als mede voor het dioen van aangifte ver- makelijkhedenbelastin.g, minstens acht dagen voor de wedstrijd in verbinding moet stellen met de Afdeling Belastin gen. Oude Kerkhof 17. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat bij hun be sluit van 20 November 1951 aan aiie Winkeliers in de gemeente ontheffing is verleend van de wettelijke verplichting om hun winkels na 18.00 uur gesloten te hebben voor de dagen Donderdag 29 en Vrijdag 30 November, Zaterdag 1. Maan. dag 3 en Dinsdag 4 December, Donder dag 20, Vrijdag 21, Zaterdag 22 en Maan dag 24 December. Met dien verstande, dat op genoemde dagen de winkels tot 21.00 uur geopend mogen zijn. Schiedam, 22 November 1951. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, N. J. POST. J. W. PEEK. Advertentie SINGEL 114—116 Zo vaak krijgt men bij het vertonen van de journaals het verlangen om de man, die het verhaaltje vertelt de mond te snoeren. Vooral als er bekende per sonen aan het woord zijn. En terwijl men hen de praterij belemmert, zou men de cameraman willen dwingen nog wat lan ger door te gaan. Aan neide verlangens wordt deze keer voldaan in het Wereld nieuws van Polygoon-Profilti (ook in Monopole), dat het incident tussen Casey en Visjinski in de Veiligheidsraad vast legt en Visjinski in onvervalst hoog-Rus- sisch woedend laat zijn. Er zijn meer interessante actualiteiten in de beeldkroniek. „Gun crazy" is een goed gemaakte film met een zeer gevaarlijke kant. De zgn. nieuwe trant, welke de Amerikaanse gangster-film heeft genomen door aan te tonen, dat de misdaad geen winst op levert, is niet nieuw en is niet positief. GEBOREN: Jacobus J., zoon van D. J. Gerritse en W. H. van IJzendoorn; Henriëtta J. M., dochter van A. H. W. van der Burg en J. C. M. van der Vel den; Bartholomeus, zoon van J. J. Lips en M. E. A. van Laer. bij het venster, een boek in haar hand, op de terugkomst van Qumton te wachten. Whiff, eveneens uitgeput, maar volko men beheerst, zat als 'n kleermaker op haar koffer in de hal „The Old Wiver Taie" te lezen, tarwjjl Panton, die zo nu en dan door de gangdeur stond te giuren die de hal van ae keukepafdeling scheidde, de stand van zaken rapporteer de aan de keukenmeid, die bezig was met het bakken van pannekoeken. Ze is er nog, op haai dooie gemak op haar koffer, d'r benen onder zich ge kruist, verdiept in haar boek, maar ze ziet wel bleek. Ik ben benieuwd, wie ze zijn kan, merkte de keukenmeid vcor de vijftigste maal op. Kan 't me niet voorstellen, zei Pan ton voor de een en vljflicste maal. Ze is een mysterie en ze ziet er naar uit. met haar grote, grijze ogen en bleke Wangen, maar ze is een dame. O, zei de keukenmeid en roerde iets in een schaal, is zou wel eens willen weten, of ik nog meer deeg moet maken voor nog een pannekoek. Ik zou het doen, zeker voor twee. Ze zal wel blijven eten, ik weet het zeker, want ik kan goed iemands karakter lezen en ze zal wel honger hébben gekregen na die herrie met de oude mevrouw ik kon haast allés horen van wat ze zei den. dat wil zeggen, wat ouwe Sophia zei (de keukenmeid en Panton hielden niet van mevrouw Dimsdale), maar de jonge dame was heerlijk kalm en alles wat ik kan zeggen is,.ah ik in haar schoe- ger. Dus ben ik gekomen, om u gezelschap te houden. Nooit, kwam mevrouw Dimsdale tus senbeide. Ik wens niet grof of ondank baar te zijn, maar u zuit mij nooit gezel schap houden, noch zult u of uw koffer ooit dit huis binnenkomen. Ik zal mijn personeel opdracht gever, u niet open te Zij brak af. toen zij stappen in de hal hi orde en rende aar de zitkamer, maar zij was te laat. de voordeur was al open, de koffer was in de hal er zo vlug als de ligging van de tuin hei haar veroorloofde, kwam Whiff er achteraar.. De chauffeur, die zijn volle vracht en een shilling extra te pakken had. grijnsde terwijl hij weer in zijn wagen klom en wegreed. Hij was van mening, dat er wel ruzie van zou komen, hij draaide zijn hoofd om in de richting van het huis en niet zo'n malse ruzie. De oude vrouw was een taaie; zo toen hij haar zag wist hij, dat ze een taaie was zijn schoon moeder had juist die morgen een vork naar zijn hoofd gesmeter,, en als hij niet gedoken had, zou hij nu een oog minder hebben maar hij voorspelde het meis je de overwinning Hij kende dat rustige, glimlachende soort, zij eed en altijd, wat zij wensten te doen. HOOFDSTUK VH Er heerste stilte :n het huis. Tante Sophia zat uitgeput, ofschoon zij het voor geen millioen pond zou hebben erkend, met haar voeten op het degelijke voetenbankje, achterovei in haar stoel 04GBIAD VOOff SCHIiDAM tM OMSTRCHtN De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven 71, Schiedam. Telefoon Administratie 66152. Telefoon Redactie 67423. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V. De Courant De Maasbode, Rotterdam. Abonnementsprijs ƒ4.95 per kwartaal, l 70 per maand, f 0.40 per week. Advertentie pitjs op gewone kolombreedte f0 15 pei m'llTnru'fer hoogte Ingezonden Mede 'ei ngen op redactionele V* innibte^die 1 0.3G oei millimeter hoogte. Bij contra t geiden ageie tarieven, welke lbo de administratie of bij de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaar zijn. Kam lioenen (kieine advertentiën) tot 20 woorden 50 cent. Kik woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend ^fcij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen Directeur: J. Kuijpers. poofdredacteur: Leo J. M. Hazeliet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 2